Agenda VOOB UW INTERIÉUB sZalZ /umm&i J Congres Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JULI VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEEEN ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJ NENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. EERSTE BLAD. geestelijken en medebeheerder van de pen sioenkas voor de geestelijken en hunne weduwen en weezen. Enkele maanden, ge leden verscheen van zijn hand: „De Ge schiedenis van de oud-katholieke kerk in Nederland". Als welsprekend kanselredenaar verwierf pastoor van Kleef een goeden naam, ook buiten zijn eigen gemeente. In het bijzonder zijn lijdensmeditaties gedurende de vasten hadden veel gehoor. Te Egmond aan Zee nam hij aan het openbare leven actief deel. Hij was jarenlang voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, daarna van Maatschappelijk Hulpbetoon, voorzitter van de afd. Egmond van het Witte Kruis en het oud-katholieke onder steuningsfonds, bestuurslid van Volksonder wijs. Nadat de onvereenigbaarheid van het ambt van geestelijke met het raadslidmaat schap uit de gemeentewet was geschrapt, werd hij in 1935 gekozen als lid van den ge meenteraad, die hem tevens als wethouder koos. In 1937 legde hij wegens drukke werkzaamheden het wethouderschap neer, maar bleef lid van den raad, als hoedanig hij thans zal worden opgevolgd door den heeT A. Blok. In de totstandkoming der nieuwe openbare lagere school en het wijkgebouw van Het Witte Kruis had hij een werkzaam aandeel. Tot de oprichting van het Plaatse lijk Ziekenfonds droeg hij krachtig bij. Den werkloozen droeg hij een warmt hart toe. Niet alleen in het crisiscomité nam hij zit ting, maar ook in het comité voor ontwikke ling van werkloozen vervulde hij een lei dende rol. Voorts is hij o.a. nog bestuurslid van de liefdadige instellingen het Glasber genfonds en Liefdadigheid naar Vermogen. In al deze functies zal dus thans naar een waardig plaatsvervanger moeten worden uitgezien. Slechts noode zal men pastoor van Kleef zien vertrekken, zooals hij ook slechts noode al dit werk zal opgeven om zijn roeping te volgen voor een hoogere taak, waartoe hij thans verkozen is. Wanneer pastoor van Kleef zijn nieuwe functie zal aanvaarden, is nog niet vastge steld, doch zeer waarschijnlijk zal dit pas in het najaar geschieden. Ook wie hem als pastoor van Egmond aan Zee zal opvolgen, is nog niec bekend. EEN VERKEERSPUZZLE. Er heeft Dinsdag in onze courant een publicatie van Burgemeester en Wethou ders gestaan, waarin te algemeener kennis gebracht werd een wijziging van een in het Gemeenteblad opgenomen verkeers regeling. Deze wijziging omvatte het besluit om de Schoolstraat en het gedeelte van de Nieuwesloot tusschen de St. Laurensstraat en de Dubbele Buurt gesloten te verklaren voor het berijden met motorrijtuigen en rij- en voertuigen in beide richtingen. Het komt dus hierop neer althans volgens dit besluit dat het verkeer door de Schoolstraat voor auto's en rij- en voertuigen onmogelijk wordt gemaakt. Men zal trouwens ook niet althans niet vanuit de richting van de Nieuwesloot bij de Schoolstraat kunnen komen, daar het gedeelte Nieuwesloot tusschen de St.-Laurensstraat en de Schoolstraat voor het verkeer is afgesloten. Borden zijn er nog niet geplaatst, be halve bij den ingang van de Dubbele Buurt aan de zijde van de Nieuwesloot. Daar is een verkeersbord aangebracht, dat motorrijtuigen en andere rij- en voertui gen het inrijden verbiedt. En halfweg de straat is een verkeersbord aangebracht, waarop motorrijders en fietsers worden genoodzaakt af te stappen. Het laatste stukje van de straat mag niet door hen bereden worden met het oog op botsingen op den gevaarlijken hoek van de Dubbele Buurt en de Paternosterstraat. Er is hier een verkeerspuzzle waarover velen ontevreden blijken. Vooreerst zij, die b.v. met bakfietsen over de Nieuwe sloot rijden en naar de Paardenmarkt moeten. Zij mogen nu niet meer door de Schoolstraat en ook niet door de Dubbele buurt en zijn dus genoodzaakt door de Doelenstraat of heelemaal om het Politie bureau en het Kerkplein te rijden. En dan was er hedenmorgen een klacht van een ingezetene, die eiken dag met zijn wagen de klanten bezoekt. Hij klaagt er over, dat hij thans met zijn wagen bij de Handelsschool moet blijven staan en zijn klanten in den omtrek van daaruit zal moeten bedienen. En hij wijst er op, dat men nog altijd de Dubbele Buurt vanaf de Paternoster straat wel mag inrijden. Daar staat geen enkel waarschuwingsbord. Is men even wel aan het eind van de Dubbele Buurt bij de Nieuwesloot gekomen, dan mag men niet meer vooruit en niet meer achteruit. De Schoolstraat is afgesloten, de overgang naar de St.