▲MSTERDAMSCHE BEURS Voor de huisvrouw. HEERHUGOWAARD STOM PETOREN UITGEEST Maarten skroift nei de krant Voor kleine tuinen. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. van elk reclame-plan: DAGBLAD-RECLAME! DERDE BLAD. 2 Donderdag hield de vereeniging E.H.B. O., afd. Heerhugowaard, een vergadering in het oude raadhuis, onder voorzitterschap van den heer Zwarteveen. Het bestuur stelde voor tot het houden van een filmavond en een spreker te laten ko men, die een causerie zal houden over het redden van drenkelingen. De heer Post gaf hieromtrent eenige tech nische wenken en deed toezegging dat hij nog wel een paar aardige films disponibel heeft. De vergadering ging hier volkomen mee ac- coord en 't bestuur kreeg vrij mandaat om dit verder uit te werken. Een bestuursvoorstel om de contributie van 1 per jaar te handhaven werd zonder verdere discussie aangenomen. Het bedrag van 50 cent voor het volgen van den cursus wordt algemeen beschouwd aan den lagen kant te zijn. Besloten werd om dit op 1 te stellen, terwijl de afd. dan voor verbandgaas zal zorgen. De voorzitter merkte op, dat het versterken der financiën een eisch is daar het bestuur in de toekomst bij iedere meldingspost ook een ver bandtrommel wil plaatsen en dit nog al een tamelijk bedrag vereischt. De voorzitter wilde trachten in samenwer king met de zwemvereeniging H.Z.V. tot op richting te komen van een reddingsbrigade tot het redden van drenkelingen. De heer Biersteker zeide, dat H.Z.V. ont bonden was, doch dat er nog wel gezwom men wordt en er misschien wel eenige der beste zwemmers(sters) voor gevoelden om 'n dergelijke brigade op te richten. Algemeen werd goedgevonden hiertoe po gingen in het werk te stellen. Daar de rondvraag niets opleverde sloot de voorzitter met een woord van dank. Holl. Mij. van Landbouw. Donderdagavond vergaderden in café Kamsteeg de leden van den Hollandschen Maatschappij van Landbouw, onder voor zitterschap van den heer D. Kramer Glijnis, die in zijn welkomstwoord zijn teleurstel ling uitsprak over de niet zoo groote op komst Spr. zou zoo graag meer medeleven met het bestuur willen zien. De secretaris de heer Jb. Posch had een bundel ingezon den stukken ontvangen, w.o. een bedankje van den heer P. Rol, voor de medaille, welke hij op de Landbouwtentoonstelling voor een bekroond varken van de afdeeling „Scher- meer" had ontvangen. Ook van den heer J. Slinger, die wegens 25-jarigen trouwen dienst bij den heer G. Govers (Oterleek) was gehuldigd, werd een dankbetuiging voorgelezen. Van het bestuur van de Volks- van VRIJDAG 6 MEI 1838. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3-3X NederL 1938 101% 3 Ned.-lndiê 1937 100% 5X Üuitschi '30 m verkL 31% BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank 155% Handel Mij Cert 350 lo3% Koloniale Bank109% Ned Ind Handelsbank 128 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 35% Calvé Delft Ce-t. 90 NederL Ford287 Philips Gloetl. Gem. Bezit 275% Unilever 1533/ 6 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Copper 28% §20%» 34%» 22'/s 2*-/,. 10%« 5%« 32% 3%a i R public Steel Standard Brands Steel corom U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Ezplor Mij.. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Pelr. Kon Petr. Perlak Phillips Ofl Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topt ka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50. /Exclaira. 