Spoel Rheumatfek laat- U toch wrijven akkers Kloosterbalsem Vraag en Aanbod prins Bernhard weer thuis herziening der omzetbelasting. verwezenlijkt. Pust en onrust op de velden. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Feijenoord moet oppassen I Alkmaarsche Boys ontvangen Bloemendaal. Bloemendaal 3 r<v> Laat U niet kwallen door rheumatiiche pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- ligen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels doorl Gisteravond te kwart vóór acht prins Bernhard onverwacht, geheel al leen in zijn nieuwe auto gezeten, op het paleis Soestdijk gearriveerd. Prins Aschwin is van Parijs per trein rechtstreeks naar Berlijn teruggekeerd. Middenstandsbonden vragen uit schakeling van heffing op leve ringen aan het publiek. De drie Nederlandsche Middenstandsbon den hebben zich tot den minister van Fi nanciën en tot de Tweede Kamer gewend met een beschouwing inzake het wetsont werp tot herziening der Omzetbelasting. Zij hebben dit te gereeder gedaan, waar bij de samenstelling van dit wetsontwerp kennelijk mede de bedoeling heeft voorge zeten tegemoet te komen aan de bijzondere moeilijkheden op dit punt van het kleinbe drijf, bedoeling, welke echter vooralsnog tot te weinig effect heeft geleid. Aan deze uitvoerige beschouwing ontlee- nen we het volgende: In 't systeem der wet wordt 't kleinbedrijf positief zwaarder getroffen dan 't met hem corresponderende en concurreerende fa brieksmatige grootbedrijf, daar 't grootbe drijf slechts betaalt over den eersten hands- prijs doch het kleinbedrijf over den d°tail- prijs, waarin de kosten van den detailver koop mede zijn begrepen. Vandaar: ongelijkheid en onbillijkheid van concurrentieverhoudingen bijvoorbeeld tusschen: den meubelmaker en den meu belfabrikant; den maatkleermaker en den confectiefabrikant; den banketbakker en de banketfabriek. Het wekt verwondering en teleurstelling, gezien de nauwgezette wijze waarop in het herzieningsontwerp overigens naar be vordering van gelijkheid van druk en even wichtige concurrentieverhoudingen wordt gestreefd, dat het ontwerp voor deze grove onbillijkheid geen oog schijnt te hebben. Nu er sprake is van een herziening, te vens verlenging van de Wet op de Omzet belasting, dient aldus de middenstands bonden ernstig de vraag onder het oog te worden gezien, hoe aan de buitengewone moeilijkheden van de groepen van detail- list-„fabrikanten" tegemoet moet worden gekomen. Naar hunne meening zou dit het doeltref fendst en het eenvoudigst kunnen geschie den door deze groepen van quasi-fabrikan- ten van de rechtsreeksche heffing der om zetbelasting uit te schakelen. De heffing worde teruggebracht tot de eigenlijke bron. De omzetbelasting worde beperkt tot de leveringen door fabrikanten in den feitelij ken zin van het woord; zij worde beperkt tot de leveringen van deze fabrikanten aan fabrikanten, groothandelaren of kleinhan delaren. Van haar heffing worden uitgeschakeld de leveringen rechtstreeks aan het consu- meerend publiek. De technische uitwerking van een en an der behoeft naar de meening van adressant geen onoverkomelijke moeilijkheden te ontmoeten. Integendeel, zij sluit volkomen aan bij 't stelsel der bestaande wet en van het nieu we ontwerp. De wet is gebouwd op het onderscheid en een onderscheid van behandeling tusschen de leveringen aan fabrikanten, groot- en kleinhandelaren eenerzijds en de leveringen aan het consumeerende publiek anderzijds. De belasting op de eerste categorie leve ringen wordt immers in het algemeen gezien in den vorm van belastingzegels op facturen; die op de tweede categorie in het algemeen in den vorm van aanslagen. Het nieuwe ontwerp behoudt dit stelsel, alleen met dit verschil dat het de belasting op de leveringen aan he publiek in eerste instantie niet in den vorm van aanslagen maar in dien van plak- (spaar- zegels op formulieren wil innen. Dit systeem van wet en ontwerp leidt er aldus de middenstandsbonden zelf toe de „fabrikanten", die normaliter recht