Vraag en aanbod Co. GOEDE HEERENKLEEDING £udittuxacl Jnqeionden Stukken IVeec&ecicht 'Publicaties Wij zien elkaar wel terug! Waar? Bij P. van den Brul op pag. lo u. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht GEMAAKT EN NAAR MAAT. Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven? EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. ZILVEREN JUBILEUM. In het Huis van Bewaring heeft heden morgen een kleine, intieme huldiging plaats gehad van den heer A. Slendebroek, die vandaag 25 jaar het gevangeniswezen ge diend heeft als bewaarder. De jubilaris werd de bewaarderswacht kamer binnengeleid door den directeur en door een van zijn collega's en daar aller eerst toegesproken door ds. von Meyenfeldt waar hij in warme bewoordingen de hooge dienstprestaties van den jubilaris werden geschetst. By monde van den directeur werd na mens het geheele personeel den heer Slendebroek een haardfauteuil aangeboden. Nadat pater Keizer en dr. Moolhuijzen den jubilaris hadden toegesproken en dank hadden gebracht, voor het vele, dat de heer Slendebroek had gedaan, dankte de jubi laris in bewogen worden. De feestdag werd verder thuis ih intie- men familiekring doorgebracht. TE GROOTE SNELHEID. Een jeugdig automobilist is met zeer groote snelheid over de Heil ooërbrug gereden en kon bij het nemen van de bocht Heilooër- brugRitsevoort zijn stuur niet houden, ten gevolge waarvan de auto het links gelegen trottoir opreed en omkantelde. Een aldaar staand plantsoenhek werd vernield. De auto liep eenige schade op. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Tegen den bestuur der is door de politie proces-verbaal opge maakt. JUBILEA BIJ DE POSTERIJEN. Vandaag vieren twee onder hun colle ga's zeer geziene postambtenaren, n.1. de heeren P. Volkers, kantoorknecht, en H. de Vries, schrijver, hun 25-jarige werkzaam heid in dienst van de P. T. T. Beiden zijn aanvankelijk tal van jaren brievenbesteller geweest en werden daarna om de door hen getoonde werklust en accuratesse bevorderd tot hun tegenwoordig ambt. De heer Volkers ontving vanmorgen be zoek van den directeur van het postkantoor, die hem in een zeer waardeerende speech complimenteerde met zijn jubileum. Na mens directie en personeel werd als hulde blijk een vloerkleed aangeboden, alsmede een bloemstuk. De afd. Alkmaar van den C.B.P.T.T. toonde haar medeleven door de aanbieding van een huishoudelijk geschenk benevens een bloemhulde. Ook bij den heer de Vries bracht de directeur heden een bezoek, waarbij hij ge tuigde van de waardeering, welke hij voelt voor den jubilaris en de wijze, waarop deze zijn werk verricht. Uit naam van directie en personeel werd een leeslamp aangeboden, alsmede een bloemhulde. Zeer zeker zullen hedenavond nog meer deren komen getuigen van hun achting •voor den persoon van den jubilaris. SCHOOLFEESTEN VOLKSONDERWIJS. Men schrijft ons: De schoolfeestdagen naderen: Dinsdag 28 Juni a.s. het groote school feest naar Schoorl, het 54ste. Woensdag 6 Juli het feest voor de 3 laagste klassen in den Muziektuin en daar na voor de fröbelscholen. De lijsten zijn of worden aangeboden voor „het" schoolfeest van de openbare scholen, 2200 kinderen zullen er van genieten als vorige jaren. Mochten er zijn bij wie de bijdrage nog niet werd afgehaald, dan wil de penning meester, de heer A. Burger, Julianastraat 7, deze bijdrage alsnog gaarne in ont- vanst nemen. Maandag a,s. worden de lijsten bij het bestuur ingeleverd, wij vertrouwen er op, dat de opbrengst niet minder zal zijn dan vorige jaren. BUURTVEREENIGING FORESTUSSTRAAT. Men schrijft ons: De buurtvereeniging Forestusstraat hield Woensdagmiddag haar jaarlijksch uitstapje met de kinderen der leden, hierdoor mede in de gelegenheid gesteld door de begun stigers. Met een groote autobus van de firma de Jong uit Schoorl werd een mooi tochtje gemaakt naar 't klimduin te Schoorl. On der groot enthousiasme werd 's middags om twee uur de reis aangevangen. De mid dag werd verder doorgebracht met allerlei spelen. De kinderen werden onthaald op ranja, fruit, chocolade en andere vernaperingen. Na een prettigen middag keerden allen om zeven uur zeer voldaan huiswaarts. RECTIFICATIE. In de foto-pagina van ons vo„.