CEBUTO COBRA 8 8 8 ^Binnenland @1 feuilleton o De „Karimata" naar Terschelling. ALKMAAR in gebouw V. D. REIZEN ZONDER ZORGEN TWEEDE BLAD. 's Werelds grootste tinbaggermolen zal trachten het Lutine-goud te bergen. Hierna naar Indië. Is er kans op slagen van deze onder neming? Na een week van wachten op gun stige weersomstandigheden is Zater dagmiddag tegen half zes de voor Indië bestemde en in opdracht van de Biliton maatschappij gebouwde grootste tin baggermolen ter wereld, de Karimata, van de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk naar Terschelling vertrok ken, waar men zal trachten, het goud van het Lutine wrak te bergen door gebruik te maken van de reusachtige capaciteit van dezen baggermolen, die daarna Europa voor goed zal verlaten. Het spreekt van zelf, dat de sleepers, die voor het transport van het enorme, hooge gevaarte verantwoordelijk zijn, geen enkel risico konden nemen, aangezien zelfs de krachtigste sleepbooten waarschijnlijk niet zouden kunnen beletten dat de sleep in de richting van de kust drijft wanneer een storm vat op de hooge ijzerconstructie zou krijgen. De weerberichten van Zaterdag morgen luidden echter zoo gunstig, dat men meende, thans tot het transport te mogen overgaan. De kabels los! Kort voor half zes werden de kabels, waarmee het gevaarte aan den wal ver bonden lag, losgegooid en strakten zich de trossen, waarmede zes zgn. roodpij- pers, riviersleepbooten van L. Smit en Co's internationalen sleepdienst, aan de Karimata hadden vastgemaakt. Terwijl stoomfluiten gillen en fluitsignalen klinken wordt de Karimata de rivier opgetrokken, de ver uitstekende stee- nengoot vooruit, hoog uitstekend boven het vlakke polderland van den Alblas- serwaard. Overal langs den wal was belangstelling voor het transport, waarvan een ieder in deze omgeving op de hoogte was. Het was een merkwaardig en feestelijk schouwspel, de hooge, zilvergrijs in de zon glanzende ijzerconstructie, met de groote wapperende driekleur vooraan, die langzaam voort- schoof tusschen het groene polderlandschap, af en toe bijna aan het oog onttrokken door de zwarte rookpluimen der ploeterende sleepbootjes. Het witte bord op zij: „Gold- And Tin-Dredge Builders", had ditmaal, nu het Lutinegoud het eerste deel is, wel een bijzondere beteekenis. Sneller dan verwacht werd ging het voor uit, zij het ook met een matige vaart, maar toch zoo, dat Slikkerveer, Bolnes en IJssel- monde vrij kort na elkaar voorbij glijden. Reeds kort na zeven uur naderde de sleep Rotterdam. Dat is veel vroeger dan men verwacht had. Men heeft bij de bruggen, die gepasseerd moeten worden niet te veel ruimte, want al is de breedte van den baggermolen slechts 25 meter en de doorvaartbreedte der beide bruggen over de Koningshaven ruim 50 meter, de uitstekende deelen laten aan beide zijden slechts een ruimte van ca. 3 meter over. De bruggen zonder ongelukken gepasseerd. Als de laatste trein uit de richting Dordrecht gepasseerd is, gaan precies om drie minuten na negen, de beide bruggen over de Koningshaven open. Zonder moeilijkheden schuift het gevaar te verder, het moment van spanning is ge weken: de bruggen zijn gepasseerd! Rustig voer vervolgens de kolos voorbij Vlaardingen en Maassluis, en toen tegen half één Hoek van Holland werd gepasseerd en de weerberichten steeds gunstig bleven, was het transport weldra buiten de pieren en zette