Vraag en aanbod VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. KRUSCHEN SALTS Rechtszaken Spoel £ucfitoaact Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Glimlachje ROODKAPJE EN DE WOLF. GEMENGD NIEUWS. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? TWEEDE BLAD. HET SPOORWEGONGELUK TE EDE. Beide sporen weer vrij, In den loop van gisteravond heeft men het spoor ArnhemUtrecht, dat door de trein botsing van gisterenavond was versperd, vrij gekregen. De ontspoorde treindeelen zijn naast het spoor geplaatst. In den loop van den nacht hoopte men deze treindeelen op onderstellen, welke men uit Haarlem heeft laten komen, te plaatsen en op een zijspoor te rangeeren. De electrische leiding is, hoewel er met man en macht wordt gewerkt, nog niet ge reed. Dit vindt mede zijn oorzaak in de be schadiging van ondergrondsche verbindin gen, welke moeilijk kan worden opgespoord, Derhalve zullen ook vandaag nog speciale dieseltreinen den dienst tusschen Arnhem en Ede, waar men in of uit de electrische treinen overstapt, onderhouden. DE RAADSVERGADERING GING NIET DOOR! De meerderheid van den raad staakte uit protest. De gemeenteraadsvergadering van Doorn die tegen gistermiddag half drie uitge schreven kon niet doorgaan, omdat het meerendeel der leden was weggebleven. De absenten waren twee liberalen, twee chris telijk historischen en twee s. d. a. p.-ers, die hadden medegedeeld, zich eerst te moe ten beraden of het nog nut heeft zich aan de belangen van de gemeente te wijden. Dit houdt verband met het besluit van Ged. Staten om goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit tot aankoop van het landgoed „der Hirtler", zulks op aandrang van de anti-revolutionnaire raadsfractie en een christelijk-historisch lid, onder leiding van den anti-revolutionairen wethouder jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck. Deze aankoop toch werd algemeen als een bij zonder gunstige trancactie beschouwd, waardoor de gemeente, voor den prijs van 20 cent per meter, eigenares werd van een stuk bouwrijp terrein, groot 40 H. A. Door aankoop door de gemeente zouden belang rijke deelen gereserveerd kunnen worden als bouwgrond en voldoende deelen verka veld om de kosten van aankoop te dekken. De raadsminderheid overwoog, dat in geen geval het risico van belastingverhoo- ging geloopen mag worden. SLACHTOFFERS VAN GASVERGIFTIGING. Te Zaandam. De 73-jarige alleenwonende weduwe B. in de Tolstoistraat 36 te Zaandam is in den nacht van Zondag op Maandag door gas- verstikking om het leven gekomen, aldus Het Vbld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het ongeval te wijten is aan een lek in de gasleiding. De buren bemerkten Maandagmorgen, dat er in de woning van de weduwe iets bijzonders moest wezen. Op herhaald bel len werd niet opengedaan. Men waarschuw de de politie, die het huis binnenging na een ruit te hebben ingeslagen. Hier viel onmiddellijk een sterke gas- lucht waar te nemen. De bejaarde vrouw vond men roerloos te bed liggen. De ge neeskundige dienst heeft nog gepoogd door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, doch dit had geen succes. Bij de koppeling van den gasmeter was een lek ontstaan, waardoor het gas kon ontsnappen. Deze koppeling was eenigszins ontzet, ook het loodje bij den gasmeter was verbroken. Waarschijnlijk is dit gebeurd bij het schoonmaken van de kast, waarin de gasmeter was geplaatst. Te Halfweg. Ook te Halfweg is een bejaarde vrouw, de 65-jarige weduwe L. v. d. M., het slacht offer