„ nummer staat bij een foto van den sultan van Boeloegan, dat diens gebied gelegen is ten Z. O. van Celebes. Dit moet zyn ten N. O. van Borneo. GESIAAGD. Voor het op 11 Juni te Amsterdam ge houden examen van de vergadering van leeraren in stenografie en machineschry- ven slaagden: mej. J. Baltus te Bergen voor steno-typiste, mej. A. v. d. Hof te Alkmaar voor stenografie in de Engelsche taal, mej. N. Akkerman te Heiloo voor stenografie in de Duitsche taal. Onze vroegere plaatsgenoot de heer P. Semeins slaagde te Amsterdam voor het accountants-examen afdeeling techniek van den handel. Voor het hedenmorgen gehouden candi- daats-examen in de rechten te Haarlem slaagde onze stadgenoot de heer M. E. J. J. Burlage. HIJ WAS HET NIET. Wy hebben onlangs op gezag van on zen berichtgever te Nieuwe Niedorp medegedeeld, dat de heer H., die in die gemeente na afloop van de kermis toen hij 's' avonds huiswaarts wilde keeren, een motor-ongeluk kreeg, reeds in den voor avond roekelooze kunsten op zijn motor rijwiel demonstreerde. Een zwager van den heer H. heeft ons medegedeeld, dat dit onmogelijk was daar de heer H. eerst tegen den avond diens woning te Velsen heeft verlaten om naar Nieuwe Niedorp te rijden. Wij hebben onzen berichtgever opgedra gen dit nader te onderzoeken en hij deelt ons thans mede, dat inderdaad gebleken is, dat de roekelooze motorrijder in den voor avond niet de heer H. is geweest, al staat het z. i. vast, dat het ongeluk wel aan roe keloos rijden was te wijten. COVOTO. De door het overlijden van dr. Van Dam en mr. Stap opengevallen plaatsen in het Comité voor Tooneeluitvoeringen zullen worden ingenomen door mevr. I. Stap Geveke en den heer W. de Jong, die reeds geruimen tijd, tezamen met mr. Stap de administratie heeft gevoerd. Het bureau van het Comité blijft dus gevestigd aan het Noordhollandsch Grondcrediet, Voordam. De openingsvoorstelling is vastgesteld op 13 October met George en Margaret door de tooneelgroep Het Masker, terwijl op 23 November zal optreden het Residentie- tooneel, dir. Dirk Verbeek, de vaste be speler van den Koninklijken Schouwburg Den Haag, waarschijnlijk met Robert's Vrouw, een stuk, dat nu reeds eenige jaren te Londen onafgebroken is gespeeld. On derhandelingen zijn voorts gaande met het Nederlandsche Tooneel, dir. Cor v. d. LugtMelsert. DIERENBESCHERMING. Bij den bewoner van den Helderschen weg no. 50 is komen aanvliegen een postduif ge merkt: 3.38 A 18640. Bij een inwoner van de gemeente Bergen is ongeveer 6 weken geleden komen aan- loopen een aardig zwart hondje, bruin ge- teekend, reu, pl.m. 1 jaar. Sinds eenige dagen zwerft een mooi Maltezer Leeuwtje in Alkmaar rond. Liefhebbers voor het zwarte hondje uit Bergen kunnen zich ver voegen tusschen 6 yt en ly, uur bij den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, Alkmaar. STEDELIJK MUSEUM. Openstelling op Vrijdag van 17 Juni— 2 September. Gedurende het zomerseizoen zal het Ste delijk Museum wederom op alle Vrijdagen toegankelijk worden gesteld door den ingang aan de Langestraat bij den Stadhuistoren. Na de ontruiming van het voormalig poli tiebureau kon reeds vorig jaar deze ingang, welke over de binnenplaats van het stad huis voert, worden benut. Het bezoek aan het Museum is daardoor sterk toegenomen. De entree is voor deze speciale dagen ge steld op 10 cents per persoon. Op deze Vrijdagen, vanaf 17 Juni tot 2 September, zal