ging een week voorbij Dubbele garantie voor alle verzekerden Groot- Noordhollandsche van 1845 Algemeene Friesche Levensverzekering-Mij. De A.V.R.O. in 1937. Burmaniahuis Leeuwarden van Brienenhuis - Amsterdam Verkeersongelukken. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 APRIL 1938: In het Kennemer Theater is, naar de Beverw. Crt. meldt, onder adembenemende spanning het tooneelstuk „De ebbenhouten olifant" opgevoerd. Er zit, zegt het blad, ge noeg spanning in om een deel van de toe schouwers een slapeloozen nacht te bezor gen. Moord, diefstal, geheimzinnige verdwij ningen enz. zijn hiervoor evenveel aanlei dingen. Er is gelachen, dat het een aard had. Waarschijnlijk zullen de toeschouwers bij de humoristische gedeelten van het stuk hun tranen wel den vrijen loop hebben ge laten. Volgens de Enk. Crt. heeft de garagehou der Boekei uit Medemblik aan een handels reiziger een auto verhuurd en is noch de wagen, noch de reiziger daarna in de garage teruggekeerd. Na een week zoek te zijn geweest is het de politie gelukt de auto in Utrftht op te sporen, zegt het blad. Wij meenen, dat de onbeschermd geble ven Medemblikkers er recht op hebben te weten waar de zoekgeraakte politie die week is gebleven. In Zuidscharwoude is, naar de N. Langed. Crt. meldt, een kookdemonstratie gehou den, waarbij de electrische Homan-fornui- zen gedemonstreerd werden. Iedereen mocht raden wat een maaltijd voor vijf personen, op dit fornuis gereed ge maakt, zou kosten en de winnares kreeg een fijn gebakken cake. Natuurlijk ook elec- trisch gekookt, voegt het blad hieraan toe. Heeft de prijswinnende dame nu een ge bakken, een gekookte of een eerst gebakken en daarna gekookte cake mee naar huis ge kregen? Volgens een verslag van de jeugdafdee- ling der schaakclub „Weenink" zijn in Be verwijk de prijzen voor de winterwedstrij- den uitgereikt. De voorzitter wees er op, dat er dezen avond niet geschaakt zou worden, maar dat men nu eens genoegelijk bijeen zou blijven. Wij moeten hieruit wel afleiden, dat men op speelavonden allesbehalve voor zijn ge noegen naar de club gaat. Volgens de B. Crt. is er in de Assumburg- straat brand ontstaan, welke spoedig ge- bluscht kon worden. De vermoedelijke oorzaak van een en an der, zegt het blad, was het in brand raken van een tropisch aquarium. De bewoonster, de weduwe B., was afwezig. De weduwe, had ook met het oog op een mogelijke verkoudheid, beter gedaan maar in het aquarium te blijven. De N. H. Crt. vertelt, dat de veehouder Slagter een kuip wei bracht naar zijn vee in de weide. De wagen kantelde en de heer S. kwam onder de kuip terecht. Het is bekend, dat men geen water naar de zee moet dragen. Laat men uit het bo venstaande leeren, dat het ook verkeerd is om wei naar een wei te willen brengen. Een bewoner van de Kruisstraat te Bever wijk heeft aangifte gedaan van de vermis sing van een eend. Den volgenden dag kwam hij vertellen, dat het dier weer in zijn hok was terugge keerd. De politie zal inmiddels wel begrepen hebben, dat ze hier met een canard te doen had. Uit Grootebroek schrijft men aan de E. Crt. dat menigeen verwonderd was een schuit te zien varen met de vlag in top, ter wijl het toch geen pleiziertochtje was. Het blad vertelt verder, dat het gebruik bestaat, dat jonge mannen, die voornemens zijn in het huwelijksbootje te stappen in een schuitje met de vlag in top varen. Het is blijkbaar een ongetrouwd man, die