Agenda KOFFIE H/IG QuBlicaties JUwwciaat Tlieuws Weec&eticht Wanneet rfapelomteideto (tooge Uaeddtuk hun woftf scfummde (ahn koaic* H.L.O.-ers, opgepast! JCuhs t en Wetenschap BERGEN Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. ST. PANCRAS WIERINGERWAARD STOMPETOREN OBDAM WIERINGEN EGMOND AAN ZEE ZUIDSCHARWOUDE DERDE BLAD. Vandaag en Zaterdag krijgen de H. L. O.-ers van verleden jaar en zij, die het dit jaar worden willen, hun laatste kans. Want Maandagavond vergadert de com missie en zal zij de resultaten der laatste weken bespreken.an zal blijken, hoeveel seizoenkaarten er verkocht zijn en of dat aantal voldoende zal zijn, om met volle kracht verder te gaan. Vandaag en morgen nog zijn deze sei zoenkaarten verkrijgbaar bij de comité leden. Daarna is het uit. En nu is het vreemde, dat wij tientallen menschen gesproken hebben, die „na tuurlijk een kaart wilden hebben en er vast een koopen". Maar van al die tien tallen is er nog niet één geweest, die een kaart gekocht heeft! Straks, de volgende week, zullen ze na' tuurlijk komen, En dan is het te laat dan hebben ze het comité.... netjes in de steek gelaten. Tenzij zij nog vandaag of morgen komen! En daarom lanceeren wij deze laatste opwekking: Nog is het tijd, nog kan men de H.L.O. steunen, nog kan men H.L.O.-er worden, maarde kans daarop bestaat nog slechts ruim één dag! Harmonische lichaamsontwikkeling! De beteekenis er van is bekend genoeg. Wij behoeven hier dus niet meer uit te wijden over de waarde van een harmonisch ont wikkeld lichaam. En wij behoeven even min te herinneren aan de prettige uren, die wij het vorig jaar op het Sportpark hebben doorgebracht. 't Zou alleen jammer zijn, dat die nut tige en heilzame gezelligheid nu verloren zou gaan. Daarom: Vandaag en morgen nog krijgt gij Uw kans! POLITIEMAATREGELEN TIJDENS HET VUURWERK OP ZATERDAG, 30 APRIL 1938. De Commissaris van politie te Alkmaar maakt bekend, dat in verband met het op Zaterdag, 30 April a.s. te 8.30 uur n.m. te houden vuurwerk aan de Kanaalkade het volgende in het belang van het verkeer en de orde is bepaald: Vanaf 7.30 uur n.m. tot afloop vuurwerk wordt op de Kanaalkade geen rij verkeer toegelaten vanaf Frieschebrug tot Pater' nosterstraat en is voor het rij verkeer als route aangewezen: Heerenstraat, Dijk, Pe perstraat, Koningstraat, Koningsweg, Pater- no» terstraat. De Kanaalkade, gelegen tusschen Nieuwe- sloot en het pand Kanaalkade 44 (ongeveer 50 meter voor de Doelekluft) is door tou wen afgezet en voor alle verkeer, ook voor voetgangers, afgesloten. Toegang wordt hiertoe alleen verleend door de zich aan beide einden bevindende loketten, op ver toon van toegangskaart. Op het niet afgezette gedeelte van de Kanaalkade zullen niet worden toegelaten: auto's, rijtuigen, fruitwagens, ijskarren, stalletjes, te verhuren ladders, stellages enz. De commissaris van politie, WALRAVEN. COMITÉ NAGEDACHTENIS JAN ZWART. Dit comité tracht door het geven van orgelconcerten gelden te verzamelen o.m. tot het plaatsen van een eenvoudigen steen op het graf van den overleden kunste naar. In de gereformeerde kerk had gister avond een dergelijk concert plaats, gege ven door den Leidschen organist Feike Asma. De predikant der gemeente, ds. C. von Meyenfeldt, leidde dit concert in met een kort woord, den kunstenaar gewijd, die door zijn talrijke orgelconcerten weer be langstelling voor deze kunst heeft gewekt, maar bovenal een pionier is geweest voor het kerkelijk orgelspel. „Profeteeren vanaf de orgelbank" was Zwart s leuze. Daardoor werd hij een die naar van Christus, en was zijn spel een ver heerlijking van God". Asma kennen we hier als een fameus or ganist, en wie dat nog niet wist en gister avond het concert bijwoonde zal dit wel opgemerkt hebben, want Asma was op z'n best. 