KIJXEUOPELCLOECK LAATSTE BERICHTEN- Wzec&ecicht PuBlicaties ucqediike Stand TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? 3 (ONGECORRIGEERD). EERSTE BLAD. GESLAAGD. De heer R. J. Velthuis alhier slaagde Donderdag te Groningen voor het examen apothekers-assistent. LEERAAR BENOEMD. Bij K.B. van 14 April 1938, is tijdelijk be noemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Alkmaar, de heer C. M. Edel van Twisk, te Amsterdam. BRAND TE HENSBROEK. Zaterdagavond om ongeveer 7 uur brak brand uit in de boerderij, bewoond door den heer C. Wijte in de Wogmeer. Hoewel het vuur buitengewoon snel om zich greep, kon het vee nog net op tijd worden gered. Aan blusschen viel echter niet te denken, hoewel de spuit heel spoedig ter plaatse was. Ver der ging alles verloren. Ook de achter de woning staande groote schuur werd een prooi der vlammen. De oorzaak was het om vallen van een petroleumstel. De burge meester en de beide wethouders waren op het terrein van den brand aanwezig. Be lendende perceelen stonden ver af, zoodat voor uitbreiding van den brand geen gevaar bestond. EEN MATIG BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN TE HEILOO EN LIMMEN. Onze Heiloosche correspondent schrijft ons: Guur weer, storm- en hagelbuien hebben het bezoek aan de bollenvelden, waar de hyacinthen en tulpen geurden en bloeiden, tot een minimum beperkt. Zondag ging het nog wat. Toen gingen er honderden auto's langs den Rijksstraatweg en ook nog vele fietsers die tegen den wind optornden en het gure weer trotseerden. Doch Maandag (2e Paaschdag) was het bezoek gering. Fietsers zag men bitter wei nig en auto's evenmin, 's Middags kwam er volop leven, doch van de inwoners, die de file van motorrijders wilden zien. Wat een teleurstelling hoorde men overal. Zaken- menschen verdienden niets en de bloemen- verkoopers(sters), die paars van de koude zagen, probeerden nog om slingers en bos- sjj bloemen aan den man te brengen, doch ook voor hen was het gure weer een rem om zaken te doen. Het harmoniekorps „Excelsior", dat zou concerteeren, heeft het uitgesteld tot Zondag. LENTEFEEST IN „T GULDEN VLIES". De beide Paaschdagen is in ,,'t Gulden Vlies" een lentefeest gevierd, dat door hon derden en honderden is bezocht. De aan kondiging, dat de bekende Amsterdamsche band van George Pickard aldaar de dans muziek zou verzorgen, heeft blijkbaar zoo suggestief gewerkt, dat het op sommige momenten zoo druk en overvol was, dat de directie genoodzaakt was de deuren te slui ten. De zaal was voor deze gelegenheid artis tiek en geheel in de sfeer van de naderen de lente herschapen. Groote bloesemtakken en dito-kronen sierden de danszaal en door een gekleurde verlichting was er een aardig effect verkregen. De Martini-bar noodde de danslustigen tot een gezellig zitje en op het balcon vonden velen nog een plaatsje om, als er door den grooten toe loop geen gelegenheid meer was tot dansen, daar te kunnen luisteren naar de uitstekende en opgewekte dansmuziek van George Pickard's band. De „old songs" de den het nog best en de speciale arrange menten ontlokten telkenmale een enthou siaste ovatie. Gestimuleerd door dezen bij val heeft George Pickard van zijn kant het allerbeste gegeven wat hij kon en zoodoen de was zelfs het sluitingsuur van 2 uur voor velen nog te vroeg. De lentesfeer werd bij tijden omgezet in een hittegolf-periode, dit belemmerde evenwel geenszins de lust tot dansen. In het restaurant zorgde een strijkje voor zijn toehoorders en ook daar was de beste stemming. Al