Agenda Vraag en aanbod BUIÏENRITTEN Luchtaanvallen! fond: en Jmnéouw löeet&ecUht £uchtuaact LAAGSTE TARIEVEN. NASSAU TAX. Tel. 3545. Verwachting: Buitenlandech weeroverzicht. Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? Beschermt U tegen de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zooveel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nogl EERSTE BLAD. O 25 per leerling van scholen voor lager, uitgebreid lager en buitengewoon lager onderwijs willen beschikbaar stellen, zoo mede een bedrag van 300.— voor de te organiseeren feestelijkheden. De totale kosten zullen 1450 k 1500 bedragen. Onder overlegging van het advies der Commissie van bijstand voor de financiën stellen B. en W. voor ons een crediet voor bovengenoemde doeleinden toe te staan ten bedrage van ten hoogste 1500, dat nader bij suppletoire begrooting zal kunnen wor den geregeld. AANRIJDING. Vanmorgen is op den hoek LaatBril- lensteeg de wielrijder H., die plotseling de straat overstak, om de Brillensteeg in te ryden, door een taxi aangereden. De chauffeur kon de aanrijding niet meer voorkomen, omdat hij niet verdacht kon zijn op de plotselinge zwenking van den fietser, H. kreeg eenige wondjde- aan het hoofd, terwijl een paar tanden uit zijn mond werden geslagen. Hij werd ter plaatse verbonden en kon toen op eigen gelegen heid zijn reis vervolgen. RIB GEKNEUSD. Zaterdag in den voormiddag kwamen twee wielrijders op den Kennemersingel met elkaar in botsing. De eene wielrijder wilde n.1. nog voor den hem tegemoet- komenden wielrijder het Varnebroek in rijden, wat hem evenwel niet gelukte. De aangeredene, de 50-jarige V. uit Den Helder, klaagde over pijn en is aan het Centraal ziekenhuis onderzocht. Het bleek dat een rib gekneusd was. Nadat hij ver bonden was, kon hij zijn veg vervolgen. Tegen den aanrijder is door de politie proces-verbaal opgemaakt. GEEN VOORRANG VERLEEND. Op den hoek KoorstraatLangestraat vor.d gistermiddag een aanrijding plaats tussohen een auto, komende uit de Koor straat en een wielrijdster, rijdende over de Langestraat in de richting Kerkplein. Tegen den autobestuurder werd door de politie procesverbaal opgemaakt ter zake het niet den voorrang verleenen aan het van rechts komend verkeer. 4 DE ALCOHOL. Door de politie is gisteravond proces verbaal opgemaakt tegen een persoon die Zich in kennelijken staat von dronkenschap in een café alhier ophield. Hij is ter ont nuchtering aan het bureau van politie in gesloten. Door de politie is gisteravond het verder rijden belet aan een motorrijder, die niet in het bezit was van een rijbewijs, ter wijl hij ook geen andere papieren voor zijn motorrijwiel kon toonen. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. DE VROEGE ZOMER. De zomer is ditmaal merkwaardig ge lijktijdig met den zomertijd gekomen. In Bergen was dit reeds dadelijk waar neembaar door 't groot aantal weekenders, dat naar dit vacantieoord trok. Er zijn bovendien al tal van aanwijzingen, dat het dit jaar in den vóórtijd beter belooft te worden dan dit het vorig jaar het geval is geweest. Het vorig jaar was Augustus zeer goed, maar moesten Juni en Juli onbevredigend worden genoemd en van één goede maand kan het hotel-pensionbedrijf niet rendabel worden gemaakt. Dit voorjaar is het opmerkelijk dat de bespreking in de hotels-pensions, zoowel te Bergen als te Bergen aan Zee een vlot verloop heeft, ook het gemtubileerd verhuren gaat iets beter. Deze symptomen wijzen er op, dat vacantie-doorbrengend Nederland dit jaar de voorkeur gaat geven aan eigen land, dat, vooral ook in de oogen van hen, die vergelijkingen kunnen maken, toch van een onvergelijkelijke schoonheid is. De stedeling, die maanden in de stad opgesloten heeft geleefd, voelt, zoodra het mooi weer gaat worden, den drang om naar buiten te trekken. Reeds Zaterdag tooiden de dames en meisjes zich in de zoo fleurige, bij het nieuwe groen