KIJKEN, sKOOPELCLOECK JUownciaal Hieuws Weet&edcht JUukt&eridUm LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS langendijk egmond aan zee wieringen stompetoren stolpervlotbrug akersloot bergen zuidscharwoude jBucqeclijke. Stand Schiphol worde centrale luchthaven. Amsterdam's verweer. Een trouwe vriend bij uw examen HEILOO SCHOORL Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht BlROEK OP LANGENDIJK (ONGECORRIGEERD). De Amsterdamsche Kamer van Koop handel en Fabrieken heeft besloten een adres aan den minister van waterstaai te zenden, het centraal vliegveld betref fende, waarin zij uitvoerig de door de regeering naar voren gebrachte argu menten weerlegt. De K. v. K. bestrijdt het argument, dat er een behoefte zou bestaan aan een centrale vlieghaven. Met cijfers toont zij aan, welke domineerende plaats Schiphol inneemt in het nationale en internationale luchtverkeer. Vergrocting van den afstand van het vlieg veld tot de stad zou h. i. noodlottig zijn voor den groei van het luchtverkeer, speciaal het binnenland betreffende. Ook het goederen en postvervoer zal ongunstig beïnvloed worden. De Kamer komt tot de conclusie, dat een vliegveld in de onmiddellijke nabijheid van een groot internationaal centrum als Am sterdam van essentieel belang is. Schiphol centraal vliegveld. Indien voor het internationale ver keer één centraal vliegveld noodig is, wijze de regeering Schiphol daar voor aan. Amsterdam is het grootste bevolkings centrum en draagt dan ook het meeste tot het luchtverkeer bij. Verdere uitbreiding kan j u i s t op Schip hol op doelmatige wijze plaats vinden, door de daar aanwezige uitbreidingsruimte. Tenslotte wijst het adres op de econo mische verspilling, welke zou gelegen zijn in de opoffering van een volledig en naar de eischen des tijds geoutilleerd vliegveld als Schiphol. Dit is onverant woord en onverdedigbaar. De Kamer teekent dan ook op de krach tigste wijze protest aan tegen elk voor nemen, dat het behoud en de verdere ontwik keling van Schiphol als luchthaven voor het binnenlandsche en internationale verkeer afbreuk zou kunnen doen. NOODWEER IN ITALIË. In de noord-Italiaansche laagvlakte heb ben zware onweders gewoed, welke groote vernielingen hebben aangericht. Verschei dene bruggen zijn weggeslagen en drie personen zijn omgekomen. van Dinsdag 14 Juni 1938. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 3-3* Nederl. 1938 IOIU/h, 3 Ned -Indië 1937 100'/j 5* Duitschl. '30 m verkl. 29 BANK-INf LLINGEN. Amsterd. Bank 1401/» Handel Mij Cert. v. 250 14 i5/» Koloniale Bank131 Ned Ind Handelsbank 131 INDUSTR OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 35 Calvé Delft Cert8b»/« Nederl. Ford299'/, Philips Glo'il. Gem Bezit 2o2 Unilever 14V*/s INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting *7 Anaconda 17W; Bethleh Steel32ls/1r, Cities Service'Vm Generaal Motors22'/» laatste 2.15-J.00 1Ü19/m 100«/16 29 140 144'/, 129'/, 13J 34V«-5 86'/s 290 261 -2J 130-'/. 25'/, 173/.6-i 31 i - '/.-'Vu 21 Vu 2'Vi6*i 95/l(i Kennecott Copper 22s/ig Republic Steel9'Vit> Standard Brands 5 Steel comm 30'tyig 30£-9/i6 U. S. Leather 3l/e 3V:c CULTUUR MAATSCH. H. V. A4374341/,-5 Java Cultuur152 151 Ned. Ind. Suiker Unie 168 168 Vereen. Vorstenlanden 61 16 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij681/, 681/, Redjang Lebong 1671/» 1671/. PETROLEUM. Dordtsche Petr307 305'/4 Kon. Petr318'/. 316-Hi Perlak761/, Phillips Oil24'/, 231/4 Shell Union9 8'/,-"Vis Tide Water97i« 9®/w RUBBERS. Amsterd. Rubber 100'/# 186 Deli Bat. Rubber 123 1 207/,-l Hessa Rubber 9f/4 93 Oostkust 122 V» 121 Serbadjadi851/, 65l/« Interc. Rubber 2'/, 28/ig SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn 101 1001/, Java—China—Japan lijn 90'/« 82'/4 Kon. Ned. Stoomboot. 