Spoct Rechtszaken GEMENGD NIEUWS. De vier demi-finalisten stellen zich voor. Vanavond de twee halve eind strijden. :.m. Ook voor U.' Hoe eerder, hoe beter/ 20 sluks 25 cis Glimlachje TWEEDE BLAD. JONGEN TE ZAANDAM AANGEVALLEN Onbekende dader voortvluchtig. Te Zaandam heeft, aldus het Hbld., een 16-jarige jongen uit de Bachstraat toen hij gisteravond elf uur langs eten smal padje achterom zijn woning wilde binnengaan een minder aangename ontmoeting gehad met een man, die daar waarschijnlijk met min der goede bedoelingen vertoefde. Toen de jongen vroeg wie daar was, en wat hij kwam doen, ontving de jongen plotseling naar zijn zeggen met een stuk ijzer een zoodanige klap op het hoofd, dat hij bij een der bewoners, waar hij was binnenge vlucht, bewusteloos neerzonk, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Hier werd eert lichte hersenschud ding geconstateerd. Een onmiddellijk inge steld politioneel onderzoek heeft er niet toe mogen leiden den dader aan te houden Ook is geen stuk ijzer gevonden, waarmede de slag zou zijn toegebracht. Aan verwondingen overleden. - De zes tienjarige J. van Leeuwen uit Maasland, die Maandagavond te Maassluis bij een aan rijding ernstig werd gewond, is gistermid dag overleden. Diefstal bij uitgeverij. - Sinds eenigen tijd verdwenen bij een uitgeverij aan het Rokin te Amsterdam regelmatig uit het magazijn partijtjes boeken. Er waren geen sporen van braak, zoodat men moest aan nemen, dat er diefstal werd gepleegd door personen, die vaak in het magazijn kwa men. De zaak werd in handen van de poli tie gegeven, die al spoedig twee bedienden van deze firma als verdacht van deze diefstallen kon aanhouden. Voorts is heden nog te Laren een gewezen bediende, ver dacht van heling van deze boeken, ge arresteerd. Een verwarmingsmonteur bedwelmd en overleden. - Bij werkzaamheden in een ketel van de stokerij van de „Bijenkorf" is een 27- jarige verwarmingsmonteur, wonende in de Transvaalbuurt, alhier, onwel geworden, vermoedelijk tengevolge van nog in den ketel aanwezigen kolendamp. De man werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij thans aan de gevolgen van die bedwelming is overleden. Slotvergadering typografencongres. Op den laatsten dag van de jaarvergade ring van den Algemeenen Nederlandschen Typografenbond te Haarlem werd de behandeling der afdeelingsvoorstellen voortgezet. Goedgekeurd werd het voorstel van Rot terdam, waarin de bondsvergadering als haar oordeel uitsprak, dat de 40-urige werkweek een primaire voorwaarde is voor verbetering van het lot der werkloozen. Met algemeene stemmen werd een voorstel aangenomen, om bij eventueele onderhan delingen over een nieuwe C. A. O. geen voorstellen, welke ten doel hebben plaatsen naar een lagere loonklasse over te bren gen, te behandelen, voordat de betrokken afdeelingen daarover advies hebben uit gebracht. In de middagvergadering werd c.a. een voorstel van het hoofdbestuur, om dege nen, die een kwarteeuw lid van den bond zijn een onderscheiding te verleenen, met groote meerderheid van stemmen aange nomen. Een voorstel om het pensioen van we duwen van vertegenwoordigers in het pensioenfonds te verhoogen zal nader onder oogen worden gezien. Tenslotte werd besloten, de contributie niet te verhoogen. De volgende jaarverga dering, in 1940, za» in