zooiets „geen pleiziertochtje" durft te noe men. Er is, naar de lezers weten, een nauw verband tusschen de temperatuur en de eigen frequentie van het kwartskristal, zegt de B. Crt. Wij vinden deze mededeeling vrij over bodig. Natuurlijk zijn alle lezers van het blad daarmee volledig op de hoogte. De E. Crt. beschrijft hoe E.V.E. tegen de Zouaven heeft gevoetbald. Nadat het vier- nul was volgde een doorbraak van de gas ten en kort daarna kwam het einde. Dat was te verwachten. Na een doorbraak kan zelfs de beste chirurg geen hulp meer bieden. In de N. H. Crt. wordt de vraag gesteld of het uittrekken van haren verboden kan worden. Wij gelooven, dat de rechters minder naar het feit dan naar het aantal haren zullen kijken. Bij vele mishandellngszaakjes is al ge bleken, dat het bij bosjes tegelijk zeker niet mag. Gemeld wordt, dat bij de verloting van een christelijke zangvereeniging een gang- spiegel op mej. C. van Houten is gevallen. Wij hopen, dat noch de spiegel, noch de iuffrouw er nadeelige gevolgen van zullen ondervinden. De politierechter heeft in Rotterdam een havenarbeider wegens mishandeling van een mismaakten bloemenventer veroor deeld. Volgens het verslag zou de man in de rechtszaal een heel slecht figuur hebben ge slagen. De mismaaktheid van zijn slachtoffer wijst er wel op, dat hij dit ook tijdens de mishandeling gedaan heeft. Volgens een beschouwing van Van Vol- lenhoven's Bierbrouwerij in de N. H. Crt. verbruikt iedere Nederlander vrouwen en kinderen onbegrepen eens per week een glaasje bier. Tegen het bierdrinken van die kinderen zal inderdaad iets gedaan moeten worden. Een huisvader zoo wordt verder in het verslag gemeld die eiken dag een glaasje bier consumeert, neemt daardoor zijn vrouw, zijn schoonmoeder en vier kinderen mee in destatistiek. Gelukkig! Wij waren al bang, dat hij de heele collectie mee in de kroeg zou nemen. In Breezand is een propaganda-avond voor Staatspensionneering gehouden. Vol gens de Schager Crt. dankte de voorzitter van de propagandaclub Sint Maarten voor de prettige ontvangst en hoopte, dat zij, die nog geen lid waren zich zouden kunnen aanvullen. Waarschijnlijk waren er ter aanvulling van de niet-leden, eenige welvoorziene buf fetten in de zaal. De Heldersche Crt. vertelt van de school- wedstrijden. School 8 was favoriet omdat er een paar van die leuke kleine kereltjes bij waren, die grootere tegenstanders in de luren legden, tot groot vermaak van de tribunes. Wij veronderstellen, dat de goalpalen ook wel gelachen zullen hebben. i'BitutaUantd Jaarverslag verschenen. Het A.V.R.O.-jaarverslag is verschenen in den vorm van een boekje, voorzien van tal rijke grafische voorstellingen, betrekking hebbende op den stand van de bezittingen der vereeniging, de indeeling der program ma's e.d. Dat de A.V.R.O. ook in 1937 een bloeien de vereeniging is gebleven, blijkt niet al leen uit de vele bijzondere gebeurtenissen, die in het verslag worden vermeld, maar vooral uit het bedrijfsresultaat, dat ruim 5 ton gouds bedroeg (in 1936 f 434.000). De sterke positie van de A.V.R.O. blijkt ook uit de balans per 31 Dec., waarop de waarden van studio en kantoorgebouw en de inventarissen daarvan voor f 1 elk pa- raisseeren en desondanks de post kapitaal een bedrag van f 2.833.000 aangeeft. Het aantal leden is ten opzichte van 1936 gestegen; blijft deze stijging in 1938 gehand haafd (en het slotwoord spreekt in vertrou wen