LAATSTE BERICHTE AMSTERDAMSCHE BEURS Jkovuiciaal Tlieuws Bij Examens en gebruike men de Openbaar Optreden, Gejaagdheid, Onrust int Zenuwstillende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje *0 en /3 ct. NOORDSCHARWOUDE SCHOORL ZÏÏPE OUDORP KOEDIJK OiucQzdüke. Stand u/* 2 DERDE BÏ.AD. «ONGECORRIGEERD). DOODEL1JK MOTORONGELUK. Door tot dusver onopgehelderde oorzaak is vanochtend de 29-jarige ongehuwde monteur D. B., van Bemmel, wonende te Alphen aan den Rijn, met zijn motorrijwiel op den Steekterweg onder die gemeente, komen te vallen, waarbij hij vrijwel op slag werd gedood. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE TYPOGRAFENBOND. 61ste bondsvergadering. Hedenmorgen is te Haarlem de eerste zitting van de 61ste bondsvergadering van den algemeenen Nederlandschen typogra fenbond, welke drie dagen zal duren, ge houden. In zijn openingsrede zeide de bondsvoor zitter, de heer B. Ponstein, dat het een zeer verheugend verschijnsel is, dat het ledental in de laatste paar jaren is toegenomen. Met voldoening kon voorts worden vast gesteld, dat in 1938 de veeljarige teruggang van de arbeidsloonen niet alleen tot stil stand kwam, maar dat men in staat bleek deze weer in opwaartsche richting te brengen. Niet minder reden tot voldoening geeft, de beperking van het aantal overuren. Wat den bedrijfsraad voor het boekdruk- kersbedrijf betreft, heeft het er den schijn van dat de huidige minister van sociale zaken de bedrijfsradenwet een kans wil geven zijn niet te bewijzen. Een poging daartoe is te zien in de kort geleden voorgestelde en door de Tweede Kamer aanvaarde wijziging van de be drijfsradenwet, waardoor de mogelijkheid ontstaat, dat een bedrijfsraad over econo mische aangelegenheden advies zal kunnen uitbrengen. Tot oprichting van een bedrijfsraad voor het boekbindersbedrijf is het nog niet ge komen. Wel hebben daarover enkele be sprekingen plaats gehad, doch deze leidden totnogtoe tot geen resultaat. TROEPENCONCENTRATIES BIJ HANKAU. Het Japansche leger, de vloot en de lucht macht hebben heden een verrassende aan val gedaan op de stad Nangking. Sterke Chineesche troepenconcentraties aan de spoorlijn PeipingHankau doen vermoeden, dat een groote veldslag bij Hankau op komst is. De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken sprak heden de bewe ring tegen, als zou Japan in China streven naar een bedrijfsmonopolie, met uitschake ling der markten van derde mogendheden. De handel in het Yangtsegebied, aldus de woordvoerder, is op het oogenblik alleen stilgelegd met het oog op de noodige mi litaire verrichtingen. VROEGERE BURGEMEESTER VAN WEENEN IN CONCENTRATIEKAMP GESTORVEN. Naar te Miinchen gemelu wordt, is Richard Schmitz, de vroegere anti-nat.- socialistische burgemeester van Weenen, in het concentratiekamp van Dachau, aan'n kankeroperatie, gestorven. Dr. Schmitz was sterk tegen de nazi's gekant, en nog in Februari heeft hij zijn meeningen dienaangaande in een openbare vergadering geuit. Na de „Anschluss" werd hij, op 11 Maart j.L van zijn burgemeester- post ontheven, en den volgenden dag in hechtenis genomen. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteren is te Kwintscheul (Z.H.) het vierjarig meisje M. van der G. bij het spelen in de Lange Wetering geraakt en verdronken. Na twintig minuten werd het lichaam van het kind opgehaald, waarna een dokter nog geruimen tijd heeft gepoogd de levensgeesten door kunstmatige adem haling op te wekken, hetgeen echter niet mocht baten. voortgang kunnen vinden, op meerdere be langstelling van het publiek gerekend moet kunnen worden. Voorts bracht spr. den burgemeester van Schoorl hartelijk dank voor zijn volle mede werking, welke door de Vereeniging ten zeerste op prijs wordt gesteld, daar zonder die medewerking het slagen der draverijen niet mogelijk is. Automobilisme. COUREUR RIJDT OP TOESCHOUWERS IN. Tijdens de races om den grooten automo- bielprijs te Rio de Janeiro is een door een Braziliaan bestuurde auto op de menigte ingereden. Er werden vijftien personen ge wond. Twee hunner hebben zware verwon dingen bekomen. Zweefvliegen. VAN YPENBÜRG NAAR BRUSSEL. De zweefvlieger J. van der Meer uit Lei den heeft Zondag een fraaie zweefvlucht van Ypenburg naar Brussel gemaakt. Te ongeveer elf uur bracht een motorvliegtuig zijn zweeftoestel PH 78 „Sunlight" op 600 meter hoogte boven Ypenburg, vanwaar van der Meer verder op eigen gelegenheid den tocht naar de Belgische hoofdstad on dernam. Te ruim twee uur namiddag landde hij vlot op het vliegveld Haren bij Brussel. Tegen zes uur namiddag is van der Meer weder vandaar vertrokken, thans gesleept door de inmiddels van Ypenburg ontboden PH-AJE, die hem om ruim half acht des avonds op Ypenburg terug deed zijn. Van der Meer, die met deze zweefvlucht YpenburgBrussel zijn zilveren C-brevet heeft verworven, werd bij zijn terugkomst met bloemen gehuldigd. Hiertoe was alle aanleiding, daar hij al zwevende zelfstandig 130 K.M. binnen drie uren heeft afgelegd, terwijl een afstand zweefvlucht van 50 K.M. reeds voldoende zou zijn geweest voor het zilveren C-brevet. Wij vernamen nog, dat van der Meer die zijn geheele zweefvliegopleiding op Ypenburg heeft genoten op zijn solo vlucht boven den Waterweg tot een hoogte van 200 meter was afgezakt en dat hij daarna geleidelijk weder is gestegen, een maal zelfs tot 1400 m. hoogte. De PH 78 is van het type Rhön-Bussard. V i s s c h e n. HENGELWEDSTRIJD „VISCHLUST". Bovengenoemde hengelsportvereeniging hield Zondagmorgen haar eersten wedstrijd in het vischwater rondom de Kerkmeer. De vangst was zeer slecht waarvan de koude noorden wind vermoedelijk oorzaak was. Door de 25 deelnemers konden slechts 76 baarzen worden bemachtigd, waaronder maar enkele maatbaarzen. De uitslag luidde als volgt: le pr. D. de Vries, grootste baars 29.2 c.M.; 2e pr. J. Zon, 10 stuks; 3e pr. W. de Vet, 6 stuks; 4e pr. D. Pastoor, C stuks; 5e pr. A den Das, 5 stuks; 6e pr. C. de Boer, 5 stuks; 7e pr. J. Barsingerhorn, 4 stuks; 8e pr. P. Rol, 4 stuks; 9e pr. P. Rempt, 4 stuks; 10e pr. P. de Heer, 3 stuks; 11e pr. G. Nieuwland, 3 stuks; 12e pr. K. Slot, 3 stuks; 13e pr. A. den Das, 2 stuks; 14e pr. J. Jongerling, 2 stuks; 15e pr. H. Slikker, 2 stuks; 16e pr. W. Sevenhuyzen Hz., 2 en 17e pr. C. Jonker, 2 stuks. Schaken. HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE NOORDWUK. Beide landgenooten remise. De resultaten van de partijen, gespeeld in de vierde ronde van het tornooi te Noord- wijk luiden: PircEu we BogoljubovSpielmann afgebroken in ge lijke stelling. TartakowerSchmidt afgebroken in be tere stelling voor Tartakower. KeresEliskases afgebroken met geringe winstkans voor Keres. LandauSir. G. A. Thomas V, De stand luidt thans:: 1. Eliskases 2)4 punt plus 1 afgebroken partij. 