't Spreekt vanzelf, dat de jonge organist verschillende nummers van zijn vroegeren leeraar speelde Zwart putte voor zijn composities veel uit de Psalmen, daarin vond hij inspiratie en zoo hoorde men nummers op de melodie der Psalmen 24, 84, 51, 33, 72 en Gezang 22. Bovendien gaf Asma werken mant en Franck. van Guil- A. K. LANGENDIJKER GEMEENTERADEN VERGADEREN. Nieuw ambtenarenreglement besproken. De vergadering van burgemeesters, wet houders en raadsleden van de Langendijkei gemeenten en Sint Pancras ter bespreking van het nieuwe ambtenarenreglement voor de gemeenschappelijke gasfabriek te Lan- gendijk is gehouden. Aanwezig waren 19 personen. Eenigen hadden bericht van ver hindering gezonden. In tegenstelling met de een paar jaar geleden gehouden vergade ring inzake de befaamde kwestie Van den Abeele, wenschte men de pers niet tot deze vergadering toe te laten. Niettemin gingen er verscheidene stemmen op, om wel een Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Kon in gin Victoria (hist.-rom.); hoofdrollen Anna Neagle en Anton Wohlbrück. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan op de Olympische Spelen (sens.); hoofdrol Warner Oland; tweede hoofdnummer Het perfecte alibi (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor' stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Donderdag behalve Zaterdag hoofd' nummer Die Fledermaus (operette) hoofd rollen Lida Baarova, Hans Söhnker, Friedl Czepa en Hans Moser. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarantella 'rom.); hoofdrollen Jeannette Macdonald, Allan Jones en Warren. Wil liams. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor' stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 29 April. 8 uur, de Unie, concert dameskoor Pro Arte. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestvergadering Chr. Oranjevereeniging. Zondag 1 Mei. 2 uur, Alkm. wielerbaan, openingswed strijden. openbare bijeenkomst te houden, daar men niets te verbergen had en de critiek gerust gepubliceerd kon worden. Nochtans waren deze sprekers in de minderheid, zoodat de vergadering zonder verslaggevers werd voortgezet. Allereerst, zoo wordt in het Volk gemeld, heeft de voorzitter een uiteenzetting gege ven van het doel van de vergadering, n.L de totstandkoming van het nieuwe ambtenaren reglement te bespreken, waarna ook aan de inhoud van het reglement eenige aandacht werd gewijd. De wijze van voorbereiding van het reglement is niet de juiste geweest. Inplaats van h^t ontwerp eerst in de gascom- missie te brengen, heeft het dagelijksch be stuur van de gemeentelijke gasfabriek, be staande uit de burgemeesters der gemeen ten (die niet op deze vergadering aanwezig waren) het direct aan de B. en W.'s toege zonden zonder er de commissie voor Georg. Overleg in te kennen. Over de handelwijze van het dagelijksch bestuur der gasfabriek werd afkeuring uitgesproken. De nieuwe bepaling in het reglement t.a.v de vervulling van het lidmaatschap van een der gemeenteraden of een ander publiek rechtelijk lichaam door ambtenaren wera