Agenda |i Stad ett Omgeving i| Jkauinciaal Hieuws tBucgectijke Stand JUtMicaÜes HEILOO GROET BERGEN NOORDSCHARWOUDE HARENKARSPEL BROEK OP LANGENDtJK! ZUIDSCHARWOUDE EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. DE A.S. JUBILEUMFEESTEN. Ook in Alkmaar worden voorbereidingen getroffen om het veertig jarig regeeringsju- bileum van H.M. de koningin te herdenken. Onder voorzitterschap van den burge meester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, hebben de besturen van de beide Oranjeverenigin gen vergaderd en besloten werd op een nader te bepalen dag in September dit heugelijk feest te vieren. Een algemeen werkcomité werd benoemd, dat samengesteld is als volgt: jhr. mr. F. H. van Kinschot, voorzit ter; G. Chr. Dun en R. P. Goettsch, onder voorzitters; P. Termaat, secretaris; leden: D. G. G. Margadant, mr. A. Schenkeveld, F. H. Ringers en V. P. Keij sper. Een voorloopig programma werd vastge steld, dat er in groote trekken als volgt uit ziet: De kerkgenootschappen zullen worden uit- genoodigd op den vooravond godsdienstoefe ningen te houden, waarna muzikale taptoe. Op den feestdag zelf zullen de morgenuren gevuld worden met kinderspelen om prijzen op het Sportpark. Des middags wordt een groot bloemencorso gehouden, terwijl des avonds het bolwerk tusschen Heilooërbrug en Bergerbrug verlicht wordt en een vuur werk zal worden afgestoken. Een financieele commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren R. P. Goettsch, H. C. Lind, H. A. van 't Laar, D. J. C. van Dijk, mr. P. Langeveld en P. Visser. Deze zal trachten de noodige fondsen voor de feest viering bijeen te brengen. Weliswaar heeft de gemeenteraad in zijn laatste zitting gel den hiervoor gevoteerd, doch onder het uit drukkelijk beding, dat ook de burgerij het hare bijdraagt. Van harte bevelen wij daarom aan om naar vermogen op de aangeboden lijsten te teekenen, opdat ook in onze stad het Oranje feest op waardige wijze gevierd mag wor den. AUTO TEGEN PAAL GEBOTST. Door het ploffen van een band kwam Maandagmiddag j.1. een uit Groningen komende auto in botsing met een langs den Rijksweg te Burgervlotbrug staanden paal. tengevolge waarvan de auto omsloeg en zwaar werd gehavend. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie is gisteravond vanuit het Kennemerpark een persoon, die zich aldaar in kennelijken staat van dronkenschap op hield, naar het bureau van politie ter ont nuchtering overgebracht. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. DE VERBRANDE INSTRUMENTEN. Zooals bekend, gingen bij den brand in het perceel Breedstraat van den heer van Gij- zen ook de instrumenten en het repertoir verloren van het daar spelende muziekgezel schap. De leden daarvan waren niet verze kerd, zoodat zij door dit verlies, ten bedrage van ca. 1400, in hooge mate gedupeerd zijn, te meer omdat zij tengevolge daarvan nu ook broodeloos staan. Tijdens den brand gingen onder het pu bliek reeds stemmen op om door een alge- meene inschrijving de gedupeerden weer aan een deel der instrumenten te helpen, waar door zij opnieuw in eigen onderhoud kunnen Voorzien. De oproep voor deze inschrijving werd tot nu toe uitgesteld, omdat nog eenige hoop op uitkeering bestond. Nu dit als uitgesloten moet worden be schouwd, bestaat er alle aanleiding een be roep te doen op hen, die met het lot der ge dupeerden zijn begaan en een bijdrage voor bovenstaand doel willen geven. Deze bijdragen worden gaarne ingewacht Blinde passagiers. - Het Deensche s.s. Lotte heeft te Helsinki twee blinde