Spoct Het reusachtige vergiftigingsproces in Belgi ie H*t beiit van groote hoeveelheden digitaline door de beklaagde erkend. Verschil van opvatting tusschen experts. Nieuws in 't kort. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 31 MEI 1938. 1 (Van onzen correspondent.) Benevens de algemeene argumenten van de beschuldiging tegen de weduwe Becker, geboren Petitjean, die op 7 Juni voor het Luiksche assisenhof verschijnen zal wegens vergiftiging op groote schaal, zooals dezelfde verschijnselen van ziekte, haar belang, enz. zijn er als zware vermoedens tegen haar het geknoei met twee testamenten en de aanwezigheid in haar woning van een handtasch van één der overleden vrouwen, waarin deze gewoonlijk 40.000 fr. bewaarde, die zij overal uit wantrouwen meenam. Maar er is nog wat meer, namelijk het vergift zelf. Elke vergiftigingszaak wordt door de crimineele politie in alle landen gevreesd omdat zij zoo lastig is te onder zoeken, al ondergaan de schuldigen vroeg of laat toch hun verdiende lot. Een zwaar vermoeden is in een vergiftigingsproces dan ook steeds een veel belangrijker argument dan in een ander proces. En zoo zoekt men steeds om te beginnen naar het vergift, naar dengene of degene die het vergift heeft be zeten, heeft gebruiktDat de elf personen die volgens de beschuldiging, door de weduwe Becker zijn vergiftigd, zijn ge storven door de inname van massale dosis sen digitaline is volgens de dokters voor geen betwisting vatbaar, van het oogenblik dat de getuigenissen dienaangaande worden geloofd, wat het geval is. Vooral de gevallen die het jongst in datum zijn moeten hiervoor het belangrijkste worden geacht. Nu is het een feit dat de weduwe Becker digitaline bezat Zij bezat een geopend fleschje den dag van haar aanhouding en heeft er zich gedurende jaren geregeld veel aangeschaft. De vrouw heeft den naam opgegeven van een overleden dokter die haar digitaline als geneesmiddel had voorgeschreven. De wets dokters, die de vrouw onderzochten, hebben toegegeven dat zij dit geneesmiddel in be paalde omstandigheden wellicht kan noodig hebben gehad. Maar, zoo voegen zij er bij, het is totaal uitgesloten dat vrouw Becker de groote hoeveelheden digitaline, welke zij in de laatste jaren heeft gekocht, uitsluitend voor eigen gebruik heeft aangewend. Dan zou zij nu zelf niet meer tot de levenden behooren. Men heeft namelijk, zooals te be grijpen is, in alle Luiksche apotheken een uitvoerig onderzoek gedaan om te weten of de beklaagde zich daar digitaline heeft aan geschaft. Dat is in vele apotheken het geval geweest en wat erger is, zij heeft in de meeste gevallen de fleschjes bekomen zon der het minste recept, wat in strijd is met de wettelijke bepalingen. Doch dat is een andere zaak. Het feit van de hoeveelheid is bewezen, en ook de weduwe zelf kan het niet loochenen. Daarom heeft zij een oplossing gevonden, een op lossing welke haar geval niet verbetert. Zij heeft namelijk verklaard dat zij toevallig in een Luiksch café in contact was gekomen met een Nederlandsche vrouw, met name Daumans, die er voordeel bij had digitaline Nativel, die in Nederland volgens haar niet zou te krijgen zijn, over de grens te smok kelen. Het zou ten behoeve van deze vrouw geweest zijn dat zij zooveel digitaline heeft gekocht. Het juist adres van deze vrouw Daumans heeft de weduwe Becker nooit kunnen geven. Nergens, noch in Nederland, noch in België werd van haar een spoor ontdekt. Uit niets blijkt dat zij bestaat. Vol gens het parket bestaat zij niet. Dan is er het wetenschappelijke argu ment. Men begrijpt dat het parket secties heeft laten verrichten, namelijk vier, van de personen die het laatst