KOFh KIJKENisKOOPEIULOECK WeeeAeeuM Woninginrichting J. SPRUIJT - ALKMAAR h. w. holsmuller Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. 5 Alkmaar, Dinsdag. *A BEN TRAGISCH STERFGEVAL. Teraardebestelling D. C. Cramer. De tragische omstandigheden, waaronder wijlen de heer D. C. Cramer de vorige week is overleden, hebben niet nagelaten grooten indruk te maken op tal van stadgenooten. Daarin zal de reden gezocht moeten worden voor de groote belangstelling gistermiddag bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den, nog zoo in de kracht des levens staanden, plotseling weggerukten man. Daar waren op het kerkhof aanwezig onderscheidene bewoners van Ritsevoort en Moorstraat, bestuur en de leden van de afd. Alkmaar van de Ned. Banketbakkersver- eeniging en verder een groote schare andere belangstellenden. Met den lijkstoet kwamen in vijf rijtuigen mede de familieleden en de genoodigden. De baar was gedekt door een vijftiental bloemstukken, waaronder van de genoemde banketbakkersorganisatie. Aan de geopende groeve werd allereerst het woord gevoerd door den heer W. Brul uit Amsterdam, een zwager van den over ledene, die begon met te herinneren dat hij elf dagen geleden op deze zelfde plaats had gestaan en aan het adres van den heer Cra mer woorden van dank had gesproken voor diens goede zorgen voor de oude moeder, wier stoffelijk overschot toen was ten grave gedragen. En thans, beste Dirk, zei spr., voel ik mij gedrongen om jou bij een laatst vaar wel te danken voor je jovialiteit, steeds be toond tegenover je familie, je vrouw en je zoon, over wie nu de zorg is gekomen, Maar de hoop is sterk en ik vertrouw dat zij daarin de kracht zullen vinden om den slag van dit droeve heengaan te dragen; wij zul len daarbij naar beste weten steunen. Een andere zwager van den overledene, de heer R. A k s e uit Heiloo. ving aan met „Ja, wij wandelen allen naar het stille graf", een regel van een schoolversje, dat hem steeds te binnen schoot als hij een begrafe nis bijwoonde. Ook deze spreker herinnerde aan de droeve plechtigheid van elf dagen geleden, toen niemand had kunnen vermoe den, dat dezelfde familie reeds nu weder rondom een geopend graf zou staan. Wel heeft Dirk toen in werkelijkheid op den rand van het graf gestaan, zei spr. Zijn leven is afgeknapt gelijk een sterke boom door den woesten storm, geheel onverwacht, en dat is voor ons, zijn familieleden, een slag, maar bovenal voor zijn vrouw en zyn zoon. Waarom moest hy nu reeds heengaan? Wy hebben op die vraag geen antwoord gekre gen en zullen het ook niet krijgen, want Hij, die alles doet, geeft geen antwoord op het „waarom", evenmin als een vader elke vraag van zyn kind beantwoordt. Zooals de vader beter weet wat goed is voor het kind, zoo is het ook met den Hemelschen Vader. Zijn weg is hooger dan de onze, Zijn wijsheid méér dan de onze. Dat is de eenige troost, die wij kunnen uitspreken. Tot de ach tergebleven vrouw en zoon zei spr.: „Zoek in eenzaamheid Hem en leer in biddend opzien tot Hem berusten". Spr. eindigde met: „Rust zacht in vrede onder de hoede van Hem, die over alle dingen regeert." De heer M a s e e bracht namens de buurtbewoners een laatsten groet en herin nerde aan het vele werk, dat de overledene heeft verricht in de buurtcommissie, terwijl hij voorts sprak van diens groote liefde voor het vorstenhuis. Ds. W a r n e r s, hervormd predikant, was de laatste spreker. Hij las eenige ver zen uit het Nieuwe Testament, waarin Jezus opwekte het kruis op te nemen en Hem te volgen om het eeuwige leven te hebben en waarin Hij voorts zeide de Herder te zyn, die Zijn leven geeft voor Zijn schapen, waaronder ook zyn die tot anderen stal be- hooren, welke óók moeten worden bijeenge bracht, opdat alleen één Herder zullen heb ben. In aansluiting hierop sprak ds. Warners een troostwoord tot de achtergeblevenen. Hij was zich wel bewust hoe moeilijk het af scheid zou zijn, maar wees erop, dat wij eiken dag iets moeten loslaten wat wij lief hebben. Zeer zwaar is het, te moeten af