Aqmda Weec&eückt OPEL vanai f 1195.- Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koude De spionnageaffaire in Amerika. De blonde vrouw.... Nieuws in 't kort. Nassau Garage - Alkmaar Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht OBDAM OUDESLUIS BROEK OP LANGENDUKl OUDKARSPEL Alkmaar, Woensdag. RECHTSGEDING INZAKE LEVERING ELECTRISCHEN STROOM DOOR DE PROVINCIE AAN DE GEMEENTE. B. en W. schrijven in bijlage no. 85: Aan de leden uwer vergadering deden wij reeds toekomen een afschrift van de tele grammen, gewisseld met de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat in zake de levering van electrischen stroom door de provincie Noordholland aan de ge meente Alkmaar na 31 Mei j.L, den datum, waarop het tevoren geldende compromis zou afloopen. Dank zy de bemiddeling van den minister van waterstaat hebben Ged. Staten zich bereid verklaard, de stroomlevering voort te zetten tot de eindbeslissing in het te voeren rechtsgeding, onder de voorwaar den als tot 31 Mei j.L werden toegepast. Het op dit rechtsgeding betrekking heb bende raadsbesluit d.d. 7 April j.L, nr. 26 werd inmiddels goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 31 Mei 1938, nr. 29. Gedeputeerde Staten hebben aan hunne bereidverklaring de voorwaarde verbonden, dat de gemeente Alkmaar het rechtsgeding aanhangig maakt uiterlijk tegen een rechts dag in Juli 1938. Gelijk u zal gebleken zijn, hebben wij deze voorwaarde aanvaard, waartegen geen enkel bezwaar bestond, om' dat het reeds onze bedoeling was, het rechts geding zoo spoedig mogelijk na het verkrij gen der Koninklijke goedkeuring te doen aanvangen. De ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat hebben erop aangedrongen, dat de gemeente haar medewerking zou verleenen om het geschil rechtstreeks aan hangig te maken bij het gerechtshof en niet eerst by de bevoegde rechtbank, opdat de eindbeslissing binnen zoo kort mogelijken tijd zal kunnen worden genomen en de pro cedure zooveel mogelijk worde beperkt. Ge deputeerde Staten hebben zich tegenover de ministers bereid verklaard, tot een derge lijke beperking der procedure (prorogatie) mede te werken. Wy hebben hieromtrent de meening ge vraagd van den rechtskundigen raadsman der gemeente, mr. A. E. J. Nysingh, te 's- Gravenhage, die ons als volgt adviseerde: „Met betrekking tot uw vraag of de ge meente zonder bezwaar kan medewerken aan het aanhangig maken van de procedure rechtstreeks door prorogatie by het Hof, deel ik u mede, dat zulks naar myn meening ongewenscht is. De wet heeft nu eenmaal een regeling getroffen, waardoor alle be langrijke zaken in twee feitelijke instanties worden behandeld, die regeling heeft groote voordeelen bij het tot klaarheid brengen van de zaken, waarvan ik niet gaarne afstand doe. Alleen wanneer het zeer eenvoudige De groote federale jury te New York heeft gisteren bij de voortzetting der getui- genverhooren in de spionnagezaak vier soldaten behoord van het Amerikaansche leger uit de kazernes in de omgeving van New York. Vernomen wordt, dat de geheimzinnige blonde vrouw, die herhaalde malen voor de groote jury gehoord is en die beschouwd wordt als de belangrijkste getuige, Eleanor Boesma is, afgestudeerd van het Hunter- college en vroeger studente aan de Ber- lijnsche universiteit. Volgens de New York Sun was zij tijdens een reis aan boord van een Duitsch schip in contact getreden met den leider van de groep Duitsche spionnen in de Vereenigde Staten en vervolgens met sommigen hunner door zijn tusschen komst. Gisteren heeft de groote jury Danelson weer gehoord, den teekenaar van de ijzer gieterij Bath Iron Works in Bath jn den Staat Maine. Ook William Drechsen werd gehoord, de directeur generaal van de Nord- Deutsche Lloyd. Ontploffing in kruitfabriek. - In een kruitfabriek in de Lissabonsche voorstad Chelas is het gistermiddag tot een ernstige ontploffing gekomen, waarbij twee gebou wen vernield werden. Tot dusverre zijn twee dooden geborgen. De oorzaak der ontplof fing is nog niet opgehelderd. Nader wordt gemeld, dat er vier vrou