SPORT EN WEDSTRIJDEN. FeijenoordenHeracleswinnenopnieuw Alkmaarsche Boys kloppen het oude Z.V.V. Quick promoveert naar de eerste klasse. Alkmaarsche Boys bijna gepromoveerd I Om het kampioenschap van Nederland. Benauwde zege van Feijenoord op D. W. S. P. S. V.—Heracles 1—7. H. D. V. S.—Emma 1-2. De Zaansche ploeg degradeert...; Matig spel in de hitte. Bij Z. V. V.'s degradatie. Voetbal. In de kampioenscompetitie hebben zich verrassende dingen voorgedaan: zoowel Feyenoord als Heracles wonnen, de eerste met zeer kleine, de tweede met zeer groote cijfers. Daardoor is Heracles aan den kop gekomen. Drie clubs konden promoveeren, maar Hermes en F. V. C. faalden en lieten het op een extra-wedstrijd aan komen. Alleen het 50-jarige Quick deed zijn plicht en zal de plaats van P E. C. innemen in afdeeling III. Feyenoord had heel wat moeite met D. W. S., dat plotseling fel van zich afbeet en bijna een gelijk spel geforceerd had. Toch was de kleine 21 zege der Rotter dammers verdiend. Heracles' voorhoede was zeer productief en passeerde P. S. V.'s achterhoede zeven keer! En nu de groote beslissende wedstrijd HeraclesFeyenoord! Wie zal de gelukkige worden? Op het'oogenblik heeft Heracles de leiding door een beter doelgemiddelde: Heracles 7 6 0 1 21—9 12 Feyenoord 7 5 2 0 187 12 D. W. S. 6 0 3 3 3—7 3 Be Quick 6 114 7—13 3 P. S. V. 6 0 2 4 5—18 2 Promotie-competitie. Emma en Hermes streden in Rotterdam. De thuisclub had aan 'n gelijk spel genoeg, was den heelen wedstrijd sterker, had zelfs een tijdlang de leiding enverloor. Zoodat op neutraal terrein de beslissings wedstrijd gespeeld moet worden. Hermes D. V. S. 4 2 1 1 118 5 Emma 4 2 11 75 5 Overmaas 4 1 0 3 611 2 Quick deed verstandig. Ook zij had aan een gelijk spel al genoeg, maar Rigtersbleek werd met 3—0 geklopt, zoodat de oude Nij- meegsche club haar eersteklasserschap weer heroverd heeft met zeer fraaie cijfers: Quick 4 4 0 0 151 8 Rigtersbleek 4 2 0 2 65 4 P. E. C. 4 0 0 4 2—17 0 In het Zuiden won de Valk van Hero en behield dus haar kleine kans. Maar Bleyer- heide is al bijna gered, zooals uit den stand blijkt: Bleijerheide 3 3 0 0 135 6 de Valk 4 2 0 2 8—8 4 Miranda 3 111 98 3 Hero 4 0 1 3 312 1 En ziet, in het Noorden zou F. V. C. ge makkelijk promoveeren. Ze won eerst twee wedstrijden met groote cijfers, speelde toen gelijk tegen G. R. C., waardoor Hoogezand nog een theoretisch kansjq kreeg. Ze moest beginnen, om haar twee resteerende wed strijden te winnen. G. R. C. werd een week geleden geklopt, gister verloor F. V. C. op eigen bodem met 30! En Hoogezand heeft het tot een extra-wedstrijd gebracht! F. V. C. 4 2 11 9—5 5 Hoogezand 4 2 11 75 5 G. R. C. 4 0 2 2 4—10 2 Relletjes in Tsjecho-Slowakije. - Het Tsjecho-Slowaaksche persbureau meldt, dat 250 personen in optocht naar Eisgrub zijn getrokken om volgens getuigen daar een conflict met de Tsjechen uit te lokken. Vóór de stad wilden politie en gendarmerie de betoogers verspreiden. Waarop dezen begon nen met steenen te gooien, als gevolg waai- van een politieagent ernstig gewond werd. Tenslotte wist de politie de menigte te ver spreiden. Vijftien personen werden gear resteerd. Op hen werden verscheidene wa pens gevonden. Oud-minister gearresteerd. - Men heeft te Rio de Janeiro gearresteerd den oud-mi nister van justitie Vicente Rao en den direc teur der faculteit voor de medicijnen Rocha- vaz, alsmede generaal Panteleao en vele andere integralisten. Een S.S. man vermoord. - Een S.S.- wacht van het gevangenenkamp Buchen- wald bij Weimar is door twee gedetineerden tijdens den arbeid in de open lucht ver moord. De daders sloegen den S.S.