Spoct Mei-vergadering R. S. A. P. Glimlachje Langs de N.H.V.B.-velden. RSCHE CCURANT VAN DINSDAG 3 MEI 1938. Het rev.-soc. Mei-comité, gevormd uit het P.A.S., de R.S.A.P., den A.W.B. en het I.G.F., had gisteravond een Mei-vergadering belegd in De Unie, waar de bovenzaal goed bezet was. Als spreker trad op de heer H Sneevliet, oud-lid der Tweede Kamer De jeugdgroep van het P.A.S. verleende mede werking, terwijl bovendien het programma nog muziek vermeldde. De heer W. van derWal, voorzitter van het bovengenoemde comité, sprak een woord van welkom, waarbij hij opmerkte, dat thans voor de 48e maal het arbeiders- Meifeest wordt gevierd. Echter, zei hij, nog nooit zag het er zoo duister uit als thans, nu de wereld in vuur en vlam staat en het ook in ons land dien kant dreigt op te gaan. Het eenige middel om met succes daartegen op te tornen noemde spr. het lidmaatschap van de R^S.A.P., want slechts op den bodem van den klassenstrijd is het mogelijk om tol betere toestanden en een minder dreigende wereld te komen. Staande werd de Internationale gezongen Onderwijl werd het podium bezet door kleine, in witte blouse en rood rokje ge- kleede meisjes en een paar in dezelfde kleu ren gestoken jongens, allen getooid met schilden, welke het woord „Kindergeluk" vormden en voorts dragend de opwekking „Roept ook uw kinderen". Een groep van haar danste heel aardig op de muziek van een accordeon. De heer Sneevliet aan het woord. Hierop was het woord aan den heer Sneevliet, die allereerst aandacht vroeg voor de "weigering van den burgemeester van Nieuwe Niedorp om een revolutionnaire Meivergadering te houden. Spr. protesteerde tegen deze weigering en was van oordeel, dat niet alleen de landelijke overheid zich ermee heeft bezig te houden, maar ook de vrijz.- dem. bond, waarvan naar spr. meende te weten bedoelde burgemeester lid is. Overigens zoo ging spr. voort staat dit bericht niet heelemaal op zich zelf. Im mers, de Rotterdamsche politie is dezer da gen nog opgetreden als censor vóór een ver gadering, waarin een spreekster gedichten van revolutionnaire dichters zou voordragen. Een en ander is, volgens spr., uiting van stervende democratie, die bezig is zichzelf te begraven. Het is hier een kwestie van ont houden aan de arbeiders van de producten van geest en kunst, welke vrijelijk konden worden gedrukt. Zeer kras en voor de arbeidersbeweging zeer schadelijk noemde spr. de „bekeering" van den heer P. J. Schmidt, oud-voorzitter van de R.S.A.P., zooals die bleek in zijn rede voor de S.D.A.P. en den A.B.B. op j.1. Zon dagavond te Alkmaar. Spr. toonde aan, dat er bij den heer S. een totale frontverandering is op te merken, welke onverbiddelijk ver zwakking van de arbeidersbeweging zal meebrengen Verder trok spr. ertegenop, dat de heer Appel nog steeds den raadszetel bezet houdt, dien hij verkreeg als candidaat der R.S. A.P. Spr. hoopte, dat de heer Appel nog „het minimum van politiek fatsoen" zal terugkrijgen om zijn zetel vrij te laten. Hierop komende tot zijn eigenlijk betoog, zei spr., dat in het deel van Europa, waar eertijds een sterke arbeidersbeweging be stond, thans de Meidag gevierd wordt op een wijze, die de eigenlijke bedoeling ervan bezoedelt. Ook in Rusland wordt de 1 Mei gevierd op een manier, die met het oude socialisme slechts heel weinig meer heeft uit te staan, zooals spr. constateerde uit de berichten, welke gister daarover in de bladen voor kwamen en die spraken van een demonstra tie met oorlogstuig. Spr. memoreerde de vele