Vraag en aanbod JONGSTE BEDIENDE JjtQezondeH Stukken AdmctenÜën Flinke Naaister Net Jongmensch Groninger geschiedenis en litteratuur. Belangwekkende lezingen op de landdagen. Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven? Ontvdngst ten stadhuize. Rede van den burgemeester. het avondfeest der Groningers. Bloemen en nog eens bloemen. ANDRE. GEERTRUIDA ANNIE. BERNARDINA. GERARDA ENGELBERTHA ANTONIA. CHRISTINA SOPHIA LUITJES, ieb. de Bonter, MARIA GERARDA BELIA VAN LIMBORCH VAN DER MEERSCH— KOPPE, Vrouwelijk personeel 250 m\ fabrieks- en kantoorruimte, EERSTE BLAD. de moeilijkheid, dat de taal op zes of zeven Wanneer er éénheid gebracht zou kunnen worden ir» de schrijfwijze, zou Utrecht dat verschillende manieren geschreven wordt, zeer toejuichen. De voorzitter meende, dat de afdeelingen en het hoofdbestuur niet zoo ver van elkaar staan. Het hoofdbestuur heeft nim mer gezegd: schrijf alles in het Neder- landsch, maar het zegt: als ge het Gro- ningsch niet bij machte zijt, schrijf dan liever Nederlandsch. Spr. toonde met voorbeelden uit drukproeven van het nog te verschijnen Juni-nummer van het Maandblad aan, hoe slecht er geschreven wordt door sommigen en hoe weinig dat geschrijf met het Groningsch te maken heeft. Wat het Maandblad zelf betreft, wij hebben niets te zeggen over de redactie. Alleen in de eigen rubriek zijn we baas. Maar als we nu eens zorgden, dat alle Groningers dit blad lazen, dan zouden we wellicht wat kunnen bereiken bij de re dactie, die uit goede Groningers is samengesteld. Wat de éénheid van schrijfwijze betreft, het hoofdbestuur heeft reeds beraadslaagd over de uitgifte van een nieuw woorden boek, waarin de woorden geschreven staan zooals het hoort. Het huidige woordenboek is daarvoor te groot en te ingewikkeld. Voorloopig meende de voorzitter, dat ieder vrij zou moeten blijven om te schrij ven in welke taal ook. In elk geval zou het te probeeren zijn. Besloten werd een jaar de poging te doen, om eenheid te krijgen in de schrijf wijze. Voorstellen aangesloten afdeelingen. De afdeeling Stad en Lande te Amster dam stelde voor, om de Landdagen en de algemeene vergadering te splitsen. Het hoofdbestuur meende dit te moeten ontraden. Een landdag is officieel, op een landdag worden referaten gehouden en als er alleen maar een algemeene vergadering is, dan vreest het hoofdbestuur, dat er weinig bezoekers zullen komen. De voorzitter juichte het organiseererr van gewestelijke landdagen, zooals den Haag en Hilversum gedaan hebben, zeer toe en meende dat dit streven den vollen steun van het hoofdbestuur moest hebben. Daarnaast moest men echter de twee- jaarlijksche landdagen in eere houden. Stad en Lande te Amsterdam verdedig de haar voorstel zeer uitvoerig. Zij meende, dat de huidige landdagen te duur zijn voor de leden. Daarom wilde Amster dam liever elk jaar één landdag, waarop zoo mogelijk ook gelegenheid zou moeten zijn voor het houden van referaten. De afdeeling Leiden kon het voorstel van Amsterdam niet steunen, terwijl de afdeeling Hilversum maande tot voorzich tigheid. Den Haag daarentegen steunde Amster dam. Wel kon de jaarlijksche landdag in Scheveningen dit jaar geen voortgang hebben, omdat Alkmaar een te groote con current was, maar het zou een verlies zijn, als de gewestelijke landdagen niet meer georganiseerd zouden kunnen worden. Er werd over dit onderwerp nog uit voerig gesproken, zonder dat men tot een definitief resultaat kwam. Tenslotte sloot de voorzitter de discus sies en meende, dat het maandblad een geschikte plaats was, om er van gedachten te wisselen over dit onderwerp. De afdeeling Hilversum vroeg het hoofd bestuur, of het niet goed was, te probeeren, de Groninger radio-uurtjes