-man met een spade neer en ontkwamen met mede neming van een geweer en dertig scherpe patronen, alsmede van den dienstpantalon van den vermoorde. Het geweer is later teruggevonden. Opruiende pamfletten verspreid. Zaterdag en Zondag heeft men in Tsjecho- Slowakije getracht pamfletten met een tegen den staat gerichten inhoud te verspreiden in een reeks steden in Bohemen en Moravie. De opstellers van het pamflet hadden blijk baar beproefd den indruk te wekken, dat het van Tsjecho-Slowaaksche zijde afkom stig was; het was echter in zoo slecht Tsje chisch geschreven, dat de afkomst duidelijk u De schotschriften zijn per post verzonden of hier en daar neergeworpen. Duizenden pamfletten zijn in beslag genomen, terwijl verscheidene schuldigen, allen van Duitsche nationaliteit, gearresteerd zijn. De meeste dezer zijn lid van de Sudeten-Duitsche par ten. Het pamflet moest de Tsjechen er van overtuigen, dat zij niet in hun staat moesten gelooven en geen vertrouwen moesten heb ben in hun bondgenooten, vooral niet in Frankrijk. PROMOTIE DERDE KLASSE. De Boys bezorgen zich door een nuttige overwinning een pracht kans! De rood-witte Alkmaarders deden dan toch, wat we van hen verwacht hadden: ze wonnen n.1. van het bezoekende Z. V. V., en wel met de cijfers 41, waardoor de pro motiekans al bijzonder fraai geworden is. Bravo Boysvoor deze keurige pres tatie! De blauw-zwarte Zaandammers zijn inmiddels naar lagere regionen gedegra deerd en we kunnen slechts den wensch uitspreken, dat de afwezigheid van het sympathieke Z. V. V. dat reeds meer dan twintig jaar het tweedeklasseschap be zat van korten duur zal wezen. Intusschen is de positie van de Alkm. Boys al heel mooi; de deur van de tweede klasse staat reeds op een kier en één flinke stoot in den vorm van een overwinning of een gelijk spel bij Bloemendaal a.s. Zon dag is voldoende om de hoogere klasse te betreden. Ja, zelfs bij een nederlaag heeft men het lot nog geheel in eigen han den, daar dan een beslissings-wedstrijd noodig is. De stand is nu: Alkm. Boys 3 2 1 0 72 5 Bloemendaal 3 111 55 3 Z. V. V. 4 1 3 5—10 2 En nu a.s Zondag Bloemendaai-Alkm. Boys. In de andere promotie-competitie. deed Watergraafsmeer toch meer dan we verwacht hadden. Een gelijk spel bij B.F.C zou hen nog een beslissings-wedstrijd ge ven, een resultaat, waar we Amsterdam mers nog wel eenige kans op gaven. Het werd evenwel nog een 10 overwinning voor de bezoekers, zoodat ook hier de tweede klassers hun plaats voor een der kampioenen moest ruimen. Een prettige verrassing voor trainer Mulders die als „buurt-bewoner", de Meer-ploeg met heel wat technische wen ken en andere aanwijzingen, ter zijde staat. Watergraafsm. 4 3 0 1 96 6 B. F. C. 4 2 0 2 ft—6 4 Baarn 4 1 0 3 47 2 PROMOTIE RESERVE DERDE KLASSE. Ook Z. V. V. Ii gedegradeerd. In verband met het feit dat de ontmoe ting Ajax IVWest-Frisia II een punten- deeling (33) wat inmiddels een goed resultaat van de rood-gelen is opleverde, hebben de Enkhuizenaren nog een kans be houden, doch het door Z. V. V. II te be halen aantal winstpunten (4). werd over schreden, zoodat ook de blauw-zwarte re serves zijn gedegradeerd en het volgende seizen in de reserve derde klasse zullen uitkomen. De stand is hier nu: Ajax IV 3 2 1 0 7—5 0 West-Frisia II 3 111 10—7 3 Z. V. V. II 2 0 0 2 3—8 0 Feyenoord heeft een kleine benauwde zege op de Amsterdammers behaald, een overwinning, welke volkomen verdiend was, doch in het laatste kwartier van de tweede helft aan een heel dun draadje hing. Ongetwijfeld demonstreerde Feyenoord het beste voetbal. Vooral in de eerste helft waren er perioden, waarin de Rotterdam mers over alle linies domineerden. Het behoefde dan ook geen verwonde ring te wekken, dat na een half uur Feyenoord reeds een 20 voorsprong had, waardoor menigeen dacht, dat de Rotter- damsche club van de overwinning reeds zeker was. Maar een tegenpunt van Mel- chers Sr. het eenige goede, wat de D. W. S.