koers in noordelijke richting: op weg naar Terschelling! Terschelling in afwachting. De reis van Hoek van Holland naar Ter schelling is voorspoedig verloopen, zoodat Zondag de sleep reeds in den avond zou bin nenkomen. Toen vertrok de sleepboot Hol land van de firma Doeksen van Terschel ling naar zee om de Karimata tegemoet te varen. Nieuwsgierigen stonden op de havenpie- ren en op de duinen van het uiterste Zuid westelijk gedeelte van Terschelling te turen over de watervlakte. Tegen zes uur werden voor het eerst de contouren van het reusachtige gevaarte van ijzer en staal aan den horizon zichtbaar, met het bloote oog was nog niets te zien, maar door den kijker kon men flauw on derscheiden, dat de sleep naderde. Het duurde echter nog eenige uren voor dat de reis geheel ten einde was. Tegen acht uur kwam de Karimta op de plaats zijner voorloopige bestemming aan. Onderhoud met den heer Bol. Wat zijn plannen voor de komende dagen betreft, daarover kon de heer Bol, de leider van de werkzaamheden, nog weinig mede- deelen. De hoofdfactor bij het werk is na tuurlijk het weer. Als dit goed blijft, zal de molen zoo spoedig mogelijk, nadat hij voor het werk in gereedheid zal zijn gebracht, naar de Luntine worden gesleept. Echter zal het nog wel eenige dagen duren alvo rens men zoo ver gevorderd is met de voor bereidende werkzaamheden. Eerst moeten nog zeven ankers worden uitgebracht, aan welke de Karimata zal worden vastgelegd. Deze ankers hebben kabels van 500 tot 1000 meter lengte om den molen voldoende be wegingsmogelijkheid te geven. De afstand van de reede naar het wrak is ongeveer vijf kwartier varen. Een van de eerste dingen, waarmede men moet beginnen, is het opnieuw afpalen van het terrein. Men moet zich namelijk over tuigen, dat er geen nieuwe zandverschui- vingen en rugvormingen in de laatste we ken hebben plaats gehad. Wat de hoeveelheid grond betreft, zal men volgens den heer Bol moeten rekenen op minstens vier weken alvorens deze hoe veelheid verzet is. Naar men aanneemt zal in deze hoeveelheid grond het goud en zil ver van de Lutine zitten. Echter zal het slechts een kléine fractie zijn van het ver werkte materiaal, zoo klein, dat naar alle waarschynlykhad, men op den molen eerst later zal kunnen constateeren, dat de schat inderdaad opgebaggerd is. Later wil zeg gen, bij de controle van de gebaggerde zand in de zeef. Voor Terschelling breekt nu opnieuw een tijd van groote spanning aan. Donderdag naar het wrak? De Tweede Pinksterdag is op Terschelling gebruikt om de „Karimata" van „sleep klaar" tot „baggerklaar" te maken. Men had voor de sleepreis allerlei onderdeelen van den molen vastgebonden en geleidelijk heeft men gisteren de „Karimata" weer in den staat van baggermolen gebracht. Over de verdere plannen is nog weinig te zeggen. De heer Bol deelde gisteravond mede, dat, als het weer meewerkte, het plan bestond vandaar met een sleepboot naar het wrak te varen om daar eenige me tingen en peilingen te doen. Wanneer er niets tusschen komt, zal men Donderdag met den molen naar het wrak gaan. De beslissing hierover zal echter eerst op het laatste oogenblik genomen worden. Wanneer met het baggeren aange vangen zal worden, kon de heer Bol ons echter nog niet zeggen. Met deze coni f or tabele car door Europa Deskundige leiders en mooie Cebuto-touringcais brengen U naar alle binnen- en buitenland- sche bezienswaardigheden. Als U met Cebuto reist, hebt U geen beslommeringen en geen zor gen, want Cebuto ruimt alle moeilijkheden voor U uit den weg. bjj de lunchroom. Tel. 3755. EGMOND a ZEE Naco-Autobusstation. Tel. 353. M i i N. S. B.