VICTORIA-THEATER CEBUTO REISBUREAU KOFA ZONDAG 8 MEI, te 11 uur v.m. IN GEBOUW V. 0. ALKMAAR. Woninginrichting LAATSTE BERICHTEN. Enorme brand te Avenhorn. Café en eenige boerderijen in brand. U maakt een schitterende Vacantiereis middels het proiectiedoek! WAT ZULT U ZIEN T De electriciteitskwestie in den raad van Hilversum. Hebt U hem ook al geprobeerd? HEEMAF Generaal Von Fritsch op weg naar Egypte? Heeit hij een speciale missie? Het bezoek van Hitier aan Rome. EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. (Van onzen eigen verslaggever.) Avenhorn werd hedenmiddag opge schrikt door een enormen brand, waar door het groote café Avenhorn van den heer C. Kwadijk en een boerderij geheel in de asch werden gelegd, terwijl een tweede boerderij inwending geheel ver brandde. Zoo fel woedde de brand, die door den harden wind werd aangewakkerd, dat op een gegeven oogenblik verschillende huizen direct gevaar liepen. Vandaar dat de burgemeester van Aven horn, de heer Diepenveen, de hulp inriep van de brandweren van Oudendijk, Ursem en Hoorn. De oomaak van den brand. Vanmiddag het was kermis geweest in Avenhorn en overal lagen papieren en straatvuil voor 't grijpen had de school jeugd deze brandbare afval verzameld achter het café Avenhorn tegen den stal. Zij had hiervan een vuurtje gestookt en plotseling sloegen de vlammen naar den stal, terwijl in enkele oogenblikken 't oude gebouw geheel in lichte laaie stond. De vonkenzee was zoo hevig, dat binnen 5 minuten een boerderij op 50 meter af stand, bewoond door den heer Dirk Bier man eveneens vlam vatte. Vandaar sloeg de brand over naar de tweede boerderij, 100 M. verder gelegen van den heer Doets. Op dat moment werden andere brandweren gealarmeerd. Intusschen was de brandweer van Aven horn ter plaatse gekomen en begon een on mogelijke strijd tegen de vlammenzee van het café. Er was geen houden aan en een half uur later was er van het geheele ge bouw nog slechts eer ruïne van enkele mu ren. Niets kon worden gered en ojn. ver brandden een auto, 4000 aardappelkisten, 2000 balen, een groote hoeveelheid dek zeilen en de geheele inventaris. Behalve het eigenlijke café verbrandden een garage, een danszaal en een kolfbaan. Intusschen was de brandweer van Ursem ter plaatse gekomen en tastte den brand aan in de boerderij van den heer Bierman die al in volle vlam stond, maar dank zij snel op treden wist men het gebouw te behouden. Van den inboedel werd een deel gered. Het vee werd tijdig naar buiten gebracht maar de landbouwgereedschappen en hooi en wat verder aanwezig was, is in de schuren ge heel verwoest. De derde brand. Toen kwam ook de brandweer van Ouden dijk, die den derden brand trachtte te be strijden. De boerderij van den heer Jan Doets brandde echter zoo hevig, dat er geen kans op behoud. Om half 3 stonden ook hiervan nog slechts enkele muren overeind. Van inboedel en gereedschappen, alsmede van de voorraden werd niets gered. Een belendend perceel, dat reeds in brand stond, kon nog behouden blijven. Verschillende huizen zeker een achttal liepen groote waterschade op. Verzekerin gen dekken voor zoover bekend de schade. Bij den brand die de belangstelling trok van ontelbaren uit den ganschen omtrek waren de burgemeesters der omliggende gemeenten, de heeren v. d. Heuvel uit Ur sem, Stam uit Oudendijk en Diepenveen uit Avenhorn. IN HET Zonnig Beierech Bergland. Garmisch Partenkirchen. Rijnland. Het Zwarte Woud. Het beroemde Bodenmeer. Ha «gebergte. Cebuto-reistilm. Kaarten bij vooruitbetaling k f 0.30 EEN LEELIJKE VAL. Het zevenjarig dochtertje van den heer H. Zwaaij te Egmond aan Zee kwam Maan dag op het Pompplein met haar autoped te vallen. Ongelukkigerwijze kwam het meis je juist met het