VIM VORS COBRA C E B II O tBitutadand «eoseooe Jhidiopcogtauww «s®®©©©©» HeuilleloH tweede blad. algemeene bond van ambtenaren bij de raden van arbeid. Branden Verheer 8 ongelukken Neemt I w koffer mee, la«t Uw zorgen thuis EGMOND al ZEE GEMENGD NIEUWS. Onder voorzitterschap van den heer G. K. Vos uit Voorburg is Zaterdag te Leiden de negentiende algemeene vergadering van den Algemeenen Bond van Ambtenaren bij de Raden van Arbeid gehouden. Vertegen v/oordigd waren alle afdeelingen en corres pondentschappen. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de innerlijke waarde en de toenemende kracht van den, doch was van meening, dat gezien de inzinking, welke in het economi sche leven blijkbaar gaat intreden en de oorlogstoebereidselen, welke allerwege wor den gemaakt, de ambtenaren in den eersten tijd op geen salarisverhooging zullen kun nen reken,en, niettegenstaande zij het hard te verantwoorden hebben. In het bijzonder werd voorts de formatie bij de raden van arbeid besproken, waarbij de nadeelen voor de ambtenaren, als gevolg van het niet invoeren van een uitgewerkte nieuwe regeling, onder de loupe werden ge nomen. In het algemeen was men het over eens, dat te dienaanzien de actie krachtig moet worden voortgezet. In het bestuur werden herkozen de heeren G. K. Vos en C. M. J. van Oeveren en ge kozen de heeren A. Rijsterborgh en J. M. de Vaal. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE TYPOGRAFENBOND. 2400 typografen bijeen. De commissie ter bevordering van de vakstudie, uitgaande van den algemeenen Nederlandschen typografenbond hield gis teren te Haarlem een C. B. V.-dag, waartoe circa 2400 typografen in het Concertgebouw aldaar waren bijeengekomen. Des middags om twee uur werd door den bondsvoorzitter een krans gelegd bij het versierde standbeeld van Laurens Jansz. Coster op de Groote Markt. De bondsvoorzitter hield bij deze krans- legging een rede, waarin o.m. sprak over de geweldige beteekenis van de boekdruk kunst. JAARLIJKSCH CONGRES C. N. A. B. Vinden fusieplannen doorgang? Op den derden dag van het congres van den C. N. A. B., in het Grand-hotel te Scheveningen, hebben de heer van Sta- pele (bondspenningmeester) en de verte genwoordiger der controle-commissie enkele vragen beantwoord betreffende het financieel beleid en beheer, dat ver volgens goedgekeurd werd. Bij de verkiezing van de hoofdbestuurs leden werden voorzitter, secretaris en penningmeester, alsmede de redactie van het bondsorgaan herkozen. De afdeeling Rotterdam verdedigde een voorstel om het ambt van bezoldigd be stuurder en van wethouder eener groote gemeente niet bij voorbaat onvereenig- baar te verklaren en in elk geval de mo gelijkheid te scheppen in zulk een geval non-activiteit te verleenen. Het congres ging met de mogelijkheid tot het verleenen hiervan (onder het stel len van voorwaarden) accoord. Inzake de plannen tot fusie met den Nederlandschen bond van personeel in overheidsdienst werd door de afdeeling Den Haag betoogd, dat deze aangelegen heid spoedig tot een oplossing dient te worden gebracht. Na uitvoerige toelichting door den voorzitter nam het congres een resolutie in zake de salariëering aan, waarbij het congres vaststelt dat reeds vóór de deva luatie van den gulden in September 1936 de regeling der financieele positie van het overheidspersoneel voor tal van groe pen onvoldoende moest worden geacht door diverse crisis-verslechteringen, dat OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN V68-0311» echter sedertdien de omstandigheden voor dit personeel nog moeilijker zijn ge worden door de stijging van de kosten van het levensonderhoud, welke volgens de officiëele cijfers ongeveer 5 pet. voor de kosten van voeding zelfs meer be draagt; dat het, mede hierdoor, dringend nood zakelijk geworden is, verbeteringen in de financieele positie van het overheidsper soneel te brengen. „ZONNESTRAAL LOTERIJ. Het sanatorium „Zonnestraal" te Hilver sum heeft weer een nieuwe landelijke ver loting opgezet; ook nu weer is de hoofdprijs een landhuis ter waarde van 4000 te bou wen in ons land in overleg met den winnaar, die trouwens ook, zoo hy zulks wenscht, 'n anderen prijs van gelijke waarde kan krij gen. Een Chevrolet-auto, eenige motor-rij wielen en voor de watersport-liefhebbers een vergroote B. M.