zijn gestorven. Deze secties waren negatief, dat in de doods oorzaak niet kon worden uitgemaakt. Er werd ook geen andere doodsoorzaak ge vonden dan deze welke door het gerecht wordt ten laste gelegd van de weduwe. Dan heeft de onderzoeksrechter, thans vice- president Destexhe, den hoogleeraar in pharmaceutische wetenschap van de Luik sche universiteit Zenobacq, met een proef neming belast wat de in beslag genomen ingewanden van de weduwe Lange betreft. Bij deze vrouw werden onbetwistbaar de verschijnselen van digitalinevergiftiging vastgesteld. Prof. Zenonbacq heeft een proefneming gedaan, welke van belang is te achten. Hij heeft zijn preparaat van de in gewanden ingespoten aan een kikvorsch, waarvan het hart op dezelfde manier is ge bouwd als het menschelijk hart en, zoo luidt zijn besluit, de kikvorsch heeft dezelfde verschijnselen opgeleverd als bij digitaline vergiftiging, en dit wel in zoo'n groote mate dat moet worden besloten dat vrouw Lange een massale dosis moet hebben ingekregen. Dat is een besluit van zeer ernstigen aard ten laste van de beklaagde. Op verzoek van de verdediging heeft de onderzoeksrechter geen oogenblik geaarzeld het expertiseverslag van Dr. Prof. Zenon bacq voor critisch advies te laten lezen door een tweede sommiteit, thans van de Brusselsche universiteit, n.L prof. Zunz. Deze Brusselsche professor heeft gemeend te moeten besluiten dat het wetenschap pelijke karakter van de proefneming niet kan worden geloochend, maar dat het besluit te beslist is. De wetenschap heeft het nog niet zoo ver gebracht dat dergelijke con clusie zonder eenige aarzeling kan worden aanvaard, meent hij. Er kunnen nog onbe kende elementen een rol vervullen die een vergissing kunnen veroorzaken. Beide experten zullen ter zitting moeten getuigen. De verdediging heeft natuurlijk Prof. Zunz doen dagvaarden. Zy zal zich ongetwijfeld meester maken van de thesis dat, waar eenmaal ontbinding is ingetreden van het menschelijk lichaam, zich stoffen ontwikkelen, welke nog niet alle bekend zijn, vermits sommige van deze giftige stof fen nog niet zoolang geleden werden ont dekt, en dat aldus het resultaat bij de proefneming op een kikvorsch met de in gewanden van weduwe Lange werd ver kregen, zonder dat het beslissend is te achten. Het is dus duidelijk dat de verdediging eerst zal trachten aan te duiden dat tegen de weduwe slechts vermoedens bestaan, geen tastbare bewijzen, dat het onbetwist- Dare bewijs niet is geleverd, dat de ver schillende „slachtoffers" door digitalinever giftiging zijn gestorven en dat voor het overige allen twijfel ten bate van een ver dachte moet strekken. Om uit de vijftien gevallen ongedeerd vrij uit te komen zal het vrouw Becker echter nogal moeilijk vallen. De voorzitter van het assisenhof heeft vier weken voorzien voor de behandeling. Er zullen vier extra-juryleden worden uitge> loot bij de samenstelling van de jury. Deze vier juryleden hebben tot taak de debatten te volgen zooals de twaalf andere juryleden, de echte. Hun taak bestaat slechts hierin dat zij eventueel, wanneer een van de twaalf leden van de jury ziek zou worden, dit lid moeten kunnen vervangen. Zou dit niet gebeuren, dan zou het proces heelemaal moeten worden herbegonnen. Het Hof heeft 295 getuigen te hooren, onder wie 175 ge dagvaard door de beschuldiging. De onder vraging zal een tweetal dagen in beslag nemen, wat de beschuldigde vrouw betreft, waarna de rechter van instructie wel een dag lang aan het woord zal zijn. Om het onderzoek mogelijk te maken door de jury, die ook nog andere bezigheden heeft, is be> sloten 's Woensdags niet te zetelen, evenmin als den Zaterdagnamiddag. Zoo hoopt