-midvoor dezen middag heeft gedaan bracht de spanning er weer in, die ook na de rust volkomen bewaard bleef. Mede hierdoor was het voor de toeschouwers een aantrekkelijke ontmoeting, al stond het spelpeil geenszins hoog. Na den aftrap nam Feyenoord onmid dellijk het spel in handen. Na een kwartier nam Feyenoord op bij zonder fraaie wijze de leiding. Een voorzet van Vrauwdeunt zweefde juist over Cal- denhove heen en de Vroet wist vallende in te koppen. Een prachtig moment van goed en snel voetbal, 01. De wedstrijd was ruim 20 minuten oud toen enkele gevaarlijke rennen van Drager de inleiding vormden van een overwicht der Amsterdammers. Doch zooals het bij voetbal^ reeds zoo vaak is gebeurd, ge schiedde het ook ditmaal: er kwam een doelpunt juist aan dien kant, waar men het niet verwachtte. Een ver naar voren gespeelde bal van Linsen werd keurig door Kantebeen mee genomen en onhoudbaar door hem in een doelpunt omgezet, 02. Feyenoord bleef sterker. Het was dan ook meer een blunder van de Rotterdamsche achterhoede, die bleef staan, toen Melchers Sr. op een pass van Wiertz doorliep en de D. W. S.-midvoor tot zijn eigen verrassing een vrij veld voor zich kreeg. Van Male kwam daardoor te laat uit zijn doel en met een kalm schot ver kleinde Melchers den achterstand, 12. Direct hierna was het Kantebeen, die scoorde, doch dit doelpunt werd wegens „hands" geannuleerd. Direct na de pauze was het Feyenoord, dat sterk in de meerderheid kwam. Ver scheidene kansen werden door slecht schie ten verknoeid. Het aantal precaire situaties voor het Amsterdamsche doel werd steeds grooter, terwijl de aanvallen van D. W. S. zeer zeldzaam waren. Feyenoord wist de score niet te verhoo- gen en toen D. W. S. een kwartier voor het einde zich wat aan den druk wist te ont trekken, kreeg de blauw-zwarten voorhoede zelfs nog enkele kansen voor den gelijkma ker. In de laatste minuten stond heel Feyen oord te verdedigen, doch D. W. S. kon er niet door heen komen en zoo kwam het einde met een 21 overwinning voor de Rotterdammers. P. S. V. heeft kansloos van Heracles ver loren, ofschoon er in het veldspel van de beide ploegen nauwelijks eenige kwaliteitS' verschil viel te bespeuren.. Het spel op het middenveld was echter ook het eenige, waarin de Eindhovenaren de gelijken waren van hun tegenstanders. Het verschil tus- schen beider aanvalsspel en beider defen sieve kwaliteiten was zeer groot, zoo groot, dat de Almeloërs daarvoor zeker een zege met vier doelpunten verschil ver dienden. De voorhoede was ongetwijfeld Heracles' sterkste linie, een linie die als geheel zeer snel opereerde en waarvan de spelers individueel zoo bewegelijk waren, dat zelfs een zeer hechte defensie de grootste moeite gehad zou hebben om hen te dekken en hun stormloopen te stuiten. In het eerste kwartier had P. S. V. mees tentijds het offensief in handen en het was dan ook niet overeenkomstig de verhouding in het veld, dat Heracles na 15 minuten spelen de leiding nam. De Oostelijke ploeg kon dat echter doen, omdat de Eindhoven sche backs een haast onbegrijpelijken blun der maakten: de naar buiten gezworven de Jong passeerde nabij de zijlaan Wallaert. Hij kreeg zonder dat iemand hem aan viel! den bal