Aqenda Aanbod Rechtszaken JCeck 6. School Rxicqecüike Stand Nieuws in 't kort. ENGELSCHE SPORTKLEEDING. GERARD WORM Geheime overeenkomst tus schen China en Frankrijk. Militaire bijstand. De bombardementen op Britsche schepen. Chamberlain kondigt geen bijzondere maatregelen aan. de verbrande instrumenten. doodeluk ongeval. IN DE HOUTTIL. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. MEISJESSCHOOL- BERGEN Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). heerschten de rechtschen het gebied ten Zui den van Castellon bij de rivier Mijares. De Galicische troepen rukken hier in de richting van Villareal op. De Castiljaansche troepen die langs den weg van Teruel naar Sagunto opereeren, zijn bij Albentosa, ten Zuiden van Mora de Rubieloa, ongeveer 7 K.M. de richting van Sagunto opgerukt. Bombardementen ten Zuiden van Castellon. Vliegtuigen der rechtschen hebben gister nacht herhaalde malen ten Zuiden van Castellon gelegen plaatsen gebombardeerd waarbij dooden en gewonden vielen en tal van huizen vernield werden. Het hevigste bombardement was tusschen twee uur en half vijf op Nules, waar meer dan vijftig bommen in de binnenstad tot ont ploffing kwamen. Er zijn acht dooden en twintig geworden, terwijl zestig huizen vernield werden. De meeste slachtoffers zijn vrouwen. Bovendien werden het dorp Bur- riana en de aan den weg van Castellon naar Valencia gelegen dorpen hevig gebombar deerd. Er zijn vele gewonden. Ook heeft de luchtmacht van Franco gis termorgen de omgeving van de haven van Valencia gebombardeerd en aanzienlijke schade aangericht. Verscheidene huizen raakten in brand, personen werden evenwel niet getroffen. Omstreeks elf uur keerden vijf vliegtuigen terug en wierpen brandbommen op de voor steden Cabanel del Grao en Cantarranas. De luchtdoelartillerie dwong de toestellen op groote hoogte te vliegen. Drie menschen zijn om het leven gekomen en 21 werden gewond. In de haven zijn de Paulita en drie andere schepen getroffen en in brand geraakt. Onder de bemanningen zijn geen slachtoffers te betreuren. Verder heeft gisternacht een watervlieg tuig de haven van Denia gebombardeerd. Het Fransche schip Brisbane, dat reeds Juni werd getroffen, is opnieuw door een bom geraakt, waardoor brand ontstond. Deze is evenwel snel gebluscht. Slachtoffers zijn niet te betreuren. Bombardement op Barcelona voorkomen. Vannacht omstreeks twee uur heeft de rechtsche luchtmacht gepoogd Barcelona te bombardeeren. De sirenes gaven het alarm sein en de luchtdoelartillerie opende het vuur. Tenslotte dwongen de regeerings- vliegtuigen de aanvallers hun bommenlast buiten de stad te laten vallen, zonder schade te veroorzaken of slachtoffers te maken. Welingelichte kringen verklaren vol gens het Japansche persagentschap Domei, dat zoowel de Japansche regee ring als het volk waakzame aandacht wijden aan het nieuwe element, dat door de Fransch-Chineesche toenadering ontstaat in het Chineesche incident. Er wordt op gewezen, dat twee afgezanten van het departement van oorlog der regee ring van Tsjang Kai Sjek thans onderhan delen met Jules Brève, den gouverneur- generaal van Fransch Indochina, over het verkrijgen van Franschen bijstand- bij de verdediging van het eiland Hainan, Volgens berichten, die te Tokio door betrouwbare zijde zijn ontvangen. Ondanks de Fransche tegenspraak beweren deze welingelichte kringen, dat verschillende aanwijzingen „steeds meer kleur verleenen" aan een bij beruchte vermelde geheime overeenkomst tusschen Frankrijk en China. By deze overeenkomst zou de regeering van Tsjang Kai Sjek Frankrijk spoorweg- en mijnconcessies aanbieden in de Zuidweste lijke provincies, met inbegrip van Joengan, tegenover Franschen bijstand aan China door het vervoer van wapens en munitie naar Kanton door een Fransch oorlogsschip uit Fransch Indochina. Ingeval de Fransche autoriteiten van Indochina volharden