Het tornooi om het wereldkampioenschap. Le Havre kreeg zijn grooten wedstrijd. DERDE BLAD. Nederland door Tsjecho-Slowakije uitgeschakeld. Geflatteerde 3-0 zege der Tsjechen. Een Nederlandsche nederlaag om trotsch op te zijn. Van Male de held van den dag. Opmerkelijk veel gelijke spelen. Verlengingen aan de orde van den dag. SPORT EN WEDSTRIJDEN voetbal (Van een specialen verslaggever.) Nederland is door een 3O-nederlaag tegen Tsjecho-Slowakije uitgeschakeld van verdere deelneming aan de wereld kampioenschappen voetbal. Nadat in den reglementairen speeltijd beide landen er niet in geslaagd waren een doelpunt te maken, moest de strijd met twee maal een kwartier verlengd worden. In die verlenging speelde het Oranje-elftal met 10 man wegens het uitvallen van Van der Veen, die aan den linkerenkel ge wond was. Het moreel van de Nederlandsche ploeg, welke anderhalf uur zoo moedig gestreden had, kreeg door de numerieke minderheid een geduchten knak en nu ook het uithoudingsvermogen een be langrijk woord ging meespreken, moest Oranje wel voor de Tsjechen capitulee- ren. Intusschen had het Nederlandsch elftal een interressant spel te zien gegeven en me nigeen was de overtuiging toegedaan, dat als Nederland in de eerste helft de leiding had kunnen nemen en dat heeft toch verschei dene malen binnen de mogelijkheden gele-' gen dit de Tsjechen zóó gedemoraliseerd zou hebben, dat de kans op een uiteindelijke Hollandsche overwinning zeer groot zou zijn geweest. Een feit, hetwelk ons door verschil lende Tsechische officials ronduit werd toe gegeven. Tsjecho-Slowakije heeft de overwinning, dank zij het in de tweede helft vertoonde *pel, wel verdiend, maar de doelcijfers geven de verhouding geenszins weer. De wedstrijd. Van Heel had de toss gewonnen en koos den wind, die over de lengte van het veld Stond, mee, terwijl de Tsjechen bovendien nog tegen de zon in speelden. Om precies vijf uur bracht midvoor Ze- man den bal aan het rollen, waarbij de elf tallen als volgt stonden opgesteld: Nederland Van Male Webei- Caldenhove Paauwe Anderiesen van Heel Wels v. d. Veen Vente Smit de Harder Rulc Nejedly Zeman Simunek Riha Kopecky Boucek Kostalek Daucik Burgr Planicka Tsjecho-Slowakije. Het begin was veel belovend. Holland kreeg de eerste kans, toen het leder hoog voor het Tsjechische doel werd gespeeld en de Harder fraai inkopte. Maar Planicka be wees onmiddellijk, dat de meest beroemde doelverdediger van Centraal Europa nog steeds een keeper met groote talenten is. Kort samenspelend trokken de Tsjechen ten aanval, maar onze verdediging wist het ge vaar te keeren. Snel golfde het spel op en neer en na vier minuten mocht Wels reeds den eersten hoekschop nemen, welke even wel kon worden weggewerkt. Maar de klei ne Unitas-man kreeg direct daarop het leder nog eens toegespeeld, hij zette voor, maar Vente kon vlak voor doel den effectvollen bal niet meer bereiken. De Harder zat intus schen ook niet stil en na tien minuten spelen ontstond een zeer spannend moment voor het Tsjechische doel. Van der Veen had den bal in het midden gekregen, hij plaatste naar Wels, keeper Planicka liep uit, viel, raakte het leder kwijt. Van der Veen was er direct bij, schoot in den doelmond, een worsteling ontstond, een schot van Vente werd door Burgr, daar Planicka nog steeds niet was teruggekeerd, met de knieën er uitgehouden; nog was de bal niet weggewerkt, Smit loste een scherp schot, dat juist over de lat ging! De Tsjechen, geprikkeld door het dreigen de gevaar, vielen enthousiast aan met het resultaat, dat zij kort achter elkaar twee hoekschoppen konden nemen, maar het ini