passa giers aan land gezet, een Deen en een Let, die de vaart van Dantzig naar Helsinki in de ruimte onder de ketels hadden meege maakt. Beiden verkeerden na hun verblijf van drie dagen in de hitte van het ketel- ruim in zulk een bedenkelijken toestand, dat de kapitein speciaal Helsinki aanliep om de verstekelingen naar een ziekenhuis te doen vervoeren. Daar is de Deen reeds ge storven. De beide blinde passagiers waren reeds te Kopenhagen aan boord gekomen, doch toen ontdekt en te Dantzig aan land gezet. Zij slaagden er echter in, opnieuw aan boord te komen. Spionnage voor Rusland. - Te Sofia is een employé van het hoofdbureau der rijks politie gearresteerd, die reeds langen tijd spionnagediensten voor de Sovjet-Unie ver richt schijnt te hebben. Tegelijkertijd is een communiste aangehouden, die als tusschen- persoon tusschen de spionne en het Sowjet- gezantschap is opgetreden. Deze spionnage- zaak heeft hier groot opzien gebaard, daar de gearresteerde spionne de zuster van een hoogen politiebeambte is. Onrust op Jamaica. - Groote troepen stakers en werkloozen hebben de overhand in de steden Annotta Bay en Port Maria. In de eerste stad hebben zij de winkels ge plunderd, terwijl zij in laatstgenoemde stad daarin niet zijn geslaagd. De militaire poli tie is thans den toestand te Port Maria meester. Te Monte Gobay is een groote menigte op de been, welke zeer verontrust is. Het zakenleven ligt stil. Huiszoeking brengt groot bedrag aan het licht. - De politie te Valencia heeft bij een huiszoeking in het plafond verborgen gevonden eenige juweelenkistjes, die edel- steenen, goud en platina inhielden. Een dezer kistjes bevatte 9500 steentjes, die on geveer een millioen pesetas waard zullen zyn. bij het Bureau voor Maatschappelijk Werk, Langestraat 87 (Armenraad) af door stor ting op gironummer 171250 van den secre taris van den Armenraad, alhier. De giften worden wekelijks in dit blad verantwoord onder de initialen der schen kers. De aankoop der instrumenten heeft plaats onder toezicht van den secretaris van den Armenraad. Ontvangen giften F. H. v. K. 2.50, mevr. de Vr. 1, G. F 1.—. Bovendien werd de toezegging ontvangen voor de vernieuwing van het muziekreper toir met een omvang van 500 nummers. Verdere giften worden gaarne ingewacht aan bovengenoemd adres of door storting op het bekende gironummer 171250. Wie spoedig helpt, helpt dubbel!! HET WERKLOOSHEIDSDEBAT IN DE TWEEDE KAMER. Over het antwoord van de regeering op de door prof. van Gelderen in de Tweede Kamer gehouden interpellatie ter zake de werkloosheidspolitiek zal morgenavond in de Harmonie het woord worden gevoerd door den hier ook zeer bekenden heer Evert Vermeer. „GEBROEDERS KALKOEN Succes-avond der A. V. L. A. V. L. Attractievereeniging Laat. Maar is het nog wel noodig de beteekenis van die initialen te vermelden? Zouden er inder daad nog van die vreemdelingen in het Alk- maarsch Jeruzalem zijn, die niet weten, dat deze drie letters in deze volgorde beteeke- nen: een maximum aan gezelligheid en ver maak, een avond van ongedwongen vreugde, een attractie bij uitnemendheid? Die mogelijkheid bestaat natuurlijk, maar toch zullen er slechts zeer weinigen zijn, die de uiterst actieve Laatwinkeliers-vereeni- ging niet kennen. Al de A.V.L.-ers, die in de afgeloopen we ken vlijtig hun attractiezegels hadden bijeen gegaard, zijn gisteravond naar het Gulden Vlies getogen met het geruste gevoel te kunnen potverteeren zonder een mogelijke gewetenswroeging achteraf. EeTder was zelfs het omgekeerde het geval: het was plicht om al de oude A.V.L.