wekkenden zin voor wat betreft 't eer ste halfjaar 1938), dan is de verwachting, dat in 1938 een getal van 200.000 leden weer wordt overschreden, gerechtvaardigd. De gemiddelde vrijwillige bijdrage is in het jaar 1937 iets gedaald, „maar zegt de heer Vogt in zijn inleidend woord van het verslag, „bij het systeem der vrijwilligheid, dat den Nederl. omroep evenzeer ken merkt als siert, past het ons niet te klagen over de schrielheid, waarmede de beurzen der leden geopend dreigen te worden. Wel mogen wjj de vraag stellen: gaan de leden wel eerlijk bij zichzelf te rade over de be- teekenis, die de omroep voor het leven m hun huiskamers heeft verworven, schatten zij de diensten, die de omroep hun dagelijks bewijst, op een reëele waarde, beoordeelen zij zijn daden in redelijkheid en met besef voor zjjn mogelijkheden, waaronder toover- middelen ontbreken en toetsen zij daarna het gevonden oordeel aan de spankracht van hun beurs? Wanneer de leden dat doen, zijn wij niet bevreesd voor den toon van het jaar verslag over 1938". Het A.V.R.O.-jaarverslag geeft ook dezen keer weer een uitvoerig en openhartig beeld van de ontwikkeling van een van onze Ne- derlandsche groote omroepvereenigingen. Opnieuw blijkt hieruit, welk een belangrijke positie deze omroep in het maatschappelijk leven inneemt en ook hoe de leden er een eer in blijven stellen, hun vereeniging groot en sterk te houden. SAAMHOORIGHEID VAN VLOOT EN LEGER. Men schrijft ons: Het is ongetwijfeld een aardige gedachte, juist in dezen tijd nu zooveel onzer landge- nooten vrijwillig offeren voor het defensie fonds, om in breeden kring eens de saam- hoorigheid van vloot en leger te demonstree- ren. By het vertrek van Hr. Ms. „Java" op Woensdag 4 Mei des n.m. ongeveer half drie van den Helder, zal dit denkbeeld uitge voerd worden. Op zichzelf biedt het vertrek van een der oorlogsbodems naar onze over- zeesche bezittingen, reeds een indrukwek kend schouwspel, maar ditmaal zal de één heid van zee- en landmacht wel danig geac centueerd worden. Een spontane uiting van sympathie van een bekend en warmvoelend vaderlander, die de middelen daartoe verschafte, heeft tot deze daad geleid. Een daad die niet al leen de inwoners van den Helder, maar ieder die voor onze weermacht voelt, naar waarde zal weten te schatten. Het sympathieke van deze, men zou het kunnen noemen eenvoudige weermacht dag schuilt wel hierin, dat ditmaal eens niet van hoogerhand daartoe aangespoord is, maar dat het particulier initiatief hiertoe den stoot gegeven heeft. Vloot en leger zullen elkaar op den 4den Mei a.s. te Nieuwediep ontmoeten. De leger- autoriteiten hebben hun volle medewerking toegezegd en zoo zullen circa 200 man van verschillende wapens, van ons leger een groet brengen aan de vertrekkende Jantjes. Infanterie, artillerie, genie en cavalerie en stafmuziekcorps van het vijfde regiment in fanterie zullen twee dagen tevoren reeds in den Helder aankomen en in fort „Erfprins" ondergebracht worden. Een afscheidsgroet van het Nederlandsche leger aan de zeemacht, die onze belangen in onze koloniën zal behartigen. Een teeken tevens van groote eenheid in onze weer- macht. Het is een nieuw denkbeeld om dit op deze wijze te uiten. Naar uit de belang stelling zal blijken, dat deze geste op hoogen prijs wordt gesteld. LAATSTE GANG HR. MS. „HERTOG HENDRIK". De vaart naar Den Helder. Om zes uur gisteravond is Hr. Ms. „Her tog Hendrik" van