De Stervende Zwaan Provinciaal Uieuws Aqmda KOFA Weec&eticht De Stervende Zwaan KIJKEN is KOOPEN BH CLOECK Woninginrichting SCHAGERBRUG .mj utLïjeut J. SPRUIJT - ALKMAAR SCHOORL OBDAM OOSTHUIZEN HEERHUGOWAARD BEVERWIJK HENSBROEK Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. CASTRICUM EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. AFDEELING A.V.N.R.O. OPGERICHT. Geruimen tijd heeft een voorloop ig comité propaganda gemaakt onder de reserve-officieren in Noordholland-Noord rnet het doel, om een afdeeling op te richten van de Algemeene Vereeniging van Nederlandsche Reserve Officieren. Merkwaardig genoeg had deze groote vereeniging, die haar afdeelingen over geheel Nederland heeft, nog nimmer contact kunnen krijgen in onze omgeving, terwijl toch ook hier een groot aantal reserve-officieren woont. En als gevolg van het ontbreken van elk contact onder elkaar de meeste reserve-officieren, zelfs hier in Alkmaar, kenden elkaar niet, tenminste niet als zoodanig! De gevoerde propaganda had tot resul taat, dat een 30-tal reserve-officieren in principe bereid waren, om toe te treden tot de op te richten afdeeling, zoodat gis teravond tot die oprichting besloten kon worden. In het Gulden Vlies was de oprichtings vergadering belegd en daar heeft de heer J. Roodenburg uit Rotterdam, secretaris van de A.V.N.R.O. een korte inleiding ge houden over doel en streven van de ver eeniging en vervolgens een aantal vragen mogen beantwoorden. Onmiddellijk daar na werd de afdeeling opgericht en een bestuur gekozen. Als naam der afdeeling, die toevallig de 25ste afdeeling is gewor den, werd gekozen Noordholland-Noord, terwijl als centrum Alkmaar werd aan gewezen, wat natuurlijk niet zeggen wil, dat alle bijeenkomsten in Alkmaar gehou den zullen worden. De belangstelling voor het werk van de vereeniging was het bleek tijdens de vergadering nog grooter dan verwacht werd, want het aantal leden, dat zich aanmeldde, bedroeg gisteravond 39, ter wijl het vrij zeker is, dat nog verschil lende leden t. z. t. zullen toetreden. Tot leden van het bestuur werden be noemd de heeren mr. H. Judell, voorzitter; J. Haakman, secretaris; C. Hanegraaff. penningmeester en A. E. Veenstra en J. J. v. d. Meulen. Bereids heeft het bestuur maatregelen genomen, om meerdere leden te krijgen, terwijl spoedig bestudeerd zal worden, op welke wijze de jonge afdeeling zal werken. De jonge vereeniging begint haar leven onder gunstige omstandigheden: straks een garnizoen in Alkmaar en in Bergen! Straks dus ook reserve-officieren, die hier hun dienstplicht vervullen. Zij zullen spoedig weten, dat hier een afdeeling is, zoodat zij bij hun opkomst onder de wape nen zich niet geïsoleerd zullen voelen. NOORDHOLLANDSCHE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL. Vrijdag werd door de directie rekening en verantwoording gedaan over haar beleid in het boekjaar 1937, aan een com missie bestaande uit commissarissen, twee hoogste deelhebbers en twee agenten. De taak van de commissie werd verlicht door een uitvoerig accountantsrapport van het accountantskantoor Van Teeseling uit Amsterdam. Maandag 30 Mei werd in de algemeene vergadering van directie, commissarissen, hoogste deelhebbers en agenten der Maat schappij, gehouden in 't Gulden Vlies te Alkmaar, op voorstel van de commissie de rekening en verantwoording van de direc tie met algemeene stemmen goedgekeurd. De resultaten, in 1937 behaald, bleken zeer gunstig te zijn. Het college van commissarissen werd uitgebreid met den heer mr. P. J. Oud, Den Haag. KINDERVEREENIGING „S. I. S." Zooals al eerder in de courant is ver meld, heeft bovengenoemde vereeniging in samenwerking met de commissie voor ont wikkeling en ontspanning der werkloozen, op Zaterdag 28 Mei een ontspanningmiddag gegeven voor de kinderen van