met al mag dit lentefeest bijzonder geslaagd genoemd worden. BRAND TE SINT PANCRAS. Zondagmiddag ongeveer 3 uur brak brand uit in de timmermanswerkplaats van den heer A. Smit. De schuur, welke geheel van hout was, stond in een mini mum van tijd in lichte laaie, zoodat niets kon worden gered. Door het krachtig in grijpen van de brandweer werd het huis dat vlak bij de werkplaats stond behouden. Het gebouw met machines en inventaris is verzekerd. Een groote hoeveelheid hout wat juist was opgeslagen echter niet. De oorzaak van den brand was het spelen met lucifers van een der kinderen. DE SALAMANDER VERDWIJNT. Onze correspondent te Castricum schrijft ons: De Salamander verdwijnt en daarmee de verraderlijke zuigkolken welke ver leden jaar nog een menschenleven kostten. De heeren J. Borst en J. Bakker zijn sinds eenige dagen bezig het oude Duitsche oor logsschip De Salamander door zanduitzui- ging uit romp en dekgaten dicht te maken. Zij trachten het schip in de hoogte te krij gen om het daarna te sloopen. De Salamander, de naam zegt het reed», is een dier dat leeft in de modder en dat deze Duitsche monitor, die ook den naam Sa lamander heeft gekregen, niet langer ophet ruime sop wou blijven, doch liever haar naamsbestemming wilde nakomen, bewees xij ongeveer 28 jaar geleden door haar tros sen te verbreken en te trachten onder den grond te kruipen. Dit is haar nagenoeg ge lukt, want alleen bij lage eb was het bo vengedeelte nog zichtbaar, terwijl de rest onder het zand zit. Het wrak vormt ter plaatse geweldige luigkolken, die voor geoefende zwemmers zelfs gevaarlijk zijn, laat staan voor diege ne, die de zwemsoort niet machtig zijn. Een onzer inw< "<-rs lid van het Camegiefonds, de heer G r oud politieman, meen de, dat er wel een systeem was te vinden om den verdrinkingsdood te ontloopen, en dacht zich dit als volgt in: Langs de heele Kust worden op elke 50 meter dikke grenen pa en geslagen, hieraan worden dikke tou wen bevestigd, met om de 10 meter een drijfkurk of drijfbak eraan. De palen wor den als het eb is 23 meter in zee geplaatst, erwijl voor de touwen voldoende ruimte wordt gelaten zich met eb en vloed te kun nen verplaatsen. Men vindt dit een goede op lossing, maar burgemeester Sloet meende, dat dit toch geen afdoende maatregel zou zijn, omdat de Hollanders zich niet laten dwingen binnen een kringetje te blijven. Ze zouden z.i. toch den veiligheidsmaatregel ne- geeren en desnoods de touwen doorsnijden. Toch meende de heer Beddeke, dat de ba ders voldoende verstand zouden toonen. door dezen reddingsgordel niet te vernietigen want het moet maar eens gebeuren, dat iemand wordt weggezogen en dat hij dan door middel van dézen reddingsgordel zich heeft gered, dan zou spoedig de geheele kust bij de badplaatsen van die gordels worden voorzien. Verder meende hij, dat iemand de eerste moet zijn en dat Castricum dat jaarlijks meer dan 200.000 baders aan haar strand ontvangt, hat voorbeeld moest geven. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat het best mogelijk is deze maatregel te nemen en het gemeentebestuur heeft de macht dit te doen. Het kan zelfs voor dezen veiligheids-1- maatregel een kleine vergoeding vragen van de baders, waarmede de aanlegkosten bestre den kunnen worden. Mocht ons gemeentebestuur tot dezen maatregel overgaan, dan is het wenschelijk, dat de stedelingen, en allen die gebruik ma ken van het mooie strand, dezen maatregel toejuichen, omdat hierdoor de verdrinkings dood bij een zuigende zee tot een onmoge lijkheid is geworden. Laat het gemeentebestuur eens de proef nemen door een stuk van bijv. 500 meter met deze reddingstouwen af te zetten en laat men dan afwachten welke resultaat dit heeft opgeleverd. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steen houwers, 6 stratenmakers, 2 stratenm. op perlieden, 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzet ters, 1 granietwerker, 7 betonwerkers, 12 voegers, 27 opperlieden, 13 stucadoors, 9 schilders, 94 grondwerkers, 45 metselaars, 71 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 10 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 carrosseriebouwer, 3 constructiewerkers, 1 electrisch lasscher, 9 electriciens, 1 fitter, 2 instrumentmakers, 3 kernmakers, 3 ketel makers, 4 klinkers, 1 kopergieter, 8 loo'd- gieters, 2 lijn werkers, 4 machinisten, 2 ma- chineteekenaars, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstel lers, 1 rijwiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerktuigkun- dige, 11 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 2 wagen makers, 6 ijzerwerkers, 1 ijzerboorder, 1 zandbereider, 6 zandvormers, 5 metaal- draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 16 monteurs, 2 orgelmakers. Groep verkeerswezen: 64 chauffeurs, 12 schippers, 1 machinist binnenvaart, 2 exp. knechten, 8 koetsiers, 21 pakhuisknechten, 28 magazijnbedienden, 1 emballeur, 5 kell- ners, 4 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 buf- fetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 57 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 1 kok, 10 slagers, 9 choco'i debewerkers, 1 koffie- stroopbrander, 2 bi l bottelaars, 1 ouwel bakker, 3 zuivelbereiders, 24 bakkers. Groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 3 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep boek- en steendrukkerijen: 6 letter zetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 25 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbran der, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 papierbewerker, 2 controleurs, 1 bedrijfs leider, 1 batikker, 1 administrateur, 2 boek houders, 1 secretarieambtenaar, 3 incas seerder, 4 zakkenstoppers, 1 reclameteeke- naar, 1 verzekeringsagent 19 kantoorbe dienden, 39 transport- en 268 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 8, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 37. Vrouwelijk personeel: 2 stenotypiste, 9 kantoorbedienden, 2 verkoopsters, 2 naai sters, 8 werksters. De directeur v.n., v. d. HEUVEL. Alkmaar, 16 April 1938. VERKEERS - OVERTREDINGEN. Door de gemeentepolitie alhier werden de volgende processen-verbaal opgemaakt ter zake diverse verkeers-overtredingen in 1937. Wielrijden: zonder licht 132, anders dan over rijwiel pad 16; op linkerrywielpad 3; zonder reflec tor 111; zonder goede rem 21; zonder bel 166: en niet rechts houden 47; en niet stoppen op gegeven bevel 1; in verboden straat 54; met verwarring stichtende verlichting 1; en tweede personen mede voeren 86; links in de bocht 2; over trottoir 7; en aan auto vast houden en voort laten trekken 8; door de tunnel aan den Bergerweg 42; en te groot voorwerp vervoeren 17; onder invloed van alcoholhoudenden drank 11; zonder ten min ste één hand aan stuurkruk 3, en veiligheid van het verkeer in gevaar brengen 16; en by inhalen rechts passeeren 6; en vluchtheuvel links voorbij rijden 3; en geen voorrang ver- leenen 11; en by verandering geen richting aangeven 145; links naast twee andere wiel rijders 9; zonder wit achterspatbord 6; een rijwiel op trottoir laten staan ft» een rijwiel Verwachting: In het noordoosten zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of betrokken; regenbuien; weinig verandering in temperatuur; in het zuidwesten zwakke tot matige noordweste lijke tot westelijke wind; gedeeltelijk be wolkt; weinig of geen neerslag; lichte nacht vorst; overdag iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Geleidelijk beter weer? Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden hield nog steeds stand. Over Fin land en de Botnische golf bevindt zich een opvullende depressie. Naby IJsland is gis teren een nieuw lage drukgebied versche nen. In den afgeloopen nacht is de lucht druk over Duitschland gestegen, zoodat zich over onze omgeving en de Duitsche bocht een voor van lage drukking heeft gevormd, waarin het weer sterk buiïg is. (Groningen had in den afgeloopen nacht 10 m.m. neer slag). De aanvoer van arctische lucht bracht gedurende de Paaschdagen guur weer. Thans is de noordelijke toevoer echter afge sloten en mag een geleidelijke tempera tuurstijging worden verwacht. Entusschen is echter bijna de geheele oostelijke helft van ons waarnemingsgebied nog met de arc tische lucht overdekt. Het vroor in den af geloopen nacht over het grootste gedeelte van Zweden, bijna geheel Duitschland en midden-Ierland. Over Frankrijk zijn de temperaturen om het vriespunt. In Groot- Britannië is het eveneens koud voor den tijd van het jaar. Vooral in de hoogere luchtlagen worden lage temperaturen aan getroffen. Soesterberg meldde hedenoch tend op 5000 meter min 32 graden Celsius, Koningsbergen had op dezelfde hoogte min 42 graden Celsius. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrytui- ger en andere voertuigen van 19.34 uur tot 4.24 uur licht op. op den hoek van een straat laten staan 3; een rijwiel tegen den trottoirband plaatsen 6; een rijwiel onbeheerd laten staan 69. Met bakfiets rjjden: over rijwielpad 3; zondfer rem 22; zonder achterlicht 4; zonder twee lichten aan voor zijde 11; in verboden straat 2; en te hooge lading vervoeren 1; zonder witte spatbor den 2. Autorijden: zonder verlicht nummer en letter 7, onder invloed van alcoholhoudenden drank 1, ach teruit zonder overtuigen veiligheid verkeer 1; -zónder goede stuurinrichting 15; zonder spiegel 21; en niet stoppen op gegeven bevel 1; en niet den vereischten leeftijd hebben 3; met slecht onderhouden auto 1, zonder goe de remmefi 68; en niet rechts houden 8; zonder snelheidsaanduidingen 1; zonder rij- of nummersbewijs 77; zonder vrij zij-uitzicht 1; en geen voorrang verleenen 9; in ver boden straat 11; met te hooge lading 8: met te lange lading 1; met te breede lading 5; zonder duidelijk zichtbaar num mer en letter 32; en veiligheid verkeer in gevaar brengen 3; zonder twee lich ten aan voorzijde 8; en geen richting aangeven bij veranderen 6; en geen stoptee- ken geven 2; en geen inschrijvingsbewijs vertoonen 2; zonder aanbrenging ,3" bor den 35; en bij passeeren zoogenaamd snijden 8; zonder hoorn 3, over rijwielpad 3; zonder geluiddempende inrichting 1; en verkeers heuvel links voorbijgaan 3; zonder aange bracht nummer en letter 3; met te veel per- wijken bij inhalen 1. sonen in de cabine 41; en niet behoorlijk uit- A u t o: laten staan met niet in rust gebrachten motor 6; op trottoir aanwezig hebben 2; par keeren in verboden straat 8; aan verboden straatzijde parkeeren 9; in stilstand hebben op minder dan 8 M. van hoek 36; in stilstand hebben op minder dan 8 M. v. verkeersheu vel 1; in stilstand