zyn laatste reis naar de Straat van Gibraltar, doch tevens van zijn laatste reis na ruim 34 dienstjaren in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. De naam van de „Hertog Hendrik" heeft niet alleen voor de Nieuwediepers, doch ook voor de tallooze marinevrienden in den lande een bekenden klank. Tal van Nieuwe diepers waren getuige van het vertrek en de aankomst van de „Hertog Hendrik", die men in Nieuwediep heel gemoedelijk de „Hendruk" noemt, tal van marinemenschen ontvingen op dit pantserschip hun opleiding. Het laatste jaar van de „Hertog Hendrik" was niet het minst actieve. Tal van con- vooireizen naar de Straat van Gibraltar heeft het schip gemaakt. Op 5 Mei a.s. zal het schip uit den dienst genomen worden en naar de Rijkswerf te Den Helder worden gesleept om daar zijn lot. de afbraak onder sloopershanden, af te wachten. In 1902 werd de „Hertog Hendrik" op de toenmalige Rijkswerf te Amsterdam ge bouwd, om in 1904 zyn eerste reis te gaan maken. Tal van wereldzeeën heeft de „Hendrik" gevaren en heel wat marine menschen hebben aan boord van dit oude, getrouwe schip de eer van de vaderlandsche driekleur hoog gehouden. In 1904 maakte het schip een reis naar Christiania en in hetzelfde jaar maakte het zyn maidentrip naar Nederlandsch Oost- Indië, waar het 't vlaggeschip van het eska der werd en in 1905 en 1906 nam het deel aan verschillende expedities naar eilanden van den Archipel. In 1908 kwam de „Hendrik" voor het eerst naar Nederland na een vierjarig verblijf in de Oost. In het najaar van datzelfde jaar ving de tweede reis naar de Oost aan. Tijdens den wereldoorlog hield de „Her tog Hendrik", na in 1917 in Nieuwediep te zyn teruggekeerd, waarbij ook H.M. de Ko ningin tegenwoordig was, de wacht aan de Schelde. In 1918 vertrok het schip voor 'de derde maal naar de Oost. Dan volgden eenige rei zen voor vlagvertoon naar China, Japan en Australië. Na in 1920 weer in Nederland te zijn terug gekeerd, verblijft het in ons land, nu en dan trips makend voor oefeningen van adel- bëorsten en jonge matrozen, naar de ver schillende zeeën van Europa. Het laatste jaar was niet het minst-roem ruchte jaar van de „Hendrik", het schip heeft tal van Nederlandsche koopvaardij schepen veilig door de Straat geleid. En gister kwam het voor den laatsten keer terug uit de Middellandsche Zee, onder commando van den kapt. lt. ter zee, H. J. Bueninck. De belangstelling beperkte zich ditmaal niet tot de familieleden van de opvarenden. Vele Nieuwediepers wilden van deze laat ste thuisreis van de hun zoo vertrouwde „Hendrik" van dit voor de marine historisch moment getuige zijn. Toen te zes uur de vele honderden aan den buitenkant te wachten stonden, lag de „Hendrik" nog op de reede, doch reeds on der stoom. De regenboog, die aan den eenen kant zyn steunpunt scheen te hebben op de „Hertog Hendrik", die daarvoor voor de helft in een kleurigen gloed werd gezet, gaf aan deze laatste binnenkomst een bijzonder relief. Niet lang duurde deze zeldzame na tuurlijke illuminatie. De „Hendrik" stoomde landzaam havenwaarts. De Stafmuziek van de Kon. Marine stelde zich bij het haven hoofd op onder leiding van kapelmeester L. Leistikow. Plechtig klonk het Wilhelmus, toen de „Hertog Hendrik" de pieren door de haven binnengleed, luide toegejuicht door de velen aan den kant. En terwijl de afge dankte bodem voorbij voer langs de weer als nieuw opgetuigde „Java", die Woensdag