wen gedood zyn, terwijl een persoon werd gewond. Het ongeluk deed zich voor tijdens het vervoer van kruit. Joden in Weenen gearresteerd. - Tij dens Pinksteren, zoo wordt gemeld, zyn er te Weenen tal van joden gearresteerd. Van officiëele zijde bewaart men het stilzwij gen ten aanzien van het aantal arrestaties. In bevoegde kringen echter stelt men het aantal van degenen, die uit Oostenrijk al leen naar het concentratiekamp van Dachau vervoerd zyn op 7190. Ter dood veroordeeld. - Het gerechts hof te Lwow in Polen heeft twee commu nisten, die een moord hadden begaan, ver oordeeld tot den dood door den strop. Een mirakel? - De Poolsche dagbladen maken melding van een wonderbaarlijke gebeurtenis, die zich heeft voorgedaan in het dorp Chutski, in het district Radom, waar een onbekende met een steen het beeld van de H.Maagd getroffen had. Op het ge laat van het beeld, ter plaatse waar de steen het geraakt had, ontstond iets als een bloe ding in den vorm van een rood stigma. De roode vlek verdween niet, ofschoon vele ?e- loovigen gepoogd hebben haar af te was- schen. Dit phenomeen heeft diepen indruk gemaakt en talrijke pelgrims aangelokt. De kerkelijke autoriteiten stellen een onder zoek in. rechtsvragen betreft heeft het geen bezwaar een zaak bij prorogatie aan te brengen; in een zaak zooals de uwe, die en in feiten en in rechten ingewikkeld is te achten, en waarin de door de Provincie te voeren ver dediging ons nog in het geheel niet bekend isik herinner u er aan dat aan u de ken nisname van hooggeleerde adviezen, welke de Provincie zou hebben verkregen, is ont houden bestaat m.i. stellig geen aanlei ding van den gewonen rechtsgang af te wij ken". Met het oog op dit advies achten wij het raadzaam, dat de gemeente den gewonen weg van rechten volgt en zich van medewer king tot prorogatie onthoudt. Nu de raads man der gemeente zich zoo positief tegen prorogatie uitspreekt en er voor de gemeente zoo groote belangen op het spel staan, mee- nen wij dat de gemeente voor een bekorting van de procedure en een afwijking van den door de wet aangegeven rechtsgang de ver antwoordelijkheid niet mag aanvaarden. Wij stellen er evenwel prijs op, dat uwe vergadering zich hieromtrent uitspreekt en stellen u mitsdien voor ons te machtigen, 'aan de ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat mede te deelen, dat de ge meente op de door haar rechtskundigen raadsman aangevoerden gronden er niet toe kan medewerken, dat het geschil tusschen de gemeente en de provincie Noordholland inzake de levering van electrischen stroom overeenkomstig artikel 329 van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering dadelijk ter kennis wordt gebracht van het gerechtshof. Spoedshalve zal dit punt aan de orde wor den gesteld in een tegen 9 Juni a.s. des avonds te 7 uur, uitgeschreven raadsverga dering. CLARA C. COCK. t Gister overleed te Den Haag op 52-jarigen reef tijd mevrouw Clara C. Westerbaan Cock. Toen ons blad in 1905 onder den heer Andriessen dagblad werd, werd zij aan de redactie van onze courant verbonden. Ook onder den heer Bruins was zij geruimen tijd als zoodanig werkzaam, ook als rechtbank verslaggeefster. Steeds heeft zy haar werk met groote opgewektheid verricht en onge twijfeld zullen vele lezers zich haar blij moedige persoonlijkheid by de talrijke ver gaderingen, die zij heeft verslagen, nog wel herinneren. Na haar huwelijk vestigde zij zich in Den Haag. maar ook daarna bleef zij belang stelling toonen voor haar geboortestad, waar haar vader destijds leeraar aan de Cadetten school was. Wij zullen aan haar de prettige herinneringen bewaren. De crematie van het stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag op Westerveld plaats vinden. TERAARDEBESTELLING H. LINDEBOOM. Op de algemeene begraafplaats te Schoorl werd hedenmiddag onder belangstelling uit intiemen kring het stoffelijk overschot van den heer H. Lindeboom, oud-schoolhoofd en bekend koordirigent, ten grave gedragen. Onder de belangstellenden merkten wij op den secretaris der gemeente Bergen, den heer G. Taapken, de heeren D. L. Daalder en A. M. de Lange, resp. voorzitter en secre taris der Berger Schoolvereeniging, een de putatie van de mannenzangvereeniging Har- pe Davids uit Amsterdam, een deputatie van het mannenkoor Orpheus te Alkmaar, de heeren Smidts, hoofd der school te Oudorp, J. Duinker, waarnemend directeur van de Berger Schoolvereeniging, leeraren en leeraressen van deze school en de kunst schilders Ponstij n en Germen de Jong. De baar was met een vijftiental kransen en bloemstukken bedekt, waaronder van Harpe Davids, Orpheus en oud-leerlingen. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd door den inspecteur van het L.O., den heer Vrijburg, die herinnerde aan zijn ambtelijk bezoek in October 1929 aan de school van den heer Lindeboom. De heer Lindeboom gaf toen les in aard rijkskunde aan de leerlingen van de zesde klas. De warme belangstelling van de leer lingen stempelde den heer Lindeboom toen reeds voor spr. tot een belangrijk onder wijsman. In mij zoo zeide hij ontwaak te spontaan de wensch, de vriendschap van dezen man te winnen en spontaan werd deze door den heer Lindeboom aan mij gegeven. Deze vriendschap is gegroeid en ik had mij voorgenomen, om ook na mijn ambtelijke periode die vriendschap voort te zetten. Dit heeft niet zoo mogen zijn; de heer Linde boom zal rusten op dit vredige kerkhof, waar de vogels zingen, die hij zoo graag hoorde. Noode zullen wij hem missen. Moge het de weduwe tot troost zijn, dat wij hem nimmer zullen vergeten en ons steeds de vraag zullen stellen by ernstige levensvra gen: hoe zou Lindeboom daarover hebben gedacht? Namens de koorvereeniging Harpe Davids sprak hierna de heer Cauveren, die ver zekerde, dat de leden van Harpe Davids Maandagmorgen over het verscheiden van den heer Lindeboom ernstig geschokt waren, want altijd was de overledene voor de ver- eeniging een vader geweest. Enkele jaren is de heer Lindeboom geen directeur meer, maar nimmer zal de vereeniging de dertien ;aren van zyn directeurschap vergeten, want de glorieteekenen, die het vaandel sieren, zijn veroverd onder zijn leiding. Altijd is de heer Lindeboom eenvoudig gebleven; nimmer stond hy toe, dat in de vereeniging gesproken werd over den zang van andere vereenigingen op concoursen en steeds zei hij: Jongens, we zyn er nog niet! Toen voor drie jaar de heer Lindeboom heen ging als directeur, was het voor on3 een avond, waarop wy ons allen gebroken voelden. Wy beseffen, dat de weduwe een goeden man heeft verloren. Donderdagavond willen wy den over- Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Tweelingbroers (hum.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De stervende zwaan (dansfilm); hoofd rollen Yvette Chauvire en Janine Charrat. Toegang voor alle leeftijden. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Orkaan (rom.-sens.); hoofdrollen Jon Hall en Doro thy Lamour. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Marine-pronkstukken (Am. marinefilm); hoofdrollen Robert Young, Florence Rice, James Stewart e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Gew. 800 K.G. Benz. 1 op 12. ledene op onze repetitie door het zingen van Beati Mortuï van Mendelsohn gedenken. De heer Corn. Jonker sprak hierna als collega en herinnerde er aan, hoe in Alk maar by Orpheus nog steeds gesproken wordt over de groote successen onder het directeurschap van den overledene. Steeds, wanneer ik u sprak, aldus spr. ben ik van u gegaan met een goeden raad of goeden wensch. Voor veertien dagen schonk gij mij uw geheele verzameling koorparti turen en misschien is deze daad van u een profetie geweest van uw heengaan Ik hoop, dat uw muziek nog veel gezongen zal worden en verzeker dat uw directeur schap een lichtend voorbeeld zal blijven. De heer Hartog sprak namens Orpheus. Hij herinnerde er aan, hoe in 1906 de heer Lindeboom spontaan tot directeur benoemd werd, omdat men wist, dat het koor van hem veel zou kunnen leeren. Jarenlang is hij directeur geweest en steeds waren zijn repe tities een genoegen. Het eeremetaaL dat aan ons