LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS fytoomcuutt Tlieurn Rechtszaken Staatsloterij Rotterdam eischt een eigen vliegveld. 8* 18»/. U'" OUDKARSPEL I DERDE BLAD. Geen toestemming aan defensie om op Waalhaven te bouwen. Naar aanleiding van den brief van den minister van waterstaat van 25 Mei, waarin een nadere uiteenzetting wordt gegeven van de redenen, welke de regeering ertoe heb ben geleid in beginsel te besluiten de stich ting te bevorderen van een centraal vlieg veld, dat de eenige luchthaven van ons land zal zijn voor het groote internationale en in tercontinentale verkeer met landvliegtuigen, deelen B. en W. van Rotterdam aan den raad mede, dat dit schrijven geen wijziging heeft kunnen brengen in hun overtuiging, dat uit voering van het voornemen der regeering voor Rotterdam een zoo onherstelbaar ver lies zou beteekenen, dat zij hun medewer king daaraan niet kunnen verleenen. B. en W. stellen dan ook den raad voor hen te machtigen aan den minister van waterstaat mede te deelen, dat, aan gezien Rotterdam de instandhouding van een eigen vliegveld in de naaste omgeving daarvan een onafwijsbare eisch acht, zij haar medewerking aan de uitvoering van het voornemen der regee ring tot den aanleg van een centraal vliegveld niet kan verleenen en er op aandringt, dat de beslissing omtrent dit voornemen door de regeering op zoo kort mogelijken termijn wordt genomen en niet wordt uitgesteld tot omstreeks de jaarwisseling 1938/39. Géén toestemming. In verband met de door B. en W. gedane toezegging, dat zij er geen bedenking tegen hebben, dat vanwege het departement van defensie op Waalhaven reeds dadelijk de noodige accomodatie wordt tot stand ge bracht voor het gebruik van dat terrein door de militaire luchtvaart, is door den mi nister van defensie bij schrijven van 19 Mei j.1. toestemming verzocht tot het doen bou wen en gebruiken van drie hangars met toe- behooren in den westelijken hoek van Waal haven. Uiteraard is de toezegging geschied onder voorbehoud, dat de regeering tegen verplaatsing van de burgerluchtvaart naar een terrein in den polder Zestienhoven geen bezwaar zou maken. Nu echter dit laatste wel te duchten is, is het B. en W., hoezeer zij ervan van DINSDAG 31 MEI 1938. OPGAVE VAN NOORÜHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—314 Nederl. 1938 101»/, 3 Ned.-lndië 1937 100'/, 514 DuitschL '30 m. verkl. 32'/s BANK-INS^LLINGEN. Amsterd. Bank140' '4 Handel Mij. Cert. v. 250 143»/4 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Oelit Cert. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper 135 127 238 251»/, 148 24'/, 'Vis 20'Vi, 2113/16 Republic SteelV'/jg Standard Brands 5'/, Steel comm30»/ig U. S. Leather 3l/16 CULTUUR MAATSCH. H. V. A416% Java Cultuur139 Ned. Ind. Suiker Unie 145'/, Vereen. Vorstenlanden 59 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij71 Redjang Lebong 168'/, PETROLEUM. Dordtsche Petr. 298'/, Kon. Petr310»/, Perlak77'/, Phillips Oil 22'/, Shell Union 8>Vi« Tide Water 9V> RUBBERS. Amsterd. Rubber 183»/, Deli Bat. Rubber 108'/, Hessa Rubber 96 Oostkust«1131/, Serbadjadi80'/, 2'/s Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. jExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers heden 54 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM lC0'/« 891/, 100'/, 113»/. 2161/, 274 2571/, 19'/. 8'/, ü'/g 46 3'»/is laatste 2.45-3.00 101'/, 100'/. 32 144'/. 135 124 35»/. 94'/. 287 251-2 148'/. 24»/. 16'/.-7 30VW -i 20*/,, 21'/,-'/, 5'/. 29'/,-30 3 422-V, 1401/, 146 58'/, 69 168 297 310|-»/. 77 22 8»/w-f 9V«-t 184V,-6 1094-11 95 115 82'/, 23/w 99'/. 89 100 113'/, 213 272 254 8'/, x) ex-coupon New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo OFFICIEEL. Vorige koers 1.80"/,. 