1051/, 104V4 Scheepvaart Unie .119 117'/4 TABAKKEN. 01. Deli Batavia215 213 Oude Deli 278 274-6 Senembab255 24/1/, AMER. SPOORWEGEN. <n„ Atchison Topeka 19/» 19 Southern Pacific°J» ®Vl8 Southern Railw. Cert.5 5 8 Union Pacific47 Canadian Pac. 37/» 3 §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers New-York 1.80'/, Londen 8.96 Berlijn 72.70 ?anjs 5.02* Brussel (Belga) 30.61* Zurich 41.28 Kopenhagen 40.02* Stockholm 46.20 Oslo 45.05 heden 1.807/i, 8.96 72.70 5.02* 30.64 41.31 40.00 46.20 45.02* POSTWISSEL VERVALSCHER GEARRESTEERD. Na een uitgebreid onderzoek is de politie te Ter Apel (Gr.) er in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee te Nieuwe Pekela in geslaagd den man, die de vorige week aan het postkantoor te Assen een post wissel incasseerde, waarop hij een bedrag van 9 had veranderd in 90, te arrestee ren, toen hij in het postkantoor te Nieuwe Pekela dezelfde truc wilde uithalen. Het was de politie ter oore gekomen, dat gisteren iemand in het postkantoor te Wil- dervank een postwissel van 9 had aange boden op dezelfde wijze als de vorige week te Gieten. Deze keer was de postwissel ge adresseerd aan iemand te Nieuwe Pekela. Toen de man hedenmorgen probeerde de postwissel te verzilveren, werd hij gear resteerd. Deze keer had hij het bedrag niet veranderd, omdat het hem wel gebleken was, dat het bedrog ontdekt zou worden. De postbeambte te Wildervank rtJ. had knoeierijen door verschillende strepen op de postwissel aan te brengen, onmogelijk ge maakt. De vervalscher is een 37-jarige landarbei der te Ter Apel. Hij is in verzekerde be waring gesteld. Neem 'n "Akkertje" is ook vóór het examen terecht hel gebruikelijke gezegde. SCHUUR AFGEBRAND. Hedenmorgen is de schuur van den heer Chr. Dekker te Hoedekenskerke door onbe kende oorzaak geheel uitgebrand. Twee vrachtwagens en een aanhangwagen wer den mede eep prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. GROOTE SCHADE DOOR OVERSTROUMINGEN. In het noorden van Zweden zijn door het smelten van de sneeuw groote overstroo mingen ontstaan, welke tien millioen kronen schade hebben aangericht. Troepen en vliegtuigen verschaffen hulp aan honderden in noodverkeerende gezin nen. Een ander gevaar vormen de millioe- nen houtblokken, welke van de vlotten zijn losgeslagen en door hun stuwende kracht de bruggen bedreigen. Twee millioen van zulke blokken liggen tegen de spoorbrug van Vaennaes aan, zoodat het spoorwegver keer er over is gestaakt. De gouverneur der provincie vliegt regelmatig in een autogiro over het geteisterde gebied om de schade op te nemen. DE VAL VAN CASTELLON. De val van Castellon is de bekroning van het offensief, dat 23 April j.1. is ingezet ten zuiden van den weg van Camin Real naai Alcaniz. In een maand tyd zijn de recht- sche troepen een honderdtal kilometer op gerukt en hierna werd het front gestabili seerd. 28 Mei werd de aanval hervat in alle sectoren, behalve tusschen Albocacer en Ai- cala de Chiv^rt, waar de vijand een sterke troepenmacht had verzameld. Ten zuidwesten van Teruel rukte Varela op naar Puebla de Valverde. In het centrum bereikten de Castillianen de vallei van de Rio Val de Linares en aan den linkervleugel nestelde generaal Aranda zich aan den voet van de Siërra Esparaguera, na Albocacer in het Westen te zijn gepasseerd. Op 7 Juni werd het laatste offensief inge zet, Aranda kreeg opdracht naar het Zuiden door te stooten naar den weg van Albocacer naar Castellon. Gisteren kwam hij voor Castellon aan. Gedurende dezen opmarsch hebben de rechtschen 