streeks aan het publiek leveren, van de heffing uit te sluiten. Er schijnt als zoo sluit het adres thans alle aanleiding voor den wetgever om de „fabrikanten", die normaliter optreden als leverancier rechtstreeks aan het publiek en aan wie hij de basis voor formeel verhaal in de wet heeft gemeend te moeten onthou den en te moeten blijven onthouden voor de toekomst van de rechtstreeksche heffing uit te sluiten. De middenstandsbonden spreken de hoop uit, dat de behandeling van het wetsont werp ertoe zal mogen leiden, dat dit worde WEERBARSTIG ARRESTANT SPRONG UIT HET RAAM. In nachtgewaad gevlucht en gegrepen. Gisternacht wilden twee rijksveldwachters, die de opdracht hadden een oude klant van de justitie, die nog verscheidene gevange nisstraffen tegoed had, maar die zich tot nog toe daaraan had weten te onttrekken door zich schuil te houden, te arresteeren om hem over te brengen naar het huis van bewa ring. Men was te weten gekomen, dat de man bij uitzondering thuis was en daar den nacht zou doorbrengen. Dies vervoegden de beide rijksveldwachters zich 11a middernacht Hnntï- W.°Tg van den man in de Lange zirh7oi# Amsterdam en introduceerden cnzelf, zonder verdere invitaties af te reet m d'ens kapkamer, waar de ar- r„„,a,n m sPé schijnbaar den slaap der rechtvaard^en sliep. Hij vond het uiteraard 6 Pittig op deze wijze in zijn nachtrust gestoord te worden, vooral niet toen de rijksveldwachters hem mededeelden, dat zij opdracht hadden gekregen, hem op dit on gebruikelijke uur mee te nemen naar het nuis van bewaring. De man schikte zich echter schijnbaar in het onvermijdelijke en begon zich voor het uitstapje gereed te ma ken. hy had zijn toilet echter nog niet vol tooid en was gedeeltelijk nog in nachtge waad, toen hij plotseling de kamer uitrende, de trap afvluchtte en daar enkele meters boven den grond uit een raam sprong. De veldwachters, die hem op de hielen zaten, keken hem eenigszins verbouwereerd na, maar vonden het toch beter de achtervolging voort te zetten langs den meer gebruike- 1 ij ken weg van de trap. Toen zij op straat kwamen, zagen zij den vluchteling enkele tientallen meters verder over straat rennen en ergens in een portiek verdwijnen. Toen zij daar aankwamen, was de vluchteling in middels het trappenhuis van het bewuste perceel binnengeloopen en naar het dak ge klommen, waar hij zich in een goot trachtte schuil te houden. Dat lukte echter niet, want de veldwachters wisten hem weldra te vinden en noodigden hem ten tweeden male, maar heel wat minder vriendelijk dan den eersten keer, uit hen te volgen. Bibberend van kou volgde de arrestant ditmaal zijn twee geleiders naar het politiebureau aan het J. D. Meijerplein, waar hij voorloopig werd ondergebracht in een localiteit, waar uit men niet zoo gemakkelijk kan vluchten BRAND IN WASSCHERIJ. Vanochtend om zes uur is brand ontstaan in de wasscherij „De Oranjeboom" te Nigte- vecht. Toen de machinist, de heer de Groot, om zes uur in de machinekamer kwam, be merkte hij, dat uit een der droogkamers rook kwam. Hij begaf zich direct naar deze ka mer en ontdekte, dat een partij vodden, welke te drogen lag, vlam had gevat. De heer de Groot heeft nog geprobeerd den brand te blusschen, waarbij hij verwondin gen opliep. Een dokter heeft hem verbonden. De bovenverdieping is uitgebrand, terwijl beneden aan de machinerieën veel water schade is toegebracht. De oorzaak is niet bekend. „TOT STEUN AAN MILICIENS". Men vergete de dienstplichtigen niet, die na hun eersten oefentijd worden voortgeholpen. Men vergete de dienstplichtige niet, die na hun eersten oefentijd worden voortge holpen. .In zijn op gisteren gehouden vergade ring besprak het hoofdbestuur der Ko ninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens, onder voorzitterschap van den heer M C. Koning, oud-directeur der Stoomvaart Maatschappij „Nederland", o.a. het zeer verheugende symptoom, dat het Nederlandsche Volk thans vrijwillig bijdra gen schenkt voor de nationale defensie. Deze verrassende