tiatief bleef voorloopig bij Nederland. Zoo verliepen de eerste twintig minuten xnet een voor het oog zeer aantrekkelijk vlot apel, waarbij ongetwijfeld Holland de meeste kansen had gehad. Na een half uur zette onze rechtervleugel keurig samenspelend een snellen aanval op. Het leder belandde bij Smit, die een schot inzond, laag in den rechterhoek, maar Pla nicka was wederom op zijn post. Zonder met iemand in aanraking geweest te zijn, bleef Smit liggen. Hij moest even het veld verla ten, doch keerde na enkele minuten geluk kig terug. Het spel bewoog zich nu meer op het middenveld, het tempo verslapte in de laatste minuten voor de rust aanmerkelijk, waarbij de Tsjechen iets meer in den aanval waren, zonder echter in staat te zijn een be hoorlijk schot te lossen. Zoo kwam de rust met blanken stand. De tweede helft. In de pauze vernamen wij, dat een omzet ting in de Hollandsche voorhoede zou wor den aangebracht. De Keuze-commissie plaat ste van der Veen op den linkervleugel, zoo dat hij weer, evenals in het jeugdelftal, haast de Harder stond. Smit kwam op de midvoorplaats. Zou deze verandering tevens een verbe tering in de productiviteit onzer voorhoede brengen? De wind was intusschen geheel gaan lig gen, zoodat de Oranje-hemden alleen het nadeel van de zon tegen hadden. Van Male had hier natuurlijk het meeste last van. Bij na was hij, enkele minuten na de hervat ting, verrast door een laag, hard schot van Nejedly, van grooten afstand gelost. Een tegenaanval van de Nederlandsche voorhoede bood Vente een prachtige kans de score te openen, maar de Feijenoorder faal de met zijn schot. De Tsjechen bleken echter niet van plan om hun heil in de verdediging te zoeken. Integendeel, met korte passenspel trachtten zij Caldenhove c.s. te overrompe len en werkelijk dreigde er vooral van den linkervleugel Rulc-Nejedly gevaar. Eenmaal kon Paauwe slechts op het nippertje redden, toen van Male reeds gepasseerd was, zij het ten koste van een hoekschop. Door het open karakter van de Holland sche aanvallen bleven deze, hoewel minder talrijk, voortdurend gevaarlijk. Een prach tige pass van Vente naar den vrijstaanden Wels was de inleiding voor een schitteren den aanval van Oranje. Wels legde de» bal even stil, een afgemeten voorzet volgde, het leder kwam bij de Harder, die onmiddellijk inschoot. Planicka viel uit en dook en greep het leder schitterend klemvast. Het spel golfde, evenals in het eerste half uur vóór de rust, zeer snel op en neer, nu eens waren de Oranjehemden voor het Tsje chische doel, enkele seconden later moesten Weber c.s. weer handelend optreden. Een licht veldoverwicht van Tsjechoslo- wakije was na 20 minuten toch wel merk baar. Verscheidene hoekschoppen waren er het gevolg van en we noteerden er op van Male's doel kort na elkaar niet minder dan vier. Enkele prachtige scoringskansen kre gen de Tsjechen daarbij, maar het Neder landsche doel was als dichtgenageld. Smit bleek inmiddels naar de rechtsbinnenplaats verhuisd te zijn, terwijl Vente weer als mid voor ging spelen. Aangezien onze piiddenlinie zich geheel op haar verdedigende taak moest instellen, was onze voorhoede geheel aan haar zelf overgeleverd, terwijl de Tsjechische mid denlinie voortdurend achter den aanval aan zat. De Hollandsche aanvallen waren zeer beperkt, niettemin wist de Oranjevoorhoede nog fwee hoekschoppen te forceeren. Na 35 minuten bracht de Harder uitstekend op, zijn als voorzet bedoeld schot werd door Pla nicka gestopt, juist voor de voeten van den toeloopenden Vente pikte de keeper het le der weg. In de laatste tien minuten was het spel weer wat meer