het museum van negen uur tot half vier zyn geopend. EEN AARDIGE RECLAME. De spoorwegen laten een mooien reclame wagen rijden waarbij met milde hand fol ders en brochures worden uitgereikt, waar uit men kan zien hoe gemakkelijk en goed koop het reizen naar allerlei interessante deelen van ons land is. O.a. wordt reclame gemaakt voor het Gooische hotelplan. Te leurstellend Is, dat by een overzicht van allerlei interessante dingen die in ons land te zien en te bezoeken zijn, in het geheel niet aan onze kaasmarkt gedacht is. B. V. L. ALKMAAR BIJ ELKAAR. Prijsuitreiking bij van Gyzen. De afdeeling Alkmaar van den B. V. B. organiseert eiken winter een schietwed strijd onder haar leden en aan het eind van het seizoen volgt dan de traditioneele prijsuitreiking. Dit jaar was dat onderlinge feestje uitgesteld, omdat het clublokaal bij van Gijzen door den brand verwoest werd. Echter, toen de heer van Gijzen beslag kon leggen op de groote inrichting aan de Laat, kon ook de B. V. L.-afdeeling haar avond organiseeren en zoo had dan gister avond dit feest plaats. De vergadering stond onder leiding van den heer C. van Dam, voorzitter der schiet- commissie, die wegens verhindering van den voorzitter der plaatselijke afdeeling, jhr. mr. F. H. van Kinschot, den voorzit tershamer hanteerde. In zijn openingsrede memoreerde spr. het verloop van den wedstryd, roemde de goede verstandhouding der schutters on derling, en complimenteerde de prijswin naars. Nadat hij mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille, lid der plaatselijke commissie, had verwelkomd, verzocht spr. dezen de prijzen uit te reiken. Mr. v. d. Feen de Lille sprak allereerst een woord van hulde tot den heer van Gijzen, die den B. V. L. in een fraaie zaal kon ontvangen en memoreerde vervolgens de groote animo, die er voor de wedstrij den bestond. Na vervolgens nog dank te hebben ge bracht aan de schenkers der prijzen, reikte hy de prijzen uit. De uitslag van de wedstrijden was: Afdeeling A. 1. C. Schoonhoven; 2. Th. van Gijzen; 3. C. M. Besteman. Afdeeling B. 1. D. Overeem; 2. C. Din- gerdis; 3. A. de Kort. Afdeeling C. 1. C. Kaandorp; 2. J .Zwart; 3. N. Peperkamp. Vrije baan, afd. A.: C. M. Besteman; 2. C. Vrouwe; 3. Th. v. Gijzen. Vrije baan afd. B. 1. A. de Kort; 2. P. de Groot. Geluksbaan. 1. C. M. Besteman; 2. Th. v. Gijzen; 3. Ofman. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren C. v. Dam, A. v. Dijk en R. v. Maastricht met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Tenslotte huldigde de voorzitter den heer Besteman, die elk jaar zooveel werk verricht voor de schietwedstrijden en bood hem een geschenk aan. Aan het einde van het officieele gedeelte bracht de voorzitter dank aan mr. v. d. Feen de Lille voor diens aanwezigheid en aan den heer van Boxtel, administrateur van het verband Alkmaar, die eveneens blijk van belangstelling gaf. De avond werd verder gezellig doorge bracht met voordrachten en andere spelen, zoodat de uren omvlogen. Zoodat de afdeeling Alkmaar waardig het feest vierde. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van H. J. Mooy, loodgieter te Heiloo, met benoe ming van mr. Fruin tot rechter-commis- saris en van mr. Scholten tot curator. VEREEN. VOOR VOLKSHUISVESTING „ALKMAAR". .De vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" hield dezer dagen haar jaar- lyksche algemeene vergadering in café Central alhier, waarbij het jaarverslag en de balans en verlies- en winstrekening over 1937 werden goedgekeurd. Het dividend over het (kleine) stamkapitaal werd wederom op 4 bepaald. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer P. W. Groot, zoomede het bestuurslid, de heer F. H. Ringers, wer den bij acclamatie herkozen. De voorzitter gehuldigd. Naar wij als bijzonderheid vernamen, is dezer dagen de voorzitter der vereeniging, de heer P. A. de Lange, gehuldigd ter ge legenheid van zijn dertigjarig bestuurslid, resp. voorzitterschap (een intieme huldi ging, die niettemin door de aanwezigheid van den burgemeester en den gemeente secretaris een bijzonder karakter verkreeg. De heer de Lange werd reeds in de in 1908 gehouden definitieve oprichtingsver gadering tot bestuurslid gekozen, zoodat hy alle wel en wee in het gansch niet onbe wogen bestaan van de vereeniging heeft medegemaakt, terwijl al hetgeen in die 30 jaar bereikt is, in belangrijke mate aan zijn bedaarde, maar vasthoudende drijfkracht te danken is geweest. Het jaarverslag. Aan bovengenoemd jaarverslag (het der tigste) ontleenen wij nog de volgende by- zonderheden: Bestuur. In de op 17 Dec. 1937 gehouden algemeene vergadering werden de volgens rooster af tredende heeren P. A. de Lange en J. van Reyendam herbenoemd als bestuurslid, resp. commissaris. Behalve de leden-aandeelhouders, telde de vereeniging nog twee leden, als bedoeld in art. 12 sub. c der statuten. Uit het overzicht der eigendommen blykt, dat de vereeniging in totaal 464 woning bezit en bovendien nog een drietal oude, voor af braak bestemde woningen aan de Zocher- straat en de Hoeverkade. De totale weekhuur aan het eind van het jaar bedroeg 2120,80 (v. j. f 2123) en de totaal per jaar te ontvangen huur 110.273,80 (v. j. 110.396). Huurderving wegens onverhuurd staan is, ingevolge de naar het schijnt niet meer ver ergerende crisis, belangrijk gedaald, name lijk van 1 3729,80 tot 2398,95. Deze huurderving is wederom in hoofd zaak geleden in de groepen V en VII, en wel resp. voor 884,90 en 786,50 (groep V zijn die minst-gewilde woningen Eikelen bergstraat enz., groep VII zijn de woningen in het Karenhuis). De in het voor-vorige jaarverslag gememo reerde, niet onbelangrijke huurverlaging van de Karenhuiswoningen in 1935 heeft nog steeds geen noemenswaard effect gehad op nieuwen verhuur. Naar het schynt, is toch over het algemeen het ergste voorbij, al stonden er dan ook aan het einde van het verslagjaar nog 6 5 woningen leeg, waarvan echter wel reeds drie waren verhuurd, maar nog niet be trokken. Speciaal de kamer-keukenwoningen van groep V, en dan nog meer speciaal de dus danig ingedeelde groote hoekwoningen vragend dringend om verbouwing. Hier zy herhaald, dat met het oog o.a. daarop, een algemeen reconstructieplan is opgemaakt door den architect, die de laatste groepen IX en X gebouwd heeft. De in totaal op bijna 100.000 becyferde kosten heeft het bestuur gemeend te moeten aan vragen aan de gemeente, al was dan ook te voorzien dat daaraan niet speciaal in de tegenwoordige omstandigheden voetstoots zou worden voldaan. Ingevolge een navraag van het gemeente bestuur is van de dringendst noodige ver beteringen diverse verbouwingen van groep V, en de vochtwering in groep VI (en een deel van groep IV) een meer gespecifi ceerd plan met berekeningen opgemaakt, waaromtrent de hoop wordt uitgesproken, dat dit eerlang tot uitvoering zal kunnen komen. Als huurverlies, ontstaan door vertrek van huurders zonder betaling van hun huur achterstand van wie toch geen betaling meer te verwachten is werd in 1937 233,75 ((v. j. 441,58) afgeschreven, terwyi ditmaar in den loop van het jaar van derge- lyke huurders slechts f 2,58 (v. j. 0) werd ontvangen, waardoor het totaal sedert April 1924 afgeschreven huurverlies per saldo met 231,17 van 3206,58 tot 3437,75 toenam. In het Karenhuis is geen huurverlies door wanbetaling geleden. Was by den aanvang van 1937 de huur achterstand voor alle woningen tesamen 2170,44 en inclusief f 3206,58 sedert 1924 afgeboekt huurverlies, totaal f 5377,02, aan het einde van het boekjaar waren die cyfers 1906,10 3437,75 5343,85. In het afgeloopen jaar werden, alhoewel minder dan verleden