ook breedvoerig besproken. Hierin wordt het toch de ambtenaren van de gasfabriek onmogelijk gemaakt, lid van den raad te zijn aangezien hij, die het raadslidmaatschap wenscht te vervullen, gedurende de duur van zijn mandaat op non-actief wordt ge steld, met stilstand van jaarwedde. Het werd zeer afgekeurd, dat op deze wijze, door een minder mooi achterdeurtje de uitspraak van de Kroon, gedaan in de kwestie Van den Abeele, omzeild werd. Er waren echter ook sprekers, die, ongeacht de persoon, het ongewenscht vonden, dat een ambtenaar van de lichtbedrijven lid van den raad kon zijn, om welke reden zij voor de invoering van het artikel waren. Men zal echter de beslissingen van de ge meenteraden moeten afwachten, aangezien in deze vergadering geen stemming is ge houden. BURGEMEESTER KOLFSCHOTEN VAN EDAM GAAT HEEN. Naar „De Tijd" verneemt, is het resul taat van dg keuring, door burgemeester Kolfschoten van Edam in verband met zijn minder gunstigen gezondheidstoestand aan gevraagd, van dien aard, dat hij binnenkort een verzoek om eervol ontslag uit zijn ambt zal indienen. NOORDERKERK TE HOORN GERESTAUREERD. Naar wij vernemen, zal de overdracht van de door het rijk in samenwerking met de gemeente gerestaureerde Noorderkerk te Hoorn aan den kerkeraad op 23 Mei a.s. ge schieden door minister Slotemaker de Bruine. Tot bijwoning van deze plechtigheid is een uitnoodiging gericht tot H. K. H. prinses Juliana. Voorts zijn nog vele andere autori teiten, leden van oudheidkundige vereen i- gingen enz., uitgenoodigd, zoodat men op dien dag te Hoorn niet minder dan onge veer negenhonderd gasten verwacht. De restauratie van deze uit de zestiende eeuw dateerende kerk, is onder indirecte leiding van het rijksbureau voor monumen tenzorg door de aannemersfirma Wouden berg te Utrecht geschied naar plan van den Hoornschen architect H. J. Kramer. Bij de restauratie van de kerk, waaraan men on geveer anderhalf jaar heeft gearbeid, is later ook betrokken de restauratie van de aangebouwde kerkeraadskamer, waarvan het interieur dateert uit 1740. Een gouden bruiloft. Het echtpaar K. Waal en T. WaalNap, Stationsstraat, alhier, vierde heden in fami liekring het feit, dat het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. De 74-jarige bruid en de 73-jarige bruide gom mogen zich beiden in een goede gezond heid verheugen. Ruim 13 jaren woont het echtpaar in Bergen. Daarvoor was de heer Waal, die te Veenhuizen werd geboren (de bruid is af komstig uit Oudorp) als timmerman te Wie- ingerwaard gevestigd. Dit beroep oefende hij trouwens in tal van plaatsen uit. Meest matige in het noorden tijdelijk krachtige noordwestelijke tot noordoostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk kans op lichten regen of hagelbuitjes; koude nacht met kans op nachtvorst; overdag wei nig verandering in temperatuur. Buiig weei met kouden nacht. Het gebied van hoogen luchtdruk in het noordwesten breidt zich nog steeds naar het noorden uit. Op den oceaan ligt ver in het westen een diepe depressie, die echter op een grooten afstand schijnt te zullen pas seeren en dus het weer in het westelijk deel van het waarnemingsgebied, behoudens ver in het noordwesten, niet zal beïnvloeden, Een secundaire van de depressie, die giste ren hoog in het noorden passeerde, ver- eenigde zich met het vlakke minimum dat gisteren over oost-Duitschland lag tot een gebied van lagen luchtdruk over het Oost