geworden van gasverstikking. Het was omwonenden opgevallen, dat overdag de luiken voor de ramen gesloten bleven en men vermoedde, dat de vrouw ziek moest zijn of dat er iets gebeurd was. Men verschafte zich toegang tot de woning, waar een sterke gaslucht het ergste deed vreezen. De heer C. vond de vrouw, die bewusteloos op bed lag. Ze werd onmid dellijk naar buiten gedragen. Dr. B. achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodza kelijk. De vrouw werd met een ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem ver voerd. Haar toestand is critiek. BRAND IN BELASTINGGEBOUW. Archiefkamers uitgebrand. Gistermiddag is, waarschijnlijk door kort sluiting, brand ontstaan in het kantoorge bouw der directe belastingen en accijnzen te Waalwijk. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand ging men er toe over de waardevolle bescheiden in veiligheid te brengen. Hier voor riep men de hulp in van scholieren van de tegenover het gebouw liggende Rijks vak- „Ik zou graag een jumper voor mijn maat willen zien". >.Ja, mevrouw, dat zou ik ook wel eens willen!" De ze» minerale zouten in Kruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR l CENT PER DAJ school voor schoenmakers en leerlooiers, waarheen de adminstratie werd overge bracht. De brand breidde zich snel uit en woedde hoofdzakelijk in de drie archief kamers in het bovenste gedeelte van het gebouw, welke kort geleden vernieuwd waren. De plaatse lijke brandweer bestreed het vuur en slaag de er na anderhalf uur blusschen in den brand meester te worden. De drie archief kamers zijn geheel uitgebrand. De kantoorlokalen van de inspectie zoo wel als die van den ontvanger der directe belastingen kregen veel waterschade, terwijl de lokalen van de registratie en het zegel recht lichte waterschade opliepen. KLEEREN IN BRAND GERAAKT. 13-jarig meisje overleden. Toen gisteren de dertienjarige dochter van den landbouwer F. de Crom te Oerle (N.Br.) aan het spek bakken was, geraakten plotseling haar kleeren in brand, waarschijn lijk doordat de vlammen in de pan sloegen. De vader, die alleen met het meisje thuis was, kwam op het hulpgeroep toesnellen en trok haar de brandende kleeren van het lichaam. Het meisje had echter al zulke hevige brandwonden opgeloopen, dat het eenige uren later overleden is. Doktershulp was spoedig aanwezig, doch zij mocht niet meer baten. Jongetje verdronken. - Gistermiddag is het vijfjarig knaapje W. R. in een onbe waakt oogenblik in de Piushaven te Tilburg te water geraakt en verdronken. Tweejarig meisje verdronken. - Het tweejarig dochtertje van den heer B. is gistermiddag bij het spelen in een sloot ach ter de Nieuwstraat te Boskoop gevallen en verdronken. Aan de gevolgen overleden. - De 56- jarige vrouw, die Zaterdagmorgen bij het glazenlappen uit de tweede verdieping van haar woning in de Bentinckstraat te Am sterdam is gevallen en in ernstigen toestand in het Wilhelminagasthuis is opgenomen, is gister overleden. 65 jaar getrouwd. - Het echtpaar Oepke Klazer Wijnia en Tjettje Eelkes Westra te Wommels (Friesland) zal heden zijn 65-jari- ge echtvereeniging herdenken. Contingenteeringen. - Ingediend zijn wetsontwerpen betreffende de verlengde contingenteering van den invoer van rijst en metaaldraadgloeilampen. Ook is ingediend een wetsontwerp betreffende de met ingang van 1 Maart j.1. ingestelde regeling van den invoer van linnen en/of katoenen knoopen. - Ned. pomologische vereeniging. - In de gistermiddag gehouden vergadering van de Nederlandsche