tr SPANBROEK OTERLEEK Glimlachje ZUIDSCHARWOUDE Oss wederom in opspraak. Men zoekt natuurlijk verband. OBDAM UITGEEST TEXEL BlROEK OP LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD. CRÉMt een weldtad voor Uw huid Doos 2C argument om Egmond in een hoogere klasse geplaatst te krijgen. Aanhouding tot een volgende vergadering heeft dit bezwaar, dat die wel eens drie waanden kan uitblijven. De heer vanKleef stemde toe, dat de verhooging van het collectief contractloon een krachtig argument was. Spr. veronder stelde echter, dat de raad wel eerder bijeen zou komen dan over drie maanden en bleef het geen zaak voor de rondvraag oordeelen. Weth. Dekker was er sterk voor om te trachten Egmond in een hoogere klasse te krijgen, maar verklaarde zich tegen een directe behandeling, omdat z.i. dit voorstel rustig moest worden bekeken. Hierna werd besloten het voorstel in de Volgende vergadering te behandelen. De her Prins betoogde hierna, dat z.i. B. en W. in conflict zijn gekomen met de gemeentewet, omdat zij niet hebben voldaan aan het voorgeschrevene in art. 76 dier wet, toen zij het raadsbesluit, waarin werd uit gesproken, dat de raad de geldende huren voor de werkloozen te hoog vindt, waarom hij wenschte, dat die huren alleen van de Werkloozen werden ingehouden, wanneer d;e huren verlaagd werden, niet hebben uitge roerd. B. en W. hebben wel de bevoegdheid een raadsbesluit niet uit te voeren, maar dan hebben zij tevens den plicht om hiervan bin nen 24 uur kennis te geven aan Ged. Staten en dat is in dit geval niet geschied. Devo orzitter: Het is weer dezelfde kwestie als vanavond. Ook dat was geen voorstel voor een rondvraag. De heer Prins: Het is niet dezelfde kwestie. Toen is het aangenomen en van avond is er niets aangenomen. De vo orzitter: Het is niet aange nomen. Op mijn aandringen is de raad er mee accoord gegaan, een commissie van onderzoek naar de huren in te stellen. De heer Prins: Dat geschiedde in de vergadering van 21 April, maar in de ver gadering daarvóór keurde de raad het goed. De secretaris: Het artikel, door den heer Prins aangehaald, heeft niets met het geval te maken, want dat gaat over een raadsbesluit, dat door den burgemeester ter vernietiging aan de Kroon wordt voorge dragen. De heer Prins: Het gaat hier altijd erg gemoedelijk, maar als het zoover komt, dat ieder raadslid in het wetboek moet gaan neuzen, dan zitten wij als een kat in een vreemd pakhuis. Volgens de verordening moeten werklieden en ambtenaren door den raad worden benoemd en ontslagen, maar toch zijn hier twee werklieden aangesteld bij het kampeerterrein. De voorzitter: Dat zyn geen vaste ambtenaren maar losse arbeiders en die worden door B. en W. aangesteld. De heer Prins gaf hierop in overweging om zich als gemeente aan te sluiten bij de Nederlandsche kampeercentrale ter bevor dering van de goede orde op het kampeer terrein. De voor zitter gevoelde daar wei nig voor. Hoe minder gereglementrer, hoe liever hem dit was. Ook dit voorstel moest z.i. nader bekeken worden. Spr. zegde be handeling in de volgende vergadering toe. De heer Prins had vernomen, dat 30 April van vier arbeiders, die uit de steun regeling waren en bij de waterleiding werk zaam waren gesteld, de huur was ingehou den. Spr. oordeelde dit overdreven en ver zocht den voorzitter maatregelen te nemen, dit in de toekomst te voorkomen, omdat z.i. een volwaardige arbeider zelf moet kunnen bepalen, of hij wel of niet zijn huur betaalt. Devoorzitte r zegde hiervan bespre king toe. De heer vanKleef herinnerde aan de ministeriëele circulaire, waarin