passende, zomerkleeding. Zondagmorgen verlieten honderden per rijwiel, auto en spoor de stad en Bergen kreeg van de naar buiten trekkende vreemdelingen rijkelijk zijn deel. De openlucht-dancing in café Duinver- maak was weer het centrumvermaak van de jongelui uit West-Friesland en Ken- nemerland, de Rustende Jager en het Oranje-Hotel kregen hun deel van het auto-toerisme, terwijl Hotel Stroomer, Hotel Prins Maurits en Hotel Trianon te Bergen aan Zee (het bad-hotel Nassau- Bergen wordt pas Hemelvaartsdag ge opend) het bewijs kregen en dit ondanks een regenbui om één uur, dat op een mooien zomerdag de menschen, die de waarde van lucht en zon voor de gezond heid erkennen, nog steeds gaarne de bad plaats bezoeken. Het aantal auto's uit ver schillende provincies, dat Zondag Bergen aan Zee bezocht, was zeer groot. Verschil lende bezoekers hadden hun badpakken medegebracht en namen, hoewel het bad- bedrijf nog niet geopend is, een bad in den grooten waterplas. De liefhebbers van de zwem sport zoch ten de natuurbaden op. De Karperton. Het natuurbad „De Karperton" beleefde een geslaagden openingsdag. Uit piëteit voor wijlen den heer Judell, hebben mr. Judell en zijn echtgenoot dit bad in exploitatie genomen. Zij hebben zich daarvoor gedurende het seizoen in de tuinmanswoning van het landgoed geves tigd en zich de medewerking weder van den zwemleeraar Jan van Hemsbergen verzekerd, die zij met de leiding van het badbedrijf hebben belast. Vroolijk wapperden de vlaggen waarin vriendelijke aanduidingen dat het bad gis ter was geopend. Het bezoek, hoewel niet overweldigend. mag zeker bevredigend genoemd worden en het was vooral de jeugd die zich in het koele nat waagde en verzekerde, dat het in het water toch zoo heerlijk was. De garderobe bij de Karperton heeft een belangrijke verbetering ondergaan. Thans is het uitgesloten dat een bader bij de klee- ren van een ander kan komen. Ieder bader moet zijn kleeren afgeven aan een juffrouw. Hiervoor ontvangt hij 'n koperen plaatje met een nummer, dat ge makkelijk tijdens het baden aan het bad pak kan worden bevestigd en na het zwemmen ontvangt men, tegen afgifte van het plaatje, zijn kleeren weer terug. „Daar zit wat in', zou Buziau zeggen. De theeschenker ij heeft een vriendelijk aanzien gekregen en is versierd met de werken van den jeugdigen Bergenschen kunstenaar Jaap Min. Voor de bezoekers heerscht er in deze rijke natuuromgeving een recht gezellige sfeer. Pesie's Natuurbad. In Pesie's Natuurbad, dat reeds een week eerder opende en dat door de uit nemende verzorging en de frissche kleuren een echt zomerschen indruk maakte, heerschte, vooral Zaterdag, een groote drukte. Dank zij het feit, dat aan dit bad vier gediplomeerde leeraren zijn verbonden, wordt hier een goede gelegenheid geboden om de verschillende zwemslagen perfect te leeren. De goede naam die Pesie in de zwemwereld heeft, bracht dit bad ook Zondag autobussen met jongelui van de Zaanstreek, zoodat in dit bad de opge wekte zomervreugde van de jeugd heerschte. Ondanks de groote ruime waterplas aan het strand, kregen wij den indruk, dat de openlucht-zwembaden zich ook in dit seizoen in een groeiende belangstelling zullen mogen verheugen. Het feit, dat ze van uit de stad zooveel gemakkelijker be reikbaar zijn, zal hieraan wel niet vreemd zijn. Moge in den zomer 1938 hier de jeugd en de oudere beoefenaren van de zwem- sport in de zwembaden en door het verkeer in de lucht en de zon, de voor het lichaam zoo heilzame werking ondervinden. De volksgezondheid en de veiligheid in ons waterrijk land vordert, dat de overheid eindelijk eens met ernst het schoolzwem men ter hand neemt. De gelegenheden be staan er thans voor. DATA MONDELINGE EXAMENS. Gymnasium en Lyceum. De minister van O., K. en W. heeft be paald, dat de eindexamens voor het gym nasium en het lyceum hier ter stede, voor zooveel het betreft 't mondelinge