-zeilboot, zijn de vol gende bijzonder attractieve prijzen. Een lot kost één kwartje. Wie tegelijk tenminste 2 loten bestelt, kan bovendien voor 0.12 extra, doch alleen deze maand, nog mee doen aan een puzzle, met een afzonderlijke hoofdprijs van 500 in contanten. Bestel lingen worden door „Zonnestraal" gaarne ingewacht op haar postrekening 800 of ge meente-girorekening Z. 1800, Amsterdam, Stadhouderskade 153. „LAFAYETTE" NAAR DEN SLOOPER. Van zeekasteel tot wrak. Gistermiddag is het wrak van het eens zoo trotsche en weelderig ingerichte pas sagiersschip van de Compagnie Transat- lantiqué, de „Lafayette" de Rotterdamsche haven binnen gevaren. Het werd door een aantal kleine, maar sterke sleepbooten van L. Smit de Waalhaven binnen geloodst. Het was aan het wrak wel heel duidelijk te zien, welk een ravage de brand die het schip vernielde aangericht heeft. Een havelooze, spookachtig aandoende hoe veelheid oud ijzer werd door de sleepboo ten langzaam de Waalhaven binnenge sleept. waar het schip aan de boeien werd gelegd, om later bij R. Rijsdijk te Hendrik Ido Ambacht verder gesloopt te worden. KLEEREN RAAKTEN IN BRAND. Vrouw ernstig gewond. Zaterdag is in de keuken van haar wo ning aan de Boergoenschevliet te Rotter dam de 24-jarige C. van BrummelenBoef bij het dichttrekken van een keukenraam te dicht met 'haar kleeren genaderd bij een brandend gasstel, kleeren van de vrouw vatten vlam en in een oogwenk stond zij in lichter laaie. Met brandende kleeren is zij den tuin ingeloopen, waar zij om hup riep. Eenige omwonenden schoten toe en hebben met een emmer water de vlammen gedoofd. Met ernstige brandwonden aan de rechter zijde, den rechterarm en het rechterbeen is zij in het ziekenhuis aan den Coolsingel in zorgwekkenden toestand opgenomen. KLOMPENWERKPLAATS UITGEBRAND. Kostbare machines verwoest. Gisteravond is brand ontstaan in de machinale klompenwerkplaats van de firma Bruining te Sliedrecht. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat het pand, waarin eenige dure machines stonden, uit brandde. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. 13-JARIG MEISJE VEROORZAAKT AANRIJDING. Ze mocht even sturen Zaterdag heeft zich op den betonweg tus- schen Soestdijk en Utrecht in ^age Vuur- sche een ernstig ongeval voorgedaan. Op dat tijdstip naderde uit de richting Soestdijk een auto, welke zonder nog een poging tot uitwijken te doen, tegen een voorrijdende motorbakfiets, waarop een kaas venter uit Huizen (N. H.) was gezeten, opreed. De man werd van zyn zitplaats geslingerd en kwam onder den bak terecht. Hij liep hierby ernstige verwondingen aan het lin kerbeen op. Gebleken is dat een dertienjarig meisje de auto bestuurd en de aanrijding veroor zaakt heeft. Het ongeval is te wijten aan t feit, dat zij bij het inhalen niet uitweek. J dg Valkenburg Ardennen v® ïen^ -*,d9nnen.EI)«lgeb. 6 dg Valkenb -Ard..Elf»lg»b. i cu ?nn?n. m- tsMatoeh» 3 dg Eifeigeb.-Ahrdai-Rljn 6 dg Harzgebargia 7 dg Hamburg-Breman-Berlijn 7 dg Schwartrwald dg Zwitserland 13 dg llalië-Dolomleten-Venetië ALKM A AP in gebouw V. bij dé lunchroom. Tel. Naco-Autobusstatiou. Tel Heizeii zonder zorgen 19.50 26.50 40 32.50 22.50 47.- 5B.- 55.- „76- 112 - D. 3755. .353. Haar vader was naast haar gezeten. Een achterop rijdende automobilist kon door tijdig remmen een aanrijding nog juist voorkomen. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Vrijwel op slag dood. Tengevolge van verregaande roekeloos heid is gisteravond te Doetinchem een ern stig ongeluk gebeurd, waarvan de 23-jarige mejuffrouw Goorkater het slachtoffer is ge worden. Eenige jongelui, onder wie de schippers knecht B. hadden een auto gehuurd, ver moedelijk met het doel, de Slangenburgsche kermis te bezoeken. Hoewel niet in het be zit van een rijbewijs, plaatste B. zich achter het stuur en met groote snelheid ging het in de richting Varsseveld. Bij de smalle Wiltinkbrug bleek het echter door de snel heid niet mogelijk, den scherpen bocht te nemen. De wagen kwam op het linker weg- deel terecht, waar juist mej. Goorkater uit Dieren fietste. Het meisje werd door den wagen gegrepen en zoo ernstig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. De auto kwam in een sloot terecht. De bestuur der is na het ongeluk he veld in gevlucht, maar kon spoedig worden aangehouden. BEROEPSKEUZE EN NIJVERHEIDS ONDERWIJS VOOR JONGENS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Meer nog dan in normale omstandigheden is het, vooral in deze tijden van crisis, voor vele ouders wel zeer moeilijk, inzake de keuze van een beroep voor hunne kinderen een beslissing te nemen. Hoewel bij hét doen-van een beroeps keuze de leuze „de rechte map op de rechte plaats" niet zonder inhoud genoemd mag worden, spelen hierbij toch vaak nog andere factoren een rol van beteekenis. We noemen slechts financieele omstandigheden, de positie welke men in de maatschappij inneemt, enz. Gymnasium en H. B. S. hebben hoofdza kelijk als doelstelling, het leggen van een grondslag voor verdere studie aan een Hoogeschool. De opleiding dezer scholen is derhalve niet speciaal afgestemd op een of ander beroep. Moet een jongen na het voleinden der studie aan een dezer Middelbare scholen, met de kennis aan deze inrichtingen ver kregen, zich een plaats in de maatschappij veroveren, dan zal hy vaak ondervin den, dat de maatschappij eischen stelt waaraan hy niet kan voldoen. Men verlangt daar „parate kennis en kunde" en deze is uit den aard der zaak niet aanwezig. Voegt men daar nog bij, dat als gevolg van het feit, dat vele ouders hun kinderen graag naar de Middelbare scholen zien gaan, er een O', ercompleet van intellectueel gevorm de jongelieden is ontstaan, dan zal men het wel met ons eens zyn, dat diepe teleurstel lingen niet kunnen uitblijven. Het lijkt ons daarom niet ongewenscht, eens de aandacht te vestigen op de voor uitzichten welke er besloten liggen in het volgen van een Nijverheidsschool, ook, ja vooral, voor de jongens met een meer dan normalen aanleg en dat niet alleen voot die uit de kringen van den werkenden-, maar ook voor die uit den middenstand. Dinsdag 14 Juni. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.30 Ber.) 9 Gr.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble W. Kok. 11. Wenken voor de huishouding. 11.30 Verv. concert. 12.30 Gr.pl. 1.15 Het Lyra-Trio. 2.— Omroeporkest. 2.40 Deel. 3 J. Cantor's ensemble en gr.pl. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Gr.pl. 6.30 Omroeporkest, 7.— Avro-dansorkest. 7.35 Intern, pro blemen van dezen tyd, causerie. 8. ANP-ber., mededeelingen, gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Radiotooneel. 10.45 Gr.pl. 11.ANP-ber. Hierna schaak nieuws. 11.15—12.— Dansmuziek (gramofoonplaten). HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. cau serie. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 2. Voor de vrouw. 3.De KRO-me- lodisten. 3.45 Ber., gr.pl. 4.KRO- Kamerorkest. 4.45 Gr.pl. 5.KRO- orkèst. 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Gr.pl. 6.15 Zwemles. 6.30 De KRO- meloiisten, mmv. solist. 7.Ber. 7.15 Causerie over de pygmeeën van West-Afrika. 7.35 Sportpr. 8.ANP-ber. en mededeelingen. 8.15 Sted. Orkest van Maastricht. 9.Rep. 9.30 De KRO-melodisten met medewerking var solist. 10.39 ANP-ber. 10.40 Andberto en zijn It. orkest. 11.20—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gr.pl. 12.05 Het Whinyates Strijk- Strijkkwartet. 12.35 Rep. 1.05 Gr.pl. 1.35 An American on Dartmoor, causerie. 