alle Alk- maarsche werkloozen, in de groote zaal van de Harmonie, welke door den heer de Lange gratis beschikbaar was gesteld. De film het zwembroekje werd zeer op prijs gesteld, alsmede ook de bekende go- chelaar Moretti, welke de kinderen versteld heeft doen staan van zijn kunnen. Bij het naar huis gaan vertelde de voor zitter, dat alle kinderen een zak met trac- tatie medekregen, welke artikelen gegeven waren door verschillende winkeliers hier ter stede en bracht hun daarvoor een woord van dank, in het bijzonder de N. K. B. Voldaan gingen de kinderen om 5 uur naar huis en het bestuur en de commissie kunnen met voldoening terugzien op dezen geslaagden middag. DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30 TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 walsmachinist, 1 steen bikker, 1 stratenmaker, 1 stratenmaker opperman, 2 stuc. opperlieden, 1 steenzetter, 4 betonwerkers, 15 voegers, 22 opperlieden, 5 stucadoors, 10 schilders, 112 grondwerkers, 24 metselaars, 49 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 8 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosseriebouwer, 1 constructiewerker, 10 electriciëns, 3 fitters, 2 instrumentmakers, 4 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 12 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machinist-teekenaars, 7 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaal slijper, 1 modelmaker, 16 monteurs, 3 orgel makers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 2 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, l rijwiellakker, 1 scheepsbouwer, 1 scheepstimmerman, 2 scheepswerktuigkundigen, 10 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 5 ijzerwerkers, 2 zandbereiders, 1 ijzerboorder, 6 zand- vormers. Groep Verkeerswezen: 63 chauffeurs, 13 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnen vaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 19 pak huisknechten, 28 magazijnbedienden, 1 emballeur, 5 kellners, 3 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 buffetbediende. Groep Houtbewerking: 15 meubelmakers, 2 stoffeerders, 4 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 fabrieks- timmerman. Groep Handel: 21 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 5 let terzetters, 3 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 28 landarbeiders, 2 bloemisten. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 9 slagers, 9 chocoladebe werkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbotte- laars, 1 ouwelbakker, 3 zuivelbereiders, 20 bakkers. Overige beroepen: 6 boekbinders, 4 was- schers, 1 rietwerker, 5 schoenmakers, 1 port. huisknecht, I verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 2 controleurs, 1 bedrijfsleider, 1 batikschilder, 1 adminis trateur, 2 boekhouders, 1 secretarieambte naar, 3 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 1 reclameteekenaar, 1 verzekeringsagent, 15 kantoorbedienden, 38 transport- en 252 los- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 6, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 28. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 3 verkoopsters, 1 naaister, 4 werksters, 1 dagmeisje. Alkmaar, 28 Mei 1938. De Directeur voornoemd. v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot en met 25 jaar. Over de week van 23 tot en met 28 Mei werden door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 2 timmer lieden. Aan de Centrale Werkplaats kunnen worden geplaatst: 2 kantoorbedienden, 6 timmerlieden, 4 metselaars, 3 sdhilders, 3 in andere vakken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op Woens dag en Zaterdag van 11 tot 1 uur: ïietstaschje met gereedschap, ceintuur, zil veren kettinkje, sleutel, dameshandschoen, sleuteltje, belastingmerk, bruine ceintuur, gebloemde ceintuur, portemonnaie, huissleu tel, rozenkrans, contactsleuteltje, witte cein tuur, nikkelen horlogeketting. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven van 2128 Mei 1938: portemonnaie met inhoud, C. de Vries, Rembrandtstraat 26; belastingmerk, Blank man, Langereis A 31, Hoogwoud; blauwe ceintuur met gesp, P. J. Feyen, v. d. Woude straat 53; stropdas met speld, P. Mulder, Landstraat 53; actetasch met boeken, brug wachter Frieschebrug; hondenriem, C. de Haan, St. Annastraat 9; bruine portemonnaie met inhoud, Notebos, Kennemerstraatweg 102; broche met ring, G. Zandbergen, Ka naalkade 58 A; zilveren armband, L. Poor ter, Hoeverkade 39; grijze overall, G. Schook, Ingelandstraat 14; sleuteltje, Ver meulen, Luttik Oudorp; autoped, M. Tjeer- tjes, Troelstrakade 8; portemonnaie, mevr. Heuseveldt, Langestraat 24; knijptang, A. Kalkman, Verdronkenoord 25; ring met drie sleuteltjes, R. Koppens, Verdronkenoord 92; dameshandschoen, Wed. K. Akkerman. Wildemanshofje 77; blauw-roode band, W. Hofman, Zaadmarkt 81; speelgoedhondje, A. Cornelissen, Schermeerstraat 8; groene autoped, A. D. Posthuma, Boomkampstraat 42; armband met slot, J. Spaans p.a. K. Groot, Peperstraat 1; 1 paar regenpijpen, W. Smit, Rochdalestraat 35; kindertaschje met inhoud, S. Mantel, Geestersingel 47; blauwe rozenkrans, J. Jongejan, Visscherslaan 21; huissleutel, Runderkamp, Voormeer 4; rozen krans, C. Fransen, Regulierslaan 6; belas tingmerk, E. Overdijk, Breedstraat 49; be lastingmerk, J. v. Reenen, Boezemsingel 12; belastingmerk, W. Strubbe, Kennemerstraat weg 171; belastingmerk, J. Kort, Bisschop Bottemannestraat 33; Zweedsch woudloo- persmes, N. Veken, Ritsevoort 26. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie, Kerkplein. „Het lied van de klok". De Oratoriumvereeniging van Scha- gerbrug, dirigent de heer Jac. Jansen te Egmond aan Zee, vertolkte in de geheel bezette zaal van „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug, „Het lied van de klok" van A. Romberg, oratorium voor soli, koor en orkest, met medewerking van mej. Mattie Kommer, sopraan te Alkmaar, den heer S. Overtoom tenor te Schagen en den heer J. Lemmens bas evenens te Schagen. Bioscopen. City-theater, 8 u., hoofdnummer Mrs. Chey- ney's verdwijning (rom.); hoofdrollen Joan Crawford, William Powell en Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mysterie van de Ju 52 (avont.); hoofdrollen Willy Fritsch, Jutta Freybe, Olga Tsche- chowa e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, voorstelling. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De gentleman vagebond (rom.); hoofd rollen Heinz Rühmann, Paul Hörbiger en Hans Holt. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag geen matinee. Dinsdag 31 Mei. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Ge broeders Kalkoen voor de AV.L. Met de opvoering van dit zware werk heeft de jonge vereeniging een waarlijk schitterend debuut gemaakt. Het mooie stuk werd namelijk op verrassend goede en vlotte wijze uitgevoerd, waarin de bezie lende leiding van den dirigent Jac. Jansen ongetwijfeld een belangrijk aandeel heeft. Zonder in bijzonderheden te treden om trent de prestatie van de optredende solis ten, kan van hen worden gezegd, dat zij hun moeilijke opgave op lofwaardige wijze hebben tot stand gebracht. Koor, solisten en dirigent hebben, teza men met het orkest, een geheel kunnen vormen, dat aan de eischen zeker heeft be antwoord. Voor de nog jonge vereeniging en haar leider was het een succesvolle avond, waarvan een talrijk publiek getuige is ge weest. Camperduin in de storm Camperduin heeft gisteren zijn deel ge had van den woedenden zuidwesterstorm. Met groote kracht werden golven schuim over den dijk geworpen en op het strand staande paviljoens van de heeren Groothoff en Minkema waren