op hooger peil te brengen, en om ook de Avro te verzoe ken, dergelijke uurtjes in haar programma op te nemen. De voorzitter deelde daarop mede, dat de Vara zelf haar commissie heeft, die de programma's samenstelt, maar dat het hoofdbestuur gaarne wenschen en wenken van de leden aan de Vara wil overbrengen. Wat de Avrc betreft, drie pogingen zijn gedaan bij deze instelling, maar het resul taat is nihil geweest. Toch wil het hoofd bestuur nog wel een vierde poging doen, als de vergadering di>. goedkeurde. Onder algemeene instemming werd daartoe besloten. Benoeming eerelid, leden van verdienste en verkiezingen. Bij acclamatie werden herkozen tot lid van het hoofdbestuur de heeren de Jager en Barkman. Op voorstel van het hoofdbestuur werd de heer J. Melles uit Rotterdam benoemd tot eerelid der vereeniging, terwijl verder een achttiental Groningers benoemd werd tot lid van verdienste. Sluiting. Nadat nog enkele afgevaardigden het woord gevoerd hadden, sloot de voorzitter de vergadering te ruim half twee, waarna men zich aan een lunch vereenigde. De Groninger landdagen hebben op hun programma staan een of meer re feraten, te houden door bekende Groningers, die belangwekkende Gro- ningsche zaken behandelen of die de Groningsche gedachte propageeren. En zoo waren we Zaterdagmiddag aanwezig bij de referaten, welke ge houden werden door de heeren Kwa- kenburg en Spitzen. De heer R. J. Kwakenbrug uit Groningen behandelde de geschiedenis der oude stad Groningen, zooals hij die bestudeerd heeft. Wat de heer Kwakenbrug zeide, was als het ware een voorproefje van wat de Gio- ningers te lezen zullen krijgen in het histo rische werk, dat de heer Kwakenbrug heeft geschreven en waarvoor thans de inteekening is opengesteld. De inleider heeft ons geschetst, hoe de stad Groningen ontstond en hoe zij zich ontwikkeld heeft tot de huidige stad. Groningen dan is ontstaan op het einde Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regel», uitsluitend contant. van de Hondsrug. Het was oorspronkelijk een zeer klein dorp, bestaande uit boeren huizen en enkele andere gebouwen. De beide markten zijn oorspronkelijk dan ook gewone brinken geweest, zooals men ze nog kent in Drente. Toen Groningen de z.g. stadsrechten ver overd had, ontstond een nieuwe fase van ontwikkeling. Eerst is de stad begrensd geweest door zijn „diepen", daarna kwa men de muren, heel smal, maar voor de verdediging voldoende. Daar waar de toe gangswegen de stad bereikten, werden poorten in die wegen gemaakt. Helaas is van dit alles niets meer overgebleven. Omstreeks 1600 kreeg Groningen zijn wallen. De stad werd zeer uitgebreid, ook al omdat de toenmalige bestuurders wel licht een ruimen en vooruitzienden blik hadden: de veenkoloniën werden geëxploi teerd, de stad stichtte een hoogeschool. Langzamerhand werden daarna de* wallen verbreed en er ontstonden bolwerken, die zeer breed waren. Deze toestand bleef tot 1874, in welk jaar de wallen geslecht werden. Op de vrijge komen terreinen werden groote gebouwen neergezet, of zij werden benut voor het maken van plantsoenen. En thans is Groningen weer een groot dorp geworden, of liever een reeks van dorpen. De heer Kwakenbrug, die in zijn cause rie veel verteld had van de oude poorten der stad, vertoonde na zijn lezing een serie plaatjes op het witte doek, waarvan de poortgebouwen en de wallen wel de voor naamste waren. Zijn lezing werd door een langdurig ap plaus begroet, terwijl de heer ter Laan hem namens de vereeniging dank bracht voor zijn causerie. Geert Teis Pzn. en zijn werk. Een applaus, dat overging in een spon tane ovatie, begroette daarna den nestor der Groninger beweging, den heer G. W. Spitzen, beter bekend onder