AMSTERDAMSCHE BEURS Witte tanden, gezond tandvleesch, schoone tong en frissche mond, NOORDSCHARWOUDE hensbroek OUDORP ZÏÏPE ZUIDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE GEMENGD NIEUWS. SCHOORL De Wereldkampioenschap pen in Frankrijk. Kunnen we winnen van de Schotten derde rlad. eenigen tijd was uitgesteld om deskundigen te hooren. heeft de rechtbank gisteren uit spraak gedaan en den verdachte schuldip, verklaard aan het hem ten laste gelegde. Het verweer van verdachte, dat er geen ge was witlof bestaat, heeft de rechtbank ver worpen, aangezien uit de deskundigenver klaringen is gebleken, dat door langdurige selectie van cichorei witlofgewas kan worden verkregen. De rechtbank hield er rekening mede, dat verdachte vroeger voor eenzelfde feit is vrij gesproken en veroordeelde hem tot vijf gul den boete, subsidiair drie dagen hechtenis. DE ROOFOVERVAL TE WIE. Zes jaar geëischt. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden heeft heden zes jaar gevangenisstraf geëischt tegen den 24-ja- rigen landarbeider W. v. d. Z. te Wierum, den 21-jarigen varensgezel U. K. te Holwerd en den 18-jarigen landarbeider J. S. te Holwerd in verband met den roofoverval op den landbouwer G. v. d. Kooi te Wie (onder Nes). De rechtbank had hen resp. tot vier, vier en 2% jaar gevangenisstraf veroordeeld. JkowHciaal Tlieuws Bond van Begrafenisvereenigingen. Jaarvergadering van den Bond van Be grafenisvereenigingen op Donderdag 19 Mei in hotel „Concordia" te Noordscharwoude. Alle afdeelingen op één na waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken was een brief van een vereeniging uit Den Beemster, welke informeerde, of de mogelijkheid bestond tot aansluiting bij dezen bond; ook werd de idee geopperd een federatie in de buurt van Den Beemster te stichten en daarmee samen te werken. Het bestuur heeft geadviseerd een nieuwe federatie te stichten. Men heeft aan mr. dr. Buiskool advies ge vraag over de kon. goedkeuring. Mr. Buis kool raadde aan, de kon. goedkeuring aan te vragen. Hierover werd door eenige heeren het woord gevoerd. Men besloot tenslotte dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. De secretaris, de heer L. Molenaar, bracht het jaarverslag uit. Er is weinig leven in den bond. Nieuwe afdeelingen zijn niet toege treden. De bond telt nu 14 afdeelingen met 8560 betalende leden. Er zijn in totaal 215 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 101 van leden en 114 van niet-leden. De 14 afdeelin- van VRIJDAG 20 MEI 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANOSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 33)4 Nederl. 1938 101% 3 Ned.-Indië 1937 100»1# 5V3 DuitschL '30 m. verkl. 32'/4 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank1503/* Handel Mij. Cert. v. 250 162% Koloniale Bank127 Ned. Ind. Handelsbank .133 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 37% Calvé Delft Cert95% Nederl. Ford286 Philips Gloeil. Gem. Bezit 277 V» Unilever 151% 1NDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 27% Anacondai 20%g Bethleh. Steel 34l% Cities Service Generaal Motors 238/i« Kennecott Copper 25%e Republic Steel109/is Standard Brands ö'/is Steel 33% U. S. Leather3%# CULTUUR MAATSCH. H. V. A430V, Java Cultuur150 Ned. Ind. Suiker Unie .153 Vereen. Vorstenlanden 62% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij76y, Redjang Lebong168l/s PETROLEUM. Dordtsche Petr312% Kon. Petr325 Perlak 79'/4 Phillips Oil 24 V» Shell Union97/;g Tide Water9% RUBBERS. Amsterd. Rubber 190% Deli