-zegels in zooveel mogelijk toegangsbewijzen tot het te geven blijspel „Gebroeders Kalkoen" om te zetten. Wie dat n.1. niet gedaan heeft en eveneens vergeten heeft ze uiterlijk gisteren in te wisse len tegen nieuwe waardebonnen, heeft niet alleen een genoegelijken avond gemist, maar bovendien zijn zegeltjes ongeldig laten wor den. Die plicht waar we het over hadden, heeft de A.V.L.-ers intusschen klaarblijkelijk niet zwaar gedrukt. De zaal daverde althans meermalen van den lach, terwijl een luid applaus aan het einde van elk bedrijf be wees hoezeer de toeschouwers ingenomen waren met „Gebroeders Kalkoen", een blij spel, dat hier in Alkmaar trouwens niet on bekend is. Al verschillende malen werd het stuk hier ten tooneele gevoerd, telkens met veel succes. En deze opvoering door de tooneelvereeni- ging „Vriendenkring" heeft voor die keeren zeker niet behoeven onder te doen. De aan kleeding was prima in orde, de spelers wa ren ten volle voor hun rol berekend (we noemen, om ons tot de titelrolspe^rs te be perken, den heeren Kesselaar). een dank baar en geestdriftig publiekzijn er meer factoren noodig voor het welslagen van een avond als deze? Blijkbaar niet, getuige het groote succes, dat de A.V.L. gisteravond heeft kunnen boeken! Tot teleurstelling van het danslustig deel van het publiek was voor het te houden bal geen vergunning verleend, zoodat dit niet kon doorgaan. De heer van de Pol dankte aan het slot der voorstelling dege nen, die hun krachten gewijd hadden aan 't welslagen van dezen avond, waarna nog bloemen werden aangeboden. DE TENTOONSTELLING TE OPMEER. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in de opgave van de bekroningen der paarden ter gelegenheid van de Maandag gehouden tentoonstelling een vergissing is geslopen. De eerste prijs voor de 3-jarige warm- bloedpaarden werd niet toegekend aan A. Zwart te Boekelermeer (Heiloo), maar aan L. van Ammers te Wijdenes; eerstgenoemde heer Zwart kreeg den tweeden prijs. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Mei 1938. In den loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd 17S.968.86 en terugbetaald 158.454.06. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.240.762.37. Het aantal in den loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 86. Ingetrokken werden 86 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13123. Van dit aantal behooren 8707 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2513 aan personen elders woonachtig en 1903 aan schoolspaarders. Onder de in Mei uitgereikte nieuwe boek jes zyn begrepen 5 boekjes voor jonggebo renen. (Op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Mei van 297 spaarbusjes leverde een bedrag van 4195.74 aan kleine besparingen op. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 24 TOT 31 MEI 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: W. A. Vogelpoel, Zeglis F 8, handel in wasproducten. Kennemer Olie Centrale, Handelskade 59. Egmond-Binnen: firma Schotvanger, Hee- renweg 511, winkel in kruidenierswaren, enz. Bioscopen. City-theater, 8 u., hoofdnummer Mrs. Chey- ney's verdwijning (rom.); hoofdrollen Joan Crawford, William Powell en Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het mysterie van de Ju 52 (avont.); hoofdrollen Willy Fritsch, Jutta Freybe, Olga Tsche- chowa e.a. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De gentleman vagebond (rom.); hoofd rollen Heinz Rühmann, Paul Hörbiger en Hans Holt. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 1 Juni. 8 uur, restaurant London, Verdronkenoord 94, huldiging Henk Hoogland. Donderdag 2 Juni. 8 uur, de Harmonie, rede Evert Vermeer over het antwoord der regeering op de interpellatie-van Gelderen. Den Helder: A. J. Klein, Ambonstraat 86, schilder. H. Müter, Parallelweg hk. Sluisdijkstraat 75, banketbakkerij. J. Eggink, Westgracht 25, kleermaker. Schagen: Wed. P. Stammes, Loet E 137, sigarenwinkel. Wy zigingen: Alkmaar: Hollandsche My. voor Gecon denseerde Melk (The Condensed Milk Com- pany of Holland) N.V., Helderscheweg 2; bestuurswij ziging. N.V. Confederatie Mij. tot verkoop en be reiding van Melk- en Zuivelproducten, Am sterdam; bestuurswijziging. D. C. Cramer, Ritsevoort 28, banketbakke rij en kokerijovergegaan aan mevr. de wed. J. M. Cramer-Grimme. Den Helder: Coöp. Boerenleenbank, Vliet- straat 9; bestuurswijziging. Oudkarspel: A. Meereboer, Spoorstraat 43, winkel in kruidenierswaren, enz.; overge gaan aan mevr. de wed. N. Meereboer-Tim- merman. Schoorl: N.V. Verzekering Mij. „Schie dam" van 1866, Amsterdam; handelsagent schap gevestigd te Schoorl, Voorweg C 182. Texel: C. Visser, Groencplaats 7, slager: fil. opgeheven te Texel, de Koog. Frans Zegel Kzn., Oudeschild; fil. geves tigd te Texel, den Burg. Opheffingen: Alkmaar: firma J. Larsen Co., Verdron kenoord 100, im- en export van schoen werk (groothandel). J. Homan, Houttil 58, slager. Bergen: Pension de Ruijter, Dorpsstr. 46. Castricum: J. van Putten, Bakkummer- straatweg 115, bloemisterij, enz. Texel: Frans Zegel Kzn. in liq., Oudeschild S 284, groot- en kleinhandel in zeegras, enz. VERTROKKEN PERSONEN. A. G. W. Laurillard, collectrice Staatslote rij, N.H., en kind, geen, van Costerstraat 12 naar Hilversum. A. L. C. Visser, z.b., geen, van Lyceumstraat 15 naar Amsterdam. Echtg. M. Huijbers, N.H., van Tuinstraat 42 naar Amersfoort. Echtg. B. J. Koeman, geen, van Wolfpad 12a naar Hoorn. E. Vink, religieuse, R.K., van van Everdingen- straat 18 naar Voorburg. J. M. de Boer, liefdezuster, R.K., van van Everdingenstraat 18 naar Amsterdam. H. G. J. van de Kamp, bureaubediende N.S., geen, en echtg., N.H., en kinderen, geen, van Bergerweg 7 naar Jutphaas. Wed. P. Dubbeld, z.b., N.H., van Bierkade 10 naar Bergen. A. M. E. Pelser, leerl. verpleegster, geen, van Wil- helminalaan 11 naar Hilversum. G. Braak, geleidster, geen, van Bergerweg 62 naar Ber gen. J. de Boorder, chocoladebewerker, N.H., en echtg., R.K., van Vondelstraat 10a naar Heiloo. C. Bolten, dienstbode, R.K., v. Koorstraat 49 n. Egmond aan den Hoef. W. Knol, z.b., geen, van Stuartstraat 38 naar Haarlem. J. W. M. Spruijt, z.b., R.K., van Emmastraat 2 naar Amsterdam. H. Blan- kenstijn, fabrieksarbeidster, N.H., van Gees tersingel 19 I naar Schoorl. K. Willekers, etser, H.A.Z.E.A., en gezin, van Corfstraat 30 naar Heiloo. J. K. van der Steeg, leerl. kraamverpleegster, N.H., van Polderstraat 9 naar Heiloo. J. J. van der Meer, radio technicus, N.H., van Dijk 26 naar Heiloo. C. Winkel, broodbakker, geen, van Wolle- brandtstraat 8 naar Abbekerk. INGEKOMEN PERSONEN. W. F. van Schoten, N.H., schoenhandelaar, van Beverwijk naar Vondelstraat 7. G. H. Arsma, geen, winkeljuffr., van Leeuwar den naar Bisschop Bottemannestraat 17. A. D. de Groot, N.H., van Zuid- en Noord- Schermer naar Hoeverweg 15. G. Nijman. R.K., dienstbode, van Bloemendaal naar Nieuwlandersingel 52. E. Wesseli, D.I., huishoudster, van Weenen naar Laat 201. N. Kluft, R.K., hulp in de huish., van Castri cum naar Tuinstraat 6. R. Akkerman, geen, dienstbode, van