Agenda CEBUTO R00DE*STER |i Stad en Omgeving.i| M lüeec&ericht H. W. HOLSMULLER IJ reist le klas met EBUTO REIZEN ZONDER ZORGEN Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Maanda.lt- DE STROOMLEVERING EN DE GEMEENTE. Zaterdagmiddag is door het gemeentebe stuur het volgende telegram van den mi nister van waterstaat ontvangen: Gedeputeerde Staten bereid stroomleve- ring aan Alkmaar na 31 Mei a.s. voortzet ten tot eindbeslissing te voeren rechtsge ding onder voorwaarden als thans toegepast mits geding door gemeente aanhangig wordt gemaakt uiterlijk tegen rechtsdag in Juli 1938. Verzoeke ommegaand bericht aanvaar ding dit beding. Dring voorts mede namens minister binnenlandsche zaken aan op aan hangig maken zaak ter bespoediging dadelijk bij prorogatie bij gerechtshof waartoe pro vincie bereid is mede te werken. Hierom trent gaarne spoedig bericht. Door het gemeentebestuur is daarna Za terdagavond aan den minister van waterstaat het volgende telegram gezonden: Onder dankbetuiging telegram heden in zake levering electrischen st/jom door Pro vincie aan gemeente Alkmaar aanvaarden wij voorwaarde Provincie, dat rechtsgeding door gemeente aanhangig wordt gemaakt uiterlijk tegen rechtsdag in Juli 1938, het geen bij goedkeuring raadsbesluit reeds onze bedoeling was. Omtrent prorogatie zullen.wij zoo spoedig mogelijk berichten. GESIGNALEERD. Door de politie zijn Zaterdag twee per sonen in de stad aangehouden, die in het Al gemeen Politieblad stonden gesignaleerd tot het ondergaan van hechtenisstraf. Zij zijn naar het Huis van Bewaring alhier overge bracht. KLEIN HONDJE VERDWAALDE. Bij een bewoner aan de Macl. Pontstraat is een klein grijs-bruin hondje komen aan- loopen, waarvan de eigenaar tot nog toe on bekend is gebleven. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen aan het bureau van politie. BEGIN VAN BRAND. In een schuurtje achter een perceel aan den Schermerweg vond gistermiddag een begin van brand plaats. Waarschijnlijk heeft vet vlam gevat, welke vlammen zich mede deelden aan een hoeveelheid vuil wasch- goed, dat in de nabijheid lag. Dit waschgoed, een tafel en een stoel, werd door dezen brand gebluscht. LID NED. INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BIEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTI NGZAKEN BROEDERSCHAP VAN COMMISSARISSEN VAN POLITIE IN NEDERLAND. De broederschap van commissarissen van politie in Nederland hield Zaterdag te Utrecht onder leiding van haren voorzitter, den heer A. L. van Beusekom, commissaris van politie te Hilversum, haar 56ste alge- meene vergadering. In deze vergadering werd op feestelijke wijze het 40-jarig bestaan der broederschap herdacht, waarbij de minister van justitie, zich had doen vertegenwoordigen door den heer mr. P. Meijes, referendaris bij genoemd departement. De vorzitter, de heer van Beusekom, die sedert 1920 die functie vervult, moest we gens zijn a.s. pensionneering als zoodanig aftreden en werd in deze vergadering gehul digd voor zijn groote verdiensten, die hij in de afgeloopen jaren aan de broederschap en de politie in het algemeen heeft betoond. Hem werd het eere-voorzitterschap der broe derschap aangeboden. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen de heer C. Walraven te Alkmaar, tot heden secretaris der broederschap. Tevens werd als lid van het bestuur geko zen, de heer P. Kramer, commissaris van politie te 's-Gravenhage, terwijl de heer M. A. Baselier, commissaris van politie te Roo sendaal, c.a. als penningmeester werd herko zen. Verder werden verschillende belangrijke politieaangelegenheden behandeld, o.a. de vraag, of het gewenscht is, dat een commis saris van politie tevens optreedt als hoofd van den luchtbeschermingsdienst, zooals dit thans in meerdere belangrijke