COBRA VORS' Er ging een week voorbij COOPVAERT 2)outoe ègberts? 10 ct Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken. Land- en Tuinbouw Een vruchtbaar jaar, nog veel werk te doen. De positie van den zuivel. 'iToen zoowel als heden Van Oost en West naar D.E.het best PER Vi ONS TWEEDE BLAD. 2 In een vergadering van de Begrafenis- vereeniging te Hoogkarspel werd het bestuur opgedragen naar menschen te zoeken, die de leden kunnen „uitkleeden". Wij gelooven, dat men het beste een ad vertentie in het vakblad van belastingambte naren zal kunnen zetten. Volgens de Beverw. Crt. is de procuratie houder van de papierfabriek te Velsen ver trokken en heeft de president-commissaris den scheidenden hoofdambtenaar medege deeld, dat hfj een der weinigen is, die dezen kantoorchef gedurende diens geheele loop baan heeft kunnen gadeslaan en dat het hem daarom een groot voorrecht was, afscheid van hem te kunnen nemen. Waarschijnlijk heeft deze president-com missaris het beter bedoeld dan hij het ge zegd heeft. Het blad „De 7000", maakt melding van een meisje, dat met haar vriend stoeiend door een raam was gevallen. Het meisje was voor den kantonrechter zeer zenuwachtig. De kantonrechter aldus het blad bekeek het zaakje daarom van den luchtigen kant. Hij had haar een afstraf fing willen geven, maar zij had hem aan zijn stropdasje getrokken en toen waren ze samen door een winkelruit gevallen. Dat komt er van als rechters zich op straat aan hun stropdasje laten trekken. Bij de beschrijving van een brand vertelt de Telg., dat de brandweermannen vol vuur tegen de vlammen ten strijde trokken. Waarschijnlijk hebben zij eerst wat spuit water gedronken om de binnenbrandjes te kunnen blusschen. Volgen de Enk. Crt. heeft de Gooische Btroomtram thans het roer omgedraaid er eenige aarzelende schreden gezet op den weg, die naar een algeheele exploitatie met autobussen leidt. Wy zijn er na deze bespreking niet zeker meer van of wy bij dit vervoermiddel met een tram, een schip, een loopjongen of een autobus te doen hebben. A.V.V. geeft Zondagavond een knalavond en het belooft een klap te zullen geven zegt de Hyper Crt. Als het by dien eenen klap blijft, zal het wel een genoegelyke bijeenkomst kunnen worden. De Telex meldt, dat de S.D.A.P.-stoet op 1 Mei in Amsterdam ontbonden werd in de Prinsengracht. Wij kunnen ons voorstellen, dat het een allesbehalve droge bijeenkomst is geweest. De N. Lang. Crt. maakt melding van het vinden van een oude kist uit het voormalige weeshuis. De afbeelding op de kist laat een weeskind zien, dat gekleed is in een half rood en een half zwart costuum. Het blgd veronderstelt, dat dit het uni form van de weeskinderen geweest is. Het lijkt ons heelemaal niet onmogelijk, dat het blad met deze veronderstelling gelijk heeft. Het Rijper Nieuws- en Advertentieblad schrijft over een in De Rijp gehouden uit voering het volgende: Het is ons ten eenenmale onmogelijk van dezen avond een verslag te geven, daar wij ondanks onze betaalde entree verplicht waren den avond door te brengen achter de coulissen. Dit is, voor zoover ons bekend, de eerste journalist, die zich beklaagt dat hy ergens achter de schermen heeft mogen kijken. Naar de Heldersche Crt meldt, werden in de Spoorstraat twee personen aangehouden, die zich in kennelijken staat bevonden en waarvan de een, die op een fiets zat, den geheelen weg voor zich alleen noodig had. Wij vragen ons alleen maar af waar de andere zoolang is gebleven. Volgens een blad in het Zuiden heeft Ds. X. zijn zeventigsten verjaardag gevierd. De heer X. is daarna opgenomen in het ziekenhuis, laat het blad er op volgen. Blijkbaar is het by de feestviering niet zoo rustig toegegaan als men, met het oog op den leeftijd van den heer X., wel had mogen verwachten. De Enk. Crt. vertelt van een gouden echtpaar waarvan de man nog altijd de courant bezorgt. Als het weer het eenigszins toelaat