'Ezdividend Prolongatie vorige koers X, heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. 413 132 138 565/, 77 167 308% 316% ?8% 247i6 9 10%s 197V, H3% 102% 112% 78'/, 2'/, 98»/, 915'. 105% H8% 212 273 247% 20% 8*/„ 5%« 45% 4Vm laatste 2.30-45 101'/, 10J'/t 31"/li 155% 163% 109'/, 127% 39 'A-V, 92 288% 280-'/, 155-% 28 20%-% 34'/,-% "As-% 24'%fi 24!-% 10'/,-% 5% 32%6-i 3Vis x) ex-coupon Vorige koers: Heden New-York 1.79 1.80 Londen 8.96% 8.98% Berlijn 72.23 72.40 Parijs 5.01 5.04X Brussel (Belg. 30.26 30.35 Zürich 41.22 41.22 X Kopenhagen 40.02X 40.12X Stockholm 46.17X 46 32 X Oslo 45.05 45.15 Italië dAlYs 417-8% 137 140 56Vs 168 310% 3I8J-9| 251/8 9%-%s lOVis 'i 199-% 115 102 114 79%-80 2% 99-100 91'/, 106% "9%-ï 219 277 248 20 5% 46 4% hoogeschool te Bakkeveen (Fr.) was een uitvoerige circulaire binnengekomen, welke aan een grondige besprekng werd onder worpen, met het resultaat, dat men besloot, jongens die in aanmerking kwamen, en lust hebben, aldaar een cursus te volgen, te steunen. Men kan zich bij het bestuur van de afd. Schermeer aanmelden, in het najaar wordt deze zaak opnieuw onder de oogen gezien. Naar de op 18 Mei te Amsterdam te houden algemeene vergadering werden als afgevaardigden gekozen de heeren C. Wonder, C. v. d. Laan, D. Kramer Glijnis en Jb. Posch. De beschrijvingsbrief werd be handeld, over het vraagstuk dat door den heer Huisman behandeld zal worden, werd uitvoerig gediscussieerd. De heer Helder stond op het standpunt, dat de organisaties zich buiten de regeeringsmaatregelen moeten houden, opdat hen geen verwijt treffe, wan neer de zaak niet goed marcheert. De voor zitter was het hier niet mee eens, in de vergadering was men algemeen van oor deel, dat andere organisaties zich niet aan de verantwoording zullen onttrekken, zoo dat de H. M. v. L. ook dien plicht zal moeten vervullen. De heer C. Klerk wenschte, dat men op de algemeene vergadering de zaak van het kalverschetsen zou bespreken. Hij was van oordeel, dat degenen, die vroeger geen kalveren mestten, er nu ook geen recht op hadden. Hier kwam de heer v. d. Laan tegen op, crisistijd eischte z.i. andere maatregelen. Spr. toonde dit met eenige voorbeelden aan. De heer Jb. de Boer Cz. zou het beter achten, dat in ieder bedrijf het recht bestond, op een zeker aantal koeien één kalf te houden, zoodat zoo'n bedrijf op peil gehouden kan worden. De heer C. Madderom constateerde, dat in alle landen van Europa de veestapel wordt uit gebreid, in tegenstelling met Nederland, waar steeds nog beperkt moet worden. De heer Lakeman bepleitte de wenschelijkheid van de afschaffing van invoer van buiten- landsch vleesch. De heer C. Wonder wilde in Amsterdam de meening vragen van het hoofdbestuur en den heer Huisman omtrent hun oordeel over de geschreven artikelen in het Landbouwblad door den heer Klein- hout. De heer Wijbr. Schermerhorn stelde voor een gratis verloting te houden, om het vergaderingbezoek te bevorderen. De voor zitter was daar niet voor, belangstelling moet er z.i. zijn voor het besprokene, niet voor een cadeautje. Hiermee was men het algemeen eens. De secretaris-penningmeester de heer Jb. Posch gaf eenige inlichtingen over de afdeeling. Het ledental blijft vrijwel stationnair, de financiën zijn in 1937 met 27 vooruitgegaan. De heer C. Madderom bracht een excursie naar de tentoonstelling in Essen (Dld.) ter sprake. De voorzitter en secretaris voelden meer voor een ééndaagsch uitstapje. Plan nen hiervoor zullen worden in overweging