gemeenten plaats vindt. Over dit onderwerp, werd in het vorig jaar door den heer A. van Baten burg, commissaris van politie te Renkum, een uitvoerig rapport uitgebracht. Thans werd deze zaak nader bezien. EXAMINATOR BENOEMD. Door den minister van economische zaken is als examinator voor de vestigingsexamens voor vakbekwaamheid als paardenslager o.m. benoemd de heer G. de Wit, Magdale- nenstraat te Alkmaar. Dezen examens zullen te Utrecht aan de Slagersvakschool worden gehouden. EXAMEN MIDDENSTANDS-DIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld hebben zich voor het te Alkmaar ér. Amsterdam (de daartoe voor Noordholland aangewezen plaatsen) op 1 Juni a.s. te hou den schriftelijk examen 251 candidaten aan gemeld. Voor het mondeling examen, waaraan ook wordt deelgenomen door de candidaten, die zich hebben opgegeven voor het speciale (verlichte) examen zijn ingeschreven 420 candidaten. De mondelinge examens worden o.a. Ie Alkmaar gehouden en zullen 21 Juni a.s. aanvangen. SAMENSTELLING EXAMEN COMMISSIE. Tot rijksgecommitteerde voor het examen te Alkmaar is door den minister van econo mische zaken benoemd de heer D. J. Schef- fel, secretaris van de Kamer van Koophan del' en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier te Alkmaar; tot diens plaatsvervan ger de heer mr. H. Scholten, advocaat en procureur te Alkmaar. Voorzitter van de examencommissie is de heer P. Heinemans te Amsterdam, terwijl als secretaris is aangewezen de heer C. van Riel, account te Alkmaar. DE HEER VAN GIJZEN NAAR DE LAAT. In het perceel Laat 153 zal de heer Th. van Gijzen zijn bedrijf tijdelijk voortzetten. Met man en macht wordt thans het in terieur in gereedheid gebracht, opdat de talrijke bezoekers der dancing met de Pinksterdagen volop zullen genieten. HYPOTHEEKBANK NOORDHOLLANDSCH GRONDCREDIET N.V. Gevestigd te Alkmaar. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders werden de balans per 31 December 1937 en de winst en verliesrekening over het boekjaar 1937 goedgekeurd. Besloten werd geen dividend uit te keeren. Het voorstel tot statutenwijziging kon, aangezien het volgens de statuten daartoe vereischte gedeelte van het geplaatste kapi taal niet vertegenwoordigd was, niet in stemming worden gebracht. Hierover zal gestemd worden in een daartoe op 14 Juni a.s. uitgeschreven vergadering. Tot directeur werd benoemd de heer mr. D. Bosscher, secretaris van Noordhollandsch Landbouwcrediet te Alkmaar. De aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen, de heeren A. G. Huisken en en Jhr. H. van Foreest, werden herkozen. MIDDENSTANDSBORGSTELLINGSFONDS. Vrijdag j.L werd ten stadhuize een ver gadering gehouden van eenige leden van het Dagelijksch Bestuur van het Midden- standsborgstellingsfonds „Hollands Noor derkwartier" met de burgemeesters der nog niet aangesloten gemeenten. Mede aanwezig was de heer J. E. Foekens, vertegenwoordiger van den minister van economische zaken. De voorzitter, de heer J. Lakeman gaf in deze bijeenkomst een nadere uiteenzetting over het doel en de werkwijze van het fonds, meenende, dat dit de beste wijze was de aanwezige heeren volkomen van het fonds op de hoogte te brengen. Spreker bracht daarin speciaal naar vo ren, dat het hier niet betreft het verleenen van steun op philantropische wijze, doch dat de hulp van het fonds op zuiver zake lijke grondslagen berust. Met deze hulp is de kans bijzonder groot, dat iemand wer kelijk geholpen wordt, omdat hij naast de tijdelijke geldelijken steun, een groote rno- reelen steun ontvangt in de hulp bij het voeren van zijn bedrijf zelve. Voor wat betreft de financieele hulp, is volgens de voorschriften, gegeven in de mi- nistrieele handleiding noodzakelijk, dat de ze hulp afdoende is, in dien zin, dat het be