gedeelte, gehouden zullen worden op onderstaande data en dat voor deze examens de navol gende gecommitteerden-zijn aangewezen: Gymnasium: mond. examen op 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli. Gecomitteerden. dr. B. J. H. Ovink te Groenekan; dr. C. G. R. Pompen te Nijmegen; dr. J. F. Koksma te Amsterdam, aan wie voorts zal worden toegevoegd op 29 en 30 Juni dr. T. M van der Vlerk. R. K. Lyceum: Mond. examens op 23, 24 en 25 Jui.i. Gecommitteerden dr. W. E. J. Kuiper te Amsterdam; dr. M. Valkhoff te Amsterdam en dr. W. H. Kees- om te eiden, aan wie voorts zal worden toegevoegd op 24 en 25 Juni dr. A. E. v. Arkel. GROOTE LAMMERENMARKT OP TEXEL. Op de groote lammerenmarkt waren heden aangevoerd 5000 lammeren. De prij zen liepen van 8 tot 11 en de handel was zeer stug. Het vorig jaar was tde aanvoer 4287 lammeren en waren de prijzen 1318. WERK OPGEDRAGEN. Het bouwen van een duikersluis bil Ursem is door de Prov. Waterstaat opge dragen aan de firma O. J. Bosker, alhier. MOTORRACES GEMEENTELIJK SPORTPARK. B. en W. schrijven in bijlage no. 69: Bij de behandeling van ons voorstel, op genomen in bijlage nr. 172, werd in Uw vergadering van 23 December j.1. de wensch geuit, omtrent de doelmatigheid van het sportpark voor het houden van motorraces alsnog het advies van een anderen deskun dige in te winnen dan de in ons voorstel vermelde Kon. Ned. Motorwielrydersver- eeniging. Wij hebben omtrent die aangelegenheid intusschen de meening gevraagd van den commandant van het korps Motordienst te Haarlem, die het volgende mededeelt: „Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 23 Maart 1938, deel ik U mede, dat na een ingesteld onderzoek ter plaatse tijdens den laatst gehouden wedstrijd is gebleken, dat de Alkmaarsche baan geschikt is voor mo torwedstrijden. De baan zelf levert geen bijzonder gevaar op en heeft verschillende gunstige eigen schappen o.a. goede grasmat, geen gevaar lijke omrastering, goede plaatsing voor het publiek en gunstigen vorm. De ongevallen, die zich op deze baan in den laatsten tijd hebben voorgedaan, hiel den dan ook geen verband met de baan. doch met de omstandigheid, dat er aan de grasbaansport nu eenmaal risico's zijn ver bonden, evenals dit aan sommige andere takken van sport het geval is". Dit advies geeft ons aanleiding U voor te stellen, thans definitief te besluiten, dat ook voortaan motorraces op het gemeente lijk sportpark zullen worden toegelaten. EVANGELISATIE-ARBEID OP DE KAASMARKT. Men verzoekt in verband met ons artikel over de kaasmarkt en de verspreiding na mens de Evang. gemeente het volgende mede te deelen: a. Er werden geen „groene papiertjes", doch tractaten verspreid. Zij beoogen op wekking van geestelijk leven. b. Christus zegt: De akker is de wereld, om 't Zaad van het Evangelie te strooien, doch leert tevens duidelijk, dat vele zaden, die gezaaid worden, niet opkomen! Een groot deel valt „bij den weg, op steenvochtige plaatsen of tusschen de doornen". (Gelijkenis van den Zaaier.) Ook komen tevens voor- en tegenstan- standers openbaar, zooals bij elk werk. In „kerkdiensten" is het aantal echte, heilbegeerige hoorders soms ook betrek kelijk gering. c. Er zijn op dezen arbeid tastbare vruch ten b.v. een zieke in den Haag, die de kaasmarkt had bezocht, herinnerde zich het ontvangen blaadje, had dit zorgvuldig be waard en genoot er troost van. d. Naast tegenstand werd soms ook groote waardeering voor deze belangeloo- zen arbeid uitgesproken door vreemde lingen en stadbewoners. e. Reeds 60 jaren bestaat in ons land het Tractaatgenootschap „Filippus", dat onlangs te Leiden een jaarvergadering hield. Voor zitter is professor dr. mr. G. M. den Hartogh. In het bestuur zit o.a. de heer A. Boot, die jarenlang hoofd eener stadsschool was. Het is niet aan te nemen, ja het zou zelfs al te dwaas zyn, dat deze mannen hun namen geven van een z.g. totaal nutteloo- zen