Bat. Rubber 114% Hessa Rubber 104 Oostkust U7 Serbadjadi83 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 2%, 104% 92% 105% 118% 230»/, 226%-7 Oude Deli283»/, 285 Senembah268 264-5 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 21 »/4 20 Southern Pacific9VJ6 8% Southern Railw. Cert.6 5'/, Union Pacific49V< 421/, Canadian Pac4% 4%fi §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers y,heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM laatste 2.45-3.00 1011%, 10J1/, 31% 150 162 ]3ü 131 37 95% 295»/, 273-% 152-% 27% I8|-i%, 331-1%, 22% 2J%s 10è-%, 5% 32"/:, 421-% 146% 152% 62'/,-% 76 169 306% 318a-9j '9% 21% 9% «l-Va 184-'/, 112 100 113 79 2V„ 104 90%-i 106 117% OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.80 1.80% Londen 8.98 8.97 K Berlijn 72.62K 72.60 Parijs 5.05 5.05 K Brussel (Belga) 30.43 30.42 Zürich 41.30K 41.33 Kopenhagen 40.10 40.07 K Stockholm 46.30 46.27 H Oslo 45.12X 45.10 .1 talie 9.50 indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Deze geeft een ware mondwassching. Heerlijk schuimend. Frisch van smaak enzeer zuinig. Tube 60, 40 ct. Doos 20 ct. gen hebben een totaal bezit van 23963,56. Dit is 1085,27 meer dan verleden jaar. Het jaarverslag werd vastgesteld. De voorzitter vroeg de afgevaardigden vooral de reglementen toe te zenden, waar uit het bestuur misschien mogelijkheden kan putten om een nieuw arbeidsveld voor den bond te vinden. De heer A. Schuur bepleitte een actie tot de uitbreiding van het aantal afdeelingen. Verscheidene heeren voerden hierover het woord, waarna men besloot de pogingen om het ledental op te voeren, te hervatten. Hierna werd de rekening van den pen ningmeester, den heer Jb. Kramer, behan deld. Ontvangen was 292,72, uitgegeven 252,66, het saldo f 40.06. Het bezit van den bond is thans 489,24. Deze rekening werd vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer Jb. Kramer herkozen met 6 stem men. De vereeniging Oudkarspel stelde voor in het bondsreglement op te nemen, dat leden, die worden opgenomen in een tehuis voor ouden van dagen of een dergelijke inrichting, gelegen in een andere gemeente dan waarin ze woonachtig waren, lid blijven van die vereeniging waar zij het laatst als lid ston den ingeschreven. Het bondsbestuur is voor aanneming van dit voorstel, doch wil er aan toevoegen: met dien verstande, dat de ver zekerende vereeniging niet meer behoeft te vergoeden aan de uitvoerende vereeniging dan een eigen begrafenis zou kosten. De afd. Oudkarspel ging met de toevoe ging. welke het bestuur wil aanbrengen, accoord. Eenige heeren voerden hierover het woord, waarna het voorstel werd aangenomen. De vereen. Schoorl wilde eens bespreken hoe de regeling moet zijn bij het vervoer naar Westerveld. Schoorl komt in de kosten eener crematie tegemoet tot aan de kosten van een begrafenis. De heer A. Schuur wilde een uitspraak hebben of men die crematies wel moest uit voeren. Hij gevoelde daar niet voor. De voorzitter wilde dit aan de vereenigin- gen overlaten. De heer Schuur wilde de verzekering der dragers in eigen beheer nemen. Er is nog nimmer een ongeval geschied. De voorzitter ried aan voorzichtig te zijn. Verscheidene heeren voerden nog het woord, waarna het bestuur toezegde, een en ander nader te zullen overwegen. Naar aanleiding van een vraag van den heer de Boer te Oudkarspel deelde de af gevaardigde van Wieringerwaard mede, dat daarvan thans bij elke begrafenis gebruik wordt gemaakt. Te Schoorl nog niet. Er zal een demonstratie worden aange vraagd