8,96*/. 72.7254 5.04 30.5854 41.2754 40.05 46.25 45.0754 heden 1.81»/. 8.96»/, 72.7254 5.03'/» 30.61 41.27 40.05 46.25 45.0754 doordrongen zijn, dat de defensie-belan gen in dezen spoed vereischen, vanzelf sprekend niet mogelijk, hangende deze aangelegenheid aan het verzoek van den minister van defensie gevolg te geven. DE OSSCHE KWESTIE. 23 Juni behandeling der beroepen van de marechaussée. Naar wij vernemen, zullen de beroepen van de marechaussée in Oss door het ambtenarengerecht behandeld worden op Donderdag 23 Juni a.s. OVERVAL MET BEROOVING. Onverlaten overvallen een boerderij. Hedenochtend is te Stepelo, gemeente Haaksbergen, een overval met roof ge pleegd op de aldaar met haar dochter en een knechtje wonende 55-jarige weduwe G. J. Vaarwerk. De onverlaten drongen de boerderij bin nen, overvielen de weduwe en hebben haar met een hamer op het hoofd geslagen en ernstige verwondingen toegebracht, waarna men de bewoners over elkaar in het bed gooide, terwijl één van de daders hen onder bedreiging van een revolver in bedwang hield. Daarop heeft een tweede persoon het heele huis doorzocht, waarna de indringers vertrokken met medeneming van gouden sieraden. Het geld hebben zij niet gevon den. De daders zijn daarop per rijwiel ver dwenen naar een in de nabijheid staande auto en zijn weggereden. Onmiddellijk is aangifte bij de politie gedaan, die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld Naderhand zijn de rijwielen te ruggevonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. De toestand van het slachtoffer is redelijk wel. HET CONFLICT IN HET HARING- VISSCHERIJBEDRIJF. Rijksbemiddelaar stelt arbitrage voor. De rijksbemiddelaar in het derde district, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, heeft een schrijven gericht aan de reedersvereeniging en de drie betrokken werknemersorganisa ties in zake 't conflict in de haringvisscherij. Hij stelt voor het conflict door arbitrage op te lossen. Partijen moeten zich verbinden in afwach ting van de beslissing van den arbiter, waarmede wel ten minste 14 dagen gemoeid zullen zijn, te laten monstereh en te mon steren op de oude arbeidsvoorwaarden, aan gevuld en gewijzigd t. a. v. die punten, waaromtrent overeenstemming is bereikt. BRAND OP HET BICKERSEILAND. Woning uitgebrand. Hedenmorgen werd brand ontdekt in een bovenwoning van perceel Groote Bickers- straat 39 te Amsterdam. De brand woedde het hevigst aan den achterkant van de 2e étage, vaar het vuur naar buiten sloeg, doch ook de voorkant van de kleine woning was aangetast. De woning brandde geheel uit, maar be houdens eenige geringe waterschade aan de benedenverdieping was de rest van het huis onaangetast gebleven. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING WENSCHT FUSIE. De NJB.A.S. voelt er niet voor. Gevolg gevende aan de opdracht van de vorige algemeene vergadering benoemde het hoofdbestuur van den J. V. O. uit haar mid den een commissie, welke de bonden, die voor een fusie in aanmerking komen, tot een bespreking uitnood igde. In principe bleken de hoofdbesturen van den Jongelieden Geheelonthouders Bond en de Orde van Jonge Tempelieren voor een fusie. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen Bond van Abstinent Studeeren den is ertegen, omdat volgens zijn meening de N.B.A.S. zich moet beperken tot de middelbare school, omdat juist in deze be perking haar grootste kracht schuilt. Nadere besluiten van de diverse algemeene verga deringen zullen nu afgewacht worden. Daarna zal getracht worden een weg te vinden, die zal leiden tot bevrediging van zooveel mogelijk instanties, al zullen hier van alle zijden concessies moeten worden gedaan. MEUBELFABRIEK TE UTRECHT UITGEBRAND. Hedenmiddag werd de Utrechtsche brand weer gealarmeerd voor een grooten uitslaan- den brand in de werkplaats van de woning inrichting en fabriek voor stoffeering en meubelen van den heer J. Wijzenbeek in de Mariastraat aldaar. Deze werkplaats strekte zich uit over de geheele bovenverdieping gelegen boven de woning en den winkel van den eigenaar. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de opgesla gen brandbare voorraden, breidde zich snel uit en verwoestte de geheele werkplaats en de daarachter gelegen fabriek. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van den brand. De schade, welke bijzonder groot is, wordt door verzekering gedekt TSJECHISCHE REGEERING ONDERHANDELT. Met Sudeten-Duitschers. In het geheim worden de zeer delicate on derhandelingen tusschen de Tsjechische re geering en de Sudeten-Duitschers gevoerd. Het is nu uitgelekt, dat Hodza Zondag de vertegenwoordigers der Sudeten-Duitschers heeft gesproken. Men meent hieruit op te maken, dat de onderhandelingen voortgang maken. Een ander teeken voor de verbeterde at mosfeer is het feit, dat een aantal onder de wapenen geroepen manschappen is toege staan weer naar huis te gaan, indien zij ge mist kunnen worden en hun aanwezigheid in bun bedrijven vereischt is. LUCHTAANVAL OP GRANOLLERS. Honderd dooden en gewonden. Vanochtend hebben vliegtuigen der op standelingen het op 30 K.M. van Barcelona gelegen stadje Granollers gebombardeerd. Er zjjn ongeveer honderd personen gedood of gewond. De materieele schade is aan zienlijk. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: Pelikaan te Jodhpur; Reiger te Singapore. Thuisreis: Valk te Jodhpur; Buizerd te Athene. Vanochtend is de Torenvalk, gezagvoerder Moll, met 5 passagiers: één voor Alexandrië, één voor Basrah, twee voor Jodhpur en één voor Allahabad, naar Indië vertrokken. Voor de tusschentrajecten hebben vijf passagiers plaats besproken. „De Eendracht". De tumbouwvereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel hield Zaterdagavond een spoedvergadering in het lokaal van den heer C. Vis. Een zeventigtal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, hoopte, dat de tuinbouwsteun mee zal vallen. De heer JEecen Az. dankte voor de in de vorige vergadering tot hem gerichte woor den bij de herdenking van het 35-jarig be staan van De Eendracht. Opgewekt werd de vroege aardappelen vóór 1 Juni te sproeien en verder zooveel keer als de weersomstandigheden het noodig maken. De tijdstippen, welke gunstig zijn voor de bestrijding van de draaihartigheid in de kool, zullen per radio bekend worden ge maakt. Aangedrongen zal worden, dat ook de radio-centrales een en ander doorgeven. De heer J. van Hout deelde mede, dat de leveringen voor den coöperatieven inkoop van kunstmest zijn gegund aan de N.V. Haytema en de N.V. Timmerman, beide te Alkmaar. De beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering van den Noordermarktbond werd hierna behandeld. Na eenige bespre kingen besloot men, 't voorstel van De Een dracht t.a.v. de aanvoerregeling voor de winterkool te handhaven. Ook het voorstel waarin wordt aangedron gen de leeftijdsgrens van bestuursleden en functionnarissen op 70 jaar te bepalen, zal worden gehandhaafd. De voorzitter deelde mede, dat de onder handelingen over de uitbreiding van de auto-parkeerplaats in vergevorderd stadium verkeeren. Men kon niet meegaan met het prae-ad- vies van het Markt bestuur op het voorstel tot pensionneering van nieuw te benoemen functionnarissen. Men maakt uit dit prae- advies op, dat ook de bestuursleden hier onder worden gerekend, hetgeen niet de bedoeling is geweest. De vergadering ging accoord met het