naar Indië vertrekt, speelde de Stafmuziek nog enkele vroolijke marschen. Ook aan boord speelde de scheepskapel. Onmidellijk werd de „Hendrik" met be hulp van de sleepbooten van de werf opge sleept, om daar te blijven wachten op zijn laatste reis, die naar den slooper. DE MIDDENSTANDSBONDEN EN DE VLEESCHKEURINGSWET. De contact-centrale der drie middenstands bonden heeft zich met een adres gewend tot den minister van sociale zaken in verband met de mededeeling, dat aan het departe ment van minister Romme een ontwerp van de wet tot herziening der vleeschkeurings- wet 1919 wordt voorbereid. Aan de vleeschkeuringswet 1919 is voor den middenstand meer dan één ernstig be zwaar verbonden. Eenerzyds ondervindt het grootbedrijf veelal een voordeeliger behandeling dan het kleinbedrijf door het feit, dat op grond van art. 20 der thans geldende wet aan de ge meenten de regeling van den keuringsdienst wordt opgedragen. Daarbij komt, dat de tarieven van de ge meenten onderling vaak sterk uiteenloopen De middenstandsbonden zijn dan ook van meening, dat in de nieuwe wet de vleesch- keuring zoodanig dient te worden geregeld, dat zy wordt een rijkskeuring met een uni forme utivoering of althans een keuring met uniforme tarieven, die zoo veel mogelijk den kostprijs benaderen. DOOR ZOLDERLUIK GEVALLEN. Gisteren is de veehouder A. P., te Bun schoten, toen hij zijn vrouw behulpzaam was bij den schoonmaak, door een zolderluik ge vallen. Hij kwam met het hoofd op den stee- nen rand van een veevoederbak terecht en liep een schedelbreuk op. Een uur na het ongeval is P. aan de op- geloopen verwondingen overleden. DE AARDAPPELSCHAARSCHTE. Het bestuur van den bond van Ne derlandsche grossiers in malta-aardappe len heeft den minister van economische zaken in een adres verzocht de monopo lieheffingen op buitenlandsche aardap pelen te doen vervallen. Deze hooge hef fingen vormen te groote belemmering voor invoer,, terwijl die, gezien den be schikbaren voorraad binnenlandsche aardappelen, niet gemist kan worden en bij den import vele handels- en arbei dersbelangen betrokken zijn. TWEE TON BIJEEN VOOR ARTÏS REDDINGS-COMITE. Het Artis-reddings-comité deelt ons mede, dat de ingezamelde gelden thans het bedrag van twee ton hebben bereikt. Na de viering van het eeuwfeest van artis op 23 Mei a.s. zullen de plannen worden be kent}. gemaakt op welke wijze de moderni seering van den tuin zal worden uitgevoerd. Het comité hoopt, dat de voor de uitvoering van deze plannen nog ontbrekende gelden dan bijeen zyn. Het comité vestigt nog eens de aandacht op de loterij met de vele fraaie prijzen. De loten zijn a 1 verkrijgbaar bij de hoofd en bijkantonren van diverse banken en wor den door het secretariaat van het comité rechtstreeks toegezonden na ontvangst van een postwissel aan het adres Mauritskade 14, Amsterdam, of na overmaking van het betreffende bedrag op postrekening 321500 of op gem. giro A 4400. Tenslotte is het comité verheugd te kun nen mededeelen dat het ledenaantal van Artis belangrijk stijgt. RADIO-LUISTEREND NEDERLAND. Op 31 Maart j.L bedroeg het aantal op de postkantoren aangegeven radio- ontvanginrichtingen 705.156. Het aantal aangeslotenen op de radio-distributie bedroeg op dien datum 374.460. DOODELIJK ONGELUK TE TILBURG. Gistermiddag is de 16-jarige bakkers knecht van Sprang, uit Haren, die op den Bosscheweg te Tilburg met een driewielige bakfiets reed, door een