van artikelen van de fa. Oostwoud te Franeker. EEN BIJZONDERE AARDSCHOK TE SPANBROEK. Te Spanboek werd naar de N. H. Crt. meldt in den nacht van Woensdag op Don derdag tusschen 12 en 12 y, uur een hevige aardschok waargenomen, die enkele secon den aanhield en werd veroorzaakt door het feit, dat de groote, oude stal, staande naast het café van den heer Jac. Bijham, plotse ling instortte. Het gebouw werd totaal verwoest, zoodat het maar een gelukkige omstandigheid was, dat de instorting op een tijdstip plaats had, dat niemand zich in den stal bevond, daar anders de gevolgen zeer ernstig hadden kunnen zijn. Nu kwamen de omwonenden er met den schrik af. Vaste-las ten-commissie. De commissie voor steun aa.n de kleine tuinders bestaat voor de gemeente uit bur gemeester Kooiman, tevens zoorzitter; voor de Tuinbouwvereenigingen „Ons Belang" uit de heer Joh. Koning en voor de Wog- meer uit den heer Keuning, tevens iemand van den Tuinbouwvoorlichtingsdiensten en iemand van de Rijkssteuncontrole aange wezen door den minister. Een nieuwe maaimachine. Door den heer Nerchwaarld alhier is te Utrecht aangekocht op de Jaarbeurs 't al lernieuwste op het gebied van maaimachi- nes. Deze Burker machine is voorzien van een 4 tackt motor. Met het proefdraaien waren de resultaten schitterend. Het is voor de paarden een geweldige verbetering daar de machine natuurlijk niet op de wielen draait en de paarden alleen de machine hebben voort te trekken. Deze loopt op luchtbanden dus een paard kan het als het moet goed doen. Steun aan kleine tuinders. Dezer dagen is voor de gemeenten Koedijk (Zuid) en Oudorp een commissie opgericht tot regeling der vaste lasten in den tuinbouw. In deze commissie hebben zitting geno men de heeren: Jn. Bijpost te Koedijk voorzitter; Jn. Blom Jz. te Oudorp be stuurslid en W. Bos Gz. te Oudorp secr. De tuinders, die meenen in aanmerking te komen tot verlichting van de vaste las ten en hiervoor de bemiddeling van de commissie wenschen, worden verzocht hun verzoekschrift bij den secretaris der com missie in te dienen. Promotie. Aan den te 't Zand in deze gemeente gestationneerden Rijksveldwachter, den heer F. Overhand, is bij beschikking van den minister van Justitie den rang van Brigadier-titulair verleend. Handwerkcursus Wij vernamen, dat zich voor den hand werkcursus voor niet meer leerplichtige meisjes, woonachtig in de wijken Schager- brug, Oudesluis en 't Zand, in totaal slechts 10 meisjes hebben aangemeld. Niettemin zal deze cursus, die door de gemeente zal worden bekostigd, doorgaan. Vijftig jaar getrouwd. Heden viert het echtpaar F. van Bergen en W. van BergenDen Adel het 50-jarig huwelijksfeest. Inënting tegen pokken. Volgens mededeeling van den minister van Sociale Zaken acht de inspectie der volksgezondheid niet meer noodzakelijk, dat inënting tegen pokken bij voorkeur in Mei of December geschiedt, omdat in die maanden de kans op het ontstaan van en- cephalitis geringer zou zijn dan in de andere maanden. Ook met betrekking tot den leef tijd neemt de inspectie thans een ander standpunt in dan vroeger. Werd tot nu toe de meening gehuldigd, dat tusschen 3 en 9 maanden de minste kans bestond op aan doeningen van het centrale zenuwstelsel (encephalitis) bestond, thans wordt de leef tijd tusschen 3 maanden en 2 jaar de meest geschikte geacht voor het ondergaan van de inënting. Distributie van goedkoope margarine. De minister van Sociale Zaken heeft bepaald, dat de tusschenhandel voortaan op de onvermengde margarine en het goed koope bak- en braadvet voor werkloozen en armlastigen, in plaats van 2 cent per K.G. een winstmarge van 3 cent per K.G. zal krijgen. Te rekenen vanaf 5 Juni a.s. zal met het oog hierop aan de gemeente in plaats van 42 cent per K.G. 41 cent in reke ning worden gebracht. 