prae- advies op het voorstel tot het onvereenig- baar verklaren van het veilingleiderschap met het voorzitterschap van de veiling. De heer P. Volkers was verwonderd over het afwijzende prae-advies van het Bonds- bestuur op het voorstel om van tuinders, die niet zijn aangesloten bij een standsorgani satie, een procent méér marktgeld te heffen. De veiling erkent toch zeker het nut van de standsorganisatie? Dat blijkt uit het prae- advies. Na eenige discussie besloot men dit voorstel te verdedigen. In de rondvraag zal gevraagd worden in het vervolg ook vertegenwoordigers van de transportarbeiders op de alg. jaarverg. uit te noodigen en onder de prae-adviezen te willen vermelden, met welke stemmenver houding de prae-adviezen zijn gesteld. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren P. Volkers, C. Borst Pz., L. Kalver- dijk, A. Bakker en de bestuursleden, die geen zitting hebben in het N.M.B.-bestuur. Plaatsvervangers de heeren P. Kostelijk, W. Bakker, J. de Wit en C. Vlug. Aan een deskundige zal worden gevraagd of de reigers nuttige vogels zijn of niet. Zü vangen volgens den heer Borst ratten, maar volgens den heer Wagenaar zouden zij door het vangen van kikkers den tuinders weer schade doen, aangezien de kikkers allerlei schadelijke insecten vangen. Aangedrongen werd op een betere regeling bij den afzet van goedgekeurde pootaardap- pelen, opdat niet de een alles en de ander niets kan afleveren bij de en bloc-veiling. Hieraan zal aandacht worden besteed. Het sproeien van plantenbanen tegen de draaihartigheid is niet noodig, doch kan geen schade, antwoordde de voorzitter op een desbetreffende vraag. De voorzitter gaf een uiteenzetting van den steun aan kleine tuinders, welke nog werd aangevuld door den heer D. Wonder. Deze steun is alleen voor alleenwerkende tuinders. Aangeraden wordt, dat ook tuin ders met 100 tot 130 snees zich voor dezen steun opgeven; voor degenen, die met per soneel werken, zal aanstonds de loonbij- slagregeling komen, veronderstelde de voor zitter. Het theoretisch inkomen wordt be rekend per are, gemeten maat, a 3 cent voor extensieve en 5 cent voor intensieve teelt, by één teelt. By een theoretisch inkomen van minder dan 4 komt men niet voor den tuinderssteun in aanmerking, maar is aan gewezen op steunregeling of werkverschaf fing. Van 4 tot 7 per week en van 7 tot 9 per week vallen onder de regeling voor de kleine tuinders. Er wordt steun verleend tot 9 per week, met een toeslag van 0.15 per kind. Ook samenteelt, contractteelt en gemengde bedrijven kunnen voor den steun aan kleine tuinders in aanmerking komen. By de berekeing van het theoretisch inko men zullen als norm gelden voor één teelt, leegveldskool en aardappelen 3 cent per are per week, voor landbouwartikelen 1.6 cent, doch dit laatste is nog niet geheel vast staand. De steun zal per persoon niet hoo- ger worden dan 100 in totaal van 1 Juni tot 31 Dec. a.s. De heer C. Borst Pz. vond het jammer, dat de burgemeester niet direct, zooals hy had toegezegd, een uiteenzetting van deze regeling aan de kranten had gezonden. Dan op den had men de vorige maal reeds geweten hoe deze zaak er voor stond. Spr. rie( aan, zich voor deze regeling te geven. Voor degenen, die niet voor i steun aan kleine tuinders in aanmerking ko men, is de commissie voor de vaste lasten mischien iets. Gehoopt wordt, dat de toeslag van 2.25, welke op aanvrage van het ge meentebestuur kan worden verleend, wan neer de levensstandaard daartoe aanleiding geeft, wordt gegeven. DE STEUN AAN KLEINE TUINDERS. Als voorbeeld hoe de berekening van het theoretisch inkomen en de steunuitkeering zal geschieden volgens de ons bekende ge gevens diene het volgende: Een bedrijf