verdeeld. En toen scheidsrechter Leclercq het einde aankondigde, was de stand steeds blank. De verlenging. Er moest dus verlengd worden, twee maal een kwartier. Na vijf minuten rust keerden de beide elftallen in het veld terug. Van Heel won den toss opnieuw en koos de zon, die thans met een zeer schuinen hoek op het veld scheen, mee. Bij de cornervlag trachtte van dei- Veen, die teruggekomen was om den bal op te halen, het leder te bemachtigen. Een der Tsjechen sprong hem daarbij op den linkervoet. De Heraclesspeler bleef met erge pijn op het veld liggen en moest naar de kleedkamer gebracht wor den. Hier bleek, dat de oude blessure aan den linkerenkel, tegen Schotland op- geloopen, geraakt was. Het was onmoge lijk voor hem om verder te spelen, zoo dat Nederland de verlenging van een half uur met tien man moest spelen. De beslissing gevallen. Onmiddellijk trachtten de Tsjechen van deze numerieke meerderheid te profiteeren. Onze verdediging sloeg den aanval af, doen het leder werd slechts half weggewerkt. Kostalek liep snel toe en zond van zeker wel 30 meter afstand een scherp schot in. Via een been van een der spelers, die zich nog vlak voor het doel bevonden, vloog den bal in den linkerbovenhoek onhoudbaar voor van Male (01). Met tien tegen elf man, waarbij Smit voorts nog op halve kracht speelde, was het voor onze landgenooten een hopelooze taak den achterstand in te halen. Het moreel van de Oranje-hemden was ge knakt, er was een bres geschoten in den muur, die twee maal drie kwartier had stand gehouden. Na een kwartier werd gewisseld. Het spel- beeld bleef hetzelfde. De Tsjechen bleven voortdurend druk uitoefenen en vijf minu ten na de hervatting scoorde Nejedly na ge raffineerd samenspel van het binnentrio, waar tegenover onze achterhoede machteloos stond, het tweede Tsjechische doelpunt, 02. Van Heel ging naar voren om de vier aan vallers te steunen en te trachten thans de eer te redden. Bij een van de weinige uitval len kreeg Wels den bal toegespeeld, na een korte rush plaatste hij scherp voor doel, waar de Harder den bal maar voor het intrappen had. Maar inplaats van met den binnenkant van zijn schoen te schieten, raakte hij het leder met de wreef, waardoor het schot on zuiver werd en naast ging! Aan den anderen kant zond Rulc een zeer hard schot in, dat van Male, die den geheelen wedstrijd in bui tengewonen vorm was, prachtig stopte. In de laatste minuten gaf Holland, volkomen uitgespeeld, den strijd op, Zeman slaagde er nog in een derde doelpunt voor zijn land te fabriceeren, terwijl Wels een keurig schot inzond uit een voorzet van de Harder, maar Planicke was er al weer bij. Zoo kwam het einde van den wedstrijd met een 3O-over winning der Tsjechen. Twee volkomen verschillende helften. De wedstrijd droeg een spannend karak ter, dank zij het feit, dat het spel van doel tot doel golfde en beide voorhoeden talrijke malen een scoringsgelegenheid kregen. Er werd vooral in de eerst helft door Nederland in hoog tempo gespeeld, terwijl na de pauze de rollen precies omgedraaid waren. Het uit vallen van van der Veen heeft tenslotte de match beslist en voor een dergelijken wed strijd is het toch wel te betreuren, dat de beroemde invallers-bepaling nog steeds van kracht is. In technisch opzicht viel er in de Tsjechi sche ploeg veel te loven, maar ook onze land genooten bleken maar al te goed de fijne kneepjes van het spel te kennen en vooral Caldenhove, Paauwe, van Heel en de Harder muntten in dit opzicht uit. In de eerste helft kon het Nederlandsche elftal sterk aanvallend spelen, omdat de voorhoede van Tsjechoslowakije het korte pass-spel