zien wij hem nog zijn werk doen, zegt het blad. Blijkbaar krijgen de abonné's daar geen courant, als het regent. „Naar wy vernemen", zegt de Rijper Crt., „zijn drie mooie watermolens op de hooge Noordervaart-Schermerdijk behouden voor afbraak en dat is maar gelukkig". En dat in een tijd, dat men overal moeite doet om de afbraak van onze molens tegen te gaan. Gemeld wordt, dat een dief de kostbare viool van de Poolsche violiste Uminska had gestolen en dat het instrument door de tus- schenkomst van de politie was terug gevonden. De violiste had de vriendelijkheid om een concert te beloven voor de weduwen van gestorven politie-agenten. Zy vreesde blijkbaar al te vriendelijk te worden door de hoop uit te spreken, dat zy voor een volle zaal zou mogen spelen. Uit het zelfde bericht blijkt nog, dat zy uit blijdschap over het terugvinden van haar viool op het politiebureau de sonate van Mendelssohn speelde waarnaar door velen geboeid werd geluisterd. Wij veronderstellen, dat die geboeide luis teraars de pas binnen gebrachte arrestanten geweest zijn. Gister werd in café Central te Alkmaar de algemeene vergadering gehouden van den Bond van op coöp. grondslag werkende zui velfabrieken in Noordholland. De voorzitter, de heer H. K. Koster uit Wieringerwaard, betoogde in zijn openingswoord de noodzaak van verruiming van de afgifte van kalver- schetsen, erkennende, dat zulks wel eeniger- mate was geschied in verband met het mond en klauwzeer. Den toestand in de veehouderij en aanver wante bedrijven vond spr. nog slecht en hij betreurde het, dat zoovelen vooral jonge ren nog niet willen leeren van de ervaring der ouderen en zich afzijdig houden van de coöp. vereenigingen, welke zoozeer geëigend zijn om de aan de boerderij gewonnen melk te verwerken. Bedoelde boeren blijven nog altijd leveren aan particuliere bedrijven, waarmee zy de coöperatie tegenwerken en de speculatie bevorderen. Spr. ontkende, dat die méér voor de melk kan geven dan de coöperatie-fabriek, terwijl een voordeel voor de hierbij aangeslotenen zeker is de volle dige medezeggenschap en het recht op de volle opbrengst. Spr. achtte het daarom plicht voor iederen boer om zich aan te slui ten bij een coöperatieve fabriek, niet alleen uit zelfbehoud, maar ook tot steun van an deren. Mededeelingen van den secretaris. De s e c r e t a r i s, de heer G. Nobel, deed hierna verschillende mededeelingen, waarvan wij als o.L de belangrijkste noteer den: Als vertegenwoordigers van den Bond in het bestuur van den F.N.Z. werden aange wezen de heeren H. K. Koster en J. Veldstra en als plaatsvervanger de heer G. Nobel, te vens adviseerend lid. Op 31 Dec. 1937 werd de kaasfabriek De Eendracht te Noord-Beemster opgeheven. Het overgroote deel der leden trad tot de zuivelfabrieken De Tijd en Concordia toe. De fabriek De Verwachting te Kwadyk heeft in den loop van het voorjaar met ver schillende fabrieken overleg gepleegd cm tot samenwerking te komen door opheffing van het eigen bedrijf. Het is mogen geluk ken om tot samenwerking te komen met de fabriek te Middelie. De plannen om in samenwerking met de Zuivelbank van Bondswege administratieve controle in te voeren bij alle fabrieken zyn nog niet veel gevorderd. Voor de inrichting der technische controle is eene commissie ingesteld. Ten behoeve van het Centraal Bureau voor de statistiek is een onderzoek ingesteld naar de nadeelige gevolgen van het mond- en klauwzeer onder het rundvee. Over de loonregeling is voor de komende arbeidsperiode met de vakgroep Zuivelbe- werkers van den Nederlandschen Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf overeenstemming verkregen. In verband met de werkloosheid heeft de minister maatregelen genomen, waarbij de arbeidsduur voor de zuivelfabrieken per jaar met 60 uur is verkort. Aan de kleine fa brieken met niet meer dan 7 man personeel is toegestaan dat ongeveer 2600 uur door iederen