TRIOMFATOR IN SMAAK TRIUMPH 1 CENT VIRGINIA JCetk éi Schoot de aanleg van het vliegveld te bergen. Nieuwe toelatings-examen H.B.S. Begrafenis J. Ringers. EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. Naar wü heden uit absoluut be trouwbare bron vernemen, is thans de beslissing t.a.v. het zandvervoer naar het aan te leggen vliegveld in den Bergermeer, gevallen. Dit zandvervoer zal inderdaad per smalspoor plaats vinden „HET KLOMPJE GOUD". De heer H. Schipper, Oudegracht 12, wiens eierkolen gestookt zijn in de kachel waarin men later het gesmolten goud heeft gevonden, heeft besloten zijn kolen zaak voortaan den naam „Het klompje goud" te geven. ONGEVAL. De heer J. Bakker Jz. te Obdam had Donderdagochtend het ongeluk met z'n vingers te dicht bij een in werking zijnde zaagmachine te komen, waardoor twee vingertoppen bijna geheel werden afge sneden. OVERPLAATSING. Met ingang van 1 Mei a.s. is mej A. T. Wognum, in functie bij het telefoonkan toor alhier, aangewezen als toezichthoud- ster bij den interlocalen dienst te Middel burg. AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Wegens indienststelling op Dinsdag 26 April a.s. van de automatische telefoon centrale te Laren (N.H.), zullen de aange slotenen van het net Laren (N.H.) (ken getal K 953) na pl.m. 14 uur automatisch kunnen worden gekozen door de aangeslo tenen van het net Amsterdam en van de geautomatiseerde netten in de Rijkstele- foondistricten Amsterdam, Alkmaar, en Utrecht. BRAND TE HEER-HUGOWAARD. Hedenmorgen in de vroegte ontstond door nog onbekende oorzaak brand in de hoeve aan den Veenhuizer Middenweg, bewoond door wed. GrootPaarlberg en naar eenigen zoon. Deze had nog gele genheid om zijn moeder, die bedlegerig is, uit het brandende perceel te dragen en de koeien los te snijden, waarna hij de buren waarschuwde. De inmiddels gearriveerde motorbrand spuit kon weinig meer uitrichten. BALLONWEDSTRIJD. Men schrijft ons: In samenwerking met de directie van het City-Theater, hier ter stede, organi seert de Ned. Shirley Temple-club op Za terdag 23 April a.s. voor de leden van haar Afd. Alkmaar en Omstreken een Ballonwedstrijd met prijzen. De leden dezer afdeeling (elk met twee introducé's) verzamelen zich in het City-Theater, waar hen een kleine versnapering wacht. Vervolgens gaan zij naar het voormalig Ziekenhuis-terrein, waar de wedstrijd zal worden gehouden. j HET WITTE KRUIS TE CASTRICUM. Een rumoerige vergadering met heftige interrupties. In de gister gehouden vergadering van het Witte Kruis, welke werd gehouden in de zaal van Vriendschap, te Castricum is het tot heftige discussies gekomen. De aanleiding hiervan was, dat een schrij ven was binnengekomen van 26 leden die meenden dat de vorige bestuursverkiezing niet reglementair was verloopen omdat er twee stemmen meer waren uitgekomen dan volgens de presentielijst mogelijk was en de verkiezing dus reglementair onwettig werd beschouwd. Duidelijk bleken op de vergadering twee stroomingen te zijn, die het elkander nu niet direct aangenaam heb ben gemaakt. De voorzitter Hemmer, opende en be handelde het ingekomen verzoekschrift, door 26 leden onderteekend. Zelf was hij wegens ziekte niet op die vergadering ge weest en verzocht den onderteekenaars hun inzichten kenbaar te maken. De heeren Hogensteijn, Heida en Doorjee, gaven als hun meening te kennen, dat in de laatst gehouden vergadering, bij de bestuursver kiezing het stemmencijfer, doordat er twee stemmen meer zijn uitgebracht dan de pre sentielijst heeft uitgewezen, niet reglemen tair was. Doordat het stembureau de namen der candidaten niet hardop heeft voorgele zen, was er niet de minste controle. Boven dien zijn de stembriefjes direct verbrand en de leiding der vergadering had een slordi- gen indruk gewekt. Men stelde dus voor de stemming nietig te verklaren en opnieuw tot stemming over te gaan. Hiertegen kwamen verschillende anderen in verzet, o.a. de heeren Dijkman, Dekker, Spaans, van