staan den liefsten persoon dien we hebben en dat vooral als diens heengaan zoo plot seling geschiedt gelijk hier het geval is ge weest. Het zou onmogelijk zijn thans een troostwoord te spreken, als we niet wisten dat achter dit alles klinkt de stem van Christus, die roept en zegt: „Wie achter My wil komen verloochene zichzelf, neme zijn kruis op en volge Mij." Het gaat er om, God en Christus te vinden en daarvoor is ook tegenslag noodig, want in tegenspoeden be graven wij ons zelf. Spr. was overtuigd, dat de achtergebleven vrouw en zoon weten, dnt achter het gebeurde staat de Levens- yprst, die ons brengt tot het kruis, waar Mij het groote offer bracht, dat onze zonde «n dood overwon. Hij zegt: „Wie in My ge looft, zal leven, ook al ware hij gestorven." Deze roepstem volgen wy. Laten wij God bidden voor ons allen, maar vooral voor de achtergeblevenen, dat Hij hiear troost brenge i#t de kracht en de liefde van den levenden e< levend makenden Christus. Hierop ging spr. voor in gebed. De heer A k s e gaf vervolgens uit naam dpr familie uiting aan haar erkentelijkheid voor de betoonde belangstelling en dankte ds. Warners voor zijn troostwoord, ten aar.- aien waarvan spr. hoopte dat het in de toe komst vrucht zal dragen voor velen der aanwezigen. ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKING-COMITE. Morgen komt men u weer een gave vragen voor het Alkm. Kleeding en Dekking Comité, dat reeds zoo bij onze bevolking is ingeburgerd, dat deze collecte een der meest sympathieke is geworden. Morgen is het weer de dag, waarop het Alkm. K. D. C. het geld zal overhevelen uit de zakken van alle burgers, die reeds zoo vaak voor het goede doel met milde hand offerden. Aan zeer vele aanvragen kon in de afge- loopen periode worden voldaan, vele ge zinnen konden de allernoodzakelijkste kleeding en schoeisel via ons comité be trekken, enorme prestaties waren het vooral om velen, die herstel in sanatoria of kolonie behoefden, van uitzetten te voorzien en vooral de groote liefde voor zijn even- mensch en de genegenheid der burgerij heeft ons in staat gesteld veel materieele ellende te kunnen verzachten. Wat zal het daarom morgen voor de meesten uwer een aangenaam gevoel zijn ais hij getooid met het echt Alkmaarsch vlaggetje weet een steentje te hebben bijgedragen voor het philantropische werk, dat dóór het Comité belangeloos voor in woners onzer stad van alle godsdienstige gezindte en allerlei richting wordt gedaan en wat zullen de dames en heeren collec tanten met volle bussen, leege kussentjes en opgewekte gezichten tevreden het ons gratis ter beschikking gestelde gebouw aan de Heul betreden, wetende, dat zij weer voor hun met minder aardsche goederen bedeel den evenmensch een glimpje vreugde zulleD brengen in hun zorgvol en vaak armoedig bestaan. U allen weet het, de tijden zijn nog voor velen onzer stadgenooten slecht, de werk loosheid is groot, de achterstand in kleeding en schoeisel is voor ons een bron van zorg, doch ook een dankbaar werkobject en alleen reeds de wetenschap, dat do geheele Alk- maarsche burgerij ons steunt, moreel en financieel, en dat de collectanten zich be ijveren zullen om met een gepaste mate van brutaliteit U een groot zilverstuk uit den zak te kloppen, geeft ons weer moed met de ingezamelde gelden een nuttig werk te kun nen verrichten. Het Comité van aanbeveling zegt U reeds voldoende als U onderstaande lijst wilt na gaan: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, eere voorzitter, ds. W. D. M. Baar, K. Blaauboer, ds. C. van Dop, dr. H. J. M. Hofstee, C. M. Figée, ds. F. Kuiper, J. de Lange Cz., mr. A. M. J. Leesberg, ds. C. von Meyenfeldt. pastoor Mol, pastoor Oorsprong, ds. Klein Wassink, mej. ds. F. W. Rappold, deken E. P. Rengs, mr. A. Schenkeveld, R. G. C. Schröder, mevr. M. van SonsbeekBaning, Jos Vermeulen, ds. Warners en A. de Wolff, leeraar Ned. Isr. Gemeente, terwijl het werk comité voor deze collecte bestaat uit de vol gende personen: A. Bergsma, voorzitter, S. E. Leuw, secretaris, J. Z. Bierman, pen ningmeester, D. M. Kuysten, 2e secretaris, mevr. J. Bergsma, mevr. W. F. Faber, mevr. Halff, mevr. Meppeling, mevr. Koch, mevr. Ooykaas, mevr Wiese, mej. E. Lampe en mej. J. Vlaar en de heeren J. H. Bastmeyer, J. Besteman, J. Merkx en A. Wiese. Wij hopen op een recordopbrengst op naam van het Alkmaarsch Kleeding- en Dekking- Comité. 