Derksert slaat deri natiorialen kampioen. Slaats-Pellenaars winnen den koppelwedstrijd. Als men een baan „kent*. STAATSLOTERIJ. Glimlachje DERDE BLAD. winnaar Roemenië-Cuba; Ryssel: Hongarije- winnaar Duitschland—Zwitserland. De recette van alle zeven wedstrijden bij elkaar bedroeg nog geen 100.000 gulden. De ontmoeting Duitschland—Zwitserland had het meeste publiek getrokken, daarop volg den Frankrijk—België, Italië—Noorwegen, Brazilië—Polen, Nederland—Tsjecho-Slowa- küe, HongarijeNederlandsch-Indië en Cu baRoemenië. Het is begrijpelijk, dat veler belangstel ling uitging naar den wedstrijd BraziliëPolen (65), welke te Straatsburg werd gespeeld. In de eerste helft waren de Brazilianen in alle op zichten sterker. In menige periode kregen de Polen geen voet aan den grond en het be hoefde dan ook geen verwondering te wek ken, dat met rust Brazilië met 31 leidde. Waarbij nog op te merken viel, dat het Poolsche doelpunt uit een.... strafschop was ontstaan. Leonidas, de midvoor der Z. Amerikanen scoorde de eerste goal, waarna Domingos een strafschop veroorzaakte, wel ke keurig door Willimonski werd benut. In de tweede helft scoorde Willimonski kort achter elkaar twee goals en ook hier dreigde weer het spook van de verlenging. Twintig minuten voor het einde was het Pe- raccio, die zijn land opnieuw de leiding gaf, doch weer was het Willimonski, die voor zijn land scoorde. In de verlenging wist Leonidas tweemaal aan zijn bewaker te ontsnappen en tweemaal was een doelpunt er het gevolg van. Polen wist met een uiterste krachtsinspanning nog een goal te maken, doch daarbij bleef het. FrankrijkBelgië 31. Ruim 30.000 toeschouwers waren getuige van den wedstrijd FrankrijkBelgië, welke in het Colombesstadion werd gespeeld. In het veld waren de Belgen zeker niet de min deren van Frankrijk, doch de achterhoede van Frankrijk was veel sterker dan die van België. Met de rust leidde Frankrijk met 21. Veinante gaf zijn land binnen de mi nuut de leiding. Na tien minuten had Nico- las den voorsprong reeds tot 20 verhoogd, toen de Havre-speler handig Paverick ont week en van 12 meter afstand den Belgischen doelman gen kans gaf. Onder leiding van Braine kwamen de Belgen langzaam maar zeker in de meerderheid, doch men was wei nig gelukkig met schieten. Toch wist Isen- borghs den achterstand te verkleinen na keurig samenspel met Voorhoof. De tweede helft begon met een overwicht van België. Braine kreeg een schitterende kans voor open doel, doch hij schoot naast. Het Belgische overwicht bleef aanhouden en enkele hoekschoppen-waren er het resul taat van. Zooals gemeenlijk in dergelijke situaties kwam er een doelpunt aan dien kant, waar het het minst verwacht kon wor den. Nicolas kreeg, door een fout van Sty- nen, den bal, hij bracht mooi op en schoot keurig in, 31. Er waren toen 25 minuten van de tweede helft gespeeld. De Belgen waren ontmoedigd en toen enkele energiek opgezette aanvallen geen succes hadden, gaven zij den moed op. Zij speelden een verloren wedstrijd. ItaliëNoorwegen 21. Een grootschen indruk hebben de Italia nen dezen Zondagavond te Marseille niet achtergelaten, al dient dadelijk er aan te worden toegevoegd, dat de Noren bijzonder zijn meegevallen. Het spel ging aanvanke lijk snel op en neer. Ferraris gaf zijn land de leiding. Dit doelpunt spoorde de