gezicht in een ijzeren pen van het winkelraam van de wed. V. terecht. Dokter C. Belonje verleende de eerste hulp, waarna het kind, dat ernstig aan den mbnd geblesseerd was, ln het zieken huis te Alkmaar werd opgenomen. Het is te begrijpen, dat verschillende winkeliers hun winkelramen met ijzeren pennen afzetten om te voorkomen, dat zij geregeld last hebben van jongens, die vóór het raam gaan zitten. Toch is deze metho de, het bleek ook nu weer, voor voorbij gangers en vooral voor kinderen een groot gevaar en het zou daarom wel wenschelijk zijn, dat men andere middelen te baat nam, die minder gevaren opleveren. JUBILEUM AAN DE AMBACHTSSCHOOL. Op 1 Mei was het 52 jaar geleden, dat de heer J. Baas als leeraar aan de Ambachts school te Alkmaar werd benoemd. Maandag werd dit feit herdacht en in een der met bloemen versierde zalen van de Ambachtsschool werd de jubilaris met zijn gezin ontvangen. Bij deze gelegenheid werd de heer Baas door den voorzitter van het schoolbestuur, directeur en collega's hartelijk gecompli menteerd, waarbij vele woorden van waar deering werden geuit. Namens schoolbestuur en personeel wer den den jubilaris bloemen en een geschenk aangeboden. Nadat deze in eenige welgekozen woor den had bedankt, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. FEDERATIE-EXAMENS (Mercurius-Diploma) De voorjaarsexamens voor het Mercurius- diploma zullen gehouden worden voor boek houden op 22 en 23 Juni en voor de talen op 28 en 29 Juni. Deze laatstgenoemde examens omvatten, behalve Nederlandsch, Fransch, Engelsch, Duitsch en Spaansch ook Zweedsch en Esperanto. Aanmeldingen worden ingewacht vóór 1 Juni e.k. bij het secretariaat: Deurloostraat 122, Amsterdam Z. OUD GERMAANSCH AARDEWERK. Tijdens het slootwerk in den Niedor- perpolder dat in Nieuwe Niedorp in werk verschaffing wordt uitgevoerd is door een arbeider een heel oude vaas of kruik ge vonden. Zeer waarschijnlijk is dit een oud-Germaansche vaas, kruikmodel met oor en lange hals, hoog 35 c.M. Het is te zien, dat het stuk met de hand is gemaa.kt. In het ondergedeelte is een tamelijk groote deuk, wat doet denken aan een bakfout. Overigens is de vaas nog geheel gaaf, en naar wij vernemen bestaat er zeer veel be langstelling van oudheidkundigen. De heer J. Burger, alhier, opzichter bij b. o. slootwerk krijgt voor deze vaas veel bezoek. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Aan het adres Kwakelpad 24 is komen aanvliogen een totaal afgematte postduif gemerkt *3136-23081. BERICHT. Het ingezonden stuk van den heer Berk hout, in ons nummer van gister, is tot onzen spijt ongecorrigeerd in den vorm opgeno men. OPENING FILIAAL BRUGGEMANN. Donderdagavond te 7 uur wordt op de Laat 125 het filiaal van den heer H. Brüg- gemann geopend, die reeds een tweetal kledingmagazijnen te Hoorn bezit. AFLOOP AANBESTEDING. In Den Haag is hedenmorgen aanbesteed bestek 270 der Zuiderzeewerken, het ma ken van een deel van den Meerdijk van den N. O.-Polder aan de Overijsselsche kust. Laagste inschrijver was het aannemers bedrijf O. J. Bosker te Alkmaar voor een bedrag van 186.400. REIZEN ZONDER ZORGEN. Er is een Cebuto-reisbureau te Alkmaar (in het gebouw van Vroom en Dreesmann), een in Purmerend (N.V. N.A.C.O., Jaagweg la) en een in Egmond aan Zee (N.A.C.O. autobus-station). Zij geven een boekje uit, getiteld „Reizen zonder zorgen" en daaruit blijkt, welke zor gen het Cebuto-reisbureau zich voor de rei zigers geeft en hoe deze eigenlijk alleen te genieten hebben. En te betalen natuurlijk, maar juist dit is bij Cebuto tot een minimum gereduceerd. Deze maatschappij is de grootste uit ons land en biedt meer dan 600 verschillende autoreizen door geheel Europa. Welke deze reizen zijn en hoe ze zijn