2. Sir. G. A Thomas 2 punt. 3. Keres 2 punten en 1 afgebroken partij. 4. en 5. Schmidt en Euwe beiden 1% punt en 1 afgebroken partij. 6. Pirc 1)4 punt 7. en 8. Spielmann en Bogoljubov 1 punt en 2 afgebroken partijen. 9. Landau 1 punt en 1 afgebroken partij. 10. Tartakower y3 punt en 1 afgebroken partij. Noordermarktbond. In de maand Mei was de omzet van de veilingsvereeniging De Noordermarktbond alhier 18.476; verleden jaar was de omzet in dezelfde maand 40.755. De omzet van het seizoen 19371938 was aanmerkelijk hooger dan het voorgaande. Er werd voor 430.000 meer geveild dan in het seizoen 19361937. Aan de normale omzet is men echter nog lang niet toe. Bestuurdersbond. Naar wij vernemen, is in de vergade ring van den Langendijker Bestuurdersbond de steunregeling voor de kleine tuinders besproken. Het werd gewenscht geoordeeld, dat degenen, die zich voor dezen kleinen tuinderssteun hadden aangemeld niet meer als waarnemers in het vrije bedrijf werden toegelaten. Het is een ongezonde toestand, dat bijv. tuinders zelf op een fabriek gaan werken en hun land laten baggeren door een werkloos arbeider, De gevoerde actie voor verbetering van de toestanden in de werkverschaffing aan den Proefpolder van het Geestmerambacht werd uitvoerig toegelicht. Men heeft nu vrijwel bereikt, dat de loonen ongeveer 25 cent per uur zijn. De wijze van uitvoering der werkzaamheden is nog steeds dezelfde gebleven. Toen de vertegenwoordigers van NW en Bestuurdersbond het werk hebben bezocht, mochten zij niet met de arbeiders spreken. Ook weigerde de opzichter de ge vraagde inlichtingen te verstrekken. De vaststelling van de loonen geeft nog reden tot klachten. Er wordt soms maar wat gedaan. Zoo werd een ploeg medegedeeld, dat men 20 cent per uur had verdiend. De arbeiders maakten hiertegen bezwaar, aan gezien zij een kwartje per uur, het basis uurloon wilden verdienen. Na veel praten werd eindelijk het loon met een paar cen ten verhoogd; toen dit nog niet tot een kwartje was gekomen hadden de arbeiders weer bezwaren; tenslotte werd 26 cents per uur uitbetaald. Er is thans ook een ploeg, welke 34 cents per uur heeft gekre gen, hoewel volgens tarief misschien de helft was verdiend. Dit zou tot gevolg kun nen hebben, dat de gevraagde prestaties vergroot zouden worden, hetgeen niet uit te voeren is, aangezien de menschen na afloop van het werk doodop zijn. Er zal een ste vige actie moeten worden gevoerd voor de uitbetaling van een loon gelijk aan het basis-uurloon bij goed werken en bij extra hard werken tot 10 pCt. daar boven. Men zal op verbetering van het systeem der Heide Maatschappij blijven aandringen. Op de onbillijkheid van deze wijze van uitvoe ring is bij diverse instanties van de bewe ging de aandacht gevestigd. Aan de gemeentebesturen zal gevraagd worden, aan den minister te willen verzoe ken, het basis-uurloon te verhoogen met 2 cent, in verband met de geldende contract- loonen. Aan de andere organisaties zal men adhaesiebetuiging op deze verzoeken vra gen. Voorts zal aangedrongen worden op ver korting van de termijn van stopzetting der werkverschaffing. Tengevolge van de droogte en de grootere werkloosheid zullen lang niet alle werkloozen in het vrije be