Noren aan tot en kele energieke aanvallen en keeper Olivieri moest verscheidene malen handelend optre den. In de tweede helft kreeg het spel een forsch karakter. De heer Beranek deelde ver scheidene vrije schoppen uit. De Noren trachtten op alle mogelijke manieren den ge lijkmaker te forceeren. Eindelijk gelukte het Brustad, den rechtsbuiten, een doelpunt te maken. Nog waren de Noren niet tevreden, opnieuw wist Brustad den bal langs Olivieri te plaatsen, doch Beranek annuleerde dit doelpunt wegens buitenspel. Zoo kwam het einde van de tweede helft met gelijken stand. In de verlenging wist Piola van een fout van keeper Johansen te profiteeren en het winnenden doelpunt te scoren. CubaRoemenië 33. Te Toulouse speelden Roemenië en Cuba tegen elkaar in een wedstrijd, welke ook na verlenging in een gelyk spel eindigde. De rust kwam met 11, de eindstand was 22 en na verlenging van tweemaal een kwartier was het 33. De Cubanen ontwikkelden een snel spel, dat zij wonderwel tot het einde wisten vol te houden. Vooral hun kopwerk was af. Technisch waren de Roemenen wel licht beter en in tactisch opzicht stonden de Roemenen zeker een klasse hooger dan Cuba. ZwitserlandDuitschland 11. De wereldkampioenschappen voetbal zijn op dezen zomerschen Zaterdagavond aange vangen met de ontmoeting tusschen Zwitser land en Duitschland, welke na een opwin dend verloop en een sensationeele verlen ging van een half uur tenslotte toch nog in een gelijk spel geëindigd is. Het was maar goed, dat de heer Langenus de leiding van deze ontmoeting in handen had. Er werd zeer stevig gespeeld en in sommige perioden demonstreerde men aan beide zijden unfaire trucjes, waardoor de toch al gespannen verhouding er niet beter op werd. In de verlenging kwam het tot een ernstig incident, toen op een gegeven mo ment Pesser opzettelijk Minelli trapte, toen de bal ergens anders was. Langenus stuurde Pesser het veld uit. Van dat moment af was het een ruwe wed strijd en het was maar goed, dat een scheids rechter van internationale reputatie hier de touwtjes in handen had. In de eerste helft scoorde Gauchel na een half uur met een prachtig schot, nadat hem de bal door Hahnemann prachtig voor de voeten was gelegd. Vlak voor rust kopte Abegglen onberispelijk uit een voorzet van Wallucek, pas slechts enkele dagen Zwitser, den bal in het net, 11. In de tweede helft kregen de Zwitsers de meeste scoringskansen, doch men wist hier van niet te profiteeren. Ook in de verlenging van tweemaal een kwartier waren de resp. voorhoedes onmachtig tot scoren. HONGARIJE—NED.-INDIE 6—0. De Nederlandsch-Indische voetbalploeg heeft in de achtste finale van den wed strijd om het wereldkampioenschap een 60-nederlaag tegen Hongarije geleden. Een zware nederlaag dus. En niettemin een nederlaag, die niet zonder hoop voor de toekomst is. In de eerste plaats int mers zou menig Europeesch land tegen dit Hongaarsche elftal met niet veel barmhartiger cijfers zijn ondergegaan In de tweede plaats mochten wij bij de Indische ploeg spelers en eigenschappen ontdekken, die iets doen verwachten. De eerste indruk van het Indische spel was ongetwijfeld gunstig. Van vrees of ze nuwachtigheid was werkelijk niet veel te bemerken en de kleine kerels wierpen zich waardig in den strijd. Tegelijkertijd echter kwamen ook de tekortkomingen