20-JARIG BESTAAN. De buurtvaartvereeniging „Het Noor den" herdenkt morgen haar 20-jarig be staan en organiseert ter eere van dit jubileum een boottocht naar Amsterdam. ALKMAARSCH GAS IN N.-NIEDORP. Men schrijft ons uit Nieuwe-Niedorp: Dezer dagen is de aansluiting tot stand gekomen tusschen de gasfabriek te Alkmaar en den gashouder te N. Niedorp. Vanaf Alkmaar bestond reeds een pers leiding tot Koedijk, deze is voortgezet langs den nieuwen provincialen weg naar Nieuwe- Niedorp; de lengte hiervan bedraagt 14 Jd K.M. In N. Niedorp is de leiding door het trot toir gelegd, hetgeen omstreeks Paschen de inwoners van ons dorp wat ongemak be zorgde, maar wat door de voortvarende wijze van uitvoering slechts enkele dagen duurde. Bovendien werden er geen moeite en kosten gespaard om den overlast tot een minimum te beperken. Naast de persleiding is door het gasbedrijf van Alkmaar een telefoonkabel gelegd. Deze dient niet alleen voor het voeren van ge sprekken tusschen de beide bedrijven, maar door middel hiervan wordt in Alkmaar automatisch de stand der gashouders te N. Niedorp geregistreerd. Het gas komt hier onder hoogen druk. wordt op lagen druk gereduceerd, waaronder de houders worden gevuld. Op de houders is een apparaat aan gebracht waardoor de gastoevoer automa tisch wordt afgesloten, wanneer de houder geheel gevuld is. Automatisch schakelt deze weer in wanneer de houder tot een bepaald niveau is gezakt. De aansluiting is zonder stoornis ver- loopen. Eenige dagen is men hiermede bezig geweest. Het gas uit Alkmaar dreef de lucht vooruit, toen kwam er lucht met gas ver- ais uaVLStut ACCOUNTANT LID NED. INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 AlKMAAR BOEKHOUDINGEN BELAST I NGZAKEN mengd en daarna gas zooals het in Alkmaar was ingeperst en hierna volgde de aan sluiting. Het gas is van dezelfde kwaliteit als tot nog toe hier werd gemaakt en wij mogen wel aannemen dat geen enkele huis vrouw den overgang dan ook heeft bemerkt. De kolenloods en enkele bijgebouwen zullen worden gesloopt, de machine en wat verder waarde heeft zal naar Alkmaar worden vervoerd om daar gebruikt te wor den. Niedorp's gasfabriek heeft dus nu met ter daad afgedaan. De directeur der lichtbedrijven van Alk maar is zeer tevreden over de gasafname. Door een krachtige en doelmatige propa ganda, waarmede reeds een begin is ge maakt, hoopt men het verbruik nog op te voeren. Wij kunnen nog vermelden dat op Terdiek waar men aanvankelijk over electrisch koken had gedacht, zich thans meerderen bij het gasbedrijf aansluiten. Het begin voor Alkmaar is dus goed en wij weten, een goed begin wordt nog altijd op hooge waarde geschat. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Men schrijft ons: Zooals elders in dit nummer wordt medegedeeld, staat de inschrijving voor leerlingen open gedurende 2 middagen per week en kunnen meisjes, die nog een U. L. O.-examen moeten afleggen of op den uitslag van haar eindexamen H. B. S. of Gymnasium wachten, zich reeds voor waardelijk opgeven en zich dus later even tueel terugtrekken. Wanneer zich voor de opleiding voor huishoudkundige in totaal 16 leerlingen aanmelden, kan deze doorgaan. Het is te betreuren, dat door de weinige aangifte (de meisjes gaan hiervoor dikwijls naar Amsterdam) deze opleiding hier zoo wei nig levensvatbaarheid heeft. Het is de 2- jarige voorstudie voor degenen, die voor leerares willen doorgaan en een goede aanbeveling voor haar, die zich later een zelfstandige positie in één of andere in richting willen veroveren. Tijdens de openbare lessen op Woensdag 11 Mei gehouden, zyn voor deze opleiding 8 meisjes voorwaardelijk ingeschreven. Wie helpt mee het aantal te verdubbelen? De