vaandel hangt en het is nog al wat werd alleen veroverd onder de eminente leiding van den overledene. Van de thans 80 leden tellende vereeniging zijn er nog slechts vier of vijf, die vanaf de oprichting lid zyn, maar nog steeds wordt er in Orpheus over den heer Lindeboom gesproken. Want gemakkelijk was hij niet; van het zaad, dat hij heeft uitgestrooid, plukken we nu nog de vruchten. Orpheus zal op den eerstvolgenden repe titie-avond zijn nagedachtenis eeren door het zingen van Ecce quo modo Moritur van Handel. Prof. Lindeboom sprak hierna namens de familie een dankwoord. Persoonlijk richtte hy nog tot den ontslapene een woord van dank voor de 40-jarige vriendschap, waarin hij veel van zijn neef had geleerd. Linde boom, zoo zeide hij, zal een groote leegte na laten omdat hij een groote plaats innam in ons aller hart. Moge het de naaste familie tot troost zijn, dat zoovelen den overledene op zyn laatsten gang zijn gevolgd en dit niet uit een kouden plicht, maar uit de inwendige kracht van het hart. Hierna was de plechtigheid geëindigd. De heer Lindeboom, die hedenmiddag be graven werd, overleed Zondag in het Cen traal ziekenhuis alhier. De heer Lindeboom was voor een 30-tal ;aren schoolhoofd te Oudorp en de eerste koordirigent van het Mannenkoor Orpheus, dat onder zijn leiding vele lauweren oogstte. Na enkele jaren werd de heer Lindeboom benoemd tot schoolhoofd te Amsterdam. Hij werd als koordirigent bekend toen hij de leiding kreeg van de onderwijzerszangver- eeniging D.O.Z.O., een uitstekend gemengd koor, dat vele nieuwe werken uitvoerde. Wijlen de heer Lindeboom was ook dirigent van de „Stem des Volks" te Zaandam, de Joodsche Mf.nnenzang vereeniging „Harpe Davids" en de „Stem des Volks" te Utrecht. De overledene maakte vaak deel uit van de examencommissies voor de onderwijzersakte, waarin hy het vak muziek voor zyn rekening nam. Voor een vijftal jaren, bij het beëindigen van zijn onderwijzersloopbaan, vestigde de heer Lindeboom zich in Bergen, waar hij een paar jaar de leiding van de zangklasse aan de Berger Schoolvereeniging op zich nam en geruimen tijd als waarnemend direc teur optrad. EEN SPOEDVERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Donderdagavond om 7 uur zal de Raad in spoedvergadering bijeen komen. Er dient namelijk op korten termijn allereerst een beslissing te worden ge nomen over de vraag of de gemeente die thans de toestemming van het Rijk gekregen heeft om tegen de provincie inzake de electriciteitskwestie te mogen procedeeren bereid zal worden gevon den de eerste instantie de behandeling voor de Haarlemsche rechtbank over te slaan. De regeering heeft dit voorgesteld ter bespoediging van den gang van zaken en het is te begrijpen, dat de Provincie daarop waarschijnlijk zal hebben aangedrongen. Men zou van die zijde met voorbijgaan van de eerste instantie, de zaak dadelijk voor het Amsterdamsche Gerechtshof willen brengen, maar de gemeente heeft geen haast en zal zeker gebruik willen maken van alle haar toekomende rechten. B. en W. hebben ten deze advies inge wonnen van den rechtskundig adviseur der gemeente mr. Nysingh te 's-Graven- hage, die het college heeft aangeraden er niet toe mede te werken dat in het komende proces de behandeling voor de Haarlemsche rechtbank wordt overge slagen. Het is niet te verwachten, dat de Raad die geen enkele reden heeft om van het advies van den stads-advocaat af te wijken anders zal besluiten, zoodat wel vast staat, dat het voorstel van B. en W. om de rechtbank niet over te slaan, zal worden aangenomen. Mijnhardtjes (dit zjjn hartvormige cacheta) helpen snel en goed. 1 >oos ct. 1'roeMoos 10 ct. Zooals gewoonlijk bij deze procedure kwestie, zal een en ander hoofdzakelijk wel weer in geheime zitting besproken worden. Verder is er voor deze vergadering de kwestie van de verlaging van het abonne ment der radio-distributie. De gemeente, die dezen dienst vrijwel geheel heeft afgeschreven, achtte dit jaar het oogenblik aangebroken de abonne mentsprijzen van 2 tot 1.50 per maand 0.40 per week) te verlagen. De