arbeider in een jaar mag worden gewerkt. De uitvoer van volvette kaas en 40-f- kaas ondervindt veel nadeel van de kaas, die in gelijken vorm in lager vetgehalte wordt ge maakt. De directeur-generaal van den land bouw stelde daarom voor om alleen volvette, 40-)- en broodkaas in Goudsche-, Edammer- en broodkaas-vorm te maken en 30-)- en 20--)- in anderen vorm. Verder worden nor men voor het vochtgehalte voorgesteld. Het bestuur besloot met algemeene stemmen om I instemming te betuigen aan deze plannen. De directeuren van de zuivelfabrieken „Nieuw Leven" te 't Zand en „Volharding" te Wieringerwaard hebben er in een uitvoe rig schrijven aan het bestuur op gewezen, dat zich de laatste jaren het verschijnsel voordoet, dat de prijzen van de Noordhol- landsche kaas op hetzelfde peil komen als voor de 40-f kaas uit andere provinciën, ter wijl er vóór dien tyd vaak een niet onbe langrijk verschil in prijs ten gunste van de Noordhollandsche kaas bestond. Ais één der redenen hiervoor worden genoemd de belangen van N.-Holland bij export naar Frankrijk tegenover de Friesche belangen bij den Duitschen handel. Zij geven in over weging om stappen te willen ondernemen dat ook Noordholland, meer dan tot nu toe, wordt betrokken bij den Duitschen afzet. Dit schrijven heeft tot gevolg gehad, dat de voorzitter en de secretaris een bespreking hebben gehad met ir. Bonthuis, hoofd van den buitenlandschen landbouwvoorlichtings- dienst en ir. Joustra, rijkslandbouwconsulent te Berlijn. Verwacht mag worden, dat het verzoek niet onopgemerkt aan den minister zal voorbij gaan. Ten aanzien van den centralen afzet zal een onderzoek by de aangesloten fabrieken worden ingesteld. Voor de samenwerking ten behoeve van het eventueel maken van caseïne voor de wolfabricage vorderen de plannen van voor bereiding goed. Voor de bereiding van kunstwol zullen proeven worden genomen. Nu ten aanzien van de consumptiemelk- regeling een geheel andere weg is ingeslagen dan voorheen, is de vraag aan de orde ge steld wat de coöperatieve fabrieken die zich met de consumptiemelkvoorziening be zighouden nu moeten doen. Het resultaat der bemoeiingen in deze is geweest, dat een ontwerp voor een organisatie, welke zich met bedoelde materie bezig houdt, is gereed gemaakt, waarbij eventueel de coöperatieve zuivelfabrieken zich kunnen organiseeren. De instelling van het Zuivelkwaliteitsbu- reau voor de boter Z.K.B. is gebleken van veel belang te zijn voor het verbeteren van de kwaliteit van de boter. Door de ge nomen maatregelen wordt er algemeen naar gestreefd om waar noodig verbetering in de kwaliteit van de boter te brengen, waardoor dit product op de buitenlandsche markt meer en beter gewaardeerd wordt dan vroeger. Met de voorbereiding van de stichting eener zuivelfabriek in Wieringermeer gaat het goed. Bijna 90 pCt. der veehouders is bereid tot medewerking en verwacht mag worden dat dit percentage nog zal stijgen. Het bestuur is gekozen en de functies zijn -.j—- - OUD-HOLL. PIJPTABAK verdeeld. Er kan nu reeds gerekend worden op een kwantum te verwerken melk van 6 K millioen K.G. per jaar. In 1940 zal zeker 10 millioen K.G. melk te verwerken zijn. De afspraak is, dat niet zal worden begon nen met het bouwen van de fabriek voor dat de te verwerken hoeveelheid melk 7 millioen K.G. per jaar bedraagt; verwacht mag wor den dat in den nazomer met het bouwen wordt begonnen. Al deze mededeelingen werden goedge keurd. Verslag adj.