volkomen bedekt met schuim. Beide strandexploitanten hebben eenige hachelijke uren doorgemaakt, daar het zeer te betwijfelen viel of de houten paviljoens het tegen den krachtigen storm en het op komende water konden uithouden. Gelukkig nam in den loop van den avond de storm eenigermate af en bestond er geen vrees meer. De heer Groothoff heeft met een tweetal knechts het paviljoen tijdens den storm en het opkomende tij niet verlaten, doch zij hebben zeer moeilijke uren doorgemaakt, daar het water reeds door de vloeren naar binnen kwam. Voor zooveel thans valt waar te nemen is de materieele schade niet zoo groot, eenige plankiers en vlaggemasten zijn weg gespoeld. De juiste schade kan eerst later worden vastgesteld. Het is zeer te wenschen. dat een mooie Pinksteren den strandexploitanten de thans geleden schade zal vergoeden. Vele ingezetenen begaven zich per fiets en te voet naar Camperduin om dit in dit jaargetij zoo ongewone schouwspel gade te slaan. De buurt op stelten. Vrijdagmiddag, aldus de N. H. Crt., ver maakten de vierjarige kinderen Schipper en Suiker zich danig in een twee-mans hobbel. De hobbel bereikte een enorme vaart. De kinderen kraaiden het uit. Maar plotswat gebeurt er? Het kindergeluid is op slag verstomd. De hobbel met de beide kinderen heeft een slag over den kop ge maakt en ligt nu in de sloot. De kinderen heffen een angstgeschrei aan, een hulpge roep. Een eenzaam kalf slaat met domme oogen het geval in de sloot gade. Maar een buurvrouw klinkt het angstwekkend roepen in de ooren. Zij bedenkt zich, geen oogenblik en holt naar de plaats van het onheil. Met wijduitgespreide armen, terwijl de rokken in de wind fladderen. Ja, zoo, dat het kalf er een paar vreemdhoekigé sprongen door maakt en in dezelfde sloot van de kinderen terecht komt. Doch is de buurvrouw op den walkant genaderd dan hebben de kinderen ook „vasten grond onder de voeten gekregen", ze krabbelen met al de aankleve van hun onvrijwillig bad omhoog, de buurvrouw heeft ze nog slechts de „reddende" hand toe te steken Als in den hobbel laten de beide kinderen als het ware om het luidst nog hun geluid hooren. De toonaard is evenwel zeer ver schillend. Zongen zy eerst „wij deelen lief' cn treuren ze nu „wy deelen leed?" Armpje gebroken. Het elf-jarig zoontje van den heer G„ Bijvoet had het ongeluk zoo ongelukkig te recht te komen dat het zyn arm brak. Diamanten huwelijk. Naar de N. H. Crt. verneemt, zal het echtpaar M. Kuijn—Kruithof 16 Juni as. haar 60-jarig huwelijksfeest vieren. Het zal hen op dezen dag zeker niet aan be langstelling ontbreken. De wolhandkrab. Door den visscher Uitgeest werden in de afgeloopen week eenige z.g. wolhandkrab- ben gevangen. Deze gevaarlijke waterbe woners zyn dus ook hier gesignaleerd zegt de N. H. Crt. Een aanrijding. Toen hedenmorgen de groentehandelaar K. bij een zijner klanten op den Middenweg stond, sprong zijn ket bij het naderen van een vrachtauto uit Wieringen, dwars over den weg, met het gevolg, dat een aanrij ding onvermijdelijk was. De wagen sloeg tegen een boom. het le- moen brak en de inhoud viel over den grond. De ket sloeg op hol. Behulpzame vrou wen hielpen den groentenboer zijn wagen wer opladen. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Beverwijk» electriciteitsbedrijf in 1940 aan Noordholland. Gister heeft de gemeenteraad van Bever wijk na een geheime zitting van 2 uur met 9 tegen 8 stemmen besloten om het gemeentelijke electriciteitsbedrijf met in gang van 1 Januari 1940 aan de provincie Noordholland over te dragen. Het stroomleveringscontract, dat 1 Jan. 1939 afloopt, wordt verlengd tot 1 Januari 1940. De overdracht geschiedt op nader over een te komen voorwaarden, met dien ver stande evenwel, dat, mocht tusschen par tijen voor 1 November 1938 geen overeen stemming zijn bereikt, de