hem qchterop rij dende vrachtauto aangereden. De ongeluk kige werd tegen den grond gesmakt en was op slag dood. BEZICHTIGING VAN DE LANDGOEDE REN VAN HARE MAJESTEIT DE KONINGIN. De landgoederen van de Koningin, ge legen onder Wassenaar en Voorschoten, zullen van 4 Mei a.s. af des Woensdags voor het publiek worden opengesteld. Kaarten voor de bezichtiging zijn te verkrijgen aan het portiershuis aan de Horstlaan, zijnde het middenste van de drie hekken aan den Leidschen straatweg te Wassenaar. De opbrengst van deze kaarten, ad 0.25 per stuk, is voor het weduwen- en weezenfonds van het personeel der koninklijke hofhoudingen. Honden worden niet toegelaten. Auto's mogen binnen het hek van de Horstlaan worden geplaatst. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE MOND EN KLAUWZEER. In de week 17 tot en met 23 April zijn aan mond- en klauwzeer gestorven 2 runderen, 9 kalveren en 11 varkens en biggen. Sedert 19 September 1937 heeft het totaal aantal sterfgevallen bedragen 3125 runde ren, 3964 kalveren, 3058 varkens en biggen, 242 schapen en 50 geiten. VERGEEFSCHE TOCHT NAAR OSS. Mislukte poging om onrust te wekken. Gistermiddag poogde de n.s.b. met circa 150 man in Oss te colporteeren. Gistermor gen had de n.s.b. uit Nijmegen aan dén burgemeester bericht gestuurd, dat zij van twee tot vier uur zouden komen, met ver zoek bescherming te garandeeren, zonder mede te deelen met hoeveel man zij zouden komen. De burgemeester van Oss telegrafeerde als antwoord, dat hij, gebruikmakend van zijn bevoegdheid art. 219 gemeentewet, aan on- gewenschte vreemdelingen het verblijf h* zijn gemeente ontzegde. Dit telegram is om 11.25 uur aan den pro pagandaleider te Nijmegen bezorgd. Met het oog op de verwachte komst der n.s.b.'ers waren door justitie en politie de noodige maatregelen getroffen. Circa 150 n.s.b.'ers werden gistermiddag buiten Oss gehouden. Zij kwamen blijkens de autonummers uit Noordholland, Zuidhol land, Utrecht en Gelderland. Ordeverstoringen hebben, dank zij de ge troffen maatregelen, niet plaats gehad. De n.s.b.'ers hebben zich heel kalm over de ge meentegrens laten leiden en bleven tot vier uur bij elkaar op het grondgebied van Heesch. Circa 200 personen uit Oss werden op flinken afstand gehouden, zoodat zij de vreemdelingen zelfs niet konden beroepen. Opgemerkt wordt, dat het colportagever- bod aanvangt op door de weeksche dagen uitgenomen Zaterdag, om vier uur. De n.s.b. zal tot 4 uur willen colporteeren. NIEUWE VOORZITTER HEIDE MIJ. Mr. J. C. A. M. van de Mortel gekozen. In de gisteren te Arnhem gehouden vergadering van den raad van commis sarissen der Nederlandsche Heide maatschappij werd, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer dr. H. J. Lovink, tot voorzitter gekozen de heer mr. J. C. A. M. van de Mortel, wethouder te Tilburg, thans onder-voorzitter. INVAL IN HAAGSCH SPEELHUIS. Hazardspelers met revolver bedreigd. Gistermiddag heeft de Haagsche politie opnieuw een succes kunnen boeken in haar strijd tegen de speelholen in de residentie. Reeds geruimen tijd bestond bij haar het vermoeden, dat in het perceel Wagenstraat 155 een speelgelegenheid was gevestigd en, nadat de noodige voorbereidingen waren ge troffen, is overgegaan tot een inval in het bewuste perceel onder leiding van de inspec teurs Groeneveld en Monsma. Terwijl een hunner zich met 11 recher cheurs in de omgeving had opgesteld, is de andere inspecteur