zijn pseudo niem Geert Teis Pzn. Geert Teis heeft de aanwezigen een onvergetelijk uur bezorgd met zijn voor dracht uit eigen werk. Allereerst heeft hij proza voorgedragen, dat uitmuntte in ge voeligheid den dat veelal een tikje senti menteel was. Maar hoe dan ook, de heer Spitzen toonde er in, den Groninger zuiver te kunnen schetsen in zijn karakter en zijn doel en streven. Maar nog beter was de voordrager, toen hij aan de poëzie kwam. Toen kwam de kostelijke en gezonde humor naar boven, al toonde de declamator ook in zijn schets over het zigeunerspaard, dat hij ook ge voelige poëzie kan schrijven. Geert Teis heeft heel veel geschreven en het is allemaal „degeliek goud". Mis schien zullen méér Groningers zijn werken lezen, nu zij Zaterdagmiddag in de gelegen heid waren er iets van te hooren voor dragen. Ook de heer Spitzen mocht den dank van den voorzitter en van de geheele vergade ring in ontvangst nemen en het moet voor hem wel zeer prettig en misschien zelfs even ontroerend geweest zijn, te weten, hoe zijn werk gewaardeerd werd door on telbare Groningers in den lande. Nadat de beide referaten gehouden waren, trok het Groninger gezelschap naar het stadhuis, waar het gemeente bestuur de congressisten officieel ont ving. Voor burgemeester van Kinschot en wethouder Bonsema was deze ont vangst niet alledaagsch: zij vertegen woordigden de gemeente Alkmaar, maar tegelijk behoorden zij tot de congressisten zelf! Vandaar ook, dat beide heeren vergezeld waren van hun dames, die zich wellicht nooit zóó Groninger gevoeld hebben dan op dat oogenblik. Verder waren wethouder Klaver en ver schillende raadsleden aanwezig, terwijl mr. VeendorpWe weten niet, of de refe rendaris als ambtenaar of als Groninger aanwezig was! Burgemeester van Kinschot heeft in zijn begroetingswoord duidelijk laten uit komen, dat hij het doel en streven der Groninger vereenigingen kende en waar deerde. Hij heeft daarnaast gewezen op ge lijke tradities van drie steden: het ontzet van Groningen (28 Aug.), dat van Leiden (3 Oct.) en dat van Alkmaar (8 Oct.), terwijl hij verder meende te moeten wijzen op het karakter der Groningers, dat vol gens zoovelen zoo gesloten en moeilijk zou zijn, maar waarvan spr. nooit iets gemerkt had. Hulde bracht hij aan het Groninger ge slacht, dat getoond heeft te kunnen wer ken en dat energie en scheppingsvermogen bezat. Daar kunnen de Groningers trotsch op zijn, meende spr. De burgemeester hoopte, dat allen een paar gezellige dagen in Alkmaar zouden mogen doorbrenger, en dat deze landdagen bij allen een prettige herinnering zouden mogen achterlaten. De heer Ter Laan heeft namens de con gressisten het gemeentebestuur dank ge bracht voor deze ontvangst, terwijl hy burgemeester van Kinschot dank zegde voor diens woorden. Nadat ververschingen waren rondge diend, werd het stadhuis bezichtigd, terwijl tenslotte een rondgang door de oude stad Alkmaar gemaakt werd. Na deze rondwandeling vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in 't Gulden Vlies, welk onderdeel van het programma gevolgd werd door een feest avond, aangeboden door de Molleboonen. Inderdaad: bloemen en nog eens bloe men! De bloemstukken, het een nog mooier dan het andere, stonden over de volle breedte van het tooneel, alle bedoeld als felicitatie van de „groote" vereeniging en haar jarige dochter. Zij waren aange boden door de vereenigingen: Delft e. o., Grönneger Verain te Hilversum, Oet en Thoes te Deêmter en d'r om Tou, beiden te Deventer, Leeuwarden Oll Loug te Eindhoven, Gruno-Noord te Amsterdam, Groningen te Den Haag, Stad en Lande te Amsterdam en Gruno te Rotterdam en ten slotte door de directie van ,,'t Gul den Vlies." De zaal was geheel gevuld met