overdracht zal geschieden op de door den minister van Waterstaat voorgestelde arbitrage. Voorts keert de provincie aan de gemeente, boven de toe te kennen jaarlijks afloopende bij dragen van 60.000 uit. Polder Hensbroek. De algemeene vergadering van het bestuur van den polder en banne „Hens broek" werd Maandagavond gehouden 7 uur in de polderkamer ten gemeentehuize. Voorzitter was de heer Jb. Groot Jz. Aan het contract van pachters van het vischwater werd een artikel toegevoegd. Artikel 3b luidt als volgt: De pachters van het vischwater zijn verplicht indien zij bij ziekte niet in hun schuit aanwezig kunnen zijn en een ander voor hen willen laten visschen, daarvoor een schriftelijk bewijs te vragen bij den voorzitter, welk bewijs tijdens het visschen in de schuit aanwezig moet zyn en zoo noodig getoond moet kunnen worden. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat geen goedkeuring gegeven kan worden om de rente van 5 en 5)4 te verlagen tot 4 pCt. voor de nog loopende leening. Staten zyn van oordeel, dat nog wel goed- kooper geld te krijgen is. De voorzitter deelde mede, dat hy inmiddels heeft uit gekeken om een leening te krijgen tegen een rente van 3 maar hy kan het niet voor Na eenige bespreking stelde de voor zitter voor om Ged. Staten te verzoe ken of zij hun goedkeuring willen geven om te trachten geld te krygen tegen een rente van 3% Spr. dacht, dat tegen deze rente wel geld te krijgen is. Als hierop de goedkeuring is verkregen, zal de voor zitter verder gaan. Het bestuur ging met een en ander accoord. Nu kwam in behandeling de rekening over 1937 en de begrooting 1938. De voorzitter deelde mee, dat 1937 voor den polder een duur jaar is geweest wat zal blijken uit het nadeelig saldo. Niette min, zeide spr., is het zoo, dat het onder houd er niet onder geleden heeft en dat ondanks het nadeelig saldo de polderlasten niet behoeven te worden verhoogd. Spr. hoopte, buiten onvoorziene omstandighe den, het tekort over 1938 weg te kunnen werken. Mede oorzaak van het tekort zijn de belangrijke werken in het begin van 1938. De rekening over 1937 is als volgt: Ont vangsten 9783.86, uitgaven 10611.24, na deelig saldo 827.38. Over 1937 is nog te vorderen een bedrag van 388.35, zoodat indien alle lasten wa ren binnengekomen het nadeelig saldo slechts 449.03 zou zijn. De begrooting over 1938 werd na bespreking vastgesteld op 7992.74 met een onvoorzien van 24.09. Namens het college bracht de voorzitter den secretaris-penningmeester, den heer Visser een woord van dank voor zijn accu raat beheer. Verder deelde de voorzitter mede, dat van de kasgeldleening 1000 is afgelost. By de bank van Nederlandsche gemeen ten is wederom een kasgeldleening aange vraagd groot 500 tegen een rente van Yt pet. Na een korte bespreking vroeg de voorzitter machtiging om wederom een kasgeldleening aan te vragen groot 5000 tegen de rente van dien tijd, daar het door de schommeling van de geldmarkt niet mo gelijk is de rente vast te stellen. De machtiging werd verleend. De heer Wit vroeg of er al wat van de werkzaam heden by de brug aan het Zuideind bekend is? De voorzitter antwoordde ontkennend. De heer H. de Vries was er voor, dat de deuren van de sluis worden geteerd en ook de schoeiing. Drie jaar geleden is alles ver nieuwd en het heeft na dien geen streek t-eer meer gehad. Spr. vond dit verkeerde zuinigheid. Het zal in orde komen. De heer Aanvankelijk matige, later krachtige tot stormachtige zuidelijke tot westelijke wind: zwaar bewolkt tot betrokken: later opkla rend; regenachtig; zelfde temperatuur. Toenemende wind. De depressie, welke gisteren hier te lande een zuidwesterstorm bracht, ligt thans als een onbeteekenende kern over de Oostzee. Alleen over midden-Duitschland waaien nog krachtige westelijke winden. In ons land nam de