reeds dui delijk aan den dag: slecht plaatsen, vaak slecht opstellen en een onzekere, talmende houding bij Hongaarsche aanvallen. In de 14de minuut ontkwam Indië aan een doelpunt, toen een goed schot van Sarosi van den binnenkant van den paal in 't veld te rugstuitte. Maar reeds in de volgende mi nuut kon Hongarije de leiding nemen, toen Kohuti, die al te veel werd vrijgelaten, uit een voorzet van rechts den bal in het net schoot, 01. Even later treuzelde de Indi sch verdediging bij het aanvallen van Toldi, waardoor deze gelegenheid kreeg, met een laag schot in den uitersten hoek te scoren, 0—2. Het was Sarosi, die na 25 minuten op een voorzet van rechts doelpuntte, 03, en na dat de Hongaren een prachtige kans gemist hadden, moest Mo-Heng het nadeel van zijn geringe lengte ondervinden: een hoog voor het doel zwevende bal bereikte Zsengeller eerder met zijn hoofd dan de keeper met zijn handen, 04. De Hongaren bleven natuurlijk ook in de tweede helft het heft in handen houden. Een half uur lang voorkwamen de Indiërs doelpunten. Toen kreeg Zsengeller een goe de kans en het was 05. Even later mocht Hada een schot van Soedardmadja vallend stoppen. Aan den anderen kant bedierf Zao- risi een prachtige kans. Mo-Heng, die beter speelde dan vóór de rust, kwam in botsing met Foldi, die viel en bleef liggen. Een der Hongaren vond het noodig, het keepertje hiervoor een waar schuwing te geven en de scheidsrechter ver zuimde den Hongaar van het veld te sturen. Daardoor was het spel gedurende de laatste minuten iet of wat geprikkeld. Twee minu ten vóór het einde kreeg Sarosi uit een voorzet van Sas nog een kans, die hij ge bruikte en zoo kwam het einde met een 60-overwinning voor de Hongaren. DE ALKMAAR-NEDERLAAG WEDSTRIJDEN. Donderdagavond speelt Alkmaar I haar 2en wedstrijd van de reeks nederlaagwed strijden en wel tegen Alcmaria Victrix II. Alkmaar komt uit met het volgende elftal: N. N. Zwart Schagen v. d. Wissel Baars Kuis Engel Kranenburg de Jong Schoonhoven Dekker Alcmaria Victrix II komt met een zeer sterk elftal uit. JONG-HOLLAND—D. E. S. 4—1. J. H. in de Beker-finale. In een vlot gespeelden wedstrijd is J. H. erin geslaagd een verdiende overwinning te behalen op de blauw-zwarte Zaandammers. Door dit resultaat hebben onze stadgenooten zich geplaatst in de finale om den N. L. F.- beker, die op onzijdig terrein gespeeld moet worden. J. H. telt 2 invallers, terwijl D. E. S. vol ledig is. De gastheeren openen het offen sief, doch ze zijn niet gelukkig, als een paar goede schoten juist over of naast gaan. Dan werkt D. E. S. zich wat los en worden enkele aanvallen ondernomen, die echter niets opleveren. Het eerste succes is voor de Alkmaarders, als P. Kuiper prachtig op drijft en zijn ren besluit met een schitterend schot, 10. D. E. S. komt nu verwoed op zetten, maar de J. H.-achterhoede weet voorloopig het gevaar te bezweren. De D. E. S.-voorhoede belaagt voortdurend het Alkmaarsche doel en na een geweldige scrimmage gelukt het den linksbuiten der gasten de partijen op gelijken voet te brengen, 11. De vreugde is van korten duur, want dadelijk na deq aftrap worden door de J. H.