Lunen en anderen De heer van Lune», die met de heeren C. de Groot en de Nijs het stembureau had gevormd, zeide dat er wel degelijk rekening is ge houden met de presentielijst, doch hij gaf toe dat hij de namen niet hardop had voor gelezen. Een vergissing kan iedereen ma ken Daarom stelde h« voor, die twee stem men er af te trekken. Dan bleef nog de heer Marker als bestuurslid gehandhaafd. Dit lokte zoo'n algemeen protest uit, (interrup ties vlogen door de zaal) dat de voorzit ter door hard te hameren de orde moest herstellen. Hij verklaarde, dat z. i. van een ongeldige stemming geen sprake was. Hierop ontstond weer ontstemming in de zaal en verschillende leden wilden spreken. De heeren Zijlstra, Bodegraven, Heida, kwamen tegen het partijkiezen van den voorzitter op en vroegen voorlezing van het huishoudelijk reglement, doch het bestuur kon hierop geen afdoend antwoord geven. Weer dreigde er rumoer toen de heer Dek ker van geestverwanten sprak. De voorzitter hamerde en ontnam allen het woord. Hij stelde voor nu te stemmen of de vo rige stemming kan gehandhaafd blijven ja dan neen. Weer protesten uit de vergade ring, waarop de burgemeester, die als be- langstellende aanwezig bleek, het woord kreeg. Aan de hand van de gehouden discussie aldus de burgemeester en omdat ik in deze mij geen partij stel, doch constateer dat er vergissingen zijn gemaakt, acht ik het in het belang van het Witte Kruis deze kwestie aan het hoofdbestuur voor te leg gen, en aan haar de beslissing te laten of de stemming juist of onjuist is geweest. Dit lokte een algemeen applaus uit, waarop de heer De Haan (bestuurslid) zeide dank te brengen voor de goede bedoelingen van den burgemeester doch hij meende dat wij zelf mans genoeg zijn die zaak op te lossen (ap plaus.) Nadat nog van verschillende kanten op klaarheid werd aangedrongen, hakte de heer Dor jee den knoop door en vroeg aan de laatst gekozen bestuurders of dezen zich wilde uitspreken, daar het duidelyk bleek, dat een groot deel der leden met de stem ming ontevreden waren. Waar mag worden gesproken, van een algemeene vereeniging die de bestuursleden ten volle moeten ver trouwen zou hun verklaring veel bijdra gen om tot een oplossing te komen. De heer Marker (het gekozen bestuurs lid) verklaarde onder doodsche stilte: „Gehoord de gehouden discussie, en in het belang van het Witte Kruis, dank ik den heer Dorjee voor zijn vraag, en meen dat er een nieuwe stemming moet plaats vinden". Een algemeen applaus was zijn belooning. Op 4 Mei zal nu opnieuw een vergadering plaats vinden en de voorzitter verzocht, in het belang der lijdende menschheid de een heid in het Witte Kruis te bewaren, waar na hij de vergadering sloot. Op deze vergadering is e gebleken dat het niet-r. k. gedeelte der bevolking, we gens haar groei, het haar toekomenden deel in de bestaande algemeene organisaties gaat opeischen en het is in het belang van de geheele bevolking, als het r. k.-volks deel hieraan gehoor gaat geven, REDT ARTIS! Een filmavond. Het Artis-reddingscomité hier ter stede heeft bij zijn streven een niet genoeg te prijzen steun ontvangen van de directie van het City-theater. Zy toch heeft gis teravond een voorstelling gegeven, waar van de baten geheel ten voordeele van het comité kwamen. Met groote voldoening mag gezegd worden, dat het bezoek niet is tegengevallen: het theater was goed bezet. Nadat het gewone voorprogramma was gedraaid, trad de secretaris van 't comité, de heer Dorgelo, voor het voetlicht, om een krachtig woord te spreken ter aanbe veling van het verleenen van financieelen steun aan de alom in den lande onder nomen pogingen tot inzameling van gelden ten behoeve van hoognoodige verbeterin gen aan Artis. Hij constateerde dat het bezoek aan Nederland's grootsten dieren tuin toenam zoodra het leeuwenterras was gemoderniseerd en deelde mede, dat thans allereerst een verbeterde huisvesting voor de apen moet worden bewerkstelligd, En