drijf kunnen worden geplaatst. Aangedron gen zal worden, op een soepele toepassing, waaraan de gemeentebesturen heel wat kunnen doen, aangezien volgens den minis ter niemand van steun of werkverschaffing zal worden uitgesloten. Kermis. Zondag is in Schoorl de kermis geopend. Deze driedaagsche Kermis is niet slechts voor de ingezetenen een groote attractie, doch ook voor velen in de omgeving. Het was dezen eersten Kermisdag wel zeer druk. Uiteraard vond dat mede haar oorzaak in het feit, dat de kennis een aanvang nam onmiddellijk na den afloop van de zeer ge slaagde kortebaandraverij, waardoor een talrijk publiek zich nog op de kermis ging vermaken, doch ook vele jongeren zijn uit sluitend voor de kermis naar Schoorl geto gen. Op de kennis terreinen van de heeren Schuijt en Swaan was de belangstelling zeer groot en jong en oud vermaakten zich in de verschillende kermis-vermakelijkheden als cake-walk, zweefmolen enz., terwijl in de zalen van de Rustende Jager en de Roode Leeuw zeer druk werd gedanst. De eerste Kermisdag in Schoorl mag on getwijfeld geslaagd genoemd worden, ter wijl de programma's voor den Kermismaan- dag in de verschillende café's van dien aard zijn, dat ook dan een groote belangstelling wordt verwacht. Luchtbeschermingsdienst. Vrijdagavond werd ten raadhuize dezer gemeente onder leiding van den burgemees ter een bijeenkomst gehouden van verschil lende personen ter bespreking van het voor deze gemeente ontworpen luchtbe schermingsplan. De burgemeester zette het doel en de werkwijze van den luchtbescher mingsdienst uiteen waarbij spreker er den nadruk op legde dat deze dienst geen mili tair karakter draagt. Hoewel van harte werd gehoopt, dat de luchtbeschermings dienst nimmer zal behoeven op te treden, werd algemeen het nut van een goeden luchtbeschermingsdienst ingezien en zegden alle ter vergadering aanwezige personen hun medewerking toe. Voor de te vormen diensten zal een beroep op de ingezetenen word engedaan. Ingekomen personen. P. A. Idema, R.K., reiziger, en echtgenoote, Burgemeester G. Bosstraat E 21, van Broek op Langendijk. W. E. M. Rensen, R.K., z.b., Halvemaansbrug C 7, van Amsterdam. B. Doornbos, N.H., z.b., en gezin, Kanaal dijk E 21, van Zuid- en Noordschermer. S. de Vries, geen, koopman in manufacturen, en gezin, Kievitstraat E 10, van Hoorn H. van Manen, G.K., landarbeider, en gezin, Oudorperweg C 21d, van Oterleek. Jac. Bakker, D.G., kaaspakhuisknecht, en gezin, Oudorperweg C 21e, van Ursem. F. J. J. Ouwens, geen, chauffeur, en echtgenoote, Breelaan C 20, van Alkmaar. M. Bijl (echtg. C. J. van Latum), R.K., z.b., Frie- scheweg E 63, van Bergen (N.H.) E. K. A. Koning (echtg. N. Kuiper), R.K., z.b., Omval D 12, van Beemster. C. J. van Latum, R.K., timmerman, Friescheweg E 63, van Alkmaar. S. Bleeker, R.K., kaasmaker, en echtgenoote, Burgemeester G. Bosstraat E 30, van Abbekerk. W. M. Veldman, R.K., tuinknecht, en gezin, Oudorperweg C 21a, van Alkmaar. M. Petiet, geen, kaaskoopersknecht, Burgemeester G. Bos straat E 25 van Oosthuizen. N. Blokker (echtg. M. Petiet), geen, z.b., Burgemeester G. Bosstraat E 25, van Castricum. Vertrokken personen. H. Oort, H.A.Z., schoenmaker, en dochter, van Kievitstraat E 38 naar Deventer. N. Kindt (echtg. J. Schrier), N.H., z.b., van Heerenweg B 9, naar Alkmaar. R. de Jong, N.H., boerenknecht, van