Amsterdam gehou den worden. Voetbal (Van een specialen verslaggever). Mogen we u voorstellen: de vier ploegen, die na twee felbestreden ronden tenslotte zijn overgebleven van de vijf tien deelnemende landen aan dit wereïdtournooi en die nu verder den strijd om eerste, tweede, derde en vierde plaats zullen uitvechten in de beide demi-finales van Donderdagavond, de finale van Zondagmiddag te Parijs en den gelijktijdig te Bordeau te spelen wedstrijd om den derden prijs? Het zijn Hongarije, Zweden en Italië, die zich reeds Zondag j.1. qualificeerden voor de demifinale, waarbij zich Dinsdagavond als vierde gegadigde de winnaar van den overgespeelden wedstrijd Brazilië Tsjecho-Slowakije heeft gevoegd. Tus- schen deze vier ploegen gaat thans de strijd verder, de elf andere concurrenten zijn afgevallen en reeds afgereisd van den Franschen bodem, dien ze onlangs met grooter of kleiner optimisme betre den hadden. De fortuinlijke Zweden. Vier ploegen, vier voetbalstijlen zooals dit tournooi representanten van vrijwel alle voetbalsystemen ter wereld bevat. De Zwe den, die wij bij dit nobele quartet het aller eerst onder de loupe wiüen nemen, vormen ontegenzeggelijk het zwakste team van de vier: men mag voor hen niet anders ver wachten dan een nederlaag Donderdagavond te Parijs (tegen Hongarije) en een nederlaag Zondagmiddag te Bordeaux met daarmee de vierde plaats in het eindklassement, maar toch is er de wonderlijke 80 zege op Cuba (het hoogterecord van alle ooit om het wereldkampioenschap gespeelde wedstrijden in 1920, 1934 en 1938) die de Zweden nog meer dan tot dusverre tot den onbekenden X van het tournooi stempelt, tot een oul sider, van wien alles te verwachten kan zijn omdat niemand er de ware kracht van kent Eén enorm voordeel bezitten de Zweden ze zijn nog volkomen frisch, tegen Cuba konden ze het na rust het stond reeds 40 bij halftime op hun gemak doen en van vermoeiende treinreizen kriskras door Frankrijk zooals de andere teams hebben ze geen last, aangezien ze alles per vliegtuig afdoen. In een speciaal gecharterde vlieg machine kwamen ze in een paar uur tijds van Stockholm naar de Rivièra en eveneens per vliegtuig begaven ze zich van Antibes naar Parijs voor de demifinale. De Zweden zijn de luxe reizigers van dit tournooi Op zeldzame wijze kwamen ze spelender wijs in de demifinale; ingedeeld bij de zwakste acht zaten ze in hetzelfde kwart der lotingslijst als Oostenrijk en Argentinië, de twee landen der sterkste acht, die beide geschrapt moesten worden. Op Oostenrijk boekten ze een papieren zege, hun twee de tegenpartij Argentinië werd vervanger, door het veel en veel zwakkere Cuba, dat tenslotte als representant der Middel-Ame- rikaansche landen (Cuba, Porta Rica, San Salvador, Suriname, Columbia, Honduras en Mexico hadden ingeschreven) naar Frankrijk toog. De Zweden in hun kanarie gele shirts hebben nog de beide voorhoede spelers Jonassen en Keiler over van d ploeg, die in 1934 direct haar eersten wed strijd verloor bij de vorige wereldkampioen schappen; hun laatste landen wedstrijd uit dit seizoen (een 50 nederlaag tegen Duitschland) wijst erop, dat ze, normaal ge sproken, kansloos zijn tegen de Hongaren, maar in zoo'n afvaltournooi is niet alles altijd normaal! Hongarije, de finalist. Met daverende vreugde vernamen de Hongaren vorige