hebben op minder dan 8 M. v. halte autobus 2; parkeeren hinderlijk voor het verkeer 1; portier open en veilig heid verkeer in gevaar brengen 2; plaatsen in plantsoengras 1; parkeeren langer dan één uur 1; parkeeren anders dan langs trottoir band 4; verhuren zonder vergunning (z.g.n. snorren) 1. Motorrijden: zonder rij- of nummerbewijs 98; zonder geluiddempende inrichting 2; zonder licht aan voorzijde 4; zonder goede remmen 47; zonder spiegel 39; en geen voorrang verlee nen 2; en veiligheid verkeer in gevaar bren gen 3; over rijwielpad 5; in verboden straat 1; en niet rechts houden 1; zonder achter licht 2; zonder aangebracht nummer en let ter 4; onder invloed alcoholhoudenden drank 4; en niet op vordering stoppen 3; motorywiel op trottoir aanwezig hebben 2. Met aangespann envoertuig r ij d e n: zonder voorlicht 4; zonder achterlicht 2; en geen voorrang verleenen 3; aangespannen voertuig zonder toezicht laten staan 1. Met handwagen rijden: zonder licht aan voorzijde 4; zonder licht aan achterzijde 1; en verwarrende verlich ting voeren 1; handwagen hinderlijk voor het verkeer plaatsen 1. Met motordriewieler rijden: en geen voorrang verleenen 1; en geen goede remmen 16; zonder spiegel 1; in ver boden straat 1; zonder rij- of nummerbewijs 4; motordriewieler niet dicht langs het trottoir plaatsen 1, HOFBERICHT. H. M. de koningin en H. K. H. prinses Juliana hebben op den eersten Paaschdag den ochtenddienst van half elf in de nieuwe Bad kapel te Scheveningen bijgewoond. GOBDE VANGST VAN ASSER POLITIE. Gearresteerd wegens diefstal van rijwielonderdeelen. De politie in Assen ontdekte dezer dagen aldaar een groote partij rijwielonderdeelen, welke partij tegen een zeer lagen prijs was verkocht. Tot de partij behoorden kettin gen, kettingkasten, spatborden en derge lijke. In verband hiermede is heden te Gronin gen gearresteerd de 24-jarige ongehuwde H. J. D., die onlangs wegens oneerlijkheid door zijn patroon, een grossier in rijwielonder deelen te Groningen, was ontslagen. Bij onderzoek is gebleken, dat D. in ver schillende plaatsen in de provincie Gronin gen, groote partijen rijwielonderdeelen, welke partijen eveneens van diefstal af komstig waren, heeft verkocht. ZEDENAFFAIRE VAN MINDER JARIGEN. In den avond van den eersten Paaschdag heeft de Haagsche politie een inval gedaan in een perceel aan de Columbusstraat te den Haag, waar de 19-jarige zoon des huizes, tijdens de uitstedigheid van zijn ouders, een groot aantal vriendinnen en vrienden had genoodigd. Er waren in totaal zeventien jongens en meisjes van omstreeks 19 jaar, dus allen minderjarige kinderen, die zooda nig huishielden, dat de buren het raadza mer achtten de politie te waarschuwen, die daarop dan ook een inval in het huis deed. Het kostte haar eenige moeite zich toegang te verschaffen, maar toen zij eenmaal was binnen gedrongen, bleek het, dat er een dusdanige toestand heerschte, dat ingrijpen van de zedenpolitie onvermijdelijk was. De veelbelovende jonge gasten zijn, na verhoor, naar hun resp. woningen gezonden. HET VERSCHOONINGSRECHT VAN EEN BANKIER. De Hooge Raad der Nederlanden heeft het cassatieberoep verworpen van een Haarlemschen bankier, die door den kan tonrechter te Haarlem op verzoek van het landgericht te Berlijn was opgeroepen als getuige in een voor dat landgericht gevoerd proces, waarbij het ging om door dezen bankier in Nederland voor een der pro cespartijen uitgevoerde financieele trans acties. De bankier beriep zich hierbij °P het verschooningsrecht, dat hem als bankier