daarna zal er nog veel moeten worden verbeterd, maardaarvoor is geld, véél geld noodig, totaal naar schatting vier ton! Spr. wekte op, dat ieder daartoe een steentje zal bijdragen. Het plaatselijke comité heeft nog geen 200 ontvangen en hij betreurde dit, omdat toch Alkmaar niet mag achterblijven bij de reddingspogin gen van Artis, de mooie cultureele instel ling, zoo belangrijk ook voor het onder wijs. Dank bracht de heer Dorgelo nog aan de directie van het theater voor haar lofwaardige geste en ten slotte beval hij de Artis-verloting, waarvoor eerstdaags de loten zullen verkrijgbaar worden ge steld, in ieders medewerking aan. En toen begon de vertooning van de film Borneo, een geïllustreerd verhaal van de ontdekkingsreis in de binnenlan den van het groote eiland Borneo, onder nomen door het Amerikaansche echtpaar Johnson, dat ook reeds meerdere derge lijke reizen deed met vliegtuig en camera in de binnenlanden van Afrika. Wat weten wij over het algemeen van Borneo? Wij kennen den vorm, evenals de ligging boven Java, wij Weten, dat het Ne- Nasalis Larvatis kende apensoort, in Osa een onbe- voorkomend derlandsch en Engelsch bezit is, kennen een paar plaatsnamen, maar houdt in den regel de kennis daarmede niet op? Borneo betreden, Borneo doorkruisen, wonderen zien, waarvan men nooit te voren iets vernam, dieren aanschouwen, als bijv. de loopende visschen, de oesters, die zich huisvesten op boomstammen, de apensoorten, die een soort van varkens snoet hebben dat is het voorrecht van hen, die deze unieke film hebben aan schouwd. Ongelooflijk, maar toch waar! Op Borneo bestaan vischsoorten, die in boomen klimmen, vliegende slangen en oesters, die op boomen leven! Het is het vaderland van de Koppensnellers, met hun duivelsche moordwerktuigen, het land, waar de enorme menschapen hun wonderlijk en bijna sage-achtig leven lei den. Maar een film van de Johnson's en dit is onherroepelijk de laatste! biedt méér. Het zijn niet alleen de wonderen der natuur, in den zin van het verbazingwek kende! Men ziet en hoort en beseft en voelt tevens het sprookje van het oer woud, het onbegrijpelijke van de sfeer, de loome hitte van de tropen, de vruchtbare plantengroei, het mysterie van het oer woud met zijn verrukkelijke schoonheid, zijn beangstigende stilte, zijn niet te be schrijven landschap en al het overige, wat hy, die er geweest is, tevergeefs poogt duidelyk te maken aan hem, die hier nooit tevoren was. Borneo is een der grootste eilanden van den ganschen archipel. Wat weten wy er van? Vermoedt iemand onzer, dat zulk een geweldig eiland een gansche wereld op zichzelf is, met haar eigen schoonheid, haar eigen gevaren, haar eigen raadselen, haar eigen vijanden? Zy, die gisteravond de uitvoering der film hebben gezien, zullen zich gelukkig prijzen nu tenminste iets meer va - het ge heimzinnige gebied te weten, dank zij de schitterende foto's, vaak met veel gevaar en altyd niet oneindig veel geduld ge nomen. Dr. G. Bolkestein, voorzitter van de com missie, wier rapport tot leiddraad diende voor de nieuwe regeling van het toelatings- examen-H.B.S., schreef aan het „Handels blad" het volgende: Dankbaar jegens den minister van onder wijs, die dit besluit heeft bevorderd, zullen ongetwijfeld zij zijn, die de hoofdbeginselen aanvaard hadden van het rapport, dat eeni- ge jaren geleden gepubliceerd is, en waarin voor de toelating tot de H.B.S. met vijfjari gen cursus een nieuwe regeling is voorge steld. Het nieuwe K.B. heeft deze beginselen aanvaard en in wettelijken vorm vastgesteld. Een zeer kort overzicht toont dit reeds. Art 1 maakt duidelyk onderscheid tus- schen een onderzoek naar geschiktheid en naar kennis. Art. 2 maakt de medewerking van de la-» gere school bij dit onderzoek mogelijk. Art 3 stelt de vragenlijst vast vóór het onderzoek aan de hoofden der lagere scholen te zenden. Art. 4 omschrijft de eischen voor de vier examenvakken. Voor Nederlandsch spreekt hierbij het