-Laurensstraat is verboden en terug door de Dubbele Buurt naar de Pa ternosterstraat mag men ook niet. Wie heeft die gekheid verzonnen, vraagt deze man en hij wijt dat alles aan de politie, die in een zekere machtswel lust allerlei draconische en voor de bur gerij hinderlijke verkeersmaatregelen in het leven zou roepen. Wij hebben begrepen, dat hier een mis verstand was voor wat het aandeel der politie bij dergelijke verkeersbesluiten betreft. De politie adviseert slechts, de zooge naamde verkeerscommissie neemt een be sluit dat als advies aan B. en W. wordt gezonden en B. en W. stellen deze ver- keersverordening aan den Raad voor, die ten slotte het besluit neemt. Herhaaldelijk komt het voor, dat het politioneele advies niet gevolgd wordt en men zal dus niet alle minder goede ver keersbesluiten aan de politie mogen wijten. In het geval van deze verkeersafsluiting was dit slechts een onderdeeltje van een politioneel voorstel, waaruit men het ge licht heeft, met weglating van wat daar mee in verband stond. Zoolang de borden niet aangebracht zijn, behoeft men zich aan deze verkeers- voorschriften niet te storen. Niemand be hoeft alle publicaties te lezen en te ken nen, maar ieder moet volgens de ver keersborden handelen. In dit geval bevat, naar de politie ons meedeelt, het door B. en W. gepubliceerde verkeersbesluit een fout, daar men inder daad, van de Paternosterstraat de Dub bele Buurt inrijdende, bij de Nieuwesloot zou vastloopen en niet meer heen of terug zou kunnen. De bedoeling is dan ook niet, dat het stukje Nieuwesloot vanaf de Dubbele Buurt tot de Sint Laurensstraat in beide richtingen voor het rijverkeer zou wor den afgesloten. Van de Paternosterstraat via de Dub bele Buurt moet het openblijven voor auto's, rij- en voertuigen, welke de St. Laurensstraat willen inrijden. Blijft de Schoolstraat behalve voor de auto's van de daar gevestigde melkfabriek dus volkomen gesloten, men houdt wel het éénrichtingsverkeer tusschen Paternoster straat en St. Laurensstraat via de Dub bele Buurt. Het is te verwachten, dat er een nieuw raadsbesluit of een nieuw besluit van B. en W. zal komen om in de thans ge geven publicatie de noodzakelijke wijzi ging aan té brengen. GESLAAGD. Bij het te Utrecht gehouden examen ter verkrijging van het diploma sociale verze kering slaagden onze stadgenoten de heeren A. Balvers, G. Eeltink en W. Veldstra, al len werkzaam bij den Raad van Arbeid, alhier. Voor het 18 Juni gehouden bakerexamen, uitgaande van de „Commissie voor Kinder- hygiëne in Noordholland, slaagden de da mes: N. Bakker te Texel, E. Bruin te Enk huizen, M. Bos te Alkmaar, A. Bullooper te Oudendijk en M. de KokBrands te den Helder. COMMISSIE VOOR HET VASTELASTEN- VRAAGSTUK. Vrijdagavond heeft de commissie voor het Vastelasten-vraagstuk voor den Tuin bouw, samengesteld voor de plaatsen Alkmaar, Bergen en Schoorl, een vergade ring gehouden. De voorzitter, de heer S. van der Stok, deelde mede dat de stukken voor aanmel ding pas dien dag uit Den Haag waren ingekomen. Besloten is, dat de tuinders, die meenen voor de hulp der commissie in aanmerking te komen, zich zoo spoedig mogelijk bij hun eigen organisatie moeten aanmelden, opdat het werk van de commissie zoo spoe dig mogelijk voortgang kan hebben. Ook deelde de voorzitter mede, dat de tuinders, die indertijd crediet van Rijk en provincie hebben gehad, hiervan zoo spoe dig mogelijk opgave dienen te doen. HET WAS NIET VAN DEN HEER TROS. Wij hebben op 11 Juni in de rubriek „Er ging een week voorbij" de volgende passage uit een advertentie in een blad uit den Langendij.c aangehaald: „Voor Uw intrieur Steld nimmer teleur." De heer Tros, meubelhandelaar aan het Verdronkenoord alhier, meldt ons thans, dat