'1 B ROODE^STEB QemeetttecacieH Jbucoutiike Sta*d tweede blaq. Branden. Bosch- en heidebranden. Ernstige veenbranden in Z.O.-Drente. Ook een boerderij door het vuur verwoest. SSirf""TT" *ra* Zware brand te Amersfoort. Verkeersongelukken. GEMENGD NIEUWS. GRAFT IfttllTfltK cotofl«« De laatste twee dagen hebben ernstige bosch- en heidebran den weder groote terreinen zwart geblakerd. Zaterdagmiddag omstreeks een uur heb ben in de nabijheid van het bekende mili taire oefeningsterrein de Vlasakkers onder de gemeente Amersfoort twee heidebranden gewoed, vermoedelijk ontstaan door vonken uit passeerende locomotieven. Arbeiders uit de werkverschaffing, die in de nabyheid aan het werk waren, alsmede de Amers- foortsche politie en brandweer wisten het vuur na betrekkelijk korten tijd te bedwin- gen. Even later werd een heidebrand gemeld in de onmiddellijke nabijheid van de uitge strekte bosschen van Birkhoven. Politie, ai' heidPi-5 lpprlincen van middelbare scholen en brandweerlieden bestreden met man en macht het vuur, dat zich met groote snel heid in de richting van het bosch uitbreidde. Men kon op het nippertje voorkomen, dat dit fraaie stuk natuurschoon werd aange tast. 175 H.A. heide in brand Op de kleine Oisterwijksche heide tus schen de gemeenten Oisterwijk en Oirschot k Zaterdagmiddag een heidebrand ontstaan, waardoor zeer spoedig een oppervlakte van 175 h.a. heide en pl.m. 2 h.a. denner.aan- planting in brand stonden. In het zuidoosten van Drente woeden sinds gistermorgen verschillende ern stige veenbranden, n.L nabij Nieuw- Weerdinge, nabij Amsterdamscheveld en te Bargercompascuum. Te Barger- oosterveld is een door twee gezinnen be woonde boerderij afgebrand, waarbij beide inboedels verloren gingen. In het Weerdingerveen is reeds een aan zienlijke hoeveelheid turf verloren gegaan, gisteravond had men een verlies geconsta teerd van 70.000 stuks persturf, 8000 kubieke meter bolsterturf en twaalf dagwerken (on geveer 600 kubieke meter) fabrieksturf. Het vuur werd hier bestreden door de motorspuit van het veenschap Emmererf scheiden veen en de gemeentelijke motor- spuit uit Nieuw-Weerdinge. Nabij Amster damscheveld woedde het vuur op de terrei nen van de Griendts Veenmaatschappijen en van de firma Knigge. Ook hier zijn groote hoeveelheden turf in vlammen opge gaan. Met groote moeite is men erin ge slaagd een door het vuur bedreigde boer derij te redden. De brandspuiten van Erica Nieuw-Amsterdam en Klazinaveen zijn naar dit brandgebied gedirigeerd, terwijl eenige spuiten van particuliere onderne mingen hier eveneens hun diensten bewe zen. Een derde brand is uitgebroken onder Bargercompascuum, aan de Runde. De ge meentelijke spuiten uit Bargercompascuum en Emmercompascuum, geassisteerd door een spuit van de maatschappij Klazinaveen, bestreden het vuur, zoowel te Amsterdam scheveld als te Bargercompascuum. Men werd echter in het blusschingswerk ernstig belemmerd door het gebrek aan water. Dit laatste was ook de oorzaak, dat het zeer groote moeite kostte, een tweetal boerde rijen aan de Runde te kunnen behouden, waartoe de hulp van ieder, die ter plaatse voorbijkwam, moest worden gerequireerd. Tot overmaat van ramp b-ak gistermid dag ook nog brand uit in een boerderij te Bargeroosterveld, welke door twee gezinnen werd bewoond. Het huis en de beide inboe dels gingen verloren. De brand ontstond door onbekende oor zaak by het gezin Robben, welks