arbeid, als de Tractatenverspreiding. Een uitgever in ons land laat zelfs jaar lijks 1 millioen tractaten verspreiden. f. Het oprechte pogen om aan de vele duizenden vreemdelingen, die Vrijdags onze stad bezoeken uit heel de wereld, ook een goed woord voor hun ziel mee te geven op reis naar de Eeuwigheid, moet toch door vriend en vijand, ja door ieder, bij ver scheidenheid van richting en gevoelen, worden verdragen, om het zoo zacht moge lijk uit te drukken! Daartoe worden van wege de Evang. gemeente alhier ook koste loos Duitsche, Fransche en Engelsche ge schriften verspreid! g. Last not least: Een vooraanstaande figuur uit Den Haag, die onze Kaasmarkt bezocht, had voor dezen arbeid zoo groote waardeering, dat hij spontaan een groote koffer nieuwe kinderkleeren zond, ten bate van behoeftigen in deze stad en omgeving. [Wy willen de beteekenis van dezen religieuzen arbeid geenszins onderschatten en evenmin betwijfelen; dat er zoo nu en dan wel eens een geestverwant van deze evangelisten op de kaasmarkt zal ver schijnen, die dezen propaganda-arbeid op bijzondere wijze blijkt te waardeeren. Maar in het algemeen blijven wy op dit standpunt, dat toeristen, die naar Alkmaar komen om hier van het bijzonder schouw spel van onze markt te genieten, allerminst verwachten, dat zij in die korte spanne tyds tot bekeering en geloofsbelijdenis zullen op gewekt worden. Er zijn toch zeker wel samenkomsten, waar een dergelijke opwekking meer op haar plaats is en voor de propagandisten neer succes zal kunnen hebben. Red. Alkm. Crt.] DOET U OOK MEE? Men schrijft ons: Uwe aandacht, geachte lezeres en lezer, wordt nogmaals gevestigd op een instel ling hier ter stede, die nog niet zoovele jaren bestaat, maar welke al heel wat be kendheid heeft verworven, omdat vele personen en vereenigingen dikwijls bij haar terecht komen. Sommige vereeniigingen wekelijks één of meerdere malen. Wij bedoelen het A. K. D. C., het Alk- maarsch Kleeding- en Dekking Comité, dat, zoo vaak als noodig blijkt, zijne maga- zyndeuren op het voor de minst gesitueer den onder onze stadgenooten ook op de ongelegenste tijden. Als er haast bij is wordt op verzoek van de eene of andere vereeniging of persoon of op medisch ad vies onmiddellijk hulp verleend aan het gezin waarvoor het wordt gevraagd. En onder die gezinnen zijn er gelukkig velen die dat waardeeren. Wij doen dat wel uit een gevoel van menschenplicht, maar stellen als vanzelfsprekend, die waardeering zeer op prijs. Verschillende vereenigingen geven ook blijk ons werken te apprecieeren en alzoo is er een zeer prettig contact tusschen het A. K. D. C. en vele sociale werksters en werkers. In de keten van op sociaal gebied wer kende vereenigingen is die schakel, het A.K.D.C., onmisbaar geworden. Vandaar dan ook dat wy de collecte ten behoeve van het versterken der geldmiddelen dier vereeniging, welke op 18 Mei a.s. zal wor den gehouden, met warmte wenschen aan te bevelen bij onze stadgenooten. Ieder geval, dat behandeld wordt, vraagt geldelijke offers omdat onze verkoopprij zen zoo laag mogelijk gesteld zijn. Ook al zijn de prijzen der goederen, die wjj bij den Alkmaarschen Middenstand koopen reeds gereduceerd, die bedragen zijn nog veel te hoog voor de categorie van menschen die bij ons komen om hetgeen ze zoo brood noodig hebben. Velen, die nu juist niet zoo direct aan maatschappelijk werk doen, weten niet hoe moeilijk het is, wanneer iemand een of ander artikel hoog noodig moet ver nieuwen en men kan haar of hem niet af doende helpen omdat onze financiën niet toereikend zyn. Dat is voor maatschappe lijke werkers al zeer onprettig, doch de Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Blauwbaards achtste vrouw (com.); hoofdrollen Claudette Colbert en GaryCoo- per. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag geen matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het zevende huwelijksjaar (rom.