de gemeente besturen krachtig worden aangespoord, naar objecten voor werkverschaffing om te zien. Spr. wilde deze circulaire aangrijpen om te probeeren het rioleeringsplan uitge voerd te krijgen. Dit is een prachtig stuk werk en een nuttigheidsobject, zooals de mi nister wenscht. De voorzitter zeide, dat B. en W. bezig zijn met plannen voor werkverschaf fing, maar dat die plannen niet hard op schieten. Spr. zegde toe, dat B. en W. de kwestie van de rioleering onder de oogen zullen zien. Hierna werd de openbare zitting gesloten en ging de raad in comité ter behandeling van belastingreclames. JUouwciaal 7lieums JUBILEUM „DE VRIJE WESTFRIES". Herdenking van het 40-jarig bestaan. Onder groote belangstelling heeft in de Muntzaal te Enkhuizen de herdenking van het 40-jarig bestaan van het A. R. orgaan „De Vrije Westfries" plaats gehad. De heer J. Hommes sprak een openingswoord. Na mens het Centraal Comité der A. R. partij sprak de heer J. Schouten, daarna spraken ds. Bik en de oud-redacteur Smeenk. Ten slotte voerde een groot aantal afgevaardig den van verschillende organisaties het woord en werden blijken van waardeering overhandigd. AANBESTEDING WEGWERKEN. WIERINGERMEER. De directie van de Wieringermeer heeft gisteren aanbesteed het opnemen van de aanwezige klinkerbestrating en het aanleg gen van en 5.7 K.M. breede gewalste ver harding ter lengte van 6.3 K.M. in den Alkmaarschen weg in de Wieringermeer. Laagste inschrijfster was de N.V. v.h. P. Daalder's Aannemersbedrijf te Alkmaar, bij uitvoering van de deklaag in teerslak- ken of steenslag met 53.000, bij uitvoe ring van de deklaag in koud asfalt met 68.000. De gunning is aangehouden. Weer een dokter. Naar de N. H. Crt. verneemt zal zich als nieuwe dokter in ons dorp vestigen dr. Grosveld uit Amsterdam. Afloop aanbesteding. Voor eenige weken had er vanwege het waterschap de Purmer een publieke aanbe steding plaats voor het maken van een be- tonnenbrug over Purmerringvaart in de gemeente Purmerend. Gister is pas de gun ning verleend aan den laagsten inschrijvers op één na, onze plaatsgenoot Joh. van Harskamp en J. Moejes te Obdam. Nachtvorst. De sterke nachtvorst van 10 op 11 Mei is voor de aardappelbouwers en eigenaars van boomgaarden zeer schadelijk geweest. Heele akkers zijn totaal zwart gevroren en ook aan vruchtboomen is zeer veel schade toegebracht. „Verlaat onmiddellijk mijn kleed kamer, U ziet toch, dat ik niet ge kleed ben!" Vereeniging „De Koophandel". De vereeniging van groothandelaren in groenten en aardappelen „De Koophandel gevestigd te Broek op Langendijk, hield haar algemeene jaarvergadering Dinsdag middag in het lokaal van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, de heer P. Deutekom, die voor het eerst het voorzitterschap waarnam, woorden van waardeering gespreken tot den heer C. Wa genaar Kz., die lange jaren voorzitter van Koophandel is geweest. Hij dankte hem voor al hetgeen hij voor den handel heeft weten te bereiken. Hij sprak vervolgens een kort herdenkingswoord ter nagedachtenis van burgemeester Slot van Broek op Langen dijk, die als voorzitter van de L.G.C. zeer veel voor den tuinbouw heeft gedaan, maar ook den handel een warm hart toedroeg. Na voorlezing van een brief van de L.G.C. over het .verplichte ontvangen van per as aangevoerde producten vanaf dit voertuig gaf de heer J. Kramer een overzicht van de financiën van de vereeniging. Het voordeelig saldo is 885.30. Het beginsaldo was 613.73. Het batig saldo van den nachtteie- foondienst was 31.10. Deze rekeningen werden aldus vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. F. Slot, vermeldde o.m. het in het jaar 1937 doorgevoerde verplichte veilen van goedgekeurde pootaardappelen. Door het vaststellen van ophoudprijzen is deze rege ling hier mislukt en zal men de gevolgen nog jaren gevoelen, aangezien de Friesche handelaren niet zullen loslaten, wat zij van ons hebben afgenomen, doordat zij tegen lagere prijzen konden verkoopen dan wij. Het bestuur heeft verzwaring van de kwali- teitseischen voor de kool aangevraagd, opdat in het vervolg alleen eerste kwaliteit kan worden uitgevoerd. Regeling van den aan voer aan de veilingen is gewenscht. Nood zakelijk zal het zijn, dat een sterke organi satie wordt gesticht om zoowel de belangen van den export als van den binnenlandschen handel te verdedigen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Kramer herkozen. In de plaats van den heer Bonnet, die niet herkiesbaar was, werd de heer H. Wagenaar gekozen, nadat de heer H. Stenneberg eerst was ge kozen, doch had bedankt omdat hij het beter vond, dat een exporteur werd gekozen. De heer Jb. de Vet te Oudkarspel werd als lid der vereeniging toegelaten. zigingen kunnen worden aangebracht. Slechts de heer G. Bekker stemde tegen De heer J. Kramer stelde voor bjj de vei lingen aan te dringen op gelijke sorteering van de kool. Daaraan is nog wel wat te ver beteren. De heer J. Trompetter wilde ook aandringen op strengere toepassing van de boetebepaling t.a.v. het tekort aan gewicht en dat ook boeten werden opgelegd voor het opsmokkelen van de kool. Hierover zal aan de veilmgsbeeturen wor den geschreven. Op voorstel van den heer K. Ootjers zal aan den Noordermarktbond worden ge vraagd in de veilingoverkapping een luid spreker te plaatsen. Men zal aan de veilingen vragen, de bas cule-huur te halveeren, omdat er thans veel minder gebruik van wordt gemaakt. Naar aanleiding van de in deze vergade ring gevoerde besprekingen zal het bestuur met de veilingbesturen in overleg treden om zoo mogelijk een goede aanvoerregeling te maken voor de winterkool. Verscheidene kooplieden, die hun aard appelhandelaarsvergunning hadden inge^ leverd bij de restitutie van teveel betaalde heffing, hebben deze vergunningen nog niet teruggekregen. Het bestuur zal pogin gen doen, deze vergunningen terug te krij gen. Aan het U.C.B. en de stoomvaartmaat schappijen zal worden verzocht meer toe zicht te willen uitoefenen op de verlading van onze tuinbouwproducten. Er wordt aan de booten wel eens heel raar mee geleefd Het werd afgekeurd, dat in Warmenhui- zen bij de aflevering van de Deensche witte kool met een stipje gelegenheid werd ge geven om het een beetje onder elkaar te maken, zoodat de tuinders een zeker ge deelte van hun geleverde hoeveelheid lieten aftrekken. Hierover zal aan die veiling wor den geschreven. De voorzitter van de Warmenhuizer vei ling, de heer K. Molenaar, vestigde de aan dacht van De Koophandel op de bepaling, dat voor bewaarkool, welke vóór 15 Novem ber wordt aangevoerd, een lagere ophoud- prijs zal worden vastgesteld en geen toeslag verleend. Hij verzocht De Koophandel mede werking te willen verleenen om dit tegen te gaan. De vereen, zal zich met de veilingen in verbinding stellen. Een voorstel van den heer Stenneberg om 50 beschikbaar te stellen voor de door den uiendiefstal uit de veiling te Broek op Lan gendijk gedupeerden werd verworpen. De heer Rijper drong er nog op aan, dat wanneer peen werd geveild, welke niet voor uitvoer geschikt was, dit werd bekend gemaakt. De heer S. de Boer Kz. dankte voor de waardeerende woorden gewijd aan de