Zuidervaart D 24, naar Smallingerland. H. Voerman, N.H., vrachtboot-kapitein, en kinderen, van Burgemeester G. Bosstraat E 33, naar Alk maar. P. Makkinga, N.H., bankbediende, en gezin, van Munnikenweg E 25g, naar Hoorn. S. Noom, N.H., timmerman, en gezin, van Kievitstraat E 39, naar Alkmaar. M. Rol (echtg. C. N. Troostheide), N.H., z.b., van Friescheweg E 4, naar Heiloo. KI. van Hoorn, N.H., grondwerker, en gezin, van woonark a. d. Zeswielen, naar Gene- muiden. F. H. Heinis, N.H., slagersknecht, van Burgem. G. Bosstraat E 23, naar Oter leek. C. de Beurs, N.H., z.b., van Friesche weg E 1 naar Bloemendaal. A. Vader (echtg. C. J. Sap), R.K., z.b., van Wester straat A 108, naar Heemskerk. A. F. C. de Ruijter, N.H., arbeider, van Friescheweg E 40, naar Avereest (O.) Vertrokken personen. C. Coesinne naar St. Pancras. K. Hout man naar Zijpe. T. J. Busman, echtge noote van D. J. Doornbos naar Zuid en Noord-Schermer. A. M. Zuurbier naar Ursem. B. Hermanides naar Alkmaar. A. C. Buur naar Heiloo. E. Stam, echt genoote van P. Visser naar Alkmaar. F. de Waal naar 's-Gravenhage. A Waij naar Bergen. P. J. Schekkerman en ge zin naar Bergen. A. Meijering naar Cas tricum. E. S. Lipeczky naar Bergen. J. Burgers naar Alkmaar. D. Dijkstra naar Alkmaar. A. M. Wortel, echtgenoote van K. Kok naar Beets. C. Ooms naar Beem ster. Ingekomen personen. T. P. Bonselaar, echtgenoote van J. Hui- bers, van St. Pancras. W. Bart van Alk maar. D. Jansen en gezin van Zuid en Noord-Schermer. A. Schipper van Am sterdam. B. W. van Wezop van Kampen. M. C. Kunst van Wervershoof. S. Mantel van Amsterdam. ALKMAAR. GEBOREN: Ada, d. van Gerrit Johannes Weekhout en Cornelia van Ingen. Geertruida Annie, d. Jacobus Joannes Hartog en Theodora Hoek stra. Petrus, z. van Cornelis Kuiper en Aaltje Sneeboer. KOEDIJK (Mei). Geboren: Adrianus Cornelis, z. v. J. J. Verduin en M. G. Groenland. Franciscus Gerardus, z. v. F Kunst en K. Hes. Rei- na, d. v. E. E. van Weerden en P. Schuur. Annie Catharina, d. v. N. Kieft en C. Praat. Jacob, z. v. Jac. de Waal en A. Kossen. Ondertrouwd: K. Kok te Schoorl en A. M. Wortel. J. Slikker te Alkmaar en A. Blaauboer. Gehuwd: K. Kok en A. M. Wortel. Overleden: Aagje Bakker, oud 60 ja ren, echtgenoote van D. Klanker. NOORDSCHARWOUDE (Mei). Geboren: Jacobus, z. van Pieter Bruijn en van Grietje Rijkes. Theodorus Johan nes, z. van Johannes Frederikus Henselmans en van Aagje Boersen. Frans Jan, z. van Steven de Rijke en van Trijntje Elisabeth Willems. Catharina Martha, d. van Jacob Ooijevaar en van Catharina Maria Bakker. Martha Maria, d. van Petrus Bet en van Dieuwertje Grootjes. Marietje Greta, d. van Gerrit Glas en van Antje Kroon. Getrouwd: Petrus Cornelis Mul te Rotterdam en Cornelia Groen. Simon Adrianus Bruin te Zuidscharwoude en Eli sabeth Guurtrudus Zijp. Jacobus Rietveld te Oudkarspel en Catharina Beemsterboer. HARENKARSPEL (Mei). Geboren: Hilligje,. d v. Roelof Geerts- ma en Harmtje Middelbos. Jan, z. v. Arie Wink en Maartje Bood. Jannie, d. v. Pieter Gootjes en Jannetje Rus. Marie, d. v. Cornelis Ploeger en Grietje Schuijt Ondertrouwd: Pieter Schoon en Albertje Linstra. Johannes Vreeker te Heerhugowaard en Gerarda Bruin. Evert Schermerhorn en Cornelia Zutt. Jan Zwakman en Geertruida Noordstrand. Johannes Offeringa te Heerhugowaard en Anna Bekker. Gerbrand