doodvonnissen in Rusland in de laatste paar jaren en meende te mogen zeggen, dat Rusland niet de socialistische maatschappij doet zien, zoo als men die er had mogen verwachten. Het is er verre van, dat het een maatschappij van vrijen en gelijken zou zijn, die de geeste lijke ontwikkeling der massa mogelijk zou maken. Heftig keurde spr. af, dat Spanje geen hulp heeft kunnen krijgen van Rusland in zijn verzet tegen semi-fascistische generaals. De kans op een voor de arbeiders bevredi genden afloop van den burgeroorlog is mi nimaal geworden. Onmogelijk noemde spr. het voor den Spaanschen minister-president Negrin om op de door hem thans gepubli ceerde beginselverklaring nog een geestdrift onder de bevolking te wekken, welke ook thans nog wonderen zou kunnen verrichten. De democratie van Engeland, die zich meer bekommert om de heerschappij over Arabië, zal geen hulp verleenen aan de Spaansche regeering en evenmin zal welke andere democratie ook dat doen, ook de Fransche niet, ofschoon zij geboren is uit de volksfront-politiek. De wereld zou goed kunnen zijn, de aarde is rijk, alles wat voor het levensonderhoud der menschen noodig is, is in ruimen voor raad aanwezig, terwijl groote gebieden nog niet zijn aangeboord, en groot is het voor- brengingsvermogen der menschheid en in de derde plaats is er levende arbeidskracht zooveel als men wil hoe véél beter zou het niet kunnen zijn in de wereld, als de verdeeling der goederen rationeel geschied de. Het is een kwestie van goede inrichting der maatschappij, °P te lossen door het ver stand. Het komt erop aan om een goeden weg te vinden voor een juiste verdeeling dei productie en we ervaren de enormiteit dat de wereld doet zien een streven naar het zoeken van wegen om te komen tot een snelle massale vernietiging in plaats van een zoeken naar een lachende wereld met een tevreden, verzadigde menschheid. Thans hebben we, naar het getuigenis van prof. Huizinga, een bezeten wereld, en we moeten dit beamen, als we denken aan de vele manieren om te komen tot productie beperking, terwijl overal de kreet „honger opstijgt. Bezeten is het, dat er in ons land 20 pet. van de menschen leeft van onder steuning, en daarom zou spr. zeggen: „naar de hel met een wereld, die honderdduizen den menschen tot slaven maakt". Tegen dergelijke „rottende orde" mag en moet gemuit worden en daarbij moeten de vrouwen, vooral de moeders onder haar, meestrijden tegen de bestaande kapitalisti sche wanorde. Bezeten noemde spr. het voorts, dat in ons land de eerste millioenen, welke vrij kwamen, gebruikt worden als offer aan den oorlogsgod. Als nu ieder vrede wil zooa's Chamberlain, Hirota, Mussoüni en ieder an der toch zegt te willen waarom moeten dan zooveel millioenen geofferd worden aan het militairisme? 't Is een uitvloeisel van het kapitalisme, antwoordde spr., dat dwingt tot oorlog. Deze twee zijn onverbrekelijk verbonden en daarom staat de tweede im perialistische wereldoorlog op het punt van uit te breken. Het verlangen der kapitalis tische regeeringen gaat uit naar nieuwe ge bieden, naar koloniën ten behoeve van de economie. Vandaar ook dat Hitier streeft naar een herverdeeling van koloniën. Is een stelsel als het kapitalisme, dat met zekerheid tot oorlog voert, niet verdoeme lijk? Wie niet wil meegaan met de kapitalis tische stellingen, moet socialist worden met groote bereidheid tot de daad en onuitputte lijke energie. Onbeschaamd noemde spr. den knieval der S.D.A.P. voor het nationalisme in Neder land, waartoe hij de