nage dachtenis van wijlen burgemeester Slot. Daarna sluiting. De opkomst van leden was niet groot. Mevr. ScheneBottger opende de ver gadering met een woord van welkom. Naar aanleiding van een ingekomen brief, waarin werd gevraagd, of iemand die aan de Ringvaart te Heerhugowaard woont, lid kan blijven, werd medegedeeld, dat dit niet kon, aangezien men bij event. uitzending niet in aanmerking zou komen voor een gemeente subsidie. De secretaresse, mevr. PaarlbergHart- land, deelde in haar jaarverslag mede, dat het ledental is teruggeloopen van 271 tot 262. Te Broek op Langendijk van 39 tot 43 ge stegen, doch te Oudkarspel verminderd van 91 tot 86, Noordscharwoude van 99 tot 92 en Zuidscharwoude van 42 tot 41. De afdeeling heeft 17 kinderen uitge zonden, waarvan 8 voor rekening van het Bio-Vacantie-fonds. De kinderen zijn samen 813 dagen verpleegd. Het gewicht van de uitgezonden kinderen is toegenomen met minstens 2 pond en 1 ons en maximum 11 pond. Mevr. PaarlbergHartland gaf hierna een overzicht van den stand der financiën. Ontv. was 1060.74, uitgegeven 1040.60, in kas 20.14. Verleden jaar was het nadeelig saldo 213.75, zoodat men vooruitgegaan is Jaarverslag en financiën verslag werden aldus vastgesteld. Nadat de voorzitster mevr. De WitVan Braambeek had bedankt voor het per auto wegbrengen van een aantal kinderen, deelde de secretaris mede, dat in 1938 weer acht kinderen voor rekening van het Bio- Vacantiefonds zijn uitgezonden. Naar de algemeene vergadering zal geer) afgevaardigde worden gezonden. Medegedeeld werd, dat het maandblad via de afdeelingen zestig cents per jaar kost, Anders 1. In het najaar zal nog weer eens een vlag getjesdag worden gehouden. Men besloot, Donderdag na Pinksteren een bezoek te brengen aan het Bio-Vacantie Oord te Bergen aan Zee. (Van onzen by zon deren medewerker). De stemming in Oss, gerezen na het Omzet veiling. De omzet aan de veiling alhier be draagt voor de eerste vier maanden van dit jaar 54.959.34. Het vorige jaar luidde dit cijfer over dezelfde maanden 35.315.43. Spuit probeeren. Dinsdagmiddag was het een middag van het z.g. spuit probeeren. doch dat aan dit spuit probeeren een b(j zonder tintje zat was wel merkbaar door de groote belangstelling, zoowel van plaatselijke autoriteiten, als van die uit omliggende gemeenten en van vele brandweerautoriteiten. Dien middag zou n.1. de nieuwe brandspuit arriveeren, die door de gemeente Uitgeest aangekocht was bij de fa. Bikkers en nadat deze zou hebben gedemonstreerd, aan de ge meente overgaan. Als terrein van demonstratie was gekozen het terrein van de jachthaven, een groot en ruim terrein en in voldpende mate water voorhemden. Bij informatie hoorden we dat de capaciteit van deze brandspuit, die in haar soort nog een baby-spuit wordt genoemd, niet minder is dan 2500 liter per minuut, en gezien onze vorige motorspuit, waarvan de capaciteit 450 liter bedroeg, is dit wel een heel groote verbetering Voorts zijn er aangekocht 400 meter nieuwe slang, zoodat de brandweer thans uitstekend is uitgerust. Na de demonstratie op het terrein werd nog een demonstratie gegeven bij den kerk toren en dan zou tevens de watertoevoer plaats hebben via de waterleiding. Het was nu een goede gelegenheid om de hoogte van het spuiten zoo ongeveer te schatten. Het blijkt nu dat wanneer er voldoende stralen op de waterleiding zijn aangesloten, men tot een hoogte kan komen van zoo on geveer een 50 meter. Nader werd ons me degedeeld, dat de opvoerhoogte van de brandspuit bedraagt 65 meter en dat er 45 meter ver gespoten kan worden. De brand