Vraag en Aanbod VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het Paasch-menu van den K. N. V. B, BUITENRITTEN Vier wedstrijden om den hoogsten titel. De Boys naar Zaandam. De Alkmaarsche Motorraces. Woensdags Jkouinciaal Tlieuws Om den natlonalen titel. Een uitstekend programma met alle seniores. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). LAAOSTE TARIEVEN. NASSAU TAX. Tel. 3545. ZIJPE OPMEER m--w - TWEEDE BLAD. V o e t b a L Beide Paaschdagen wordt er druk gevoetbald en de vastgestelde wedstrij den zijn zonder uitzondering zeer langryk. Daar is allereerst de strijd om nationalen titel. D.W.S. is vrij, maar overige vier clubs komen twee keer het veld. be den de in Een verstandige maatregel! Zondag wor den FeijenoordP.S.V. en Heracles Be Quick gespeeld en daags daarop volgen de return wedstrij den. Wij hebben zoo'n idee, dat wij hier met een flinke puntenverdeeling te doen krijgen. Wel geven wij de Rotter dammers thuis een kans op den geheelen inzet, maar in Eindhoven zal v. Heel wel licht met een gelijk spel tevreden zijn. En Heracles krijgt een Be Quick tegenover zich, dat moed gekregen heeft uit het ge lijke spel tegen D.W.S. Voorspellingen zijn hier te gewaagd. Maar ongetwijfeld zullen wij Maandagavond méér weten van de situatie: wellicht zal ér zich een kleine kopgroep gevormd hebben en misschien zal D.W.S. kunnen lachen! In het Zuiden wordt de wedstrijd Bleyer- heideNoad gespeeld op het terrein van laatstgenoemde. Noad heeft aan één puntje genoeg, om de degradatie-wedstrijden te ontloopen en het schijnt, dat Noad dat eene puntje juist zal kunnen veroveren. Promotie-degradatie. In afdeeling I draait om een plaatsje in de eerste klasse de wedstrijd Excelsior D.O.S. De Rotterdammers krijgen hun laat' sten kans: verliezen beteekent vrijwel zeker heid van degradeeren; winnen beteekent, dat alle drie gegadigden weer een gelijke kans krijgen. D.O.S. heeft vrij gelukkig van D.W.V. ge wonnen; Excelsior heeft vrij ongelukkig van D.W.V. verloren. Wellicht, dat Excelsior nu gelukkiger is en een kleine overwinning boekt op D.O.S. In afdeeling II trekt H.D.V.S. naar Emma. Voorloopig hebben de Schiedammers de beste papieren en zij zullen zeker niet kans loos starten tegen Emma. De volle winst zou bijna een verlenging van het eerste klasserschap beteekenen, maar een gelijk spel zal bij de Schiedammers ook wel ge noegdoening verwekken. In het Noorden ontmoten G.R.C. en Hoo- gezand elkaar. De verliezer is definitief uit geschakeld. Wie de ongelukkige zal zijn, durven wij niet te voorsepllen, omdat het krachtsverschil uiterst miniem is. PROMOTIE 3E KLASSE. De Alkm. Boys naar Z. V. V. De voor een week geleden uitgestelde ontmoeting van de Alkmaarsche kam pioenen in Zaandam zal dan toch op Paasch-Maandag doorgang yinden. Inmiddels zal dit bezoek aan de blauw zwarte Zaandammers voor de rood-wit geblokten geen gemakkelijke trip beteeke nen. En toch,kansloos zijn de kaasmen- schen geenszins! Te oordeelen naar wat we reeds eerder van de tweede klassers hebben gezien en daar hoort vanzelfsprekend de ontmoe ting tegen H. R C. bij daar tegenover stel lend wat de Westerweg-bewoners ons vaak lieten zien, zijn we geneigd de Boys een redelijke kans op eenige winst toe te denken. Datzelfde bezoek van de blauw-zwarte Zaandammers aan onze kaasstad zal onge twijfeld voor de rood-witten van veel nut zijn geweest. Daar toch heeft men bemerkt wat enthousiasme en doelbewustzijn tegen de Zaankanters zeggen willen. Daar toch za gen we bij een snel spelen'van den bal een resoluut open-aanval zegevieren; daar bemerkten we echter ook, dat een eenmaal verkregen 30 voorsprong tegen de Zaandammers nog lang geen overwin ning beteekent! Kortom: de Boys weten nu eenmaal