Spoel DE BAAS. Vraag en Aanbod 35 Woensdags en Zaterdags. SCHERMERHORN ZUIDSCHARWOUDE IN DE SCHERMZAAL. Nieuws in 't kort. Alléén tweede handsch goederen. cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Schoolwedstrijden 1938. Vischdistributie Voor werkloozen en kleine boeren wordt gerookte makreel en zoutevisch ge distribueerd voor den prijs van 20 ct. per K.G. Bouw van de kleuterschool De bouw van de r.k. kleuterschool alhier is opgedragen aan den heer D. van Diepen bouwkundige alhier. De commissie voor de vaste lasten In de plaatselijke commissies voor de vaste lasten zijn te Zuidscharwoude be noemd de heeren S. de Boer Kz., P. de Geus Jz., P. Boon, J. Kroon, W. Muller, Jb. Jong en N. Sneekes. De kwestie aan de lichtbedrijven. In den loop der jaren zijn de gemeen schappelijke lichtbedrijven van de Langen- dijker gemeenten en Sint Pancras al vele malen een onderwerp van bespreking ge weest in de gemeenteraden. Men herinnert zich nog de kwestie bij de laatste gemeente raadsverkiezing, toen den heer J. van den Abeele te Noordscharwoude geen zitting werd verleend in den gemeenteraad omdat hij ambtenaar was bij de gemeentelijke lichtbedrijven, welke zaak toen tot in hoog ste instantie is doorgezet met het uiteinde lijk gevolg, dat de Raad van State den heer Van den Abeele in het gelijk en den ge meenteraad in het ongelijk stelde, zoodat de heer Van den Abeele moest worden toegela ten tot raadslid. Dit heeft een zekere categorie personen aan den Langendijk niet goed kunnen keu ren, zoodat na dien tijd nog steeds pogingen zijn gedaan om den ambtenaar-raadslid kwijt te raken. Eenige jaren geleden heeft dit reeds aan leiding gegeven tot een vergadering van raadsleden en wethouders van de vijf bij de gem. lichtbedrijven aangesloten gemeenten, Waar de handelwijze van het dag. bestuur van de bedrijven werd afgekeurd. Voor de Dinsdagavond in het lokaal var. den heer Rijper te Zuidscharwoude gehou den vergadering, welke was belegd op ini tiatief van de heeren Bakker, Bommer, Schrijver, Kramer, Du Burck en Lek, wet houders van onderscheidene gemeenten en waarvoor waren uitgenoodigd alle burge meesters, wethouders en raadsleden van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras was wederom het onderwerp van bespre king het nieuwe ambtenarenreglement voor de gemeenschappelijke gasfabriek. In tegen stelling met de hier boven aangehaalde ver gadering was deze niet toegankelijk voor de pers, hoewel er verscheidene stemmen op gingen, om de pers wel toe te laten en de critiek maar de publiceeren, waarbij gewe zen werd op den meerdere malen besproken ongewenschten toestand dat de vergaderingen van de commissie van beheer der gemeen schappelijke lichtbedrijven niet in het open baar werden gehouden. Nochtans meenden deze voorstanders van de openbaarheid niet in de meerderheid te zijn, zoodat na ampele besprekingen besloten werd, geen verslag gevers toe te laten en de heeren in dezelfde fout vervielen, welke zij in de gascommissie- vergaderingen afkeuren. Men was bang, dat misschien sommige personen, die niet op de vergadering aanwezig waren (geen der bur gemeesters had aan de uitnoodiging gevolg gegeven) misschien onaangenaam zouden kunnen worden getroffen, wanneer zij in de krant zouden lezen, wat er van hun gezegd werd. In de hierna gehouden besloten vergade ring is een zeer breedvoerige discussie ge voerd over het ambtenarenreglement van de gasfabriek, dat door het dag. bestuur van de gasfabriek was voorbereid en met pas seering van gascommissie en commissie voor georganiseerd overleg, direct aan de colleges van B. en W. was gezonden. Deze wijze van voorbereiding werd ten sterkste afgekeurd. Doch niet alleen over de wijze van voor bereiding heeft men gesproken. Ook de in houd, en wel een bepaald artikel, werd be sproken. Het dag. bestuur heeft n.1. in het ontwerp-reglement een nieuwe bepaling