ommekeer in geesteshou ding, als gevolg van het plotseling ont waakte besef van het voorrecht onzer staatkundige onafhankelijkheid, zal onge twijfeld evenzeer de populairiteit van den dienstplicht ten goede komen. Moge ieder inzien, dat men zich ter wille van dienst plichtige jongelieden van wie persoonlijke offers worden verlangd met hét oog op de voorbereiding der landsverdediging toch ook wel een offer mag getroosten 1 Zonder daarmede den stroom van giften, welke thans zijn bedding naar het departe ment van Defensie heeft gevonden, maar in het minst te willen vertakken, acht het voornoemde hoofdbestuur het zyn taak er publiekelijk aan te herinneren, dat vele dienstplichtigen straks bij vertrek met groot verlof, hulp zullen behoeven. Voor het verleenen van deze hulp is de vereeni ging uitsluitend aangewezen op vrijwillige bijdragen van leden en donateurs. Wie blijk wil geven van zijn erkentelijk heid jegens onze grensbewakers de mi liciens van leger en vloot zende zijn bij drage aan den penningmeester der Ko ninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens, Wagenweg 54, Haarlem, postrekening 12459". Het Gironummers van den penningmees ter van de afd. Alkmaar, Emmastraat 79, is 13328. TRAGISCH ONGEVAL. Te Daptumawoude is de 70-jarige mej. B., toen zij met de wasch bezig was, plotseling onwel geworden. Zij viel voorover in de waschkuip, die vol heet water was, met het gevolg dat zij hevige brandwonden opliep. Toen men haar vond, had de ongelukkige het bewustzijn reeds verloren en zonder dat zy nog by kennis is geweest, is zij over leden. MISBRUIK VAN MACHTSPOSITIE. Ministerieele beantwoording. Op de vragen van mevr. BakkeiwNort (v.b.) betreffendè het instellen van een on derzoek naar misbruik van leidende man nen in inrichtingen van nijverheid ten op zichte van vrouwen en meisjes, werkzaam in hun bedrijf, heeft de minister van justitie geantwoord kennis te hebben genomen van het bericht, dat eenige jaren geleden, n.1. in 1934, herhaaldelijk op groote vergaderingen van de katholieke jeugdvereen iging zeer ern stig is geklaagd over misbruik van leidende mannen en inrichtingen van nijverheid ten opzichte van meisjes en vrouwen, werk zaam in hun bedryf. Voor een justitieel ingrijpen, waarop naar de minister meent te mogen aannemen in de tweede tot hem gerichte vraag wordt gedoeld, zyn noodig zoodanige feiten of om standigheden, dat uit redelijk vermoeden van schuld voortvloeit. By de opsporing is men grootendeels aangewezen op hetgeen door aangifte en verklaringen bekend wordt. Ook wanneer over gegevens als vorenbe doeld beschikt wordt, is het vereischte wet telijke bewijs niet zelden geenszins gemak kelijk te verkrijgen. Een justitieel ingrijpen in meer algemeenen zin ter zake van mis standen, als in de klachten bedoeld, zal dan ook in den regel hier geen uitkomst kunnen brengen. Wel is den minister, voor wat betreft een bepaald ressort, gebleken van een kort ge leden verkregen veroordeeling in een op zichzelf staand geval en daarnaast van een voor eenige jaren ingesteld zeer uitvoerig onderzoek, dat geen positief resultaat heeft opgeleverd. Overigens kan worden medegedeeld, dat de Arbeidsinspectie bijzondere aandacht wijdt aan het vraagstuk van de zedelijkheid in fabrieken en werkplaatsen en dat ten deze nog nadere opdrachten zijn verstrekt. Voor zoover dit ligt op het terrein zijner ambts werkzaamheid, blijft de minister diligent. OPTREDEN VAN N.S.B. IN NED.