hoe ze spelen moeten en wat hen te wachten staat. Maar waren het niet dezelfde Boys, die eens in Beverwijk een schier onmoge lijke taak op waarlijk meesterlijke wijze wisten te verwerken? Ook Maandag in Zaandam hopen we zulk een „vecht-ploeg" in actie te zien; met eenig vertrouwen zien we dan nog een gelijk spel tegemoet! Rood-wit geblokten, good luck! PROMOTIE 4E KLASSE. I Wieringerwaard—Q. S. C. In de promotie-degradatie-afdeeling, waarin Texel is terecht gekomen, zal nu een treffen plaats vinden tusschen Wie ringerwaard en Q. S. C. en we zijn zeer benieuwd welke van de beide ploegen hier favoriet zal wezen, want hoe onprettig het ook voor de Texelaars klinken moge we geven de eilanders niet veel kans! De poldersche club klopte de derde klas sers die toen zeer matig speelden in eigen huis met 2—1 en Q. S. C. zegevierde in Wormerveer met 2—0 over een iets ster ker spelend Texel. We weten niet van hoeveel voordeel „eigen terrein" voor de rood-broeken zal wezen, anders houden we het op een pun- tendeeling aan. DE VIERDE KLASSERS. Alkmaar gaat naar D. T. S. De vierde klasse-afdeeling wordt beslo ten met de ontmoeting D. T. S.Alkmaar, een wedstrijd, die alleen voor de Oudkar- spelieren nog van eenig belang is, daar een overwinning hen van de onderste plaats afbrengt. We verwachten dan ook een heftig strijdend D. T. S., waaraan de groen witte Alkmaarders hun handen meer dan vol zullen hebben. Ongetwijfeld zullen ze dan ook met eenig verlies genoegen moeten nemen. Of den ken de kaasmenschen er anders over? DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1938 De Vereenigde Staten komen niet Naar wy vernemen is er bij het secretariaat van de F. I. F. A. te Zürich van den voetbalbond der Vereenigde Staten telegrafisch bericht ingekomen, dat men van deelneming aan het tournooi om het wereldkampioenschap afziet en verstek laat gaan in den voorwedstrijd, welke Amerika op 29 Mei a.s. in het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen Nederlandsch-Indië zou spelen. Het directe gevolg van deze afzegging is, dat Nederlandsch-Indië automatisch in het eindtournooi is gekomen en volgens de loting op Zondag 5 Juni te Rehns tegen Hongarije moet uitkomen. Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat dit Amerikaansche telegram ver bazing in F. I. F. A.-kringen en in Frankrijk, het organiseerende land, heeft teweeg ge bracht. Dr. I. Schricker, de secretaris van de F. I. F. A., heeft zich onmiddellijk tele grafisch tot den Amerikaanschen voetbal bond gewend, waarbij een dringend beroep wordt gedaan om de belofte aan de wereld kampioenschappen deel te nemen, gestand te doen. Ook de president van de F. I. F. A., de Franschman Jules Rimet, heeft een telegram uit Amerika ontvangen, waarin van boven vermeld besluit mededeeling werd gedaan. In verband met een en ander hebben wij aan den heer K. J. J. Lotsy gevraagd, hoe hy als lid van het bestuur der F. I. F. A. en van het organisatiecomité de situatie ziet. Indien Amerika bij zijn besluit blijft, aldus de heer Lotsy, zal ik alle mogelijke moeite doen om de ontmoeting tus schen Hongarije en Nederlandsch-Indië voor de achtste finale in ons land te laten spelen. De wedstrijd zou dan te Rotterdam plaats vinden op een datum, welke op het oogei.blik natuurlijk nog niet kap worden bepaald. Ik weet niet of een dergelijk voorstel kans van slagen heeft, zoo deelde de heer Lotsy ons verder mede, immers, de opzet was, dat alle achtste finales in Frankrijk zouden worden gespeeld. Er zou dus een uitzondering moeten worden gemaakt. Nu is er m.i. voor een dergelijke uitzondering veel te zeggen. Het stadion te Reims kan maximaal 20.000 toeschouwers bevatten en bij een wedstrijd tusschen Hongarije en