IN SMAAK ROOKT TRIUMPH Agenda 1 CENT VIRGINIA |i Stad en Omgeving. i| DE „TRIUMPHATOR DE VRIES LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS 17' Het vuurwerk I onze VERWARMINGEN TECHN. BUR. Prinsessedag in den lande. «v* belastingzaken EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. Men meldt ons heden, dat het vuurwerk hedenavond afgestoken zal worden op het Sportpark, omdat het op de vastgestelde plaats- aan de Noorderkade te veel gevaar oplevert. Het wordt nu om half tien afge stoken. Tribuneplaatsen 10 cent, overigens vrij. FEESTAVOND CHR. ORANJEVER. Feestrede van den heer G. Chr. Dun. Gisteravond den vooravond van den verjaardag van prinses Juliana werd door de Christelijke Oranjevereeniging te Alk maar een feestelijke bijeenkomst gehouden. De zaal van het Gulden Vlies was vrij goed bezet. Het was ruim acht uur toen de voorzitter, de heer Dun de aanwezigen welkom heet te, nadat reeds een gezamenlijk lied, gebed en voorlezing van psalm 67 vooraf waren gegaan. In het bijzonder werd welkom ge- heeten burgemeester van Kinschot en diens echtgenoote, die door hun aanwezigheid van hun belangstelling getuigden. Op dezen avond die, zooals dat de ge woonte is op 30 April, tevens jaarvergade ring is brachten allereerst de secretaris en de penningmeester van de vereeniging hun verslagen uit. Uit de jaarverslagen bleek o.m., dat de vereeniging een jaar van veel activiteit achter den rug had en dat van het bestuur de heer Moene bedankt had, in welke vacature voorzien werd door de verkiezing van den heer P. v. d. Waal Jr. De heer Dun, die periodiek aftrad, werd met algemeene instemming herkozen als voorzitter. Beide heeren namen hun benoe mingen aan. Het ledenaantal gaat niet voor uit Op 31 Dec. 1937 was het nadeelig saldo der vereeniging 125.50. Na dit zakelijke gedeelte van den avond volgde de feestrede van den heer Dun. Hij zeide o.m. het volgende: Er is reden tot groote dankbaarheid by het vieren van den geboortedag van prinses Juliana. Zij zal morgen niet in de allereerste plaats prinses Juliana voor ons zijn, maar moeder Juliana. De aanstaande verjaardag roept het beeld van de moeder met het kind voor den geest. Spr. haalt uit den Bijbel aan: „De Heer zegene en behoede haar..." Er is de laatste jaren een climax aan te wijzen geweest. Zoo bestond èr twee jaar geleden een onvervuld verlangen, velen hadden angst in het hart, als zij bedachten, dat nog slechts twee vrouwen overgebleven waren, na het verscheiden van prinses Ju- liana's grootmoeder en vader. En toen, in September 1936een „nieuw lente op Hol lands erf!" 7 Januari 1937 volgde de trouw plechtigheid in den Haag. Een golf van oranje-liefde ging door het Nederlandsche volk. Ook de nationaal-socialisten begrijpen, wat er leeft in het volk. Daarom is het, dat zij hun trouw aan het huis van Oranje be tuigen. Het wezen van hun beweging echter is in flagranten strijd met de monarchale idee geen enkele dictator zal boven zich het vorstenhuis dulden. Ook al heeft ons volk zich al eens duidelijk uitgesproken te gen de nat.