op genomen, waarin bepaald wordt, dat niet gelijktijdig met het lidmaatschap van den raad van een der gemeenten kan worden waargenomen de betrekking van ambtenaar of beambte in dienst of ondergeschikt aan het gemeensch. gasbedrijf dier gemeenten. Mocht de betrokkene het lidmaatschap van den raad van een der gemeenten wenschen te bekleeden, dan wordt hij als ambtenaar of beambte op non-activiteit gesteld, zoolang zijn mandaat als raadslid duurt, met stil stand van jaarwedde. Deze bepaling geldt ook voor het lidmaatschap van eenig ander publiekrechtelijk lichaam, waarin de ambte naar of beambte benoemd of gekozen wordt. 7 Van de tafel der initiatiefnemers heeft men over deze bepaling zijn afkeuring uit gesproken, aangezien hiermede in strijd wordt gehandeld met een besluit van den Raad van State, waarin de ambtenaar van de mL gemeensch. lichtbedrijven uitdrukkelijk tot den gemeenteraad wordt toegelaten. Uit de vergadering hebben verscheidene personen nog het woord gevoerd over deze zaak, zoowel voor- als tegenstanders van de invoering van een dergelijke bepaling. Tot een eindconclusie is men echter niet geko men. Het laatste woord is aan de gemeente raden. Wij vermelden nog, dat deze vergadering werd bijgewoond door den geheelen raad van Zuidscharwoude, den behalve den heer Bommer voltalligen raad van Oudkarspel, de raadsleden Kwadijk, Van den Abeele, Schrij ver en Duijves van Noordscharwoude, Koolaard van Broek op Langendijk en Lek van Sint Pancras. KENNEMERLAND. In de afgeloopen week was de aanvoer niet grooter dan de daaraan voorgaande. Witlof en spinazie raken aan het afloopen en ook de andere producten wijzen op de naderende zomer. Wat de prijzen betreft, was er eerst een matige handel, doch spoe dig kwam er meer vraag en de prijzen waren aan den hoogen kant. Bloemkool, grootendeels goede kwaliteit, was voor le s. duur. De noteering was 1421 en voor 2e s. 7.5010 per 100 stuks. Andijvie, hoewel nog duur, noteerde lager dan de vorige week, hl. 9f 17.50 per 100 K.G. Kropsla was ook gewild voor zoover le s., de noteering 2.204.30 per 100 stuks. Kool was duur. De prijzen voor roode kool waren 10.5013.20 en voor gele kool 4.306.60 per 100 K.G. Prei was iets lager in prijs, nL f 2.604.90 per 100 K.G. De prijzen voor bosgroente waren vrij hoog. We noteerden (als gemiddelde over 8 da gen) rabarber 5.309.40, peterselie 1 f 1.40, raapstelen 1.30f 1.70, radijs 1.602.70, selderie f 1.502.10 en bos- peen 6.308 90, per 100 bos. Postelein, waarvan een beperkte aanvoer, maakte een prijs van 1.201.40 en spinazie (waar van veel afwijkende kwaliteit) 1550 cent per kist. Witlof was duurder, nl. 10 14.20 voor le en 48.50 voor 2e s., alles per 100 K.G. De aanvoer van vruchten was piet groot en bepaalde zich tot zoete appelen en keukenperen. De prijzen waren resp. 6.6011.10 en 13—15.50, per 100 K.G. De overige aanvoer onverandere prijzen. Politieman gedood bij arrestatie. Eenigen tijd geleden had de vrouw van een metselaar de echtelijke woning te Avelghem (België) verlaten om bij een broer te gaan wonen. Toen Maandag de vrouw met haar broer op straat kwam, loste de verlaten echtgenoot een geweerschot op de vrouw, zonder haar te treffen. Haar broer wilde in grijpen, doch werü in den rechterarm ge troffen. De metselaar trok zich vervolgens in zijn woning terug. Korten tijd later ver voegden zich twee gendarmen bij de woning om den metselaar te arresteeren. Deze vuurde op hen en trof den 48-jarigen wacht meester Desloo, vader van vier kinderen, die op slag werd gedood. De moordenaar nam de vlucht en verborg zich achter een huisje. De gendarmerie uit Kortrijk werd te hulp geroepen en toen de moordenaar deze politiemacht op zich af zag komen, gaf hij zich over. Hij werd overgebracht naar de gevangenis van Kortrijk. Wederom aardschokken in Turkije. - Er zijn zeventien nieuwe aardschokken waargenomen in het