Gronin gers, want nu waren ook de leden van „De Molleboonen" in grooten getale opge komen. Zelfs op het balkon nebben velen nog een plaats moeten zoeken. Dat de voorzitter van de ontvangende afdaling, de heer Barkman, over deze groote opkomst ten zeerste verheugd was, spreekt vanzelf, en hartelijk klonk dan ook zijn welkomstwoord, waarin hij een speciale begroeting uitsprak tot de leden van het hoofdbestuur en den burgemeester, dien hij dankte voor de officieele ontvangst. Tevens dankte hij den heer ter Laan voor zijn antwoord daarop, waarin het doel van „Groningen" zoo juist naar voren was ge komen. Spr. bracht zijn gelukwensch met het 20-jarig bestaan dezer vereeniging en sprak den wensch uit, dat in de komende jaren véél, zeer veel, in vervulling zal gaan van wat de heer ter Laan in de och tendvergadering als wenschelijk had ge noemd. Hierop trad de heer Barkman in een korte beschouwing van het feestprogram van den avond, waarbij hij begon met te zeggen, dat de gasten eigenlijk een weinig bedrogen waren. Immers, er was aange kondigd, dat een nieuwe Groningsche operette zou worden opgevoerd, en ziet, er wordt een cabaret-programma aange boden, zei spr. De reden van dit „bedrog" is niet, dat de spelers geen kans zagen een operette te spelen, maar is te zoeken in het feit, dat de schrijver ervan het stuk niet klaar had, zoodat vijf weken vóór dezen avond nog slechts één bedrijf in handen der tooneelclub ,,'t Gebelskop" was. Toen moest men de verdere repetities ervan staken en omzien naar een ander pro gramma, waarbij een toevlucht werd ge zocht in cabaretnummers. Spr. hoopte, dat men het „bedrog" zou vergeven en zich na afloop „wei-bedrogen" zou voelen. Hierop werd, nadat staande het „Grön- nens Laid" gezongen v.as, een aanvang ge maakt met de afwerking van het pro gramma. Het werd een bonte mengeling van zang, muziek en spel en declamatie en bijna alles in het Groningsch. Een paar gevoelige gedichten, zeer juist voorgedra gen door de schrijfster zelf (lid van ,,'t Gebelskop"), waren in het Neder landsch gesteld. Mooi en bijzonder ge waardeerd was ook de declamatie van eenige gedichten van één der leden door diens dochter, ook lid van „De Molle boonen." Het programma was over het geheel zeer humoristisch en genoot een gulle ontvangst bij het publiek. Het stuk „Nye kelonies", waarin werd duidelijk gemaakt wie de eigenlijke makers van de thans zoo belangrijke Groninger veenkoloniën zijn („de roege kerels mit roode boantjes en blauwe onderboksems"), wekte naast hilariteit terecht bewondering voor wat er is gemaakt van de „roege broene vlakte, dei bie de schepping vergeten leek." Het heele programma, verschillende malen onderbroken door enthousiasten samenzang en daverend applaus, had een bijzonder prettig verloop en toen tegen één uur het laatste nummer was afgeloopen, verlangde men eigenlijk nóg méér. Maar toen was het „woord" aan de danslustigen, die tot 4 uur in den morgen den dansvloer in bezit namen. Een mooie autorit. Een ander onderdeel van het program ma vormde een, eveneens door „De Molle boonen" aangeboden, autorit van Alkmaar naar Camperduin en terug via Schoorl, Bergen, Egmond en Heiloo naar 't Gulden Vlies. In zeven autobussen, gevolgd door een zestal particuliere auto's van leden met hun gasten, rede.i de ongeveer 180 Groningers tegen half 3 af voor den rit door wat wel genoemd mag worden het mooiste gedeelte van Kennemerland. Dat ook dit deel van de landdagen bijzonder werd geapprecieerd, spreekt vanzelf. Een prettige feestmaaltijd, evenals de heele feestviering in het Gulden Vlies ge geven, vereenigde na afloop van den rit nogma.ls en nu als slot van de beide feestdagen een tachtig gasten, .van wie verschillenden