genomen. Met een woord van dank sloot daarop de voorzitter deze vergadering. De nieuwe motorbrandspuit De organisatie van de plaatselijke brandweer heeft een totale verandering ondergaan. De vele manschappen van voorheen zijn thans teruggebracht op een getal van 12. De heer Peperkamp, die al reeds de functie van hoofdcommant ver vult, zal ook na de reorganisatie deze func tie vervullen. Tot ondercommandant is be noemd de heer G. Muijs. Maar naast deze reorganisatie komt nu tevens een nieuwe motorbrandspuit, een z.g. baby-spuit geleverd door de firma Bikkers. De nieuwe motorbrandspuit zal Dinsdag arriveeren en er zal dan tevens worden ge demonstreerd, hetgeen zal plaats hebben op het terrein van de zeilvereeniging. Suntebankeris, 5 Mei 1938. Et is al weer puur un toidje leden, dat ik skreven heb, over oons durpke, onze om geving, de akkers en et levende gedoe deer- tusken in, zooas piepers, kool en uien, en de hier en deer de oftakelde blomme- veldjes. „Hoe ken dat oigeluk?" zei uwes vrage. „Komt zellef maar derris koiken", das men antwoord en U zal genog zien, en sebiet in de gate hewwe dat et meist niks opskiet, den wul ik et nag niet hewwe over hillekendal stilstaan. „Is et den zoo erreg?" Ja, et duurt zoo lang van 't jaar, we benne al meist un week in Moi. En aldeur is et nag maar Noordewind. Alle ochende as ik men neus buiten de deur steek, den is et weer de Noordewind, en veulal mooi weer dat ik teugenkom, maaret voel zoo kil an. Met dat we veerder in de toid komme, gaat et sontje ok hooger en hooger, en voelt et al lekker an as je un beetje an de louwe kant van 't huis staan, in de zon te spragen. „Spragen" zoi ik toch hei, nou ja den bedoel ik et vanzellef zoo, dat je dat spraag- hoekje vergeloike moete baai de Noordkant, weer de rillinge langs je reg loopen. En kom dan nou ik erris op de akker, de piepers staan te kleumen, en koike je zoo verlegen raar an, dat et eerlek begrooteluk Maar zooveer hei je niet te gaan, neem de boome, en de plante in de tuin maarderris, den zien je al genog. Alles ziet er even mieskerig uit, en hier en deer benne de plante hillekendal zwart woit, en doene niks. De boome alles nag open, ik ken de toren klok teminste nag best bekoike zoo tusken de takke deur. En dat om deuze toid. Un week in Moi. Met et kniebollen, den leg je hillegaar te kleumen, maar zoo as ik et van de week nag zag, was et toch wel un beetje bar. Toe zag ik er ien die was met wante an, an 't wieden. Nou moet je toch ophouwe niet? Groote me grutte nag an toe. „Et is toch niet waar?" hoor ik men lezer al zeggen. Eerlek hoor, is et waar, je ken wel be- groipe ik riep nag nei em: „Hes buur, je magge wel oppasse voor de koekoekl" „Hei je et teugen moin", riep ie verrom en ik docht, „oppasse Maarten, dat je nou zellef niet nomen worre". „Nei ik had et teugen je wante." Deermee was de konferensie afloopen, toch most ik efkes later naggers koike, en ze wazze uit hoor, haai kneep em zeker, bang dat ie et naggeris hoore most. Maar et is de moeite om et op te skroiven, an 't piepers wieden in Moi, met wante an, et is allien begrootelik, dat er gien petretje van is, want dat zou ik er baai zette. Maar ja, et is weer zoo'n voorbeeld van de achterlekhoid van de netuur. De toije kooloverhouwers die lache. „Best koolweer", zegge die. Ien zoo'n punt is dat weer et goed voor is al is et wel wat laat. En de Noordewind houd maar an, van de week hoorde ik nag zeggen: „An de langste dag toe". Das