-LANDDAG TE LUNTEREN. Mussert aan 't woord. Den tweeden Pinksterdag is bij Lunteren de n. s. b.-landdag gehouden. Met bussen, extra-treinen en vele auto's waren de deel nemers naar deze plaats gekomen, waar o.m. van Geelkerken, Vlekke en Mussert het woord voerden. Cijfers zijn bij de schatting van het aantal aanwezigen niet genoemd. Volgens enkele uitspraken overtroffen die die van het vorig jaar. Mussert constateerde, dat het nationaal-socialisme nog niet ver slagen was. Na een terugblik op het ver leden, critiek op het huidige staatsbestel, het marxisme enz., op de groote democratieën Engeland, Amerika en Frankrijk, hield de n. s. b.-leider een lofrede op het Portu- geesche bewind op de „Anschluss" en Franco. Hij hoopte, dat deze leider der Spaansche opstandelingen „een toekomst ook weer aan Spanje zal geven". Tot slot hield de spreker zich bezig met de n. s. b. in Ned. Indië, waarnaar o.a. van Geelkerken binnenkort een reisje zal onder nemen. KATWIJKSCHE LOGGER ONKLAAR. Met gebroken krukas naar IJmuiden gesleept. Het Nederlandsche motorschip Zuid- Beyerland, thuisbehoorende te Rotterdam en op weg van Plymouth naar Malmoe, met een volle lading asfalt, heeft op Zater dag 4 Juni, des avonds om zes uur, 25 myl oostelijk van het vuurschip bij Borkumer- rif, den motorlogger Kw. 16, genaamd Willem Cornelis, hulpeloos ronddrijvende aangetroffen. Het vaartuig had een ge broken krukas. De Zuid-Beyerland heeft den logger op sleeptouw genomen en is naar IJmuiden teruggekeerd, waar de visschersboot Zondagmiddag om half zes behouden is binnengebracht. Om zes uur lag de logger in de visschershaven ge meerd. Twee uur daarna heeft de Zuid- Beyerland de reis naar Molmö voortge zet. Aan boord van den logger bevonden zich zeven opvarenden. N#d. bewerking door MAR1E DE BELMONTE Door MARK CHANNING 71) „Limbu!" schreeuwde Gray uit alle macht. Zijn stem verloor zich in een har den donderslag. „Ik moet hem halen, Di". In het licht van een bliksemstraal ont dekte hij de kleine, robuuste gestalte, staande tusschen twee lijken, juist vóór het overhellende hek. Een half dozijn berg bewoners, die zich tusschen den ingestorten pilaar en den muur hadden weten door te wringen, hadden hem overvallen Den dolk van den Cobra grijpend, stootte Gray dezen in den rug van een onhan- digen jongen, die in de schuinte op Gray mikte. Vervolgens strekte hij zijn linker arm uit, pakte Limbu bij zijn schouder en trok hem achteruit. Voetje voor voetje lie pen beide mannen terug naar het deurtje, terwijl ze alles neersloegen wat ze op hun weg tegenkwamen. „Gauw! achteruit erin!" riep Gray en met een snellen ruk heesch hy Limbu naar bin nen, achter het deurtje, in voorloopige vei ligheid. Toen dit met geweld was dichtgeslagen, zakte de Engelsehman van uitputting in el kaar. HOOFDSTUK XXXIX. In de ingewanden der aarde. Waar kwam deze donkere gang uit? Gray vroeg het zich af. En als ze aan een kruis punt kwamen, welken kant moesten ze dan uit. Wat zou er gebeuren, indien de uit gang versperd was door puin van een in gestorten muur? Diana scheen zijn gedachten te raden. „Als we er niet uit kunnen, lieveling, dan sterven we samen; ik