jaar, toch nog 68 (v.j. 76) woningen door den huurder verlaten. In de woningen van de groepen I, II, III, IV en VI is voortgegaan met den aanleg van electrische leidingen, waardoor gaandeweg al onze woningen van die leidingen voorzien zullen zijn. De huurders die met hun huur ten achter zyn, deelen niet in deze gunst, waarvan eenig gunstig gevolg inzake dien achterstand het gevolg was, al hield die toestand ook lang niet in al die gevallen stand. Voor hen, die nog steeds niet de voor hun woning vastgestelde huur betalen, is de huur met hoogstens twintig cent per week verhoogd, waardoor de onbiliykheid, die nog steeds in die huurverschillen ligt, weer eenigszins verder verminderd wordt. Op 7 Januari 1938 1.1. waren totaal 159 van de 189 woningen van electrische lichtleidin- gen voorzien, waarvan de totaalkosten f 5280,75 bedragen hebben. De administratie over de woningen wordt voor elk der tien groepen afzonderlijk gevoerd. De rekeningen van do groepen I, II, III, IX en X, alle in exploitatie zónder bydrage in eventueele tekorten, sluiten met een voordeelig saldo van in totaal 5706,80 12.307,55), De rekening van groep VIII, in exploitatie met een eventueele bydrage van de ge meente ad. maximum 2% van de lasten, sluit met een voordeelig saldo van 1543,02 2218,19). De rekeningen van de bydrage-groepen IV, V, VI en VII, waarvan de tekorten door ryk en gemeente gedragen worden, wyzen een tekort aan van 24.141,62 (vorig jaar 28.928,63). Het exploitatie-saldo van groep VIII is gedaald tot 1543,02. De exploitatie van de groepen IX en X sluit met een saldo van resp. f 232,11 en 402,35 (v. j. 5277,20, feitelyk 579,25, resp. f 613,39) en geeft geen aanleiding tot opmerkingen, zyn deze woningen nog nieuw en goed gebouwd. Aan het onderhoud der woningen is in 1937 besteed voor totaal f 12.394,62. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Valk te Singapore; Wielewaal te Basra. Thuisreis: Torenvalk te Athene; Emoe te Rangoon. Hedenmorgen is de Nandoe met gezag voerder Geysendorffer van Schiphol naar Indië vertrokken. Vijf passagiers maken de reis van Amster dam af mee, resp. 1 naar Athene, 2 naar Jodhpur, 1 nar Bangkok en 1 naar Batavia. Verder maken de reis mee: 1 passagier H.- LeipzigBagdad, 1 BoedapestLydda en 1 AlexandrieBagdad. WAT ER IN SCHOORL VERANDERD MOET WORDEN. Geachte redactie. U zoudt my ten zeerste verplichten indien U het volgende in Uw geëerd blad zoudt willen opnemen. Wat ik ga schry ven is naar aanleiding van het verslag dat ik las in Uw blad over de V.V.V. Bergen. Ik las daarin wat Bergen dezen zomer van plan is te gaan doen en nu weet ik wel dat daar meer geld is dan in Schoorl. Ook dat het bestuur is uitgebreid met een wethouder en den directeur der Bouw-Mij. Ik vraag mij af of het geen tyd wordt dat ook het gemeentebestuur van Schoorl in grijpt, opdat de twee V.V.V.'s alhier één worden, zoodat het geld niet versnipperd wordt en er op die manier nog meer reclame gemaakt kan worden. De eenige oplossing is, dunkt my, dat de gemeente eenvoudig zitting hierin neemt en de V.V.V. een semi-officiëel lichaam wordt. Wij zien dit reeds in zoovele andere plaatsen als Amsterdam, Groningen, Utrecht, Den Haag, Zandvoort, enz. Het zou Schoorl zeer zeker ten goede komen. Het bestuur der V.V.V. Schoorl zou ik willen vragen wat meer actief te zyn. Waar om van Schoorl ook niet eens een artikel in de dagbladen, zooals we dat laatst over Egmond aan Zee lazen? Waarom waren de wandelkaarten niet eerder klaar? Den geheelen winter heeft men daar den tyd voor gehad. Met Pinksteren waren nog de pension- lysten niet klaar en zoo zou ik kunnen door gaan. U, geachte redactie, beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Een belanghebbende (Wy maken er den geachten inzender op merkzaam op, dat wy zelf reeds een artikel