inboedel niet verzekerd was. Die van het gezin Assen was wel verzekerd De brandweer rukte wel Uit naar de boerderij, maar watergebrek was de oorzaak, dat niets gered kon worden. De burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, die den geheelen dag in de weer was met de brandweerleiding, deelde gister avond mede dat al het brandweermateriaal Uit de verschillende plaatsen in de ge meente Emmen in dienst was gesteld, met uitzondering van twee motorspuiten te Em men, die voor eventueele huisbranden in re serve worden gehouden. De weersomstandigheden waren gunstig voor het verspreiden van het vuur. Gelukkig heeft het vannacht flink gere gend, waardoor het gevaar voor uitbreiding van de branden is geweken. Men hoopt het in den loop van den dag meester te worden. Veen- en heidebrand. In den afgeloopen nacht heeft een hevige veen- en heidebrand gewoed in het Barger oosterveen, in de gemeente Emmen. De brandspuiten van Nieuw-Amsterdam en Emmen en omgeving, onder leiding van den burgemeester van Emmen, pakten het blus schingswerk met kracht aan. Een twintigtal dagwerk turf ging in de vlammen op. Men vreesde, den brand niet meester te kunnen worden, doch de afgeloopen nacht bracht hevige slagregens en hagelbuien, zoodat tegen den morgen het vuur was gebluscht. Bij de blussching werd in de eerste plaats Het prinselijke zezin naar bakker ,Tn l Pmses Beatrix Zaterdag m den loop deom^f'£et noodzakelijk van den ochtend van den Haag per auto ae omgeving van de fabriek geheel te doen naar Soestdijk vertrokken. Zaterdagmiddag is een zware brand uitgebroken in de stoomolieslagerij J. van Vollenhoven N.V., aan de Groote Koppel te Amersfoort. De schade be draagt eenige tonnen. De enorme vuurzee dreigde het geheele fabriekscomplex in asch te leggen. Het vuur was ontstaan in de mengafdeeling en greep dadelijk met groote snelheid om zich heen, daar de vlammen gretig voedsel vonden in de groote hoeveelheid olie, welke zich in de fabriek bevond. Tenge volge van de wegvloeiende olie was het op het terrein buitengewoon glad, waar door de braücvveer zeer gehandicapt werd. ontruimen. Er dreigde namelijk in het be gin het gevaar, dat een olieketel zou sprin gen, welk gevaar tegen half vijf geweken was. Uit de naast de fabriek gelegen woning van den heer E. van Vollenhoven werden voorwerpen van waarde en bescheiden in veiligheid gebracht. Hetzelfde geschiedde met een aantal cylinders, gevuld met zuurstof en dergelijke licht ontplofbare stoffen. Ook een groote hoeveelheid zak ken, gevuld met veekoeken, konden nog uit de fabriek worden verwijderd. Tegen vier uur verscheen de brandweer van Utrecht met één spuit, welke onmid dellijk aan het blusschingswerk begon deel te nemen. Later kwam ook nog de brand- weer uit Hoogland. Tegen zes uur was men de vlammenzee meester. De fabriek was toen herschapen in een ruïne, slechts de muren stonden nog overeind en hiervan leverden eenige een dusdanig gevaar op, dat men hem ge deeltelijk heeft gesloopt en voor de rest gestut. De vermoedelijke oorzaak van den brand moet naar nader wordt vernomen gezocht worden in broeiing van een hoe veelheid rijstevoermeel. De juiste schade is uiteraard nog niet op te geven, doch deze bedraagt, naar ons van gezaghebben de zijde werd medegedeeld, zekér eenige tonnen. Zij wordt door verzekering gedekt. DUBBEL WOONHUIS UITGEBRAND. Gisteravond om vier uur is te Borculo brand uitgebroken in het dubbele woonhuis met schuur, bewoond door de weduwe Kun- neboom en den heer Trachter. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat men groote moeite had het vee, dat zich in de schuur bevonden, te redden. Hoe de brand ontstaan is, weet men nog niet. Het geheele complex is uitgebrand. UITBREIDING. TELEFOON AUTOMATISEERING. Op Dinsdag 17 Mei e.k. zal de automati sche telefooncentrale te Zandvoort in dienst worden gesteld. Van 13 uur 30 af zullen de aangeslotenen op dit telefoonnet auto matisch kunnen telefoneeren met en tevens automatisch bereikbaar zijn voor de abon- né's behoorende tot de telefoondistricten Haarlem en Amsterdam, uiteraard voor zoo ver het de geautomatiseerde netten in deze districten betreft. De nieuwe telefoonnummers staan reeds vermeld in de Januari-uitgaaf 1938 van de Naamlijst voor den Interlocalen Telefoon dienst. Het voor het automatisch interlocaal ver keer te bezigen kengetal voor het telefoon net Zandvoort luidt: K.507. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. In den nacht van Zaterdag op Zondag reed omstreeks 12 uur op den Meerndijk, in de gemeente Veldhuizen (Utr.), een personenauto, bestuurd door den heer C. Armin, uit Zürich, in de richting Rotter dam. De weg ter plaatse is in verband met herstellingswerkzaamheden slechts voor de helft berijdbaar, zoodat het verkeer in de richting Rotterdam voorrang heeft. Toen de heer Armin op het laatste ge deelte van den vernauwden weg reed. naderde uit de richting Rotterdam een motorrijwiel, bestuurd door den heer R. M. Sax uit Amsterdam, met als duo passagier diens verloofde mej. E. J. Ver der, eveneens uit Amsterdam. Het motor rijwiel had een snelheid van naar schat ting 60 a 70 K.M. De heer Sax werd in twijfel gebracht door een aan den ingang van het ver nauwde weggedeelte geplaatste lantaarn, met het gevolg dat hij tegen de auto opreed. De bestuurder en de duo-passagiere werden van den motor geslingerd. De heer S. liep een kniewonde op, terwijl mej. V., die een ernstige hoofdwonde kreeg, bewusteloos bleef liggen. Zij is op advies van dokter Lambers uit Veldhuizen door een passeerende auto naar de Rijks klinieken te Utrecht overgebracht. AANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Zaterdagavond, omstreeks kwart over acht is op het nieuwe gedeelte van den Rij ks weg 's-Hertogen boschEindhoven, dat als voorrangsweg om Boxtel heen loopt, een ernstig verkeersongeluk voor gevallen. De 27-jarige van Abeelen werd daar aangereden door een personenauto, be stuurd door mej E. S. uit Weert. De man werd tegen den grond gesmakt en met een zware hersenschudding en een gecompli ceerde armfractuur opgenomen. Hij werd naar het ziekenhuis te Boxtel vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Vrouw uit bet raam gevallen. - Zater-J Aan de gevolgen overleden. - De 45 jarige van Poppel te Breda, die Vrijdag j.1, door een brandweerauto was overreden, is aan de bekomen hersenschudding in het Ignatius-ziekenhuis overleden. Kind verdronken in een teil. - Zater dagmiddag omstreeks half 5 is het ander- halfjarig zoontje van de familie van Herpen te Rosmalen in een onbewaakt oogenblik in een teil met water geraakt en verdronken. Fransch regeeringsgeechenk aan ge meente Amsterdam. - In een der zalen van de Universiteitsbibliotheek te Amsterdam is Zaterdagmiddag aan de gemeene Amster dam overgedragen de kostbare collectie boe ken, die de Fransche