-soc., waarzaamheid blijft gebo den nooit zal de vorst het speelgoed van aien dictator worden! (applaus). Ook Willem van Oranje was wars van elke dictatoriale leiding. Spr. haalde een ci taat aan .waaruit dit duidelijk bleek. Zoo lang Nederland in z ij n geest geregeerd wordt, hebben wy er allerminst behoefte aan, dictatoriaal bestuurd te worden. Na Januari 1937 volgde Juni van dat jaar, waarin prinses Juliana zich tot het Neder landsche volk richtte om het in sobere, fijn gekozen bewoordingen te zeggen, dat er in de toekomst een nieuwe loot aan de Oran jestam zou ontspruiten. Toen, na lang wach ten op den laatsten dag van Januari van dit jaar, werd 't Nederlandsche volk nieuw ge luk beschoren door de geboorte van prinses Beatrix. Het herstel van prins Bernhard na zijjn ernstig auto-ongeluk verhoogde de <ji ankbaarheid aan God. En nu, aldus de heer Dun, is onze kroon prinses jarig. God geve, dat ze nog lang kroonprinses blijve. Wat echter zal de toe komst brengen? Nog is er vrede in Neder land, geen macht knecht ons het geweten veel nationale schatten heeft het Neder landsche volk in den loop der jaren verwor ven. Die schatten te bewaren is heilige roe ping. En zoolang ons vorstenhuis wetend, dat het volk, hierin één, achter hem staat dit doet, is het goed. Géén eenheid echter alleen van vorstenhuis en volk, geen twee eenheid maar een drieëenheid: het drievul dig snoer: God, Nederland en Oranje. God bracht Nederland en Oranje samen dat blyve zoo! Na deze rede van den heer Dun die een paar keeren afgewisseld werd met declama tie van den heer G. Grondsma, werd staan de een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen. Hierop volgde de pauze, waarna nog di verse films gedraaid werden, o.a. eigen op namen van den heer v. d. Horst tijdens het huwelijk van prinses Juliana, e«i filmpje over de Alkmaarsche brandweer, de acht Octoberfeesten in onze stad, enz. Met enkele woorden van den voorzitter wend vervolgen» de bijeenkomst gesloten. HET KRUIS VAN VERDIENSTE UITGEREIKT. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana is o.a. het kruis van verdienste van het Ned. Roode Kruis verleend aan den heer A. K. Dijkhuizen, directeur van den G. G. D. en dir.-genees- heer van het Centraal Ziekenhuis te Alk maar. CAFé INTERNATIONAAL. Vanmiddag om vier uur opent de heer J. Bek op het Waagplein, in het perceel no. 34, een café. De heer Bek hoopt van zijn café dat van binnen smaakvol en gezellig is ingericht een sportcentrum te maken, waar de diverse Alkmaarsche sportvrienden elkaar zullen kunnen ontmoeten. Het interieur is sedert den vorigen be woner geheel gemoderniseerd, een van de factoren, die een stimulans te meer kunnen zyn bij café Internationaal eens aan te loopen! AUTOMOBIELTENTOONSTELLING. Vanaf vanmiddag 5 uur tot en met Dinsdag organiseert Jac. Met's Automo bielbedrijf in het Graanbeursgebouw een Automobieltentoonstelling. In totaal vindt men een 30-tal nieuwe automobielen tentoongesteld, bestaande uit de merken Chevrolet, Pont:ac, Olsmobile, Buick en La Solte, personenwagers in open en gesloten modellen. Ook de af- deeling vracht- en autobuschassis is goed verzórgd en vertegenwoordigd deer de merken Oldsmobile er. Bedford. Men vindt voorts enkele complete vrachtauto's gebouwd op bovengenoemde chassis. Voorts is aanwezig een collectie Frigi- daire huishoudkoelkasten, eveneens pro ducten van de General Motors in Amerika. In ons nummer van Maandag komen wij op deze tentoonstelling van vracht wagens nader terug. ESPERANTO—VREDE. Men schryft ons: De esperanto- en vredes-bewegingen heb ben, zooals bekend, het doel, wereldvrede, gemeen en hebben daarom beide in dezen gespannen tijd vol oorlogsdreiging een groote activiteit te ontwikkelen. Dat doen zij gelukkig ook, maar opmerkelijk is daar bij, dat de verschillende bewegingen prac- tisch bijna geheel langs elkaar heen stre ven. Om deze reden zijn er dan ook de es perantisten er nogmaals nadrukkelijk op attent gemaakt dat esperanto zelf steeds het middel, beter: een middel zal blijven om onze werkelijke