-aanvalslinie een corner ge forceerd, waaruit O. Hartog met een kopbal op onberispelijke wijze scoort en J. H. de leiding hergeeft, 21. De Oranje-truien blijven sterker, doch tot meerdere doel punten komt het niet. In de laatste seconde voor de rust krijgt J. H. nog een strafschop te nemen, welke door tijdsgebrek evenwel niet benut kan worden. Na de rust werken de Zaandammers hard om den achterstand in te halen. Hun aan vallen zijn echter niet gevaarlijk genoeg om de uitstekende Alkmaarsche verdediging uit positie te spelen. J. Kuiper maakt ten slotte aan allen twijfel een einde, door uit een corner via den keeper te doelpunten, Als één der J. Hollandianen wegens z'n onbeheerscht optreden 't veld moet verlaten en J. Holland's spil geblesseerd wordt, neemt D. E. S. 't spel in handen, doch de Alkmaarsche defensie weet erger te voor komen. In 't laatste kwartier wordt Jong- Holland's doelman nog vervangen. Wel oefenen de Blauw-zwarten een sterken druk uit op de J. H.-veste, maar ze slagen er niet in den achterstand te verkleinen. In de laatste minuut maakt O. Hartog met een fraai schot, van zeker 40 M. afstand, het vierde doelpunt. Dadelijk na den aftrap floot scheidsrechter de Nijs inrukken en J. H. had op verdiende wij ge gewonnen. J. H. I verloor van de U.L.O. Alkmaar I met 37. Op den Bondsdag, die 2e Pinksterdag te Delft gehouden werd, heeft J. H. geen prijs kunnen bemachtigen. De Oranje-truien kwamen met 5 invallers het veld in, waar door 't verband in de ploeg totaal zoek was. Jammer was 't, dat de eerste wedstrijd tegen de Condors uit Rotterdam door een foutieve beslissing van den scheidsrechter met 10 verloren werd. Eén van de regle mentsbepalingen luidde, dat de doelverde- diger in 't doelgebied niet aangevallen mocht worden. De J. H.-keeper werd met bal en al over de lijn gewerkt. Protesten werden niet aan genomen, zoodat J. H. verloor. Excelsior Sportief uit Arnhem was niet opgekomen, zoodat J. H. nogmaals tegen de condors moesten spelen. Het bleek, dat twee Jong- Hollandianen vervangen moesten worden, wegens afgeloopen blessures. J. H. bestreed dus nu de condors met 7 invallers. Uit een penalty en een doel worsteling wisten de Condors te scoren en de wed strijd met 2—0 te winnen. J. H. was dus uitgeschakeld. Daarom werd echter niet getreurd. Het verdere van den dag werd in Scheveningen doorgebracht. Het was een mooie en een gezellige tocht. Zeilen. OP HET ALKMAARDER MEER. Nationale wedstrijden der Zaan- landsche zeilvereeniging. Onder ideale weersomstandigheden zijn op beide Pinksterdagen de jaarlyksche nationale wedstrijden der Zaanlandsche Zeil vereeniging op het Alkmaardermeer ge houden. De voornaamste uitslagen luident Eerste dag. 45 vierkante meter-klasse: 1. Boekanier van A. Waners (Nieuwe Meer), 2. Walta van C. A. Vermaat (de Kaag). Regenboogklasse: 1. 't Hondsbosch van J. W. Boersma (Alkmaar), 2. Kikker van J. de Vries (Z.Z.V.) 12 vierk. meter-klasse a: 1. Wilgenhoek van J. H. Louwerse (Loosdrecht), 2. Dinges, van W. J. H. Nauta (de Kaag). Olympiajollen: 1. Glipper van D. Kachgel- land (R.Z.V.), 2. Boreas van S. de Wit (Z.Z.V.), 3. Foef van E. G. v. d. Stadt (Z.Z.V.) 12 voetsjollen klasse a: 1. Pinokkio van J. N. Braunberger (R.Z.V.), 2. Ans van G. Landsman (Z.Z.V.), 3. d'Artagnan van W. v. d. Valk (R.Z.V.) Tweede dag. Regenboogklasse. Morgen race: 1. Saenden van L. de Wit (de Kaag), 2. Kikker van J. de Vries (Z.Z.V.), 3. 't Hondsbosch van J. W. Boersma (A.R. en Z.V.) Middagrace: 1. Saenden, 2. Kikker, 3. Leede 3 van W. v. d. Mey (de Kaag). 