Nederlandsch-Indië op 5 Juni op denzelfden dag dus dat Neder land te Havre tegen Tsjecho-Slowakije zou spelen zal het heusch niet vol loopen. Ten slotte spelen de financiën een grooten rol en zoowel Frankrijk als Hongarije zullen vooral dit vraagstuk ter dege onder het oog zien bij het nemen van een beslissing. Rot terdam zou vanzelfsprekend groote finan- cieele voordeelen bieden, want men kan gerust zeggen, dat Hongarije nog heel wat meer publiek tegen Nederlandsch Indië zal trekken dan de Vereenigde Staten. In ieder geval, de nieuwe situatie zullen wij eerst rustig onder het oog zien. De kwestiè-Suriname. Omtrent de moeilijkheden, welke ontstaan zijn ten aanzien van de voorwedstrijden der groep Centraal-Amerika kon de heer Lotsy ons nog mededeelen, dat de Surinaamsche voetbalbond, die volgens het rapport van den F. I. F. A.-vertegenwoordiger Campbell van deelneming was uitgesloten, hét recht volkomen aan zyn zijde heeft, hetgeen ook gebleken is uit de gewisselde telggrammen. De F. I. F. A. heeft daarop aan den heer Campbell opdracht gegeven, dat het voor- tournooi van Centraal-Amerika niet mag worden gehouden zonder Suriname. Indien men bedenkt, dat de vyf landen Costarica, i Ij3- r' ^u'5a' Columbia en Suriname voor 1 Mei onder elkaar uitgemaakt moeten hebben, wie winnaar der groep is, dan is het duidelijk, dat deze puzzle nog lang niet opgelost is. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De beslissingswedstrijd opi het kampioenschap in 2B uitgesteld. 't Is jammer dat geen overeenstemming bereikt kon worden om te komen tot vast stelling van den wedstrijd H.S.V.V.I.O.S. op het terrein van A.F.C. op 2en Paaschdag. Het zou een bizonder goede dag geweest zijn voor Alkmaar en omgeving. Het was ons n.L bekend, dat honderden deze kamp hadden willen bywonen, vooral nu, behalve de motorraces op het Sportpark, niets an ders viel te beleven op voetbalgebied. De wedstrijd wordt er echter niet minder be- Weest actueel met adverteeren En ze*r actiel met étaleeren. langrijk om, alleen moet men nog wat ge duld oefenen. A.F.C. speelt nu op haar eigen terrein, n.1. tegen S.V.W. uit Heerhugowaard. Dat kan intusschen een aardige wedstrijd worden en wy raden de Alkmaarders aan. eens kennis te gaan maken met het voetbalspel in katho liek verband. DE ENGELSCHE LEAGUE. Arsenal verliest De uitslagen van de Vrijdag in de Engel- sche league gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Eerste afdeeling Arsenal—Brentford 0—2 BirminghamWestbromwich A. 21 Blackpool—Charlton Athletic 1—0 Chelsea—Preston Northend 0—2 E vertonSunderland 3—3 Grimsby TownPortsmouth 10 Manchester CityBolton Wanderers 12 MiddlesbroughLiverpool 1—1 Wolverhampton W.—Leicestêr City 10—1 Tweede afdeeling. BurnleyManchester United 10 BuryStockport County 13 Chesterfield—Bradford 0—3 FulhamSouthampton 10 Newcastle UnitedNorwich City 01 Nottingham ForestLuton Town 10 Tottenham HotspurSheffield United 12 Westham UnitedPlymouth Argyle 01 Motoren. Het jaar, dat achter ons ligt, is voor de motor-grasbaansport niet al te gun stig geweest, maar het is, of èn de K. N. M. V., èn de motorrenners thans alle krachten verzameld hebben, om die zelfde motorsport weer tot nieuwen en mogelijk tot nog grooteren bloei te brengen. In elk geval, het aantal races is dit jaar weer belangrijk toegenomen en dat beteekent, dat de animo onder de renners meteen weer met eenige hon derden procenten gestegen is. Er valt dit jaar weer wat te ver dienen!, zeggen de renners en zy zet ten daarom al dadelijk hun beste beentje voor. Maar dat niet alleen. Zij zorgen ook di rect voor goed functioneerende motoren, omdat zij zelf - drommels goed begrijpen, dat zy goed uitgerust moeten verschijnen, wil het seizoen voor hen gunstig