spuit is uitgerust met 3 zoeklichten waarvan één is voorzien met 100 meter loopkabel. Tevens is voor het drogen van de brand slangen op het gemeenteterrein een inrich ting gemaakt. Een 14 meter hooge paal is al daar opgesteld en kan men nu de slangen hieraan ophangen door middel van een hijschinrichting. Na afloop van een en ander werd door den burgemeester dank gebracht aan de fa. Bik kers voor de levering, aan het brandweer corps voor de medewerking bij deze demon- Schietwedstrijden. Dinsdag zijn bij het strand te De Koog schietwedstrijden gehouden voor de leden van de Bijz. Vrijw. Landstorm op Texel. Bij dezen wedstrijd waren tegenwoordig gene raal Duymaer van Twist, generaal-majoor De Jongh, inspecteur van den Vrijw. Land storm en andere autoriteiten. Ook waren eenige dames aanwezig. Minister v. Boeijen, die eveneens het voornemen had gehad, om bij de wedstrijden aanwezig te zijn, was on verwacht verhinderd. De wedstrijden stonden onder leiding van den heer H. Kievits, plaatselijk leider, ook de burgemeester van Texel was aanwezig en de leden van de plaatselijke afdeeling van den B. V. L. Na den wedstrijd werd aan alle deel nemers een koffiemaaltijd aangeboden in het badpaviljoen te De Koog. Des avonds werden in het badhotel „Prinses Juliana" te De Koog de prijzen uitgereikt, waarbij door verschillende auto riteiten het woord werd gevoerd. Des avonds verlieten de hooge bezoekers het eiland weer, gedeeltelijk met een marinevaartuig, gedeeltelijk met de Texelsche boot. De brandweer oefende. De brandweer heeft haar eerste oefe ning gehouden. Er werd geoefend in het opzetten van brandkranen, terwijl de man schappen van de motorspuit bekend werden gemaakt met de eerste beginselen van hun taak. Over veertien dagen zal weer worden geoefend. Verkocht. Naar wij vernemen, is de woning annex kooldorsch met erf en water aan de Dub- belebuurt, welke Dinsdagavond werd ge kocht door den heer Dirkmaat uit Wormer- veer, onderhands verkocht aan den heer D. de Boer voor 1750. Vergadering tomatenk weekers. Dinsdagavond vergaderden de tomaten- kweekers in het betaalkantoor van de Lan- gendijker Groenten-Centrale onder voor zitterschap van den heer S. de Boer Kz. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom. Hij wees er op, dat het nieuwe seizoen hier niet begint met de vroege aardappelen, maar met de tomaten, waarvan hier reeds een belangrijke cultuur is. Spr. verheugde zich over de flinke opkomst, waaruit blijkt, dat de kweekers belangstelling hebben voor hetgeen hier besproken zal worden. Van den regeeringscommissaris voor den tuinbouw is een brief ontvangen, waarin bericht over de arrestatie van een wachtmeester der marechaussee, die vroeger in Oss zijne uitstekende diensten had vervuld, is niet geheel opgeruimd te noemen. En niet ten onrechte, immers de „affaire-Oss", die zooveel stof deed en doet opwaaien en die zich grootendeels rondom de marechaussee afspeelt, zal naar de Ossche opinie weer in het volle licht komen te staan. In Oss zelf is men ervan overtuigd met een volkomen opzichzelf staand geval te doen te hebben, dat geenszins een blaam werpt op het marechausseecorps als zoo danig, maar men is evenzeer de meening toegedaan, dat in deze, hoewel buiten gemeen onaangename kwestie, geen aan leiding gevonden behoeft te worden, het pas ontstoken Ossche vuur op te rakelen. Bevreesd is men vooral voor de mogelijk heid dat er thans menschen naar voren zullen komen die deze arrestatie zullen uit leggen als een poging om de zaak Oss ten koste dan van den wachtmeester op deze wijze te smoren. Voor