regeering eenigen tijd geleden aan de gemeente Amsterdam voor haar universiteitsbibliotheek heeft geschon ken. Vergadering Tweede Kamer. - De Tweede Kamer is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 24 Mei te 1 uur. Aan de orde zullen o.m. komen het wetsontwerp tot verhooging van het crediet voor werkverruiming en de interpellatie van den heer van Gelderen omtrent het be leid der regeering ten aanzien van de be strijding van de zeer omvangrijke werk loosheid. Historisch openluchtspel te Uithoorn. - In een te Uithoorn gehouden vergadering der Oranjevereeniging aldaar werd besloten ter gelegenheid van het a.s. regeerings- jubileum een historisch openluchtspel op te voeren. Het schrijven van dit spel werd op gedragen aan den literator Constant van Wessum, die de historische verzoening tus schen de admiraals de Ruyter en Cornelis Tromp, tot stand gebracht door den stad houder Willem III in het Rechthuis aan den Uithoorn in het rampjaar 1672, tot onder werp zal nemen. Aan den grond geloopen. - Zaterdag middag omstreeks half zes is de Zweedsche tankboot Pangothia, van Aruba op weg naar Amsterdam, juist na het passeeren van de Hembrug, ongeveer honderd meter beoosten de Brug door onbekende oorzak aan den grond geloopen. Omstreeks half negen had den de ter assistentie gekomen sleepbooten van Goedkoop het schip vlot. Slechts een enkel groot schip had door het gebeurde od- onthoud. R.K. Volksbond in het bisdom Haarlem De Nederlandsche R.K. Volksbond in het bisdom Haarlem heeft gisteren zijn gouden jubileum gevierd. Des middags hield het Centraal bestuur in gebouw St. Bavo een zeer druk bezochte receptie. Hierna volgde een feestvergadering, welke o.a. werd bijgewoond door den bisschop, mgr. Huibers en andere hooge geestelijken, oud-minister Verschuur als voorzitter van de R.K. Staatspartij, den heer de Bruin, voor zitter van het R.K. Werkliedenverbond en talrijke katholieke vereenigingen. Mgr. Huibers deelde mede, dat de paus den heer J. W. van den Akker, president \an het Centraal bestuur, had onderschei den met het eerekruis pro ecclesia et ponti- fice. Diamanten huwelijk. - Dinsdag 17 Mei a.s. zullen de heer en mevr. J. Jansze— Ooms te Lopik hun zestigjarige echtvereeni- ging herdenken. Vrijdag vergaderde de raaa. Bij de opening der vergadering, gaf de voorzitter zijne vreugde te kennen de ver gaderingen van den raad weer te kunnen presideeren. Spreker bracht een woord van dank aan de wethouders, den gemeente secretaris, voor hun taak tijdens zijn onge steldheid verricht, alsmede aan alle burgers voor hunne belangstelling. Tevens bracht de voorzitter een woord van huldè aan de leden van de brandweer inzake het blusschingswerk „brand perceel scheepswerf de Voorwaarts" te West-Graft- dijk. Gelukkig is door kordaat optreden erger voorkomen. Daarna spreker spreker ter tafel de inge komen bescheiden betreffende de steur.J regeling tuinders. Deze regering zal 1 Juni e.k. in werking treden. Gezien echter de voorbereiding voor de uitvoering van de vereischte werkzaamheden zullen de burge meester en de secretaris hun uiterste best doen alles voor genoemden datum gereed te krijgen. De heer J. C. Heijnis meende te moeten opmerken, dat in de gemeente Graft niet veel tuinders van de regeling gebruik kun nen maken. De heer Blaauw wees op de regeling voor de kleine boeren. Uitsluitend grasland is gemakkelijker voor de uitvoering. Daarna werd met