veel te ver doorvoerde en in plaats van in de lengte, in de breedte ope reerde. Opmerkelijk was, dat de Tsjechen deze opvatting in de tweede helft volkomen hebben laten varen. Toen gooiden zij het spel veel meer open, profiteerde men van de snelle buitenspelers en kwam er als gevolg daarvan veel meer vaart in het Tsjechische spel. Over het Nederlandsch elftal kan men, hoe goed er ook gespeeld is, niet onverdeeld te vreden zijn. Het ploegverband was wel goed, maar onze voorhoede heeft nog steeds niet de juiste samenstelling gevonden. Vooral de bezetting van de midvoorplaats is nog altijd het zwakke punt. Vente moge dan een stormram zijn, hij is niet bewege lijk enzijn schot faalde ook dezen middag volkomen. Van Male heeft prachtig gespeeld. Hij heeft Planicka volkomen in de schaduw ge steld. Talrijk waren de schoten, welke op zijn doel werden gelost, maar schijnbaar onhoud bare ballen werden op meesterlijke wijze door hem gestopt. Aan de doelpunten kon hij weinig doen, ze waren onhoudbaar voor hem. Hij was de beste speler van het Neder landsche elftal. Weber hebben wij practisch geen fout zien maken. Met zijn robust spel wierp hij zich steeds op het juiste moment tusschen de aanstormende Tsjechen en in de meeste ge vallen slaagde hij erin, het korte samenspel van onze tegenstanders te breken. In de tweede helft, toen de Tsjechen veel meer het open spel-systeem toepasten en er daar door meer vaart in hun aanvallen zat, kwam hij voor zeer moeilijke situaties te staan, doch hij sloeg zich er schitterend door heen. Hij had zijn gelijke in Caldenhove, die zijn internationalen vorm weer volkomen te pak ken had. Zijn spel was misschien iets fijner afgestemd dan dat van den A.G.O.V.V.-er, maar daartegenover stond, dat hij enkele malen zich door Riha gepasseerd zag. Individueel heeft het drietal middenspe lers voortreffelijk gespeeld. In de eerste helft was Anderiessen de uitblinker. Hij heeft een van zijn beste wedstrijden uit zijn internationale loopbaan gespeeld. Paauwe was er tegen Schotland beter in. Niettemin was zijn totaalprestatie meer dan voldoende en in defensief opzicht heeft hij een prachtig partij voetbal laten zien. Van Heel riskeerde veel meer. In tech nisch opzicht was hij de evenknie van vele Tsjechische profs. Maar hjj schoot ook nu weer in snelheid te kort. In de verlenging, toen Nederland met tien man speelde en Tsjecho-Slowakije de leiding had genomen, waagde van Heel zich geheel naar voren en trachtte daarbij het gat in de voorhoede aan te vullen. Het was een tactiek, welke gezien de omstandigheden, volkomen verantwoord mocht worden genoemd, doch welke helaas geen succes had. In de voorhoede was de Harder veruit de beste man. Vooral in de eerste helft stichtte hij met zijn snelle rennen herhaaldelijk ver warring in de Tsjechische achterhoede. De Harder was overigens sterk gehandi capt door het feit, dat Smit niet volkomen fit was. Na de Harder heeft van der Veen een uit stekende partij gespeeld. Hij was onver moeid, haalde de ballen van het midden van het veld en dirigeerde ze naar links en naar rechts. Vóór de rust kon hij het met Wels goed vinden, in de tweede helft stond hij de Harder uitstekend ter zijde. Op een punt echter viel hij wat tegen: zijn schot was verre van zuiver. Ontzaglijk jammer was het, dat hij in de verlenging niet meer mee kon spelen. Vente is geen midvoor en was het ook nu niet. Tegen Schotland vond hij steeds den stopperspil tegenover zich, maar tegen Tsje cho-Slowakije was dat in het geheel niet het geval, daar Boucek sterk aanvallend speel de. Niettemin hebben wij van den Feijenoor der