65 jaar getrouwd. - Het echtpaar W. GorissenKwakkel te Kampen is Maandag 23 Mei a.s. 65 jaar getrouwd. De a.s. bruide gom is zijn geheele leven visscher geweest en zijn echtgenoote ventte de gevangen visch langs de huizen uit. Als zoodanig staat het echtpaar bij eiken Kampenaar bekend. Het zal hem op zijn a.s. feestdag dan ook wel niet aan belangstelling ontbreken. Commndant Bouwe Vlas weer terug. - De commandant van het Leger des Heils in Nederland is gistermiddag om half vijf met den Parijschen trein te Amsterdam terug gekeerd. Men zal zich herinneren, dat de heer Bouwe Vlas onlangs naar Nederlandsch Indië ging met de bedoeling gedurende een vijftal weken daar te blijven. Aangezien generaal Evangeline Booth den commandant echter dringend over interne aangelegen heden van het Leger des Heils wenschte te spreken, zag de heer Bouwe Vlas zich ge dwongen zijn reis door onzen archipel on tijdig af te breken. Veertien dagen eerder dan het oorspronkelijk in de bedoeling lag, keerde de commandant naar Nederland terug. Middensluis te IJmuiden beschadigd. - Het Russische s.s. „Leonid Krassin", op weg van Amsterdam naar Spitsbergen, heeft gis termiddag bij het vertrek uit IJmuiden schade veroorzaakt aan den middensluis, waarvan het dekwerk werd beschadigd. Na cautiestelling van S 500 heeft het schip de reis voortgezet. Boterprijs Kopenhagen. - De officiëele Deensche boternoteering is gister vastgesteld op 230 kronen of 92 cent. Aan de gevolgen overleden. - De aan nemer A. van der Beek, die Woensdag te Hattem van een zes meter hooge steiger viel en in zorgwekkenden toetand naar het zie kenhuis te Zwolle werd overgebracht, is daar gister aan de opgeloopen verwondingen bezweken. Prinses-Beatrixsluis. - De minister van waterstaat maakt bekend, dat met hooge goedkeuring van Hunne Koninklijke Hoog heden prinses Juliana en prins Bernhard de nieuwe sluis van den zijtak naar Vreeswijk van het Amsterdam-Rijnkanaal den naam „Prinses-Beatrixsluis" zal dragen. iemeentecaden De raad dezer gemeente is tegen Maan dagmiddag a.s. in vergadering bijeengeroe pen, in welke vergadering door den raad verschillende belangrijke onderwerpen zul len worden aangesneden. B. en W. stellen den raad voor den heer J. W. Schoone, directeur van het voormalig Gemeentelijk Electrisch Bedrijf gedurende de maanden Mei tot en met Juli voor de door hem verrichte liquidatiewerkzaamhe den een toelage toe te kennen ten bedrage van 50 per maand. Voorts komt in behandeling een voorstel van B. en W. om den administrateur van het Gasbedrijf, Lc. den heer Schoone, met in gang van 1 Augustus a.s. een salaris toe te kennen van 700 per jaar, met dien verstan de, dat het salaris telkenmale bij afname van tenminste 25 gasverbruikers zal worden ver minderd met 50, doch nimmer lager zal zijn dan 500. Bij toename van het aantal gasverbruikers met tenminste 25, zal het salaris worden ver hoogd met 50 per jaar. Door de voorgestelde verhooging zal het salaris van den administrateur van het gas bedrijf in overeenstemming zijn met de aan die functie verbonden werkzaamheden en verantwoordelijkheid. In verband met de vele en verdienstelijke werkzaamheden, welke de ambtenaar ter secretarie C. J. van Wijk, secretaris van de commissie van bijstand voor het