-secretaris. De adjunct-secretaris, ir. G. Kranen, bracht het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Op 16 December werd te Alkmaar de derde kaaskeuring in 1937 gehouden. Het resultaat van de kaaskeuringen is geweest, dat in de vijf rubrieken aan verschillende .fabrieken een diploma kon worden toe gekend. Aan de fabriek Bamestra te Beem- ster kon een groot diploma worden toege kend in de rubriek Edammer Export wegens het 3 maal achtereen behalen van een klein- diploma. Door 22 fabrieken werd met in totaal 102 kazen aan de keuringen deel genomen. Het resultaat der wekelijksche boter- keuringen in 1937 is geweest, dat aan 7 fabrieken een diploma kon worden toege kend. Door 23 fabrieken wordt momenteel aan de keuringen deelgenomen. Met ingang van 1938 werd een maandelijksche duur zaamheidskeuring ingevoerd, waaraan 14 fabrieken deelnemen. Het Zuivel-Kwaliteitscontrole-Bureau is met ingang van 1 Augustus 1937 in werking getreden, zonder dat er aan de keuringen als zoodanig gevolgen waren verbonden. Sedert dien kon echter uitsluitend boter van bij het Z. K. B. aangesloten fabrieken wor den geëxporteerd, omdat alleen van deze boter bij export restitutie van de heffing werd verleend. Met ingang van 15 Mei wordt een kwaliteitsmerk uitgegeven. Op boter, welke geheel of gedeeltelijk uit weiroom, room van retourmelk of retourroom bereid is, mag nooit het kwaliteitsmerk worden aangebracht. Zeventien van de bij den Bond aangesloten fabrieken zijn als lid by het Z. K. B. ingeschreven. Het dag. bestuur van den Bond had een onderhoud met den directeur van het Z. K. B., om te verkrijgen dat de bewaarplaats te Alkmaar zoodanig zou worden ingericht, dat de boter van deze bewaring geen nadeel zal ondervinden. Binnenkort zal dit inder daad in orde zijn. Besprekingen werden gevoerd met het P. E. N. over de electriciteitstarieven. Het resultaat is o.a. geweest, dat voor 8 fabrie ken een besparing van gemiddeld 30 op de krachttarieven werd verkregen. Met ingang van 1938 werd de bacterio logische controle, waarmee in het vorig jaar by wijze van proef een begin was gemaakt definitief ingevoerd. Door 18 fabrieken wordt min of meer regelmatig een aantal monsters ingezonden ter hercontrole op de vetgehalte-bepaling, zooals deze door .den fabriekscontroleur heeft plaats gehad. Daarnaast zenden twaalf fabrieken vele monsters in voor het onderzoek naar strep- tococcen. Voorts werd een groot aantal fles- schen bacteriologisch onderzocht. Verschei dene andere onderzoekingen vonden plaats. In totaal werden in 1937 6420 monsters be handeld, tegenover verleden jaar 5345. In de afgeloopen 4 maanden van dit jaar wer den reeds 2737 monsters onderzocht, in 1937 gemiddeld per 4 maanden 2140 monsters. De omzet van het coöperatief magazijn bedroeg in de eerste 4 maanden van 1938 9.502,38, tegenover 10.026,67. Deze achter uitgang is te wijten aan het feit, dat de aankoop van werktuigen door de fabrieken meer en meer via den Technischen Dienst van den F. N. Z. geschiedt. De omzet van kleine artikelen nam daarentegen toe. Het verslag werd onder applaus goed gekeurd. Rekening 1937. Na een korte bespreking en toelichting werd goedgekeurd de rekening over 1937. De ontvangsten waren f 20414, de uitgaven 21698, het nadeelig saldo bedroeg 1284.36. Over 1936 was er een voordeelig slot van 846. Verkiezingen. In de volgende functies, waarvoor de af tredenden niet herkiesbaar waren, werdén met ingang van 31 Dec. a.s. gekozen: als be stuurslid de heer Jm. Blaauboer te Barsin- gerhorn, als lid van de commissie voor de boterkeuringen de heer Hofstee te Wierin gerwaard, als lid van de commissie voor de kaaskeuringen de heer R. de Boer en als lid van de commissie voor landbouwcoöperatie de heer G. Jongejans te Assendelft. De huidige positie producten. onzer zuivel- Aan dit onderwerp werden door den heer Geluk, secretaris van den Alg. Ned. Zuivelbond, eenige beschouwingen gewijd, waarin hij begon met te zeggen, dat het zuivelbedrijf er beter voorstaat dan een jaar geleden. Hy toonde dit nader aan door de uitvoercijfers en de prijzen van de laatste maanden te vergelijken met die van een jaar geleden. Ten aanzien van de kaas con stateerde hij nog met voldoening een toe nemend binnenlandsch verbruik. Dit noem de hjj het beste afzetgebied, omdat niet te voorzien valt, dat onze vroegere belangrijke