cultureele waarden (dat zijn nu niet bepaald, postzegels of grappige prentbriefkaarten) met de bewoners van andere landen te kunnen uitwisselen, waar bij de „wisselaars" elkaar dus tot een dus- danis hoog peil van beschaving opwerken dat oorlog tot de onmogelijkheden gaat be- hooren. De vredesbeweging in het algemeen, die op een veel ruimer terrein werkt dan al leen dat van de verbreiding van dit prima hulpmiddel, krijgt hierbij toch den raad zich op veel grooter schaal van dit middel te bedienen. Dat ligt immers in haar lijn! Indien ergens samenwerking gewenscht is, is dat hier en wel zoo spoedig mogelijk. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 1 Mei is de apotheek van Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. JAARVERSLAG ALKMAARSCHE BESTUURDERSBOND. Het jaarverslag van de A.B.B. is versche nen en 't is, naar het Vbl. meldt, verheugend te constateeren, dat er een, zy het dan ook kleine, groei heeft plaats gehad. Was het aantal leden bij het verslag van 1936 1477, thans is dit 1564, een stijging dus van 85. Veel is er door de A.B.B. en haar ver tegenwoordigers gedaan. Doch ook de af- deelingen hebben hun plicht verstaan en hun deel geleverd in de groote actie van het N.V.V. Helaas waren er ook enkele weg blijvers. De oprichting van een werkloozenorgani- satie kwam tot stand, waarvoor by de op richting reeds 65 leden toetraden. Dit aantal steeg tot 78. Van de 20 aangesloten vakbondsafdeelin- gen konden drie zich handhaven, gingen er negen achteruit en wisten acht organisaties zich uit te breiden. Het verslag legt er nogmaals den nadruk op, dat het in het eigen belang der werk nemers is, tijdig ziekengeld aan te vragen, waar ook dit jaar wederom enkele gevallen van te late aanmelding bij den Raad van Ar beid voorkwamen. Ook de plaatselijke werkloosheid geeft nog geen reden tot optimisme. 31 December bedroeg het aantal ingeschrevenen nog 1444, terwijl ook de jeugdwerkloosheid niet af nam. Ook hier constateert men een geringe belangstelling voor het Instituutswerk, het geen te betreuren is. Het vele werk en de daaraan gepaard gaande groote offers, door het instituut gebracht, rechtvaardigen de verwachting, dat de arbeidersbeweging haar belangstelling toont Boven alles is ontwik- taling hard noodig en zeker is het de taak der vakbonden hieraan mede te werken. Uitvoerige financieele verslagen over het Eigen Gebouw en A.B.B. maken dit goed verzorgde verslag volledig. DR. HETTEMA OVER „MODERNE VOEDING". Voor den Ned. Vegetariërs Bond afd. Alkmaar. In de bovenzaal van „de Unie" was gis teravond een openbare bijeenkomst belegd door den Ned. Vegetariërs bond, afd. Alk maar, waar dr. IJ. Hettema, geneesheer-di recteur van de Eerste Polikliniek voor wetenschappelijke Natuurgeneeswijze te Rotterdam een lezing hield over: „Moderne voeding en gezondheid". Een groot aantal belangstellenden heeft met aandacht deze lezing aangehoord. De voorzitter der afdeeling de heer Verwer, inspecteur van de dierenbescherming, open de deze bijeenkomst met een kort inleidend woord, de aanwezigen opwekkend lid te worden van den Veg. bond. Hierna was het woord aan dr. Hettema, die allereerst het feit constateerde, dat er in de laatste jaren naast een strooming om vegetariër te zyn uit overtuiging, er ook een beweging is ontstaan, welke uit medisch oogpunt het vegetarisme aanvaardt, omdat men langzamerhand is gaan inzien, dat vleesch zeker niet die voedingswaarde heeft als men aanvankelijk dacht. Het is zelfs zoo geworden, dat we het heelemaal zonder vleesch kunnen stellen. Zoo