op tot op twee meters voor doel en toen Boumans, ten einde raad, uit zijn goal kwam, schoot de midvoor der gasten rustig in! 01. Een verrasende uitval der Eindhovenaren waarbij van Kooyk een prachtigen lagen center van Drouen, volkomen onhoudbaar, in het net schoot (11) bracht na 31 minuten spelen een opleving: de beide teams brachten weer al hun krachten in het spel en beide doelen kwamen om beurten in gevaar. Opnieuw verkreeg het Eindhovensche team een overwicht in het veld, doch de rood-witten bleken geen voorsprong waard te zijn. De Almelosche voorhoede bleek beter in staat te zijn om situaties uit te buiten: na 41 minuten spelen tikte Schlos- ser, uit een rechtschen voorzet, het leder met zijn hak achteruit en geen enkele P. S. V.er was aanwezig om Jaarsma te beletten, den bal in het net te schieten (12). Het enthousiasme, waarmee P. S. V. aan de tweede helft begon, werd reeds spoedig getemperd door tegenaanvallen der Alme loërs, waarbij opnieuw de onzekerheid der Eindhovensche verdediging aan het licht kwam. Die onzekerheid werd na 10 minuten spelen afgestraft, toen de zwartwitten met fraaie korte centers waartij de Eind hovensche backs werkeloos bleven tot het doel der roodwitten doordrongen. Het was de Jong. die er het laatste tikje aan gaf (1—3). Enkele minuten later was het weer goal nu tengevolge van een blunder van Bou mans, die ofschoon dat gemakkelijk mo gelijk geweest was Jaarsma niet belette, een hoogen voorzet van Entjes in het net te koppen (14). P. S. V. was daarmee een geslagen team. In den resteerenden tijd scoorde Heracles nog driemaal en won dus met 71. De thuisclub had slechts een gelijk spel noodig om haar eerste klasseschap voor een jaar te prolongeeren, maar tegen elke ver wachting in- kreeg ze een nederlaag te incarseeren, zoodat beide clubs nogmaals elkaar hebben te ontmoeten in een beslis singswedstrijd. De bezoekers hebben een gelukkige overwinning behaald, want het heeft er tot ver in de tweede helft niet naar uitgezien, dat de punten mee naar Dord recht gingen. Bijna voortdurend toch was H. D. V. S. in de meerderheid zonder dat ze er echter in kon slagen een doelpunt te maken. Na de rust bleef aanvankelijk H. D. V. S. verre in de meerderheid, maar Emma ver dedigde zoo energiek, dat er voor de Schie dammers bijna geen doorkomen aan was. Na verloop van 25 minuten gaf L. Jansen na mooi werk van Borrani H. D. V. S. de leiding (10). Met dit doelpunt scheen de zaak beslist. Emma echter dacht er anders over, ze veranderde haar opstelling, waardoor de linksback Zwaan naar de voorhoede ver huisde. Veertien minuten voor het einde ontsnapte Ockenburg en uit diens voorzet joeg Zwaan den bal langs Beun, waardoor de stand gelijk was (11) en vier minuten later was het al weer Zwaan, die een keu rig doelpunt maakte (12). Heel H. D. V. S. viel in de laatste minu ten aan, Borrani schoot nog eens tegen den onderkant van de lat, maar wat H. D. V. S. verder ook probeerde, de stand bleef onge wijzigd. Z. C. F. C. IJONG-HOLLAND 1—3. Verrassende en verdiende overwinning. Na een uiterst enthousiasten en spannen- den wedstrijd heeft Jong Holland de kam pioen der afd. Z. C. F. C. I met 3—1 ge klopt. Bravo Oranje-truien, dat was goed werk. Niemand had deze overwinning ver wacht, een gelijk spel zou al een prestatie geweest zijn. De overwinning was verdiend, omdat de J. H.-voorhoede productiever bleek en de achterhoede hechter en af- doender werk verrichtte dan de Zaansche Het veldwerk van Z. C. F. C. was beter dan van Jong Holland, maar in den aanval bleek niet die productieviteit aanwezig te zijn, die voor het maken van doelpunten noodig is. De groote fout was echter, dat men zich steeds bezondigde aan te kort spel, zoodat de Jong Holland-defensie steeds kon ingrijpen. Ook waren enkele Z.C.F.C.