regeering heeft daar geen genoegen mee genomen en de verlaging afgewezen blijkbaar met de overweging, dat het bijna noodlijdende Alkmaar niet noodeloos in komsten mag prijs geven. Evenwel stelt men zich in Alkmaar op het standpunt, dat juist een behoorlijke abonnementsverlaging oorzaak kan zijn dat er zich meerdere abonné's aanmelden en de opbrengst van dezen dienst dus ver groot zal kunnen worden. Alkmaar heeft zich dus tegen deze weigering verzet en het resultaat is geweest, dat de regeering geen bezwaar zal maken als de verlaging voor dit jaar op 0.25 per maand wordt gesteld, zoodat de abonnementsprijzen dan worden 1.75 per maand 0.45 per week). Ook daarover zal de Raad Donderdag avond een besluit hebben te nemen. Is ei nog tijd over en die is bij een avondvergadering altijd te vinden dan zullen de geloofsbrieven van den heer Mak onderzocht Worden en natuurlijk zal bij den aanvang der vergadering de nestor van den raad, wijlen de heer Govers, in passende bewoordingen herdacht worden De desbetreffende bijlagen zijn, terwijl wij dit schrijven, nog niet in ons bezit, maar zullen waarschijnlijk nog in dit nummer van onze courant worden meege nomen. PRIJS BEHAALD. Op het zangconcours, den tweeden Pink sterdag te Texel gehouden werd onder leiding van den heer J. F. de Haas, door het Ned. herv. kerkkoor een eersten prijs behaald in de eere-afdeeling met 301 pun ten en door „de Lofstem" in de vierde afd. een tweeden prijs met 275 punten. (Ver beterde opgave). PRIJZEN BEHAALD. Nadat het fanfarecorps „Eensgezind heid" te Heiloo de vorige week in Wierin- gen reeds een eersten prys in de afdeeling „Uitmuntendheid" had behaald met niet minder dan 378 punten, heeft Zondag de afdeeling jeugdfanfare „Jonge Eensge zindheid" in Oostzaan een eersten prijs behaald met 348 punten. PETROLEUMVERGASSER TE HENSBROEK OMGEVALLEN. Door het omvallen van een petroleum- vergasser brak gistermorgen om ongeveer 4 uur brand uit in de arbeiderswoning van den heer Zwagerman te Hensbroek, be woond door diens arbeider den heer de Ja ger. Het perceel brandde geheel af. Het be lendende huis van den heer Nap vatte even eens vlam, maar kon behouden worden, hoe wel de noordzijde van de kap verbrandde en veel waterschade aan den inboedel werd gekregen. Burgemeester Kooiman was op het terrein van den brand aanwezig. EEN VEELBELOVEND JONGMENSCH! De 13-jarige KI. Kr., te Egmond aan Zee, werd betrapt op het lichten van eep winkellade, waarna tevens aan het licht kwam, dat hij zich reeds meer dere méden aan eenzelfde feit had schuldig gemaakt. Ondanks zijn jeugd ging hy daarbij zeer geraffineerd te werk. Hij haalde b.v. een kan melk in den winkel en wist, dat die melk eerst van achter gehaald moest worden. In dien tusschentijd greep hy het geld uit de winkellade en betaalde dan den melkhandelaar met zyn eigen geld! De jongeman, die reeds meer op zijn ge weten heeft, moest dezer dagen bij den ambtenaar der reclasseering komen. Hij ging echter niet, maar maakte dienzelfden dag van de gelegenheid gebruik om zijn slag te slaan en een winkellade te lichten. Veel indruk heeft het feit, dat hij voor een strafbaar feit vervolgd wordt, blijkbaar nog niet op hem gemaakt! RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Mei 1938 tot stand gekomen: 2100 G. L. v. d. Post, Kanaaldijk 7; 2931 R. Kok, Kooltuin 25; 3017 ir. C. in 't Veld, Bergerweg 142; 3156 Fa. H. Brüggemann, Laat 125; 3207 Rijksinspectie voor de Werk verschaffing in Noordholland (N), Kenne- merpark 25; 3415 Aannemingsmaatschappij de Moei en Hermes N.V., Directiekeet op het terrein van Ter Coulster te Heiloo; 3502 P. Kokkes, Macl. Pontstraat 1; 3536 mej. N. H. Keijsper, Emmastraat 31; 3593 J. Sluys, Rochdalestraat 23; 3604 R. Geus, Koorstraat 13; 3609 G. Vrijer, Kennemerstraatweg 491A, Heiloo; 3618 C. Brouwer, Kennemerstraat weg A233, Heiloo; 3755 N.V. N.A.C.O., Ge bouw Vroom en Dreesmann; 3860 L. Prins Ritsevoort 21; 4377 J. Eldering, Emma straat 17. DOOR SPOORBOOMEN VERWOND. Men schrijft ons uit Obdam: Maandag had de heer Stroomer te Scher- meer