weinig groote dingen kunnen ontdekken. Voortdurend bleef hij op dezelfde plek staan en wachtte af, of de bal hem zou worden toe gespeeld. Smit speelde linksbinnen, midvoor en rechtsbinnen en vaak ontdekte men hem ook ergens in de middenlinie. Hij was er steeds maar weer op uit het spel zóó te dirigeeren. dat daaruit een gevaarlijke situatie voor het Tsjechische doel zou kunnen ontstaan. En toch was het ditmaal Smit op zijn best niet. Reeds in de eerste helft bleek hij last van zijn knieblessure te hebben, waardoor de vaart uit zijn spel was en hij zich niet zoo goed kon geven. Hij beperkte zich er toe zijn teamgenooten den bal voor de voeten te leggen, maar zelf schoot hij niet. Het was dus geen Kick Smit in topvorm, dien wij hebben zien spelen, integendeel: hier deed een speler mee, die slechts vijftig procent van zijn capaciteiten kon ontplooien. Tenslotte Wels. Ook nu heeft de Unitas- man wel voldaan, al konden wij ons niet aan den indruk onttrekken, dat zijn spel lang zaam aan minder wordt. (Van een specialen verslaggever). Het wonder van een Hollandsche zege op de Tsjechen, waar we Zaterdag op zinspeelden, is niet geschied, maarhoe weinig had het gescheeld of Holland had zijn voetbalwonder vol bracht. Anderhalf uur lang werden de Boheemsche profs in bedwang gehou den door onze verdediging en pas in de verlenging bezweek deze oranjemuur, waarin van Male als sluitpost wonderen verrichtte, op een moment dat we door het uitvallen van v. d. Veen met tien man speelden. Verloren, maar welk een nederlaag zoo eervol als het maar eenigszins kan na een gelijk opgaanden strijd van fraai en spannend voetbal. Fraai voetbal was het ongetwijfeld, het spel stond een klasser hooger dan bij DuitschlandZwitserland, den wedstrijd dien we den vorigen dag aanschouwd had den, en om ons heen waren de Fransche toeschouwers „weg" van het Hollandsche elftal, dat zich volkomen gelijkwaardig be toonde aan de befaamde Tsjechen. Le Havre kreeg zijn grooten wedstrijd, grooter dan men aanvankelijk verwacht had. En spannend! Nederland in de eerste helft sterker, de Tsjechen in de tweede helft sterker en daarna nog twee ver lengingen van een kwartier, die we ge makshalve maar als de derde en vierde speelhelft kunnen betitelen. Als Smit en v. d. Veen niet geblesseerd waren geraakt, als we een beteren rechtsbuiten hadden gehad dan de bange Wels, die reeds in de eerste minuten zijn angst voor den stevigen Daucik demonstreerde door zich met de rug naar hem toe te keeren, en als Vente wat doortastender was geweest, dan zou zich het wonder voltrokken hebben, nu zege vierde de ploeg met het meeste uithou dingsvermogen, zooals men dat van profs tegenover amateurs verwachten mag. We hebben verloren, maar met eere komen we terug uit Le Havre, waar 20.000 Fransche toeschouwers getuige zijn .geweest van een roemrijke bladzijde in onze voetbalhistorie. We schreven het reeds: tegen oogenschijn- lijk onverslaanbare teams als Uruguay, Oostenrijk, Engeland, e.a. speelt Nederland zijn beste voetbal. Het was een nederlaag om trotsch op te zijn! Trotsch op Van Male. En trotsch waren de Hollandsche supporters op hun langer dan lange keeper van Male (wie zei ook weer dat hij zwak was op lage ballen), op den rots Weber, op Anderiesen in zijn zooveel- ste voetbaljeugd, op de Feyenoord- goochelaar in de middenlinie en op al de anderen van het elftal, dat met eere ten onder ging, na tweemaal drie kwar tier gelijk te hebben gestaan. Er waren after all nog heel waf Holland sche supporters, dat bemerkten we in de Fransche hoofdstad. Immers, de treize- quinse oftewel de trein, die Zondagmiddag