volgens de Duitsche wetgeving zou toeko men, doch de kantonrechter was van oor deel, dat bij de beslissing over deze vraag het Nederlandsche recht, dat geen ver schooningsrecht voor een bankier kent, moest worden toegepast en verwierp het gedane beroep op verschooningsrecht. GEEN OVEREENKOMST TUSSCHEN GOLDWYN-KORDA EN PICKFORD-CHAPLIN-FAIRBANKS. De United Artist film Corporation heeft heden medegedeeld, dat het plan van Goldwn en Korda om de aandeelen van Pickford, Chaplin en Fairbanks op te koopen thans definitief is opgegeven in verband met de huidige economische voor waarden. ALTAAR UIT DEN TIJD DER KRUISTOCHTEN GEVONDEN. Werklieden die met herstelwerkzaam heden bezig waren in de Armeensche Kapel van St. Helena in de kerk van het H. Graf te Jeruzalem, hebben een fraai altaar ont dekt uit den tijd der Kruistochten. De zij kanten waren piet tallooze kleine kruisjes bedekt, welke vrome pelgrims hebben in- gekerfd. COMPLOT TEGEN STALIN ONTDEKT. Naar de Zweedsche Svenska Pressen be richt zijn op last van den volkscommissaris van binnenlandsche zaken en leider van de geheime politie, Jesjof, zeven opper-officie- ren van het Roode Leger zijn gearresteerd. Zij worden beschuldigd een complot te hebben gesmeed om Stalin en Worosjilof te vermoorden. De aanslag zou worden gedaan op 1 Mei tijdens de parade op het Roode Plein. DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en alphabetisch register. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1939 met het daaruit opgemaakt alphabe tisch register ligt van 20 tot en met 29 April a.s. ter gemeente-secretarie, afdeeling Militaire Zaken, voor een ieder ter inzage. Tegen deze registers kan binnen dien tijd by een met redenen omkleed verzoekschrift bezwaar worden ingebracht. Het bezwaar schrift moet by den burgemeester, ter secre tarie dezer gemeente worden ingediend. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Alkmaar, 19 April 1938. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. ALKMAAR. GEBOREN: Johanna Cecilia, d. van Jozef Johannes Brant en Cicilia Juliana Kampstra. Hans Willem, z. van Hermanus van Zonneveld en Elizabeth Hike Breyer. Gerard. z. van Andries van de Wetering en Bregitta Brink man. Petrus Lourentius en Petronella De arrestanten zouden bekend hebben, dat zij bommen zouden hebben willen werpen naar de tribune, waar de leiders van de regeering zouden staan om de parade gade te slaan. Zij zouden hun opdracht uit het buitenland hebben ontvangen. De arrestanten zijn maarschalk Jeg rof, generaal Iktorof, generaal Alksnis, generaal Kasjinin, opperbevelhebber van de Kaukasus, generaal Dybenko, bevelhebber van het militaire district Leningrad, generaal Bielof, bevelhebber van het militaire district Minsk en generaal Garbasjof, die naar verluidt in de gevangenis zelfmoord zou hebben ge pleegd. ANTO-ONGELUK IN SNEEUWSTORM. Bestuurder levensgevaarlijk gewond. Tengevolge van den hevigen sneeuwstorm is in den afgeloopen nacht in Ubbena, ge meente Vries (Gr.), een ernstig auto-onge luk gebeurd. Toen de 33-jarige chauffeur R. de Vries, wonende te Enschedé, de ruit van zijn auto schoonwischte, naderde uit de richting Gro ningen een auto. Deze reed pardoes tegen den anderen wagen aan. De heer de V. ge raakte tusschen beide auto's bekneld. De snelheid, waarmede de wagen uit de rich ting Groningen reed, was zóó groot, dat de auto vijftig tot zestig meter werd voortge duwd. Nadat den heer de V. de eerste genees kundige hulp was verleend, werd hy ip levensgevaarlijken toestand naar