Gemeente lijk Electrisch Bedrijf ter zake van de over dracht van het Bedrijf aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland heeft verricht, stellen B. en W. voor dien ambte naar een gratificatie toe te kennen van 100. Een voor de ingezetenen belangrijk voor stel is het voorstel tot aanvulling van de po litieverordening met een z.g. ventverbod. Doch niet slechts voor de ingezetenen ook voor de gasten blijkt het gemeentebestuur goede zorg te hebben. Bij het gemeentebestuur blijkt het voorne men te bestaan tijdens het seizoen aan het strand te Camperduin een gediplomeerde badwacht te benoemen. In de raadsagenda lichten B. en W. toe, dat zij van oordeel zijn, dat de toename van het aantal baders, te Camperduin, het nood zakelijk maakt het toezicht ter plaatse te verscherpen, opdat niet wanneer zich onver hoopt een ongeval mocht voordoen, het ge meentebestuur kan worden verweten, dat niet terzake kundige badwachts daaraan mede schuld hebben. Daar hierdoor de belangen van Schoorl en in het bijzonder die van Camperduin slecht gediend zouden worden. In dit verband stellen B. en W. voor den huidigen badwacht, die de zwemkunst niet machtig is eervol ontslag te verleenen en hem te benoemen tot hulpstrandwacht, ter wijl de nieuwe functionnaris in het bezit moet zijn van een diploma reddend zwem men van den N.B.t.R.v.D, Een voor de gemeente wel zeer belangrijk voorstel is het verzoek van B. en W. hen een crediet toe te staan van 1500 voor de ver vaardiging van een uitbreidingsplan. Ten slotte stellen B. en W. den Raad nog voor een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van 25.000 tegen een rentepercen tage van ten hoogste y, pCt. voor de finan ciering van den aanleg van het rijwielpad. £aatste éecichtm (Ongecorrigeerd.) DE SLEEP VAN DE KARIMATA NAAR TERSCHELLING. 29 Mei begint de jacht op het Lutine-goud. De „Karimata", de grootste tinbaggermo len ter wereld, die oorspronkelijk op 2 Juni a.s. door booten van L. Smit en Co.'s inter nationalen sleepdienst naar Terschelling zou worden gesleept om een poging te wa gen het goud van de „Lutine" op te bagge ren, zal waarschijnlijk eerder voltooid zijn. Wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn zal de sleepreis van de werd van J. en K. Smit en Zn. te Kinderdijk op Zondag 29 Mei aanvangen. De tocht naar Terschelling zal twee dagen duren. DE REEDERS DOEN GEEN CONCESSIES. Mislukte bemiddelingspoging. Hedenochtend heeft de rijksbemiddelaar drie conferenties gehouden, t.w. met de reeders. den christelijken transportarbei dersbond en met den centralen en de r. k. transportarbeidersbond. De reeders verklaarden, onder de huidige omstandigheden tot geen verdere concessies dan zij reeds gedaan hebben, bereid te zijn. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Buizerd Ban doen, de Valk Jodpoer en de Wielewaal Athene. Op de thuisreis ging de Torenvalk, we gen*. slecht weer, niet verder dan Allaha- bad, de Oehoe landde te Singapore. AANBESTEDING. De hoofdingenieur-directeur van den rijks waterstaat te Haarlem heeft heden aanbe steed het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton met bijkomende werken op den rijksweg nr. 10 (de Stolpen-den Helder) in de gemeente Callantsoog. Hoogste inschrijfster was de N.V. Aanne- mings Maatschappij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn voor 52.000. Laagste inschrijfster de N.V. Wegenbouw W. van der Slik te Epe voor 42.348. De raming was f 50.000. KUNSTMATIG DROGEN VAN GRAS. Belangrijk proef genomen Een belangrijke