Mei-manifesten van die partij aanhaalde en de C.P.H. doet precies zoo, zei hij. Beide zien een noodzaak in het offeren voor militairisme. Daartegenover stelde spr. het „geen man en geen cent" der revolutionnaire partij en hij constateerde, dat de harten uit de licha men der arbeiders worden gehaald door hen, die hun leiders moesten zijn. En daar om wekte spr. krachtig op tot kleur en be ginsel bewaren en stand houden door de revolutionnaire groepen, al is de dienst der vrijheid ook zwaar. „Socialisme nu" zij de leus van vaders en moeders, jongens en meisjes, ouden en jongen. In zijn slotwoord legde de voorzitter hierop nog den nadruk. VOGELEXCURSIE LANGS HOEVER- EN EGMONDERVAART. De heer A. H. Bijleveld, voorzitter van de afd. Alkmaar van de Natuurhistorische Ver een iging, schrijft ons: Een paar dagen geleden zette de afdeeling Alkmaar van de Natuurhistorische Vereeni- ging haar zomerprogramma in met een wan deling langs de vaarten naar Egmond- Binnen. Jammer, dat het weer zoo saai, de lucht zoo grauw en de wind zoo guur was, want op de planten, maar ook op de vogel wereld doet dat zijn ongunstigen invloed gelden: de dieren waren lang zoo tierig niet als bij helderen zonneschijn. Toch was het zoo hoogst belangwekkend, dat vele jonge leven, dat zich allerwege ontplooide. Gelukkig mogen er al sinds het laatste derde deel van April geen eieren van de weidevogels meer geraapt noch vervoerd worden en ontstaat er een kansje, dat de vogelstand (door allerlei oorzaken gedeci meerd) zich weer eenigermate kan her stellen. Angstig roepend vlogen de kieviten op; een enkele tureluur wachtte eenigen tijd op haar rustplaatsje op de komst van de na derende menschen, maar vloog op, toen 't haar te gevaarlijk scheen, met veel vertoon van mooi bruin en wit van de vleugels; andere tureluurs trokken in een vrij talrijk groepje onder vroolijk geroep naar een ander oord. Een enkele rosbruine grutto zat tusschen 't gras half verscholen, een zeer talrijke vlucht pleviertjes vloog in dezelfde richting als de tureluurs, ook al met luid geroep. In de verte een enkele reiger. Een graspieper vloog ijlings langs den waterkant weg, maar op een breede uitge strektheid kroos (op het water liggend) wandelde rustig een tijdlang een mooie flinke gele kwikstaart heen en weer met haar prachtkleuren helgeel en bruin, tot ze, niets meer van haar gading vindende, kalm op de wieken ging. Maar ook de kemp haantjes vertoonden zich, eerst een enkele hier en daar, later heele gezelschappen, zooals een witgekraagde man, vergezeld van een viertal bruine wijfjes, later nog meerdere (ook met wijfjes), en aardig was het te zien, hoe een dozijn achtereenvolgens opgevlogen mannetjes (de eigenlijke kemp haantjes) zich iater weer één voor één op de oude verzamelplaats bijeenvoegden. Tot een tournooi kwam het echter niet. Zou dat mooie doode, oranjebruin gekraagde man netje, dat werd gevonden, zijn ontijdig levenseinde gevonden hebben door tegen de hoogspanningsleiding te vliegen, die daar, dicht bij den Sammermolen, de Egmonder- vaart kruist? Ja, die molen! Wat een uiterst schilder achtig groepje te midden van 't ruime wei land, met zijn lief molenhuis en hoog op schietend geboomte, een weldadige stof feering van het door koude en droogte nogal kale landschap! Op een afstand de mooie boomgroep van de groote hoeve „het Sam- mer". O, dan heeft men er wel eenige moeite voor over, om te wandelen langs een smalle kade (hier en daar wat bultig) of door hobbelig weiland, over smalle, hooge