1.502.20 Gr.pl. 4.20 Jack Hill en zijn orkest mmv. soliste. 5.20 Palis Pertis' Zigeunerorkest, mmv. solisten. 5.50 Rep. 6.Gr.pl. 6.20 Ber. 6.45 Rep. 7.— BBC-Har- monie-orkest, m.m.v. soliste. 8. The poet laureateship, causerie. 8.20 BBC-Theaterkoor en -orkest en so listen. 9.20 Ber. 9.40 My best news- story: Front page fight, causerie. 10.Sectie van het Boyd Neel Strijkorkest en solisten. 10.30 Your visit to Scotland, causerie. 10.45 Het Orchestre Raymonde. 11.35 12.20 Joe Kaye en zyn orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 8.55—9.05, 10.10 en 11.20 Gr.pl. 12.40 Bailly- orkest. (1.50 Zang). 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Cello-voordr. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Benedetti-kwartet en solisten. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Omroep-Amusementsorkest. 8.50 Verv. concert. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populair concert. 3.50 en 4.20 Gr.pl. 5.50 Solistenconcert. 7.35 Om roeporkest. 8.50 Hermann Hage- stedt's dansorkest, orkest van de Rijksarbeidsdienst en solisten. 12.20 3.20 Weensch Kamerorkest, ci- therkwartet en boerenkapel. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroepsalon- orkest en gr.pl. 1.30 Omroepdans- orkest 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Om- rcepdansorkest en gr.pl. 6.50 Om- roepsalonorkest. 7.20 Gr.pl. 8.20 The two Cavelli's en soliste. 9.20 Nat orkest en solist. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Vioolvoordr. 6.25 Zang. 6.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Koor van de Kathedraal te Straatsburg, solist en het Straatsburgsch Om roeporkest. 10.05 en 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Derksen-orkest enSolisten. 8.20 Deel. 8.30 O. Dobrindt's orkest. 9.20 Politiek dagbladoverzicht. 9.35 Omroeporkest. 10.20 Ber. 10.50 Pianovoordr. 11.05 Ber. 11.20 H. Hagestedt's 'orkest, orkest van de Rijksarbeidsdienst en solisten. 12.20 Weensch Kamerorkest. 1.15 Tijd sein. 1.262.20 Boerenkapel en citherkwartet. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Parijs R. 10.20—10.50, Keulen 10.50—11.20, Parijs Radio 11.2012.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Parijs R. 12.20—13.20, Brussel VL 13.20— 14.20, Keulen 14.2015.20, Droit- wich 15.20—15.50, Keulen 15.50— 17.20, Brussel: VI. 17.20—18.50, Fr. 18.50—19.20, VI. 19.20—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Brussel: VI. 20.20 —20.50, Fr. 20.50—22.20, VL 22.20— 22.30, Fr. 22.30—23.15, Keulen 23.15 —24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3516.20, Droitwich 16.2018.40, Lond. Reg. 18.4019.Droitwich 19.—21.40, Lond. Reg. 21.40—22.50, Droitwich 22.5024. Lijn 5: Diversen. Het groot aantal technische vakken welke daar worden onderwezen, maakt het voor den jongeman in kwestie reeds direct veel gemakkelijker een beroep te kiezen, dat met zijn aard en aanleg overeenkomt. Bo vendien draagt dit onderwijs een geheel ander karakter. Vaardigheid (handigheid) is vaak van meer beteekenis dan verstand en juist vaardigheid speelt bij het Nijver heidsonderwijs een zeer groote rol. Hoe wel de tijden slecht zyn te noemen, zijn de vooruitzichten in de technische beroepen, voor jongens met normalen en meer dan normalen aanleg, niet slecht, mits men be reid is de handen uit den mouw te steken. In de industriëele bedrijven is er nog steeds gebrek aan goed onderlegde, handige technici. Na het verlaten der Nijverheidsschool staan er nog veel wegen open voor verdere studie. We noemen: Voortgezette studie op de Middelbare Technische School, machinist ter koopvaardij (scheepswerktuigkundige), leeraar bij het Nijverheidsonderwijs, werk meester. teekenaar, constructeur, opzichter, architect, bedrijfsleider, patroon, vliegtuig maker, torpedomaker, enz. Wij leven in een tijd van techniek en men kan met vry groote zekerheid zeggen, dat, als er opleving komt, deze vooral in de techniek het eerst merkbaar