ons ligt het hoofdartikel dat één dezer dagen verscheen in het dagblad van Oss eh waarih aangemaand werd tot rust, tót eën kalm beschou"wen der toedracht van zaken. Gèwaarschuwd werd voor een ver keerd verband zoekert tusschen de onder scheidene feiten. Daartoe is thans naar Oss meent door deze arrestatie voor de buitenwereld genoeg redenen te zoeken. Het delict, waar de marechaussee zich aan schuldig gemaakt zou hebben, zal niet als een apart feit worden beoordeeld, maar op diverse wijzen gecombineerd worden met wat eenige weken ruimschoots reden gaf tot schrijven en praten. „Het wordt zoo langzamerhand voor ons menschen uit Oss wel heel onaangenaam om te zeggen „dat je in Oss woont", zoo merkt een inwoner op. Ik geloof dat ieder een dan denkt dat je iets op je geweten hebt. Nu zal dit weer wat op Oss drukken. Dan moet men bovendien weten dat het hier een marechaussee betreft, die al heel poosje uit Oss weg is. Maar daar wel niemand aan denken en de eerste dachte van de menschen zal wel zijn het een marechaussee is die behoort tot hen die zoo juist uit Oss zijn vertrokken. De groote menigte zal wel meteen met allerlei nieuwe ideeën komen aandragen. Ik kan tenminste niet gelooven, dat er veel menschen zullen zijn, die nu eens niet dadelijk verband leggen tusschen deze arrestatie en wat zich hier kortgeleden heeft afgespeeld. Wat zullen de kranten hier over schrijven, op welke wijze zullen zij het nieuwe bericht verder met Oss ver werken. Vermoedelijk wordt Oss er niet beter op..." En zoo heeft Oss gelijk alles en ieder een buiten Oss nieuwe stof tot over peinzing gekregen. Naar de Ossche opinie tot heil van een verdoezeling en dooreen- halen der werkelijke feiten. kleine f 0.11. De binnenlandsche handelaren mogen de kisten inruilen, tegen vergoeding van 2 cent per kist voor papier. De volgende week zal tweemaal geveild worden; daarna driemaal per week. Nadat nog eenige zaken van minder be lang waren besproken, volgde sluiting. £aiul= enJuMteim een zal ge- dat Een voorstel van het bestuur, om de poters stratie. Voorts werd hulde gebracht aan den deze mededeelt, dat de vraag of geldende U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een Vraag en Aanbod". 35 cent p. 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. van alle bij de veilingen aangeslotenen door de transportarbeiders te laten dichtnaaien en laden, waar dan ook geladen wordt, werd met 31 tegen 9 stemmen aangenomen. Een voorstel van den heer Stenneberg om ook de niet-aangeslotenen hierbij te betrekken werd verworpen met 23 tegen 17 stemmen. Op voorstel van het bestuur werd het salaris van den administrateur voor de so ciale verzekeringen van De Koophandel ge wijzigd, in dien zin, dat het minimum werd bepaald op 500 per jaar. Dit is tijdelijk. Het verslag van de sociale verzekeringen gaf aan, dat één ongeval was voorgekomen, maar dat daarentegen het aantal ziekenuit- keeringen zeer sterk gestegen is, het is ver dubbeld. De uitkeeringen beliepen een be drag van 3800 en het aantal ziekendagen was 1420. Thans is het bezit van het fonds 4669.36. In 1937 is f 44.124.58 aan arbeids loon uitgekeerd, hetgeen 11-000 meer is dan in het vorige jaar. Na eenige besprekingen besloot men een jaarlijksche bijdrage van 50 te verleenen gewezen onder-commandant J. Twaalfhoven, die tengevolge van de reorganisatie van het brandweercorps, zijn functie als zoodanig heeft neergelegd. Autotocht ouden van dagen. De jaarlijksche autotocht van de ouden van dagen zal 1 Juni a.s. gehouden worden. Op de vergadering werd het reisplan vastgesteld. Men