nag ruim 6 weke, en ik vind van nag puur un toid. Deerbaai komt den ok nag. dat et zoo droog as bien is, en zoolang de wind in die hoek bloift, den is er veul kans, dat et droog bloift De wind aarsom, geeft ok aare kanse. En we kenne un buitje best gebruike, om alles nag weer ders lekker te weiken, en den met Zuije wind en zon, den zei et pas beginne te groeien. Dat is et weer alles om roept, water en warmte. De lelies in de tuin staan met de kop et Zuijen in, krek of ze met de reg in de wind staan, en zegge wulle: „Kom, zon en Zuid, van jou moete we et hewwe, help ons nou, we wachte op je, brr... die Noordewind is zoo koud, en keere we de reg toe, kom en geef ons warmte." Zoo roept aller er om, maar, dat wul ik er nag baai zeggen, aars is et weer goed, en der worde un hoop werk dein. Zooas ik in et begin van men brief al skreef, takelde de blommeveldjes ok al weer af, en worde de volbloeide blomme weer of sneden, zoo hier en deer komme der wel weer baai, maar de weelde is oigeluk van korte duur. Maar de blomme worde niet bouwen voor et mooi van de bloei, maar voor de bol; en den is et beter, ofsnaaie. Trointje noost et welderris, al weet ze ok dat et moet, ofteg heb ze et er over, en as ik met moin tulpe deid, wat zaai wou, den sting alles val met vaaze, vaaze vol met tulpe, zoo vol dat ze niet op kaste en tafels meer konne, en ik denk dat ze waskommens ok nag vol deid. Zoo reilt en zeilt alles om en baai huis, op et land in et durp en de omgeving. In de kaste heb de koud niet zooveul te zeggen, en deer hewwe ze niet zoo'n last er van. De tomate staan er goed voor, die hewwe un licht voorjaar had, en das goed weest. De eerste benne al weer an de voiling weest al was et nag maar un kloin zootje, et begin is er, al is et kloin, dat wordt van zellef wel grooter. Eerguster ben ik naggeris nei de voiling weest, maar deer wordt et zoo gaande vort ok minder, de proize van de kool benne aars nagal goed. Aars was er ok niet veul un zootje tomate en wat rebarber. Ziezoo, nou ken et wel weer derris. Netzeven hoorde ik voor de eerste keer van 't jaar et kwaken van een kikker, zoo maar zoo efkes en den is et weer stil, zou die ok om Zuijewind roepen hewwe? Maar 't is of ik skoi er uit, de groete van Trointje (die heb et drok, want Pietertje en Geest komme voor un nachie) en et zelle- vende van MAARTEN. AZALEA'S OVERHOUDEN. Menigeen heeft thans wel een uitgebloeide Azalea in zijn bezit, en daar lang niet ieder een er raad mee weet, belanden er heel wat exemplaren in den vuilnisbak. Natuurlijk is het niet mogelijk alle Azalea's over te hou den, gedeeltelijk omdat ZÜ niet allemaal even goed behandeld worden tijdens den bloei, en gedeeltelijk omdat met sterk ge forceerde exemplaren, die in December of Januari verkrijgbaar zijn, geen resultaa: verwacht mag worden. Alleen van vrijwei normaal in bloei gekomen Azalea's zullen we genoegen kunnen beleven. We zorgen er allereerst voor dat alle uit gebloeide bloemen meteen verwijderd wor den met inbegrip van de vruchtbeginsels, waardoor we de plant voor uitputting be hoeden. Vervolgens nemen we haar uit de huiskamer weg en zetten haar in een koel vertrek, waar we slechts zeer matig water geven, alleen om te voorkomen dat de pot- kluit niet uitdroogt. Na half Mei, als het weer het tenminste toelaat, brengen we de plant buiten, als we er een tuin op na houden, en anders laten we haar in het koele vertrek of desnoods in een kistje f p een balcon of in een