onderzoek naar de geschiktheid zich duidelijk uit. Daar niet gaarne iedere school zich dadelijk competent zal willen verklaren Nederlandsche opgaven voor het geschiktheidsonderzoek samen te stellen, stelt de minister door art. 8 een Commissie van Advies in, om desgewenscht de scholen hierbij van voorlichting te dienen. Ook uit de omschrijving der eischen voor rekenen spreken de nieuwe opvattingen. Zoo wordt bij de „eenvoudige denkvraag- stukken" het gebruik van de in de wiskunde gangbare verkorte schrijfwijze (algebraïsche oplossing) toegestaan. De slot-artikelen regelen allerlei gevallen van toelating tot de eerste en tot de hoogere klassen, die tot dusver moeilijkheden gaven. Inderdaad geeft dit nieuwe K.B. aan hen, die sinds lang naar een betere selectie by de toelating streefden, aanleiding tot groote vol- doening. Maar niet alleen ter wille eener betere selectie. Steeds hebben de opstellers van het bovengenoemde rapport op den voorgrond gesteld, dat weliswaar ook die betere selectie hun doel was, maar méér nog een beter on derwijs op de lagere schooL Dit K.B., waar in zooveel van het rapport verwezenlijkt wordt, zal in het by zonder door zyn eischen voor Nederlandsch en rekenen tot verbetering van het lager onderwijs kunnen Indrukwekkende belangstelling. Over de teraardebestelling van het stof felijk overschot van den heer J. Ringers vermelden wij in aansluiting op hetgeen wy reeds in ons nummer van gisteren mededeelden nog het volgende: Onder de aanwezigen dienen allereerst nog vermeld te worden ds. Verwaal en ds. von Meijenfeldt, alsmede de inspecteur der directe belastingen, de heer Hartkamp, notaris de Lange, de bankier A. M. de Lange en de commissaris van politie, de heer Walraven. Het bestuur, brandmees ters en ondei-brandmeesters van de brand weer waarvan de heer Ringers eerelid was waren in uniform aanwezig. Zooals wij reeds schreven kenmerkte deze begrafenis zich door een indrukwek kende belangstelling. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door burge meester van Kinschot, die namens het gemeentebestuur een woord van afscheid sprak. Met ontroering, zoo zeide hij, ver nam men Eersten Paaschdag in Alkmaar dat de in deze stad geboren en getogen Jan Ringers was heengegaan. Van zijn geboorte af heeft hij de stad lief gehad en in de eerste plaats wenschte spr. te gedenken, de banden tusschen hem en het gemeentebestuur. In 1919 gekozen tot lid van den raad heeft hij jarenlang zijn beste krachten gegeven in het bestu ren van de gemeente. Hij was geen man van veel woorden, maar zijn woorden ge tuigden van groote helderheid en verstand. Als wethouder werd hij eerst belast met de portefeuille van openbare werken, plantsoenen en volkshuisvesting. In dien tjjd zijn onder zijn leiding straten, pleinen en groote bouwwerken tot stand gebracht. Zijn groote kunde op dit gebied heeft er zeker toe bijgedragen, dat de belangen van de stad werden gediend. Daarna werd hy wethouder van sociale zaken en de be drijven. Indien Mr. Wendelaar niet wegens zijn verblijf in het buitenland afwezig moest zijn, zou ook zijnerzijds getuigd zyn van het vele goede, dat hy in het college van den heer Ringers waar nam. Hij zou getuig hebben van diens onkreukbaarheid en grooten trouw aan zijn beginselen. Ook buiten Alkmaar heeft de overledene veel goeds van zijn persoon doen uit gaan, als lid van provinciale staten heeft hij zijn naam hoog gehouden. In Alkmaar was hij niet alleen raadslid en wethouder, maar vervulde hij ook met warme belang stelling velerlei functies in het private leven. Stad en omgeving hebben daarvan de voordeelen getrokken en trekken daar van nog de voordeelen. Spr. wees op de groote Alkmaarsche industrie door den overledene en zijn broer opgewerkt tot een industrie, die een naam heeft in Neder land, waarop wij allen trots kunnen zijn. De heer Ringers stond altijd klaar om op allerlei geb:ed behulpzaam te zijn. Den laatsten tijd ging hij zienderoogen