zeegebied. Dit had tot gevolg dat op de noordelijke Noordzee de wind tot krachtig toenam en de polaire luchtmassa's naar onze omgeving geleid werden, waarbij het weer een weinig buiig werd. In Scandinavië en het westelijk Oostzeegebied werd het iets kouder, in de Baltische staten en het ooste lijk Oostzeegebied worden de hoogste tem peraturen gevonden. Het gebied van koude in Zwitserland en zuid-Duitschland is bezig te verdwijnen. In de Alpen verdween de abnormale koude. Thans worden boven ons land zeer lage atmosfeertemperaturen gevonden (minus 29 gr. Celcius op 5100 M.) Het is te voorzien dat het buiige weer in onze omgeving althans een etmaal zal aanhouden met kans op een kouden nacht met gevaar voor nachtvorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 29 April te 10.55 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op Uw hoede". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.50 uur tot 4.04 uur licht op. De heer en meyjpuw Waal ontvingen tal van schriftelijke blijken van belangstelling, alsmede eenige bloemstukken, een bewijs dat in breeden kring met hun feest wordt medegeleefd. Sluitingsavond „Kunst voor Allen". De vereeniging „Kunst voor Allen" te Bergen, onder artistieke leiding van Albert Sluyter en Michel Gobets, sloot gisteravond in „de Rustende Jager" het seizoen met een concert, dat als een muzikale gebeurtenis voor Bergen was aangekondigd en dit ook waarlijk is geworden. Het Alkmaarsche Strijkorkest onder lei ding van Albert Sluyter opende met Con certo Grosso op. 6 no. 1 van Handel. De vioolpartijen bleken bij de solisten F. Tille- ma en Adr. van Diopen uit Bergen in goede handen te berusten, terwijl de cello- en de cimbola-partij uitstekend werden verzorgd door den heer L. Berman en mej. Tine Blom. Dit orkest, dat ook van Bach het concert in F Mineur met H. Zaal aan de piano en het concert in G Majeur voor concerteerende viool (Fr. Tillema) en twee fluiten (de dames Vening Meinesz en Mia van Regteren Altena) ten gehoore bracht, had gisteravond een zeer goeden avond en leverde het be wijs, in den heer Sluyter een goeden diri gent te hebben gevonden. De belangstelling voor de muziekavonden in Bergen is groeiende. Ondanks de losse stoelen was er geen enkel storend geluid waarneembaar. Het publiek volgde de con certen vol belangstelling en was niet karig met het applaus. Her Zaal deed zich kennen als een be- gaaf pianist. Ook de beide dames-fluitisten beheerschten hun instrumenten volkomen. Zuiver waren ook de heeren Tillema en van Diepen als violisten. Mevrouw LangeveldHolleman (sopraan) en Rosy Hahn (alt) zongen duetten van C. C. M. Clari, Haydn en Mozart. Het optreden van beide dames was voor hen, die deze solisten nog nimmer hadden gehoord, een openbaring. Mevrouw Lange veld beschikt over een prachtige sopraan- stem en zingt bovendien gemakkelijk. Rosy Hahn beschikt over een goede voordracht en haar volle altstem paste volkomen aan by de zui/ere sopraanstem van mevrouw Langeveld. Vooral met het lichte nummer Cosi fan tutti van Mozart oogstten zij veel succes. Voor de pianobegeleiding van mevr. FrederikseHoekstra, die voorbeeldig was in het Duett uit de Cantate „Jesu der du Meine Seele" van Bach, dat eveneens door mevr. Langeveld en Rosy Hahn gezongen werd hebben wij niets dan lof. Wegens verhinde ring van mevr. Krayenhoffv. d. Leur (mezzo-sopraan) verviel het „Motet voor drie vrouwenstemmen" van F. Mendelssohn