ben niet bang". „Dat weet ik wel, kindje", mompelde hij. Tegen den muur geleund, veegde hy het zweet van zijn voorhoofd, en door de duis ternis heen glimlachte hy tegen Diana. Hun lippen ontmoetten elkaar. Naast hem neergeknield, streelde zy zijn gezicht en zy voegde hem woordjes toe van teedere bezorgdheid en elk woord, dat ze sprak, gaf hem nieuwe levenskracht. De aardschokken waren geëindigd. De zware deur liet geen enkel geluid van bui ten tot hen dood. De weldoende stilte en de duisternis schenen in hun aangrijpende sereniteit in tegenspraak met hun angst. Tegelijk stonden ze op. „Loop vlak achter me, Di. Houd me vast by mijn schouders, lieveling... Limbu!" „Present, sahib!" „Ik ga voorop. Loop jij dicht achter miss Lindsay". „Bohut achba, sahib!" Voorzichtig liepen ze door; bij eiken stap onderzocht Gray den bodem met zijn voet, opdat ze in geen valstrik terecht zouden komen. De lengte van dien ondergrond- schen gang scheen hun eindeloos. Eindelijk, bij een plotselingen draai, wer den ze op een twintig meter voor hen een HET GESCHONDEN ASYLRECHT. Motie Remonstrantsche Broeder schap. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering der Remonstrantsche Broeder schap is in verband met de circulaire van den minister van justitie d.d. 7 Mei inzake het vluchtelingenvraagstuk een motie aangenomen, welke ter kennis van de regeering is gebracht. Zich richtend naar het in de beginsel verklaring van de Broederschap genoemde beginsel van vrijheid en verdraagzaamheid, wordt in deze motie met bezorgdheid vast gesteld, dat in de genoemde circulaire met de in Nederland bestaande diepgewortelde geestelijke traditie om aan buitenlanders, die op grond van hun overtuiging uit hun land uitwijken, asyl te verleenen, wo'rdt gebroken, en wel door een generaliseeren- den maatregel, waarvoor alleen economi sche en materieele gronden worden aange voerd op een wijze, die iedere overtui gingskracht mist. VECHTLUSTIGE TOONEELSPELERS. Een vroolijk Pinkstertochtje Een dilettanten-tooneelvereeniging uit Amsterdam heeft den eersten Pinksterdag een boottocht gemaakt, welke voor een deel der opvarenden op het politiebureau van Alphen a. d. Rijn een even onaangenaam als ontijdig einde heeft genomen, aldus schrijft de Crt. In de beste stemming vertrok men des morgens uit de hoofdstad, maar vermoede- flauw rood schijnsel gewaar. Het kwam uit een komfoor, waarvan het vuur doofde, in een cachot; in het halve licht herkende Gray de folterkamer, waar hij in tegenwoordigheid van den Cobra zoo allerverschrikkelijkst gemarteld was. „Tracht een lamp machtig te worden, Limbu", beval hij, zelf er om zoekend op den grond tegen den muur aan. Hij her innerde zich er een te hebben gezien, in een hoek by de plaats, waar Alam Khan zat. Even later stak de Gurkha een lamp aan het komfoor aan. Door een gesmoorde uit roep van afschuw, die Diana slaakte toen het vlammetje langzamerhand opflikkerde, keek Gray naar haar. Met verwilderde oogen staarde ze naar de erbarmelijke gedaante van een man, die half naakt aan zyn polsen aan de zolde ring hing en wiens teenen juist den vloer raakten. Het bloed, dat hem over de bruine huid had gestroomd, na de onbeschryfelykste verminkingen, glom als donker rood lak. Het was de Galcha, het hoofd der spionnen van Khoon, den Mongool. „Kyk niet, Di!" riep Gray. Het gebaarde hoofd, dat voorover op de gruwelijk gegeeselde borst hing, bewoog zich, toen het de woorden van den En gelsehman hoorde; de bruine, angstige oogen gingen open en zagen een mes in de hand van Gray. „Genade sahib! Mishandel me niet nog meer!" smeekte de ongelukkige „Weineen, wij zijn vrienden", antwoordde de Engelsehman met gesmoorde stem. „Laten we weggaan, sahib", drong Limbu aan, nadat ze den stervende voorzichtig op Woensdag 8 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (Alg. progr. VARA). 