vergezeld van een re- chercheut het pand binnengegaan, en heeft daarbij kunnen constateeren, dat er inder daad werd gespeeld. Al het voor gokken be- noodigde materiaal was aanwezig en 12 be kende hazardspelers werden door de binnen- tredenden te midden van hun spel volkomen verrast. De aanwezigen werden met den revolver bedreigd, en nadat om assistentie was geflo ten, verschenen de buiten wachtende politie mannen eveneens ten tooneele. Alle spelers werden in arrestantenwagens naar het hoofdbureau van politie overge bracht, waar zij aan een verhoor werden on derworpen. Na dit verhoor zijn de „goklustigen" weder op vrije voeten gesteld. POLITIEKE VERVERIJ. Actie van Zwartfront. Men meldt aan de N. R. C.: Hoe dichter de dag nadert, waarop de Zwart-Frontleider, Arnold Meyer, uit de strafgevangenis te Breda, waar hij een straf wegens beleediging van oud-minister van Schaik ondergaat, zal worden ontslagen, hoe driester de leden van het Zwarte Front in Brabant optreden. Donderdag weer hebben zij kans gezien het stempellokaal der Bredasche werkloo- zen geheel te beschilderen met opschriften als Arnold Meyer onschuldig veroordeeld, Zwart Front, enz. In verband hiermede en om dispuut te voorkomen, bleef het stempellokaal geslo ten, terwijl in allerijl de opschriften overge schilderd werden. WINKELBEDIENDE VIEL IN SLAAP. En ging mee het zeegat uit. Met het Engelsche stoomschip lenlea is uit Freetown als verstekeling meegekomen de 25-jarigen neger A. C., winkelbediende van beroep, die te Freetown aan boord van het schip was gekomen om sigaretten aan de koelies te verkoopen. De jongeman was in een der ruimen een slaapje gaan doer.. Toen hy wakker werd, was het schip op zee. C. is ter beschikking va nden RoUer- damschen vreemdelingendienst gesteld. Hij zal met hetzelfde schip naar Freetown te- rugkeeren, waarna hij met zijn baas de ver kochte sigaretten kan verrekenen.... SLECHTE KOFFIE. Een oplichter in bewaring gesteld. De politie heeft aangehouden en in ver zekerde bewaring gesteld den 42-jarigen G. M. B., die verscheidene menschen in het Westelijke gedeelte van de stad heeft opge licht. De man hing een aandoenlijk verhaal op, dat hij voor zjjn oude moeder moest zorgen (wat niet waar was!) en dat hij, wanneer hij nu maar genoeg pakjes koffie in een be paalden tijd verkocht, een vaste betrekking zou krijgen (hetgeen evenmin juist was!) Bovendien was de koffie, die hij verkocht, van een dergelijke inférieure kwaliteit, dat de politie werd gewaarschuwd, dat er een man was, die slechte koffie voor goed geld afleverde. De politie heeft een onderzoek ingesteld en tenslotte den man in het bu reau Oostervantstraat opgesloten. MOTOR-ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond kwam de 40-jarige motor rijder H. C. Hesseling, wonende te Kou- dekerke, met snelle vaart naar Zoutelande gereden. Bij het dorp kwam hy in botsing met de vrachtauto van een slager uit Westkapelle. De botsing kwam zoo hevig aan, dat H. een schedelbreuk opliep, waar aan hij spoedig bezweek. Vermoedelijk ligt de schuld aan het ongeluk bij het slachtoffer. MEISJE TE UTRECHT DOODGEREDEN. Gistermiddag slipte een zeventienjaiig meisje, dat per rijwiel over den Amster- damschen straatweg te Utrecht reed, in de tramrails. Zij kwam terecht onder de achterwielen van een juist passeerende autobus uit Breukelen en werd op slag gedood.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 13