wordt uitvoerig in het aardig geïllustreer de reisboekje beschreven. CORRESPONDENTIE. A. P. H. alhier. De strekking van Uw betoog blijkt voldoende uit de rechtszaak. Het milde vonnis tegenover bedoelden slager wijst er ook wel op, dat de rechtbank hem niet de hoofdschuldige in dit drama vindt. fuchtoaact Kiest voet um iniecieuc .Wi cvduLseiic J. SPRUIJT ALKMAAR ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Torenvalk te Rangoon; Pelikaan te Athene; Ibis te Bandoeng. Thuisreis: Gier te Basra; Valk te Singa pore; Buizerd te Basra (met motorstoring). Hilversum staat achter Alkmaar. In den Raad van Hilversum is de electri citeitskwestie uitvoerig besproken en uit de debatten blijkt wel, dat men daar volkomen het standpunt van Alkmaar deelt. De heer Broeksz (s.d.) heeft, naar wij aan een raadsverslag ontleenen, van een onheu- sche houding van de Provincie gesproken, een houding waarbij men meer op macht dan op recht steunt. De bewering, aldus spr., dat er tusschen leverancier en afnemer geen tus- schenpersoon moet bestaan, slaat terug op de provincie, die zelf schatten verdient aan haar overbodige tusschenkomst tusschen het ge meentebedrijf en den leverancier. De gemeente heeft er op gewezen, dat de stroom duurder zou worden en de service er op achteruit zou gaan en dat de gemeente de verloren bedrijfswinst uit de belastingen zal moeten halen, wat 35 opcenten op de ge meentefondsbelasting beteekent. De soc.-dem. fractie acht het Alkmaarsche proces ook voor Hilversum van belang met name de vraag wat onder „gegadigde" moet worden verstaan. Als zoodanig zijn de ge meenten jaren lang behandeld. Spr. denkt zeer optimistisch over het Alkmaarsche pro ces maar zelfs wanneer Alkmaar dit zou ver liezen staat de zaak er niet hopeloos voor. De heer Jaarsma (lib.) hoopt, dat het col lege dezen strijd tot het eind zal brengen, dat de gemeente zoo dringend noodig heeft. De heer De Boaz (a.r.) wijst er o.a. op, dat de gezamenlijke provinciale lasten niet gelü- kelijk door alle gemeenten gedragen wor den. De heer Hom (r.k.) brengt B. en W. hulde voor hun doortastende houding, al heeft hij niet veel hoop op het Alkmaarsche proces. De heer Dillewijn (c.h.) zou het parlement op de hoogte van het onrecht willen bren gen. De heer Kindermann (lib.) is zeer optimis tisch gestemd, zoowel wat het proces als wat Hilversums rechten betreft. Wint Alkmaar het proces en worden de gemeenten als ge gadigden beschouwd dan is men tot 1944 buiten schot en de concessievoorwaarden kunnen gewijzigd worden. Het is de moeite waard voor een goede zaak tot het einde te strijden. De heer Roelsen (v.d.) wijst er op, dat er geen enkele verordening bestaat en de ge meente dus het recht behoudt zich tot een anderen leverancier te wenden als bet P.E. N. niet meer leveren wil. Wethouder Lopes Dias verklaart, dat het college verheugd is over de instemming. Het is onverklaarbaar dat de regeering poogt te voorkomen om de zaak publiekelijk te be handelen. Spreker heeft hoop op een goeden afloop van het Alkmaarsche proces, gezien de re dactie der provinciale concessie die ruimte laat voor het verleenen van concessies aan anderen. Het college is over de houding van de provincie en het P.E.N. zeer ontstemd. Men is er nooit in geslaagd met eenig redelijk ar gument te bewijzen, dat het beter voor de verbruikers zal zijn wanneer het P.E.N. di rect stroom levert. Er is nooit eenig behoor lijk overleg plaats gehad. Minister De Wilde, toenmaals minister van Binnenlandsche Za ken, is zijn belofte om een conferentie tus schen Gedeputeerden, P.E.N. en Gemeenten te beleggen niet nagekomen. Wel was er steeds een zeer innig contact tusschen het P.E.N. en het departement. Hoewel de provincie dat ontkent, is