bloembak. Vinden we, dat de aarde er vrij uitgeput uit ziet, dui geven we eerst nieuwen grond, b.v. grove bladaarde met turfmolm, ouden mest en wat scherp zand. Daarna graven we den pot in den tuin op een zonnig plekje in, dus liefst niet boven de aarde laten staan, het grondmengsel zal dan ^e veel uitdrogen en een Azalea heeft tijdens den groei vóór alles vocht noodig. We bespuiten of be sproeien dus de plant bij droog weer dage lijks, vooral de bladerkroon, en daarbij geven we eens in de 14 dagen vloei- of kunstmest. Tot eind September zetten we deze behandeling voort, en dan wordt het langzamerhand tijd om haar binnen te halen en dan vooral niet meteen in de warme kamer, dan zou al onze zorg voor niets zijn geweest. Voor het raam van een ongestookt vertrek is de beste plaats, waar we haar ge regeld blijven bespuiten om de bloemvor- ming te bevorderen. Als de knoppen zich kleuren, houden we er mee op en dén eerst gaat de plant naar de huiskamer, waar zij zoo licht mogelijk wordt gezet en zoo ver mogelijk van de kachel, daarbij zorgen we er voor, dat de potkluit nooit geheel uit droogt. A. C. MULLERIDZERDA. Weet&etuM Meest matige noordwestelijke tot noorde lijken wind; betrokken tot zwaar of half be wolkt; wellicht eenige regen in het noor den; in het zuiden weinig of geen regen; iets koeler. Meer kans op regen. De depressie, die gistermorgen ten noor- dèn van IJsland lag, vormde de afsluiting van het gebied van lagen luchtdruk in de Poolzee. Zij bewoog zich in oost-zuidoos telijke richting en bevindt zich thans op de Noorsche zee. Aan de achterzijde breidde het gebied van hoogen luchtdruk zich naar het noorden uit, zoodat thans een strook van hoogen luchtdruk zich uitstrekt van de Azoren over Groenland tot hoog in het noorden. De arctische winden deden op IJs land en Janmayen de temperatuur weer tot beneden het vriespunt, resp. onder min vijf graden, dalen. De koude-inval is de faroer nog niet gepasseerd. Geheel Scandinavië i3 thans onder invloed der depressies en de temperatuur is op verscheidene plaatsen sedert gisteren nog gedaald. In het Oostzee gebied en in centraal-Europa veranderde de temperatuur uiteenloopend. De depressie in het zuiden blijft stationnair. Zij gaf gisteren in het zuiden van Frankrijk aanleiding tot onweer en zwaren regen in de Pyre neeën en in Provence. In het kanaal en noord-Frankrijk b ijft de wind uit oost. In het geheel waarnemingsgebied nam de be wolking toe. In de Alpen werd het weer iets kouder. Het statior op de Saentis meldt lichten sneeuwvaL Het is te voorzien, dat de wind in het noorden zal blijven met koel bewolkt weer, mogelijk later met eenigen lich ten regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.03 uur tot 3.49 uur licht op. «<x>0000000000<><>00<><><><>00090<><>00 De ruggegraat DE AARDAPPELEN GAAN IN KWALITEIT ACHTERUIT. De aardappelen, hebben hun besten tijd gehad: we zien verlangend uit naar een nieuwen oogst en we trachten ons zoo goed mogelijk deze laatste weken nog te be helpen. In ons middagmaal maken we de oude aardappelen zóó klaar, dat hun smaak ons het minst hindert (als purée .aardappel sla, aardappelkoekjes, enz.), of wèl, we stellen er andere zetmeelhoudende voedings middelen voor in de plaats, die even goed als de aardappel dienst kunnen doen bjj vleesch en bij groente. Rijst, macaroni, spaghetti en vermicelli kunnen ons daarbij prachtig helpenmits ze volgens den eisch worden gekookt en op een smakelijke