pomologische vereeniging, hoofdafdeeling fruitteelt van de Nederland sche Heidemaatschappij, welke vereeniging haar 40-jarig bestaan herdenkt, werd het jaarverslag over 1937 vastgesteld. Het leden tal vermeerderde in 1937 met 173 en is thans 1774. De aftredende bestuursleden, de hee- ren J. Craandijk uit Eist en M. Speelman uit Rotterdam, werden herkozen. DE SCHAGER BELASTINGZAAK. Ex-wethouder krijgt gevangenisstraf. Veertien dagen geleden stond voor de Alkmaarsche rechtbank terecht de voor malige wethouder van Schagen, J. Sch., van beroep accountant en belastingadviseur, thans gedetineerd, die gemengd is in tal van belastingfrauden en in dit geval beschuldigd werd van medeplichtigheid aan het doen van onjuiste opgaven aan de belasting administratie, gepleegd door den winkelier J. B. te Schagen. Ook B. stond toen terecht. De officier van justitie had tegen Sch. een jaar gevangenisstraf geëischt en tegen B. 6 maanden. De verdedigers, mr. Buiskool en mr. Scholte, hadden tot vrijspraak geconclu deerd. De Alkmaarsche rechtbank wees heden vonnis en veroordeelde na een uitvoerige motiveering J. Sch. tot een gevangenisstraf van 8 maanden en J. B. tot een gevangenis straf van 3 maanden. Uitspraken van op 10 Mei behandelde zaken. Joh. S., ex-veehouder te Zwaag, bedriege- lyke bankbreuk. Eisch t 400 of 30 dagen. Vonnis 3 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Teunis V., chauffeur te Hoorn. Veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Eisch 1 maand hechtenis. Vonnis 1 maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar plus 50 of 25 dagen. T. v. d. P., uitvoerder te Heiloo. Verkeers overtreding. Hooger Beroep. Eisch vrijspraak voor het eene feit en 10 of 5 dagen voor het andere feit. Vonnis algeheele vrijspraak. VERDACHTE BRAND IN EEN PENSION VOOR WERKLOOZEN. Drie jaar geëischt. De rechtbank te Amsterdam zette gister de behandeling voort van de strafzaak tegen twee Amsterdammers, een pension houder en een boekhouder, verdacht van uitlokking van brandstichting en brand stichting, gepleegd op 9 December van het vorige jaar. Toen brandde een pension voor werkloozen aan het J. D. Meijerplein uit. De pensiongasten waren op uitnoodi- ging van den pensionhouder met hem naai den schouwburg. Hij wordt ervan be schuldigd, den man, die hem helpt met het bijhouden van de boeken en die ook bij hem inwoont, te hebben overgehaald brand te stichten en hij zou hem daartoe de gelegenheid hebben gegeven, door met de overige gasten naar den schouwburg te gaan. Bovendien heeft de officier poging tot oplichting ten laste gelegd, doordat meer goederen als verzekerd zouden zijn opgegeven dan in werkelijkheid verbrand waren. Een verzekeringsexpert verklaarde, dat de goederen, die na den brand waren overgebleven, enkele dagen onbewaakt zijn gebleven, zoodat de mogelijkheid van diefstal van resten niet uitgesloten is. De officier van justitie achtte het over tuigend bewijs geleverd, ook van de po ging tot oplichting der verzekeringsmaat schappij. Hij requireerde tegen elk der beide ver dachten een gevangenisstraf van drie jaar, met bevel tot gevangenneming van den pensionhouder bij de uitspraak van het vonnis. wijl voor het 2e en 3e elftal seriewedstrij den worden uitgeschreven, waaraan o.a. zullen deelnemen Oudorp I, Mevo I, Alc- maria IV en V, O. K. B. I en Vrone I. Ons dunkt, dat dit programma voor den zomer er wezen mag. En als de zaak door allen serieus aangepakt wordt, dan kun nen vorderingen niet uitblijven. Tennis. DE HELFT DER COMPETITIE