opleiding hulp in de huishouding geeft een goede basis voor een latere ver pleegstersopleiding, waarvoor huishoude lijke kennis tegenwoordig een vereischte is. Is het niet voor ieder meisje van groot belang om goed huishoudelijk onderlegd het leven in te gaan? De opleiding costuumnaaister opent perspectieven voor haar, die vaardig met de naald zijn en voor haar, die de betrek king van winkeljuffrouw prefereeren. Ze krijgen n.1. kennis van stoffen en kunnen goeden raad geven bij de keuze en de hoeveelheid voor een bepaald model. Voor jongere meisjes, zij die van de lagere school komen, 6 klassen doorloopen en 12 jaar zijn, biedt de Huishoud- en In dustrieschool gelegenheid tot een 2-jarige opleiding, hetzij voor heele dagen of voor halve dagen, waarin ze algemeen onder legd worden in de huishoud- en de naald vakken. Na het voltooien van elke 2-jarige op leiding kan een getuigschrift of diploma behaald worden. PLOTSELING ZIEKTEGEVAL. Hedenmiddag tegen 2 uur kwam de 20- jarige J. K. van hier op zijn fiets uit de Emmastraat, toen hy aan den ingang van het Kennemerpark plotseling overvallen werd door een maagbloeding. Hij viel van zijn fiets en kwam in het gras over de af rastering terecht. Op advies van dr. van Gilse, wiens hulp door omstanders werd ingeroepen, werd de jonge man naar het St. Elisabethziekenhuis gebracht. DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30 TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 straten makers, 1 stratenm.-opperman, 2 stuc. opper lieden, 5 betonwerkers, 14 voegers, 25 opper lieden, 12 stucadoors, 10 schilders, 99 grond werkers, 37 metselaars, 62 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 8 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosseriebouwer, 2 constructiewerkers, 8 electriciëns, 2 fitters, 2 instrumentmakers, 4 kernmakers, 2 ketelmakers, 3 klinkers, 1 kopergieter, 9 loodgieters, 2 lynwerkers, 4 machinisten, 2 machineteekenaars, 3 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 11 monteurs, 2 orgelmakers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 5 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 1 scheeps bouwer, 1 scheepstimmerman, 1 scheeps- werktuigkundige, 10 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 5 vuurwer kers, 1 wagenmaker, 6 yzerwerkers, 1 zand- bereider, 1 ijzerboorder, 6 zandvormers. Groep Houtbewerking: 17 meubelmakers, 2 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep Handel: 21 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep Boek- en Steendrukkeryen: 5 let terzetters, 3 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 28 landarbeiders, 4 bloemisten. Groep Verkeerswezen: 65 chauffeurs, 12 schippers, 1 kapitein en 1 machinist binnen vaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 20 pak huisknechts, 28 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 5 kellners, 4 loopknechten, 1 hotel knecht, 1 buffetbediende. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks. 10 slagers, 10 cho coladebewerkers, 1 koffiestroopbrander, bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 3 zuivel- bereiders, 21 bakkers. Overige beroepen: 8 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbe werker, 3 controleurs, 1 bedrijfsleider, batikker, 1 administrateur, 2 boekhouders, 3 incasseerders, 5 zakkenstoppers, 1 recl. teekenaar, 1 verzekeringsagent, 15 kantoor bedienden, 38 transport- en 262 los- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 24. Vrouwelijk personeel: 8 kantoorbedienden, 3 verkoopsters, 3 naaisters, 4 werksters, 1 dagmeisje. Alkmaar, 14 Mei 1938. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 8 tm. 14 Mei werden door bemiddeling van de Arbeidsbeurs ge plaatst bij een patroon: 1 bankwerker, 1 grondwerker, 1 schilder. Aan de Centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 3 kantoorbedienden 5 tim merlieden, 4 metselaars, 3 schilders, 2 in andere vakken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 10—17 MEI 1938. Nieuwe zaken. Castricum: P. A. Schilder, Schoutenbosch 57, winkel in melk, enz. Den Helder: Gebr. den Hollander, Oude Kerkstraat 34, groothandel in groenten en fruit. Warmenhuizen: Fabriek „de Hoop", Dorpsstraat 167, kistenfabriek. Zijpe: P. Molenaar Johz., Burgerbrug B 26, winkel in kruidenierswaren, enz. Wijzigingen: Alkmaar: N.V. Alkm. IJzer- en Metaal- gieterij, Fabriek van Stoom- en andere werktuigen, Voormeer 1; bestuurswijziging. Hypotheek Spaarfonds „Eigen Hof', Me- tiusgracht 5; uittreding bestuurder. Bergen: Pension „De Reigershoek", Bree- laan 79; overgegaan aan M. Walg. Kleverlaan's Kolenhandel, Molenstraat 4; overgegaan aan C. P. Bakker. Heiloo: Woningbureau en Assurantiekan toor B. Eekhof, J 210; echtsvorm gewijzigd. Fil. gevestigd te Alkmaar, Julianastr. 7. Den Helder: Jb. Schol, Nieuwstraat 57, afdeeling brandstoffenhandel overgegaan aan T. Schol. Mej. M. Westerbaan, Sluisdijkstraat 45, drogisterij; overgegaan aan P. C- Plaatsman. Texel: N.V. Zuivelfabriek „de Onderne mer", Dijk den Hoorn; benoeming gevolm. en statutenwijziging. VERKOOP GROND AAN DE BISSCHOP BOTTEMANNESTRAAT. In bijlage no. 75 schrijven B. en W.: De heer J. Brouwer, te Heiloo, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Bisschop Bot- temannestraat, groot ongeveer 613 M5., voor den prijs van 3780.in totaal, ten einde daarop drie woningen te bouwen. Dit perceel is op de bij de stukken gevoegde teekening in roode kleur aangegeven. Te gen verkoop van eerder genoemd perceel bestaat bij ons geen bezwaar; de commis sie van bystand voor het grondbedrijf kan zich met den geboden prijs vereenigen. B. en W. bieden in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. COMMISSIE VAN TOEZICHT ARBEIDSBEURS. In bijlage No. 67 schrijven B. en W.: Door het overlijden van den heer P. J. van Kessel is een vacature ontstaan in de com missie van toezicht op de gemeentelijke ar beidsbeurs, tevens commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor sociale zaken. De overledene had zitting voor de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", af deeling Alkmaar, en wel tot 1 Januari 1940. Wij hebben in verband daarmede aan ge noemde organisatie verzocht om een aanbe veling in te dienen voor de benoeming van een lid-werkgever in de hiervoor bedoelde commisises van toezicht. Voor de vacature bieden wij u onderstaan de aanbeveling aan: 1. P. J. de Kort, Costerstraat 15. 2. J. G. J. Kueter, Laat 138. WIJZIGING VERKEERSVERORDENING. In bijlage no. 77 schrijft de commissie voor het ontwerpen van strafverordenin gen: In artikel 32 sub a der Verkeersverorde- ning is bepaald, dat B. en W. onder bepaal de omstandigheden wegen in het belang van hun instandhouding en bruikbaarheid voor het verkeer met zware motorrijtuigen in klassen kunnen indeelen. De indeeling in klassen, zooals die in het Motor- en Rijwielreglement is geregeld, onderging wijziging bij het Koninklijk besluit van 18 September 193, S. 785. Weliswaar is bij overgangsbepaling de tihans bestaande in deeling gehandhaafd in zoover dat de in de Ille klasse ingedeelde wegen geacht worden te zijn ingedeeld in klasse-B, ter wijl de overige wegen onder klasse-A -ge rangschikt worden, maar nieuwe besluiten tot indeeling, kunnen thans niet meer ge nomen worden op grond van artikel 32 sub a der Verkeersverordening, dat in verband met eerder genoemd Koninklijk besluit zyn rechtskracht heeft verloren. Beven u daarom in overwegine ar tikel 32 der Verkeersverordening in te tiekken en dit artikel opnieuw vast te stellen aan de hand van de sedert dien gewyzigde artikelen 36 en 47 van het Motor- en Rijwielreglement. Een besluit bieden B. en W. daartoe ter vaststelling aan. Verwachting: Zwakke tot matige wind; aanvankelijk veranderlijke later uit westelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; aanvankelijk nog regen; iets koeler. Regenachtig. Het ondiepe lage drukgebied over Enge land veranderde weinig van beteekenis. Het blyft over de Britsche eilanden nog rustig, betrokken en koel weer. Over Frankrijk ontwikkelde zich gisteren een