zal van hier naar de Streek rijden en over Hoorn naar Edam en Volendam. Vandaar per boot naar Marken. Tevens gaat de tocht door de Beemster, Alkmaar, Bergen, Schoorl, Warmenhuizen en Oudkarspel. Er zal ook nu weer met lijsten gecircu leerd worden. Centraal Genootschap Vacantie- kolonies. Het Centraal Genootschap van Kinder richtprijzen voor een bepaalde periode ver kort of verlengd dienen te worden voor I 58.50, prei 7— event. steunuitkeering, eerst later onder het 1 2.20 raapstelen oog kan worden gezien. gag Dit antwoord was ontvangen op een brief, welke verleden jaar is verzonden, toen de oogst verlaat was door den geringen groei en men verzocht had hiermede bij het vaststel len van de richtprijzen rekening te houden. De voorzitter herinnerde aan de door den heer P. Kool geleide praatavonden over het kweeken van druiven. Voor de prettige lei ding en het serieuze onderwijs dankte de voorzitter den heer Kool. KENNEMERLAND. Het beeld van de markt is: kleine aanvoer en hooge prijzen. Er is dit voor jaar een tekort over de geheele linie en bijgevolg veel animo om te koopen met hooger prijzen. Het is dit voorjaar opmer kelijk hoe weinig er is doorgedraaid en hoe de prijzen als regel uitstaken boven de gemiddelde prijzen van 1936 en 1937. Jam mer is, dat er slechts enkelen tot de be voorrechten behooren, die behoorlijke kwan- tums kunnen aanvoeren. Bloemkool le soort maakte een prijs van 14 tot 24.50 en 2e soort 9.50—13.50 per 100 stuks. Aardbeien, waarvan al een beduidende aan voer, waren duur en de glascultuur voor aardbeien is dit jaar heel goed. Mooie aard beien golden 0.35f 0.50, gemiddeld over de geheele week 0.300.45 per doosje. Spipazie waarvan kleine aanvoer was duur. Ie soort gold f 0.40f 0.65, 2e soort f 0,200.28 per kist (inhoud 8 K.G.) Pos telein vyerd voor fancy-prijzen verkocht, n.L 0.901.10 per kist. Sla was ook duur, n.L 36 voor le soort en 1.502.25 voor 2e soort, per 100 stuks. Bosgroente was ge wild en bospeen werd voor hooge prijzen afgenomen. We noteerden als gemiddelde over een week: Wortelen 1017, rabarber 10.50, peterselie 1.502, radijs 1.502.60 en selderie 1.502.50 per 100 bos. De eerste asperges zijn er, doch de aan voer is gering. Het weer is niet goed om „te luopen" en bijgevolg zijn de eerstelingen duur. Eerste soort maakte een prijs van 0.40—0.48, 2e soort 1524 per 100 bos. Het laatste witlof was duur, n.1. 1823 per 100 K.G. De overige aanvoer bestond aan de gemeente Broek op Langendijk voor Herstellings- en Vacantiekolonies, afd. de te bouwen nieuwe sluis. Men verbond er Langendijk, vergaderde Woensdagmiddag in echter de restrictie aan, dat jaarlijks wij- Concordia, alhier. M uit onbeduidende kwantums en prijsverschil Men besloot de tomaten weer gezamenlijk bij de vorige week bestond niet. te doen sorteeren en en bloc te laten veilen nlet een maximum van 4300 K.G. Voor de uitvoering dezer werkzaamheden werd de heer C. Duijff Jbz. aangewezen. De kosten zullen als volgt zijn: afgehaald per auto 0.60, per motorboot t 0.50 en bij het veilingsgebouw gebracht f 0.37y, per 100 K.G. Voor de plukkisten en het gebruik van de machines zal 0.10 per 100 K.G worden berekend. Rechtszaken POLITIE AGENT VRIJGESPROKEN. De Amsterdamschc rechtbank heeft een politie-agent, die terecht heeft gestaan als verdacht van mishandeling van een burger, I vrijjgesproken van het hem tenlaste gelegde. De prijs van éénmalige pootjesbakken is I De officier van justitie had f 50 boete gevor- yoor de groote bakken 0.19 en voor de derd. J

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8