Wondehmooie éi/Vanffahenl PRACHTVOLLE TINTEN LAGE PRIJZEN INTERLOOK. MAREES-OUDES - J. OTSEN j. MAREES-OUDES Spaander Co. PAYGLOP 10 „Bij OTSEN koopt U iets goeds!" „HET BROEKENHUIS". JONGELUI Een jas en een pak, en een horloge op zak. Ziet étalages. 'n Uitzet bij KOUSEN CASTRICUM KOEDIJK SCHOORL OUDKARSPEL DERDE BLAD. VERSE EIEREN 3V» cent per stuk, 10 voor 33 cent, 31 voor f 1.—. ^onge Kaas vanaf 58 ct. p. stuk. Vette Kaas 73 ct. p. stuk. Belegen Kaas vanaf 85 ct. p. stuk. Lekker zachte oude Meikaas zacht van korst 95 -f 105 ct. p. stuk. Sept.kaas 100 -+ 105 ct. p. stuk. Kruid- kaas vanaf 65 ct. p. stuk. Goudse volvette, jong, oud, belegen. Zwitserse Kaas. Leidse Kaas, enz. enz. Als Reclame een Vette Kaas +12 verse Eieren voor 1 gulden. Koelliuisboter en Verse koombo er 71 ct. per pond. Prima Roomboter los uitgewogen 73 ct. per pond. Verpakte gepasteuriseerde Room boter 75 ct. per pond. Koppen Roomboter 73 ct. per kop. Plantenboter 56 ct. p. pond. Margarine 52 ct p. pond, met Roomboter vermengd 54 60 ct. p. pond. Koppen Melange 60 ct. p. pond. Prima Niervet 41 ct. p. p., 2 p. voor 80 ct. Gesmolten Vet lste kwal. 39 ct. p. pond. Alle soorten Vet 32V» ct p. pond. M E IJ R O O S, SCHOUTENSTRAAT T. TEL 3057. Heren camisoles 45 ct. Korte broekjes met elastiek 35 ct. Lange pantalons, extra prima 1.— Borstrokken, korte mouw 80 ct. Interlock Dames Camisoles 59 - 49 - 44 - 39 ct. Interlock Directoires 49 ct. TEL. 2056, ALKMAAR. Zelfvervaardigde Manchester broe ken, alle kleuren, ruime modellen en sterke diepe zakken, in iedere gewenschte maat. 2.95 3.40 3.95 4.45 4.95 enz. In onze goedkoopere soorten zijn de prijzen reeds 1.69 1.85 1.98 2.15 2.35 2.65. „HET BROEKENHUIS" LAAT t/o de R.K. kerk. LAAT. Mooie links geweven kous ragfijn 98 ct Mooie sterke zijden kous natuurglans 79 ct Prima inatzijden kous 44-59-69-79-89 ct. Zeer mooie til d'ecosse zijden kous 64-85-1.09 Gebruikt onze sterke werkkousen van 39-44-49 ct. Sterke zwarte sajetsokken 49-69-79-98 ct In jaspé 44-69-79 ct Werk overhemden prima tweed 97Vj ct In tricot, grijs en beige 89 ct Aanbevelend, Alkmaar, Payalop li. Tel. 2739. Heiloo, Raadhuisweg 105. De zaak waar U gezellig en goed koopt. Oudkarspel: van 1 Juni tot 30 Nov. 16 per week en van 1 Dec. tot 31 Mei 15 per week. Voor Warmenhuizen en Schoorldam: van 1 April tot 14 Juni 16; van 15 Juni tot 14 October 18; van 15 Oct. tot 30 Nov. 16; van 1 Dec. tot 28 Febr. 15 en van 1 Maart tot 31 Maart 16 per week. Het minimumloon voor minderjarige werk nemers is als volgt vastgesteld: 18 jaar 10.75, 19 jaar 12.50 en 20 jaar 13.75 per week. Voor de gemeenten Sint Pancras, Broek op Langendijk en Zuidscharwoude zullen deze loonen gedurende de maanden Juni en Juli 1 per week hooger moeten zijn. Het advies voor de loonen van de jeug dige arbeiders is: 14 jaar 3; 15 jaar 5; 16 jaar 7 en 17 jaar 9 per week. De werktijd zal zijn: 's zomers van zes tot zes en 's winters van licht tot donker (voor buitenwerk). Op Zaterdag zal tot 5 uur worden ge werkt. Diamanten huwelijksfeest. Naar ons wordt medegedeeld zal het echtpaar J. MooijKuijs, onze vroegere bur gemeester, op 2 Mei a.s. zijn diamanten brui loft vieren en al moge zij nu niet meer in Castricum wonen, toch leek het ons juist dit leest niet ongemerkt en onvermeld te laten voorbij gaan. Immers burgemeester Mooij is ten sterkste aan Castricum verbonden. De heer en mevr. MooijKuijs wonen se dert