VOORBIJ. De helft der competitie voor de Alkmaar sche tennissers is voorbij en wij kunnen dus, als we de standen hier opnemen, eenigszins nagaan, hoe de situatie der Alk maarsche clubs is: Tweede klasse A, N. W. Voetbal. HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. PSV—Be Quick Afdeeling I. Promotie 2e klasse. DOSDWV (terrein Hilversum) Promotie 3e klasse. BloemendaalAlkmaarsche Boys Promotie res. 3e klasse. ZVV II—Ajax IV Afdeeling II. Promotie 2e klasse- HDVSEmma Afdeeling V. Promotie 2e klasse. HeroBleyerheide Mirandade Valk ALKMAAR-GO AHEAD. Langen tijd heeft onze vierde klasser Alkmaar niets van zich laten hooren, maar gelukkig blijkt de vereeniging nog krach tig genoeg, om een poging te doen, het verloren terrein te herwinnen. Wel is het seizoen niet gelukkig verloopen, maar het bestuur en de leden zijn eensgezind geble ven. Zoo werd gisteravond besloten, om de training weer serieus ter hand te nemen. De heer J. Thijssen, oefenmeester van Stormvogels, zal vanaf morgen met de zomertraining der Alkmaarders beginnen. Verder heeft het bestuur voor het eerste elftal nederlaagwedstrijden uitgeschreven tegen Alcmaria II, Hollandia I, Helder I, Purmersteijn I, Assendelft I, Q. S. C. I, K. F. C. II, W. F. C. II en H. R. C. II, ter T. C. G. I 3 3 0 0 22—2 6 Animo I 3 1 1 1 11—13 3 Heemstede I 3 0 2 1 8—16 2 Advendo I 3 0 1 2 7—17 1 D. D. V. V 3 3 0 0 21—3 6 T. C. G. II 4 1 2 1 17—15 4 Pr. Beatrix I 4 1 2 1 14—18 4 Alkm.-Heiloo 3 0 0 3 4—20 0 Score I 3 2 1 0 16—8 5 Rood-Zwart 4 2 1 1 16—16 5 T. C. G. III 4 1 1 2 15—17 3 Be-Quick I 3 0 1 2 9—15 1 Derde klasse A, N. w. K.-Zaandijk I 3 3 0 0 17—7 6 Smask 3 2 0 1 13—11 4 Advendo II 4 1 1 2 13—19 3 J. C. G. IV 4 0 1 3 13—19 1 Be-Quick II 4 3 1 0 21—11 7 Stadivo II 4 2 1 1 20—12 5 Beverwijk III 4 1 0 3 12—20 2 Groen-Wit III 4 1 0 3 11—21 2 Derde klasse B, N. W. Lash II 4 3 1 9 23—9 7 Toss 4 3 1 0 22—10 7 Amstelkant 4 0 1 3 9—23 1 Be-Quick III 4 0 1 3 10—22 1 Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Deze vereeniging hield Zondag 15 Mei 'n recordrit over 37 Y, K.M. A-klasse: 1 D. Veld tijd 1.00.40; 2 H. de Fooij tijd 1.03.30; 3 W. Visser tyd 1.05.08; 4 Jb. Schip per tijd 1.05.28; 2 J. Ottenbros tijd 1.06.00; 6 J. de Bood tijd 1.06.25; 7 K. Kusch tijd 1.07.20; 8 Jan Zandvoort tijd 1.08.00. B-klasse: 1 A. Veld tijd 1.04.58; 2 H. Blok tijd 1.06.20; 3 R. Hiemstra tijd 1.08.05; 4 J. Alles tijd 1.09.10; 5 A. Elings tijd 1.11.6 Jb. Stroet tijd 1.11.50; 7 C. Kusch tijd 1.15. 8' J. Mulder 1.1.6.—. Junioren 4 K. M.: 1 Joop Hennink 7.20; 2 N. de Groot 7.35; 3 A. Kaandorp 8.01; 4 C. Stroomberg 8.06; 5 Jan Hennink 8.24; 6 L. Wayerink 8.28; 7 A. Koenen 8.30; 8 C. Con stant 8.32. WIELERCLUB „ALCMARIA". Zondag reden de Alcmarianen een rit over 85 K. M. voor alle klassen. Direct sprong Evers weg en had na 4 ronden 700 M. voorsprong. Toen begon het veld zich te roeren en 4 renners wisten los van het peleton te komen en onder leiding van Jan Groot werd Evers geleidelijk inge- loopen. Na 6 ronden moest Evers voor de overmacht zwichten. Tenslotte wist hij in een schitterende eindspurt te zegevieren in 2 uur 2 min. Tweede werd Jan Groot, derde Keulboer, vierde Glas, vijfde Vos en zesde Schipper. Jan Manneveld wist in Assendelft in de achtervolging te winnen en een 4e plaats te bezetten in een eigenkracht race over 60 K. M. en Joop Kuys werd vierde in een zeer zware wegkoers in België, waar hij als eerste Nederlander aankwam. Eenhoorn en Bosman reden in Keulen. De beste Duitsche amateurs, een