houten bruggetjes (z.g. kippenbruggen), maar ge lukkig met leuningen (soms maar één). Of te klauteren over, of te kruipen onder door min of meer wrakke, door puntdraad nijdig beschermde dwarshekken over de kade. Of men tart het noodlot, door speelsgewijs een jong pinkstiertje, dat door de wei en over je pad dartelt, ongedeerd voorbij te komen, en dat telkens op een drafje met den kop omlaag, in schijnaanval op je los- draaft en dan plotseling even snel zich omkeert. Ook ten aanzien van de nesten evenwel was men nogal fortuinlijk. Langs de Hoevervaart af en toe in de rietschoot een nest (met of zonder ei) van eend en water hoen. Maar later van vlak nabij (doch voor driekwart verborgen onder een graspol) een prachtig nestje van de veldleeuwerik, met zijn donkere bruingroene eitjes en gevoerd met paardehaar. Verrassend mooi waren ook de tamelijk groote nesten van een eend (met acht lichtblauwe eieren), van een waterhoentje (met zes geelwitte eieren), beide aan den waterkant in 't opgroeiende riet, en (in een onaanzienlijk kuiltje tusschen 't gras) een nestje van een kievit met zijn vier groene, zwartgestippelde eieren. De bloemenweelde was niet overdadig, ook al door koude en droogte. Reeds vóórdat de Hoevervaart bereikt was, kon men ge nieten van den aanblik van eenige mooi bloeiende harlekijnsorchissen, maar verderop was bijna alles nog in wording: blaartrek kende boterbloem, zuring, koekoeksbloem, sofiakruid, eenige plantjes van een gevlekte orchis. Ook een enkele bruinsporige zwam. Wat er wél bloeide: (behalve paardebloem en madelief) de mooie dotterbloem, die gansche lage weilanden met haar heldergeel bedekte (en die om haar veelvuldig voor komen als studie-object dient, om uit te maken, of de binnenwateren van Noord holland door de verzoeting van de Zuiderzee minder brak worden). Voorts: een paar zegge-soorten, veldbies, vele pinksterbloemen, herderstaschje, vroe- geling, fijne kervel, in een sloot een enkele waterranonkel, een enkele paardestaart, eenige plantjes gewoon raapzaad en, bij 't einde van den tocht, mooie paarse doove- neteL Na deze lange excursie en na een korte wandeling door 't weinig bezochte (maar thans niet meer geïsoleerde) Egmond-Binnen bracht de autobus het zeer voldane gezel schap huiswaarts. BENOEMING iAD BESTUUR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. B. en W. schrijven in bijlage no. 63: Tengevolge van het in uwe vergadering van 7 April j.1. aan den heer G. H. Hoijtink op zijn verzoek verleende eervol ontslag als lid van het Bestuur van de Gemeente lijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon zal in de hierdoor ontstane vacature moeten worden voorzien. Deze benoeming geschiedt, krachtens het bepaalde bij artikel 2, eerste lid, sub 2 van het Regement voor bovengenoemde instel ling (Gemeenteblad ik. 1603), door den Raad uit zijn midden. B. en W. stellen den raad voor tot de benoeming over te gaan. ADMINISTRATIE PLANTSOENEN, SPORTPARK EN BEGRAAFPLAATS. Overbrenging ervan naar het kantoor van den entvanger. In bijlage no. 64 schrijven B. en W.: Hoewel het nog niet mogelijk is geble ken, maatregelen te nemen in den geest van uw besluit van 18 Maart 1937, geno men naar aanleiding van ons voorstel d.d. 16 September 1936 (bijlage nr. 112), blijven wij er op bedacht, in het belang van een goede en economische functio neering van den dienst bijeen te voegen wat met het oog op den aard der werk zaamheden in één tak van dienst kan worden samengebracht. Tot onze voldoening hebben