algemeene stemmen be sloten de noodige gelden uit de gemeente kas te voteeren. Ged. Staten verlangen van den raad in te trekken zijn besluiten tot het aangaan eener rekening courant-overeenkomst met de Coop. Boerenleenbank te West-Graftdijk de,,? x_oorzitter gaf zijn zienswijze omtrent deze aanschry ving breedvoerig te De voorzitter bracht namens B. en W. ter tafel eene aanbeveling inzake het benoemen van een arts belast met de vaccinatiën in deze gemeente en wel in verband met het aanvragen van eervol ontslag door dr. J. M. Hilbrands te de Rijp. De volgende aanbe veling werd door B. en W. ingediend: 1. S. Schermerhorn, arts te de Rijp; 2. Th. Wegchelaar, tijdelijk te de Ryp. Spr. deelde hierbij mede, dat de heer Wegchelaar bericht heeft gezonden thar.s niet voor een benoeming in aanmerking te willen komen wegens vertrek. De voorzitter bracht dank aan den heer J. M. Hilbrands voor de diensten in diens functie aan de gemeente bewezen. Daarna werd met alg. stemmen besloten aan dr. J. M. Hilbrands met ingang van 15 Mei 1938 eervol ontslag te verleenen als arts belast met de vaccinatiën in deze ge meen De heer Jn. Koppen bracht zijn dank aan den heer Hilbrands voor de prettige samen werking. Gezien het weinig dat voor het honorarium behoeft te worden gedaan, wenschte spreker thans vast te leggen, dat de arts, belast met vaccinatiën in de gemeen te Graft, tevens verplicht is, den gemeente arts, gedurende diens afwezigheid (b.v. één of twee dagen) te vervangen, zoodat steeds een gemeente-arts aanwezig is. Dr. Hil brands was hiermee den gemeente-genees heer ook steeds van dienst en spreker ver wacht van dr. Schermerhorn ook de volle medewerking. De heer J. C. Heijnis achtte hetgeen de heer Koppen naar voren bracht een per soonlijke kwestie. Bij de benoeming van een vorigen functionnaris is hierover nim mer gesproken. De voorzitter deelde mede, dat hetgeen de heer Koppen thans ter tafel bracht, hij na mens B. en W. met den heer Schermerhorn reeds heeft besproken. De functie van arts belast met de doodschouw is beschikbaar geworden als gevolg dat de heer Koppen lid van den raad werd. Zoolang deze het lid maatschap van den raad blijft behouden, zal deze functie door een anderen arts ver vuld worden. Doch op de verplichting om den gemeente-arts gedurende één of twee dagen te vervangen heeft spreker dr. Scher merhorn gewezen. Deze heeft deze verplich ting dan ook aanvaard. De heer P. Brouwer meende te moeten op merken, dat hetgeen thans naar voren wordt gebracht, een maatregel van orde is. Hij kon zich hiermee dan ook vereenigen De heer S. Heinis alsmede de heer Jong kind gaven hieromtrent hunne meening ook te kennen, waarna met algemeene stemmer, werd besloten den heer S. Schemerhorn, arts, te de Rijp te benoemen tot arts, belast met de vaccinatiën in de gemeente Graft zulks met ingang van 15 Mei 1938. Met alg. tsemmen werd besloten aan te gaan met de gemeente Alkmaar een gemeen schappelijke regeling betreffende het toe laten van leerlingen op de openbare lagere scholen aldaar en zulks met ingang van 1 Januari 1938. Overeenkomstig de aangegeven wijzigin gen van Ged. Staten werd de rekening 1936 thans voorloopig vastgesteld. De begrooting 1938 werd met alg. stemmen overeenkomstig de aangegeven aan wijzi gingen van Ged. Staten vastgesteld. Omtrent verlaging van renten van geld- leeningen werd de noodige aandacht ge schonken. Zoo mogelijk conversie van