Langedijk te Heerhugowaard en Joanna Bekker. Adrianus Theodorus Smit te Zijpe en Eliza- beth Bommer. Johannes Adrianus An- thonius de Nljs te Warmenhuizen en Mar- garetha Schotten. Adrianus Bruin te Oudkarspel en Wilhelmina Cornelia Boekei. G e t r o u w d: C. J. de Wit en A. Duljvis. J. Vreeker en G. Bruin. E. Schermer horn en C. Zutt. J. Offeringa en A. Bek ker. G. Langedijk en J. Bekker. J. A. A. de Nijs en M. Schotten. J. Zwakman en G. Noordstrand. P. Schoon en A. Linstra. Ov rieden: Anna Blankendaal, oud 77 jaar, weduwe van Jan Tin. Jacob Pan kras, oud 11 jaar, z. v. Jan Pankras en Grietje Nanne. OUDORP (Mei). Geboren: Adrianus Maria Johannes, z. van Adrianus Johannes Jozeph Rijser en Anna Maria Tros. Stijntje, d. van Peter Tuinier en Stijntje Schrier. Cornelis Jo hannes Gerardus, z. van Gerardus Jacobus van Veen en Adriana Hermania de Koning. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Sap te Heemskerk en Afra Vader. Willem Egbertus Johannes Wolters te Deventer en Greta Oort te Deventer, onlangs alhier. Petrus Nicolaas van Langen te Heerhugo waard en Cornelia Geertruida Wit. Getrouwd: Jan Schrier te Alkmaar en Neeltje Kindt. Hubertus Cornelis van der Heijden en Cornelia Hoogzaad. Corstiaan Nicolaas Troostheide te Alkmaar en Maartje Rol. Cornelis Johannes Sap te Heems kerk en Afra Vader. Petrus Nicolaas van Langen te Heerhugowaard en Cornelia Geertruida Wit. BERGEN. (Van 2 t/m 9 Juni). Geboren: Johanna, d. van Gerardus Boksteijn en Catharina Arida den Bosch. Hendrik Jacob, z. van Hendrik Jacob Ver- kuijl en Pietronella Koetsier. Anton, z. van Cornelis Antonius Heiblom en Duifje Henneman. Jacoba, d. van Johannes Jo- seph Kaldenbach en Veronica Clasina Hoog land. Jan Albert, z. van Gysbert van Reeuwijk en Meinsje Geertruida Antje Vos. Overleden: Cornelis Koopman, echtg. van Maria Tesselaar, 64 jaar. Ondertrouwd: Reinier Dekker Johanna Maria Peetoom. en G e b TEXEL (Mei). r e n: Veronica Hendrica, oren: veronica Hendrica, d. v. Johannes Cornelis van der Star en Cornelia Aagje Halsema. Fokke Kornelis, z. v. Harm Mulder en Feitje Drijver. Johannes Arnold, z. v. Johannes Cornelis van den Hoek en Trijntje Barhorst. Elly Geesina d. v. Dirk de Koning en Johanna Maria Ter- meulen. Cornelis.Jan, z. v. Jozias de Wolf en Jeltje de Hoop. Willy Cornelia, d. v. Jacob Boon en Jeltje Bos. Beatrix, d. v. Albertus de Blieck en Grada Vaanderig. Cornelia Maria, d. v. Cornelis Johannes Veeger en Cornelia Maria Haakman. Ja cobus Fulgentius, z. v. Jacobus Kager en Agnes Blokdijk. Christina Johanna, d. v. Christiaan Vermeulen en Antje van dér Vis Augustijn, z. v. Cornelis Dekker en Anna Drijver. Cornelis Gerbrand, z. v. Jacob Vlaming en Antje Vermeulen. Ondertrouwd: Gabriel Alois Ghis- lem de Geest en Reinalda Bos. - Hendricus Johannes Dyt en Johanna Theodora Elfe- ring Benjamin Jan van der Knaap en Klaaske van der Zee. - Meiion Koopman en Cornelia Bakker. Jacob Visman en Jantje Burger. Nicolaas Cornelis Bakker u, Haakman. Hendrik Wil lem Stolk en Clasina Lampers. Getrouwd: Cornelis Johannes Com mandeur en Margaretha Johanna Hin. Johannes Theodorus Boom en Naantje de Graaf. paulus Leonardus Krügers en Martma Johanna van der Slikke. Michiel Witte en Adriana Kiljan. Pieter Dros en Anthonia Elisabeth Swaerts. Jan Lam- bertus de Haan en Maria van der