week den nederlaag van de Duitschers tegen Zwitserland, omdat daar mee naar hun overtuiging hun zwaarste hin dernis op den weg naar de finale was opge ruimd. Voor de Zwitsers waren ze niet bang. Maar voor wie zijn de Hongaren eigenlijk wel bang? Ze hebben het beste internatio nale voetbalseizoen van alle Centraal Euro peesche landen achter zich, overwinning na overwinning hebben ze geboekt onder aan voering van hun midvoor dr. Sarosi, die de functies van advocaat en beroepsvoetballer in zijn persoon vereenigt. Niet minder dan zeven van hun spelers meer dan één ander land kwamen reeds in 1934 in Italië uit, wat eenerzijds wijst op routine, anderzijds op een vrij hoog leeftijdsgemid delde voor de ploeg. Technisch voortreffe lijk voetbal spelen deze Magyaarsche rood- hemden, correct shortpassing met alleen te weinig schotvaardigheid en daarbij zijn het stuk voor stuk boomen van kerels, gemid deld een hoofd grooter en dertig pond zwaarder dan hun Ned. Indische tegen standers uit de eerste match. Als momenteel sterkste onderdeel der Centraal Europeesche voetbalburcht staat Hongarije gedoodverfd als finalist; het moet al vreemd loopen als we dr. Sarosi, Toldi, Szabo, Lazar, Biro, Sas en de andere kortnamige Boedapestenaren niet Zondag a.s. in de finale zouden zien! Italië: wereldkampioen. Met haar professionals won Italië in 1934 het wereldkampioenschap, met haar ama teurs in 1936 het Olympisch Kampioenschap, is er nog duidelijker bewijs noodig voor de kracht van 't Italiaansche voetbal? Snelheid en techniek kenmerken deze ploeg van mee- rendeels jonge spelers, waarin alleen de tactische binnenspelers Meazza en Ferrari de wereldkampioensploeg van 1934 ver tegenwoordigen. Hun groote kracht is den midvoor Piola, een nog gevaarlijker aanvals leider dan dr. Sarosi bij de Hongaren; onder alle omstandigheden is de lange schutter Piola goed voor een of meer doelpunten, want hij is zoo bewegelijk, dat geen stop per-spil uit dit tournooi hem in bedwang kan houden. Sterk op den aanval spelen deze blauw- hemden, wier halflinie niets moet hebben van het gebruikelijke safety-first systeem, ze riskeeren graag wat en ze beschikken daarbij over den moreelen steun van hun landgenooten: zoowel, op de tribune, want Marseille, waar ze Donderdag spelen, ligt vrij dichtbij hun vaderland, als ook in brie ven. De Italianen toch ontvangen verreweg de grootste bezending post van de vier over gebleven ploegen; elke spelers krijgt een paar brieven per dag van onbekende doch zeer enthousiaste supporters en wanneer bovendien Mussolini hun, naar gewoonte, vlak voor den -beslissenden strijd een tele gram stuurt in den trant van: „mannen ik reken op jullie", welnu, dan behoort er heel wat toe om deze energieke Italianen te over winnen. Wij voor ons houden het op een finale HongarijeItalië! Brazilië: individualistisch. De hardnekkige voorstanders van W- en M-systemen, waarmee ons voetbal in nauwe keurslijven wordt geperst, zou den goed doen om Brazilië eens aan het werk te zien en daarbij kennis te maken met het systeem der Brazilianen, dat er doodeenvoudig in bestaat dat ze er geen systeem op na houden. Alles is geïmproviseerd en individualis tisch, een speler zal, als hij er lust toe krijgt, een rush van veertig meter ondernemen langs ettelijke tegenstanders, iets wat