Heerenveen naar Sta tionsweg 164. C. E. Stam, R.K., huishoud ster, van Spanbroek naar Ridderstraat 14. M. E. Groot, R.K., dienstbode, van Castri cum naar Nieuwstraat 13. S. Noom, N.H., timmerman, en gezin, van Oudorp naar Hekelstraat 25. F. Geertsma, N.H., dienst bode, van Westwoud naar Stationsweg 164. J. Blom, N.H., dienstbode, van Zeist naar Dijkgraaf straat 33. C. Bood, geen, leerl. mach. Ned. Spr., van Amsterdam naar Hee renstraat 3. J. Fidder, N.H., melkcontro- leur, van Den Helder naar Spoorstraat 49. M. A. C. Weber, R.K., fabrieksarbeidster, van Beverwijk naar Kinheimstraat 39. J. Maten, N.H., machinist Ned. Sp., en gezin, van Hoorn naar Bisschop Bottemannestraat 4L E. J. M. Schinkel, N.H., leerl.machinist Ned. Sp., en gezin, van Rotterdam naar C. W. Bruinvisstraat 18. A. Wormsbeeher, Rem., spoorbeambte, en gezin, van Enkhuizen naar Boomkampstraat 10. T. van Empelen, geen, mach. Ned. Sp., en gezin, N.H., v. Am sterdam naar Rembrandtstraat 21. C. Bak, Ger.K., verpleegster, van Zaandam naar Geestersingel 58. D. Stravers, N.H., hulp in de huish., van Loosdrecht naar Wil helm inalaan 11. P. j. Ketting, geen, straat maker, van Amsterdam naar Tulpstraat 16. J. Kuiper, N.H., huishoudster, van Am sterdam naar Tulpstraat 16. G. J. A. Valk, R.K., machinist bij de Ned. Sp„ en echtg.,' van Coevorden naar Rembrandtstraat 23. Ouderavond in nieuwe banen B. en W. tegenwoordig. De Maandagavond in het Sportgebouw gehouden ouderavond was, trots het ruwe weer, uitstekend bezocht. Even over 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Köhne, de bijeenkomst en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Hierna werd onder leiding van den heer Köhne door een 40-tal meisjes en jongens een 7-tal liedjes gezongen, welke een spon taan applaus verwierven. Rede van den heer Kanters, De spreker zeide dat in de laatste jaren van de vorige eeuw in Zwitserland als een begin is gemaakt met uitzending van kinde ren. Hoewel alles even primitief was, waren de resultaten zóó goed dat men doorging en men er meer aandacht aan wijdde. Hier en daar begon men, ook in ons land, maar zonder centrale leiding werd te weinig be reikt. Er was ook behoefte aan geldmidde len. Dat ging zoo door tot 1905 toen het Cen traal Genootschap werd opgericht. Spreker bracht hulde aan de pisniers die onder moeilijke omstandigheden vol hielden en met succes. Alle plaatselijke vereenigingen werden opgelost in het C.G. en men toog aan het werk. Veel was er noodig, doch de overheidslichamen zagen het groote belang in en bleven niet achter. In het afgeloopen jaar werden 7200 kinderen uitgezonden met 300.000 verpleegdagen. En nog zou men meer willen doen, doch het ontbreekt aan geld. Spr. deed een beroep op de aanwezi gen om contribuant te worden en het mooie werk te steunen. Breedvoerig weidde spr. uit over den steun van rijk en provincie en ook gemeen te besturen laten zich niet onbetuigd. Spr. deed een beroep op het gemeentebestuur van Heiloo om als de middelen het toe laten ook hieraan hun aandacht te wij den. Spr. zeide dat het rijk en provincie waarvan Noordholland van alle provinciën aan de spits staat steunen uit welbegre pen eigenbelang en wel voor de volksge zondheid en om te voorkomen dat men later voor nog grootere kosten komt. Uitzending is moeilijk voor de ouders. Het zijn uit zonderingen daargelaten als regel de ouders die het kind by zich willen houden en spr. deed een beroep op hun om hun kind te helpen voor zijn gezondheid, niet het minst voor het latere