-INDIE. Critiek van Eerste Kamerleden. In het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamerbesprekingen over de Indische be grooting lezen we nog: Zeer vele leden verklaarden, weinig be vredigd te zijn met het antwoord, door den minister gegeven op de hem, door het lid dezer Kamer, den heer Bruineman, den 13den Januari 1.1. gestelde vragen nopens het optreden van de N. S. B. in Neder- landsch-Indië. Het was hun niet duidelijk waarom, ter wijl toch zooveel mogelijk dient te worden gestreefd naar overeenstemming van beleid in Nederland en in Indië, juist ten opzichte van het verbod voor ambtenaren, om lid te zijn van de N. S. B., zoo groot onderscheid tusschen beide gebiedsdeelen wordt ge maakt. Ook had het bevreemding gewekt, dat, terwijl tegen extremisme van linksche zijde steeds met kracht wordt opgetreden, de beschikbare sancties uitblijven bij voorval len, als in de bedoelde vragen zyn ge schetst, en wel omdat, zooals de vorige pro cureur-generaal het uitdrukte, de daarbij gebezigde terminologie slechts holle rheto- riek zou zijn geweest. Gaarne zouden de leden, hier aan het woord, vernemen, waarom het door hen gelaakte onderscheid in beleid nog wordt gehandhaafd. INBREKER TE VENLO GEGREPEN, Bij nachtelijke achtervolging aangeschoten. Gisternacht, omstreeks kwart voor twee, werd de Venlosche politie telefonisch gea larmeerd door den heer K., op den Burg. van Rijnsingel, aldaar, aangezien hy ver moedde, dat in zyn woning werd ingebro ken. De politie spoedde zich derwaarts en zag, aldus de „Limb. K.", by haar komst uit den tuin van genoemd perceel een man komen, die by het zien der politiebeambten per rijwiel de vlucht nam. By de achtervol ging werden waarschuwingsschoten gelost, doch men slaagde er niet in den man te vat ten. De politie zette -de omgeving af en kort daarop zag men den man in de richting van de stad rijden. De achtervolging werd op nieuw ingezet. Aan het bevel tot stoppen voldeed hij niet, hierop schoot de politie en raakte den man in het bovenbeen. Hij trachtte ondanks zijn verwonding door te ryden, maar een lid van den nachtveilig heidsdienst kreeg hem in de gaten en trachtte hem te grijpen. Toen reed hij in een greppel, waarna hy door de politie werd gegrepen. Dr. Paulissen verbond den man, waarna hij werd overgebracht naar het politie bureau. Het bleek te zijn de 27-jarige H., uit Blerick. Hij bekende bij K. te hebben inge broken. Op hem werden eenige ontvreemde voorwerpen gevonden. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze man zich ook aan beroovingen van dames- handtaschjes en eveneens aan een op den Herungerweg gepleegde inbraak heeft schul dig gemaakt. Van wetgevers en eierzoeers. Van vogels en bloemen in April. De kievitseieren zijn weer van de menu's verdwenen om de doodeenvoudige reden, dat zij in de étalages van wild- en comes- tibleshandelaars niet meer te vinden zijn, omdat zij, vervolgens en in de laatste in stantie, op de velden sinds 19 April niet meer mogen worden gezocht. De Vogelwet 1936, dit jaar voor het eerst volledig toe gepast, bepaalt als uitersten datum voor het rapen dezen dag. Successievelijk is in den loop der jaren de raaptijd verkort. Vóór 1914 mochten de kievitseieren tot en met den 30sten April worden uitgehaald. Minister Taima trachtte indertijd deze pe riode met vijftien dagen te verkorten: deze predikant-minister toonde een warm hart te bezitten niet alleen voor zijn medemen- schen in kommer en nood maar ook voor de gevleugelde schepselen Gods. Tegen vele van zijn plannen, ook tegen dit voornemen, ees zeer veel verzet, met ingang van 29 April werd van 1914 tot 1938 de roeptijd gesloten verklaard. Sinds het eerste oor logsjaar kwam er echter op allerlei en ook op dit gebied weer groote wijziging in de omstandigheden Engeland, een belangrijk afnemer van de kievitseieren, sloot zijn markt voor dit artikel. Dit leidde tot een aanzienlijke daling van den prijs der eieren. Maar een tweede zeer belangrijke factor was deze, dat door de gewijzigde en verbe terde landbouwmethoden, door betere be- heersching van het waterpeil en doelmatige bemesting, de maaitijd steeds meer is ver vroegd. Inplaats van de hooiing is ook vaak de inkuiling van het jonge groene gras ge komen en een en ander maakte dat de drei ging van de maaimachine veel vroeger voor de vogelbroedsels kwam dan voorheen. Vandaar dat de nieuwe regeeringsmaat- regel, hoeveel verzet er in de kringen der eierzoekers met name in Friesland ook te gen rees, wel komen moest en mijns inziens ook ten zeerste moet worden toegejuicht. Wanneer er streng de hand aan wordt ge houden en hiertoe moge een dringend be roep op de waakzaamheid der politie wor den gedaan, die hiermede een zeer heilzaam Woensdags en Zaterdags. Te koop een prima brandkast maat inwendig 40 x 30 x 30 c.M., eer, klein brandvrijkastje 34 x 22 x 17 c.M. 10. VRIESMAN en Zn., Verdronkenoord 85. Telef. 