12 M2. klasse a: 1. Wilgenhoek van J. H. Louwerse (Loosdrecht), 2. Wieko van C. M. H. Nauta (de Kaag), 3. Dinges van W. J. H. Nauta (de Kaag). Olympiajollen: 1. Foef van E. G. van de Stadt (Z.Z.V.), 2. Boreas van S. de Wit (Z.Z.V.) 12 voets jollen klasse a: 1. de Glipper van J. C. Tims (de Kaag), 2. Noname van J. H. van de Stadt (Z.Z.V.) Wielrennen Als men een baan kent! Dan heeft men by alle concurrenten een flinken voorsprong. Want dan weet men pre cies, wanneer men moet aanvallen, dan weet men, uit welke bocht men het fel ste kan demarreeren, dan is men in regel zeker van zyn zaak. Tenzij de tegenstander een klasse beter is. Welnu, Derksen kende de Alkmaarsche baan en Ooms kende haar niet. En dus won Derksen, omdat Ooms géén klasse beter is dan de Alkmaarder. Die Amsterdamsche stadionbaan met zijn vlakke bochten, ik ben er nog lang niet aan gewend, zei Jan Derksen of was het Jan Pronk? ons laatst eens. En op die stadion- baan werden ze geklopt, Derksen nu nog pas een paar dagen geleden. Maar nu, op dezen warmen Pinkstermaan dag, nu was Derksen in zyn element: hij kon Ooms hebben, ook al was die dan na tionaal kampioen. En hy kreeg Ooms te pakken, zoo regelmatig, als hy maar wenschte. En nu bedoelen we niet de tydrace, welke voor ons geen waarde heeft in een derge- 1 ijken wedstrijd; we bedoelen ook niet de Australische achtervolging, hoe goed ook gereden door Derksen, maar tevens, hoe matig door den Haarlemmer; neen, wy be doelen de sprint tusschen beide renners. Derksen nam den kop, heel vrijwillig. En ging in een traag tempo over de baan, daar bij zyn tegenstander goed bewakend. Gelei delijk zette hy aan, demarreerde nog voor de bel en Ooms moest maar zien, langs hem te komen. Dat lukte niet. Twee keer viel Ooms den Alkmaarder aan, twee keer ving Derksen den Haarlemmer op en toen was het gedaan: met een halve wiel werd Ooms geklopt. En Derksen had meteen het baanrecord verbeterd met 0,2 sec.! De sprint tusschen Ooms en Pronk verliep bijna evenzoo, had heelemaal zoo kunnen verloopen, als Pronk maar iets zekerder ge weest was. Hy begon zoo verstandig door nadat hij uit tweede positie was gestart even later vrijwillig den kop te nemen. Meteen spurtte hy weg, lag al gauw op volle toeren, maar liet zich in de laatste bocht verrassen: de sprong van Ooms, waar Pronk op wachtte en welke hij vreesde, sloeg hem even lam, hy raakte eventjes maar de kluts kwijt en Ooms won, zy het met miniem verschil. Meteen was Pronk zijn zelfvertrouwen kwijt, werd op zijn beurt door Derksen ge klopt en liet zich zoowel in de tijdrace als in de achtervolging kloppen door zyn beide tegenstanders. Koppelachtervolging. Een achtervolging kan mooi zijn, als er goede renners in de baan komen. Zulks was hier het geval, want StaatsPellenaars en v. Schyndelv. d. Broek weten, wat het is, een achtervolging te rijden. Het werd dezen middag een goede achter volging. De volle 24 ronden moesten wor den uitgereden en de specialisten in dit werk, Slaats en Pellenaars, moesten zich geheel geven. Want de twee anderen draai den rustig hun rondjes, zagen hun achter stand eens vergroot tot 25 meter, verklein den die toen weer tot 12 meter en wisten den strijd tot de laatste ronde toe boeiend te houden. Al wonnen SlaatsPellenaars ook en al lieten