men niettemin in vier weken klaar te komen, De lange duur van het proces zal voor de beschuldigde ten slotte wel sloopend moeten zijn. Dat is het einde van den strijd voor haar. Al degenen die met haar in contact zijn geweest verklaren dat zij vrij ver standig is, dat zij geen enkel oogenblik haar zelfbeheersching verliest. Twee jonge ad vocaten nemen haar belangen waar. Zij zullen zich niet alleen hebben te verdedi gen tegen de beproefde scherpzinnigheid van een ervaren advocaat-generaal, met name Delwaide, maar ook tegen twee bur gerlijke partijen, onder wie mr. Tschoffen, gewezen minister. Auto van veesmokkelaars in beslag ge nomen- - Na een opwindende achtervolging ziin Belgische douanebeambten erm ge slaagd tusschen Zele en Overmeire een vrachtauto met gesmokkeld vee uit het bui tenland aan te houden. Dank zy de duister nis ziin de beide inzittenden van de auto er in geslaagd naar de Nederlandsche grens te vluchten. De auto met het gesmokkelde vee, vaarzen en kalveren, werd in beslag ge nomen. Antisemietisme te Zoppot. - Foerster, de leider van het nationad-sociabstische district Dantzig, heeft een rede a^gekon dgd, dat dezen zomer voor het eerst op he strand van Zoppot, de bekende badplaats, een speciaal gedeelte voor goodsche badgas ten gereserveerd zal worden. In 1 kringen te Dantzig heeft deze mededeeling verrassing gewekt, daar tot dusverre - semietisme te Zoppot slechts voor he s seizoen gold, met het oog op het feit, dat een groot deel der badgasten uit goodsche kri fen afkomstig is. Meer dan 200 dooden. - Ook dit jaar *Ön op Memorial Day te New York vele personen op gewelddadige wyze om het leven gekomen. Begin van den avond werd bekend, dat er 200 personen gedood waren, waarvan 140 by auto-ongelukken, veertig personen waren verdronken, terwijl er der tig moorden waren gepleegd. In 1937 be droeg het aantal slachtoffers op Memorial Day 356. Verlaine en de kapper. - In het Quar- tier Latin in Parijs is een kapper gestorven die naar den voornaam Auguste luisterde en schaar en kam al zestig jaar hanteerde. De studenten hadden zich van hem afge keerd, maar magistraten, professoren enz. plachten zich nog door hem te laten verzor gen. Hij had de gewoonte de vaste klanten met je en jij aan te spreken, uit gewoonte en ook, omdat hij hen als scholier en student had gekend en verder had Verlaine tot zijn getrouwen behoord. Omtrent den dichter vertelde hij de vol gende waar gebeurde anecdote. Eens wis selde Verlaine een biljet bij den haarkunste- naar, die hem bij vergissing een valsch stuk van vijf frank in de hand drukte. Den vol genden dag komt Verlaine zich bij hem be klagen. Monsieur Auguste verontschuldigt zich en stelt hem een authentieke zilver ling ter hand. Als Verlaine den deurknop in de hand heeft, hoort hij zich door Auguste teruggeroepen: „U vergeet mij het valsche stuk terug te geven". „Verontrust je daarover niet", antwoordt de dichter: „dat heb ik al uitgegeven." Novemberstorm in Mei. - Over het Midden en Zuiden van Engeland is gister morgen een storm losgebroken die sinds 1906 niet zijn weerga gevonden heeft in de Mei maand. De wind bereikte op vele plaatsen een snelheid van 60 mijl per uur en er is veel schade aangericht. De décors voor de taptoe te Aldershot, waarvoor men drie maanden had gebruikt om ze op te bouwen, zijn voor een groot deel omgewaaid en ver nield. Met 500 man is men dadelijk aan het herstellen begonnen en de taptoe gaat over 8 dagen in elk geval door. Brighton en Worthing werden getroffen door een wolk breuk die de straten in een minuut tijds blank deed staan en langs de Zuidkust zijn de reddingbooten van zes verschillende sta tions