wij den ontvanger der gemeente bereid gevonden zich, desnoods zonder vergoeding, te be lasten met de leiding van de administratie van het sportpark, de plantsoenen en de begraafplaats, welke administratie hiertoe naar zijn kantoor zal moeten worden overgebracht. In verband hiermede zal de indeeling van de kantoorruimte op de verdieping eenigszins moeten worden ge wijzigd. Dit zal vrij gemakkelijk en met weinig kosten kunnen geschieden, wanneer een gang bij een der lokalen wordt ge voegd en de trap naar den zolder door een losse trap wordt vervangen. Metselwerk behoeft niet te worden weggenomen, daar de wanden alle van hout zijn. Op deze wijze wordt de beschikking verkregen over een ruimte, waar het bu reau van genoemde takken van dienst kan worden gehuisvest en waar de bij het sportparkbedrijf werkzame ambtenaar zijn arbeid, onder toezicht van den ont vanger en als ambtenaar van diens kan toor, kan verrichten. Zooals gezegd gaat het hier voorshands alleen om centralisatie van het kasbeheer, de boekhouding en de financieele admi nistratie. De technische administratie moet uiteraard blijven bij den directeur van de plantsoenen, het sportpark, en de be graafplaats. Desgewenscht moet deze daarbij kunnen beschikken over den amb tenaar van den ontvanger. De directeur en de commissie van bij stand voor het sportpark stemmen met deze regeling in. B. en W. stellen derf raad mitsdien voor hen tot de hierbedoelde samenvoeging te machtigen en de kosten van het inrichten van de kantoorruimte te zijner tijd te regelen bij suppletoire begrooting. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 2 glas in loodzet- ters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 5 stratenmakers, 1 stratenm. opperman, 2 stuc. opperlieden, 3 beton werkers, 12 voegers, 23 opperlieden, 13 stucadoors, 7 schilders, 97 grondwerkers, 44 metselaars, 71 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. las- scher, 2 afbramers, 8 bankwerkers, 3 blik slagers, 1 carrosseriebouwer, 2 construc tiewerkers, 1 electr. lasscher, 9 electri- ciens, 1 fitter, 2 instrumentmakers, 4 kern makers, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 1 ko pergieter, 11 loodgieters, 1 lijn werker, 3 machinisten, 2 machineteekenaars, 6 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslij per, 13 monteurs, 2 orgelmakers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 4 plaatwerkers, 1 pon- ser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerktuigkundige, 10 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 6 ijzerwerkers, 1 zandberei- der, 1 ijzerboorder, 6 zandvormers. Groep verkeerswezen: 64 chauffeurs, 15 schippers, 1 machinist binnenvaart, 2 exped. knechten, 8 koetsiers, 21 pakhuis knechten, 28 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 5 kellners, 4 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks, 10 slagers, 10 chocoladebewerkers, 1 kof- fiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwel- bakker, 3 zuivelbereiders, 23 bakkers. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 3 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 2 colporteurs, 3 winkelbedienden. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 3 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 16 tuinlieden, 25 landarbeiders, 4 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 wasschers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalk branders, 1 huidenzouter, 1 klompen schilder, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 2 controleurs, 1 bedrijfsleider, 1 batikker, 1 administrateur, 2 boekhouders, 1 secre tarieambtenaar, 3 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 1 recl. teekenaar, 1 verzeke ringsagent, 15 kantoorbedienden, 39 transport- en 266 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 25. Vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 8 kantoorbedienden, 2 verkoopsters, 1 naai ster, 6 werksters. Alkmaar, 30 April 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 24 April tot en met 30 April werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs geplaatst bij een patroon: 2 bankwerkers, 1 grondwerker, 1 metselaar, 2 timmerlieden. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 3 kantoorbedienden, 5 timmerlieden, 4 metselaars, 3 schilders, 2 in andere vakken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 APRIL—3 MEI 1938. Nieuwe zaken. Anna Paulowna: Bloembollenkweekerij en -handel A. van den Berg Gzn. N. V., Molenvaart 379. Schagen: C. Rens, Hoep B 193, bode- en besteldienst SchagenHoornEnkhuizen. Texel: „Mooi Texel", A. Geus, de Koog 3, pensionbedrijf. Wieringermeer: R. Jeurink, Kerkstraat 37, Middenmeer, kleinhandel in ijzerwaren, enz. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Hotel Butter, Stationsweg 106; benoeming gevolmachtigde. Bergen: G. Overpelt, Leo Gestelweg 7, winkel in kruidenierswaren, enz.; overge gaan aan W. van Duin. Castricum: Mej. M. C. Res, Dorpsstraat 87, manufacturen; overgegaan aan P. L. Nederpelt. Heerhugowaard: J. A. Sijs, Kruisweg H 33 Zuid, expeditiebedrijf en groentenhandel; rechtsvorm gewijzigd. J. v. d. Stoop, Rustenburgerweg G 196, winkel in kruidenierswaren, enz., enz.; overgegaan aan G. van der Stoop. Heiloo: „De Rustende Jager". Rijksstraat weg A 233, hotel en café; overgegaan aan C. Brouwer. Den Helder: „De Stad Parijs", voorheen W. C. Haighton, fa. W. H. Meijervan Berkel, Amsterdam; fil. gevestigd te Den Helder, Spoorstraat 18. C. Abbenes, Wilhelminastraat 67, schil dersbedrijf; fil. Den Helder, Wilhelmina straat 84, opgeheven. C. Geervliet, Weezenstraat 27, broodbak kerij, enz.; overgegaan aan J. C. de Wit. Kapsalon „Permax", Langestraat 81; ver plaatst naar Hensbroek. St. Pancras: Kweekerij „De Dahlia", Hee- renweg 274; uittreding gevolm. Schoorl: N.V. Van Deventer's Kalkzand steenfabrieken, Kanaaldijk E 65; benoe ming commissaris. Texel: „Het Warenhuis", de Koog, Dorps straat 20a; overgegaan aan A. J. Wassink. N.V. Zuivelfabriek „De Onderneming", Dijk 2, den Hoorn; bestuurswijziging. „Hoe krijgt U het ook in Uw hoofd, om de hand voor den loop te houden, als er geschoten wordt!" Zijpe: A. Manneveld, 't Zand K 52, brand stof fenhandel; overgegaan aan G. Manne veld. Coöp. Boerenlenbank te Schagerbrug, Wijk E 92a; bestuurswijziging. Rectificatie: Bergen: Garage Kennemerland C. Nieuw- land, Breelaan 52—54; vennootschap ont bonden. Bedrijf wordt voortgezet door A. Nieuwland. Voetbal HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Zondag a.s. zullen de volgende wedstrij den worden gespeeld: Kampioenscompetitie D.W.S.Heracles (Stadion) Be QuickP.S.V. Afdeeling I Promotie 2e klasse D.W.V.D.O.S. (1.30 uur) Promotie 3e klasse W atergraaf smeerBaarn Z.V.V.Bloemendaal Promotie Res. 3e klasse Z.V.V. IIWest-Frisia n Afdeeling n Promotie 2e klasse H.-D.V.S.Emma Afdeeling m Promotie 2e klasse P.E.C.