- ers te egoistisch, men probeerde alleen langs de backs te komen, maar deze waren Op een Alkmaarsch voetbalveld heeft Z. V. V., dat met Alcmaria een der oudste clubs uit ons rayon is, afscheid moeten nemen van de tweede klasse: haar nederlaag tegen de Alkm. Boys - op zich zelf 'n verdiende nederlaag beteekende onherroepelijk een stap achterwaarts. Moge de Zaansche club de kracht bezitten, om het verloren terrein te kunnen herwinnen. Daar lag iets mats over het spel der Zaandammers; zij speelden van den begin ne af iets te onrustig, te gehaast, iets te onbesuisd. Het was alsof zij voelden, dat zjj tegen een overmacht stonden. En wel was hun aanvalsspel zoo vooral in de eerste helft dat er langdurige momenten kwa men van een Zaansch veldoverwicht, maar voor het doel wist men geen raad met den bal. Dat kwam waarschijnlijk allereerst door de wetenschap dat de wedstrijd ge wonnen moest worden, wilde men niet degradeeren. En ook dan nog moest men zich vast klampen aan het dunne strootje. Want slechts als de Boys en Bloemendaal een week later zouden gelijk spelen, zou Z. V. V.'s kans weer heel normaal zijn ge worden. Aanvallen, was het bevel, dat de Zaansche ploeg gekregen had. Maar kennelijk lag haar dit aanvalsspel niet. Zij had meer haar kracht moeten zoeken in de verdediging en dan met snelle aanvallen op het andere doel los! Echter, daar was geen gelegenheid voor, want de Boys-verdediging liet zich niet uiteen rukken, liet zich niet verleiden tot al te sterk aanvalsspel. Zij wilde eerst haar eigen doel schoon houden, omdat ook een gelijk spel al winst beteekende. En bovendiende Boys willen wel een aanvallende tegenpartij; want hun voor hoede komt nooit beter op dreef dan met snelle overrompelende aanvallen. Z. V. V. was de mindere op dezen war men Zondagmiddag die -eigenlijk te warm was voor de voetbalsport. Zij was de min dere in techniek; zij was ook de mindere in eenheid. En zij kon geen enkel moment bo ven het zeer middelmatige uitkomen. Zelfs een van Halderen niet, hoewel die toch over een gevaarlijk schot beschikt. Hij heeft dezen middag slechts twee keer ge schoten; den eersten keer, toen de kansen nog vrijwel gelijk stonden, den tweeden keer, toen de Boys al veilig waren. Beiden keeren keerde v. d. Horst het schot. De overwinnaars hebben in de tweede helft hun kansen waargenomen. Zij hebben toen geprofiteerd van fouten in de Zaan sche verdediging en zij hebben toen vooral geluk gehad. Want minstens twee doelpun ten waren houdbaar, doch Jonker liet zich verrassen, misschien mede te wijten aan de zon, die hij in het gezicht had. Vlug werd een veilige voorsprong geno men en toen begonnen de Boys rustig te spelen, terwijl terzelfder tijd Z. V. V. een verloren partij voetbalde. Dat het tenslotte 41 werd, doet weinig af aan de zaak: de wedstrijd was een half uur voor het einde reeds beslist. Veel behoeven we van de spelers niet te vertellen: er werd gespeeld onder hooge temperatuur en onder ongunstige omstan digheden, zooals alle promotiewedstrijden onder ongunstige omstandigheden gespeeld worden. En de eene speler kan zich daar beter bij aanpassen dan de andere. En waarom dan het spel van eiken speler na der te ontleden? Wij zouden slechts kunnen zeggen, dat Schenke dezen keer beter was dan tegen Bloemendaal. dat Mulders dezen keer zijn krachten beter verdeelde dan tegen Bloe mendaal, dat Mulders