8.— Gr.pL (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Gr.pl. 10.30 Deel. 10.45 Gr.pl. (11.— RVU.: Onze tuinen en wij men- schen, causerie). 11.30 Sylvia. 12. Gr.pl. (12.16 Ber.) 12.45—1.45 VARA-orkest. 2.— Gr.pl. 3.— Vooi de kinderen. 4.30 Gr.pl. 6.Orgel spel. (6.30 RVU.: Rassen en klassen in het zuiden van Noord-Amerika, causerie). 7.Cocaal concert. (7.30 VPRO: Reportage). 8.05 Herh. SOS- en 8.07 ANP-ber. 8.15 Schaak nieuws. 8.20 Gr.pl. 8.30 Radiotoo- neel. 9.15 VARA-orkest. 10.— ANP-ber. 10.05 Fantasia. 10.30 De Ramblers. 11.Schaaknieuws. 11.05 C. Steyn's accordeonorkest. 11.3012.Orgelspel. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 Ber., gr.pl. (9.30 9.45 Gelukwenschen). 10.30 Mor gendienst. 11.Gr.pl. 11.15 En semble v. d. Horst. 12.Ber. 12^5 Gr.pl. 12.30 Vervolg van 11.15. In de pauze gr.pl. 1.30 Gr.pl. 2. Zang met pianobegeleiding. In de pauze's gr.pl. 3.Christ. lectuur. 3.30 Pianovoordr. en gr.pl. 4.30 Gr.pl. 4.45 Felicitaties. 5.Voor de kinderen. 5.45 Gr.pl. (6.30 Onder wijsfonds voor de scheepvaart: Taalles en causerie over het Bin- nenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Land- en tuinbouwhalfuur. 7.45 8.Rep., ev. gr.pl. 8.05 ANP- en herh. SOS-ber. 815 Christ. Muziek- vereen. Nil sine labore en gr.pl. 9.Lit. causerie. 9.30 Orgelspel. 10.ANP-ber. 10.05 Voor amateur fotografen. 10.20 Vervolg orgelcon cert. 10.45 Gymnastiekles. 11.Gr. pl. Ca. 11.5012.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.20 De Continental Players, mmv. solist. 12.05 Gr.pl. 12.25 Uit Stockholm: Tage Broström's orkest. 12.50 Gr.pl. I.20 BBC-Northern-orkest, mmv. solist. 2.20 Het Barrington vocaal kwartet. 2.50 Vioolvoordr. 3.10 Gr. pl. 3.35 Populair vocaal en instr. concert. 4.05 Causerie over hobbies. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gr.pl. 5.40 The Six Swingers en George Scott Wood's accordeonorkest. 6.20 Ber. 6.40 Voor de boeren. 7.Theater praatje. 7.20 Ray Véntüra et ses Collégiens. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Ber. 9.40 Dialoog The way of peace, 10.— Zang en piano. 10.35 Rep. II.Gr.pl. 11.35 Verv. rep. 11.50 O Jazzmuziek (gr.pl.) 1-2.12.20 Verv. reportage. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.05 en 10.10 Gr.pl. 12.35 Orkest van de Garde Républicaine. (1.50 Zang). 3.05 Vioolvoordr. 3.20 Zang. 4.20 Pianovoordr. 4.35 Zang. 5.?0 Giar- dino-orkeyt. 8.50 Vioolvoordr. 9.20 Variétè-progr. 10 5011.05 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6 50 en 7.30 Het RheiniscOe Lande«orkest. 8.50 Gouworkest Silezië. 12.20 Fabrfeks- .orkest. 1.35 Gr.pl. 2.30 Populair concert. 4.50 Omroeporkest en so listen. 6.50 Vocaal en instr. concert. 7.30 Gr.pl. 9.20 Sted. orkest Biele- feld en soliste. 10.35 Gr.pl. 10.50 Omroepkl.orkest, Bohème-kwar- tet en solist. 12.203.20 Omroep- kleinorkest, accordeonduo en solis ten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Omroepdansorkest. 