in het uitbreiden van den militairen bijstand aan de regeering van Tsjang Kai Sjek en mede werking verleenen aan de versterking der militaire inrichtingen van Hainan, vreezen welingelichte kringen, dat de toestand daar onvermijdelijk verergeren zal, zoodat het eiland Hainan een tweede tooneel zou worden van Chineesch-Japansche vijandelijkheden, omdat het zeer wel denkbaar is, dat de regeering van Tsjang Kai Sjek haar toe vlucht neemt tot militairen bijstand uit Frankrijk en tot een nieuwe provocatie van Japan, om niets te zeggen van een nieuwe bedreiging tegen Japan, aldus Domei. Op de vragen van Attlee en Green- wood in het Lagerhuis, of de premier geen verklaring had af te leggen over de dagelijks meer verontwaardiging wek kende bombardementen van Engelsche schepen, heeft Chamberlain in zijn ant woord herinnerd aan de vele en herhaal de protesten, die de regeering bij de autoriteiten te Burgos had uitgebracht. Als antwoord daarop hadden die autori teiten verklaard, dat zij nooit order hadden geven tot het speciaal bombardeeren van Engelsche schepen en dat zij betreurden, in dien er slachtoffers waren gevallen, maar zij konden het bombardeeren van schepen niet als aanvalswapen missen, omdat de ver lenging die de oorlog onderging, voor een groot deel veroorzaakt was juist door den aanvoer van munitie en levensmiddelen voor hun vijanden. Met protesteeren was men dus niet verder gekomen en de eenige mogelijkheid van af doende bescherming was het plaatsen van afweergeschut in de havens, die dan op ieder naderend vliegtuig zouden vuren. Maar dit zou directe inmenging beteekenen en de regeering was niet van plan dit mid del toe te passen. Evenmin was de regeering van zins repressaülemaatregelan te nemen, Alkmaar, Woensdag. TWEEDE REGIMENT LUCHTDOEL- ARTILLERIE. Tijdelijk garnizoen te Amsterdam. Hedenmorgen zijn te Amsterdam aan gekomen de officieren en onderofficieren van het tweede regiment Luchtdoel artillerie, dat tijdelijk te Amsterdam in garnizoen zal komen, en is het regiment door den brigadecommandant op de binnenplaats van de Oranje-Nassau- kazerne geïnstalleerd. Zooals bekend is, is met ingang van heden het te Utrecht gelegerde corps luchtdoel artillerie verheven tot een uit twee regi menten bestaande brigade. De corpscom mandant, ridder van Rappard, is in den rang van kolonel benoemd tot brigade commandant. Het eerste regiment blijft te Utrecht, terwijl het tweede regiment onder bevel van den tot luitenant-kolonel gepro moveerden overste Schmidt voorbestemd is om in Alkmaar in garnizoen te komen. Aangezien de kazernementen te Alkmaar pas over een jaar gereed zijn, is het regiment tijdelijk in de Oranje-Nassau-kazerne te Amsterdam ondergebracht. Hedenmorgen arriveerden ongeveer tachtig officieren en onderofficieren, terwijl de ruim 450 manschappen op 21 Juni a.s. te Amsterdam aankomen. Het regiment bestaat uit drie batterijen, doch zal in den loop van het volgende jaar met een vierde battëVij worden uitgebreid, waarna het in twee afdee- lingen zal worden gesplitst. Te half twaalf stelden de officieren en onderofficieren zich op de binnenplaats van de Oranje Nassau-kazerne op. Namens den inspecteur van het wapen der artillerie wenschte overste Rijken het tweede regiment luchtdoelartillerie geluk met zijn tot stand komen. De brigadecommandant, kolonel Ridder van Rappard, deelde mede, dat 'n telegram was ontvangen van den commandant van het veldleger, luitenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, waarin deze zijn geluk- wenschen uitsprak met de totstandkoming der brigade en de oprichting der beide re gimenten luchtdoelartillerie. De regimentscommandant, overste Schmidt, dankte den vertegenwoordiger van den in specteur en den brigadecommandant voor hun aanwezigheid en verklaarde, dat de officieren, gesteund door de onderofficieren, trouw zouden blijven aan het devies van de kanonnen der artillerie: „Het Vaderland getrouwe blijf ik tot in den dood". Sedert de laatste verantwoording van ont vangen giften voor de gedupeerden door den brand bij van Gijzen zijn nog de volgende bijdragen ontvangen: N. N. 1.mevr. J. F. B. f 1.mevr. C H.