2469. Te koop: 1 Nat. Kasregister en 2 toon bankvitrines. Brieven onder letter C 893 bureau van dit blad. Te koop een Ford-Tudor 1930 als nieuw by SJ. ZIJLSTRA, Stompetoren. Heerenfiets 8.50 met torpedonaaf, Heerenfiets dito 9.50, prima Hand wagen. UITENBOSCHSTRAAT 2. Te koop: een riante platte wagen met hekken, 1 gebr. driewielde kar, 1 Motor carrier, alles in goeden staat. Electr. Wagenmakerij „DE VALK", Friescheweg 4 .Tel. 3939. Gebr. Dames- en Heerenrywielen en een Invalide-wagentje billijk te koop. KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Tel. 2814. Te koop gevraagd 2de handsch snel weger, moet beslist in goeden staat zijn. A. KOOIJ, Basserweg, Heer- Hugowaard. Wie helpt een werkloos gezin aan een pak en een vloerkleed? Brieven onder letter D 894 bureau van dit blad. Te koop: Linnenkast 4.50, tafel 2, prima veerenbed 8.50, mooie dressoir 5, lief kamerorgel 20, gemaks koffer met pot 3.50, piano 25. brandkast 15. Dekker, Nieuwesl. 89. Te koop: piano, brandkast, divan met kleed, overgordijnen, antiek speeltafel, tafelkastje en kapstok met kleed, enz. C. KAAL, Achterdam 30. Prima handnaaimachine met garantie 8.50, Inzinkbare naaimachines en salonkastjes z. g. a. n. (koopjes), Naaimachines vanaf 5. Nergens zoo goedkoop. DEKKER. Nieuwesloot 89. Zwaar „Gazelle" Heerenrijwiel als nieuw 20.00, pracht H. rijw. met Torp. naaf 15.00, Meisjesfiets 8.50, enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Aangeboden belaetingvrye D.K.W. 1936. Prima in orde by C, KUIJPER, Holleweg G 130, Heiloo. Te koop 2 beste heerenrijwielen en 2 werkfietsen 3.50 en 2.50 en 1 Damesfiets. HOEVERKADE 4. Te koop kippenhok 12 x 4 Meter met asbestplaten. Te bevr. Wed. K. MUIJS, Westerweg C 94, Heiloo. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 by de Reparatie-Wikkelinrich ting Peperstraat 3 bij den Dijk. Te koop mooie Mandoline, aan het zelfde adres te koop gevraagd: autoped op luchtbanden. VAN HOUTENKADE 48. Gevraagd een modern veerend wandelwagentje. Adres N. G. PIERSONSTRAAT 22. Te koop z. g. a. n. sporttourrijwiel, licht loopend 35; Meisjesrijwiel met torpedonaaf en nieuwe banden 10. LIMMERHOEK 18. Te koop: Djati houten hutkoffer. Te bevr. Kooimeerlaan 62, Alkmaar. Gevraagd N. N. B. M. 16 M2. in ruil voor B.S.A. motorrijwiel 5 Y, P.K., k.k. in prima conditie en eenige lichte motorrijwielen van 35. J. LEEUWANGH, Limmerhoek 8. Het Naaimachine Huis. Nog eenige gebr. vanaf 10 met garantie. Trap- machine 17.50 voor hand- en voet beweging. J. H. DE BOER, Geester singel 48, Alkmaar. T koop: prima gebruikte rijwielen als dames, heeren en jongens, vanaf 5 per stuk. HEILIGLAND 30. Te koop: 2 pers. zeilkano (V-bodem) met zeil, rekjes, 2 paar peddels en roer. Prijs 15. SNAARMANSLAAN 119. Een z. g. a. n. 12 els karpet te koop. SPOORSTRAAT 51. werk kan verrichten, dan mag er in deze weken rust op de velden worden verwacht. In het algemeen beoogt de Vogelwet 1936 niet alleen aan de kieviten en andere wei devogels, maar over het geheel aan onze prachtige inheemsche vogelwereld meer en doelmatiger bescherming te geven. Al zijn nog niet alle wenschen, met name ten aan zien van de kwestie der kooivogels ver vuld, een aanzienlijke verbetering bij vroe ger beteekent deze wat zeer zeker. Politie autoriteiten en andere belangstellenden vinden een uitstekende uiteenzetting van deze wet in een keurige, van illustraties voorziene uitgave van de Vogelwet 1936, toegelicht en verklaard door mr, W. B. J. Buve en den bekenden vogelkenner J. Drij ver en uitgegeven bij N. Samson te Alphen aan den Rijn. Rust en onrust op de veldenWant ja, al komt er nu in de laatste tien dagen van April en in de weken van Mei