bovendien veel suc ces had met zijn trucs envrije trappen. En overigens hebben de spelers zich gege ven zooals zij konden. Alleen heeft de ver dediging in het laatste kwartier wel een beetje te veel gecombineerd, 't Hinderde dezen keer niet, maar het kan gevaarlijk zijn. Puntlooze eerste helft. De eerste helft verliep puntloos. Wel leek het in het begin, dat de sensatie zou komen, want beide doelverdedigers moesten een paar keer plotseling snel ingrijpen, maar toen het gevaar van die plotselinge aanvallen eenmaal bezworen was, ging het vrij rustig verder tot de rust. Misschien had Z. V. V. over het algemeen een klein veldoverwicht gehad, maar verontrusten kon dit de Boys niet. De beslissing. Spoedig na de hervatting viel de beslis sing. Want er was nauwelijks 4 minuten ge speeld, of Schenke kreeg een kans. Het was Goudsblom, die met den bal even was opgeloopen, toen meteen naar de Grand passeerde en deze zette op zijn beurt weer over naar Schenke, die meteen een hard laag schot loste, dat keeper Jonker volko men verraste. In de volgende 5 minuten kreeg de thuis club nog een paar kansen maar Z. V. V. sloeg de aanvallen af, zij het tenslotte ten koste van een vrijen trap. En Pater nam deze zoo zuiver, dat het meteen 20 werd. Toen was Z. V. V. verloren en de Boys voelden zich veilig. Ze begonnen rustiger te spelen en werden daarop sterker. Nog was er geen 20 minuten verloopen, of Mulders rende langs de lijn, zwenkte naar binnen en verschalkte Jonker opnieuw, nu met een boogbal. (30). Wel zette Z. V. V. toen alles op den aan val, verwaarloosde volkomen haar verde diging, maar het gaf niets meer. De Boys lieten zich rustig terug dringen in de verdediging, maar doelman v. d. Horst kreeg weinig werk. Slechts twee keer moest hij zijn talenten toonen en beide keeren keerde hij het gevaarlijke schot. Pas na 40 liet hij Z. V. V. een maal doelpunten, zoodat de uitslag 41 werd. De scheidsrechter leidde den wedstrijd vrij onzeker. Veel kracht ging er van hem niet uit. niet te passeeren. Ongetwijfeld was de Jong Holland-achterhoede het beste deel van het elftal. Door hun kordaat ingrijpen en door hun zekere manier van optreden wisten ter Horst en Jansen veeJ onheil te voorkomen, terwijl keeper de Waard een uitstekende partij speelde. De middenlinie, gevormd door de Jonge, Tenkink en Stam, speelde vooral verdedigend goed, terwijl de voorhoede met P. Kuiper, J. Kuiper, Har- tog, van Westrienen en Tesselaar, goed combineerde en met haar open aanvallen succes bleek te hebben. Ovr den wedstrijd het volgende: Z. C. F. C. was in den aanvang in de meerderheid, maar haar voorhoede-spel had weinig te beteekenen. Door de Jong Hol land backs werden de doorzichtige aanvallen gemakkelijk onschadelijk gemaakt. Na een kwartier wist Jong Holland zich wat los te werken, maar verder dan een paar snelle uitvallen kwam men niet. De strijd ging nu gelijk op. Zoowel de Zaansche- als de Alk maarsche doelman kregen het eenige kee ren hard te verantwoorden, maar gescoord werd er niet. Na de hervatting bleef de strijd hetzelfde aantrekkelijk karakter be houden. Goed gesteund door de halflinie belaagde de Jong-Hollar.d-voorhoede steeds het doel der gastheeren en na een 20 min. spelens slaagde Westrienen erin door te breken, hij kwam echter ten val, maar Hartog was er als de kippen bij om den bal over te nemen om dan met een harden schuiver Jong- Holland de leiding te geven (01). Z. C. I'C. zette nu alles op den aanval, wat goed was gezien. Z. C. F. C. moest winnen, wilde ze in de volgende ronde geplaatst worden, maar ze verwaarloosde tevens de