148 steden en dorpen bezet, drie duizend tegenstanders werden krijgsgevan gen gemaakt en de oorlogsbuit is zeer groot, o.a. 60 mitrailleurs en 38 kanonnen Thans zal de strijd om Valancia beginnen, naar het Zuiden teekenen zich twee natuur lijke objecten af, n.L de Rio Minares en de groote weg van Teruel naar Sagunto. HET PROCES TEGEN DE WEDUWE BECKER. Hedenochtend is het proces tegen de we duwe Becker voortgezet met de uiteenzet ting van den rechter van instructie. Na zijn uiteenzetting stelden de verdedigers hem een aantal vragen. Een van de verdedigers vroeg, waarom de rechter van instructie het stoffelijk over schot van de slachtoffers niet had doen op graven. Deze antwoordde hierop, dat des kundigen hem hadden gezegd, dat de digita- line-vergiftiging niet langer dan 24 tot 48 uur sporen nalaat. De president van de rechtbank merkte hierbij op, dat de rechter van instructie niet was verschenen om de verdediging vragen te beantwoorden over hetgeen hij al of niet heeft gedaan. De tweede verdediger maakte de pers ver wijten, dat zij vóór de opening van het pro ces teveel heeft gepubliceerd en de weduwe Becker heeft beschuldigd van vergiftiging. De rechter ontkende bijzonderheden aan de pers te hebben verteld en eveneens heeft de politie niets losgelaten. Vervolgens werd professor Firket van de universiteit te Luik als deskundige gehoord, die autopsie heeft verricht op het stoffelijk overschot van mevrouw de Lange en van de weduwe Weiss. Hij verklaarde geen enkele organische beschadiging te hebben ontdekt. CONCOURS TE SPIERDIJK. De eerste dag van het door den r.k. bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord holland, dat te Spierdijk gehouden wordt, is uitstekend geslaagd. Ër was zeer veel publiek. De uitslag van den gehouden marsch- wedstrijd was als volgt: Ons Genoeg te Wognum, 4e afd. fanfare le pr. 96 pt.; Sursum Corda te Amsterdam, 3e afd. Harmonie le pr. 96 pt.; St. Martinus te 't Veld, 2e afd. fanfare 2e pr. 90 pt.; Soli Deo te Warmenhuizen, 3e afd. fanfare 2e pr 90 pt.; Crescendo te Bovenkarspel, 2e afd. Harmonie le pr. 99 pt.; St. Csecilia te Heiloo, le afd. fanfare 97 pt. le pr.; St. Csecilia te Haarlem, afd. Uitmuntendheid Harmonie, le pr. 98 pt.; Harmonie Zaandam, afd. uitmun tendheid harmonie le pr. 102 pt.; St. Csecilia te Lutjebroek eere-afd. harmonie, le pr. 99 pt. Tamboers; St. Csecilia te Haarlem, le pr. en St. Caecilia te Lutjebroek le pr. De uitslag van den gehouden concert- wedstrijd was: le afd. Fanfare: Ons Genoegen te Wognum, 2e pr. 295 pt.; derde afd. fanfare: Soli Deo te Warmenhuizen, le pr. 337 pt.; derde afd. harmonie: Sursum Corda te Amsterdam, le pr. 341 pt.; tweede afd. fanfare St. Martinus te 't Veld, 2e pr. 294 pt. W. I. K. te Ilpen- dam-, 2e pr. 308 pt.; tweede afd. harmonie: Crescendo te Bovenkarspel, 2e pr. 311 pnt. 308 pt.; tweede afd. harmonie: Crescendo te Bovenkarspel, 2e pr. 311 pt.; le afd. fanfare: St. Csecilia te Heiloo, 3e pr. 270 pt.; Laus Deo te Aalsmeer, 2e pr. 319 pt.; Eerste afd. Har monie: St. Caecilia te Wervershoof, 2e pr. 315 pt. Afd. Uitmuntendheid fanfare: Dr. Nuyens te Westwoud, 2e pr. 317 pt.; Afd. uitmun tendheid harmonie: St. Caecilia te Haarlem, 2e pr. 328 pt.; Harmonie Zaandam, le pr. 358 pt. Eere-afdeeling Harmonie: St. Csecilia te Lutjebroek, 2e pr. 318 pt. In den eere-wedstrijd, welke 's avonds werd gehouden, behaalden de eerste prijs winnaars van den middag wedstrijd de vol gende resultaten: Soli Deo te Warmenhuizen, 170 pt.; Sur sum Corda te Amsterdam en- Harmonie te Zaandam elk 169 pt. De aardappelprijzen blijven goed. De prijzen van de aardappelen blijven goed. Gingen de noteeringen in