meer rust op de weiden en de heiden, in de duinen en op de akkers, rust, nu de nestuithalers en men- schelyke rustverstoorders verdwenen zijn, dat wil niet zeggen, dat er thans een dood- sche rust zal heerschen. Integendeel, niet een doodsche rust en ook niet een gejaagde angstige onrust zal er nu wezen, maar een schoone onrust, zouden wy kunnen zeg gen, en een bont, veelzijdig, een druk, schilderachtig leven. Geroep en gerep van kieviten, leven en actie van grutto's, fleurig spel en fel tournooi van kemphanen, on rustig bedrijf van ranke, schichtige tu reluren: dit alles zal er zijn en deze vogels, zy zullen met elkander en met anderen ook, met het lied en het hooge stijgen der leeuweriken, met het wuiven in den voor jaarswind van hoog opschietend gras en kleurige bloementooi, met wild wolkenspel op buiige dagen, aan de velden van Neder land die schoone, driftige, van fel en uit bundig leven vervulde onrust geven, die voor den ontvankelijken beschouwer, die niet als een verstoorder maar als een ge nieter komt met een hart vol liefde voor al de schoonheid om hem heen, een bron van zuivere vreugde beteekent. Waarmee ik overigens niets af wil doen aan de sport der eierzoekers van eind Maart tot een kleine drieke weken in April. Gaarne gun den wij hen hun vreugden, hun dwalen door de prille voor jaarsvelden in zon en wind, hun aandachtig speuren, hun succes vol vinden. Maar hun rijk is nu uit, hun tyd voorbij, het woord is nu ten volle aan de vogels. Mogen allen hen nu aan eigen rust en onrust overlaten. A. L. B. VoetbaL DOELMATIGE RECLAME VOOR SPAARBANKEN. De Blackburn Savings Bank in En geland maakt reeds jaren met veel succes reclame voor haar bedryf. In 1936 heeft de directie het reclame budget met circa 50 verhoogd. Een vermeerdering die bijna geheel is be steed aan courantenreclame. Onlangs verklaarde een der leiders van deze bankinstelling, dat couran tenreclame, vergeleken met andere middelen, „zonder eenigen twijfel" de beste resultaten oplevert» Voor de kampioenscompetitie trekt Feyen- oord naar Groningen, waar Be Quick haar partij zal geven. Nu zullen er weinigen zyn die Be Quick een kans geven, maar in vo rige wedstrijden heeft Be Quick bewezen, dat het spel der Rotterdammers haar „ligt". Vandaar dat Feijenoord blij mag zijn met een zeer kleine overwinning. P.S.V. ontvangt D.W.S. en de schotloos heid der Amsterdammers in aanmerking ge nomen, houden wy het op P.S.V., dat on danks vijf verliespunten nog niet geheel kansloos is, nu zy de drie zwaarste wed strijden achter den rug heeft. Wat de promotie betreft, Excelsior speelt thuis tegen D.W.V. en moet thans vechten voor een minimale kans. Toch vertrouwen we op de Rotterdammers, die dan echter D.O.S. een handje zouden helpen. B.F.C. trekt naar Baarn en kan bij de winst rustig feest vieren om het behoud van het tweedeklasseschap. Waar B.F.C. haar beide eerste wedstrijden won, zal zij thans een goede kans maken op de noodige puntjes. In afdeeling II speelt Overmaas thuis te gen H.D.V.S. Na de resultaten in de vorige wedstrijden moet H.D.V.S. in staat geacht worden, om in elk geval gelijk te spelen, waardoor ze haar kans op prolongatie van het eersteklasseschap behoudt. Rigtersbleek ontvangt P.E.C. en zal onge twijfeld de Zwollenaren kloppen, zoodat deze dan definitief degradeert. In het Zuiden begint thans de promotie competitie ook en wel met de ontmoeting Bleijerheidede Valk. Misschien dat de thuisclub het nog tot een gelyk spel kan brengen, maar het vry moedeloos spelende Bley erheide geven wy geen kans op de ge- heele winst. In het Noorden wordt geen promotie wedstrijd gespeeld. PROMOTIE DERDE KLASSE. Alkm. BoysBloemendaal (aanvang 2.30 uur, terrein Westerweg). Alkm. Boys: v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Schenke de Grand de Groot Mulders Scheidsrechter Th. v. d. Burg. Noordhoff Leemhuis v. Bragt v. d. Meijde Bie Hartman Tullenaar Beijk v. d. Linde v. d. Meij Kloos de Haas

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7