Turksche district van Kirsjeir. Een telegram uit Ankara meldt, dat de lange lijst van slachtoffers nog met zestien dooden is verlengd en dat er nog weer nieu we vernieling is aangericht. Amerikaansche zendeling vermoord. - Het Japansche Agentschap Domei meldt uit China, dat de Amerikaansche zendeling Joseph Sontag te Sienhsien aan den spoor weg PekingHankau door ongeregelde Chi- neesche troepen is vermoord. Een Chinee- sche zendeling, die zich in zijn gezelschap bevond, wist te ontkomen. In verband met het huwelijk van koning Zogoe, dat morgen plaats vindt, keerden 's konings Amerika naar Tirana terug. Een foto van de aan komst. zusters van haar reis door DEL! x S VENETIE GAAT VERDWIJNEN. Een van Delfts meest pittoresque gracht- tjes, de Oude Langendijk, is voor het ver keer te smal geworden en zal gedeeltelijk worden gedempt. De aanslagen. - Sinds Donderdag zijn zeven Arabieren door Arabische bandieten vermoord. Gister nog is bij Acre een Ara bier omgebracht. De'terrorisatie van Arabi sche dorpen duurt voort, waarbij de bandie ten het vooral op de dorpshoofden gemunt hebben. Maandag is in de heuvels ten Zui den van Haïfa een dorpshoofd doodgescho ten, terwijl zijn 13-jarige zoon ontvoerd werd. Buiten Bethelhem is het tot een ge vecht tusschen roovers en Britsche politie gekomen: een bandiet werd gewond, een ander gedood. Te Haïfa is gistermiddag een Arabier door een schot ernstig gewond. Belangwekkende oudheidkundige vondst. - Bij graafwerkzaamheden in de buurt van het Colosseum te Rome heeft men de over blijfselen blootgelegd van een bouwwerk uit de oudheid, naar het schijnt een groot sta dion, dat ales oefenterrein diende voor de athleten, die aan de spelen in 't Colosseum moesten deelnemen. Italiaansche missionnarissen ontvoerd. De burgerlijke en militaire autoriteiten in de Chineesche provincie Sjensi hebben, naar het Chineesche persbureau meldt, krachtige maatregelen genomen voor de bevrijding v. de Italiaansche geestelijken Giovanni Betalli en Angelo Meacci, die onlangs aan de grens tusschen Hoepeh en Sjensi ontvoerd en naar Sjanghsien in Zuid-Sjensi overgebracht zijn. Voor hun invrijheidstelling wordt een los prijs van 50.000 Chineesche dollars geëischt. Prima handnaaimachines met garantie vanaf 5, trapmachines vanaf 15, Burgers E.N.R. heerenrijwiel met Nordlichtlamp 15, gebr. dames- en heerenrijwielen 10 en 12. GUUS KLUNNEN, Hofdijkstr. 13, Alkmaar. Zaterdag a.s., op den verjaardag van H. K. H. prinses Juliana, zullen de traditio- neele eindwedstrijden der diverse takkan van sport, welke de schooljeugd beoefend heeft, gehouden worden. Zooals elk jaar zullen ook thans weer de wedstrijden een buitengewoon gezellig karakter dragen. Met felheid zal er gestreden worden op het groene grastapijt en het publiek zal kunnen genieten van een uitzonderlijken sportdag. Wij laten het volledige programma hier onder volgen, echter niet alvorens wij een verzoek van de commissie te hebben over gebracht. Deze commissie verzoekt het publiek n.1. om tijdens de estafettes op of voor de tribune te willen plaats nemen (dus niet op het speelveld), opdat ieder een een goed overzicht zal kunnen krijgen over het verloop van deze nummers. Wij zouden in dit verband het publiek willen aanraden, zooveel mogelijk op de tribune te gaan zetelen, want daar en daar alleen heeft men een prachtig overzicht over het geheel. Het programma. En nu het programma, dat een vollen dag eischt! I. A t h 1 e t i e k. 9-3010 uur 4 x 50 M. estafette meisjes Lager Onderw. 2 uur 4 x 80 M. estafette meisjes Voorgez. Onderw. 3.45 uur 4 x 100 M. estafette jon gens Voortgez. Onderw. II. Hockey. Voortgezet onderwijs eindwedstrijden. a. meisjes 9.30—10.30 uur H. B. S. IGymnasium I b. jongens 11—12.20 uur Lyceum IGymnasium I m. KorfbaL A. 11.3012.30 uur Kweeksch. IUlo I 3.30— 4.30 uur Bergen I—H.B.S. I B. 10.30—11.30 uur Ulo II—H.B.S. II 2.30— 3.30 u. Bergen II—Kweeksch. II Aangeboden: mooie eiken boeken kastje, rond eik. tafeltje, 2 Eng. ledik. 