manier worden opgediend liefst ook zóó, dat eentonigheid afdoende wordt geweerd. En dat kan. Vooropgesteld moet worden, dat èn de rijst èn de macaroni (of vermicelli) niet als een pap op tafel komen, maar respectieve lijk hun korrel- hun pijpjes- of staafjesvorm goed hebben behouden, zoodat ze even als onze mooi kruimig gekoakte aardappelen in staat zijn om zich behoorlijk te doen omringen met de saus of de jus, die er bij behoort. Van jus gesproken: weet u wel, dat juist bij de droge rijst en de macaroni de Maggi's Justabletten zoo'n uitstekend resultaat geven? Vermoedelijk kent u die combinatie nog niet en het is de moeite waard, dat wij er een paar recepten voor geven. Rijst met aromatische saus (4 personen). 400 G. (4 ons) rijst, wat zout, 1 Maggi's Justablet, 80 G. (4 afge streken eetlepels) boter of vet, 3 d.L. (3 kleine theekopjes) lauw water, 1 flinke ui, 1 klein blikje tomaten- purée. Wasch de rijst, tot het afdruipende water volkomen helder is; zet ze op met 2 maal haar volume aan kokend water (in dat geval dus 4 kleine theekopjes rijst met 8 dito kopjes water), strooi er wat zout in en laat de rijst in de goed gesloten pan op een zoo zacht mogelijk vuur gaar worden (een goed half uur). Laat intusschen in een vrij ruime braad pan (zóó, dat later de rijst er ook bij kan worden gevoegd) de fijngesnipperde ui zachtjes gaar smoren in de boter of het vet (lichtbruin); roer er de tomatenpuree door en giet er dan het fijngewreven Maggi's Justablet bij, dat met het lauwe water is aangemengd. Laat in de gesloten pan de saus nog even doorkoken, roer er dan losjes de gare rijst door (zonder de korrels fijn te wrijven) en dien het gerecht in een dekschaal op. GeLruik desverkiezeride in plaats van èn de ui èn de tomatenpurée slechts één van die Deide toevoegsels. Gestoofde macaroni (4 personen). 300 G. (3 ons) macaroni, wat zout, 1 Maggi's Justablet, 80 G. (4 afge streken eetlepels) boter of vet, 3 d.L, (3 kleine theekopjes lauw water. Breng in een ruime pan een flinke hoe veelheid water aan den kook, strooi er wat xout in en laat er dan geleidelijk de boven de pan gebroken stukjes macaroni in vallen, zóó, dat het water intusschen niet van de kook gaat. Kook op een zacht vuur in de gesloten pan de macaroni gaar (ongeveer X uur). Laat intusschen in een niet te kleine braadpan de boter of het vet heet worden; wrijf het Maggi's Justablet fijn en meng het met het lauwe water tot een glad, vloeibaar papje; giet dit roerende in het heete vet, dek de braadpan dicht en laat op een zacht vuur de jus nog een paar minuten door- pruttelen. Schep met een schuimspaan de gare macaroni over in de jus, laat ze er even in stoven en doe ze dan in een dekschaaL Bereid spaghetti en vermicelli geheel op dezelfde wijze, maar reken den kooktijd korter (ongeveer 15 minuten). 3mgezonden Stukken NEGATIEVE GEMEENSCHAP. M. de Redacteur, Het zal ongeveer twee maanden geleden zijn, dat in een der straten van ons pittoresk stadje een lantaarn in treurhouding (den kop naar beneden) stond, met aan zijn voet een groot aantal glasscherven! De lantaarn werd hersteld; maar nooit zün de glasscherven voornoemd opgeruimd ge worden! Geen mensch, der aangrenzende bewo ners, die even een bezem nam (slechts één minuut voor het algemeen belang s.v.p.) en de scherven verwijderde. Het-verkeer-op-luchtbanden liep hier dus voortdurend gevaar: kans op schade; bijv. ondergeteekende kostte het een lekke fiets band! Maar nog dagelijks ligt hier en daar op de openbare straten een aantal glasscher ven verspreid ik wil expres de namen dier straten niet noemen, in de hoop, dat ieder die voortaan glasscherven voor zijn huis op straat ziet liggen, deze even zal willen verwijderen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, EEN GEDUPEERDE. Macktbecichtw. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 6 Mei 1938. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 33 stapels Kleine Fabrieks- kaas 21.50 en 3 stapels Kleine Boerenkaas 20.50. Totaal 36 stapels, wegende 108000 K.G. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 6 Mei 1938. Op de heden ge houden Graanmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 15 H.L. voertarwe 7.50— 7.75; 1 H.L. rogge 6; 35 H.L. gerst chev. 7.25—7.75; 149 H.L. haver 4—6.50; 22 H.L. boonen, w.o.: bruine 1114, citroen f 11f 14, duiven 6.509.50 en witte boonen 21—22; 2 H.L. diversen; 21 Hl* erwten, w.o.: kleine groene 10—10.25, grauwe 1625 en vale erwten 712. Totaal aanvoer 245 H.L.'s Alles per 100 K.G. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Mei 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 121000 K.G. LEEUWARDEN, 6 Mei 1938. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen als volgt: Veemarkt Stieren: 154 Enter f 75—f 175 en 50 Twenter 75355; 465 Vette koeien 140—270, 44—67 cent per K.G.; 1152 Melk- en kalfkoeien 125300; 98 Pinken 65150; 31 Vette kalveren 2065; 1005 Nuchtere kalveren f 3f 7.50; 510 Vette schapen 1230; 98 Weide schapen 1120; 764 Lammeren 711; 350 Vette varkens 38135, 4652 cent per K.G.; 31 Magere varkens 2245 cent per K.G.; 143 Kleine biggen 10f 20; 34 Bok ken en geiten, prijs niet genoteerd. Totaal aanvoer 4949 stuks. Als gevolg van den slechten afloop van de markt op Vrijdag van de vorige week en het aanhoudende gure weer was de aanvoer van runderen heden nog iets kleiner. De handel in stieren was redelijk en prijshou dend, lichte soorten zeer kalm. Vette koeien goede soorten iets beter, overigens nog vrij stug. Melk-, kalf- en weidekoeien niettegen staande kleinen aanyoer handelsstemming gedrukt. Goede soorten nog redelijk te plaatsen, overigens traag en iets lager. Pin ken flauwer. Vette kalveren vrijwel prijs houdend, nuchtere handel iets beter, zware iets duurder. Varkens vrijwel prijshoudend. Wolvee handel uiterst kalm, alhoewel iets meer vraag naar lammeren. De N.V.C. nam 121 varkens over. ZuiveL Nagel kaas f 436; Edammerkaas f 17—f 24. Aanvoer 1277. Mljnboter t 1.31— 1.30, Veilingboter 1 1.28 per K G. Aanvoer 0/3, 3/6, 0/12 vaten. Commissi' 90. Eierhandel. Aangevoerd 20 000 K.G. kip eieren, prijs 2X4 cent per ''uk. Handels- prijs 52 X57 X cent per K.G. Aangevoerd 500 K.G. Eendeieren, prijs 2 3/43 cent per stuk. Handelsprljs 37 X42 X cent per K.G. Pluimvee. 30 Slachthanen 6090 cent, 100 slachtkippen f 0.60f 1.10, 115 Jonge hanen f 0.701.25 en 50 Piepkuikens 2540 cent. Ver. van zuivelmaatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 91 9.50, 40 plus 1617; Goudsche kaas: 20 plus f 9—9.50, 40 plus f 16—17, volvet 20—22 50; Broodkaas 40 plus 16—17 per 100 K.G. Stemming: goed. WARMENHUIZEN, 5 Mei 1938. 700 K.G. Gele kool f 11.90—f 12.50 en 11800 K.G. D. witte kool f 7.509. SCHAGEN, 5 Mei 1938. (Eiexveiling). Aangevoerd 80000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 K.G. 2 85— 3, 58—60 2.95—/ 3.10, 60—62 3.05— 3.20 en 6265 3.103.50. Per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10