moeten uitrukken om in nood ver- keerende kleine schepen te assisteeren. De kapitein van de Queen Mary besloot de haven van Plymouth over te slaan, omdat de zee zoo hol stond en het schip is ineens naar Southampton verder gegaan. Het was pas de tweede maal dat het schip Plymouth niet kon binnenloopen. Te Bootle in Lan- cashire is de Mersey buiten haar oevers ge treden en heeft groote stukken land onder water gezet. In vele parken zijn boomen ontworteld, maar persoonlijke ongelukken worden niet gemeld. Vrees over de Moont Everest expeditie. Sedert eenigen tijd heeft men geen be richten meer ontvangen van de Britsche Mount Everest expeditie, welke onder lei ding van Tilman den Mount Everest poogt te beklimmen, zoodat men vreest, dat een ongeluk is gebeurd. De moeson is veertien dagen vroeger begonnen, dan men ver- itte. um Gevonden dukaten. - Te Parijs interes seert men zich levendig voor den in een oud huis gevonden schat. Of die als zoodanig dan wel als een erfenis beschouwd moet worden is nog niet opgehelderd; eenige afstamme lingen van den eigenaar hebben zich aange meld. Hoe dit ook zij, de staat zal zijn rech ten op de vondst laten gelden: wie ervan profiteert, kan er ongeveer 7.6 pet. van aan den fiscus afdragen. Maar de erfgenamen kunnen den schat ook weigeren; een onlangs getroffen noodverordening stelt de limiet van de successierechten op den zesden graad. In het eerste bericht was ten onrechte van pikeur of stalmeester gesproken, in het oude Frankrijk duidde het woord icuyer een adellijken titel aan. Wielrennen. R.V. AL CM ARIA. Na de ronde van Alkmaar werd Zondag ochtend weer op den weg gefietst en wel over 5 ronden. P. Evers was de eerste ronde al weggeloopen en het veld kon hem niet meer halen. Piet reed best en werd winnaar met 1 y, minuut voorsprong. Het peleton deed het dezen keer niet best. De uitslag was tenslotte: 1. Evers, 2. Kuilboer, 3. Boon, 4. Wester, 5. Ekkers, 6. Schipper. De junioren reden 2 ronden. Na spannen- den strijd werd Wayering 1ste, Koenen 2de. A.S.V. VICTRIX. Zondag hield de A.S.V. Victrix een sprint voor alle klassen over 500 M. Door het slechte weer was de opkomst slecht. De uitslag was: A klasse: 1. Jan Qttenbros; 2. K. Kusch; 3. Jan Zandvoort; 4. W. Visser; 5. D. Veld; 6. J. de Bood; 7. W. Wouters. B klasse: 1. H. Blok; 2. Jan Nierop; 3. C. Kusch; 4. Jan Alles; 5. R. Hiemstra; 6. J. Mulder; 7. A. Elings Junioren: 1. C. Stroomberg; 2. C. Constant; 3. N. de Groot; 4. Jan Hennink; Joop Hen- nink niet geplaatst. DE RONDE VAN ILPENDAM. Engel opnieuw winnaar. Engel, de Amsterdamsche renner, die Za terdag de Ronde van Alkmaar won, heeft gisteren in Ilpendam een tweede succes ge boekt: hy won ook hier het hoofdnummer met als tweede J. Hiddes en derde J. Groot. Het is een zeer zware wedstrijd geweest, want de renners hadden tegen een zeer ster ken storm te kampen en moesten zelfs eenige ronden in een onweersbui rijden. De start van 68 man had een vlot verloop en direct werd een zeer hoog tempo ingezet. Weldra lag het veld in groepjes uit elkaar en al spoedig had zich een kopgroep van acht rijders gevormd: Moeke, Engel, Groot, Bos' ma, v. Stek, Hiddes, Wijdenes en Westen dorp. Op 500 M. volgden Westbroek, Motké, Terpstra, Manneveld en Veld, terwijl de rest al spoedig vrijwel kansloos was. De twee laatsten deden in de achtervol ging, die zy inzetten, dom, door zich te laten trekken door een auto; wel kregen zy aan' sluiting bij het hoofdpeleton, maar de jury diskwalificeerde beide renners. Dan deden Wijdenes en Engel het beter: zy zagen in de zesde ronde kans om weg te loopen en Hid des, die dat in de gaten had, volgde hen. De drie renners hadden