drijf weer levensvatbaar wordt en der halve in de kosten van levensonderhoud van aanvrager en zijn gezin kan blijven voorzien. Bij de behandeling der aanvragen kan onderscheiden worden de inlichtingen, die men vraagt over de kwaliteiten van den persoon en zijn gedragingen in het verle den en over datgene, wat rechtstreeks ver band houdt met de zaak en de daarom trent verstrekte gegevens. Een belangrijk punt is hierbij de samen stelling van de plaatselijke commissies. Wanneer hierin verschillende personen zit ting hebben, die veel menschen in plaats of streek kennen en wanneer deze dan tevens bestuurslid zijn van één of meer andere hulpverleenende instanties, brengt dit groote voordeelen met zich mede. Zooveel mogelijk wordt dan ook bij de behandeling rekening gehouden met eventueele waar schuwingen en adviezen van de leden dezer plaatselijke commissies. Naast de beoordeeling van den persoon komt vervolgens aan de orde de beoordee ling van de zaak. De navolgende punten zijn hierbij van overwegend belang. Ie. De omzet en het verloop hiervan ge durende de laatste jaren. 2e. Het winstpercentage, waarmede ge calculeerd wordt. 3e. De schulden, te splitsen in zaken- schulden en privé-schulden, wanneer zijn deze onstaan en wat is de oorzaak er van. 6e. De onkosten. 7e. De opnamen voor privé. Spreker ging uitvoerig op elk punt in en lichtte één en ander nader met voorbeelden uit de praktijk van het fonds toe. Hierna wijdde spreker nog enkele woor den aan de saneering en de nazorg. In de eerste plaats wordt hierbij steeds als voor waarde gesteld het aanleggen en bijhouden eener administratie. De heer Lakeman besloot zijn lezing met het verzoek aan de aanwezige burgemees ters om hun invloed uit te oefenen tot aan sluiting hunner gemeente bij het fonds. Vervolgens werd den voorzitter dank gebracht door de aanwezige burgemeesters voor de prettige en zakelijke wyze, waarop hij dit onderwerp behandeld had en zegde men toe het in den raad ter sprake te zul len brengen. De heer Foekens ondersteunde het ver zoek van den voorzitter en zeide onder meer, dat het doel van deze hulp uit zuiver economische overwegingen is. Is de hulp in een bepaalde gemeente niet zoo groot, dan moet men dit toch altijd bezien in het ka der van het algemen belang. De lasten zijn Bioscopen. City-theater, 8 u., hoofdnummer Mrs. Chey- ney's verdwijning (com.); hoofdrollen Joan Crawford, William Powell en Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mysterie van de Ju 52 (avont.); hoofdrollen Willy Fritsch, Jutta Freybe, Olga Tsche- chowa e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De gentleman vagebond (rom.); hoofd rollen Heinz Rühmann, Paul Hörbiger en Hans Holt. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag geen matinee. Dinsdag 31 Mei. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Ge broeders Kalkoen voor de A.V.L. Een schitterende touringcar, waarin U rust onder het rijden, Uw bedje gespreid in de beste hotels, geen soesah, geen hotel fooien en tijd genoeg over om veel te gaan zien en volop te genieten. Beschaafde, ervaren leiders, nette, vertrouwde chauf feurs en alles even verzorgd. Cebuto denkt om alles, zorgt voor alles. ALKMAAR in gebouw V. D. bij de lunchroom. Tel. 3755. EGMOND al ZEE Naco-Autobusstation. Tel. 353. V i i i i gering tegenover de kansen, die het een gemeente biedt. Tenslotte deelde spreker nog mede, dat 75 pet. van het aantal inwo ners van Nederland behoort tot bij de Borgst. Fondsen aangesloten gemeenten. DE BELASTINGONTDUIKING TE SCHAGEN. Naar wij vernemen heeft mr, dr. Buiskool voor zijn cliënt, den manufacturier B. te Schagen, die wegens belastingontduiking door de rechtbank tot drie maanden gevan genisstraf was veroordeeld, tegen dit vonnis hooger beroep was