6.50 Gr.pL 7.20 Zang. 8.20 Omroepsymph.-orkest mmv. solist. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 1.— en 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gr.pL 5.20 Gr.pL 5.40 Der Schauspieldirektor, opera. 6.35, 7.05 en 7.35 Gr.pL 8.20 Om roeporkest mmv. solisten. 10.30 11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gr.pL 9.10 Ber. 9.30 Gr.pL 10.20 Ber. 10.50 Pianovoordr. 11.05 11.20 Omroepkleinorkest, het Bohême-kwartet en solist. 12.20 Omroeporkest mmv. solist. 1.15 Tijdsein. 1.262.20 Omroeporkest mmv. solist. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Luxem burg 10.2010.30, Parijs R. 10.30 12.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Brussel: VI. 12.20—12.50, Fr. 12.50— 13.20, VI. 13.2013.35, Keulen 13.35 —14.20, Lond. Reg. 14.20—15.20, Pa rijs Radio 15.2015.35, Lond. Reg. 15.3517.20, Brussel Fr. 17.20 18.20, London Reg. 18.2019.20, Brussel VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.50, Parys R. 20.50—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8—9.20, Nor- mandië 9.20—10.35, London Reg. 10.3512.50, Droitwich 12.50—18.40, Brussel Fr. 18.40—18.50, Brussel VL 18.5019.20, Droitwich 19.20—2140, Brussel Fr. 21.40—22.20, Droitwich 22.20—24.—. Lijn 5: Diversen. lijk doordat onderweg enkelen wat al te veel aan Bacchus hadden geofferd, kwam het tot oneenigheden, waardoor de blijde Pinksterstemming meer en meer daalde. In Alphen werd aangelegd bij den speeltuin van den heer Hooymans aan den Steekter- weg, maar nauwelijks was men hier ver zameld, of eenige Pinkstergangers raakten slaags, hetgeen voor anderen aanleiding was weer naar boord terug te vluchten. De kapitein wilde, als gezagvoerder van een plezierboot, niet met het vechtlustige gezel schap naar Amsterdam terugkeeren en riep dringend assistentie in van de politie. Toen deze op het terrein van den strijd kwam, zaten ongeveer 50 personen elkaar midden op den Rijksstraatweg letterlijk in de 'haren, waardoor bovendien het verkeer vrijwel volkomen werd gestagneerd/ De al gemeene vechtpartij liep zoo hoog, dat één der opvarenden, die bloedende verwondin gen had opgeloopen, aan boord moest wor den verbonden. Twee politie-agenten slaag den er door middel van hun gummiknuppels in eenige orde te scheppen in den chaos, maar toen de vechtenden gescheiden waren, bleek, dat de vier ergste belhamels inmid dels aan boord waren gevlucht en zich daar schuilhielden. De politie eischte hun uitlevering en een aantal leden van de too- neelvereeniging wenschte niet met de boot terug te keeren, zoolang die raddraaiers zich nog aan boord bevonden. Maar desondanks duurde het anderhalf den vloer hadden gelegd. „De goden heb ben hem al opgeroepen". „Sahib, sahib!fluisterde het slacht offer van den Man-met-den-Sluier. Gray bukte zich, om het zwakke gemur mel op te vangen. „Deur in den hoek bergen Een vredige trek wam op het afgetobde gezicht. De Galcha was teruggekeerd naar zijn hooge bergen. Thans waren de vluchtelingen in een gang, nog nauwer, dan de vorige: een paar passen verder zagen ze een andere deur, die Gray vergeefs trachtte te openen. „Colin, Colin!" iemand kijkt naar ons!" riep Diana, zijn arm vastgrijpend. Hij keek in de lange gang met de lage zoldering, flauw verlicht door de stralen van hun lamp en hy had juist tijd een hooge, witte gestalte te onderscheiden, die hen scheen te wenken