deze slagzin van hem is over genomen, hoewel hij dezen natuurlijk in de zuivere spelling publiceert. Daar er klanten yan hem zijn, die ver moeden, dat hij de schuldige van een der gelijke publicatie zou geweest zijn, ver melden wy, op zijn verzoek, gaarne dat de bewuste foutieve advertentie in het blad uit de koolstreek niet van hem afkomstig was, maar van een meubelhandel uit Zuid- scharwoude. V£RS«.00SD-M6 HET REORGANISATIE-RAPPORT. Men schrijft ons: Men vestigt onze aandacht op een voor alle hervormden van groot belang zijnde vergadering, die gehouden wordt op Woensdag 22 Juni a.s. 8 uur in Waakt en Bidt. Het nieuwe reorganisatie-rapport zal be sproken worden door ds. v. d. Heide en ds. Krijger. Voor vragen stellen bestaat ruime gele genheid. Ieder, die het wel meent met de herv. kerk, waarin hij den doop ontving kome. Het gaat om groote dingen. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING BOUWTOEZICHT ENZ. In bijlage nr. 88 schrijven B. en W.: B. en W. van Limmen hebben ons ver zocht te willen bevorderen, dat tusschen die gemeente en de gemeente Alkmaar een ge meenschappelijke regeling wordt getroffen inzake het bouw- en woningtoezicht, het toezicht op de onderhoudswerkzaamheden aan de gemeentegebouwen en het uitbren gen van advies omtrent het onderhoud van gemeentewegen. Wij hebben, na de commis sie van bijstand voor openbare werken daarover te hebben gehoord, B. en W. van Limmen de in het hierna volgend ontwerp besluit opgenomen regeling voorgelegd. De raad van Limmen heeft zich met dit ont werp vereenigd. Wij stellen uw vergadering voor de ge meenschappelijke regeling, als hiervoor be doeld, met de gemeente Limmen aan te gaan. OPBRENGST SPELDJESDAG. De gisteren gehouden speldjesdag voor het Wit Gele Kruis waarvoor gecollecteerd werd by den uitgang van de r. k. kerken, heeft opgebracht een bedrag van 183.81 Den milden gevers hartelijk dank. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling tegen Donderdag 30 Juni 11938 een raadsvergadering te be leggen. Tentoonstelling. Van 22 tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond; verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Mevrouw blijft ontbijten (klucht), hoofdrollen Bar- bara Stanwyck en Herbert Marshall. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De schrik van Brimstone (sens.), hoofdrollen Wallace Beery, Virginia Bruce, Denis O' Keepe e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De onweerstaanbare (komisch), hoofd rollen Anny Ondra, Hans Söhnker en Paul Heidemann. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 21 Juni. Sted. Muziektuin, landdag Ned. Christen- Vrouwenbond. Woensdag 22 Juni. 7.30 uur, ten huize van den heer W. Stroink, Blockhovepark, ledenvergadering Kinderzorg. 8 uur, hotel Proot, ledenvergadering van Liefdadigheid naar vermogen. 8 uur, Waakt en Bidt, twee sprekers over de reorganisatievoorstellen van de herv. kerk. HULPVERLEENING BIJ BERGEN. In bijlage nr. 87 schrijven B. en W.: Van het gemeentebestuur van Bergen ont vingen wij bericht, dat het bereid is een nieuwe gemeenschappelijke regeling inzake hulpverleening bij brand te Bergen met Alkmaar aan te gaan, zooals wij hadden voorgesteld. De raad van Bergen heeft zich inmiddels met het ontwerp der gemeenschappelijke regeling vereenigd in zijn vergadering van 27 Mei j.L Dienovereenkomstig stellen wij uwe ver gadering voor met ingang van 1 Juli a.s. met de gemeente Bergen een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake hulpver leening bij brand aan te gaan. NED. CHR. GEMEENSCHAPSBOND. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Evenals in vorige jaren zal de evangeli satietent van den Gemeenschapsbond ook weer een bezoek aan Alkmaar brengen. Van Woensdag 22 Juni tot en met 29 Juni zullen op het Doelenveld eiken avond om 8 uur samenkomsten worden gehouden. Verschillende predikanten en evangelisten zullen getuigen van de redding, die God in Jezus Christus heeft geschonken. Tevens zal de bekende solo-zangeres mevr. Lab bertéKits haar medewerking verleenen. Op Maandag 27 Juni zal er een speciale samenkomst voor jongelieden worden ge houden. De toegang tot alle bijeenkomsten is vry-. ONDER DE VESTIGINGSWET