b.v. een Duitsch voetballer nooit mag doen en hij zal een schot op goal lossen, omdat hij er plots aandrang toe voelt, zonder vooruit mathematisch na te gaan: is mijn trefkans wel groot genoeg? Bij de Brazilianen is alles anders dan bij de anderen, ze improvisee- ren het voetbalspel zooals ze ook improvi- seeren op hun muziekinstrumenten, welke ze naar Frankrijk hebben meegenomen. Midvoor Leonidas b.v. is een voortreffelijk fluitspeler zonder zich ooit om de voorge schreven melodie te bekommeren en een als rumba begonnen lied van deze musici-voet ballers verandert ongemerkt in een tango, omdat ze daarop een gegeven moment meer voor voelen. Brazilië heeft nog niet de hoogte van Uruguay uit 1928 bereikt, al slaat het thans regelmatig de minder sterk geworden Uru gueezen: het is na Argentinië het sterkste niet-Europeesche voetballand met een aar. tal „solisten" als geen andere pldeg. Het wetenschappelijke Tsjechische voetbal heeft het moeten afleggen tegen dit solowerk van da Silva, Miranda, Pellicciari e.a., die in hun elftal spelen onder hun voetbalbijnamen resp. Leonidas, Hercules en Romeo, zooals vrijwel al deze spelers er een schuilnaam op na houden. Het zal, hoe brilliant ook, wellicht aan kracht te kort schieten tegenover het home- gene combinatiespel der Italianen, maar on tegenzeggelijk zaï men te Marseilïe uit de botsing tusschen deze twee stijlen een uniek schouwspel op voetbalgebied te zien krijgen dat artistiek te bewonderen zal zijn, indien althans niet de regen alle kansen ontneemt aan de Brazilianen, die alleen op keiharde droge velden gewend zijn te spelen. Wuethrich en Leclercq scheidsrechters Voor de halve eindstrijden van het tor nooi om het wereldkampioenschap voetbal, welke vandaag worden gespeeld, zijn de scheidsrechters en grensrechters aan gewezen. De wedstrijd in het Pare des Prin- ces te Parijs tusschen Zweden en Hongarije zal geleid worden door den Franschman Le clercq, die ook de achtste finale tusschen Nederland en Tsjecho-Slowakije te Le Havre gefloten heeft. Als grensrechters zijn voor dezen wedstrijd aangewezen onze landgenoot van Moorsel en de Italiaan Carpi. In den wedstrijd te Marseille tusschen Italië en Brazilië zal de Zwitser Wuethrich als scheidsrechter fungeeren, daarbij terzijde gestaan door de grensrechters Beranek (Weenen) en Maranco (Frankrijk). Het financieele succes van deze wereld kampioenschappen is verzekerd. De Fran- sche Voetbalbond heeft uitgerekend, dat er na aftrek van alle kosten een batig saldo van 1 millioen franc over zal blijven. ALCMARIA—HELDER (veteranen). Vrijdagavond half acht speelt het vete ranen-elftal van Alcmaria een return wedstrijd tegen de ruïne van Helder. Veertien dagen geleden speelden beide partijen een zeer spannenden wedstrijd die toen in een gelijk spel (55) eindigde Ongetwijfeld zal ook nu het krachtsver schil weer zeer gering zijn, zoodat het publiek waar voor zijn geïd zal krijgen! Paarden. KENNEMER SPORTCLUB. De inschrijvingen voor de draverijen, te houden op Zondag a.s., luiden als volgt: I. Juniprijs. Prij zendraverij 4e klasse. Afstand 1700 M. Buziau K. W., Amateur, Belanvile, Auguste Norton, Alpenist, (allen 1660 M.), Bonnie's Norton, Amalia, Champie Scott, Aviatrice, Baron Harvester (allen 1680 M.), Akron B (1700 M.), Zoon van Sil- ladar, Yack (beiden 