leven. Hierna werd de film van het C.G. ver toond, een film in 4 acten, die het doel en streven van het C.G. belicht. Alles is ge baseerd op rust, reinheid en regelmaat en uiteindelijk de volksgezondheid. Een dank woord van den voorzitter aan de heeren Kanters en Hopman werd met applaus on derstreept. Hierna werd gepauzeerd. Daarna het was ongeveer 10 uur was gelegen heid om het werk der kinderen te zien en om kennis met het onderwijzend personeel te maken of te vernieuwen. Hoogst voldaan ging men daarna huiswaarts. Openstelling post- en telegraafstation. Het Post- en Telegraafstation te Groet zal met ingang van 11 Juni 1938 voor den postdienst zijn opengesteld als volgt: Van 1 September t.m. 30 Juni van 910, 1314, 16—16.30 en 18—18.30. Van 1 Juli t.m. 31 Augustus van 910.30, 13—14, 16—16.30 en 17.30—18.30. Stuk ijzer op 't hoofd gekregen. Maandagmiddag is den heer Busker alhier op den Singel te Amsterdam 'n vrij ernstig ongeval overkomen. Hy is n.1. door een van een takel losge raakt stuk ijzer getroffen, waarbij hy ern stige verwondingen aan het hoofd bekwam. Met een lichte hersenschudding is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, vanwaar hy later naar het O. L. Vrouwe-gasthuis is overgebracht. Zyn toestand is vooruitgaan de. Vergadering „Tuinbouwbelang". De voorzitter, de heer K. van Dyk, sprak by de opening der vergadering woorden van dank aan degenen die medegeholpen hebben aan de rattenbestrijding. De voorzitter deelde mede, dat men zich inzake de statutenwijziging gewend heeft tot mr. Niemöller van het Centraal Bureau der Veilingen, zoodat deze zaak haar beslag krijgt. Ingekomen was het jaarverslag over 1937 van de zaadselectiecommissie. De pogingen om een beter soort roode kool te telen is mislukt. Men gaat echter wel door met de proeven voor een beter kruisingsproduct van Deensche witte en roode kool. De ont vangsten hebben bedragen 22.86, de uit gaven 35.27, zoodat het nadeelig saldo 12.46 bedraagt. De voorzitter deelde verder mede, dat de filmavond van de binnenscheepvaart door een paar bestuursleden is bijgewoond. Toekomstmogelijkheden voor jonge men- schen uit deze streek voor de binnenscheep vaart zijn niet uitgesloten. Het aardappelsproeien zal weder ter hand worden genomen. By de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering van den Noordermarktbond voerden verschillen de heeren het woord. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren K. van Dijk, K. Wagenaar, P. Swager Kzn., IJ. Kaan, Abr. de Geus, K. van Nie- nes en H. Reek. Daarna sluiting. Bijtijds gebluscht. Maandagmorgen is op den zolder van de woning, bewoond door den heer J. V., al hier, een begin van brand ontstaan. Door het doortastend optreden van den bewoner en eenige buren werd erger voorkomen. Men heeft het vuur door middel van een tuin slang op de waterleiding gebluscht. Tuinde rssteu n De commissie voor steun aan kleine tuin ders bestaat uit de heeren: H. Nolet, burge meester. voorzitter; H. Dekker, Waarland; C. Bleeker, Tuitjehorn en A. van Dijk, agent der arbeidsbemiddeling, secretaris. Prijs behaald. Het fanfarecorps „Onder Ons" te Dirks- horn behaalde Zondag op het muziekcon cours te Wieringen in de eere-afdeeling den eersten prijs. Dankbetuiging. De tuinder A. Pik alhier had op 21 Mei de allereerste vroege aardappelen aan prin ses Juliana en prins Bernhard gezonden. De zer dagen mocht hij een dankbetuiging van H.K.H. ontvangen. Kerktelefoon in dienst gesteld. Zondag is in de geref. kerk alhier de in dit gebouw geïnstalleerde