aangeteekend. Ook mr. Scholten is voor zijn cliënt den oud-wethouder S., die tot 8 maanden was veroordeeld in hooger beroep gegaan. DE OPMEERSCHE TENTOONSTELLING. De storrn als spelbreker. De gisteravond opkomende storm voor spelde voor den jaarlijkschen tentoonstel lingsdag niet veel goeds. Dit valt wel buitengewoon te betreuren, aangezien men dit jaar voor deze in West-Friesland nog steeds zoo gewaardeerde landbouw-ten- toonstelling met de daaraan verbonden harddraverij en het concours-hippique extra kosten waren gemaakt. Naar men ons mededeelde vorderde dezen dag van de organiseerende afdeeling van de H. M. v. L. een uitgave van 3000. Men had ditmaal een deel van de ten toonstelling in een linnen tent van den heer de Boer uit Bergen ondergebracht op het terrein met groote zeilen afgezet. De tent, alsmede de consumptietent en de afscheiding, kregen het vannacht hard te verantwoorden. Dank zij de medewerking van velen bleef men den storm meester. De hoop dat vanmorgen de wind zou gaan liggen, werd niet verwezenlijkt. Klaart het weer, als het op den dag van de tentoonstelling te Opmeer ongunstig is, tegen den middag als regel op, heden was dit niet 't geval en trokken zelfs dreigende wolken over het veld samen. In Opmeer neemt men de feiten zooals ze er liggen en ongeveer kwart voor tien stelde 't bestuur zich bij den geluidswagen op en sprak de nieuwe voorzitter, de heer K. Braak, het openingswoord. Als zijn overtuiging sprak hij uit, dat onda"ks de ge wijzigde tijdsomstandigheden het houden van tentoonstellingen met daaraan verbon den keuringen nog wel gewettigd zijn. Spr. was ervan verzekerd, dat men na 'n aanschouwing van de inzendingen en een bezoek aan de wetenschappelijke tent voor de landbouwvoorlichting, zijn mee ning zou deelen. Opmeer levert wederom, door het groot aantal inzendingen, het bewijs dat het als West-Friesch landbouw-centrum zijn naam weet hoog te houden. Na een rondwandeling over het terrein zijn ook wij tot de conclusie gekomen, dat de voorzitter niets te veel had gezegd. Vooral de inzending paarden was be langrijk en leverde het bewijs, dat, on danks de motoriseering van de bedrijven, de paardenfokkerij in de omgeving van Opmeer nog een belangrijke factor is in het landbouw-bedrijfsleven. De paardenmarkt. De paardenmarkt die in Opmeer steeds op den dag van de landbouwtentoonstel ling wordt gehouden, kenmerkte zich door 'n grooten aanvoer en een stuggen handel. Bekroningen. In de rubriek hoenders werden le prij zen toegekend aan P. Groen, Langereis; R. oogland, oog woud; C. Jol, Landstraat te Alkmaar; en D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. 2e prijzen werden toegekend aan C. Jol, Alkmaar; N. Jol, Haarlem; S. de Groot, Alkmaar; H. Dam, Hoogwoud en D. Hoog land te Hoogwoud, die ook een len prijs bekwam. Eenden: le prijzen werden toegekend aan C. Borst, Veenhuizen en J. Smit te Spanbroek. Doffer met duif: le prijzen bekwamen C. Appelman, Wognum; C. Vriend, Noor- dermeer; Mej. C. ZilversValentijn, Bin- nenwijzend; 2e prijzen Nico Vriend, Noor- dermeer en G. Vriend, Zomerdijk. krielen: le prijzen J. Smit, Spanbroek en E. Ruyter, Zomerdijk; 2e prijzen A. de Boer, Spanbroek en mevr. Driessen, Alk maar. Konijnen: le prijzen werden toegekend aan Gebr. Visser, St. Pancras; R. Zilver, Binnen wijzend; N. Pool, Alkmaar; H. Meijer, Hoogwoud, N. Pool, Alkmaar; W. Groot, Twisk; Gebr. Visser, St. Pancras; A. Korver, Alkmaar; N. Pool, Alkmaar; J. Smit, Spanbroek; M. Meijer, Hoogwoud; R. Zilver, Binnenwijzend; M. Meijer, Hoogwoud; A. Korver, Alkmaar en M. Meijer, Hoogwoud. 