de twee anderen de laatste ronde ook „loopen". Helaas, daarmee hebben we het mooiste van het eerste gedeelte van het voorpro gramma verteld. Er waren nog twee klassementsraces, waarvan de eerste een mislukking werd, om dat de heeren geen strijd gaven, en waarvan de tweede gelukkig van betere kwaliteit was, al ware het alleen maar hier om, dat geen der renners kon wegloopen en de klassementen veel feller waren, en er was nog een 50 ronden race, waarvoor ook al niet veel te schrijven valt. Na den dag te hebben doorgebracht op het kantoor nu de longen vol frissche lucht op het H. L. O.-terrein. De koppel wedetrijd. Gelukkig vergoedde het hoofdnummer veel, want hier werd volop strijd ge geven. Wel was die strijd voor de toeschou wers misschien minder overzichtelijk dan gewoonlijk, wel werd er minder „vuurwerk" afgestoken, maar tenslotte is dat niet de hoofdzaak. Het voornaam ste is, dat er gereden werd in een zeer hoog tempo en dat er gejaagd is zoo hard en zoo langdurig, dat de klasse mentsprints er door in gevaar kwamen en een er van zelfs vervallen moest. SlaatsPellenaars wonnen den strijd. Dat werd verwacht. Maar de heeren hadden oorspronkelijk wel een ronde voorgift wil len geven! Ze deden het niet en mogen zich gelukkig prijzen. Want v. d. Schyndelv. d. Broek lieten zich niet ringelooren door de 2 kanonnen en het „onbeteekende" koppeltje Klink en v. d. Voort bleven aan hun wieltje koppeltje, maar het had gewoonweg „lak" aan de sterren en streed mee in het voorste gelid. Jachten van Slaats en Pellenaars, demarrages van beiden, het hielp niets: Klink en v. d. oVort bleven aan hun wieltje kleven en gingen mee. En bleven op dezelf de hoogte als de kopstukken. En waren de meerderen van MeerschaertMiddelkamp en ZimsKüsters! Het jonge koppel was de held van den middag; het maakte naam, omdat het te midden van de grooten reed en zich niet liet koeieneeren door die geweldenaren. Al hielden beide renners zich in de klas sementen nog bescheiden op den achter grond. De Alkmaarder Groot was niet erg geluk kig met zyn nieuwen koppelgenoot: Hiddes, die al te veel rijdt, kon het tempo niet bij houden en hoewel Jan Groot goed draaide, moest het gelegenheidskoppel toch genoegen nemen met de laatste plaats. We zullen dezen strijd niet op den voet volgen; we kunnen hier volstaan met te zeggen, dat deze wedstrijd er één geweest is, die veel van de renners vergde, zoowel wat kracht als wat taktiek betreft. En de sterksten hebben de race gewonnen, die door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond. Al met al was het een goede middag voor de wielersport. We laten hier tenslotte nog de volledige uitslagen volgen: De uitslagen. Amateurs, omnium. a. Sprints in matches a deux: le serie: 1. J. Derksen (laatste ronde 10,4 sec.); 2. H. Ooms (half wiel). 2e serie: 1. H. Ooms (laatste ronde 10,6 sec 2. J. Pronk (banddikte). 3e serie: 1. J. Derksen (laatste ronde 10,6 sec.); 2. J. Pronk (halve lengte). Totaal: 1. J. Derksen, 1 pt.; 2. H. Ooms 2 pt.; 3. J. Pronk, 3 pt. b. Jachtrace over max. 4 K M Derksen haalt Pronk na 8 en Ooms na 12 ronden in. 1. J. Derksen; 2. H. Ooms; 3. J. Pronk. c. 500 M. vliegende start tegen het horloge. 