over Schoorl en het komende seizoen schre ven, dat hy in de courant van 2 Juni j.1. zal kunnen vinden. Red. Alkm. Crt.) Aanvankelijk nog matige, later afnemende noordwestelijke tot noordelijke wind; aan vankelijk betrokken tot zwaar bewolkt; later opklarend: weinig of geen regen; koele nacht; overdag Iets warmer. Het weer wordt beter. Het gebied van hoogen luchtdruk begint zich thans over Frankryk en centraal- Europa uit te breiden. De aslyn reikt van Ierland tot noord-Frankryk. De depressie in het noord-oosten ligt over Finland en vult aan de westzyde regelmatig op. Het minimum, dat zich gisteren by IJsland ver toonde, blijft hoog in het noorden. Langs da Noorsche kust en in Zweden is de lucht druk nog stijgende. Een secundaire der Finland-depressie geeft nog krachtigen wind in het westelijke Oostzeegebied. In Enge land en langs de Schotsche kust zijn de winden afgenomen en is de zware bewol king, die ons land en geheel centraal- Europa tusschen de Elbe en den Ryn be dekt, verdwenen In Frankryk heerscht mooi zomerweer en gisteren kwamen daar reeds hooge temperaturen voor. De warmte reikt tot aan Zwitserland, waar de Alpen stations nog krachtigen wind uit noordwest melden en op 2500 meter nog een gesloten wolkendek met regen aanwezig is. In Mün- chen hielden de onweersregens nog aan. Het is te verwachten, dat de gure noordwestelijke wind geleidelijk zwak ker zal worden en dat het wolkendek zal breken. De nacht zal nog koel zyn, doch overdag zal de zonnestraling de temperatuur aangenamer maken. LICHT OP! Hedenavond voor rywielen, motorrytul- gen en andere voertuigen van 21.53 uur tot 4.07 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). JunL Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 16 6.13 6.36 2.44 2.59 17 6.48 7.08 3.17 3.31 18 7.21 7.42 3.46 4.02 19 7.58 8.21 4.22 4.40 20 8.45 9.12 5.03 5.22 21 9.39 10.06 5.46 6.13 DIENSTPLICHT. Indeeling van dienstplichtigen. De ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1939, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben medegedeeld, of die een andere opgave zouden wenschen in te dienen dan zy oorspronkeiyk hebben in gediend, hebben tot 10 Juli a.s. gelegenheid hun voorkeur op te geven aan den comman dant van het indeellngsdistrict „Haarlem" te Haarlem, infanteriekazerne Koudenhorn, schriftelijk, onder vermelding van naam, voornamen, geboortedatum en Jaar, woon plaats en adres, zoomede onder opgave, dat zy te Alkmaar voor den dienstplicht zyn ingeschreven. Verder vermelden zy de reden van voorkeur voor een bepaald wapen, hun beroep en het genoten onder wijs (met behaalde diploma's e.d.) De voorkeur, welke zy wenschen te ken nen te geven, kan betreffen de indeeling by de zeemacht of by een bepaald korps, het garnizoen, den tyd van opkomst en de op leiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zyn reeds by de keuring byzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wyze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die byzondere aanwijzin gen stipt worden opgevolgd, ook al wyken zy af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbedoelde byzondere aan wyzingen hebben voornamelyk betrekking op vervroegde inlyving, indeeling by den motordienst en opleiding tot reserve-officier- vlieger, of reserve-officier-waarnemer by de Luchtvaartafdeeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. Indien men zulks wenscht kan men voor de verzending van het verzoekschrift de bemiddeling van den burgemeester inroepen, in welk geval de verzoeken ter secretarie dezer gemeente, afd. militaire zaken, moeten worden ingeleverd. Alkmaar, 16 Juni 1938. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Alléén 2de handsch goederen. 35 et p, 5 regels, uitsluitend a contant.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2