September 1929 in Amsterdam ten huize van mevr. KramerMooij, hun dochter, om dat zü tengevolge van hun hoogen ouder dom meer dan gewone verpleging noodig hadden (adres: A'dam, Hoogeweg 106hs.) Het echtpaar geniet nog een goede ge- gondheid al is van het geheugen maar bijster weinig meer over. Dat is jammer, maai dub bel jammer op zoo'n leest, dat zoo weinigen mogen vieren. Voor hen die burgemeester Mooij en zijn vrouw niet gekend hebben, en dat zijn er thans zeer velen in de gemeente, wordt het volgende gemeld: De heer Mooij werd in 1873 benoemd tot ontvanger der gemeente, welke functie hij in 1888 verwisselde voor die van burgemees ter-secretaris als opvolger van jhr. Boreel, die in 1936 in hoogen ouderdom overleed. Uit laatstgenoemde functie nam hij in 1913 ontslag, terwijl hem met ingang van 1 Juli 1918 eervol ontslag werd verleend als bur gemeester. Hij heeft dus de gemeente 45 jaar gediend. Castricum is in dien tijd veel veranderd. Zeker, de trek van vreemdelingen heeft hy niet meer medegemaakt, maar wel dat tijdens zijn bestuur het karakter van de ge meente een ander aanzien kreeg. Aanvankelijk had Castricum toch een uit sluitende landbouwenden bevolking (vee houderij en tuinderij). Door oprichting van het Provinciaal Zie kenhuis Duin en Bosch, welker bouw hij ge heel meemaakte, werd het karakter wel voor een groot deel veranderd. De bevolking nam toe van 1346 tot 4225 in woners. Het raadhuis, een sieraad voor de gemeen te, liet hij bouwen onder architect Cuijpers, den bouwer der R.K. kerk. Een tweede openbare school werd te Bakkum opge richt. We zouden zoo door kunnen gaan. We volstaan kortheidshalve hiermede. Moge hen nog een mooie levensavond be schoren zijn. O.V.A. zanguitvoering en C.O.V. muziekuitvoering. Onder leiding van de heeren P. Schilp en D. Veen hebben Woensdagavond in de tooneelzaal van Duin en Bosch, de zangver- eeniging O.V.A. (Onderling genoegen voor allen) en de C.O.V. (Castricumsche Orkest- vereeniging) een uitvoering gegeven, die den patiënten weer een genotvollen avond heeft bezorgd. Vooral de O.V.A., die voor het eerst optrad onder leiding van den heer Schilp, oogstte veel bijval en het dient ge zegd dat het applaus hun volkomen toe kwam. Het koor bestaat geheel uit patiënten en heet sedert zes maanden gerepeteerd. De getuigden van hun dankbaarheid voor zyn werk. Zoowel het dames- als het gemengde koor eischte de volle concentratie van den directeur, want om een dergelijk koor op tempo te houden is eefi moeilijk werk. Hoewel niet alles even voortreffelijk was. is toch het gepresteerde ten volle te waar- deeren en deze eerste zanguitvoering zeer geslaagd. De C.O.V. mocht zich weer in een alge- heele waardeering van het gebodene, de nummers die met groot élan uitgevoerd wer den, waren muzikaal goed weergegeven. Het deed ons genoegen te constateeren dat het orkest onder leiding van den heer D. Veen vooruitgaande is. Het is jammer, dat niet meerdere musici zich aansluiten, omdat een groot Castricumsch orkest toch altijd een attractie is. Het is onnoodig te zeggen, dat de patiën ten een genotvollen avond hebben gehad. Dat bleek uit het uitbundige applaus dat na elk nummer werd gegeven. Dieps- en Moorsmeerpolder. Een ingelandenvergadering van den Dieps- en Moorsmeerpolder werd gehouden op Donderdag 28 April ten huize van den heer J. Nieuwland te Koedijk. De voorzitter, de heer K. Bekker Pzn., opende de vergadering met