het een feit, dat het P.E.N. jaarlijks ruim twee ton aan Hilversum verdient. B. en W. meenen, dat de ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat Hilver sum wel ter wille zullen zijn en dat de ge meente niet van rechtswege gedwongen kan worden tot overgave van het bedrijf. De ge meente zal zich dus tot het uiterste dienen te verzetten tegen elke poging in die rich ting, die fune6t zal zijn voor de gemeente en haar ingezetenen. De Ver. van Ned. gemeenten zal adressee- ren aan den Raad van Ministers en het feit. dat de Raad eensgezind achter het college staat geeft B. en W. den moed om door te gaan. U moet beslist ken nismaken met den eenigen „tapijlielni- qer", den STOFZUIGER ƒ90 Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V.. Langeïtr. 24, 76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoou 4170. tOMOECOMUGEmDL HET AUTO-ONGELUK TE HUIZUM. Ds. Dethmers overleden. Een personenauto reed op 25 April te Huizum eenige jongens aan, van wie één zoo ernstig werd gewond, dat hij later overleed. De auto vloog na de aanrijding tegen een boom. Een der inzittenden ds, H. Dethmers, emeritus gereformeerd pre dikant te Sneek, werd daarbij ernstig aan het hoofd gewond. HU werd naar het dia- konessenhuis te Leeuwarden overgebracht, waar hij vanochtend is overleden. DR. J. KUIPER OVERLEDEN. In den ouderdom van 75 jaar is gister avond te Amsterdam overleden dr. J. Kuiper, oud-directeur van het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam. Wijlen dr. Kuiper die in 1862 te Den Helder werd geboren, was van 15 Januari 1893 tot 1 Mei 1929 directeur van dit zie kenhuis, terwyl hU van 1 September 1919 tot 1 Mei 1929 tevens lector was aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. 72 JAAR GETROUWD! Echtpaar te Wilhelminaoord. Het echtpaar Kieven te Wilhelmina-oord herdenkt a.s. Vrijdag 6 Mei, z«n 72-jarig huwelUksfeest. De heer Kieven telt 98 jaren, zijn vrouw is 4 jaar jonger. De oudjes genieten nog steeds «en goede gezondheid. Vader Kieven bezoekt nog steeds de kerk, terwijl de vrouw, ofschoon den laatsten tijd geplaagd door rheumatiek, nog geregeld de breikous ter hand neemt. Van de kinderen zijn nog 9 in leven, van wie de oudste 71 jaar is. NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ TE WAALRE. Drie personen in arrest. Gisteravond kwam de vrachtondernemer B. met zyn twee zoons bij zekeren van den Heuvel, in de Stationsstraat te Waalre, een aanhangwagen halen, die hy daar voor zyn vrachtauto besteld had. De mannen maak ten zooveel spoed met vertrekken, dat de leverancier vreesde, dat zij dit zonder be taling wilden doen. De dertigjarige zoon van Van den Heuvel klom daarop in den aanhangwagen en probeerde, terwyl B. de auto reeds op gang bracht, de verbinding met de vrachtauto te verbreken. De beide zoons van den vrachtondernemer, die in de laadbak zaten, wilden dit op hun beurt verhinderen. Er ontstond een worsteling en tenslotte viel van den Heuvel tusschen beide vehikels, waarbij de wielen van den aanhangwagen hem over het hoofd gingen. Met bovendien een bekkenfractuur is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Waalre overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De gemeente-politie van Waalre heeft B. en zijn twee zoons in hechtenis genomen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Groote schade. Vermoedelijk door kortsluiting is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den heer H. H. Nyhof gelegen te Wiederholthuis bij Heino (Ov.) De brandweer van Heino, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat de geheele boerderij tot den grond toe af brandde. Een in de nabijheid gelegen schuur, waar o.m. de landbouwwerktuigen stonden, bleef behouden. De vrouw van den heer Nyhof, die ziek te bed lag, kon tijdig uit het huis worden gebracht. Ook het vee, dat op stal stond, kon worden gered. De schade bedraagt ongeveer f 10.000. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Vanmorgen is de ruim 70-jarige mevrouw H. van der Meulen te Heerenveen met haar driewieler vermoedelijk door den harden wind, ta water gereden en verdronken. GROOT FEEST IN DOORN. Het vorstelijk huwelijk gesloten. Vanmorgen om twaalf uur is op huize Doorn het huwelyk tusschen den tweeden zoon van den ex-kroonprins van Duitsch- land, prins Louis Ferdinand van Hohen- zollern en prinses Kyra van Rusland plech tig ingezegend. Op hun tocht van SoestdUk over Amersfoort naar Doorn ontmoetten prinses Juliana en prins Bernhard, die by deze plechtigheid aanwezig waren, zeer groote en hartelijke belangstelling. Uit alle plaatsen langs den weg was de bevolking uitgeloopen en zy stond met de schoolkinderen ter weerszijden ge schaard. De koninklijke auto reed zeer langzaam, tot vreugde van allen, die de prinses en den prins nog nimmer in deze streek hadden gezien. In de groote hal van „Huize Doorn" was een altaar opgeslagen, waar door hofprediker Döhring het huwelyk zou worden inge zegend. Naar hier schreed om twaalf uur het bruidspaar. De bruidegom was gekleed in de uniform van reserve-officier van de luchtmacht, de bruid droeg het te Parijs ge moderniseerde bruidskleed van haar groot moeder. Nadat zij waren gezeten namen achter hen plaats, van links naar rechts, grootvorst Kyrill, vader van de bruid, prinses Hermine, de eclitgenoote van den ex-keizer, de ex- keizer in groot tenue veldgrijs generaals uniform' met breede oranjeband en ridder orden, de ex-kroonprinses, moeder van den bruidegom, de ex-kroonprins, vader van den bruidegom, en H. K. H. prinses Juliana. Achter dezen zette zich de verdere familie, de overige gasten en de hofhouding. Nadat het orgelvoorspel was verklonken werd een gemeenschappelijke zang aangehe ven, dan werd de geloofsbelydenis gezegd en vervolgens sprak hofprediker Döhring de trouwrede uit naar aanleiding van 1 Cor. 13, vers 13. Na deze woorden volgde de trouw- furmule van het vorstelijk paar, waarna ge bed «n Onze Vader. Weer knielde het bruidspaar voor den predikant om den zé gen te ontvangen en daarop weerklonk een gemeenschappelijke zang van dankzegging. Een naspel van het orgel besloot de plechtig heid. Kort daarop begaf het gezelschap zich aan tafel voor het gebruiken van het brui- loftsbanket. Tegenover prinses Juliana had de echtge- noote van den ex-keizer plaats genomen met ter linkerzijde prins Bernhard. Vanavond om acht uur wordt een diner gegeven, welke wordt gevolgd door een voorstelling van de film „Zwischen zwei Ozeanen". HET VERTREK VAN HR. MS. „JAVA". Vertrek met bijzondere luister. Het vertrek van den kruiser was zooals gemeld een half uur vroeger gesteld, dan aanvankelijk de bedoeling was. Het zou dus om twee uur plaats vinden; om een uur ech ter begon het al druk te worden aan den bui tenkant. Het heerlijke Meizonnetje gaf het vertrek een feestelyk cachet, al stond er een stevige Oostenwind, die het verblUf aan den buiten kant niet bijzonder veraangenaamde. De sleepbooten „Utrecht" uit Nieuwediep en „Stentor" uit IJmuiden, beide van de fa. Wijsmuller lagen gereed, om by het vertrek van de „Java" sleepassistentie te verleenen. Het was tot kort voor het vertrek een druk af-en-aan-geloop by de „Java", waar de laatste leveranties werden bezorgd. Telkens klonk het geroep van den schild wacht: officier aan boord, waarop de be manning aan boord in de houding ging staan. Des morgens om half tien had zich de ma rinecommandant, Z.Exc. vice-admiraal T. L. Kruys, vergezeld van zyn adjudant, den