uiting gaven aan.hun inge nomenheid met hetgeen deze twee dagen te genieten was gegeven. Van de ver eenigingen „Groningen" en „De Molleboo nen" werden in verschillenden toonaard de beste wenschen uitgesproken en voorzitter Barkman bleef daarop het antwoord niet schuldig. Prijsvraag tooneelstukken. Tijdens dit diner werd door prof. R. Casimir de uitslag medegedeeld van de prijsvraag van tooneelstukken in de Gro ninger taal. De jury was gevormd geweest door mevr. RidderingScheres te Utrecht, den heer ter Laan en spreker zelf. Over het algemeen had spr. groote waar deering voor het gebodene, -waarin het Groninger leven geschilderd was en ook het conflict van de liefde niet ontbrak. De ingezonden blijspelen hadden niet het levendige gehad van het jaar' te voren, wat spr. meende te mogen wijten aan den druk der tijden. Spr. wijdde vrij uitvoerige beschouwingen aan de stukken, welke prijswaardig waren bevonden en welke nadat de begeleidende enveloppes met den naam der inzenders door den secretaris waren geopend bleken te zijn geschre ven door: 2e prijs (de eerste prijs werd niet toegekend) Jan Haykens met „Het zeuvende gebod"; derde prijs J. Bus te Groningen met „Wiek van Wiekshörn"; eerv. verm. E. van Dijk te Harendermolen met ,,'t Spouk". VRIJZINNIG ZANGKOOR. Groote biljetten die vooral de aan dacht trekken door de afbeelding van de Groote kerk, die er een groote plaats van inneemt kondigen de a.s. uitvoering in die kerk door bovengenoemd koor van Haydn's oratorium „Die Schöpfung" aan. Na ernstige voorbereiding is die uitvoe ring vastgesteld op Woensdag, 15 Juni a.s., die geleid wordt door den heer Corn. Jon ker. Behalve het koor werken mede het Zaansch symphonie-orkest en de solisten. Mevr. Ankie van Wickevoort Crommelin (sopraan), de heer Michel Gobets (tenor) en den heer Otto Couperus (bas). Totaal 160 personen. Men verzocht ons verder te willen ver melden, dat kaarten voor de repetitie van de uitvoering van het Oratorium van Jos. Haydn „Die Schöpfung" welke oratorium Woensdagavond in de Groote Kerk wordt uitgevoerd tot morgenavond 8 uur voor 0.50 verkrijgbaar zijn aan de kerk. ERNSTIG ONGEVAL. Den werkman N. S. van Heiloo, werk zaam aan de meelfabriek van Wessanen en Laan in de Zaanstreek, is een ernstig on geluk overkomen. Werkzaam in de fabriek, begon een stapel balen te „kruien" en raakte hij beklemd. Het ongeluk leek van weinig beteekens, doch behalve eenige ge broken ribben, is inwendige verbloeding geconstateerd. De toestand is niet zorgwek kend, doch het zal wel geruimen tyd duren eer S. zijn werk zal kunnen her vatten. WANNEER ZAL HET ZIJN? Wanneer zal mijn kind uitgezonden worden? Zoo denken en vragen vele ouders aan „Vacantie Buiten". Wij antwoorden: „Wij zullen u zoo spoedig mogelijk bericht zen den". Doch wanneer zal het zijn? Dat is ook onze vraag aan de Christelijke families in de gezonde streken van ons land. Wanneer wilt gij een „Vacantie-Buiten-kind" dat volgens de verklaring van onzen keu renden geneesheer uitzending naar buiten werkelijk noodig heeft, gastvrij ontvangen in uw huis? Kunt gij u het verlangen der ouders niet indenken, om te weten wanneer het zijn zal? Hun kind klaagt veel over hoofdpijn, voelt zich zoo slapjes, is zoo gauw moe, is na ziekte nog niet weer flink en sterk gewor den, moet daarom noodig eens uit de stads lucht weg, veel in de buitenlucht zijn en stevig gevoed worden. Wie helpt hierin? Dat doet „Vacantie Buiten". Doch „Vacantie Buiten" kan niets zonder de hulp van vele Christelijke families in de gezonde streken van ons land. Zij is geheel afhankelijk van de Christelijke barmhartig heid. Is dat niet een armoedig bestaan voor een vereeniging? O, neen! Nog altijd leeft