de bestaande geldleeningen. De heer J. C. Heijnis wees nog op een leening van 5 Met alg. stemmen werd besloten aan te grooting 1937 te wijzigen zooals deze in concept aan den raad zijn aangeboden. De voorzitter gaf zijn verheugenis te ken nen omtrent 4e genomen besluiten van Ged. Staten van Noordholland. Spreker bracht dank aan allen, die hun medewerking heb ben verleend, dat in de gemeente Graft thans een nieuwe centrale openbare lagere school mag verrijzen. Met medewerking van het Rijk is thans vast komen staan, dat Graft tusschen de dorpen Oost- en West- Graftdijk z.g. Vinkenhof de plaats is waar het schoolgebouw zal verrijzen. Na uitvoerige inlichtingen deelde spreker tevens mede, dat de Eilandspolder ook be reid is medewerking te verleenen en het bouwterren gehuurd kan worden tegen een bedrag van 0.02 per M2., n.1. pl.m. 1500 M2. bouwterrein. De huur zal moeten worder, aangegaan voor een tijd van 50 jaren. Spr. legde daarna de ontwerp-plannen voor. De heer Brouwer feliciteerde den burge meester namens den raad met het succes. Ook werd besproken het bouwen van een ambtswoning van het hoofd der school, welke woning alsdan verbonden zal zijn aan het schoolgebouw. Daarna werd met algemeene stemmen be sloten: 1. tot wijziging van besluit van den raad d.d. 18 Januari, waarby aan den heer J. L. Lanjouw eervol ontslag werd verleend als hoofd der O.L. school te Oost-Graftdijk. Thans zal het eervol ontslag ingaan met in gang van den dag, dat de te bouwen school zal zijn geopend een op door B. en W. te be palen datum, evenals voor mej. Madderom. De plaats waar de school wordt gebouwd, zal zijn op het z.g. Vinkenhof tusschen de dorpen Oost- en West-Graftdijk lang den Kanaaldijk van Groot-N.H. Kanaal. Een te bouwen armbtswoning voor het hoofd der school zal verbonden zyn aan hel te bouwen schoolgebouw. Voor de uitvoering der plannen aan B. en vrouw uit een raam van de tweede ver die ping van een perceel in de Bentinckstraat gevallen en ernstig gewond in een zieken huis opgenomen.t_. - - In oogenschouw nemende heteeen door'ee- W- wordt een voorloopig crediet verleenrt dagmorgen is te Amsterdam een 56-jarige nelgee aoor *e van f 2"ïOOO n 1 voor het nemen van de vrouw uit ™.-u v,„ d„ tw„d. I voorleidende „..«regelen, he, bonwen meente is gedaan, adviseerde spreker na- van 601 sch<)o1' ambtswomng enz. overeen- mens B. en W. de besluiten tot het aangaan komsti* d« concept-overgelegde plannen van de rekening-courant niet in te trekken van archit€ct D- Saal te Alkmaar, wien het doch zoo noodig aan te gaan een kas- °ntwerpen van de plannen wordt opge- geldleening op korten termijn. Met algemeene stemmen werd daarna be sloten zoo noodig een kasgeldleening aan te gaan op korten termijn en niet zoo veel gebruik meer te maken van de reke ning-courant-overeenkomst. Deze werd naar aanleiding van een inge komen missive van G. S. van N.holland ver- loopig niet ingetrokken. Met algemeene stemmen werd besloten de gelden daarvoor uit de gemeentekas be schikbaar te stellen. De Nederlandsche Tuinbouwraad. - De Nederlandsche Tumbouwraad vierde Zater dag zyn dertigjarig bestaan. Het bestuur recipieerde in het hotel De Tweee Steden te Den Haag onder voorzitterschap van den heer Jac. Smit uit Naarden. Namens den minister van economische zaken was aan- weg ir. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw. Des avonds werd een maal tijd gehouden, waarby de heer Smits een uitvoerig overzicht gaf van de ups and downs in het tuinbouwvak, vanaf den tyd, waarop hy daar ztn intrede deed. wordt dragen. Daarna werd de openbare vergadering geschorst en in geheime comité beraad slaagt. Na opening der vergadering werd het kohier Hondenbelasting 1938 vastgesteld met een totaalbedrag van f 198. Rondvraag. De heer S. Heinis informeerde naar de werking van den brandraad. De voorzitter gaf den heer Heinis in over weging eerst besprekingen te houden met de leden van den Brandraad. Harken! Spitten! SpuitenI SnoeienI Zorgen dat de rozen bloeien/ Bukken, kruipen, her en der. Heusch: je rug kan er van lusten, Daarom af en toe eens rusten Bij 't genot van Roode Ster! NIEMEIJCrS 6, 10, 13 ct. per half ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijp De heer Koppen wees op het vele stof van den Starmeerdijk. De voorzitter deelde mede, t.z.t. met de autoriteiten hierover te spreken. WIERINGEN. Geboren: Sijbrand, z. v. Joh. Wiere- ma en R. Mud. Maria Geertruida, d. v, S. Zomerdijk en G. Modder. Froukje, d. v. P. Broersma en A. Visser. Ondertrouwd: D. Lont en G. Snooij. J. Quast en M. Liefhebber. Getrouwd: G. W. Waiboer en Tn Lont. BERGEN (5 tot en met 13 Mei). Ondertrouwd: Frederik Cornelis Dijs en Auwkjen Elisabeth Venekamp. Hendrik Radix te Winschoten en Petronel- la Hoogland. Cornelis Hoogeboom te Alkmaar en Cornelia Christina Maria de Waard. Gehuwd: Jacob van 't Hof te .Alk maar en Geertje Moerbeek. HARENKARSPEL (April) Geboren: Pieter z. van H. Bruin en C. T. Bekker. Catharina Maria Elizabeth d. van M. Dekker en E. Kaandorp. Cornelia d. van A. Pankras en K. Noordstrand. Margaretha Beatrix d. van M. Hoogeboom en M. Pronk. Anna Catharina d. van J. P. Bakker en M. Jansen. Johannes Herman z. van J. Jaspers en C. Bruin. Johannes Cornelis z. van W. A. Ligthart en C. BoekeL Simon Nicolaas z. van T. Goedhart en D. Vyn. Ondertrouwd: Petrus Jacobus Vis te Opmeer en Wilhelmina Maria Catharina Blaauw. Petrus Josef Stet te Oudkarspel en Petronella Kuilboer. Johannes Baas te Schagen en Maria Hillegonda van der Gulik. Getrouwd: Pieter Jan Schrieken en Trijntje Francis. Johannes Baas en Ma ria Hillegonda van der Gulik. Petrus Jo sef Stet en Petronella Kuilboer. Petnis Jacobus Vis en Wilhelmina Maria Catharina Blaauw.. Overleden: Anna Gieling, 23 j. Pie ter Govers, 67 j., wed. van A. Zeeman. HENSBROEK (April) Ondertrouwd: H. Koning te Obdam en Alice de Wit. Cornelis Bot te Wognum en A. C. Heilig. Gerrit van Twisk te Heer- hugowaard en Jenneke de Boer. Getrouwd: P. Schenk en T. Koning. H. Koning en A. de Wit. C. Bot en A. Heilig. G. van Twisk en J. de Boer. MARKANT SUCCES MET COURANTENRECLAME. In September 1936 is in Engeland een campagne begonnen voor Fynnon Salt, een medicinaal praeparaat. Deze reclame, die vrijwel uitsluitend in couranten werd gevoerd, wordt in Engeland beschouwt' als een der grootste reclame-successen der laatste jaren. De enorme omzet van het artikel wettigt thans een maandelyksck reclamebudget van circa 10.000, hetgeen vier maal zooveel is als hd reclamebudget, dat de Fynnon Salt Ltd. in 1936 uittrok bij haar eerste poging de markt te veroveren. Weer een typisch geval, waarbij systematisch gevoerde courantenre" clame haar onmisbaarheid bewees als economisch verkoopsmiddel. lwbbe« oéMpd voorrang, oafc d kr«MMM nj <Jw» voorroflge* weg. woarap mfctt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8