de vorige week niet onbelangrijk naar omlaag, in de week na Pinksteren zijn de prijzen weer iets aangetrokken, zoodat een zeer groot deel van den aanvoer der Schotsche muizen is verhandeld voor prijzen van 13 en 15 per 100 K.G. Er liepen wel eens dagen door, waarop 1213 werd besteed, doch dit kwam niet veel voor. De drielingen zijn eveneens tegen behoorlijke prijzen van de hand gegaan. Wanneer de opbrengst in kilogrammen meer normaal was, zou van dure aardappelen kunnen worden gesproken. Thans zijn ze wel duur voor den consu ment, doch voor den tuirider is dit niet het geval. Het beschot valt zeer tegen. De ge volgen van de nachtvorsten zijn nog lang niet opgeheven. Er is weer een nieuw vollegrondsproduct aan de veiling verschenen: boswortelen. De prijzen hiervan munten nu juist niet uit. Begonnen met 5.50 per 100 bos kon deze prijs niet gehandhaafd blijven en noteerden wij den volgenden dag reeds 4.20. Later kwam er een weinig verbetering, zoodat tot 5.20 per 100 bos werd gemaakt. De aanvoer heeft nog weinig te beteekenen. De aanvoer van tomaten neemt dagelijks toe. Er komen thans flinke hoeveelheden ter markt. In de afgeloopen week heeft men in totaal ruim 50.000 K.G. afgeleverd. On danks de toenemende aanvoer zijn de prijzen vry goed gebleven. Ze zijn niet hoog, doen vertoonden toch in plaats van een neiging tot dalen, zooals gewoonlijk bij toenemende aanvoeren, een stijgende tendenz. Van iets beneden 20 stegen de noteeringen van A tot 20.60—21.60, B 22, C f 19.50— 22.50 en C tot 17 per 100 K.G. De bloemkool is belangrijk goedkooper geworden. In het begin is nog een gedeelte voor 113 verhandeld, doch later ging de eerste soort voor 6.50—8.90 per 100 stuks v^in de hand. Ook de raberberprijzen zijn gedaald. De groote bossen wel met 2.50 per 100 bos. De mooie bossen werden verhan deled voor 3.804.60. In het begin van de week werd nog wel tot 7 besteed. Fusie kerkkoren. De parochies te Heiloo en Limmen heb ben een fusie gevormd voor het brengen van gewijde muziek en voor het optreden in het openbaar. Maandagavond is de eerste oefening gehouden en men heeft reeds da delijk oesloten om met het regeeringsjubi leum van de koningin in beide gemeenten met een varieerend program uit te komen. Verbouw van het gemeentehuis. De uitslag van de gister gehouden aan besteding was als volgt: K. Klaver en J. Molenaar, Koedijk 4618. P. Hoetjes, Heiloo 4674. IJsbrand K. Kops, Heiloo 4686. Fa. M. van Steeg, Heiloo 4800. P. S. Holtes, Heiloo 4985. N. V. Bouw- en Expl.-Mij. „Saturnus", Amsterdam 5390. IJ. Kroonenburg, Heiloo 5445. H. de Boer, Heemstede 6112. De gunning is aangehouden. Loos alarm. Herhaaldelijk wordt in deze gemeente den laatsten tyd misruik gemaakt van de automatische telefoon. Onlangs werd brand gemeld in de Verre Kijker op de Boulevard. Toen de brandweer en ook de burgemeester ter plaatse verschenen, ble ken de badgasten rustig buiten te zitten en van geen brand ii hun woning te weten! Ook worden herhaaldelijk bestellingen op gegeven voor hotels en pensions, die geheel gefingeerd zijn en waarschijnlijk door den zelfden persoon worden opgegeven.Voor de betrokken leveranciers is dat natuurlijk al heel onprettig en t veroorzaakt onnoodige moeite en kosten. Dooi de automatiseering der telefoon is nog niet na te gaan, wie hier de menschen dupeert. Men zij gewaar schuwd. Postduif. 30 Mei is komen aanvliegen een blauwe postduif met witte ondervleugels. Om den rechterpoot zit een ring: met opschrift AERIEN SEGLIN, om den linkerpoot een ring met opschrift FKANCE 464939 H 37. Inlichtingen zijn te bekomen bij mej. A. Bogtman, Staatsduin, Fr. Schoorl. Scheepvaart. Het mistsein van Urk zal 13 Juni a.s. voor ongeveer een week buiten werking zijn- Onderwijs. In verband met de toeneming van het aantal leerlingen op de o. 1. school te Den Oever zal aan genoemde school waar schijnlijk een vierde leerkracht worden verboi den. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer Hidde He ringa Jr. slaagde voor het eindexamen van het christelijk Lyceum te Zeist. In aanraking met een brugleuning. Zondag kwam een motorrijder met duo passagier door een verkeerde wending van het stuur in aanraking met de leuning van de brug over het N.-H.-kanaal alhier. De vrouwelijke duo-passagier liep hierby een vrij ernstige kneuzing aan de knie op, ter wijl de bestuurder aan beide handen werd gewond, zoodat hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. Na geneeskundig te zijn behandeld kon den beiden later hun weg vervolgen. Wegverbetering. Tot groote vreugde van degenen die geregeld gebruik maken van den weg Aker slootUitgeest zij vermeld, dat deze weg die in een onhoudbaren toestand verkeert, verbeterd zal worden, hetgeen in werkver schaffing zal worden uitgevoerd. Feestelijk ingehaald. Zaterdagavond werd N. P. Velzeboer, die 's morgens in de Bavokerk te Haarlem tot priester was gewijd, is aan het station te Uitgeest door zyn ouders, den pastoor der Parochie en het r. k. kerkbestuur opge wacht en reed men in 5 auto's naar de sluis alhier, de grens der gemeente. Daar stond het muziekkorps opgesteld alsmede eenige ruiters, de graalmeisjes, verschillende vereenigingen en ging het in optocht door het dorp naar het plein voor de r. k. kerk. Nadat allen waren opgesteld voor de pastorie sprak pastoor Nieuwenhuizen den neomist Velzeboer toe en wees er op, dat voor hem prettige maar ook vele moeilijke dagen zullen aanbreken in de taak die hem is opgedragen. Zoowel de schoolkinderen als de graal meisjes zongen onder geleide van het mu ziekkorps den neomist eenige liederen toe. Na afloop hiervan gaf de heer Velzeboer de parochie den zegen en was er verder lof in de r. k. kerk. Zondags werden in de kerk de plechtig heden voortgezet. Ook waren er eenige feestelijkheden bij de r. k. school. Secretaris-penningmeester benoemd. Tot secretaris-penningmeester van de Binnengcester, Zwartedijk, Hem en Klaas Hoorn en Kijfpolder is benoemd (in de va cature de heer J. Sernee) de heer B. Kerssens. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer A. van Diepen slaagde aan het Conservatorium te Am sterdam voor de vakken paedogegiek en muziekgeschiedenis. Zilveren jubileum. Zaterdag zal de heer W. Koeman 25 jaar magazijnmeester zijn van de afd. Lan gendijk van Het Witte Kruis. Den heer Koe man, die zich steeds als een bereidwillig en sympathiek mensch heeft doen kennen, zal het dien dag ongetwijfeld niet aan belang stelling ontbreken. Begrafenis slachtoffer ongeval. Het slachtoffer van het doodelyk on geval by het sloopen van de schuur bij den heer Ploeger alhier is Maandagmorgen onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld op de r.k. begraafplaats te Noordschar- woude. In den stoet liepen een groot aantal Sint Jozef-Gezellen mede, die de vaandels mee droegen. Na de plechtigheid in de kerk werd het stoffelijk overschot van den zoo noodlottig om het leven gekomen jongeman door leden van de St. Jozef-gezellenvereen. ten grave gedragen. Bijzondere oudercommissie. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de bijzondere oudercommissie van de 0. 