kerktelefoon in dienst gesteld ten behoeve van hardhooren- den. Naar men ons mededeelt, zijn de resul taten op dezen eersten dag heel goed ge weest. De menschen waren in staat den dienst goed te volgen. „De Toekomst". De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" hield Dinsdagavond een ledenvergadering in het lokaal van mej. de wed. P. Schoen maker. De opkomst der leden was niet groot. De vergadering werd geleid door den vice-voorzitter, den heer W. Muller, wegens verhindering van den voorzitter, den heer S. de Boer Kz. Na vaststelling van de notulen van de vorige vergadering werd een bespreking gevoerd over het sproeivat. De aardappelen moeten weer vóór 1 Juni gesproeid zijn. De voorzitter herinnerde aan de aan schaffing van het sproeivat. Het is zeer nut tig, dat het sproeien zorgvuldig geschiedt, vooral den eersten keer. De heer D. de Geus Jbz. zeide, dat het de bedoeling is om ook dit jaar weer met den vatsproeier te spuiten. Het is niet duur en heeft verleden jaar goed voldaan. Een flink aantal leden gaf zich op. De voorzitter merkte op, dat het voor het sproeien van moeilijk te bereiken perceelen wenschelyk was, een rugsproeier aan te schaffen, welke dan tegen een matige ver goeding kan worden beschikbaar gesteld. De vergadering ging hiermede accoord. De voorzitter deelde mede, deel uit te maken van de commissie voor de vaste lasten. Het speet en bevreemdde spr., dat men nog heelemaal geen opgaven had. De heer Jb. Kramer meende, dat er van een zekere valsche schaamte sprake is, waar om men zich niet opgeeft. De kleine tuinderssteun werd hierna door den voorzitter in behandeling gebracht. De heer Jb. Kramer gaf een uiteenzetting van hetgeen dienaangaande op het raadhuis is opgegeven. De voorzitter deelde mede, dat degene, die van den steun aan kleine tuinders geniet, niet in aanmerking komt voor de verstrek kingen in natura, welke worden verleend na saneering van een bedrijf door de vaste lastencommissie. De wortelsorteering is thans als volgt: wortelen van 1 ons tot 1 pond, van 1 pond tot een K.G. mogen wel uitgevoerd worden vor veevoer. Kleine peen ons tot 1% ons. Na rondvraag volgde sluiting. U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een „Vraag en Aanbcd". 35 cent p. 5 regels a contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. ALKMAAR. GEBOREN: Tjerk Peter, z. van Tjerk de Groot en Martha Maria Molenaar. GETROUWD: Petrus Mattheus Antonius de Munk en Johanna Agatha Wester. Gerardus Cor- nelis Burger en Guurtje Schuurman. Abel Nauta en Maartje Kieft. OVERLEDEN: Hermann Christian August Böttger, wedr. van Maria Louisa Hessel, 84 jaar. Gerrit Rol 41 jaar. Albertus Dik, gehuwd met Aaltje Vries, 61 jaar. Marinus Hendricus Denie 1 jaar. VISSCHERUWET. |Ter gemeente-secretarie zyn verkrijgbaar formulieren voor het aanvragen van visch- akten. De prijzen der akten bedragen voor de groote 7.50, de kleine 1 en voor de hengelakten 0.50. By inlevering der aan vraagformulieren moeten de verschuldigde kosten worden voldaan. Met het oog op het op 1 Juli a.s. aan vangende vischjaar behooren de aanvragen zooveel mogelijk vóór 19 Juni a.s. te wor den gedaan. Alkmaar, 1 Juni 1938. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede dat gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Juni tot en met Dinsdag 7 Juni 1938 de volgende kleuren bons geldig zyn: Margarinebonnen: bruine kleur. Vetbonnen: rose kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 30 Mei 1938.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2