—Quick Afdeeling IV Promotie 2e klasse BleijerheideHero De ValkMiranda Afdeeling V Promotie 2e klasse HoogezandG.R.C. Sporters I en Atlas I gaan goed van start. Roemloos einde van De Rijp L Nu na Sporters I en Atlas, ook de beide afdeelingskampioenen W. F. C. IV en C. S. V. I bekend geworden zijn, kon met de kampioens-competitie een aanvang worden gemaakt. De mannen uit Hoorn en Den Helder zijn inmiddels goed van start gegaan. Zoo ontving Sporters I W. F. C. IV en met een 30 nederlaag trokken de Wor- merveerders uit Hoorn terug, terwijl C. S. V. I het in eigen omgeving tegen Atlas I niet bolwerken kon en met een 24 uitslag aan het kortste eind trok. Waar er door iedere ploeg in deze afdee ling zes wedstrijden gespeeld zullen wor den, kan er natuurlijk nog zeer veel ge beuren. De stand is: Sporters I 1 1 0 0 30 3 Atlas 1 1 0 0 4—2 3 C. S. V. I 10 0 1 2—4 0 W. F. C. IV 10 0 1 0—3 0 Promotie-degradatie. De Rijp I is dan al zeer roemloos ten on der gegaan. De laatste promotie-wedstrijd werd ge speeld, waartoe een bezoek gebracht moest worden aan R. C. Z. I. Ook dit treffen le verde een nederlaag (20) op, zoodat de Zaandamsche racers zich^op keurige wijze in de eerste klasse wisten te handhaven, hoewel in Koedijk nog zal moeten worden uitgemaakt, wie de sterkste in deze kleine na-competitie zal zijn, zooals de stand laat zien. R. C. Z. I 3 3 0 0 7—2 8 Koedijk I 3 2 0 1 6—6 4 De Rijp I 4 0 0 4 2—7 0 De vierde klasse D laat ons nog het resultaat van Schagen IV tegen Graftdijk II zien. De Graftdijk-reser- ves hebben zich met een puntendeeling (33) kranig gehouden, terwijl het gepres teerde ons van Schagen IV geducht tegen valt al zijn de Spartanen door dit eene winstpunt dan ook op de derde plaats te recht gekomen. DE ENGELSCHE LEAGUE. In de eerste afdeeling van de Engelsche league zijn Maandag twee wedstrijden ge speeld. Huddersfield Town won met 30 van Stoke City, terwijl Wolverhampton Wan- derers door een 21-overwinning op West- bromwich de leiding in deze afdeeling nam met 1 punt voorsprong op Arsenal. Zaterdag a.s. kan de beslissing om het kampioenschap van de eerste afdeeling der league vallen. Z wemmen. VERTREK D.A.W.'S POPULAIREN VOORZITTER. Het bestuur van D.A.W. verzoekt ons op name van het volgende: Een zeer bekende figuur in de Alkmaar- sche zwemkringen, de heer B. Hansen, voorzitter van De Alkmaarsche Waterratten, gaat binnenkort Alkmaar verlaten en heeft uit dien hoofde zijn functie van voorzitter ter beschikking gesteld. Een voor den heer Hansen zeer mooie pro motie is aanleiding tot dit vertrek, doch wel zeer noode ziet D.A.W. en met haar onge twijfeld alle Alkmaarsche zwementhousias- ten den heer Hansen naar elders gaan. In den betrekkelijk korten tijd, welke hij in Alkmaar heeft gewoond, heeft hij getoond de zwemsport wel een zeer ruime plaats in zijn dagelijksch leven in te ruimen en heeft hü kans gezien met zijn enthousiasme het in D.A.W. sluimerende leven tot zeer grooten bloei te brengen. Het was voor D.A.W. een zeer moeilijke tijd, toen de heer Hansen het roer in handen nam, doch gesteund door de andere be stuursleden is hij er in geslaagd, de niet on belangrijke moeilijkheden, die zich zoowel in de vereeniging als daarbuiten voordeden, het hoofd te bieden en bij zijn vertrek laat hij in Alkmaar achter een kerngezonde zwemclub, die in het zwemleven in Noord holland (boven het IJ) wel de belangrükste plaats inneemt. Het is ook mede dank zü zijne bemoeungen dat in Alkmaar meerdere malen zwemfees ten met een keurtroep van zwemsters en zwemmers hebben plaats gevonden, terwijl h« ook aan de zoo populaire schoolzwem-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9