is groot 60 snees, gemeten maat 120 are (bijv.) Hiervan beteeld 80 are met een teelt (by v. leegvelds aardappelen of kool) a 3 ct. 20 are met twee teelten (aardappe len en kool) a 6 cent 20 are met landbouwproducten (erwten) a 1.6 cent 2.40 1.20 0.32 Totaal theoretisch inkomen p. week f 3.92 Deze tuinders valt onder groep A en komt dus niet voor kleine-tuinderssteun in aan merking. Wel voor werkverschaffing en steunregeling. Voorbeeld 2. Bedrijf groot 60 snees, ge meten maat 120 are. Hiervan beteeld: 60 are twee teelten (aardappelen en nateelt a 6 cent 40 are met een teelt a 3 cent 20 are landbouwprod. (erwten) a 1.6 cent (byv. kool) 3.60 50.000 f 1.000 1.20 400.— 200.— 0.32 100.— Totaal theoretisch inkomen p. week f 5.12 Deze tuinder valt in groep B. Heeft hij twee kinderen en geen neveninkomsten, dan zal zijn steun, welke in geld wordt uitge keerd, 9.305.12 of 4.18 per week be dragen, indien althans de maximum grens van 100 niet gehandhaafd wordt. Voorbeald 3 Bedrijf groot 130 snees, ge meten maat 260 are. Hiervan beteeld: 160 are met 1 teelt a 3 cent f 4.80 40 are met twee teelten a 6 cent 2.40 60 are landbouwproducten a 1.6 cent 0.96 Totaal theoretisch weekinkomen 8.16 Deze tuinder komt in aanmerking voor den steun volgens groep C. By twee kinde ren en geen neveninkomsten zou zijn steun 9.30—8.16 of 1.14 per week bedragen. Dit wordt hem in natura (kunstmest e.d.) verstrekt, maar kan ook gedeeltelijk in geld worden uitgekeerd, wanneer de commissie het noodig vindt. Hieruit blijkt dus, dat nog tamelijk groote bedrijven voor den steun in aanmerking kunnen komen. ALKMAARSCHE RECHTBANK. Vrijspraak van flesschentrekkerij. De Hoornsche grossier in kruidenierswa ren, M. G„ die verleden week voor de Alk- maarsche rechtbank terecht stond wegens flesschentrekkerij (hij kocht, zonder tot be talen in staat te zijn, van diverse firma's voor totaal ruim 1000 aan goederen) en tegen wien de officier van justitie 5 maan den gevangenisstraf eischte, werd heden, Dinsdag, vrijgesproken. De verdediger was mr. M. v. d. Loos te Alkmaar. Overige uitspraken. P. N. de M., fabrieksarbeider te Uitgeest. Fietsendiefstal. Eisch 8 maanden gevange nisstraf. Vonnis 6 maanden, met aftrek van 1 maand voorloopige hechtenis. Dirk van T., Barsingerhorn. Hooger be roep. Overtreding Motor- en Rijwielwet. Eisch bevestiging, met verhooging van de straf van ƒ6 of 3 dagen tot f 15 of 10 da gen. Vonnis 10 of 5 dagen. Joh. van Str., kellner te 't Zand. Hooger beroep. Overtreding der jachtwet. Eisch be vestiging van het vonnis van den kanton rechter, met verhooging der straf van f 25 of 10 dagen en inlevering van den jacht hond of 15 of 10 dagen, tot 25 of 15 dagen met inlevering van den hond. Vonnis bevestiging van het vorige vonnis, ook van de straf. P. en J. den H., landbouwers te Heerhu- gowaard. Hooger heroep. Zonder vergun ning een broedmachine in het bezit hebben. Eisch bevestiging. Vonnis conform, doch met teruggave der broedmachine. DE ARBEIDSKWESTIE BIJ DE KALK ZANDSTEENFABRIEK „ARNAUD". De Hooge Raad heeft gister in cassatie behandeld de bekende arbeidskwetsie bij de kalkzandsteenfabriek „Arnaud", welker directeur A. H baron van Hardenbroek van Anmerstol voor het kantongerecht te Haar lem was veroordeeld tot 3 geldboeten van 6 wegens overtreding van de arbeidswet, aangezien hij arbeiders arbeid heeft laten verrichten tusschen 6 uuur des namiddags en 7 uur des voormiddags. In hooger beroep heeft de rechtbank het verweer van den directeur gegrond ver klaard, daar hier van toepassing is de uit zonderingsbepaling van art. 83 lid 6 der ar beidswet, volgens welke een handeling niet strafbaar is, indien die handeling onder de gegeven omstandigheden als