—Sch. te Bergen 1.50. Inmiddels is het betrokkenen mogen ge lukken mede door hulp van derden een leverancier bereid te vinden, hen de instru men ten op bijzondere voorwaarden te leve ren, zoodat zij thans weer in eigen onder houd kunnen voorzien. Onder dankzegging aan hen, die giften hebben ingezonden, wordt hiermede de in' schrijving gesloten. Dame van trap gevallen en op slag gedood. Maandagavond te half twaalf heeft zich aan het Groote Oost te Hoorn een tragisch ongeval met doodelijken afloop voorgedaan Mej. R., een dame van middelbaren leef tijd is ten huize van haar vader van de trap gevallen en met het hoofd op den marmeren vloer geslagen. Direct daarop is zij overle den. Waarschijnlijk zegt de N. H. Crt is mej. R. plotseling onwel geworden, waar door z\j het evenwicht heeft verloren. INBRAAK TE STOLPERVLOTBRUG OPGEHELDERD. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.L is zooals reeds vermeld ingebroken in het café van mevr. wed. D. Bakker aan den Rijksweg te Stolpervlotbrug. De buit bestond uit een drietal kistjes sigaren, een flesch Voorburg en ong. 10 aan contanten Thans is het de gemeente-politie van Zijpe in samenwerking met de rijks politie te 't Zand mogen gelukken den dader te arresteeren in Drachten (Fr.) Een goede vangst! Het bleek namelijk, dat de dader zich intusschen ook had schuldig ge maakt aan diefstal van drie rijwielen. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Op 16 Juni 1938 hoopt zuster J. A. van To- ledo, wij kkraamverpleegster van de Gezins verpleging te Alkmaar, den dag te herden ken waarop zij 25 jaar geleden in de verple ging kwam. Na in het Diaconessenuis te Haarlem begonnen te zijn, daarna in Leiden en Middelburg, kwam zij in Alkmaar haar nuttige werk verrichten en zeer velen heb ben ook hier van haar onvermoeide hulp gprofiteerd. Dat deze dag voor haar een buitengewoon prettige mag worden zullen velen haar zeker toewenschen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer H. P Jacobi slaagde voor het onlangs gehouden examen klerk registratie en domeinen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Op de Alkmaarsche exportveiling werden heden de eerste perziken aangevoerd door den heer W. de Vries te Bergen. CONSUMPTIEMELKREGELING VOOR NOORDELIJK NOORDHOLLAND DOOR DEN MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN GOEDGEKEURD. Naar wij van de zijde van de Noordhol- landsche Consumptiemelk-Vereeniging (N.H. C.M.V.) in oprichting te Alkmaar vernemen, heeft de Minister van Economische Zaken het bestuur heden bericht, dat Z.E. zich kan vereenigen met de voorgestelde consumptie- merkregeling voor het in de conceptstatuten der vereeniging omschreven werkgebied. Dit gebied zal omvatten de gemeenten, liggende in Noordholland ten Noorden van de Noordelijke grens der gemeenten Heems kerk, Assendelft, Krommenie, Wormerveer, Wormer, Zaandam, Oostzaan, Ilpendam, Monnikendam en Katwoude, met uitzonde ring van de gemeenten Vlieland, Terschel ling en Urk. De datum, op welken de regeling zal in gaan, zal zoo spoedig mogelijk door de Noordhollandsche Consumptiemelk-Vereeni ging ter kennis worden gebracht van be langhebbenden. HONDEN ZIJN GEEN MENSCHEN. Een dierenvriendin te dezer stede heeft er zich aan geërgerd, dat honden die uitge laten worden aan een kort riempje worden vastgehouden en met hetzelfde langzame stapje over de straat mogen schuifelen als hun dikwijls bejaarde begeleiders. Zij wijst er ons op, dat honden behoefte hebben aan in vrijheid snuffelen langs de straten en dat zij, zoodra men op rustige buitenwegen komt gelegenheid moeten hebben eens in