1720 M.), Zonnebloem V, Y Zelda Peter (beiden 1740 M.) n. Zomerprijs. Heatprijzendraverij le klasse. Afstand 1700 M. Abdullah Scott, Zilver Queen, Zus Braun, Baronesse Hallo, T Akista (allen 1700 M.), Princess (1740 M.), Wihm, St. Bernhard, Miss Peter Belle (allen 1760 M.), Determination, Hanover Peters (beiden 1780 M.) III. Alkmaarprijs. Handicap 3e en 4e klasse. Afstand 2000 M. Aruba, Alpenist, Amiens II (allen 2000 M,), Astra Scott (2020 M.), Zoon van Silladar, Yledizoon (beiden 2040 M.), Bouwina Scott, Admiraal Guy, Y Zelda Peter, Akron B, Catabora T (allen 2060 M.), Zampa van N.Z. (2080 M.), Y Ker nei (2100 M.) IV. Nijenburgprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Zita V (2000 M.), Zoo Doorlooper, Bleriot, Y Kernei (allen 2020 M.), Xerxes, Zora, Abdullah Scott, Baronesse Hallo (allen 2040 M.) V. Kortebaanprijs. Kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregis treerde paarden. Aangespannen te rijden in series. Maximum afstand 790 M. Bonnie's Norton, Aruba, Belanvile, Aviatrice, Baron Harvester, Alpenist (allen 720 M.), Zonne bloem V (730 M.), Akron B, Zita V, Yack, Y Zelda Peter (allen 740 M.), Zilver Queen (750 M.), Zora, Catabora T, Maya Todding- ton, Abdullah Scott, W. Pretoria (allen 760 M.), Lillian W. Axworthy (770 M.), Clara Bascon, Quita, Johanna M, Senator Bedell (allen 780 M.), Fatima (790 M.) Turnen KLEUTERMIDDAG VAN DEN TURNKRING. De turnkring Alkmaar en omstreken orga niseert Zondag a.s. zijn traditioneelen kleu termiddag voor kinderen beneden de 12 jaar. Om 2 uur wordt eeq optocht geformeerd op het stationsplein en daarna marcheert de lange stoet langs den Stationsweg via Schar- loo, Westerweg, Lindenlaan, Varnebroek en Wilhelminalaan naar den Muziektuin, waar verschillende kinderspelen zullen worden gehouden. De poppenkast van André Carrell zal daar natuurlijk de groote attractie zijn. Ouders en belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom. Ze zullen een prettiger» kindermiddag mee kunnen maken. M o t o r e n KLUGE WINNAAR IN DE 250 C.C. T. T. RACE. Nieuwe records. De Tourist Trophy races op het eiland Man zijn Woensdag voortgezet met den wed strijd voor de 250 c.c.-machines. Het zicht op de bergwegen van het 60 K.M. lange circuit was echter zoo slecht, dat men eerst twee uren later dan vastgesteld, kon beginnen. Van het begin af nam de Duitsche kampioen Ewald Kluge op zijn D.K.W. de leiding. Steeds meer vergrootte hij zijn voorsprong om tenslotte geheel onbedreigd met ruim 11 minuten voorsprong op nummer twee te winnen. Sedert de eerste Engelsche T.T.- wedstrijden, welke 27 jaar geleden gehouden werden, is dit de eerste maal, dat een Duit sche renner op een Duitsche machine win naar werd. Het rijden van Kluge was in drukwekkend. In de tweede ronde reed hij met een gemiddelde snelheid van 129.283 K.M. per uur, hetgeen een nieuw ronde record beteekent. Het oude record stor.d op naam van den Italiaan Tenni met 125.051 K.M., het vorige jaar gevestigd. Kluge vestigde trouwens voor de geheele race een nieuw record. Hij legde de 425 K.M. af in 3 uur 21 min. 56 sic., d.w.z. met een ge middelde uursnelheid van 126.301 K.M. Het oude record stond op naam van den winnaai van het vorige jaar, Tenni, met 120.250 K." Een bewijs, welke groote vorderingen techniek de laatste jaren heeft