proef op het gebied van de veevoedering is gisteren te Stolwijk begonnen: het kunstmatig drogen van gras. Reeds geruimen tijd houdt men zich in landbouwkringen met dit vraagstuk bezig. Tot dusver kent men twee methoden voor het conserveeren van gras voor veevoeder in den wintertijd, het verdrogen tot hooi en het inkuilen. Aan beide systemen zijn echter nadee- len verbonden. Daarom heeft men naar middelen ge zocht om de conserveering van gras zoo danig te doen geschieden, dat een beter en waardevoller voedingsproduct ontstaat. Dit meent men gevonden te hebben door het kunstmatig verdrogen van gras. Om te zien. welke resultaten hiermede zijn e bereiken, zijn met medewerking van de regeering proefnemingen georganiseerd. Op drie plaatsen in ons land zijn installa ties voor het drogen van gras gebouwd, te Leeuwarden, Burum (gem. Kollumerland) en Stolwijk en daarvan is het te Stolwijk gebouwde apparaat het eerste in ons land, dat officieel in werking wordt gesteld. De methode komt hierop neer, dat jong gras door kunstmatige warmte wordt ver droogd en in pakken geconserveerd wordt. Bij dit proces is een voorname factor, dat men niet afhankelijk is van het weer. De proef berust op jonger maaien om door kunstmatig en sneller drogen belangrijke voedingsstoffen te behouden en aldus een product te krijgen, dat een grootere voe dingswaarde heeft. Men poogt een product te krijgen, dat geen volume-product is als buikvulling, maar dat een krachtvoer is. Technisch staat wel vast, dat de proef uitvoerbaar is, doch de vraag, waarop de proef een antwoord zal moeten geven, is of men er economisch mee uit kan, of een hoogere waarde van het eindproduct is te bereiken met dekking van de kosten. Slaagt deze proef, dar. is voor de veevoedaring een belangrijk resultaat bereikt. Naast de economische factor staat de voedingswaarde. Met de bepaling hiervan zal het rijksproefstation t Hoorn zich bezig houden en voorts zullen te Stolwijk proeven in de practijk genoemen worden. De resultaten van de proef zijn du» niet dadelijk vast te stellen, eerst over gerui men tijd zal men de waarde van de proef kunnen bepalen. VERNIELZUCHTIGE ZWART-FRONTER. 23-jarig heethoofd in arrest. Hedenmorgen te kwart voor zes ver scheen voor de bureaux van het dagblad van Noord-Brabant en Zeeland aan de Reigerstraat te Breda, een 23-jarig Jong- mensch, genaamd P., dat in een opgewon den toestand verkeerde. Onder herhaalde uitroepen van „leve Arnold Meyer" en „le ve Zwart Front", sloeg het jongmensch met een grooten baksteen de ruiten van een vijftal fotokastjes en van vier bulletinkast jes in gruizelementen, totdat de meester knecht, die boven de administratiekantoren aan de straatzijde woont, naar buiten snelde en den man tot bedaren wist te brengen. Men belde de politie op, die het jong mensch arresteerde en naar het politiebu reau wilde overbrengen. Dit ging echter niet zoo heel gemakkelijk. P. Bood tegen stand en slechts met behulp van een toe vallig passeerenden postbode gelukte het den dader in verzekerde bewaring te stel len. Naar de motieven van zijn daad gevraagd verklaarde de man, dat hü op deze wijze wilde protesteeren tegen de berichtgeving van het genoemde blad. DE TOESTAND IN MEXICO. Federale troepen naar San Lnis. Federale troepen, behoorende tot alle wapens, komen den staat San Luis Potosi binnen. Het ministerie van landsverdediging heeft opdracht gegeven, dat drie escadrilles vlieg tuigen zich naar San Luis moeten begeven en boven het gebied van dezen staat pam fletten moeten