luit. ter zee 1ste kL B. J. Velderman, den chef staf en den inspecteur van den Marine Stoomvaartdienst reeds aan boord begeven, om vergezeld van den Java-commandant ko lonel L. F. Klaassen de inspectie te verrich ten. Toespraken hadden hier niet bU plaats. De Daily Telegraph meldt uit BerUjn dat de vroegere opperbevelhebber van de ryks- weer, generaal von Fritsch, Zaterdag naar Egypte is vertrokken. Het is waarschynlijk, dat zyn rehabilitatie door Hitier, thans voor onbepaalden tijd is uitgesteld. Generaal von Fritsch, aldus het blad, was begin Februari by de „zuivering" uit zyn functie gezet. Een eereraad had later uit gemaakt, dat de tegen hem ingerichte be schuldigingen onjuist waren. Men dacht toen, dat Hitier hem eere-kolonel van een of ander regiment zou maken en hem zoo mogelijk in een nieuwe functie benoemen. In militaire kringen gelooft men dat ge neraal von Fritsch, een trotsch en energiek man, gevraagd heeft door Hitier op 1 Mei by de feesten in den Lustgarten op de tri bune te worden ontvangen. Hitier zou von Fritsch daar dan openlijk de hand hebben moeten drukken. Hitier heeft dit evenwel van de hand gewezen. De nieuwe meeningsverschillen tusschen generaal von Fritsch en Hitier kunnen vol gens het blad echter niet van emstigen aard zyn, daar hy van de ryksregeering voldoende deviezen heeft ontvangen om de kosten van zijn reis te dekken. Derhalve kan de mogelijkheid niet wor den uitgesloten, dat von Fritsch belast is met een speciale missie. De eerste dag van het bezoek van Hitler aan Rome begon met kransleggingen in het Pantheon op de graven der koningen, op dat van den onbekenden soldaat en het monument voor de gesneuvelde fascisten. Een fijne regen viel gedurende de geheele plechtigheid. Om tien uur bracht Mussolini in het Quirinaal een bezoek aan Hitler. Mussolini was daarbij vergezeld van Ciano en Al- fieri. De Duce en de Führer verlieten spoedig het Quirinaal. Per auto begeven zij zich dan met hun gevolg langs de via Nazonale naar het Venetiaansch paleis. Een groot aantal militairen en zwarthemden stonden langs den weg opgesteld. Italiaansche persstemmen. De bladen wijden geheele pagina's aan de aankomst van den Führer in Italië. Hitler wordt begroet als een „der voor naamste werkers voor den vrede en be proefd vriend van Italië." De ..Messagero" schrijft: „De ontmoeting der beide groote leiders van de twee groote landen wordt overal met aandacht, met hoop en met bezorgdheid gevolgd. Het is de vaste wil der beide groote mannen met vurigen ijver en onwankelbare trouw den vrede te dienen, voor het welzijn der beide volken en Europa". De „Popoio (li Roma" schrijft, dat de centrale gedachte van het nationaal- socialisme op het stuk der buitenlandsche politiek is, dat oorlog en verdragen de wereld in twee kampen hebben verdeeld: dat dergenen die bezitten en dat van hen, die niets hebben. Het zijn deze laatsten, die het recht hebben te leven en de mo gelijkheid hebben hun cultuur te ont wikkeien. Het is een rechtvaardige ge dachte en daarom een gedachte van vrede. Daarom, aldus het blad, begroeten wij in Hitler een der voornaamste werkers van den vrede." HET TERRORISME IN PALESTINA. Vanochtend is in een koffiehuis te Haifa een Arabier doodgeschoten, zekere Ahmed Tahar. In de afgeloopen week zijn zee Arabische burgers en zes politiebeambten door terroristen vermoord. Daarenboven zijn tal van Arabieren ontvoerd. Dit is een nieuwe fase van wetteloos heid. Er zijn tal van gewapende overvallen gedaan. Aanvallen op Arabische dorpen is de voornaamste vorm van terrorisatie der boeren, die meer en meer ongeneigd worden de opstandelingen te helpen en de voortdurende onrust beu worden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2