achter uit en werden wij ons bewust, dat wij Jan Ringers niet lang meer zouden behouden. Dankbaar zijn wij voor hetgeen hij voor Alkmaar heeft gepresteerd. Zich tot mevr. Ringers wendende zeide spr.: wij weten, dat Jan Ringers als Christen in den waren zin des woords r.aar het hoogere leven is overgegaan. Spr. uitte den wensch, dat de groote belang stelling op het kerkhof en de vele bewij zen van belangstelling, die zij mochten ondervinden, een troost mocht zijn in dit zoo zware verlies. Jan Ringers, rust zacht in den Alkmaar- schen grond, dien Gij altijd zoo lief hebt gehad. De heer Dun spreekt. Namens het hoofdbestuur van de C. H. U. en namens de kamerkieskring den Helder en het bestuur van de plaatselijke afdee ling werd hierna het woord gevoerd door den inspecteur van het L. O., den heer Dun. Spr. schetste den heer Ringers als een man, die gewerkt heeft zoolang het dag was. Als Christelijk Historisch man, aldus spr., gevoelde hij zich geroepen uit te dragen de beginselen die hij zulk een warm hart toedroeg en van zijn aange boren liefde voor het Vorstenhuis en Vaderland te getuigen. Hij was meer de man van de daad dan van het woord al kon zy enthousiast woord ons meermalen ver kwikken en bezielen. Ringers kenmerkte zich door een onkreukbaar eerlijkheidsge voel. Sterk was zijn rechtvaardigheidsge voel ontwikkeld en bovenal was hij over tuigd dat hij van Gods wege een roeping had te vervullen. Hij was een man naar wiens woord werd geluisterd en die door vriend en tegenstander werd gewaardeerd. Wij moeten, zoo vervolgde spr., God van harte danken, voor hetgeen Hij ons in dezen stillen werker heeft gegeven. Wij staan niet zonder hoop, omdat wij geloo- ven in de opstanding. Een woord van ds. Verwaal. Mede namens zijn echtgenoote legde ds. Verwaal van de Kaag een palmtak op het graf. Hij schetste den heer Ringers als een broeder die wist wat de vrede des kruises was. De heer v. d. Pol sprak namens de ver eeniging tot bevordering van het christe lijk onderwijs, waarvan de ontslapene 26 jaar lang bestuurslid en 6 jaar voorzitter was geweest. Tot het laatste oogenblik zijns leven bleef hy zich interesseeren voor de belangen van het christelijk onderwys. Het is dan ook, zoo zeide spr., met groot leedwezen dat wij van onzen voorzitter afscheid moeten nemen. i is *ch^r v*n oordeel dat hij zyn taak heeft volbracht. En in wat God doet hebben wij te berusten. Spr. herdacht den heer Ringers ook als voorzitter van de Zondagsschool vereeniging „Laat de Kin- derkens tot Mij komen." En hij stelde in warme bewoordingen in het licht wat de heer Ringers ook voor deze school was geweest. Naar spr.'s overtuiging heeft hy dit alles kunnen doen omdat hy geloofde en ver trouwde op God. Eersten Paaschmorgen, den dag van de Opstanding, is hy van ons heengegaan. Dit zy U tot troost, aldus eindigde spr. in zijn slotwoord, dat hij speciaal tot mevr. Ringers had gericht. Een woord namens het personeel. Namens het personeel werd het woord gevoerd door den heer Jan v. Heerden. Spr. getuigde van de rechtschapenheid van den overledene, die met zijn personeel meer als vriend dan als patroon had op getrokken al kon hij ook vaak zeer streng zijn. Gy eischte van ons, aldus spr., altyd onze geheele persoonlijkheid, maar wij gaven die immer graag, omdat U zelf in de dingen, die U van ons eischte, zoo uit nemend voor ging en omdat uw heerschen in den grond der zaak dienen was. Het ideaal van ernstigen werkgever heeft U altijd voor oogen gestaan en in de vele moeilijke economische jaren, die achter ons liggen heeft U voor ons met opoffering van veel tijd en moeite U tevens finan- cieele opofferingen getroost om aan ons en onze gezinnen een rustig bestaan te ver zekeren. Wij zullen dat alles niet vergeten en steeds van U getuigen als van een hoogstaand patroon, als van een man, die ons in veel dingen een voorbeeld is ge weest. Rust in vrede, Jan Ringers. Predikant en vriend. Dr. Krul, predikant te