Bartholdy. In de plaats daarvan werden de duetten van Haydn en Mozart gezongen. Onder groote instemming van het talrijke publiek namen de dames-solisten de bloemen in ontvangst. Bloemen ontving ook mevr. van RietTop, die op zoo voorbeeldige wijze het moeilijke kasbeheer van „Kunst voor Allen" had gevoerd. Dank zij de vele belangrijke muzikale krachten, die er thans in Bergen wonen, mag het dorp zich de laatste jaren in een sterk muziekleven verheugen. Het is echter noodzakelijk, dat meer personen als leden van Kunst voor Allen toetreden en dit voor al, nu in het volgend seizoen ook deze cul- tureele avonden door de belasting op pu blieke vermakelijkheden bemoeilijkt zullen worden. Voor f 3.50 kan men per seizoen niet minder dan 5 avonden bijwonen. Boven dien wordt aan het einde van het seizoen onder de leden een kunstwerk verloot. Dit maal was het een schilderij van den kunst schilder Harry Kuiten, dat gewonnen werd door mevrouw Eecen—Slot. Na het concert volgde er nog een gezellig samenzijn van de bezoekers. Vaste-lasten-commissie De vaste-lasten-commissie is samenge steld uit de volgende heeren: J. Wagenaar Czn„ voorzitter; Jb. Kloosterboer, secreta ris, Jb. de Vries, Jb. Duif en A. Bakker. Boerderij verkocht. Donderdag had in het N.-H. Koffiehuis te Schagen de afslag plaats van de boerderij van de erven van wijlen den heer J. Kis tenmaker, groot 6.57.70 H. A„ ten overstaan van notaris J. Koomen. Vorige week was het ingezet op 18342.66. De uitslag was als volgt: Perceel 1. Huismanswoning, erf en schuur, groot 18 Are, 70 c.A. Kooper de heer D. Kooij C.s. voor 2721. Perceel 2 en 3 weiland, groot 2.16.75 H. A. Kooper de heer J. Kistemaker voor 5090.70. Perceel 4 en 7, weiland, groot 2.09.05 H.A. Kooper werd de heer J. Saai voor 5300.74. Perceel 5 en 6, weiland, groot 2.23.20 H.A. Kooper werd de heer S. Vethman voor 5602.22. De totale opbrengst was f 18390.66. Het Brandwaarborgfonds. In het verslag van het Brandwaarborg fonds is een fout geslopen. Het maximum loon van de heeren directeuren was niet 6000, doch 600. 40-jarig huwelijksfeest. Donderdag was er feestrumoer in Huize Wittenburg, de woning van Scher- meer's dijkgraaf, wiens veertigjarig hu welijksfeest werd gevierd. Reeds vroeg in den morgen kwamen stroomen gelukwen- schen binnen in den vorm van brieven, telegrammen, bloemen enz. De groote ver trekken geleken een waar lusthof, toen de bezoekers kwamen om te deelen in de blijdschap van de fam. C. Kramer Glijnis, en hunne beste wenschen aan te bieden. Namens de rundveefokvereeniging en de hoofdingelanden complimenteerde de heer E. Dzn. Govers 't bruidspaar en bood daarbij twee fraaie schilderijen aan. Voor de gezamenlijke pachters voerde de heer J. Buis het woord. Hij gewaagde van de goede verstandhouding welke be stond tusschen de pachters en de bewo ners van Huize Wittenburg, en overhan digde een fraai zilveren schenkblad met inscriptie en een zilveren servetring. De heer L. Schuuring, vergezeld door 3 jongedames in oud-Hollandsch costuum, allen leden van de tooneelvereeniging „Aurora", bood het bruidspaar namens alle leden gelukwenschen aan, en bracht den dijkgraaf dank voor hetgeen hij voor deze vereeniging heeft gedaan. „Gij hangt het niet aan de groote klok hetgeen gij doet, mijnheer Kramer Glijnis, doch wij hebben veel steun van u ondervonden", aldus spr. Deze attentie werd zeer ge waardeerd; de prachtige West-Friesche kappen, die