is het ook ge steld met visch en gevogelte en de nieuwe voedingsleer heeft geleerd, dat in groenten de grootste levenskracht zit. De geleerde Haig heeft ontdekt, dat door het vleeschge- bruik migraine veroorzaakt wordt, evenals exceem, asthma en jicht. Voor den modernen voedingspecialist is het gebruik van vleesch uit den booze. Het onderzoek op het gebied van vitaminen heeft zulks nog bevestigd. Want vrijwel alle vitaminen zyn van plantaardigen oorsprong. Wat b.v. heel goed is voor den mensch is het gebruik van aardappelen, spinazie en vooral fruit. De Zweedsche hoogleeraar Ragnar Berg heeft voor het koken bijzondere aanwijzingen gegeven, die van groote waarde zyn. De erwten en boonen zijn goed voor de zijn in aanschaffing en gebruik HET VOORDEELIGST. ALKMAAR TeL 2197-3897 ROTTERDAM 44504 gezondheid, doch over het algemeen wordt er teveel aandacht aan besteed en dat is niet goed, want de voedingswaarde is be trekkelijk gering. Onderzoekingen hebben uitgewezen, dat het eigenlijk het beste is 57x zooveel groenten en fruit te gebruiken als alle andere levensmiddelen tesamen. Tegenstanders beweren, dat een vegetari sche voeding duur is; dat is geheel onjuist, het kan zelfs indien men veel tomaten en komkommers gebruikt heel wat goed- kooper zyn dan andere voeding. Resumeerend kwam spr. tot de conclusie, dat een vegetarische voeding uit medisch- hygiënisch oogpunt het allerbeste is. De ervaring heeft dat aangetoond en de bewij zen ervan zijn te over. Na een dankwoord aan den spreker werd een kwartier gepauzeerd (in welke pauze gelegenheid bestond de veg. stands té be zichtigen). Daarna werden aan den spreker verschillende vragen gesteld. BOERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. Vrijdagmorgen heeft vanwege de Wie- ringermeerdirectie te Alkmaar de aanbe steding plaats gehad voor het bouwen van 16 boerderijen in de Wieringermeer. Het eerste perceel was 10, het tweede 6 hof steden. Het aantal inschrijvers bedroeg 53. De laagste inschrijfster in massa was de firma Gebr. Trebbe te Enschede voor 96.000. De inschrijving in perceelen was echter lager. Voor perceel één werd als laagste inge schreven door de N. V. v.h. A. Kingma te Slootdorp voor 59.250 en voor perceel 2 de firma A. Slokker en Zn. te Huizen voor 35.300. (ONGECORRIGEERD). De Residentie in feeststemming. De Residentie was ter eere van prinses Juliana heden in feestelijke stemming. In den vroegen ochtend woei ei weliswaar een hevige wind, doch later werd het rustiger in de lucht, terwijl het Oranje zonnetje. niet ontbrak. Ontelbare vlaggen wapperden, zoowel van de officieele gebouwen, als van de particuliere woningen in de geheele stad. Het Lange Voorhout was op de gebrui kelijke wijze veelkleurig versierd en aan de departementsgebouwen prijkten weder om de ornamenten met de letter J. De trams en autobussen, taxi's enz. droegen mede tot een feestelijk aanzien bij. In den ochtend te half elf deed de stadsklokkenist Johan de Zwaan carillon- muziek op den St. Jacobstoren weerklin ken en in de middaguren waren er con certen, o.a. een uitvoering van de harmo nie „Door Muziek Verbondenop het Lange Voorhout en een volkszangmiddag onder leiding van Herman Stenz op het Binnenhof. Voor den avond staat, behalve de ge bruikelijke illuminatie, het vuurwerk om 9.45 uur op 't Malieveld op het programma. De viering in de hoofdstad. De hoofdstad heeft heden opgewekt de verjaardag van prinses Juliana gevierd. De stad had een feestelijk aanzien, want niet alleen van de openbare gebouwen werd gevlagd, maar behalve