volle vrijheid te springen en eens in volle vrijheid te springen en te draven. Vooral voor de setters wordt dit noodzakelijk ge acht. die afgezien van hun moeilijke uitvoerbaar heid, het Spaansche conflict in een stadium zouden kunnen brengen, dat de regeering wilde vermijden. Het denkbeeld van het in richten van veiligheidszones verdiende mis schien overweging en dan was er een voor stel van Burgos om havens voor de lossing van Britsche goederen aan te wijzen die buiten het militaire operatieterrein zouden liggen en waar dan onder strikte internatio nale controle kon gelost worden. Maar hier voor zouden op zijn minst twee havens moeten gekozen worden, één in het gebied van beide partijen, en het was niet bekend of Barcelona iets voor dit denkbeeld voelde. Iedere andere soort bescherming zou dus neerkomen op een actieve deelneming aan de vijandelijkheden, wat natuurlijk van Britsch standpunt uitgesloten was. Het eeni ge wat de regeering doen kon, was haar waarschuwing aan de Britsche scheepvaart herhalen, dat zij op bescherming kon reke nen buiten de drie mijl zone, maar dat zij binnen die grens volkomen op eigen risico moest varen. Spr. wilde echter niet ver helen, dat geregelde aanvallen op Brit sche schepen, waarbij er volgens Britsche waarnemingen toch wel geweest waren, die als opzettelijk beschouwd mochten worden, niet voortdurend herhaald konden worden zonder een gevaar te worden voor de hand having der goede betrekkingen op welke de regeering te Burgos volgens haar antwoord zoozeer prijs bleek te stellen. Op het verwijt van Attlee, dat Chamber lain dus van plan was de traditioneele be- schermingspolitiek op te geven, antwoordde Chamberlain, dat er geen precedent was in eenigen vroegeren oorlog voor de bombar dementen, die thans plaats vonden, zoodat Attlee er de traditie wel buiten kon laten. Dezelfde bescherming, die a\le vorige regee ringen de Britsche scheepvaart altijd had den verleend, zou ook de tegenwoordige regeering blijven verleenen, maar met ver wikkelingen wilde de regeering zich daarbij niet inlaten. De overstroomingen van de Gele Rivier. - De Zuidelijke dijk van de Gele Rivier is tusschen Kaifeng en Tsjengtsjau op vijftien plaatsen vernield. De doorbraken zyn tot 150 M. breed. Een geweldige vloedgolf stroomt met een uursnelheid van vier K.M. uit het Noorden over de provincie Honan. De dijkdoorbraak vormt een der grootste rampen, die China beleeft heeft. Alle pogin gen der Japansche pioniers om het water te stuiten zijn tot dusverre mislukt. De geweldige regenval in Midden-China duurt voort en reeds zouden ruim 100.000 boeren verdronken zijn. Vier boeren gewond. - Een bom, die door een groep Oekrainers Zondag j.L (vol gens den orthodoxen ritus, Pinksterdag) ver borgen was in een hoogen terp in het mid den van het dorp Awsiu in Oost-Galicië, is tot ontploffing gekomen. Vier boeren wer den gewond. Men verwacht, dat in Oekrain- sche kringen talrijke arrestaties verricht zullen worden. Twee terechtstellingen. - De op 16 No vember van het vorige jaar door het volks gerechtshof te Berlijn wegens landverraad ter dood veroordeelde Georg en Anna Schwitzer zyn hedenmorgen terechtgesteld. De veroordeelden waren buiten de Duit- sche grens met den inlichtingendienst van een vreemde mogendheid in contact getre den, en hebben ruim twee jaren lang in dienst van de buitenlandsche spionnage ge staan. Predikant weigert kind te doopen. - Ds. Hitzer uit Roesnitz in Silezië is in arrest gesteld, omdat hy geweigerd had een kind te doopen, aangezien de voorgestelde peet verklaarde „aanhanger van de leer van Rosenberg" te zyn. De predikant was van meening, dat deze peetvader geen voldoen den waarborg bood voor een christelijke op voeding van het kind. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, werken van Leo Gestel; dagelijks behalve Zondags, van 104 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De nachtsleutel (rom.