afzetgebieden Frankrijk en Duitschland binnen afzienbaren tijd weer vrijen in voer zullen toelaten. In die landen neemt de productie Van onze kaassoorten toe, maar deze zijn niet zoo maar geschikt om te wor den bewaard en daardoor is er by de ge reduceerde afname een toenemende vraag naar oudere en vettere soorten. Het is goed hiermee bij productie en afzet rekening te houden. Hoewel het dus met onze zuivelproducten den goeden kant op gaat, wil dit niet zeggen, dat er voor den boer een bevredigende toe stand is ontstaan. Die zal er ook niet komen zoolang de prijzen internationaal niet tot een zoodanige hoogte zijn gestegen, dat hier uit een loonende melkprijs resulteert. Spr. onderwierp de regeeringsmaatregelen ten aanzien van de melk aan een bespreking en wenschte daarbij, dat het vereenvoudigde systeem ook bij de andere producten navol ging kon vinden. Pogingen daartoe stuiten vaak af op tegenstand van andere groepen, in hoofdzaak particuliere ondernemers. Evenals vorige jaren in dezen tyd, is ook thans het vraagstuk van rendabele verwer king der ondermelk urgent. Niettegenstaan de betere kaasprijzen blijkt toch de waarde der ondermelk als veevoeder hooger dan by verwerking tot kaas of melkpoeder. Er is dus aanleiding den boeren aan te bevelen hiermede rekening te houden en na te gaan ieuilletoH Door MARK CHANNING Ne de b«werking doot MAKlii jpE BELMONTE 47) De Man-met-den-Sluler boog zich naar voren en hy maakte zijn in elkaar gestren gelde vingers los. Heer Khoon heeft waarheid gesproken", hernam hij. „Indien jij ons den sleutel ver schaft, om te openen wat wij begeeren te openen, dan zyn jullie beiden vrij, jij en je miss sahib". Gray's overspannen zenuwen werden hem bijna de baas. Met een uiterste poging trachtte hij zijn bewustzijn, dat afnam, te bewaren. De cipier had hem al voort duwende, ingefluisterd, dat alles voor zyn vlucht klaar was. Nu goed. Hy zou alles od die kaart zetten en trachten een uit vlucht te vinden. Juist zou hij spreken, toen een vrouwenstem riep: Colin, Colin! Red me! *'t Was de stem van Diana. Gray werd woedend. Duivels, jullie zult niets uit me krij- oe'n" schreeuwde hij al vechtende om de zes mannen, die zich onmiddellijk op hem geworpen hadden, zich van het lyf te hou den. Doch het zou niet baten. De deur van de Raadkamer ging wijd open en meerdere krijgslieden snelden toe. Vlugger nog dan zij was Shiv, de tijgerin, langs hen geslo pen en met één sprong binnen gekomen. Voordat Alam Khan tijd had haar een bevel toe te schreeuwen, zag zy den groo- ten python, ineengerold op den lap fluweel voor de tafel en haar nekhaar ging recht overeind van woede: niets zou haar nu nog kunnen tegenhouden. De slang, die het gevaar zag, kronkelde snel als het weerlicht haar met schubben bedekt lijf in een lus, waarboven een voet of vijf boven den grond de sidderende, doodskopachtige kop met de gespleten tong en de valsche oogen doorborend gericht op haar vijand, uitstak. Even bleef Shiv staan, toen dook het ge streepte lijf van de tijgerin ineen, steeds dieper achterover, steunende op de hurken, totdat de groote voorpooten met de naar buiten uitgestoken nagels een hoek van 450 met haar borst vormden. Daarop sloeg ze met schor gegrom een klauw uit naar de slangenkeel, zooals een razende kat een haar tartenden hond aanvalt. De beweging van geen enkel wild beest of van kruipend gedierte is vlugger en be hendiger dan de aanval van een slang, of het moest de zijsprong van een ichneumon zijn. Een fractie van een seconde glinsterde iets als een kabelrol ter dikte van een mans-arm door de lucht en de python had zich ip drie ringen om de tijgerin gewor pen, de eerste omsloot haar hals, de tweede haar lyf achter de voorpooten, en de laatste haar lendenen. Daarop scheen de groote slang versteend. Na haar doodelyke omknelling te hebben volbracht, kromp ze samen, zonder dat eenige beweging te zien