het zwaar te verant woorden, omdat een groep van acht hen ach tervolgde. Wijdenes kon tenslotte niet meer en moest in de achtste ronde opgeven. Een ronde voor het einde wist Engel zyn concur rent Hiddes nog los te rijden en alleen het einde te bereiken. In diezelfde ronden kreeg de Alkmaarder Jan Groot machine-pech, hij moest verder loopen, kreeg nog net op tijd een reserve-fiets en volgde de twee voor hem liggenden op een kilometer afstand. Engel werd tenslotte verdiend winnaar. De uitslag was: 1. J. Engel, A'dam, 125 K.M. in 3 uur 54 min. 20 sec.; 2. J. Hiddes, Amsterdam, op 5 min. 10 sec.; 3. J. Groot op 2 min. 20 sec.; 4. J. Bosma, Alkmaar; 5. D Bosland, Amsterdam; 6. B. Schellingerhout, Zaandam. Veld en Manneveld, beiden uit Alkmaar, werden 2e en 8e, doch de jury diskwalifi ceerde hen. De nieuwelingen reden 63 K.M.. Winnaar werd Ternedi in 2 uur 3 min. 51 sec.; 2. J v. Ingen op 30 meter; 3. A. Lodewijks; 4. A. Senau; 5. J. v. Vliet. Zwemmen D.A.W. IN HET ZOMERSEIZOEN 1938. Een druk seizoen verwacht. Nog enkele weken en dan start D.A.W. reeds weer midden in het zomerseizoen, dat voor elke zwemvereeniging nog steeds het belangrijkste gedeelte van het jaar is. Zooals vanzelf spreekt, wordt ook nu weer aan de polocompetitie deelgenomen, en wel met 3 heeren-zeventallen. Een vierde heeren-zevental is dit jaar niet ingeschreven, omdat de samenstelling daarvan in de va- cantie te groote moeilijkheden oplevert ten ranjeband en Bayerkrois* gevolge van opschuiving der spelers. De eerste zwemwedstrijden in Noordhol land boven het IJ worden georganiseerd door D.A.W. in Pesie's Natuurbad op Zon dag 19 Juni. Den daarop volgenden Zondag worden dan de kampioenschappen van den kring Noordholland verzwommen bij de Z.V. „Het Zwet". Ook voor de nationale wedstrijden van Nereus op 3 Juli zal ingeschreven worden, zoodat het voor-seizoen wel zeer druk be zet is. Omtrent den datum der dual-meet NereusD.A.W. is nog geen overeenstem ming bereikt. Ook P.Z. en P.C. te Purmerend organiseert wedstrijden, namelijk op 28 Augustus, ter wijl de wedstrijddata der andere vereenigin- gen nog niet bekend zijn. Tenslotte volgt hier nog het wedstrijd- rooster voor D.A.W. I en II. 3e klasse afd. A: 5 Juli: D.A.W. IDe Ham I; 11 Juli: F.M. I—D.A.W. I; 26 Juli: D.A.W. I—F.M. I; 29 Juli: De Ham I—D.A.W. I. Reserve 3e klasse afd. B: 10 Juni: De Ham IID.A.W. II; 21 Juni: D.A.W. II—H.V.G.B. III; 26 Juni: V.Z.V. II—D.A.W. II; 5 Juli: D.A.W. II—Nereus III; 12 Juli: D.A.W. n—De Ham II; 19 Juli: H.V.G.B. III—D.A.W. II; 29 Juli: Nereus IIID.A.W. II; 2 Aug.: D.A.W. II—V.Z.V. H. Evenals vorige jaren worden alle thuis wedstrijden dus weer op Dinsdagavonden ge speeld. Het rooster voor het derde zevental is nog niet samengesteld. Schaken NATIONALE SCHAAKWEDSTRIJDEN. Op Hemelvaartsdag hield de schaakclub V.V.V. alhier, in samenwerking met den Noord-Hollandschen Schaakbond een natio- nalen schaakwedstrijd in café Centraal. De uitslag was als volgt: Hoofdklasse: le pr. E. de Waal, Amster dam; 2e pr. J. Ligthart, Castricum. le klasse (groep I): le pr. F. M. Ver- hoeckx, Rotterdam; 2e pr. J. Swart, Amster dam. le klasse (groep II): le pr. J. van Saus, Rotterdam; 2e pr. D. F. Noë, Aartswoud. le klasse (groep III): le pr. J. H. Land- wehr, Rotterdam; 2e pr. J. Klinkert, Oud karspel. le klasse (groep IV): le pr. H. A. v. Kleef, Castricum; 2e pr. P. J. Bosch, Castricum. 2e klasse (groep I): le pr. D. Appel Sr., Oudorp (N.H.); 2e pr. H. Bouwens, Noord- scharwoude. 2e klasse (groep II slechts 1 prijs gewon nen door A. Vader, Heiloo. 