groepje Belgen en een groepje Nederlanders na men er aan deel. Eenhoorn moest den strijd 60 K.M. voor 't einde staken. Bosman stapte 40 K. M. voor de finish af. De vier eerste plaatsen werden bezet door Duitschers, Demmenie en Wijdenes werden resp. 5e en 6e en daarna volgden weer eenige Duit schers. Zeilen. ZEIL- EN WATERSPORT. Zondag hadden te Uitgeest de zeilwed strijden plaats. De uitslag luidde als volgt: Klasse: Kleine B. M. B. 1 Jantje, eig. C de Vreeze, lid van Uit geest, 1 uur 27 min 3. sec.; 2 Argo, eig. H. Meijer, lid van Onderlinge, 1 uur 27 min. 32 sec. Klasse: Gemengde Klasse A. 1 Helena, eig. A. Starreveld, 1 uur 28 min. 28 sec.; 2 Ati, eig. B. Hos, 1 uur 29 min. 47 sec.; 3 My Joy, eig. C. Zaadnoordijk, 1 uur 20 min. 27 sec., allen lid van Uitgeest. Klasse: Kajuitjachten. Starttijd 1.30 uur. 1 Beeckzang, eig. J Bakker, 1 uur 33 min. 9 sec.; 2 Jan van Gent, eig. H. Ewijck, 1 uur 33 min. 43 sec.; 3 Carpe Dium, eig. J. J. v. Huiten, 1 uur 37 min. 10 sec.; 4 Clipper, eig. J. Heideman, 1 uur 58 min. 6 sec.; 5 Willy, eig. A. Geerstma, gedisqualificeerd, allen lid van Uitgeest. Klasse: Kleine B. M. A. 1 Hobby, eig. M. Bak, 1 uur 24 min. 19 sec,; 2 Maria, eig. K. Krijgsman, 1 uur 26 min. 43 uur; 3 Euzi, eig. C. Starreveld, 1 uur 35 min. 7 sec.; 4 Boetjan, eig. J. Slecht, 1 u. 36 min. 33 uur; 5 eig. L. Roozendaal, 1 u. 39 min. 40 sec., allen lid van Uitgeest en 6 Kiewit, eig. J. Steenstra, Onderlinge, gedis qualificeerd. Klasse: Gemengde Klasse B. 1 Seppel, eig. C. A. Meder, 1 uur 36 min. 18 sec.; 2 eig. A. J. van Tol, allen lid van Uitgeest. Klasse: 6 M. B. M. B. 1 Aloyon, eig. Van der Meer, lid van On derlinge, 1 uur 35 min. 5 sec,; 2 Truus, eig. Cordes, lid van Onderlinge, 1 uur 34 min. 47 sec.; 3 Maja, eig. J. Kwantes, lid van Uitgeest, 1 uur 36 min 11 sec.; 4 Net op tijd, eig. A. F. v. Deutekom, lid van Uitgeest, tijd 1 uur 36 min. 23 sec. Klasse: 6 M. B. M. A. 1 Koet, eig. De Jongh, lid van Onderlinge, 1 uur 24 min. 49 sec.; 2 Olympia, eig. R. Zaadnoordijk, 1 uur 27 min. 38 sec.; 3 Meer koet, eig. B. Jongejans, 1 uur 32 min. 50 sec.; 4 Poask, eig. J. S. de Vries, 1 uur 34 min. 28 sec.; 5 Amibeja, eig. J. van Leeu wen, 1 uur 34 min. 44 sec; 6 Zwartehoek, eig. W. Vleeschman, 1 uur 35 min. 21 sec., allen lid van Uitgeest. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Gier Singa pore en de Buizerd Jodhpoer. Op de thuisreis .landdep de Pelikaan te Athene en de Reiger te Jodhpoer. Hedenmorgen is het K.L.M.-toestel PH- A.L.V. Valk van Schiphol naar Indië ver trokken. Gezagvoerder Blaak. Aan boord bevond Zich 87 K.G. vracht, 328 K.G. briefpost en 7% K.G. pakketpost. Zeven passagiers maken de reis van Am- sterdal af mee, resp. 1 naar Budapest, 1 naar Athene, 1 naar Karachi, 1 naar Calcutta, 1 naar Penang, 1 naar Batavia, 1 naar Soera- baya. Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regels, uitsluitend a contant. ;r fE: - jgjr - I 305. Nu was er een grote moeilijkheid minder. „Nu gaan we zoo gauw mogelijk naar je vriendjes", zei de Sint. Hij drukte op een bel en de zwarte bediende kwam binnen. „Laat ogenblikkelijk mijn vlieg tuig buiten zetten en breng er een para chute in. Ik moet direct vertrekken." 306. Pedro, de bediende, knikte en ver dween. Toen Flip van de vliegmachine hoorde, dacht hij er ineens aan, dat de ooievaar hem er van verteld had. Zou hy werkelijk eens zo'n wonderding zien Even later stapte hij reeds in de ijzeren vogel en gingen ze de lucht in.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7