zijn. Het is daarom, dat Alkmaar, dat ook dit jaar weer het seizoen opent, kan rekenen op een programma, dat er zijn mag en dat zeker niet overtroffen kan worden. Trou wens, zoo'n groot wonder is dat niet, om dat in den loop der jaren Alkmaar het bol werk der grasbcansl;ort geweest is en om dat de renners weten, dat de Alkmaarsche baan misschien wel de allerbeste van ons land en zeker de meest gezellige van ons land is. Zy komen dus in grooten getale op en alle bekende renners zijn er weer. Houtop, om er één te noemen, zou niet meer rijden dit jaar. Maar diezelfde Houtop schreef toch maar in en komt! En zoowel in de 350- als 500 c.c. klasse zal hij willen toonen, dat hij nog de sterkste is. Echter, daar zijn de anderen, die hem het vuur na aan de schenen zul len leggen. Wij noemen slechts van Aartsen, van Dyk, Hartman, Bosman, Kops, Rehorst en hoe ze allemaal mogen heeten. En zoo kunnen wij hier zeggen, dat de seniores in de 350 c.c. klasse met 14 en in de 500 c.c. klasse met 16 renners zullen starten. Ons dunkt, dat gaat nog al. Bovendien, de programma-indeeling is o.i. beter geworden. Want de renners kry- gen weliswaar eerst series te rijden, maar daarna is er een herkansingsrit, terwijl de finales steeds in drie manches verreden worden. t Dat beteekent steeds strijd en goede strijd ook, want elke plaats is daardoor van be lang. Zoo zouden wij verder kunnen gaan, maar het lijkt ons niet noodig, hier nog eens Te koop gevraagd een 4 persoons Auto. Brieven met prijsopgaaf, merk en type onder letter H 875 bur. v. d. blad. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrich ting Peperstraat 3 by' den Dyk. Te koop 1 gebi. Driewielde kar 19, 1 gebr. Driewielde kar 29, alle soorten gebruikte wagens. Electr. Wagenmakery „DE VALK", Friescheweg 4, Alkmaar. Tel. 3939. Te koop 3 beste heerenrijwielen, damesrijwiel en kinderledikant. HOEVERKADE 4. Koopje. Een vrijwel gloednieuwe bruin gebiesde verchroomde Magneet stafiets, spotprijs 35 gld. Brieven letter J 876 bureau van dit blad. Te koop een z. g. a. n. kano m. peddels, v. d. WOUDESTRAAT 7. Het Naaimachine Huis. Nog eenige gebr. Handnaaimachines vanaf 10 en een trap voor 20 alle m. garantie, J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop een z. g. a. n. kampeeraan- hangwagentje voor fiets, 12.50. NICOLAAS BEETSKADE 25. Te koop: 2 glasramen groot 2.52 M. bij 1.66 M. en 1.68 M. bij 1.65 M, spiegelglas. A. ZUIDAM, Schermerpad 8. Aangeboden 2 kleine motoren, merk Motobecane, minder dan 60 K.G., als nieuw, spotprijs. A. PLOMP, Bergen. Wie helpt een werkloos gezin aan een pak. Brieven onder letter G 874 aan het bureau van dit blad. Een zoo goed als nieuw Heerenrijwiel met torpedon. en 1 jaar garantie, voor 15. FABRIEKSWEG 1. Te koop prima Fongers Heeren Rijwiel. ARIJ BOON, Rijwielstalling, Dyk 13, Alkmaar. Ibach piano. Door omstandigheden een haast onbespeelde zwarte Ibach- piano te koop van particulier. Prye 275.—. OUDEGRACHT 285a. Te koop: 1 Heerenfiets 10.00 met torpedonaaf, 1 Heerenfiets dito 9.00. Handwaschmachine 4.50. UITENBOSCHSTRAAT 2. Te koop: een wit emaill? fornuis breed 90 c.M., 1 Godinfornuis breed 1.25 M. een mooi Engelseh gashaardje. VRIESMAN en Zn., Verdronkenoord 85. Telef. 2469. Te koop aangeb. 