1 pers., 3 gr. inmaakpotten, Philips plaatstroom. Adres K. 'de Grootel. 46, Bergen. Mooi Radiotoestel met ingeb. luidspr. en stationsnamenschaal m. 1 j. garan tie. Spotprijs 37.50. T. W. PRONK, Dr. Schaepmankade 23, Alkmaar. Prima Philips radio ingeb. luidspr., 1 jaar garantie, 40. Fa. OFFRINGA, Dorpsstr. 78, Ber- een N.H. Te koop: 1 Heerenfiets met torpedo naaf 8.50. 1 Heerenfiets met torpe donaaf 10.00, Meisjesfiets 8.00, Waschmachine prima 4.50. UITENBOSCHSTRAAT 2. Zeer billijk ter overname aangeboden: 1 2 persoons ledikant met spiraal, 1 linnenkastje en huiskamertafel. Inlichtingen Kanaalkade 35, alhier. Voor den spotprijs van 85 een zoo goed als nieuw Burgers E.N.R. motor rijwiel met I.L.O. motor, chroomtank te koop. DE GRAAF, Laat 187, naast Otto van Os. Te koop 1 gas- en 1 electrameter, zoo goed als nieuw, prijs zeer billijk. LEEUWERIKKADE 21. Z. g. a. n. dames- en heerenrijwielen met torpedonaaf, jongens- en meisjes rijwielen, eiken leeftijd. Billijken prijs. COERSEN'S Rijwielh. Vrouwenstraat 12 bij het Ritsevoort. Philips Radiotoestel m/U.K.G. van 98.50 voor 70. 1 Ocomobiel stof zuiger, prima, geheel compleet 12.50. J. SLIJKERMAN, Oosterweg 7, Bergen N.H. Naaimachines: Hand- en trapnaai- machines, inzinkbare en luxe salon kastjes, z. g. a. n. Handnaaimachine met garantie 9.50, Naaimachines vanaf 5. Dekker, Nieuwesloot 89. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrich ting Peperstraat 3 bij den Dijk. Te koop z. g. a. n. ongeveer 80 blanke klapstoelen voor café of terras. Klap tafels 1.50—0.75. MIENT 6—8. Een goed onderhouden Kinderwagen te koop. Prijs 12.50. Te bevragen ZAADMARKT 68. Te koop: Pr. Electr. leer door Harte- rink en v. d. Steen 1-V z. g. a. n., 6 witte smokings. BERGERWEG 5, Alkmaar. Kano (2 pers.) te koop gevraagd. Aanb. met uitersten prijs. BLAAUW, Ritsevoort. Te koop: 1 mooi eikenhouten cylinder schrijfbureau met stoel, 1 antieke haardplaat, 1 eikenhouten kaarten- kast, 1 beste mangel. VERWER, Koningsweg 60, 67. C. 9.30—10.30 uur Centr. 7e lj. I—Ulo III 1.30— 2.30 uur Bergen III—H.B.S. III IV. Voetbal. A Voortgezet onderwijs. Eindwedstrijden. I 34.45 uur Lyceum IH.B.S. I II 1.153 uur Amb.sch. IH.B.S. II III 1.303.15 uur Amb.sch. IIUlo Juliana I IV 1.30—3.15 uur Ulo Heiloo I—H.B.S. VII V 1112.30 uur Ulo Alkmaar III Amb.sch. IV B 7 klassige L.scholen. Eind wedstrijd. I 10—11 u. Centr. 7de lj. I—Centr. 7de lj. II C. 6 klassige L.scholen. Eindwedstrijden. I 1112 uur Nic. Beetssch. IVondelsch. I II 1011 u. Centr. 7de lj. IVVondelsch. II 4.45 uur. Uitreiking der prijzen op het terrein door den burgemeester van Alkmaar. ChronologischOverzicht. 9.30 4 x 50 M. hardloopen meisjes L.O. 9.3010.30 korfbal meisjes v.o. hockey meisjes v.o. 10 11 voetbal eindwedstrijden B I en C II 10.3011.30 korfbal meisjes v.o. 11 12.30 voetbal C IA V hockey jon gens v.o. korfbal meisjes v.o. 1.15— 3.15 voetbal A II, A III, A IV korf bal meisjes v.o. 2 uur 4 x 80M. hardloopen meisjes v.o. 2.303.30 korfbal meisjes v.o. 3.00-4.45 voetbal A I; korfbal meisjes v.o. 3.45 4 x 100 M. hardloopen jon gens v.o. 4.45 Uitreiking prijzen. 5 6.30 Alcmaria VeteranenOnderwij zerselftal (voetbal). Watersport. HET UITGEESTER PROGRAMMA. De zeil- en watersportvereniging Uit geest opent Zondag 1 Mei a.s. haar zeilsei- zoen. Het zomerprogramma is als volgt samengesteld: 1 Mei: Opening, zeilwedstrijden. 15 Mei: wedstrijd voor motorbooten en kano's. 29 Mei: zeilwedstrijden. 4. 5 en 6 Juni: Sleeptocht naar de West- einderplassen. 26 Juni: Groepswedstrijden op de Voor- zaan. 3 Juli: Onderlinge wedstrijddag. 31 Juli: Zeilwedstrijden. 21 Augustus: Wedstrijden op de Alkmaar- dermeer. 4 September: le lustrum. 18 September: sluiting-zeilwedstrijd».

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8