om kwart na één uit Parijs naar Le Havre vertrok, bleek grootendeels „Hollandsch"' te zijn geworden, want de paar honderd supporters, die onze oranjeploeg tegen de Tsjechen zouden gaan aanmoedigen, namen onder gezwaai met roodwitblauwe vlagge tjes en onder den Olympischen krijgskreet uit onze zwemwereld „H.O.L.L.A.N.D, Holland spreekt een woordje mee" den trein op het station St. Lazare, zoo radicaal in, dat de Fransche treinreizigers zich maar met staanplaatsen in de gangen tevreden moesten stellen. Weliswaar is ons suppor terslegioen nog meer dan gedecimeerd sinds den tocht der vijfduizend" in Milaan- 1934, maar een vierhonderd landgenooten stapten er toch zeker in dezen boottrein naar de havenstad, waarbij de Ned. Reis- vereeniging met een gezelschap van 170 personen een leidende rol speelde door kwistig vlaggetjes uit te reiken. Onze ten nissers Hughan en van Swol, die met een eervolle nederlaag tegen Menzel en Heckt (ook de Tsjecho-Slowaken!) het Parijsche tennistournooi hebben moeten verlaten, komen het Nederlandsche supporterscon tingent in de boottrein versterken en als om kwart over één de lange rapide zich in beweging zet, wapperen uit schier alle cou péramen de roodwitblauwe kléuren. Hoe stimuleerend dat vlagvertoon in den vreemde kan werken op de voetbalploeg hadden we juist den vorigen dag in het Pare des Prices kunnen zien bij den ope ningswedstrijd van het wereld tournooi: „Ik wist niet, dat ik deze lichte spor tieve ontspanning zóó noodig had." (Een H. L. O.-'er '37) Duitschland—Zwitserland. Tegenover de duizenden geestdriftige Zwitsers met hun roode vlaggetjes met het witte kruis erop, vielen de honderden Duitschers volkomen weg; de Zwitsersche geestdrift op de tribu nes en de Zwitsersche geestdrift op het speelveld stak de aanvankelijk neutrale Fransche toeschouwers dusdanig aan dat geleidelijk alles brulde: „hup Suisse, hup Suisse" tot verbazing van een Duitscher achter ons, die, blijkbaar niet op de hoogte van de Fransche taal, informeerde: „Was rufen sie: Anschlusz?" Het zwakke Zwitserland. In 1934 had Zwitserland als één van de „zwakste acht" onze oranjeploeg te Milaan uit den strijd gekegeld, in 1938 waren de Zwitsers, wederom bij de „zwakste acht" ingedeeld, volkomen gelijkwaardig aan het gecombineerde elftal van de staten, die in 1934 den derden prijs (Duitschland) en den vierden prijs (Oostenrijk) gewonnen had den. De Hemel beware je voor zulke „zwakkelingen" als tegenpartij. Op het ge bied van spelkwaliteit was het anders „a poor match", vooral de Duitschers bleven bij dit eerste internationale voetbaldebuut van Groot-Duitschland verre onder de verwach tingen van hun landgenooten, maar is het eigenlijk wel zoo vreemd dat men uit zes spelers met het automatische ingestudeerde Duitsche speltype en vijf spelers met de fantasievolle Oostenrijksche stijl niet direct een eenheid kan maken? Als men het con certgebouworkest gaat combineeren met Jack Hylton's showband zal toch ook nie mand verwachten dat er na 'n paar spoed- repetities iets geweldigs op muziekgebied valt te hooren, ofschoon elk orkest op zich zelf een meester in zijn genre is. Twee uur lang vochten Duitschers en Zwitsers tevergeefs om de overwinning, vechten was het met recht, want scheids rechter Langenus moest de eene free-kick na de andere uitdeelen, terwijl er achter zijn rug om nog het noodige extra geschied de. Zoo stond hij er met zijn rug naar toe, toen Pesser en Minelli elkaar elk een schop gaven, maar toen Pesser het vijf minuten later weer deed, werd hij gesnapt met als straf de eenige juiste beslissing: het veld uit. Een