1. school alhier werd medegedeeld, dat de bijdragen van de ingezetenen voor den kweekeling met akte iets minder waren dan verleden jaar. Men is echter voorloopig nog in staat den kweekeling de bestaande vergoeding uit te betalen. Over de gemeentelijke subsidie is nog gten beslissing ontvangen van hoogere in- aókT'.'i'U ml Meest matige noordelijke tot noordweste lijke wind; meest zwaar bewolkt met tijde lijke opklaring; weinig of geen regen; aan vankelijk iets warmer; later iets koelen Nog niet veel verbetering. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Atlantischen oceaan nam in het noorden iets af. De depressie, welke gisteren bij IJsland lag, trok snel oostwaarts en ligt thans voor de Noorsche kust. Die over Finland en Lapland bleef vry wel stationnair. In het oosten en zuidoosten van het waarnemings gebied is de luchtdruk wat gestegen. Onder invloed van de naderende depressie is in Noorwegen de wind zuidwest met betrok ken lucht en regen. Overigens overheer- schen nog noordwestelijke winden, met meest zware bewolking en in onze omge ving lichte motregens. De temperatuur is in vrijwel het geheele waarnemingsgebied onder de normale. Voor morgen is de verwachting, dat de wind nog met matige kracht uit het noorden tot noordwesten zal blijven waaien, de bewolking vry zwaar zal zijn, echter met kans op tijdelijke op klaring en mogelijk eenigen regen, doch niet van veel beteekenis. Aanvankelijk wordt iets warmer weer verwacht, ver moedelijk zal het later echter weer koeler worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.52 uur tot 4.07 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). J unL Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. njn. 15 5.39 6.02 2.12 2.28 16 6.13 6.36 2.44 2.59 stanties. De raad had een post van 450 op de begrooting geplaatst voor den kweeke ling. De begrooting 1938 is echter nog niet goedgekeurd. Verlenging werkverschaffing. Behoudens bijzondere omstandigheden om de werkverschaffing tijdelijk te onder breken of in te krimpen, kan zy in deze ge meente voorloopig nog worden voortgezet tot 27 Augustus a.s. Na den dag te hebben doorgebracht op het kantoor nu de longen vol frissche lucht op het H. L. O.-terrein. ALKMAAR. GEBOREN: Hendrik Arnold, z. van Arie Heykoop en Cornelia Wilhelmina Vellekoop. Bernar- dina, d. van Bernard Masee en Johanna Margaretha Helleman. Maria, d. van Hendrik Blankvoort en Dieuwertje Elisa- beth Bakker. Tryntje Margaretha Anna, d. van Petrus Johannes Aloysius Schoen maker en Anna Geertruida Maria Tames. Gijsbertus, z. van Jan Hendrik Ooyevaar en Riemkje Roukema. OVERLEDEN: Christina Sophia de Bouter, gehuwd met Bernardus Philippus Luitjes, 55 jaar. LIMMEN (Mei). Geboren: Petrus Cornelis, z. van C. J. Koot en C. E. Groot. Wouter Johannes, z. van P. W. Admiraal en C. Hoogland. Cornelia Jacoba, d. van J. Pepping en M. J. Res. Ondertrouwd: C. J. Heyne te Uit geest en A. M. Hes. C. Bakkum te Heems kerk en Th. Dekker. W. Castricum te Castricum en G. Dekker. C. A. Kuijper te Heiloo en M. Valkering. Getrouwd: J. C. Heyne en A. M. Hes. C. Bakkum en Th. Dekker. -— C. A. Kuijper en M. Valkering. Overleden: P. Vos, 77 jaar, wonende te Heiloo. N.V. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. ALKMAAR, 13 Juni 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 14—15.50 per 100 K.G.; Aard beien 1.151.65 per slof; Andijvie 0.80 3.20,Bloemkool le s. f 69 2e s. 2— 4, Kropsla 0.502.90 en Komkommen f 2.506.50 per 100 stuks; Asperges 12— 26, Peterselie 11.50, Rabarber f 5— 8, Raapstelen 0.50f 0.70, Radijs 1,50— 2.80, Selderie f 1f 2 en Wortelen 6.50 10 per 100 bos; Doperwten 7.508.50, Druiven 45, Peulen 8.5012, Snüboo- nen 2226, Dubb. spercieboonen 24 26 en Tomaten 12—13 per 100 pond; Postelein per bakje 10—18 cent; Spinazie per bek (16 pond) 16—90 cent.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3