de groote en kleinere zaken hadden ook zeer veel par ticulieren de vlag uitgestoken. Het feeste lijk aanzien van het stadsbeeld werd nog verhoogd door de wimpels, die de trams voerden en door d; vele kooplieden met oranje en andere feestartikelen, die reeds vroeg in de binnenstad hun waren tracht ten te slijten. Vanmorgen te 8 uur begonnen op twee plaatsen in de stad uitvoeringen van koraalmuziek. Tusschen 10 en half twee maakte een versierde boot met muziek een tocht door de Amsterdamsche grachten, terwijl tus schen 11 en 1 uur het Amsterdamsch poli- tie-muizekgezelschap een concert gaf. Ook de carillons van verschillende ker ken werden in de ochtenduren bespeeld. Des middags, toen scholen en kantoren gesloten waren, werd het vooral in de binnenstad zeer veel drukker. Een viertal muziekcorpsen maakte marschen door de stad. Zeer groote belangstelling toonde het publiek voor het concert, dat tusschen 5 en 6 uur door den Koninklijke Marine Kapel uit Den Heldei. onder leiding van L. Leistikow op den Dam zou worden gegeven. Na afloop van dit concert zal ook de marinekapel, vergezeld door tamboers en pypers, een marsch door de stad maken, terwijl vanavond nog een concert op den Dam wordt gegeven door de Amsterdam sche postharmonie en te 8 uur in het Sta dlon een groot feestprogramma wordt uitgevoerd, waarbij de Marinekapel met de trompetters van de rijdende artillerie een taptoe zal houden, terwijl een groot vuurwerk het feeet aal besluiten. DE MOEILIJKHEDEN MET DE SUDETENDUITSCHERS. De bewering van de „Angriff" tegengesproken. Aangezien het Duitsche dagblad „Der Angriff' een bericht heeft gepubliceerd over een beweerde uitdaging van de zijde van Tsjecho Slowakije en daaraan heftige aanvallen tegen de regeering van Tsjecho Slowakije heeft toegevoegd, constateert men officieel: Het bericht is volkomen onjuist. Dezer dagen hebben de autoriteiten van Duitschen kant de mededeeling ontvangen, dat, volgens een gerucht, een zeker indi vidu in Noord Bohemen zou opzetten tot tegen den staat gerichte daden. Op grond van deze vage inlichtingen werd een streng onderzoek ingesteld, dat echter geen enkel concreet resultaat ople verde. De bewering, dat deze provocateur bij de gendarmerie menschen zou hebben aangebracht, is verzonnen. Er is geen enkele aanbrenging geschied, hoewel personen, die iets over deze zaak weten, verplicht zijn zulks te doen. Wat het z.g. bevel aan de gendarmerie aangaat om zonder aanzien des persoons met kracht van wapenen op te treden tegen samenzweerders, daarvan kan na tuurlijk geen sprake zijn. Tsjecho-Slowaaksche officieren er van te beschuldigen, dat zij op dit punt iets in elkander zouden kunnen zetten, is zoo onhandig, dat het zelfs niet noodig is dat tegen te spreken. Antomobieltentoonstellinic. Vanwege General Motors, in de Graan- beurs, op Zondag, Maandag en Dinsdag. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Konin gin Victoria (hist.-rom.); hoofdrollen Anna Neagle en Anton Wohlbrück. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan op de Olympische Spelen (sens.); hoofdrol Warner Oland; tweede hoofdnummer Het perfecte alibi (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Donderdag behalve Zaterdag hoofd nummer Die Fledermaus (operette) hoofd rollen Lida Baarova, Hans Söhnker, Friedl Czepa en Hans Moser. Toegang boven ij jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarantella 'rom.); hoofdrollen Jeannette Macdonald, Allan Jones en Warren Wil liams. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 30 April. 