zal zijn. Ook de toekomstmogelijkheden zyn er gunstig. Er is in ieder geval meer kans op uitbrei ding dan op inkrimping der techniek. Bij het doen van een beroepskeuze is het verkrijgen van den rechten man op de rechte plaats wel van zeer groot belang, maar er moet dan ook de noodige aandacht geschonken worden aan de vraag of er plaats is. Ook de financieele omstandigheden der ouders mogen by het doen van een beroeps keuze niet uit het oog worden verloren. Het moet ook financieel mogelijk zijn een be roepskeuze uit te voeren. Ook hier biedt een gekozen beroep met als ondergrond een op leiding aan een Nijverheidsschool méér mogelijkheden. De meeste der hierboven genoemde be roepen zijn te bereiken door zelfstudie, het volgen van cursussen enz., terwijl men reeds een zeker salaris verdient. Verder zij er nog de aandacht op gevestigd, dat men in vele gevallen geleidelijk kan opklimmen. Langzaam nadert de tijd dat vele ouders voor de vraag gesteld worden, „wat moet onze jongen nu worden". Wij hopen dat bovenstaande uiteenzetting er toe moge bij dragen dan een goede beslissing te nemen. Bij het zwemmen verdronken. - De 19-jarige mej. A. de Vet, wonende te Lei den. is gistermiddag bij het zwemmen in de Dwarswatering te Leiderdorp plotseling in de diepte gezonken. In de nabijheid zijnde personen slaagden er niet in haar te redden. Ongeveer anderhalf uur na het gebeurde is haar lijk door de politie met dreggen opgehaald. Oudste inwoner van Hillegersberg overleden. - Zaterdagnacht is de oudste ift- woner van Hillegersberg, de heer J. L. Pan sier, op 101-jarigen leeftijd overleden. Door MARK CHANNING Ned. bewerking 'door MARIE [DE BELMONTE 76) „Mijn hemel! Dat is die arme Beaton!" riep hij uit en meteen schoot hem in ge dachte, wat Galbraith verteld had: de Co bra bewaarde zorgvuldig de hoofden der gevangen gemaakte en vermoorde Britsche officieren. Dank zij den goeden staat, waarin ze verkeerden, waren drie van zijn acht voor gangers gemakkelijk te herkennen. Bij de afschuwelijke ontdekking van nog meerdere schedels greep hij Diana bij haar hand, en trok haar haastig mee. De glooiing hield aan. De bodem was nu niet langer met steenen geplaveid, maar bestond ui drassigen grond, welks nattig heid getuigde van de nabijheid van water. En een paar minuten later plasten ze er midden in. Gelukkig was het water door 'n natuurlijke, warme bron aangenaam van temperatuur; Diana zou ijskoud water, dat zoo van de bergen kwam, niet verdragen hebben; en het lage gewelf maakte het on mogelijk het jonge meisje te dragen. „We zyn in de waterleiding van de oude stad", riep Gray, wiens stem den vreem den klank had, dien zij krijgt in tunnels of kelders, welke onder water staan. Na een uurtje geloopen te hebben, bleven ze staan, tot over de knieën in het opbor relende water. Gray begon te vermoeden, dat ze verdwaald waren. Een wanhopige toestand in dien doolhof van gangen, zoo nauw, dat hy en Limbu zich herhaaldelijk schuin er door wringen moesten. Een rijtje steenen tegels, welke als pla fond dienden, deden hun begrijpen, dat de buitenwereld vlak boven hun hoofden was. Een smal straaltje daglicht, dat brutaal door een spleet tusschen de tegels in de duisternis gluurde, maakte, dat ze knip perden met de oogen. Ze zouden één van die tegels wel hebben kunnen opheffen en daarna uit het gewelf kruipen, doch ze besloten liever geen gevaar te loopen van overvallen te worden. Ze waren nog te dicht by het paleis, al hadden ze ook uren geloopen, doch bij elke zijgang waren kost bare oogenblikken verloren gegaan met beraadslagingen over de te nemen richting. Onzekerheid hierover droeg ertoe bij de algemeene spanning nog grooter te maken, totdat zij bijna ondragelijk werd. Gray gaf de lantaarn aan Limbu. „Loop jij nu maar 's' voor". En daarop wendde hy zich tot Diana eri toonde zich opgewekter, dan hij in werke lijkheid was. „We zyn onze vervolgers kwijt!" „Geloof