3e klasse: le pr. K. Brinkhof, Alkmaar; 2e pr. C. Gulker, Warmenhuizen. Tafeltennis LUTO'S TAFELTENNISTORNOOI. Schitterend geslaagde propaganda-dag. Ondanks alle tegenslagen, die het jonge Luto re'eds heeft ondervonden, heeft het be stuur met kracht en energie zijn taak opge vat en van het eerste tafeltennistornooi een wedstrijddag gemaakt die klonk als een klok. Het was den geheelen dag in de waranda van den stedelijken muziektuin een gezel lige va-et-vient en den geheelen dag heeft er een sportieve geest geheerscht. Het feest begon al om half elf met een openingsspeech van den voorzitter, den heer v. d. Aakster, die o.m. opmerkte, dat Luto dit tornooi ge organiseerd had om zuiver propagandistische redenen en zeide spr. als er straks een tweede club in Alkmaar opgericht zou kun nen worden, dan zou Luto dat van harte toe juichen, temeer, waar dit de tafeltennissport sterk ten goede zou komen. Spr. hoopte dan ook, dat in September Alkmaar twee clubs zal tellen, die elkaar in een wintercompetitie zullen kunnen bestrijden en om de eerste moeilijkheden voor de oprichting van een tweede club te overwinnen, stelde Luto zelfs voorloopig haar speeltafels ter beschikking. Dank bracht spr. aan de heeren v. Doorn alhier en Timmerman te Schoorl voor de beschikbaarstelling van hun speeltafels voor dit tornooi, alsmede aan de schenkers der prijzen. Tenslotte werd dank gebracht aan de tor- nooi-commissie en daarna werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, welke bijna on afgebroken hebben geduurd tot 10 uur des avonds, toen de finales waren afgeloopen. De wedstrijden. Om elke partij afzonderlijk te noemen is uiteraard niet doenlijk. We zullen dan ook volstaan met hier en daar eenige grepen t,e doen. De openbaring van het tornooi vormde on getwijfeld het spel van den 13-jarigen Japie Hemelrijk. Nog zien wij hem voor ons in zijn partijen tegen Roel Velthuis en Hans de Lange. Beide waren het spannende partijen die na feilen strijd beslist werden in het na deel van den jeugdigen deelnemer. Zijn spel heeft echter een uitstekenden indruk ge maakt en wy hebben zoo het vermoeden, dat na goede training nog veel van hem gehoord zal worden. Meer speciaal moet hij zich op zyn verdediging instellen. De aanval is ech ter uitmuntend. Ook de partijen tusschen de LangeVelt huis, v. d. WilkBesangon, Velthuisv. d. Wilk en Voordenburgv. d. Wilk waren wedstrijden die stuk voor stuk van prima gehalte waren. Niet alleen dat het krachts verschil miniem was, maar ook was er van uitstekend spel te genieten. Dat het algemeene spelpeil in de heeren B-klasse niet op datzelfde peil kon staan, is begrijpelijk, maar ook bleek, dat in die klas se nog veel goed spelersmateriaal zat. In het dames enkelspel bleek mej. T. van Willigen te sterk voor haar concurrenten. Ook in deze klasse waren echter deelneem sters, die bij doelmatige training in de toe komst tot goede prestaties in staat zullen blijken te zijn. Bij het heeren dubbelspel was de combi natie Voordenburg-Besangon het best op el kaar ingespeeld. Evenwel waren de dubbels de Lange-Bruin en Brandse-Lamar zeer goed. Speciaal van de beide laatsten hadden we ook verwacht, dat ze de finale zouden bereiken. De finales. De finales tenslotte vingen om 8 uur aan met de partij heeren dubbelspel tusschen Voordenburg-Besangon en de Lange-Bruin. In een door allen goed gespeelde partij wer den tenslotte eerstgenoemden winnaars en kregen daarmede dus den eersten prijs. Daarna de finale dames enkelspel tusschen mej. v. Willigen en mej. Pie. Geheel volgens de verwachting werd eerstgenoemde winna res, al scheelde het in de tweede set ook maar heel weinig. In die set had mej. Pie steeds de leiding, totdat ze tenslotte op het laatste oogenblik nog gepasseerd werd. Hier mede