5 uur. Graanbeurs, automobieltentoon stelling vanwege General Motors. Zondag 1 Mei. 2 uur, Alkm. wielerbaan, openingswed strijden. 3.30 en 7 uur, restaurant „London", dansen. ÖB uur, 't Gulden Vlies, Meifeest S.D.A.P. en A.B.B.; spreker P. J. Schmidt. In Duinvermaak te Bergen, dancing. Maandag 2 Mei. 8 uur, zaal Wapen van Munster (Ver- dronkenoord), Mei-vergadering afd. Holland comm. party. 8 uur, de Unie, Meivergadering rev.-soc. Mei-comité; spreker H. Sneevliet. van Zaterdag 30 April 1938. OPGAVE VAN NOORDHÜLLAINDSCH LANDBOUWCREÜ1ET N.V. Vorige STAATSLEENINGEN. 3—3K NederL 1938 101% 3 Ned-lodië 1937 100'/, 5X Uuitschl '30 m verkL 30%» BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij CerL r. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Ale Kunstzijde Unie Calve Delft Ce-L Nederl Ford Philips Gloetl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting 25% Anaconda §1<% Bethleh Steel 33%, Citiea Service u/i6 General Motors22 Kennecott Copper 23%, R public Steel 10l/16 Standard Brands 57% Steel comm31%, 156 159% 110 127% 35% 89 284 269 151% GROOT A.V.R.O.-MEESTERTORNOOI. In November van dit jaar. De A.V.R.O., aangemoedigd door de groote belangstelling, die de radiouitzen- dingen van de match EuweAljechin jx 1937 hebben genoten, besloot na de nederlaag van dr. Euwe de mogelijkheid te onderzoeken van een meestertomooi in grootei. stijl. Een van haar voornaamste oogmerken daarbij was, haar wensch den ex-wereldkampioen dr. Euwe nieuwe kansen op een revanche te openen. Bij den opzet vaii het tomooi is daarmede rekening gehouden. Onder het voorbehoud van het uit blijven van moeilijkheden met Botwin- nik, door wien nog geen contract getee- kend is, ofschoon hy zich principieel bereid verklaard heeft deel te nemen, zal het tornooi plaats hebben in Novem- ver van dit jaar in nader aan te geven I Nederlandsche steden. Als deelnemers zyn ingeschreven Al jechin, Euwe, Capablanca, Flohr,* Res- hevsky, Botwinnik, Fine en Keres. Het zal een tornooi worden met dub bele ronden, d.wjs. dat de meesters twee maal tegen elkaar spelen. Hij, die wint, heeft het recht den wereld kampioen Aljechin uit te dagen voor een titelgevecht. Wordt Aljechin winnaar van het tornooi, dan mag de tweede aankomende den wereldkampioen uitdagen. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor Mij.. i Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Perlak Phillips Oil i Shell Union 3% 403% 131% 138 58% 75 t 168 313% 322% 85 233/, H. W. HOLSMULLER UO NED. INSTITUU1 v ACCOUNTANTS BI EEK ER SKA DE 4 ALKMAAR Tide Water 9lft/js RUBBERS. Amsterd Rubber 190% Deli Bat Rubber U7% Hessa Rubber100% Oostkust 120 Serbadiadi 771/, Interc. Rubber t 2 SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 99 JavaChina—Japan lijn 88'/, Kon Ned Stoomboot. 104 Scheepvaart Unie .117 TABAKKEN. Deli Batavia214 216 Oude Deli268 267 Senembah250 252 AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Notecring per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers: 1.79«/„ 8.96 72.22)4 5.51 X 30.26 41.36 40.02 X 46.20 45.05 19 8% 5%, 46'/, laatste 2.30-45 101% 103%, 29'/,-30 155% 1583/, 11 4'/. 126'/, 36-% 88% 286% 271-'/, 152% 27 20-%, 34'%»-} 223/, 23%-4 10i-Vis 5% 32-'/is 3Vie 410J-1} 130% 140 57 76 169% 315% 324'/,-5 80 23% 9%.»/u 'ovw 190-1 119-% 100'/, 120 78 2%-7i« 98% 88-9% 105% H7J.3/, «V. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenaghen Stockholm Oslo Italië '1 ex-coupon Heden: 1.79 8.96 72.27 X 5.50 X 30.25 41.35 40.00 46.17 X 45.02 X

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2