gerecht vaardigd is te beschouwen. Op grond hier van heeft de rechtbank den directeur ont slagen van rechtsvervolging, tegen welke beslissing de officier van justitie cassatie beroep instelde. Gister werd dit cassatieberoep voor den Hoogen Raad bestreden door mr. S. van Oven uit den Haag en mr. de Groot uit Haarlem. De procureur-generaal zal op 7 Juni conclusie nemen. ZAAK-HANSEN IN APPEL. Op 15 Juni a.s. zal naar de Telg. meldt, het gerechtshof de zaak tegen den Haag- schen journalist C. L. Hansen, wegens het weigeren van getuigenis, in hooger beroep behandelen. De heer Hansen werd, zooals bekend, op 19 April j.L door de rechtbank veroordeeld tot een boete van 100, subs. 50 dagen hechtenis. De officier van justitie, mr. P. R. Blok, die een boete van f 300, subsi diair honderd dagen had gevorderd, is van dit vonnis in hooger beroep gegaan. DE GOUDDIEFSTAL TE UTRECHT. Uitspraken van de rechtbank. Vanochtend heeft de rechtbank t* Utrecht uitspraak gedaan in de zaak van den bekenden gouddiefstal aan het tand heelkundig instituut te Utrecht. De 27-jarige Amsterdamsche schoenmaker C. V. werd veroordeeld tot drie jaar ge» vangenisstraf, met aftrek van den tyd, in preventieve hechtenis doorgebracht (eisch vier jaar); de 25-jarige chauffeur D. J. van der S. tot d r i e j a a r gevangenisstraf, even eens met aftrek (eisch vier jaar), de 33-jarige typograaf L. de G. werd conform den eisch tot v i e r j a a r gevangenisstraf veroordeeld, met aftrek van voorarrest. De rechtbank veroordeelde verder den 38- jarigen Utrechtenaar J. M., kostbaas van den itudent, tot driejaar gevangenisstraf (eisch drie jaar). De preventieve hechtenis, werd eveneens in mindering gebracht. De student B. N. werd veroordeeld tot één jaar voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. (Niet officieel) 5de klasse, 10de itfet Trekking van Dinsdag 31 Mei 1038 Hooge Prijzen 16556 4 4794 17600 13510 15056 16355 16384 1696C 3177 5742 8455 14701 17268 18727 21770 3910 4204 7667 8853 9303 8833 9858 10145 12470 16309 20396 Prijzen van 70. 1211 1221 1315 1560 1609 1748 1923 2093 2124 2334 2385 2406 2433 2477 2533 2564 2566 2674 2764 2899 3206 3305 3342 3349 3553 3563 3572 3609 3668 3714 3830 3833 3880 3911 4263 4306 4353 4397 4536 4651 4720 4750 4809 5151 5239 5257 5371 5427 5613 5629 5724 5786 5870 5922 6149 6267 6615 6624 6660 6923 6989 7195 7209 7293 7342 7380 7382 7481 7598 7700 7701 7703 7744 7829 7899 8038 8082 8091 8194 8318 8346 8504 8509 8520 8614 8743 8797 8809 8915 9027 9125 9505 9539 9642 9687 9835 9838 9914 10072 10107 10420 10421 10433 10453 10468 10469 10550 10601 10622 10695 10849 10866 11033 11046 11209 11340 11352 11378 11644 11645 11653 11659 11715 11810 11813 11832 11952 12048 12052 12091 12107 12153 12301 12395 12503 12539 12662 12888 12929 12971 13187 13200 13376 13411 13418 13912 14078 14166 14199 14279 14391 14501 14695 14745 14763 14808 14810 14990 15136 15160 15173 15395 15437 15440 15511 15590 15629 15756 15847 15870 15952 15954 15988 16004 16148 16219 16263 16279 16287 16377 16443 16547 16564 16681 16708 16739 16940 17145 17184 17253 17305 17337 17391 17442 17694 17715 17894 17899 17968 18019 18102 18222 18271 18629 18653 18655 18780 18930 18978 18998 19018 19024 19025 19267 19291 19361 19458 19470 19508 19543 19568 19572 19585 19639 19647 19650 19708 19770 19785 20087 20095 20111 20568 20637 20714 26158 20838 20840 20930 20958 21044 21313 21465 21589 21670 21710 21824 21913 21938 Nieten 1010 1027 1091 1098 1112 1158 1177 1265 1291 1352 1396 1404 1442 1447 1467 1550 1573 1588 1601 1665 1701 1714 1717 1739 1759 1763 1765 1779 1787 1790 1800 1809 1823 1874 1880 1894 1913 1914 1915 1930 1933 2050 2062 2082 2085 2037 2147 2206 2259 