-sens.); hoofdrol len Boris Karloff, Jean Rogers e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Paljas (opera); hoofdrollen Richard Tauber, Steffi Duna en Diana Napier. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer M'n man is detective (blijspel); hoofdrollen William Powell, Myrna Loy en de hond Asta. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 Juni. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningwedstrijden. 8.15 uur, Groote Kerk, uitvoering orato rium „Die Schöpfung" door het vryz. herv. zangkoor. AANBESTEDING. De ingenieur der genie te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van magazij nen en een woning op Wieringen en een woning nabij Den Oever. Laagste inschrijver was R. A. van der Meulen te Badhoevedorp (gem. Haarlem mermeer), voor 89.690. INBRAKEN TE BERGEN. Tegen één der daders twee jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Alkmaarsche Rehtbank, ditmaal gepresideerd door mr. Ubbens, stonden Dinsdagmorgen terecht, de jeugdige Alk maarsche kooplieden Joh. S. en Dirk Sm., die tweemaal achtereen in Februari en Maart van dit jaar hadden ingebroken in de villa „Zandhoeve", van den heer MacDonald te Bergen en daarbij allerlei huisraad, zoo als dekens, siervoorwerpen en voorts ook een aantal autobinnenbanden, hadden buit gemaakt. Bovendien had het tweetal ingebroken in een schuurtje op het landgoed „Karperton" van mr. Judell, waar ze een koperen ketel en een gascomfoor wegnamen. De gestolen zaken hadden ze in Alkmaar verkocht. Joh. S. beiden bekenden volledig bevond zich nog in den termijn van twee voorwaardelijke veroordeelingen van 3 en 6 maanden. De reclasseeringsambtenaar, de heer J. Wiggers, kon over Joh. S. niet anders dan een gunstig rapport uitbrengen; de jon geman had tal van goede eigenschappen, maar hij was zeer slap van karakter, waar toe het beroep van bloemenkoopman niet gunstig bijdroeg. Opzending naar jeugd gevangenis en het aanleeren van een dege lijk vak, achtte de heer Wiggers het beste. Over Dirk Sm. rapporteerde de heer Wiggers eveneens gunstig. Wijl die voor het eerst met de justitie in aanraking kwam, was hier een voorwaardelijke veroordeeling wel op haar plaats. De officier, mr. van der Feen de Lille, vond het een ernstig geval, vooral ten aanzien van Joh. S., voor wien spr. op sluiting in een jeugdgevangenis zeer aan bevelenswaardig vond, in het bijzonder, om dat er dan voor S. gelegenheid zou bestaan een vak te leeren. Spr. vorderde tegen Joh. S. een gevangenisstraf van 2 jaar, door te brengen in de jeugdgevangenis en tegen Dirk Sm., een voorwaardelijke gevangenis straf van 10 maanden, met 3 proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. De verdedigers, mr. Winkel en mr. Wind- hausen, konden zich met den eisch van den officier vereenigen. Alleen werd voor Joh. S. in verband met de nog loopende voor waardelijke veroordeelingen, clementie gevraagd. Uitspraak op 23 Juni. Een vreemd heerschap. Na de behandeling van twee gesloten deuren-affaires had zich te verantwoorden Gerrit L. uit Spanbroek, die echter niet was verschenen. Hij had zich op 16 April te Zwaag in het schemeruur nogal gek aangesteld, waardoor hy de belangstelling trok van den veld wachter A. Faber en den heer W. Leeuwe rik. Hij deed evenwel niets kwaads en daar om adviseerde de veldwachter hem naar huis te gaan, wat hij ook scheen te willen doen. Op een gegeven oogenblik echter gaf hy, zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond, Leeuwerik een klap op het achter hoofd, om daarna op denveldwachter af te stormen en die met een mes in hand en arm te steken. Toen de veldwachter dreigde te zullen schieten, vluchtte de woesteling en verdween, voor iemand er op verdacht was, om hem te grijpen. Uit het verhoor der getuigen bleek, dat men ergens aan den waterkant een fiets had