het ongeluk in aanraking te komen met een dalenden spoorboom van den over weg alhier. Met een groote hoofdwonde werd het slachtoffer in het nabijzijnde café Dekker binnen gedragen, waarna dokter Lohman geneeskundige hulp verleende. Hierop is de heer Stroomer per auto naar zijn woning vervoerd. Betreffende de schuldvraag hebben we ons tot het personeel van het station gewend van waaruit de overwegboomen worden bediend. Hoewel we hiervan wel overtuigd Zwakke tot matige zuidelijke tot weste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waar schijnlijk regen of onweer; buien en veel koeler in het oosten; in het westen weinig of geen regen; iets koeler. Meer bewolkt. De oceaan-depressie verplaatste zich noordwaarts. Het centrum ligt thans tus schen IJsland en de Faroër. Zij oefent haar invloed nog uit over de Britsche eilanden, naar Noorwegen en over het Engelsche ka naal en de Noordzee, waar de bewolking zwaar en de temperatuur lager is. Voor morgen wordt voor ons land ook eenige daling van temperatuur verwacht, vooral in het oosten, waar aanvankelijk regen- of onweersbuien nog waarschijnlijk zijn. Overigens zal de lucht vermoedelijk gedeeltelijk be wolkt zijn me', een zwakken tot matigen zuidelijken tot westelijken wind. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.48 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd), Juni Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. vjn. n.m. 8 0.27 1.02 9.02 9.47 9 1.33 2.06 10.05 10.45 10 2.31 3.02 11.00 11.39 11 3.16 3.40 11.48 12 3.53 4.17 0.19 0.38 waren verzekerde men ons dat de schuld van dit ongeval geheel op rekening van den getroffene dient te worden gesteld, omdat steeds vroegtijdig vóór het neer laten der boomen het stopteeken wordt gegeven. Ondanks het feit dat dit stopteekentoestel o.L niet bijzonder opvallend is en zeker voor het snelverkeer van de richting Alk maar, meenen ook wij dat fietsers by eenige oplettendheid bij den overweg alhier voor geen bijzondere moeilijkheden zullen komen. DIERENBESCHERMING. De inspecteur van Dierenbescherming ver zoekt ons te plaatsen: Wij zoeken een goed tehuis voor een Fransche buldog; is anders bestemd voor het gaskastje. Niet geschikt voor kinde ren. Het fraaie dier moet worden afgemaakt wanneer er geen liefhebber blijkt te zyn. Zwervend aangetroffen in de v. d. Mey- straat is een cypersch poesje. Tusschen 6J4 en 7)4 uur kunnen liefheb bers of de eigenaar zich vervoegen bij den heer C. Verwer, Inspecteur van Dierenbe scherming, Baanstraat, Alkmaar. NEDERLANDSCH LEGER DES HEILS. Naar elders in dit nummer blijkt, zijn er voor de afdeeling Alkmaar van het Ned. Leger des Heils aan de Hekelstraat C 9, nieuwe officieren aangesteld. De kolonel, G. J. Kerkhoven van het hoofdkwartier zal deze officieren in een openbare bijeenkomst Vrijdagavond instal- leeren. Te veel bollen. Bij een tulpenkweeker alhier is onder toezicht van een ambtenaar een hoeveelheid bloembollen gerooid, welke volgens de ver gunning te veel zou zijn verbouwd. Proces verbaal is opgemaakt. Oprichting tooneelvereeniging. Alhier is opgericht een tooneelvereeni ging „Animo". Het bestuur is samengesteld als volgt: P. Paarlberg, voorzitter; J. W. Metzelaar, secretaris en mevr. Geerligs, penningmees teres. Aanbesteding, De uitslag van de door de Langendyker Groentencentrale alhier gehouden aanbeste ding van de levering van 18000 groote en 8000 kleine pootjesbakken was, dat de heer M. de Waard, alhier, laagste inschrijver was voor de groote, tegen 15 per 100 stuks en de Rotterdamsche kistenfabriek te Rotter dam de laagste voor de kleine kistjes, tegen 8.20 per 100 stuks. De levering werd aan de laagste inschrij vers opgedragen. Eerste prijs behaald. De chr. mannenzangver. De Lofstem, alhier, heeft op het te Tiel gehouden con cours een eersten prijs behaald. Een hond verdwaald. Bij A. Swager, Dorpsstraat, alhier is een mooie zwarte herdershond (vermoedelijk Groenedaler) komen aanloopen. H. L. O.-diploma kan by solliciteeren den doorslag geven.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2