de meisjes droegen, flatteer den de frissche jeugdige gezichtjes. Het echtpaar Kramer Glijnis mag zich verheugen in de goede gezondheid van hun drie getrouwde kinderen, welke met hunne gezinnen allen tegenwoordig kon den zijn. Vier kleine meisjes, het jongste, vijfde, ligt pas in de wieg, brachten de grootouders hunne gelukwensch op rijm, voorzien van schilden, waarop verschil lende afbeeldingen van vroegere woon steden in de Schermeer. Ook de jonge stamhouder, zoon van den zoon des huizes, fleurde de bijeenkomst op.. Het was voor de fam. Kramer Glijnis een dag van groote dankbaarheid, daar mevrouw Kra mer Glijnis kort geleden een zoo hevige ziekte moest doorstaan, dat herstel bijna uitgesloten geacht moest worden. Moge het bruidspaar en de verdere familie tot in lengte van dagen in gezond heid hun levensdagen slijten. Dit zullen allen, die hen kennen, hun zeker toe- wenschen. in. te I Zeventig jaren boerin Mevr. de wed. G. SpaanderBlauw Obdam herdacht gisteren den dag, dat zij zeventig jaren boerin is geweest. Zij is thans 88 jaar en geniet nog een goede ge zondheid, terwijl ook de geest niets te wen schen over laat. Ze houdt de krant grondig bij, schrijft geregeld brieven naar familie en kennissen. Toen wij voor een klein interview even binnen wipten, zat onze jubilaresse een kous te stoppen. In den loop van ons gesprek hoorden we hoe ze nog veel voor kinderen en kleinkinderen breit en tot haar groot plezier. Geboortig te Obdam heeft mevr. Spaan der nagenoeg haar geheele leven hier ge woond, op dezelfde boerderij van thans. De eerste twee jaren van 't huwelijk woonde t echtpaar Spaander in een oude boerderij, welke nadien gesloopt is geworden en waar voor in de plaats de huidige solide gebouwde boerenplaats is opgetrokken. Ook is bij de boerderij nog van het begin af aan geheel hetzelfde land, geen vierkante meter is er afgegaan of bijgekocht. Zooals begrijpelijk is er zoo nu en dan wel eens een grooter of kleiner perceel weideland ge huurd. Wijlen de heer A. Spaander is op 88-jarigen leeftijd overleden. Hij was toen gedurende 64 jaren boer geweest. Mevr. Spaander heeft vier kinderen 't leven geschonken, waaruit weer elf klein kinderen gesproten zijn. De familie is nog geheel voltallig. Al vroeg was mevr. Spaander wees: op haar negende jaar overleed moeder en vader drie jaren later. Mevr. S. telde twee zus ters en twee broers, waarvan één broer op 31-jarigen leeftijd stierf en een zuster 50 jaar werd. In den loop van dit groot aantal jaren is er natuurlijk veel in 't bedrijfsleven der boerderij veranderd, o.a. noemde mevrouw het twee maal daags kazen, waaraan tegen woordig wel zoo goed als niemand meer denkt, daar alle melk in overvloedige mate zoogenaamd „zoet" naar de fabriek gaat. Ook is er veel in Obdam veranderd. Bouw land was er in den aanvang van 't boerin- nenleven niet, de bevolking was veel kleiner en ook 't aantal huizen, de spoorlijn dateert betrekkelijk nog van den jongsten tijd. En nog meer heeft 't groote wereldgebeu ren voor 't oudje verandering ondergaan Wij wenschen haar nog menig gelukkig jaar in goede gezondheid. Wegverbetering. De weg langs het Noord-Hollandsch kanaal van de Stolpen tot Den Helder zal belangrijk worden verbeterd. Over het wegdek zal een deklaag van asphaltbeton worden aangebracht. Het werk wordt nog dit jaar uitgevoerd, want het is begrepen in het Rijkswegenplan 1938. De aanbeste ding vindt reeds 20 Mei a.s. plaats. Ra ming 50.000. Distributie van visch. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen in deze gemeente proeven te nemen met de distributie van versche, gebakken, gerookte, gefileerde en gezou ten zeevisch aan werkloozen en armlas tigen. Aanbesteding o.l.school. Voor B. en W. van Egmond aan Zee heeft architect D. Saai uit Alkmaar Don derdagmorgen om 11 uur in hotel Trompen berg aanbesteed den bouw van een nieuwe openbare lagere school met 5 of 6 lokalen. Voor een school met 5 lokalen werd als volgt ingeschreven: P. Buis en A. van Thiel, Alkmaar, 30030; J. van der Plas, Egmond aan Zee, 30200; J. Huiberts, Alkmaar, 30245; J. Apeldoorn, Egmondbinnen, 30580; Klaver en Molenaar, Alkmaar, 32448; P. Smit, Alkmaar, 33120; G. Kuy- pers, Hoogwoud, 33220; J. Schuit, Egmond aan den Hoef, 33800; J. M. Henselman, Limmen, 33850; J. Blaauboer, Egmond aan Zee, 33885; J. Rosing, Egmond aan den Hoef, 34985; Doedens en Schilder, Alk maar, f 35800; N. Hoogzaad, Spanbroek, 37200; S. de Vries, Zaandam, 38200. Voor een school met 6 lokalen luidden de inschrijvingen: J. van der Plas, Egmond aan Zee, 34200; J. Huiberts, Alkmaar, 34240; P. Buis en A. van Tiel, Alkmaar, 35000; J. Apeldoorn, Egmondbinnen, 35200; Klaver en Molenaar, Alkmaar, 36197; P. Smit, Alkmaar, 37820; G. Kuijpers, Hoogwoud, 37920; J. Schuit, Egmond aan den Hoef, 38200; J. M. Henselman, Limmen, 38300; J. Blaauboer, Egmond aan Zee, 38473; J, Rosing, Egmond aan den Hoef, 40500; Doedens en Schilder, Alkmaar, 40900; N. Hoogzaad, Spanbroek, f 42700. Deze inschrijvingen golden voor den bouw in massa, zonder verf-, glas- en behang- werken. Voor de verf-, glas- en behangwerken schreven in: Voor 5 lokalen: P. Baltus, Oudorp, 1274; J. Koeman, Egmond aan Zee, 1293; A. de Groot, Bolsward, 1318; L. Nijman, Alk maar, 1410; P. Kamp, Heerhugowaard, 1562; J. Hoogland, Egmond aan den Hoef. 1645. Voor 6 lokalen: A. de Groot, Bolsward, 1480; P. Baltus, Oudorp, f 1574; J. Koe man, Egmond aan Zee, 1576; L. Nijman, Alkmaar, 1685; P. Kamp, Heerhugowaard, 1847; J. Hoogland, Egmond aan den Hoef, 2145. De gunning zal eerst later plaats hebben. Buslichting. Wederom is de buslichting 's avonds ge wijzigd. De lichting, die tot nu toe om 7 uur plaats had, zal voortaan plaats hebben om 8 uur. Uitvoering Corn. Jonker. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal in de Prins Hendrik-Stichting het koor van Corn. Jonker optreden. O.a. zal een Oranje-cantate ten gehoore worden gebracht. Een looncontract voor de tuinbouw streek. Er is, naar wij vernemen, overeenstem ming bereikt tusschen de drie samenwerken de landarbeidersorganisaties en den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den RX. Dioe. Land- en Tuinbouwbond (L.T.B.) over een collectief contract voor deze streek. Met den Ned. Tuindersbond heeft men tot nu toe nog geen overeenstemming kunnen bereiken. Ook de afd. Sint Maarten van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond heeft zich niet bfj dR contract aangesloten. In dit contract zijn de loonen als volgt I»* regeld: Voor de gemeenten Broek op LangendiJk» Sint Pancras en Zuidscharwoude: van 1 Juni tot 31 Juli f 18 per week; ^"gustus tot 30 November f 16 per weekvanl De- cember tot 28 Febr. i 15 per week en v«n 1 Maart tot 31 Mei t 16. Voor de gemeenten Harenkarspel, Heerhu gowaard, Sint Maarten, Noordscharwoud* «n

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11