storing, wel ke vooral in het zuiden en midden zware neerslag gaf (Marseille tapte 37, Perpignan 26 m.m. af). Ook thans is het in midden- en noord-Frankrijk nog regenachtig, terwijl' het onder invloed van deze storing ook he den in ons land regende. De temperatuur is vooral in zuid-Frankrijk gedaald. Over west-Duitschland werd het wat koeler, in midden-, oost- en zuid-Duitschland is het nog warm, hedennacht kwam plaatselijk in midden-Duitschland onweer voor. -Over Scandinavië bevindt zich een uitdiepende depressie, welke daar regen en in het noor den en midden afkoeling bracht. Een hooge drukgebied in de Poolzee breidt zich gelei delijk zuidwaarts uit. Het is te verwachten, dat ten onzent, onder invloed van de reeds gemelde sto ring over Frankrijk, het weer aanvan kelijk nog regenachtig blyft. De wind zal naar het westen draaien, waarmede verdere afkoeling waarschijnlijk is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.19 uur tot 4.32 uur licht op. MEDEDEELING VOOR DEN LANDBOUW. In het etmaal van 's avonds 15 tot 's avonds 16 Mei is in Groningen de weers gesteldheid critiek geweest voor het optre den van aardappelziekte. In Noordholland, tusschen Hoorn en Enkhuizen, critiek, be houdens te lage temperatuur. REKENINGEN 1936 SCHOLEN VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. In bijlage no. 68 schrijven B. en W.: Wy bieden Uwe vergadering hierbij ter goedkeuring aan de rekeningen en verant woordingen over 1936 van de scholen der vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool", van de R. Kath. bewaarscholen en van de Christelijke kleuterschool. Het nadeelig saldo op de exploitatie van de eerstgenoemde scholen van 535.26 komt ten laste van het reservefonds, gevormd met door Uwe vergadering by besluit van 22 October 1931, nr. 18 (bijlage nr. 182) ver leende machtiging. Dit fonds, op 31 Decem ber 1935 nog groot 3364,48, bedroeg mits dien op 31 December 1936 2829,22. De rekeningen met de daarbij gevoegde bescheiden geven ons geen aanleiding tot het maken van opmerkingen, zoodat wij Uwe vergadering, onder overlegging van het advies van de Commissie van bystand voor de Financiën, voorstellen het des betreffende besluit te nemen. Hierbij wordt verzocht goed te keuren de rekeningen en verantwoordingen over 1936 van: a. de scholen der Vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool" in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 9248,53, waaronder een bijdrage uit het reservefonds van 535.26; b. de R. Kath. Bewaarscholen in ontvang en uitgaaf op 13061.92, waaronder een nadeelig saldo van 641.37; c. de Christelijke kleuterschool in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van 4745.44, waaronder een nadeelig saldo van 903.04. AANKOOP GROND AAN DEN HOEVERWEG. In bijlage no. 73 schrijven B. en W.: Uw vergadering besloot op 7 April j.1. van Mevr. de Wed. L. BurenNoort aan te koopen een perceel wetland, gelegen langs den Hoeverweg, tusschen de Krom- mesloot en den Bergerweg, kadastraal be kend gemeente Alkmaar, sectie D. nr. 312. Tusschen dit weiland en den Hoeverweg ligt nog een strook grond en water, welke eigendom is van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier en ka dastraal bekend Cectie D nr. 3521. Op ons verzoek hebben Dijkgraaf en Hoogheem raden van het Hoogheemraadschap zich welwillend bereid verklaard, dit perceel aan de gemeente over te dragen, onder voorwaarde, dat de gemeente tevens in eigendom overneemt het gedeelte van het perceel, kadastraal bekend sectie D nr. 3522, gelegen bij de Hooge brug, alsmede m eigendom, beheer en onderhoud den op de teekening aangegeven grondduiker onder de Krommesloot. De koopsom zal bedragen 1.— in to taal, terwyl de gemeente de kosten van overdracht voor haar rekening zal moeten nemen. Aangezien de gemeente op dezen aan koop voor de afronding van haar bezit prys stelt, geven wij gaarne in overwe ging, daartoe op de door Dijkgraaf en Hoogheemraden gestelde voorwaarden te besluiten.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2