1. J. Derksen, 31,* sec.; 2. H. Ooms, 31,6 sec.; 3. J. Pronk, 32 sec. Totaal uitslag omnium: 1. J. Derksen 1 1 1 3 pnt.; 2. H. Ooms 2 2 2 6 pnt.; 3. J. Pronk 3 3 3 9 pnt. Koppelachtervolging (profs): SlaatsPellenaars loopen 30 meter in op v. Schyndel—-v. d. Broek. Tijd over 4 K.M. 5 min. 7,8 sec. Klassementswedstrijd A. (profs en onafh 1. D. Klink, 9 ptn.; 2. P. Roes, 9 ptn. Op 1 ronde: 3. D. Groenewegen, 7 ptn. 50 ronden-race (profs en onafh.): 1. v. d. Voort in 11 min. 27 sec. Op 1 ronde: 2. Groenewegen; 3. Küsters; 4. Groot. Koppelwedstrijd over 60 K.M. (profs en onafh.): 1. SlaatsPellenaars, 16 ptn., tijd 1 uur 22 min. 39 sec.; 2. v. d. Broekvan Schyn del, 8 ptn.; 3. Klink—v. d. Voort, 0 ptn. Op 1 ronde: 4. ZimsKüsters, 7 ptn.; 5. Middelkamjv. Meerschaert 6 ptn. Op 2 ronden: 6. GroenewegenRoes, 3 ptn. Op 6 ronden: GrootHiddes, 0 ptn. 1000— 400— 200 100— 12340 10687 1115 1855 2889 3323 3902 4779 5330 5817 6890 7364 7797 8173 8831 9885 10400 10412 10881 11028 11338 11526 11830 11835 12385 12455 13125 13219 13903 13930 14218 14221 14239 15188 15236 15879 15891 16520 16570 17088 17106 17876 17897 18590 18703 19144 19202 19656 19661 20006 20068 20655 20667 21102 21229 21R93 31934 (Niet officieel) 5de klasse, 13de Wet Trekkin* van Dinsdag 6 Juni 1938 Hoosr Pr««en 3784 10768 5951 7285 10977 16996 1297 2299 14677 15734 2732 2973 5736 8411 9068 10345 11866 16760 18544 19627 21500 Prijzen van f 70.— 1135 1141 1193 1229 1431 1799 2362 2379 2526 2576 2726 2757 3165 3203 3243 3253 3281 3317 3419 3464 3536 3710 3975 4481 4525 4597 4894 4930 4955 5218 5448 5506 5586 5709 5983 6120 6278 6320 6980 7015 7051 7256 7553 7586 7617 7684 7843 8023 8128 8159 8328 8403 8562 8580 1121 3061 3114 3363 3930 4806 5379 5942 6891 7508 7810 8324 8985 9509 9593 9707 9948 10082 10243 10264 10506 10541 10554 10827 11132 11152 11204 11219 11529 11542 11549 11627 11930 U954 12051 12083 12541 12577 12634 12758 13309 13317 13621 13662 14027 14032 14049 14056 14555 15237 15898 16629 17186 18052 18785 19224 19726 20141 20715 21238 14708 15292 15978 16891 17214 18203 18810 19236 19773 20234 20735 21280 14845 15293 16071 16909 17591 18307 18857 19243 19778 20350 20886 21321 14891 15370 16134 16925 17655 18355 18861 19319 19866 20501 20888 21540 1431 2726 3281 3760 4655 5325 5711 6426 7284 7772 8160 8599 9743 10266 10631 11226 11721 12206 12867 13774 14100 14982 15427 16162 17044 17711 18439 19363 19886 20526 20920 21678 4711 5329 5793 6445 7297 7796 8161 8740 9783 10375 10853 11301 11815 1310t 13815 1418T 15094 15649 16209 17063 17785 18537 19068 19409 19954 20595 20931 21866 meten 1062 1070 1084 1137 1159 1186 1205 1213 1214 1235 1250 1316 1356 1485 1400 1493 1508 1546 1599 1652 1677 1687 1707 1750 1810 1815 1837 1847 1851 1858 1859 1879 1887 1935 1974 2023 2097 2098 2123 2202 2236 2293 2349 2400 2430 2473 2512 260? 2609 2610 2635 2639 2658 2679 2683 2685 2725 2743 2773 2798 2816 2844 2891 2954 2965 2991 2999 3021 3069 3133 3193 3208 3219 3249 3380 3384 3447 3476 3537 3540 3551 3565 1570 3578 3591 3716 3733 3802 3819 3849 3903 3927 3956 3960 3981 3999 4045 4073 4122 4127 4163 4285 4287 4350 4355 4359 4400 4412 4438 4468 4502 4504 4519 4529 4546 4567 4605 AC AA 4662 4717 4788 4826 4832 4846 4871 4884 4945 4943 4959 5004 5045 5052 5076 5140 6177 5223 5255 5287 5364 5372 6432 5523 5548 5627 5671 5675 5733 5755 5783 5799 5810 5819 5839 5844 5901 591? 