verdediging en die fout werd al spoedig afgestraft. De druk op 't Jong-Holland-doel werd zwaar, maar de Oranje-achterhoede wist alle gevaar te bezweren en zelfs haar voorhoede aan 't werk te zetten. Hoewel Z. C. F. C. haar uiterste best deed het aan- valspel van Jong-Holland te weerstaan, kon zij niet verhinderen, dat Hartog met een schitterenden kopbal, na zeer tactisch spel van Westrienen Jong Holland's voor sprong vergrootte (0—2). Jong-Holland deed het nu kalm aan, terwijl Z. C. F. C. hard werkte om den achterstand in te halen. Dit gelukte haar inderdaad, toen haar rechts binnen een fout van den Jong-Holland- doelman afstrafte (1-2), Jong-Holland gooide er nu weer een schepje op en het was P. Kuiper, die door de Zaansche defen sie heendrong en met een schuiver in den uitersten hoek den stand op 1—3 bracht. Hot offensief, dat Z. C. F. G. vervolgens nog inzette, stuitte op de Jong-Holland- vtidediging, zoodat in den stand geen wijzi ging meer kwam. Jong-Holland heeft zich nu in de 3e ronde geplaatst en moet nu 28 Mei op eigen terrein den winnaar van den wedstrijd D. E. S.Zwaluwen (Hoorn) partij geven. De heer Lutterot schrijft ons op ons verzoek: Hoewel we ons natuurlijk in de eerste plaats verheugen over het succes van onze plaatsgenoote „Alkmaarsche Boys", gaat toch ook ons medegevoel uit naar het aloude Z. V. V., dat Zondagmiddag op het Boysveld haar tweedeklasseschap verloor. De geschiedenis van de Zaansche Voet- balvereeniging is zoo nauw verwant met die van onze oudste Alkmaarsche club, dat van de ontwikkeling van het Alkm. voetbal wel een flink deel op rekening der Zaandammers gezet mag worden. Vanaf de oprichting in 1900 (en zelfs daarvoor) ontmoeten de Zaandamsche en Alkmaarsche voetballers elkander gere geld, terwijl in 1902 Z. V. V. en Alcmaria in samenwerking met Sport (Hoorn) den Noordhollandschen voetbalbond opricht ten. Ontelbare malen mochten we de blauwzwarte kleuren op de Alm. velden begroeten, zoowel voor de competitie, als bij den N. H. V. B. seriewedstrijden en de reeksen voor den Alcmaria-beker. Spe lers als Rieken, Rijkeboer, Amons, Rem Do Aten, de gebr. Swart en Jan Eb- meyer. Maarten de Wit, de Vries, de Heer, Jan Bakker, Breeuwer, ter Laan en Ter Laag en nog vele anderen waren beken den van iederen Alkm. voetbalenthou siast en behoorden tot onze beste voetbal vrienden. Krachtige en sportieve elftallen zond Z. V. V. jaren achtereen in het veld. Sinds 1916 kwam haar le elftal uit in de 2e klasse en wist zelfs in 1935 het afdee- lingskampioenschap te behalen, ploegen als Zeeburgia, 't Gooi, Edo en Velox ach ter zich latend. Jammer, dat het betrekkelijk falen in de promotiewedstrijden tegen Blauw Wit en Overmaas zulk een terugslag in de Z. V. V. gelederen te weegb acht. Enke len der vooraanstaande sp 'ers gingen over naar Z. F. C., toen nog le kl. en de prestaties vertoonden sindsdien een im mer dalende lijn. Ofschoon, naar bekend, eerst een be slissingswedstrijd tegen H. R. C., Z. V. V. dit jaar op de laatste plaats zette, waren de Zaandammers vermoedelijk wel de zwakste ploeg in de afdeeling. En behalve een opleving in haar thuiswedstrijd tegen Bloemendaal, toonde Z V. V. zich ook in de degradatie driekamp de minst bedre- vene. Volgend jaar zal Z. V. V. dus in de Se klasse moeten uitkomen. Mogen de Zaandammers, terwille van den naam van hun oude club, die met Almaria in het Noorderkwartier pionierswerk heeft verricht, evenveel energie toonen als Bloemendaal en alles in het werk stel len om het verloren terrein te herwin nen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10