Rotterdam, sprak hierna als oud-Alkmaarsch predikant en vriend van de fam. Ringers. Van spr. kon men niet verwachten een lofrede, zooals die bij de graven van de Oude Romeinen altijd werden gesproken. In de eerste plaats niet uit beklemdheid uit het gevoel van de majesteit van den dood maar in de tweede plaats omdat de man, die wordt uitgedragen, dit niet zou hebben goedge vonden. Spr. herinnerde aan het woord van Paulus: Dank God in mij. Dit beteekent dat de gemeente God moet danken voor hetgeen Hij gegeven heeft in den man die van ons is heen ge gaan in de verzekerdheid des geloofs. Het woord van troost kan tweeledig zyn. Ten eerste de humanitaire troost, waar spr. niets voor gevoelt. Tweedens is er de troost van het leven na het Paschen, het lichtfeest tegenover den dood. Jezus leeft en wij met Hem. Spr. hoopte, dat mevr. Ringers, de familie en de vrienden het heengaan van den hun dierbare zullen zien in het licht van de euwige. Veler leven is gericht naar het wezen van den eeuwigen morgen van Jezus Christus onzen Heer en Heiland. Dit geve ons kracht en vreugde. Namens den N. A. P. B. Mr. Bouman, secretaris van den Ned. Aannemers- en Patroonsbond in de bouw bedrijven, legde getuigenis af van de ge voelens dio de leden van deze organisatie bezielen. Hij schetste den heer Ringers als de man die het initiatief heeft geno men tot een fusie met den patroonsbond en aannemersbond die naast elkander werk ten. De werkers in het bouwbedrijf zijn aan wijlen den heer Ringers veel dank ver schuldigd. Die dank geldt ook mevr. Rin gers, van wie bekend is, dat zij haar man tot grooten steun is geweest. Spr. ver zekerde, dat de naam van den heer Rin gers in de historie van de organisatie een onvergetelijke plaats zal blijven innemen» De leerlingen uit de hoogste klassen van de Chr. L. en Ulo scholen zongen hierna psalm 103 9. Een dankwoord namens de familie. De heer Ringers uit Rotterdam sprak hierna een hartelijk woord van dank voor de betoonde belangstelling en voor den door de kinderen gebrachten zang. Deze zang, zoo zeide spr., lag geheel in de lijn van onzen overleden broeder. Weinigen weten dat hij voor zichzelf een moeilijk leven heeft gehad. Door zijn ge sloten karakter kon hij stug en stroef lyken. Maar als hy voor zich zelf een zaak in het reine had gebracht en voor zich had afgebakend dan wist hij niet van terug wijken. Zijwegen kende hy niet. Dikwijls was hij voor anderen niet gemakkelijk, maar het minst gemakkelijk was hy voor zich zelf. Voor dertig jaar zeide iemand, die nog niet lang in Alkmaar woonde tot spr.: Ik ken uw vader en uw broeder, maar met uw oudsten broer zal ik nooit eigen zijn. Toen diezelfde man, die in be ginselen ver van hem afstond, door een zwaren slag werd getroffen, was mijn broer de eerste die naar hem toe kwam en hem vroeg of hy iets voor hem kon doen. Hierm .de is wel het karakter van mijn overleden broer getypeerd. De laatste woorden, die zingende van zyn lippen kwamen waren: Maar nooit kan het ge loof te veel verwachten, en in dit onwrik bare geloof is hy heengegaan. Wij ver liezen veel in hem. Hij was het, die de band der familie wist te behouden en wy zullen dit altijd met dankbaarheid blijven gedenken. Slotwoord van ds. Warners. Ds. Warners las hierna voor uit Ro meinen 8. Broeder Jan Ringers zou zeker geen dank namens de kerk willen aanvaarden omdat zijn leven gebouwd was op de vrije genade, die God in Christus hem geschon ken heeft. Ringers wist, dat alle meneche- lijke heerlijkheid vergankelijk is en dat alleen Gods schoonheid is van alle eeuwig heid. Christus heeft ook den dood over wonnen, ni&t alleen zijn eigen dood maar ook die van ons allen en het is van dit levenselement, waarvan ook broeder Rin gers heeft willen getuigen. Voor de familie moge dit de voornaamste troost zijn. Hy ruste zacht. Diep onder den indruk verlieten hierna de talrijke aanwezigen den doodenakker.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2