5930 5974 5295 6038 6060 6150 6189 6201 6210 6225 6263 6312 6358 6361 6400 6448 6565 6594 6658 6802 6830 6914 7022 7071 7088 7097 7164 7219 7232 7262 7307 7312 7323 7340 7351 7379 7413 7422 7437 7494 7504 7529 7555 7626 7607 7735 7768 7837 7937 7940 7986 8004 8021 8044 8075 8123 8125 8127 8133 8139 8148 8150 8184 8218 8231 8281 8292 832,1 8340 8384 8388 8433 8498 8546 8549 8557 8588 8644 8650 8655 8683 8733 8766 8774 8781 8836 6884 8900 8941 o942 9000 9068 0104 9119 9165 9167 9180 8219 9299 9407 04 4Q 9474 8637 9541 9558 9653 9720 0735 9753 9773 0775 9781 9789 9799 9805 9820 9828 9844 9846 9852 9862 9902 9979 10000 10019 10021 10032 10061 10062 10096 10139 10149 10159 10188 10192 10229 10251 10277 10317 10331 10353 10354 10370 10410 10449 10473 10475 10493 10505 10538 10551 10570 10604 10648 10689 10698 10703 10721 10775 10779 10600 10843 10865 10695 10944 10998 11001 11011 11017 11040 11062 11077 11087 11151 11157 11222 11238 11261 11296 11339 11415 11429 11492 11536 11577 11593 11603 11607 11609 11734 11736 11781 11809 11831 11845 11857 11891 11953 11997 12085 12086 12087 12094 12110 12128 12162 12181 12220 12241 12255 12265 12268 12269 12271 12286 12341 12365 12376 12397 12428 12511 12588 12599 12619 12620 12655 12683 12719 12742 12779 12839 12882 12887 12907 12934 12978 12995 13005 13008 13023 13063 13069 13085 13111 13197 13226 13246 13288 13292 13300 13350 13374 13385 13387 13416 13475 13497 13502 13522 13536 13674 13584 13598 13687 13727 13732 13734 13735 13746 13747 13748 13785 13798 13803 13807 13872 13909 13914 13943 13964 14010 14018 14040 14101 14211 14219 14277 14312 14325 14376 14412 14441 14447 14468 14504 14552 14563 14570 14587 14631 14636 14647 14716 14720 14759 14789 14799 14841 14844 14848 14871 14875 14881 14883 14976 14983 15063 15137 15203 15242 15284 15291 15322 15345 15362 15414 15480 15487 15505 15512 15534 15561 15566 15574 15616 15628 15696 15705 15713 15716 15718 15776 15796 15814 15841 15882 15887 15901 15964 15969 15984 15996 16005 16030 16076 16111 16118 16149 16211 16212 16213 16241 16273 16281 16297 16320 16363 16367 16387 16396 16404 16414 16477 16567 16573 16622 16637 16639 16647 16688 16694 16717 16740 16744 16746 16768 16800 16803 16828 16947 16993 17010 17020 17055 17070 17081 17107 17131 17139 17166 17204 17208 17233 17421 17452 17453 17484 17494 17511 17544 17597 17716 17728 17751 17762 17774 17776 17780 17868 17907 17939 17980 18003 18085 18104 18115 18118 18128 18140 18162 18200 18209 18231 18279 18284 18321 18331 18343 18356 18370 18406 18419 18423 18450 18493 18495 18612 18521 18526 18566 18620 18667 18674 18677 18684 18692 18694 18739 18749 18768 18774 18803 18863 18937 18963 18967 18982 19036 19125 19148 19251 19290 19303 19385 19392 19397 19467 19468 19481 19499 19548 19552 19598 19675 19681 19717 19723 19760 19784 19794 19806 19812 19842 19931 19933 19939 19951 19965 19990 20028 20075 20094 20110 20147 20163 20231 20244 20288 20313 20371 20407 20455 20475 20534 20549 20590 20692 20611 20694 20704 20802 20929 20973 20999 21009 21029 21188 21259 21262 21264 21281 21325 21326 21386 21403 21404 21406 21421 21429 21442 21475 21538 21597 21645 21660 21664 21688 21739 21753 21786 21797 21840 21856 21885 21931 Verbet. 5de klasse. 12de lijst: 7150 ontbreekt. „Wie moet dat voorstellen als ik vragen mag?"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10