-dram.); hoofdrollen Willy Fritsch, Gusti Huber, Jutta Freybe e.a.; reportage doopplechtigheid prinses Beatrix. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ele- phant-boy (film uit het Indische oerwoud); hoofdrollen -Sabu en de olifant Kala-Nag; volledige reportage doopplechtigheid prin ses Beatrix. Toegang voor iederen leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 18 Mei. 10 uur, Harmonie, 25e schooldag van den Bond van Chr. Scholen in Noordholland boven het IJ. belanghebbende is daar niet mee geholpen. Daarom richten wij tot u het dringend ver zoek mee te helpen om onze geldmiddelen te versterken en als 't u niet al te ongele gen komt, onze vlaggetjes niet te beschou wen als een dubbeltjeskwestie. Koop dus een A. K. D. C.-vlaggetje op 18 Mei om ons comité te steunen en denk er bij als u uw te besteden bedrag in de bus werpt, u doet er een goede daad mee welke zeer op prijs zal worden gesteld. AUTOBUSGIDS H. A. B. O. Verschenen is de dienstregeling Mei 1938 van de H. A. B. O. Zij bevat uitvoerige gegevens over de diensten van en naar Alkmaar met tal van gemeenten in onze omgeving. DE NEDERLANDSCHE REIS VEREENIGING GROEIT. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Nu de N.R.V. vanaf 9 April een actie op touw heeft gezet, en daaraan een wed strijd heeft verbonden, om zoo mogelijk haar groot ledental nog te vergrooten, ver dient het vermelding, dat sinds dit tijdstip een toename is te constateeren van ruim 1200 leden! Door hen, die belang stellen in bovenge noemde vereeniging, wordt thans des Vrij dags met spanning het bekende orgaan „Reizen en Trekken" tegemoet gezien. Hier in kunnen de leden volgen, in welke afdee- ling de actiefste leden zyn en hoe de stand van den wedstrijd zich telkens wijzigt. Niet alleen, dat aan allen lOOsten toegetre- dene een alleraardigste verrassing te beurt valt en dat bovendien voor hem of haar, die het grootste aantal nieuwe leden aanbrengt, een vijftigtal uitgezochte prijzen en een aan tal troostprijzen beschikbaar zyn gesteld, ook voor de afdeelingen is deze kwestie zeer belangrijk, want de afdeeling, waar de groei het grootst is, gaat strijken met een eere-voorzittershamer. Welke afdeeling zal hem winnen? Meerdere afdeelingen geven elkaar niets toe, Tilburg, aanvankelijk num mer één, werd spoedig overtroffen door Gouda, Tilburg echter liet het er niet bij zitten, zette het beste beentje voor en staat nu weer nummer één. Hoe staat het nu met de afdeeling Alk maar? Wanneer dragen deze actieve leden hun steentje bij? Nog is het tijd, het gaat om een prijs voor u zelf en de eer van den voorzittershamer! UITSLAG VEILING, bij opbod gehouden op Vrijdag 13 Mei 1938, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, alle gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een woon- en winkelhuis met erf aan het Verdronkenoord no. 107, groot pl.m. 107 c.A„ 4950.—. 2. Een huis en erf aan den Westerweg, no. 28, groot 66 c.A„ 3210. 3. Een woon- en winkelhuis met erf aan de Sint-Annastraat no. 29, groot 54 c.A„ 2000.—. 4. Een huis en erf aan de Roemer Vis- scherstraat no. 13, groot 1 are, 12 centia ren, 3000. 5. Een huis en erf aan de Oosterkolk- straat, no. 21, groot 97 c.A., 2260.—. 6. Een huis en erf aan de Kinheim- straat, no. 30, groot 72 c.A., 2970.—. De afslag blijft bepaald op Vrijdag 20 Mei 1938. des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. GEEN VERLAGING VAN AARDAPPEL- HEFFING. Op het verzoek van het district N. Hol land van den Nederlandschen Tuinderbond om de heffing op vroege aardappelen te ver lagen, heeft de Minister van Economische Zaken een afwijzend antwoord gezonden. Wel zal bij de samenstelling van de nieuwe afzetregeling in overweging wor den genomen om deze regeling niet te doen eindigen op 15 Juli, maar te laten doorloo- pen tot 1 Augustus. Vooral voor de door de nachtvorsten ver late aardappelen kan dit