2e prijzen behaalden A. Korver, Alk maar, 3 stuks; R. Zilver, Binnenwijzend, J. Smit, Spanbroek, 3 stuks; C. Rooden- burg, Alkmaar; G. Vriend, Zomerdijk; Jac. Vriend, Zomerdijk; W. Verblauw, Hoorn; J. Brauneck, Alkmaar,; IJ. de Boer, Sy'be- carspel; J. Hollander, Sijbecarspel en W. Groot Pz., Twisk. Wolvee. Voor de 4 beste geregistreerde Texelsche melkschapen werden de le en 2e pr. toege kend aan de Wed. Hm. Langedijk, Abbe- kerk; le pr. b G. Glas, Hoogwoud; 3e pr. J. Stapel Sz. te Sijbecarspel. De 4 beste geregistreerde ooilammeren: le pr. Wed. Hm. Langedijk, Abbekerk; 2e pr. P. Vlaar Cz., Hoogwoud; 3e pr. P. W:j- denes Cz., Twisk. De 4 beste gergistreerde ramlammeren: le pr. W. Kistemaker, Abbekerk; 2e pr. J. Wagemaker, Abbekerk; 3e pr. Jac. Houter, Sijbecarspel. De 4 beste lammeren (verkoopklasse): le pr. J. Stapel Sz., Sijbecarspel; 2e pr. K. Groot, Hoogwoud; eerv. verm. A. de Haan, N.-Beemster. De beste geregistreerde Texelsche ram van 1 jaar: le pr. Jb. Kay Gz., Sijbecarspel; 2e pr. S. Borst, H.-Hugowaard; 3e pr. J. v. Berkel Cz., Wognum. De beste geregistreerde ram ouder dan 1 jaar: le pr. C. Donker, Berkhout; 2e pr. W. Kistenmaker, Abbekerk; 3e pr. J. Sta pel Cz., Sijbecarspel. Varkens. De beste geregistreerde Groot Yorkshire zeug, geboren na 30 Sept. 1936, met min stens 6 biggen: le pr. J. Wagemaker, Ab bekerk; 2e pr. F. Bennemeer, Wijdenes; 3e pr. S. v. d. Wal, Winkel. De beste geergistreerde Groot Yorkshire zeug, geboren vóór 1 October 1936 met minstens 6 biggen: le pr. N. G. Stuyt, Nib- bixwoud; 2e pr. P. Borst, Heerhugowaard- Noord; 3e pr. J. M. Vlaar, Spanbroek. De beste drachtige geregistreerde Groot- Yorkshire zeug: le pr. P. Borst, Heerhugo- waard-Noord; 2e pr. S. Borst, Heerhugo- woord-Noord; 3e pr. Joh. Blauw, Haren- carspel; eerv. verm. werden toegekend aan Jn. Bleekcr Cz., Assendelft; Jac. Schilder, Wogmeer-Spierdijk; P. Dekker Jbz., Ob- dam en W. Xeesom, Nieuwe-Niedorp. De beste geregistreerde Groot-Yorkshire beer, geboren vóór 1 Juni 1937; le pr. S. v. d. Wal, Weere, Winkel; 2e pr. Jn. Blee- ker Cz., Assendelft; 3e pr. J. M. Klaver, Spanbroek. De beste geregistreerde Groot-Yorkshire beer, geboren na 31 Mei 1937 doch vóór 1 Jan. 1938: le en 3c pr. P. Borst, Heer- hugowaard-Noord; 2e pr. W. Davids, de Purmer. Eervolle vermeldingen werden toegekend aan P. Mosch Dz., Warmenhuizen; Jb. Groot Az. en D. Koning te Spanbroek, A. de Haan, N.-Beemster en Jan Bleeker Cz., Assendelft. De beste melkgevende geit: le pr. C. Roo, Aartswoud; 2e pr. C. Kieftenburg; 3e pr. S. Groot, Spanbroek. Paarden, warmbloed, 3-jarige: le pr. A. Zwart, Boekelermeer, Heiloo; 2e pr. L. van Ammers, Wydenes; 3e pr. P. Langedijk, Venhuizen. Paarden, 2-jarige: le pr. C. Olie, Boekeler meer, Heiloo; 2e pr. A. Koopman, Barsinger- horn; 3e pr. K. Wessels, Weere. Gewoonlijk wordt de Opmeersche Land bouwtentoonstelling op den len Maandag in Juni gehouden. De late Pinkster is oorzaak, dat de tentoonstelling een week werd ver vroegd, omdat men een week later niet aan durfde, uit vrees, dat onze landbouwers dan te zeer door het hooien in beslag zouden zijn genomen. Men heeft n.1. niet kunnen voor zien, dat het tengevolge van de droogte het hooien dit jaar wel later dan gewoonlijk zal geschieden. De vorige voorzitter, wijlen de heer Sta pel, zeide steeds: „Het weer is de koopman voor het slagen van de tentoonstelling" en or.der „slagen" bedoelde hij dan het finan- ciëel slagen en daarin had hy volkomen ge lijk. INGEKOMEN PERSONEN. J. H. Wolf, geen, leerl.machinist Ned. Sp., en gezin, van Amsterdam naar Eikelenberg straat 8. F. van Berghe, geen, grondwer ker, en gezin, van Beverwijk naar Wagen makerstraat 17. A. Mors, R.K., los arbei der Ned. Sp., van Heiloo naar Visscherslaan 19 inw. C. Stolp, N.H., en gezin, van Wormerveer naar Jan van Scorelkade 55. J. W. van Os, R.K., dienstbode, v. Dordrecht naar Oudegrachl 114. J. A. de Jongh, R.K., leerl.machinist Ned. Sp., van Leid- schendam