zien liggen, waardoor het vermoeden werd gewekt, dat iemand te water was geraakt. Men ging dreggen, maar zonder resultaat, tot dat een van de aanwezigen ergens in het gras een man zag liggen slapen. Toen men bij hem kwam, stond die man op en nam een soort vechtende houding aan. Na aangemaand te zyn toch naar huis te gaan, nam hij de fiets en deed als of hij inderdaad wilde gaan, doch toen begon hij plotseling te vechten, zooals boven be schreven. De officier vond het optreden van L. verraderlijk, ook al was de man eenigszins onder den invloed. Hij wist, dat hy tegen over een veldwachter stond. De politie moet beschermd worden tegen dergelijke ongure elementen, waarom spr. tegen L. 8 maanden gevangenisstraf requireerde. Uitspraak op Donderdag 23 Juni. Vyfjar. cursus. Algem. ontwikkeling en voor bereiding tot div. speciaal vrouwelijke beroepen. Opleiding Mulo-diploma en school diploma. Eenvoudig wisk. progr. Kleine klassen. Docenten met middelb. bevoegdh. Prosp. op aanvrage. Telefoon 2591. Aangifte leerlingen dagelijks. ONDERWIJZERS-EXAMEN. Groep n. Aan de rijkskweekschool te Alkmaar werden gister geëxamineerd 1 vrouwelijke en vijf mannelijke candidaten. Afgewezen twee. Geslaagd: mej. M. Zinkweg te Castricum en de heeren: J. W. Biesboer te Dirkshorn, H. C. Loots te Zaandam en B. Maijer te Beemster. ALKMAAR. GEBOREN: André Johannes Flora Maria, z. van An- dreas Johannes Ruiter en Johanna Theodora van der Loos. GETROUWD: Abram Bak en Grietje Schenk. OVERLEDEN: Wilhelmina Catharina Struyve 72 jaar. OUDE NIEDORP (Mei). Geboren: Maria Anna, d. v. Adrianus Groen en Afra Poel. Hermanus Johannes Maria, z. v. Johannes Put en Johanna Anna Vergeer. Willem Maarten, z. v. Jan Langedijk en Nelly Niesje Liefina de Vries. Cornelis Mattheus, z. v. Johannes Ligt- hart en Grietje Ruiter. Cornelia Catha rina Maria, d. v. Gerardus Adrianus Boekei en Maria Cornelia Verhaar. Gehuwd: Johannes van der Veer te Amsterdam en Geertruida Johanna Stade- gaard. Nicolaas Appel te Zwaag en Guurtje Koning. Cornelis Theodorus Broersen en Anna Catharina Beers. Overleden: Elisabeth Ambrosia Ligt- hart, oud 16 dagen, d. v. Nicolaas Johannis Ligthart en Maria Portegijs. Te koop een prima mooi uitziend kamerorgel met 12 registers, 2 knie zwellen, prijs. 42.50. Te zien Stationsstraat 5, Alkmaar, 's avonds na 7 uur. Te koop z. g. a. n. 2 persoons opklap- bed met massief eiken ombouw, 20. Adres te bevragen bureau van dit blad! Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 by de Reparatie-Wikkelinrichting Peperstraat 3 bij den Dijk. Billijk te koop aangeboden een in prima staat zijnde Vos, prijs 12.50. Bijzonder goedkoop. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop: Meisjesmantel 1. groen 2.50 1 .80 c.M. Sjoelbak 4. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop gevraagd: een soliede kano (2 persoons), (event. zeilkano). Schriftelijke aanbiedingen: NIC BEETSKADE 59. Te koop: Jongensfiets, maat 26 inch, t. e. a. b. UITENBOSCHSTRAAT 2. Gevraagd licht Motorrijwiel zonder gebreken, bij voorkeur D.K.W. Br. letter P 20 bureau van dit blad. Cylinder-bureau te koop: pracht mo dern eiken bureau voor een beetje geld. Flinke boekenkast, ledikanten, matras sen, bedden, dekens, enz. J. L. Sostman Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Te koop Ariel 500 c.c. k.k. maanden wegenbelasting. K. v. 'T VEERSTRAAT 7. met 3 Luxe trapnaaimach. in salonkast 45, Singer-handmach. jn- kast 7.50, dames- en heerenrijwielen j 10. Rij wielen met Nordlichtlamp en electr. achterlicht, compl- f 15. GUUS KLUNNEN, Hofdijkstraat 13. Een Juncker motorcarrier met nieuwe bakkersbak, in prima staat, 75. HERMAN DE GRAAF, Zijdam 89, Alkmaar. Zeer billijk te koop aangeb. een keurig onderhouden moderne wieg, desge- wenscht compleet met bed en dekenr tjes of apart. Adres te bevragen bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2