van groot belang zijn, aangezien er wel heel wat tuinders zul len zyn, die eerst tegen het einde van Juli zullen kunnen beginnen met rooien. LOONBUSLAG IN DEN TUINBOUW. HET KOMT NOG NIET SPOEDIG. De loonbijslagregeling in den tuinbouw wordt door de tuinders met belangstelling tegemoetgezien. De bedrijfsraden van Zuid en Noordholland hebben reeds een tijd ge leden een dergelijke regeling opogemaakt en 2 Matige tot zwakke later weer toenemende zuidelijke tot westelijke wind; later wellicht verder ruimende wind; zwaar bewolkt of betrokken met weer toenemende regenkans; iets koeler. Toenemende regenkans. De voor van lagen druk over de Britsche eilanden beweegt langzaam oostwaarts. Zy wordt gevolgd door een rug van hooge drukking, die echter weer aangetast wordt door een diepe depressie op den oceaan. Over Schotland, Ierland en Wales waaien nog noordelijke vinden terwijl het weer vrij guur is. Over Engeland, ons land, noord en midden Frankrijk is de wind zuidelijk met betrekkelijk koel weer. Over de Rand staten, Polen, oost- en midden-Duitschland is het nog helder en warm. Voor de Noor- sche kust ligt een vlakke depressie, welke daar vrij veel regen bracht. Over ons land passeerde hedennacht een regenfront dat tijdens den ochtend haar invloed nog over de oostelijke provinciën deed gelden. De langzaam naar onze omgeving doordringende lage druk over Groot- Brittannië zal na de tijdelijke opklaring van heden weer toenemende bewolking en toenemende kans op regen mede brengen. De wind zal geleidelijk naar west of wellicht nog iets verder ruimen. Daar bij is eenige daling van temperatuur waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.18 uur tot 4.34 uur licht op. Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend contant. voorgelegd aan den Minister van Sociale Zaken. De goedkeuring hiervan is echter nog niet afgekomen. De bedrijfsraden hebben nu, volgens den Nederlandschen Tuinbouw, een telegram aan den Minister verzonden, waarin beleefd wordt aangedrongen, een beslissing over deze regeling te willen nemen. VLAS OOGST 1938. Van bevoegde zijde vernemen wy het volgende: Zooals bekend is, heeft de minister van economische zaken eenigen tyd geleden be sloten, voor vlas van den oogst 1938 geen steunregeling te treffen. Naar aanleiding van dit besluit werd van verschillende zyden het verzoek gedaan om toch de opbrengst van de met vlas beteelde perceelen door taxatie te velde vast te stel len, opdat over de noodige gegevens be schikt zou kunnen worden, wanneer men onverhoopt toch nog een regeling zou moe ten treffen. Op dit verzoek werd toen niet ingegaan, doch waar er thans onzekerheid bestaat omtrent de wyze waarop de situatie op de vlasmarkt zich zal ontwikkelen, heeft de minister alsnog goedgevonden, dat het te veld staande gewas zal worden geschat. Uit deze goedkeuring dient uiteraard niet de conclusie te worden getrokken, dat de mi nister thans voornemens is wel een steun regeling te treffen. Als gevolg van de hiervoor genoemde be slissing hebben de provinciale landbouw crisisorganisaties een dezer dagen aan de haar bekende vlastelers een formulier voor de aanvraag van taxatie toegezonden. ONZE POSTVLUCHTEN. Het vliegtuig Ibis is Zaterdagmiddag te 15.30 op Schiphol geland. De positie der postvliegtuigen is: uitreis: Buizerd te Basra; Emoe te Ban- doeng; Gier te Rangoon. Thuisreis: Reiger te Rangoon; Pelikaan te Basra. MILITAIR ENGELSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een doode. Bij Bristol is een bombardementsvlieg tuig te pletter gevallen. De bestuurder wist zich met het valscherm te redden, maar een inzittend technicus vond den dood. In welingelichte luchtvaartkringen verluidt, dat het hier een toestel met een grooten actieradius betrof van het type, dat uitgezocht was om een poging te wa gen voor het wereldrecord langen afstand.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2