je?" „Zeker! Zelfs indien ze ons gevolgd heb ben, kunnen ze niet weten welken van al die tunnels we genomen hebben! Dat ge bulder, verderop, is een waterval. We na deren de uiterste limiet". „Colinindien we eens in de val lie pen hier niet meer uit konden?" „Nu, 't water is warm, we houden 't er wel een poosje in uit!" antwoordde hij op gewekt. De natte hand van Diana zocht de zijne en drukte ze. „Waar, denkt je, zullen we terechtkomen, Colin?" Zij stelde de vraag, die hem al eenigen tijd bezig hield: waar zouden ze terecht komen? Hij trachtte zooveel mogelijk den waterweg te volgen en indien ze niet on bewust achteruit geloopen waren, moesten ze volgens Gray's berekening vroeg of laat in de open lucht belanden. Anders Diana deed een uitroep: een vleermuis was met haar zachte caoutchoucachtige vleugels rakelings langs haar gevlogen. Voor Gray was deze vogel een bode van hoop, zyn aanwezigheid verried, dat er dichtbij een opening moest zijn, die met de buitenwereld in verbinding stond. Doch ze waren verdwaald; een half uur later liepen ze nog steeds door de onder wereld, maar ze meenden den waterval steeds duidelijker te hooren. „Sahib!" riep Limbu, die als verkenner vooruit was geloopen. „Wat voor nieuws heb je, Limbu?" „Die onderaardsche rivier, waarover Uw Edele gesproken heeft, is hier vlak bij!" „Dat oude manuscript, Di, heeft waar heid gezegd!" Doch het zinnetje, dat de kleine Gurkha volgen liet, deed Gray van schrik verstij ven. „Ze valt in een diep gat, sahib, met oor- verdoovend gebulder". Na twee bochten, waardoorheen ze zich op handen en voeten hadden moeten wer ken, door openingen, waarin het water bij na tot het plafond reikte, viel het licht van de lantaarn op een twaalf voet breeden tunnel. Limbu had zich niet vergist: 't was de natuurlijke bedding van de ondergrond- sche rivier. Het vlammende zwaard van den Engel aan de poort van het Paradijs kon geen onherroepelijker tegenstand bieden, dan dat glimmende, zwarte water aan hen; ge steld dat het ondiep genoeg was, om erdoor heen te waden, ene ze er in slaagden zich stroomopwaarts te werken, waarbij de on effenheden aan den wand dienst konden doen als steunpunten, dan nog zou het al thans voor Diana ondoenlijk zijn weerstand te bieden aan den sterken stroom. De lamp hoog houdend tot boven zijn hoofd, zag Gray den rand van de diepte: een breede, effen ronding, waar kleine golfjes bewegende strepen vormden. Verder op en boven den waterval een kille damp. Overigens gefonkel van vochtige steenen en duisternis. „Diana Hij hield op. Hoe haar te zeggen dat de dood de vierde was in hun gezelschap? „Dat alles ziet er tamelijk luguber uit, Colin! Maar toch nog beter voor ons dan in handen van die duivelen te vallen! Lie ver verdrinken, dan dood martelen!" „Limbu, neem jij de lantaarn en ga eens onderzoeken of het uitvoerbaar zou zün stroomopwaarts te gaan. Wij wachten je hier". Gray nam Diana in zijn armen en drukte haar tegen zich aan. 't Was zoet haar lau- wen adem tegen zijn wang te voelen, in die kille duisternis. Ze wachten tamelijk lang. Vergeefs rie pen zij van tijd tot tijd met vereende stem men, Limbu! De oppasser antwoordde niet. Zou hem een ongeluk zijn overkomen? Hun twijfel werd langzamerhand afschu welijke zekerheid. En een zekerheid, die den Engelschman smartelijk voelde: hij was van den trouwen Gurkha gaan hou den. Wat moesten ze doen? Veel keus was er niet. Zich op goed geluk in het water stor ten en afwachten wat er gebeuren zou? Gray kon er niet toe komen. Hun liefde was nog zoo jong en zoo sterk. En het leven zoo heerlijk. Zoo zalig de wetenschap, dat zij elkaar hadden uitverkoren. „Colin", zei Diana, die haar armen om zijn hals had geslagen, „laten we 't wagen maar niet afzonderlijk, samen Een oogenblik later gleden ze, elkaar vast omstrengeld, voortgedreven door den stroom, door het kille water naar het on bekende (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6