gemaakt, wel, dat de snelheid waarmee Kluge gister middag in de 250 c.c. klasse heeft gereden, in 1934 voldoende zou zijn geweest voor het winnen van den wedstrijd in de 500 klasse. De volgende vijf plaatsen werden alle door Excelsior-rijders bezet, zoodat Excelsior den teamprijs won. Als tweede kwam met ruim 11 minuten achterstand binnen de Engelsch- man Ginger Wood, die een tijd noteerde van 3 uur 33 min. 5 sec. (gem. uursnelheid 119.677 K.M.) Derde werd Tyrell Smith in uur 35 min. 16 sec. (gem. uursnelheid 118.455 K.M.), gevolgd door Cann met een tijd van 3 uur 39 min. 54 sec. (gemiddelde snelheid 115.961 K.M.), terwijl ruim een minuut later Manders als vijfde en ruim twee minuten na hem Forbes als zesde binnenkwamen. de Schaken HET INTERNATIONAAL TORNOOI TE NOORDWIJK. De vijfde ronde. De uitslagen van de partijen, welke gister in de vijfde ronde van het internationaal schaaktornooi te Noordwijk gespeeld zijn, luiden: Sir G. A. ThomasBogoljubov afgebroken. Eliskases wint van Landau. SchmidtKeres afgebroken. Euwe wint van Tartakower. Spielrnann verliest van Pirc. De stand van het tornooi is thans: 1. Eliskases 4 pt.; 2. Euwe 3^ pt.; 3. en 4. Keres en Sir G. A. Thomas, ieder 2%| pt. plus 1 afgebroken partij; 5. Pirc 2'A pt.; 6. Bogoljubov 2 pt. plus 1 afgebroken partij; 7, Schmidt 1J4 pt. plus 1 afgebroken partij; 8., 9. en 10. Landau, Spielrnann en Tartakower, ieder 1% pt. Dammen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. De Alkmaarsche damclub „Voorwaarts" heeft weer de wedstrijden om het persoon lijk damkampioenschap georganiseerd. Negentien dammers zullen den strijd met elkaar aanbinden, verdeeld in drie groepen. Van elke groep zullen er twee zich plaatsen in den eindstrijd, terwijl de kampioen 1937 direct in deze finale komt. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Groep A: N. OudC. A. de Bree 20 K. A. JakschtovJn. Mooij afgeb. M. van der PolkJ. van Kersbergen 20 Groep B. P. RanzijnM. Hemels 02 D. MareesP. Bakkum 20 G. OudshoornS. Vos 11 J. Dogger vrij Groep C. J. SchuitJ. van Montfoort 11 L. RavensteinA. Kraakman 02 A. BurgertG. Woonijk uitgesteld. Wielrennen. FEDERATIE-KAMPIOENSCHAPPEN. Op de Alkmaarsche baan. Op de Alkmaarsche wielerbaan worden Zondagmiddag twee kampioenschappen verreden voor de federatie van wielerclubs in Noordholland-Noord; n.L het sprint kampioenschap voor nieuwelingen en de 50 K.M. lange afstand-titel voor amateurs en onafhankelyken. Aan dezen wedstrijd nemen deel tal van renners uit de geheele provincie, in totaal ruim 30. Het spreekt vanzelf, dat het programma met diverse andere nummers wordt aange vuld, zoodat het geheel genoeg interessant belooft te worden. Kegelen. HET BERGER KEGELCONCOURS. De uitslagen van den korpswedstrijd gisteravond gehouden in „de Rustende Jager" te Bergen luiden als volgt: Afd. A. Vijftallen: Baas Boven Baas, Amsterdam, 311; De Prins, Haarlem, 302; Rollend Raadsel, Helder, 291; Op de Lat, Alkmaar, 299; Volharding, Haarlem, 290; Onder Ons, Helder, 279; Vriendschap op de Plank, Amsterdam, 242. Afd. B. Drietallen: Vriendschap op de Plank, Amsterdam, 180 (28 tr.); Onder Ons, Helder, 180 (27 tr.); Rollend Raadsel, Helder, 158 (dames); Volharding, Haar lem, 153; Vriendschap op de Plank, Am sterdam, 134; Onder Ons, Helder, 120; Centraal. Alkmaar, 118; Op de Lat, Alk