wind krachtig tot matig af en verder is het in het geheele waarnemings gebied vrij rustig weer. Een nieuwe sto ring nadert echter ten zuiden van Ierland, alwaar zij reeds zware regen en krachtige barometerdalingen brengt. In de omgeving van IJsland blijft de luchtdruk laag, evenals over Scandinavië. In het noorden van Zwe den en Noorwegen worden buitengewoon hooge temperaturen aangetroffen, overigens is in geheel Europa de temperatuur onder haar normale waarde. Het is te voorzien, dat deze storing zich snel zal uitdiepen en haar weg over onze omgeving zal kiezen. Toenemende wind en regenachtig weer is dus te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.40 uur tot 4.14 uur licht op. P. Tol vroeg naar het onderzoek van den her Lienesch en anderen. De voorzitter antwoordde, dat de datum was vastgesteld op Zaterdag 28 Mei, maar de heer Lienesch was plotseling verhin derd. Deze zal nu in overleg treden met iemand van den Waterstaat, zoodat ze nu wel onverwacht zullen komen. De politiehond Mentor wint den Kennemerwisselbeker te Velsen. De heer P. Kappers heeft men zijn politiehond Mentor in Velzen den Kenne- merwisselbeker en den eersten prys be haald. De heer Kappers is lid van de Castricum- sche politiehonden-dressuurclub, waarvoor tevens den vereenigingsprijs veroverde. Het badseizoen in aantocht. Het weer moge zich van zijn slechtste zijde doen kennen, toch zyn in de badplaats de onbedriegelijke teekenen te bespeuren, dat het badseizoen spoedig zal beginnen en op bescheiden schaal eigenlijk reeds begon nen is. Wat zal het komende badseizoen 1938 voor de badplaats Egmond aan Zee brengen? Het zal moeilijk zyn het record van Augustus 1937 te breken, toen het aan tal gasten op den teldag van V.V.V. 30 pCt. hooger was dan ooit tevoren. Men hoopt echter, dat het vóór- en naseizoen dit jaar ook eens wat beter zal zyn dan de laatste jaren het geval was. Het seizoen 1938 laat zich tot nu toe zeer gunstig aanzien. Het aantal schriftelijke en mondelinge aanvragen voor hotels, pensions en gemeubileerde woningen, dat by het in formatiebureau der V.V.V. is ingekomen overtreft verre dat van verleden jaar. Nu zyn alle kijkers nog wel geen koopers, maar een groot aantal aanvragen is toch een on miskenbaar gunstig teeken en een stijging van dit aantal met 33 pCt. doet het beste ver wachten. Ook voor de Pinksterdagen is veel meer besproken dan verleden jaar en al zal het feit, dat Pinksteren dit jaar in Juni valt hieraan ook niet vreemd zyn, ook dit is toch een hoop gevend verschynseL Het gemeentebestuur heeft ook dezen winter niet stil gezeten en al het mogelijke gedaan om het aanzien der gemeente te ver- hoogen. Vele wegen zijn aangelegd en ver beterd, plantsoenen aangelegd, wegen be plant, vele hectaren duinen zyn met meer dan 300.000 heesters en boompjes bezet. On geveer 80 werkloozen per week hebben hier aan den geheelen winter gewerkt en de vele werklooze visschers hebben er op deze wijze het hunne toe bijgedragen om de vroegere visschersplaats te transformeeren in een mooie badplaats. Alleen aan arbeidsloonen kost dit plan van werkverschaffing de ge meente 57.000, maar de kost gaat voor de baat uit en dit geld zal ongetwijfeld zijn rente wel opbrengen. Zoo wacht Egmond aan Zee met vertrou wen op de resultaten van het badseizoen 1938. V.V.V. maakt krachtig reclame, dit jaar ook in eigen kring, met het gevolg, dat het ledental sinds kort met 25 pCt. is gestegen. Dat alles geeft hoop voor de toekomst. Voor diverse attracties tijdens het seizoen zal we der op verschillende wijzen o.m. door een uitgebreid comité gezorgd worden. Daar bo vendien de prijzen van hotels, pensions en woningen zeer billijk zijn verwacht Egmond aan Zee dezen zomer een grooten toeloop van gasten!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2