2261 2268 2275 2305 2315 2318 2336 2344 2354 2382 2414 2443 2509 2544 2558 2585 2640 2708 2724 2769 2795 2812 2815 2833 2879 2968 3031 3104 3129 3215 3226 3229 3266 3292 3365 3382 3417 3445 3494 3501 3504 3518 3524 3635 3637 3685 3729 3748 3787 3813 3882 3891 4094 4107 4106 4142 4151 4153 4188 4221 4243 4268 4342 4379 4450 4457 4482 4542 4681 4725 4730 4742 4743 4787 4823 4834 4853 4862 4870 4895 4908 4929 4936 4967 4999 5002 5015 5078 5129 5135 5149 5156 5187 6186 1191 5220 5268 5283 5331 5333 5336 5390 5409 5429 5459 5488 5515 5532 5605 5621 5625 5653 5708 5755 5764 5769 5800 5816 5823 5847 5848 5868 5873 5893 5941 5992 5996 6011 6081 6082 6096 6108 6131 6136 6166 6174 6181 6287 6315 6334 6346 6357 6374 6383 6386 6414 6465 6513 6552 6560 6598 6618 6642 6646 6657 6669 6688 6704 6719 6744 6797 6824 6838 6856 6869 6913 6951 6959 6965 6984 7019 7039 7058 7064 7070 7099 7121 7215 7221 7234 7291 7309 7427 7493 7506 7527 7577 7601 7634 7647 7652 7655 7690 7715 7737 7786 7788 7793 7866 7876 7891 7894 7917 7941 8005 8065 8070 8092 8112 8145 8222 8228 8229 8268 8279 8284 8303 8432 8449 8501 8516 8519 8526 8536 8578 8626 8703 8712 8716 8721 8775 8803 8816 8861 8862 8901 8921 8949 9043 9154 9156 9172 9205 9217 9281 9287 9325 9328 9369 9379 9397 9414 9426 9428 9482 9533 9574 9575 9585 9658 9689 9759 9763 9769 9778 9780 9795 9804 9806 9818 9831 9842 9857 9901 9917 10025 10030 10095 10117 10131 10135 10140 10158 10214 10236 10242 10338 10341 10345 10359 10380 10381 10394 10443 10507 10549 10573 10607 10667 10730 10737 10773 10792 10836 10862 10877 10886 10903 10918 10920 10928 10932 10941 10943 loon 10970 10997 11021 11039 11040 11104 11107 11123 11199 11227 11292 11303 11312 11358 11479 11525 11576 11599 11600 11636 11657 11695 11712 11713 11737 11805 11841 11842 11849 11979 11984 11987 11993 12000 12008 12015 12045 12132 12172 12196 12219 12247 12259 12304 12317 12336 12447 12459 12554 12573 12626 12631 12642 12687 12754 12824 12845 12996 13029 13048 13051 13060 13078 13081 13143 13164 13179 13275 13285 13321 13349 13407 13415 13453 13514 13559 13634 13675 13707 13712 13825 13855 13858 13860 13867 13885 13910 13927 13932 13939 13970 13989 14013 14108 14230 14237 14378 14452 14514 14519 14551 14626 14627 14629 14658 14711 14782 14790 14818 14819 14914 14948 14981 15004 15007 15021 15038 15144 15239 15269 15374 15378 15393 15432 154'j 15450 15469 15473 15484 15490 15521 15548 15034 15594 15648 15657 15670 15982 15722 15789 15/91 15815 15858 15912 16949 15994 16008 16046 1C047 16066 16097 16159 16171 16181 16191 16192 1 207 16217 16251 16276 16289 16319 16407 16420 16555 16711 16802 16832 16898 16918 16935 16967 17016 17033 17048 17089 17099 17103 17109 17170 17175 17206 17242 17264 17272 17297 17299 17302 17335 17349 17365 17376 17430 17441 17471 17487 17489 17642 17765 17793 17819 17832 17856 17868 17883 17893 17928 17930 17956 18014 18025 18100 18125 18153 18177 18196 18228 18229 18268 18328 18341 18377 18379 18384 18410 18422 18426 18461 18530 18589 18622 18623 18650 18691 18701 18744 18748 18766 18824 18831 18842 18871 18891 18905 18962 18606 19080 19091 19104 19140 19147 19162 19192 19196 19211 19227 19233 19254 19357 19388 19422 19459 19516 19542 iyüZ2 19672 19678 19704 19803 19848 19860 19872 19877 19979 20009 20013 20024 20040 20049 20051 20057 20078 20205 20242 20253 20260 20413 20437 20443 20467 20485 20500 20570 20631 20658 20661 20697 20698 20709 20710 20730 20760 20794 20834 20871 20903 20905 20951 20967 21001 21027 21064 21104 21114 21136 21144 21230 21237 21368 21415 21436 21472 21477 21492 21503 21533 2168) 21585 21608 21625 21637 21662 21746 21780 21781 21888

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10