1 pers. Engelseh ledikant en een moderne witte dames- h oed z 2, 3 n Dr. SCHAEPMANSTRAAT 19. Te koop gevraagd: Roeibootje, Zeil bootje en Motorbootje. Brieven onder letter N 880 bureau van dit blad. Auto. Ter overname gevraagd een kleine vierdeurs personenwagen, ge bruikt doch in prima staat. Bij voor keur Opel of D.K.W. Br. met omschry- ving' en prijs lett. K 877 b. v. blad. Geen half werk. Z. g. a. n. dames- en heerenrijwielen m. torpedonaaf. Jon gens- en meisjesrijwielen, eiken leeft. Bill. prijs. Coersens Rijwielh. Vrou wenstraat 12 b. h. Ritsev. Tel. 3626. te wijzen op de spannende ritten, die onge twijfeld zullen komen. De seniores alléén reeds zorgen voor een goeden middag, zorgen alléén reeds voor alles, wat het publiek zal vragen. Dat daar naast de juniores hun deel opeischen, spreekt vanzelf. Ook hier zal er volop strijd zijn, terwijl we reeds nu speciaal de aan dacht vragen voor de bijzondere kaasrit- ten, een nieuw nummer, dat zeker zal in slaan. En zoo zullen de sportliefhebbers op den Tweeden Paaschdag een goed verzorgd mo tor-programma te zien krijgen, dat alles belooft. Alkmaar is gereed', de baan is opnieuw onder handen genomen en bereids goedge keurd, alles is tot in de pietjes verzorgd en het wachten is nu nog slacht» op goed weer en op het publiek! De inzet van het motot^zoen moet goed zijn. Daar zullen de organisatoren, de ren ners en het publiek voor moeten zorgen. DE RONDE VAN ALKMAAR. Het bestuur van de wielerclub Alcmaria heeft gisteren bericht ontvangen van de be kende Magneet-fabrieken, dat zy aan deze Ronde den Grooten Magneet-prijs ver binden. Deze fabrieken willen dit seizoen aan een bepaald aantal wegwedstrijden hun naam verbinden. Zij stellen n.1. een aantal waar devolle prijzen beschikbaar (o.m. een com plete wegfiets) voor de renners, die in deze wedstrijden de beste resultaten hebben behaald. Voor Alcmaria beteekent dit eén buiten kansje, want het kan nu al verzekerd zijn van de inschrijving der beste amateurs, waarover Nederland beschikt. Eenige dagen geleden ;s de ronde gekeurd door den N. W. U.-official. Het gevolg is, dat toestemming werd verleend voor het laten starter, van 100 amateurs (en onaf- hankelijken) en 75 nieuwelingen. Wielrennen. DE RONDE VAN DEN BEEMSTER. Twee jaar achtereen hebben wy een Ronde van den Beemster gehad en beide keeren hebben wij ons over de buitenge woon slechte organisatie verwonderd. Thans vernemen wy, dat deze Ronde voortaan niet meer gehouden zal worden, omdat de auto riteiten een verbod daartoe hebben uit gevaardigd.' HET CONCOURS VAN DEN BOND VAN ZANGKOREN IN NOORDHOLLAND. Thans te Wielingen. Het concours van den Bond van Zang koren in Noordholland, dat gehouden zou worden bijde vereeniging Zang en Vriendschap te Castricum, kan niet in die gemeente worden gehouden, aangezien deze vereeniging het lidmaatschap van den bond heeft opgezegd. Naar men ons mededeelt, is men er in geslaagd het concours dit jaar te doen hou den te Wieringen (Hippolytushoef), even als twee jaar geleden. Men heeft weer de beschikking gekregen over de cinema De Haan. Overgeplaatst. De heer A. W. Hettema, opzichter van den Rijkswaterstaat alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Heemskerk. De kermis en de paardenmarkt. Door Ged. Staten van Noordholland is goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente Opmeer tot vervroeging der ker mis en paardenmarkt. De kermis wordt thans gehouden den laatsten Maandag in Mei, den Zondag daaraan voorafgaande en den Dinsdag daaraanvolgende. 255. De vuren doofden langzamerhand uit en de zigeuners maakten zich klaar om te gaan slapen. Rinaldo kwam Peter's handen en voeten vastbinden, hij mocht eens ontsnappen! Ook Wip kreeg een lus om zijn staart en zo werden ze in een tent gestopt, waar ze in een hoek een bun del vies stro vonden, die voor hun als bed bestemd was. 256. Twee zigeuners kropen in een an dere hoek om hen te bewaken. Een luid gesnurk verried al gauw dat al de bewo ners van het kamp in diepe slaap waren, maar Peter sliep niet. Al die vreemde gebeurtenissen hielden hem wakker, ook lag hij niet makkelijk en de banden om zijn enkels en polsen deden hem pijn.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6