naar Eikelen bergstraat 52. P. Kiezeling, R.K., koopman in galanterieën, Natuurvriend zijn, dat maakt je handig, Blijmoedig, practisch en zelfstandig. Je leert de dingen hier op aarde Te schatten naar hun juiste waarde. Je houdt, op tijd, van je gemak Maar 't méést... van Roode Ster Tabak NIEMEIJER'S 6, 10, 13 ct. per hall ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijp. Krachtige tot matige, tijdelijk afnemende wind uit westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; later weer toenemende be wolking; aanvankelijk opklarend; later weer kans op regenbuien; koude nacht; overdag iets warmer. Nog buiig. Geheel west- en centraal-Europa blijven onder invloed van een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk, met minima in zuid- Noorwegen, op de Noordzee en ten noord westen van Schotland. Het laatste is het diepste, blijkens weerberichten van schepen Een minimum, dat zich gisteravond vormde in het Kanaal, trok naar de Noordzee en het vasteland, en is omringd door krachtige tot stormachtige winden. Over het Kanaal en noord-Frankrijk, in Engeland en op het zuidelijke deel der Noordzee, bereikt de wind op vele stations stormkracht. In zuid- Frankrijk worden de hoogste barometer standen gevonden en in de Pyreneeën is het weer windstil en zonnig. In de Alpen is het weer betrokken en heerschen om de hoogste toppen sneeuwstormen. In het noordoosten is de luchttoevoer continentaal en in Fin land en noord-Scandinavië heerscht reeds zomer, met hooge temperaturen. Op IJsland en in de Poolzeo en in het westelijke ge deelte van den oceaan blijven de tempera turen laag. Voor onze omgeving is nog te reke nen op buiig weer, met krachtige win den uit west, met daartusschen perio den van opklaring, met tijdelijk afne- menden wind. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt vanochtend 11.45 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit 't zuidwesten". MEDEDEELING VOOR DEN LANDBOUW. In het etmaal van 's avonds 27 Mei tot 's avonds 28 Mei is in de omgeving van Broek op Langendijk de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aard appelziekte, behoudens te weinig dauw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.38 uur tot 4.15 uur licht op. naar Kooltuin 13. P. Boekei, R.K., dienst bode, van Naarden naar Baanpad 35. P. van Tiggelen, N.H., z. b., van Gouderak naar Bergerweg 138. Tr. Kater, R.K., wed. v. A. P. J. van den Akker, z. b., en gezin, van Den Helder naar Bisschop Bottemanne- straat 19. H. Kiewiet, N.H., leerl.machi nist Ned. Spr., en gezin, van Coevorden naar Eikelenbergstraat 7. H. Voerman, N.H., vrachtbootkapitein, en gezin, van Oudorp naar Zijdam 7a. G. H. Lammers, N.H., machinist Ned. Sp., en gezin, van Amsterdam naar Corfstraat 47. M. J. van Buuren, Rem., assistente leeszaal, van Leiden naar Ken nemerstraatweg 101. G. Koning, R.K., modiste, van Blokker naar Emmastraat 64 boven. P. W. Kramer, geen, leerl.machi nist, en gezin, van Coevorden naar Hulst straat 4. M. Ivens, R.K., dienstbode, van Sas van Gent naar Bisschop Bottemannestr. 78. L. Boonstra, geen, leerl.machinist bij de Ned. Sp., en gezin, van Coevorden naar Snaarmanslaan 159. L. van Osch, N.H., leerl.machinist, van Rotterdam naar Stuart- strat 69. D. de Wit,, N.H., wed. v. J. de Leeuw, van Amerika naar Spoorstraat 60. M. A. Veldt, R.K., religieuse, van Amster dam naar van Everdingenstraat 18. P. Pipping, N.H., chauffeur, en gezin, van Baarle-Nassau naar Vrouwenstr. 12a. H. Wolters, N.H., en gezin, leerl.mach., v. Coe vorden n. Stationsstraat 44. F. Gaastra, N.H., stuurman gr. vaart, van Leeuwarden naar Rembrandtstraat 25. M. P. Thie, N.H., echtg. v. C. T. Pool, z. b., van Bergen (N.H.) naar Emmastraat 29. KI. Schu-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2