Slikke. Gerbrand Zoetelief en Hendrica Johanna Gomes. Adriaan Bakker en Cornelia Blom. Gabriel Alois Ghislein de Geest en Reinalda Bos. - Meiion Koopman en Cornelia Bakker. - Benjamin Jan van der Knaap en Klaaske van der Zee. Overleden: Pietertje Janse Sauer- born wed v. Pieter Cornelis Bagge. - Jo hannes Burger, 61 jaar, geh. m. Jacoba de Groot. Martha Klazina Baker, 3 jaar. Frouwtje Dekker, 80 jaar, wed. van Hendrik Dalmeijer. Jan Dekker, 78 jaar, geh. m. Gerbreg Koning. EGMOND AAN ZEE (Mei). Geboren: Arie, z. v. Klaas Blok en Johanna de Graaf. Agatha Hendrika, d. v. Jan Broek en Grietje Wijker. Paul Theodoor, z. v. Pieter de Vries en Alberta Cornelia Halff. Albertus, z. v. Jan Dek ker en Cornelia Gouda. Anna, d. v. Petrus Slijkerman en Albertje Krab. Al bertje, d. v. Leendert Blok en Cornelia Groen. Cornelia Wilhelmina, d. v. Kos Wijker en Wilhelmina Zwart. Margare tha Johanna Maria, d. v. Theodorus Wij- nandus Dorresteijn en Anna Maria Hes. Cornelis Berend, z. v. Berend van Winsum en Maria de Groot. Reina, d. v. Tijs Zwart en Antonia Henderika Alida Gam- baloita. Getrouwd: Gerrit Ras te Velsen en Grietje Wijker. Louis Cornelis Vallent- goed en Anna Glas. Jacob Visser en Hil- legonda Wijker. Pieter Wijker en Knier tje Glas. Jan Dekker en Fimke Glas. Evert Jan Vriezen te Amsterdam en Elisa beth Vuil. Jan Bakker te Velsen en Engeltje Wijker. Ondertrouwd: Jan Dekker en Fimke Glas. Jan Bakker te Velsen en Engeltje Wiiker. Leendert v. Osch te Alkmaar en Cornelia Wijker. Evert Jan Vriezen te Amsterdam en Elisabeth Vuil. Johan Herman Wessels te Beverwijk en Roelofje Bakker. Arend Hendrik van Linge en Wolmoet Verhagen te Edam. Overleden: Jan Dekker, oud 77 jaar, echtgenoot van Guurtje Visser. Jan August Wiggerts, oud 64 jaar, echtgenoot van Sara Cats. Guurtje Gouda, oud 72 jaar, weduwe van Kos Wijker. Grietje Dekker, oud 75 jaar, echtgenoote van Jan Hopman. „Ik wist niet, dat ik deze lichte spor tieve ontspanning zóó noodig had." (Een H. L. O.-'er '37) van Maandag 13 Juni 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste STAATSLEENINGEN. 3—3y, NederL 1938 3 Ned.-indië 1937 5K DuitschL '30 m. verkL BANK-INf LLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting t Anaconda i i Bethleh. Steel t Cities Service t i Generaal Motors Kennecott Copper Vorige koers 101»/. 1003/, 29»/, 141 1451/, 130 126»/, 37»/, 89 295 268 149% *77. IS»»/!, 34»/» u/i« 22»/, 22% Republic Steel 10 5'/, 32»/i, 3Vio 437 150 169 62»/„ 70 167 307»/, 319»/. 76»/, 241* 96/w 9%| 193 1241/, 997, 130 891/, 27/is 102 901/, 107 118»/, 219V, 2797, 253 20»/, 9»/i, 5»/, 477. 3% 2.45-3.00 101% 1007, 29 140 145»/, 131 121 35»/, 88»/, 299»/, 262- 3V, 149|-50 26»/, 17*-% 327.-7. 22*% 22*-»% 9u/ifl-'/« 3o|-% 3'/. Standard Brands Steel comm. t U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude DeÜ benembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers J4, heden M pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 43HA 152 168 607, 68>A 167»/, 307 318i-y, 77 24 9 9%,-i 190-7. 127»/, 97»/, 127»/,* 85»/, 2 7, 101 105»A 119 215 277i-9i 255 19»/, 8»/, 37. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 1.81'/. 8.96 K 72.75 5.03 30.07 X 41.28 40.02 K 46.25 45.05 heden 1.80 8.96 72.70 5.02 30.01 X 41.28 40.02 46.20 45.05

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10