naderbij te komen. Op het oogenblik, dat hij zich oprichtte, verloor ze zich in de omringende duisternis en verdween. „Die schijnt ons gunstig gestemd. Wie 't ook is. Kom mee! We zullen haar volgen!" Opeens bleef Gray, die voorliep met de lamp in zyn hand, staan. „We zitten in de val", zeide hij. De gang liep uit op een kalen muur. Diana beet zich op haar lippen, om de tranen in te houden en Limbu bromde iets over iemand, wien hy plan had het hoofd af te slaan. Gray, die de opmerking hoorde, nam ze als voorwendsel, om de stilte, welke zwaar drukte, te verbreken. „Voor er sprake kan zijn van een hoofd af te slaan, Limbu, zul je eerst een gat in deze muren moeten maken, om hier uit te uur, voordat de gezochte personen waren gevonden en aan land gezet. Zy werden naar het politiebureau overgebracht, terwijl een aantal andere leden van de vereeniging door het bestuur de toegang tot de boot werd geweigerd. Het „samen uit, samen thuis" negeerend, zette de kapitein daarop met de rest van de leden weer koers naar Amsterdam. De vier tooneelisten, die in dit Pinksterdrama de hoofdrol vertolkten, kregen op het politie bureau gelegenheid wat te kalmeeren. Nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, zyn zy des avonds weer op vrije voeten gesteld en daar het hun voor een openbaar middel van vervoer aan de noodige contan ten ontbrak bleef hun niet veel anders over dan den terugweg naar de hoofdstad te voet af te leggen DE „PIET HEIN" VAART UIT. Eerste boottocht van prinses Beatrix. D» Pinksterdagen hebben het prinselijk paar en prinses Beatrix doorgebracht op het motorjacht de „Piet Hein". Des Zaterdags voer de „Piet Hein" naar het IJselmeer en ging Zaterdagavond voor anker bij de Eem- monding. Zondagmorgen woonden prinses Juliana en prinses Bernhard te Baarn de godsdienstoefening bij. Den tweeden Pink sterdag werd naar het Noorden gevaren. Hedenmorgen is het prinselijk gezin te Soestdijk teruggekeerd, komen", zei hy ernstig. Bij het licht van zijn opgeheven lamp keek hy met berustende wanhoop naar de hen omringende wanden. Limbu, die de woorden letterlijk opgevat had, ging wat verder en begon ook den muur te onderzoeken. Plotseling ontviel hem een Gurkhaanschen vloek en terwijl hij de punt van zyn wapen in een laag met selspecie stak, begon hy te krabben. Gray, die voor het oogenblik niets bemoe digends wist te zeggen, nam Diana in zyn armen. „We zullen hier wel op deze of gene manier uitkomen! Maar, ik denk dat we terug moeten, lieveling", zei hy. „Neen, Colin, „we moeten niet terug gaan", fluisterde zij, zich vermannand. „Ik voel, dat ze ons dan zouden dooden. En in dien we moeten sterven, dan liever hier, samen, in vrede". „Sahib, kom gauw", riep Limbu opge wonden Op zijn teenen staande, krabde hij boven zyn hoofd verwoed groote vakken metselwerk at „Paar staat iets geschreven, en er is een deur ook!" vervolgde hij, zijn werk een oogenblik onderbrekend, om een stukje kalk, dat hem in het oog gekomen was, te verwijderen. „U en ik samen zullen ze wel open kunnen maken. Ja, bij Kali, open moet ze. Achteraf zal toch de godin haar hoofd misschien behouden", vervolgde hij voor zich zelf. Gray nam de lamp en bekeek den muur: in het gesteente waren de volgende woor den gegraveerd: Hoe in loco Johannis Presbyter dornvit. (Op deze plaats rust Priester Johannis). (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6