het Wilhel- mina-ziekenhuis te Assen vervoerd. Zijn toestand was hedenmorgen nog ongewijzigd. De auto, die uit de richtingen Groningen kwam, was een huurauto, bestuurd door een twintigjarig jongmensch uit Assen. Hij ver klaarde, de lichten van den tegenligger nie4 te hebben gezien. STEEDS MEER DOODELIJKE VERKEERSONGELUKKEN. Motorrijder tegen vrachtauto gebotst. Hedenmorgen is de 19-jarige ongehuwde Duitsche schippersknecht P. Koopmans, wo nende te Burum (Fr.), op den Frieschen straatweg onder Groningen, ter hoogte van de melkfabriek „De Ommelanden", by 't in halen van een G.A.D.O.-bus met groote snel heid tegen een vrachtauto van de houthan del van Calcar en Penon uit Groningen ge reden. De jongeman werd met een verbrij zelden schedel opgenomen. Hij wa6 op slag dood. Na de botsing reed de vrachtauto tegen twee boomen, waardoor zy vrij ernstig werd gehavend. De bestuurder van de auto kwam er goed af. VOOR INLIJVING VAN NEDERLAND BIJ DUITSCHLAND. Vragen aan den minister gesteld. Het Eerste Kamerlid Bruineman (r.k.) heeft aan de ministers van algemeene za ken en van justitie de volgende vragen gesteld: 1. hebben de ministens kennis geno men van het artikel in „De Maasbode" van 9 April jl., avondblad, 3e blad, waarin het volgende verslag wondt gegeven over een informatorische vergadering, gehouden onder leiding van een doctor E. H. van Rappard „Gisteravond is in café-restaurant „De Pool" te Rotterdam een informatieve ver gadering gehouden van de nationaal- socialistische Nederlandsche arbeiderspartij, waarin o.m. eenige personen, gekleed in de uniform der Duitsche S.A., aanwezig waren. De meeste aanwezigen waren getooid met een hakenkruisspeldje. Door den party leider dr. E. H. van Rappard werd een toe spraak gehouden, waarin een pleidooi werd gehouden voor de aansluiting van Neder land bij Duitschland. Voordat de vergade ring uiteen ging werd het Horst Wessellied gezongen, terwijl men elkander by het af scheid begroette met den Duitschen groet „Heil Hitier"? 2. Zijn de bovenvermelde mededeelingen over „eene informatorische" vergadering juist? 3. Zoo vraag 2 bevestigend mocht worden beantwoord, achten de ministers het dan oir- baar, dat dergelijke taal in Nederland door Nederlanders wordt gebezigd, en, zoo niet, behooren, huns inziens, tegen zoodanig op treden geene maatregelen te worden geno men? Soortgelijke vragen zyn door het C3. ka merlid de Savornin Lohman aan den minis ter gesteld over een vergadering te Utrecht. Agatha, z. en d. van Nicolaas Lourentius Berger en Petronella Appel. GETROUWD: Petrus Antonius de Boer en Dorothea Hendrica Maria Josephina Wanna. Jo hannes Theodorus Maria Petrus Serbrock en Ida Alida Anthonia Landman. OVERLEDEN: Wilhelmina Johanna Cornelia Jostna Janssen, gehuwd met Jacobus Hendricus Jacobse, 69 jaar. Jacob Windt, gehuwd met Trijntje Ooyevaar, 83 jaar. Jan Rin- gers, gehuwd met Helena Tonia Veen, 91 jaar. Een miniatuur boek. Het Moskousche Puschkin-museum aldaar heeft een werk met gedichten van Puschkin ten geschenke gekregen in een formaat van 4.2 bij 5.6 centi meter. Op de 266 bladzijden staan 134 ge dichten van Puschkin en 13 illustraties, waaronder in veel-kleurenschrift. Het boekje is vervaardigd door een leerling van eep Moskousche school. De geheele tekst is in nietig drukschrift zorgvuldig met de hand in inkt geschreven. De illustraties «Sn ntot de hand beschilderd. Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels conta"f* WOENSDAGS «n. ZATERDAGS.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3