is mej. v. Willigen dus voor een jaar houdster van den zilveren wisselbeker. In het heeren enkelspel B werd de heer Rus eerste. We kregen zoo den indruk, dat hij het niet zoo moeilijk had. In de finale gemengd dubbel werden de Lange-mej. v. Willigen eerste voor Veldhuis- mej. Pie. Het was een aardige strijd waarin van krachtsverschil niet veel te bespeuren was. Tenslotte kregen we de belangrijkste finale heeren enkelspel A tusschen Voorden burg-de Lange. Deze wedstrijd werd over 5 sets verspeeld. Winnaar werd Voordenburg, die in 3 achtereenvolgende sets eerste werd. Van krachtsverschil was er ondanks deze nederlaag geen sprake. Eerder gelooven we, dat de vermoeidheid by de Lange ging me- despreken. Drie finales achtereen te spelen lijkt dan ook wel wat rijkelijk veel. Niettemin alle eer aan den overwinnaar en dus kampioen van Alkmaar en omstre ken voor diens fraaie speL Inderdaad kwam hem op grond van zijn spel alleszins den wis selbeker toe. Hierna vond de prijsuitreiking plaats. Al vorens hiertoe over te gaan wees de voorzit ter nog even op de perfecte organisatie. Den geheelen dag is geen wanklank noch 'n woord van critiek gehoord. Dit is op zichzelf wei het beste bewijs dat alles prima in orde was. De heeren de Lange en Bruin kregen daar voor dan ook een warm woord van hulde en een stevig applaus van het talrijk opgeko men publiek. Al met al kan Luto op een zeer geslaagd tornooi èèn wat deelnemers èn wat belang stelling betreft terugzien. Hieronder volgen dan nog de verschillen de prijswinnaars. Heeren enkelspel A: 1. Voordenburg, kam pioen van Alkmaar; 2. de Lange; 3. R. Veld huis; 4. v. d. Wilk. Dames enkelspel: 1. mej. F. v. Willigen, kampioen van Alkmaar; 2. mej. M. Pie; 3. mej. N. Raat. Heeren enkelspel B: 1. Rus; 2. Yssels; 3. Turksma; 4. Reuling Jr. Heeren dubbelspel: 1. Voordenburg-Besan gon; 2. de Lange-Bruin. Gemengd dubbelspel: 1. mej. v. Willigen de heer de Lange; 2. mej. M. Pie-de heer Veldhuis. Zeilen. ZEIL- EN WATERSPORT. Zondag werden vanwege de zeil- en watersportvereniging Uitgeest zeilwedstrij den gehouden op de Uitgeester- en Alkmaar- dermeer. Het weer was niet aanlokkelijk. Desondanks verschenen toch nog aan de start 19 booten, verdeeld over 4 klassen. De uitslagen luiden als volgt: Kleine B.M. A: 1. Kievit van Steenstra, lid van Z.O., 1.43.20 uur: 2. Hobby van M. Bak, lid van Z.W.V.U., 1.44.51 uur; 3. Eusie van C. Starreveld, lid van Z.W.V.U., 1.59.33 uur. Kajuitklasse: 1. Helena van A. Starreveld, lid van Z.W.V.U., 1.46.44 uur; 2. Willy van A. Geertsma, lid van Z.W.V.U., 2.15.33 uur. Klasse: 6 M. B.M. B: 1. Alsion van Van der Meer, lid van Z.O., 1.38.52 uur; 2. Net op tijd van A. F. v. Deutekom, lid van Z.W.V.U., 1.41 uur; 3. Maja van J. Kwantes, lid van Z.W.V.U., 1.42.29 uur. Klasse: Groote B.M. A: 1. Olympia van R. Zaadnoordijk, lid van Z.W.V.U., 1.30.33 uur; 2. Anwibeja van J. van Leeuwen, lid van Z.W.V.U., 1.32.21 uur; 3. Meerkoet van B. Jongejans, lid van Z.W.V.U., 1.34.44 uur; 4. Zwarte Hoek van D. Vleeschman, lid van Z.W.V.U., 1.36.30 uur; 5. Gama van N. Star reveld, lid van Z.W.V.U., 1.36.31 uur. Paarden. DRAVERIJEN TE OPMEER. De jaarlyksche harddraverij te Opmeer, welke steeds een onderdeel is van het pro gramma der landbouwfeesten aldaar, werd onder ongunstige weersomstandigheden ge houden. Van de 23 aangegeven paarden kwa men er 16 aan den start. De uitslag was: 1. Zoo Doorlooper (ber. W. Geersen, eig. H. v. d. Pol), Haarlem. 2. Xuthus (ber. W. Geersen, eig. Stal), Hilversum. 3. Fanfare (eig. en ber. Ph. Knynenburg), Den Haag. 4. Zonnestraal (eig. en ber. Ph. Knynen burg), Den Haag.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9