een kort wel komstwoord en deelde mede, dat de geldlee- ningen van den polder kunnen worden ge converteerd. De rente was tot nu toe 4 1/8 pCt. Men kan de rente thans verlaagd krij gen met ingang van 1 Jan. a.s. tot 3H pCt. voor de eerste tien jaren, daarna 3 3/4 pCt. Voor de vervroegde aflossing moet een boete van 1 pCt. worden betaald. Naar aanleiding van een brief van Ged. Staten werd besloten, overtollig kasgeld op de Rijkspostspaarbank te plaatsen. De rekening over 1937 was in de beste or de bevonden, rapporteerde de heer P. Kee- man. Deze rekening werd hierna vastgesteld. Uit de rekening bleek, dat per 1 April j.L nog 1852.76 aan achterstallige lasten moest worden ontvangen. In de maand April is hiervan nog plm. 500 betaald, zoodat het tegoed nog ongeveer 1300 bedraagt. Men begint den achterstand iets in te loopen. Ver leden jaar was het tegoed ruim 2200. De eindcijfers dezer rekening^ waren 6546.72, met een batig saldo van 965.26. Het begin- saldo was 416.52. Nadat eenige opmerkingen waren gemaakt over de achterstallige lasten, welke het be stuur wel degelijk tracht binnen te krijgen, werd overgegaan tot behandeling van de begrooting 1938. Deze is opgezet op een omslag van 12 voor de Moorsmeer (verleden jaar 12.50). Ook voor de Diepsmeer wil men den omslag, welke verleden jaar f 18 was, op 12 bren gen en de Banne Oudkarspel verzoeken, den omslag zelf te innen. De totale lasten zullen dan voor de Diepsmeer 16.25 zijn. Voor heen werd de omslag van Oudkarspel steeds via de Diepsmeerpolder-administratie ge- ind. De ingelanden konden zich met deze voorstellen vereenigen. De begrooting sloot op een totaal bedrag van ontvangsten en uitgaven van 6134.72. Onvoorzien 338.70. Aldus vastgesteld. Het bestuur werd gemachtigd, een kas- geldleening aan te gaan van ten hoogste f 1000. Ook verkreeg het bestuur machti ging tot het doen van onderhandsche aan bestedingen en het uitvoeren van werken in eigen beheer. Aan de orde kwam hierna de bespreking van den waterstand. Het bestuur stelde voor, van half Januari tot 1 Maart al het water uit den polder weg te malen, om de ingelanden in de gelegen heid te stellen de slooten op te knappen. Het bestuur meende, dat wanneer alle in gelanden hun slooten opknappen, op den duur het zomerpeil met 5 c.M. verlaagd kan worden, hetgeen de kwaliteit van het land ten goede zal komen. Na eenige besprekingen besloot men van 1 Januari tot 1 Maart leeg te malen .Bij de rondvraag werd voorgesteld, de vergaderin gen niet steeds te Koedijk te houden. Men zal in het vervolg om beurten in Koedijk, War menhuizen en Noordscharwoude vergaderen. Nadat nog eenige besprekingen zijn ge voerd over den toestand van een kade bij het land van den heer Jb. Schuijt, waar de kade dringend verbetering behoeft, volgde slui ting. Benoeming commissie. In de plaatselijke commissie voor de vaste lasten in deze gemeente zijn benoemd voor den L.T.B. den heer N. Kaag, voor de boerenleenbanken de heeren D. Duin Wnz. en A. Bijl, voor de tuinbouwvereeni- ging de heer R. Wognum en voor de afd. Schoorl van den Ned. Tuindersbond de heer J Blom Jzn. Iedere vereeniging heeft tevens nog een plaatsvervanger aange wezen. Als voorzitter treedt op de heer N. Kaag. Bedankt. Naar wy vernemen, heeft de heer H. Slikker, die jarenlang regisseur was van de tooneelvereeniging „Jong Leven", als zoo danig bedankt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12