uitwerpen, waarin de tekst van de gisteren door president Cardenas uitgesproken redevoering wordt bekend gemaakt Naar schatting bevinden zich 20.000 man in San Luis. Zij zijn opgesteld rond de con centraties van aanhangers van Cedillo en nemens wapens en munitie in beslag. Cardenas zal in San Luis blijven totdat de rust geheel zal zijn weergekeerd en de toe stand weer normaal zal zijn. De bewijzen voor den opstand geleverd. In het huis van afgevaardigden hebben vertegenwoordigers van den staat San Luis de bewijzen geleverd voor het bestaan van een complot, waartoe generaal Cedillo heeft opgezet, om een gewapenden opstand te verwekken. Cedillo gevlucht? Het gerucht was in omloop, dat Cedillo zijn verblijf te Las Palomas heeft verlaten en met eenige honderden aanhangers naar de Siërra zou zijn gevlucht. Het schijnt echter, dat dit gerucht niet juist is. Spoct Voetbal Twee-en-twintig Nederlandsche spelers aangewezen. Naar wij vernemen zijn door den K.N.V.B. de namen van de volgende twee-en-twintig spelers, die in aanmerking komen voor de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Frankrijk, aan het organisatie-comité te Pa rijs opgegeven (alphabetische volgorde); W. G. Andriessen (Ajax), D. Been (Ajax), P. N. de Boer (K.F.C.), B. J, Caldenhove (D.W.S.), D. Drok (R.F.C.), J. L. de Harder (V.U.C.), G H. van Heel (Feijenoord), F. Ho- genbirk (Be Quick), A. van Male (Feijen oord), N. J. Michel (P.S.V.), K. Ooms (D.W. V.), B. J. Paauwe (Feijenoord), H. A. Pien ter (Be Quick), P. Punt (D.F.C.), R. Pijpers (Roermond), J. C. Smit (Haarlem), H. J. v. Spaandonck (Neptunus), F. C. van der Veen (Heracles), L. R. J. Vente (Feijenoord), B. M. Weber (A.G.O.V.V.), F. Wels (Unitas) en A. N. de Winter (Haarlem). Volgens de reglementen van het tornooi om het wereldkampioenschap moet ieder land voor een bepaalden termijn twee-en- twintig spelers aan het organisatie-comité opgeven, waaruit voor alle wedstrijden een keuze zal moeten worden gedaan. Spelers, die niet van tevoren zijn opgegeven, mogen tijdens het tomooi niet deelnemen. Ook de K.N.V.B. heeft zich natuurlijk aan dezen ter mijn moeten houden. Deze twee-en-twintig spelers zijn gekozen uit de groote groep van hen, die de laatste weken regelmatig onder leiding van de technische commissie te Rot terdam en te den Haag oefenden, omtrent de samenstelling van het elftal, dat tegen Tsjechoslowakije zal spelen, op 5 Juni a.s. te Havre, zal eerst later een beslissing vallen. Het ligt niet in de bedoeling, dat deze twee- en-twintig spelers allen de reis naar Havre zullen medemaken. Mocht Nederland het tot een tweeden wedstrijd brengen, dan kan op nieuw een keuze uit bovenstaande spelers worden gemaakt. Niet denken „we verliezen het toch". Het a.s. tornooi om het wereldkampioen schap drukt zijn stempel thans op de ge heele voetbalwereld. Zoo gaat de wekelijk- sche training van ons Nederlandsch elftal op het V.U.C.-terrein nog steeds door, ondanks het ver gevorderde seizoen. En zoo hield de heer Herberts weer zijn gebruikelijke speech aan den vooravond van den wedstrijd van a.s. Zaterdag tegen de Schotten. Het was overigens een ongewoon gezicht de zestien spelers te zien hardloopen en oefeningen ma ken op het V.U.C.-veld, dat niet zooals we gewend zijn, baadde in een zee van kunst licht, doch in het late avondlicht een weel derige groene kleur vertoonde van heerlijk lente-gras, bezaaid met duizenden made liefjes. Er waren weer zeer veel K.N.V.B.-officials

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10