maar, 113. De stand luidt thans: Afd. A: 1. O.K.A., Alkmaar, 316; 2. Baas Boven Baas, Amsterdam, 311; 3. Twee Duifjes, Amsterdam, 307; 4. Schagen Schagen, 303; 5. De Prins. Haarlem, 302; 6. Op de Lat, Alkmaar, 299; 7. Richten en ollen, Haarlem, 297; 8. Rollend Raadsel, Helder, 291; 9. Volharding, Haarlem, 290; 10. N.W.T.L., Amsterdam, 289 Afd. B: Richten en Rollen, Haarlem, 193; N.W.T.L., Amsterdam, 186; O.K.A., Alk maar, 183; De Burg, Alkmaar, 181; Vriend schap op de Plank, Amsterdam, 180; On der Ons, Helder, 180. Afd. Dames: Rolland Raadsel, Helder, 158; W.I.K., Alkmaar, 139. Vrije Baan wedstrijd: Heeren: 1. C. Goes, Helder, 45 4x; 2. N. P. Visser, Haarlem, 45 3x; 4. L. Dost, Haar lem, 45 2x; 5. J. Weijers, Haarlem, 44-43- 40; 6. de Jong, Helder, 43 2x; 7. A. Köll- mann, Alkmaar, 43-42 3x; 8. A. Snep Amsterdam, 43-41-39; 9. H. P. Spoor' Haarlem, 43-41; 10. G. J. Genefaas, Alk maar, 43-40. Dames: 1. mej. Hoogland, Amsterdam, 42; 2. mevr. Boersma, Helder, 40; mevr. de Jong, Helder, 35-34. Hoe kun jij hier nu zoo I kalm een krant uit zoe ken. Als we die trein i missen.missen we alles; Wwmmr Ja.3a. kalm aan. die trein vertrekt niet zonder ons Frank hoe kun je toch zoo kalm. blijven? Jk rit me nu alweer op te winden over die conjerentfe. Hier, rook eenWIINCaSi Een beter antwoord kan ik je eigenlijk niet geven WACHTMEESTER DER KONINKLIJKE MARECHAUSSEE VRIJGESPROKEN. De krijgsraad verklaarde het ten "laste gisteren vonnis gewezen in de zaak tegen den wachtmeester der Koninklijke mare chaussee, A. v. d. W. te Terneuzen, be schuldigd van het misdrijf, bedoeld bij art. 248 bis van het Wetboek van Strafrecht. De krijgeraad verklaarde het ten laste gelegde niet wettig en overtuigend bewezen en sprak den beklaagde vrij, daarbij de zaak verwijzende naar den tot straffen bevoegden commandeerenden officier. Vorige week Woensdag eischte de audi teur-militair tegen beklaagde drie maan den gevangenisstraf, met aftrek van voor arrest. DE DOODELIJKE KINDER MISHANDELING TE MILL. De Bossche rechtbank heeft vanochtend vonnis gewezen in de zaak tegen den 53- jarigen arbeider A. W. K., wonende te Mill, thans gedetineerd, die gedurende de maand December 1937 en de maand Janu ari van dit jaar zijn driejarig zoontje Wil lem zoodanig heeft mishandeld, dat het kind aan de gevolgen is overleden. De officier van justitie had tegen K. op 2 Juni j.1. twee jaar gevangenisstraf ge- ëischt. De rechtbank heeft K. heden ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee aar en acht maanden. THEA RASCHE'S EISCH AFGEWEZEN. In een bericht in „De Avonpost" van 27 Augustus 1936 is gemeld, dat uit goede bron werd vernomen, dat de journaliste Thea Rasche te onzent uit de Melbourne race bekend in Duitschland wegens spionna- ge zou zijn terecht gesteld. Tegen den eigenaar van het blad, den heer A. W. S„ heeft Thea Rasche een vor dering ingesteld tot betaling van een scha devergoeding van 50.000. Zij meende, dat haar reputatie door het bericht was aange tast en haar carrière erdoor bedreigd. De eischeresse is heden door den recht bank te Den Haag niet ontvankelijk ver klaard in haar eisch en tot de kosten van het geding veroordeeld. „Waar kan ik dat wonderzaad toch gelegd hebben, dat ik van dien Indischen fakir gekocht heb..l"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8