de Geest van Christus, die zich tot het zwakke neerbuigt en juist aan zwakken Zijn hulp betoont, in veler hart. Daarom richt Vacantie Buiten elk jaar weer met vol vertrouwen haar vraag tot allen, in wien de Geest der barmhartigheid van Jezus Christus woont en wier levens- omstandigheiden dit toelaten: Wilt gij niet gedurende ten minste vier weken één van onze kinderen gastvrij ontvangen in uw huis? En dan: Wanneer zal het zijn? De wensch der ouders en ook de onze is: Liefst zoo spoedig mogelijk; als het eenigs- zins kan: nog vóór de Vacantie begint. Voor een verblijf buiten krijgen deze zwakke leerlingen van Christelijke scholen, voor namelijk uit de groote steden van ons land, altijd vacantie. Wie zendt ons spoedig een antwoord op onze vraag: Wanneer zal het zijn? Het ant woord zal gaarne worden ingewacht bij on zen Secretaris, den heer G. Muijs, Van der Hoochlaan 15, Amstelveen, die ook gaarne alle gewensche inlichtingen verstrekt. Het Bestuur van „Vacantie Buiten". J. Th. R. SCHREUDER, Voorzitter. J. H. v. d. BEND, Arts, 2e Voorzitter. G. MUIJS, Secretaris-Penningmeester. D. v. VLIET, 2e Secretaris. J. P. BOXEN. JOH. ZUIDMEER. Mej. M. C. VON RONNEN. De Heer en Mevrouw A. J. RUITER—v. d. LOOS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon Alkmaar, Nieuwlandersingel 43, tijdelijk St. Elisabeth Ziekenhuis. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter K. HARTOG. T. HARTOG—HOEKSTRA. Alkmaar, 12 Juni 1938. Stationsweg 10. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze dochter B. MASEE J. M. MASEE—HELLEMAN. Alkmaar, 13 Juni 1938. Corfstraat 65. Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter P. A. VAN LANGEN C. VAN LANGEN— J DE WINTER. Alkmaar, 13 Juni 1938. De Blinkenlaan. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, in het Centraal Ziekenhuis, onze innig geliefde zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevr. in den ouderdom van 55 Jaar. Alkmaar, B. PH. LUITJES. Midden-Beemster, F. LUITJES G. LUITJES—VINK. Amsterdam, C. LUITJES. CHR. LUITJES. Alkmaar, B. PH. LUITJES Utrecht, P. LUITJES. J. J. LUITJES. Alkmaar, M. J. LUITJES. Den Helder, J. LUITJES. Alkmaar, CHRa. LUITJES. M. LUITJES en Kleinkind. Alkmaar, 13 Juni 1938. Nieuwpoortslaan 56. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente-begraafplaats. Vertrek vanaf huis nam. twee uur. Heden overleed onze lieve Zuster en Tante, Mevrouw in den ouderdom van 57 jaar. M. L. VAN DAM—KOPPE en ZOONS. Naarden, 12 Juni 1938. Mede namens wederzydsche familie, betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank voor de belang stelling voor en bjj hun huwelijk ondervonden. A. NAUTA. M. NAUTA—K1EFT. Juni 1938. Spoorstraat 8. Daar het ons niet mogelijk is, de zeer velen, die ons by het over lijden van onzen Vader, Groot vader en Zwager, hun deelneming hebben betuigd, persoonlijk te bedanken, verzoeken wy hen, onze erkentelijkheid voor hun mede leven in ons verlies langs dezen weg te willen aanvaarden, met de vei zekering, dat hun belangstel ling ons in moeilijke dagen een groote troost is geweest. Familie VOS. A. VERWEEL VOOREN— VENNIK. N. SCHM1DT—VENNIK. Heiloo, Juni 1938. Heerenweg F. 42. gevraagd. Atelier GUUS SCHUURMAN, Baanstraat 11. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur. gevraagd voor lichte administratie en typewerk. Aanmelding Dinsdag 10—12 uur GARAGE TASCHE, Kenneiner* staatweg 179. heeft op ons atelier gelegenheid tot goede bijverdienste, halve of heele dagen. H. ECKMANN, Oudegracht 285. GEVRAAGD. GREEUW's LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF, HEILOO. TE HUUR GEVRAAGD: licht en droog. Offerte lett. K 15 bur. v.d. bl.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3