was. Buiten zich zelf brulde Alam Khan tegen het krijgsvolk, dat ze hun wapens moesten gebruiken tegen het kruipend ondier; doch de zwarte gedaante achter de pijnbank overheerschte vanaf zijn plaats, zonder zich te bewegen of zijn stem te verheffen, de aanwezigen. „Laat ze vechten", knarste de Man-met- den-Sluier op het moment, dat Shiv een gegrom liet hooren, dat klonk als hoesten, terwijl ze trachtte te bijten in het achter over geworpen bovenlijf van de slang. „Wie tusschenbeide komt, wordt gedood". Achter de gleuven van de capuchon flik kerde in zijn oogen een waanzinnig lichtje. Lang kon die strijd niet duren: door de doodelijke ringen van de slang zou de tij gerin gekraakt worden en vervormd tot een langen molhgen reep gestreept bont. De toeschouwers wisten het allen. Doch er kwam een lichte beweging in de opgezwollen lus, die, Shiv's hals omsloot; toen sloeg opnieuw het radelooze dier den rechterpoot uit naar haar vijand, en deze, alsof hij de scherpe, kromme klauwen, die op hem afkwamen, wilde tarten, stortte vooruit met wijd open muil. Te laat. De kop van den python met een 12 c.M. lang stuk hals viel neer op den grond, ter wijl een bloedgolf als een vuurroode wa terval neerstroomde uit het opgezette lijf van de slang. De doodelijke omknelling liet los. Het gevecht was afgeloopen Tijdens het korte oogenblik, dat de strijd geduurd had, was Gray de eenige geweest, die oogen voor iets anders had gehad, dan voor die worsteling op leven en dood der beide onverzoenlijke vijanden Hij zocht om een middel om te ontvluchten. Hij moest en hij zou naar Diana. Misschien door dat lage deurtje daar in den hoek. Met een vluchtige blik rechts en links overtuigde hij zich, dat zijn bewakers zyn bestaan klaarblijkelijk hadden vergeten; hij wilde weghollen, maar de kettingen om zijn enkels, die hij een oogenblik vergeten had, deden hem struikelen. Met een vloek van ergernis gaf één van het escorte hem met de kolf van zijn ge weer een stoot in zijn maagholte, waardoor Gray duizelig in elkaar zakte. De Man-met-den-Sluier had by de ge heele scène onbewogen toegekeken. Khoon lunde tegen den muur, zyn armen gekruist over de borst; duivelsche vreugde sprak uit zijn geel gezicht: bloedvergieten en geweld waren wijn en wierook voor hem. De Cobra zag aschgrauw van woede. Zoodra Shiv zich van het slangenlijk be vrijd had, nam hy het groote dier by den halsband en sleepte het blazend en grom mend in de gang, intusschen onophoudelijk woedende blikken werpend op de sinistere gedaante in 't zwart, die hem de baas was. Zijn oogen bijna witgloeiend, gelijk die van de tijgerin, vlamden van onverzoenlyken haat. Krijgslieden namen het overschot van den python mee en wierpen een tapijt over den met bloed bevlekten vloer. In de Raad kamer yverd de orde hersteld en er heersch- te een onnatuurlijke rust na het afschuw wekkende schouwspel, dat er zich had af gespeeld. De onverzettelijke wil van Gray stretd fel tegen de flauwte, die op komst was. HU deed een poging om te spreken, doch hem werd door den Man-met-den-Sluier met 'n gebaar het stilzwijgen opgelegd. „Pas op, Engelsche hond", snauwde hy met schorre stem, „een tong afsnijden is het werk van een oogenblik". Daarop wendden de oogen, waarin een waanzinnig lichtje flikkerde, zich toe Khoon en den Cobra. „Je hebt het voorspel te zien gehad van komende gebeurtenissen; de tijgerin van Hindoestan heeft de slang, vertegenwoordigster van het ras der sahibs, gedood. De dagen van dit ras zyn geteld. Geloof zij Allah. Maakt bekend aan jullie mannen, dat voor hen een amacha (voor stelling) wordt georganiseerd: morgen ochtend in de vroegte op het Strydplein zullen ze twee mannen, behoorende tot het sahib-log en een miss sahib zien ter dood brengen". „Ellendeling!" brulde Gray, vruchteloos pogend zich los te rukken. Zijn bewakers sleurden hem mee. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6