voetbalveldslag was 't in den trant van ItaliëSpanje te Florence, slecht spel maar sensatie na sensatie, echt 'n wedstrijd voor het publiek, zoodat we een uitverkocht huis voorzien als Donderdag a.s. een re prise van dezen titanenkamp zal worden gegeven. Dat is het voetbal-zonder-par doen zooals men het speelt in een modern wereldkampioenstournooi volgens afvalsy- steem. Wie anders speelt, wordt beslist géén wereldkampioen Wankele goalpalen. We hebben ons dezer dagen een grapje over de Fransche organisatie gepermitteerd door te veronderstellen dat men wel eens vergeten kon om de goalpalen neer te zet ten; welnu, bij DuitschlandZwitserland stonden er goalpalen, maar ze stonden zoo wankel, dat scheidsrechter Langenus er voor den wedstrijd een terreinknecht op af stuurde om ze wat steviger in den grond te pooten uit vrees dat anders bij een kort schot de heele goalconstellatie in elkaar zou zakken. Dat de bovenlat van de eene goal in het midden doorboog kon niet meer ver holpen worden; in de hoeken was de goal ettelijke centimeters hooger dan in het midden! In Le Havre, waar het minder heet maar toch ook zonnig was, trok Nederland Tsjechoslowakije natuurlijk niet zóóvel pu bliek als de wedstrijd van den vorigen dag, die een recette van een half millioen francs had opgeleverd. Als men bedenkt dat de Franschen uit de recette der 15 wedstrij den een totaal van 5 millioen francs on kosten moeten dekken, kan men begrijpen hoe prettig de F.F.F.A. het vond dat juist die voordeelige wedstrijd overgespeeld moet worden en opnieuw voor een half millioentje kan zorgen. Er waren in Le Havre circa twintigduizend toeschouwers, die alle plaatsen van het stadion in beslag namen voor zoover die plaatsen althans in de schaduw gelegen waren; op tribunes aan den zonkant waren groote gapingen te be speuren. Een vrij primitief stadion aan den voet van een heuvel, wat kaal maar niet ongezellig. Het officieele programma be reidde aan de Hollanders eenige vroolijke oogenblikken, want we zagen daarin Pijpers als linkshalf, van Spaendonck als linksbui ten en de Boer als midvoor opgesteld, zoo dat men in deze opgave blijkbaar maar op goed geluk wat namen genomen had! Niet alleen bij Nederland—Tsjecho-Slowa kije heeft het gespannen, maar ook in vrij wel alle andere ontmoetingen is er fel ge streden om de overwinning en moest er ver lengd worden voor en aleer er een defini tief resultaat bereikt was. Volgens het rondenschema van het tor nooi laten wij allereerst de resultaten van de achtste finales volgen: Parijs: FrankrijkBelgië 31 (ruststand 21). Marseille: ItaliëNoorwegen 11 (rust stand 10) na verlenging 21. Straatsburg: BraziliëPolen 44 (rust stand (31) na verlenging 65. Le Havre: NederlandTsjecho-Slowakije 0—0 (ruststand 0—0) na verlenging 03. Toulouse: CubaRoemenië 22 (ruststand 11) na verlenging 3—3. Zweden vrij. Parijs: DuitschlandZwitserland 11 (ruststand 11) na verlenging 11. Reims: HongarijeNederlandsch Indië 60 (ruststand 40). Hongarije en Frankrijk z(jn dus de eenige landen, die zich' direct voor den kwarteind strijd wisten te plaatsen. Italië, Brazilië en Tsjecho-Slowakije kwamen eerst zoo ver, na dat er verlengd was. Tenslotte zullen Duitschland—Zwitserland en CubaRoemenië moeten worden overge speeld. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 9 Juni: Parijs: Duitschland— Zwitserland herhaling achtste finale. Donderdag 9 Juni: Toulouse: CubaRoe menië herhaling achtste finale. Zondag 12 Juni kwart-eindstrijden: Parijs: FrankrijkItalië; Bordeaux: Tsje cho-Slowakije—Bratiliej Antibes* Zweden— Y-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9