VALLENDE BEDRIJVEN. In verband met het groot aantal verzoe ken om inlichtingen, die de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar omtrent het bovengenoemd onderwerp bereiken en de daaromtrent nog allerwege bestaande mis vattingen brengt de Kamer ter kennis van belanghebbenden, dat de onderstaande branches momenteel onder de Vestigings wet-Kleinbedrijf vallen, te weten: slagers bakkers en broodverkoopers schoenherstellers schoenverkoopers maatschoenmakers handelaren in kantoor-, school-, schrijf- en teekenbehoeften handelaren in kruidenierswaren en aan verwante artikelen handelaren in automobielen, auto-onder- deelen, auto-accessoires en autobanden, als mede zij die herstellings- of onderhouds werkzaamheden aan automobielen verrich ten. In al deze branches is het zonder speciale vergunning van den Minister van Economi sche Zaken (bij slagers, bakkers en brood verkoopers zonder vergunning van de Ka mer van Koophandel) onder meer verboden een bedrijf te vestigen, voort te zetten (waaronder overdracht van vader op zoon) of wijziging te brengen in de personen van ondernemers of beheerders (waaronder in- of uittreding van vennooten). De tweede dag. Zaterdagmorgen werd de 33ste algemeene vergadering van het Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren voortgezet in het gebouw „De Unie" te Alkmaar. Naar aanleiding van een voorstel der afd. Amsterdam, betreffende de salarieering van het overheidspersoneel werd door den heer H. M. Roos, lid van de rijkscommissie voor georganiseerd overleg, een uitvoerige toe lichting gegeven van den stand van het salaris-vraagstuk en van de resultaten van den arbeid van het door de samenwerkende centrales van overheidspersoneel ingestelde bureau. De vergadering sprak zich met nadruk uit vóór de noodzakelijkheid van verbete ring in de salarieering en droeg het hoofd bestuur op, om door middel van de Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel (C. N. O. P.) de daartoe noodige stappen te doen. De vergadering vereenigde zich met het voorstel van de afdeeling 's-Gravenhage be treffende de instelling van het lidmaatschap van verdienste. Als leden van verdienste werden door de vergadering benoemd de heeren H. A. van Abs te Haarlem en F. C. A. van Doorne te 's-Gravenhage, die zich op een zeer bijzondere wijze voor het Verbond verdienstelijk hebben gemaakt. Daarna kwam aan de orde een voorstel van de afd. Groningen tot pensionneering op 60-jarigen leeftijd. De vergadering nam het standpunt in, dat geijverd moet worden voor vervroegde pensionneering in verband met de verruiming van de werkgelegenheid. Met nadruk sprak zij zich uit voor de nood zakelijkheid, plaats te maken voor de jeugd. Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur, om ambtenaren, die op 60- jarigen leeftijd den dienst verlaten, niet ten laste van het pensioenfonds te brengen, maar van speciale door de gemeentebesturen in te stellen fondsen. Vervolgens kwam ter tafel een voorstel van de afd. Rotterdam, met betrekking tot de uitbreiding van de pensionneering op 55- jarigen leeftijd van ambtenaren, die een z g.n. slijtende functie vervullen. De ver gadering droeg het hoofdbestuur op, een on derzoek ter zake in te stellen. Breedvoerig werd besproken een voorstel der afd. Amsterdam betreffende de onge lijkheid van behandeling tusschen ambte naren, werkzaam in de verzekeringplichtige bedrijven en hen, die in niet-verzekering- plichtige bedrijven arbeiden. Ten slotte werd besloten niet te ijveren voor wijziging van de ongevallenwet, maar voor het aan hangig maken van voorstellen bij de plaat selijke commissies voor georganiseerd over leg tot het doen van uitkeeringen aan amb tenaren, werkzaam in niet-verzekering- plichtige bedrijven, die door een ongeval worden getroffen. Een voorstel der afd. Amsterdam, om te bepalen, dat hoofdbestuursleden, die den 65-jarigen leeftijd hebben bereikt, geen deel meer van het hoofdbestuur kunnen uit maken, werd met algemeene stemmen aan vaard. Verworpen werd een voorstel der afd. Utrecht tot uitbreiding van het hoofdbestuur. Een voorstel der afd- Rotterdam tot instel ling van een landelijke reiscommissie onder ging eenzelfde lot. Een ontwerp-reglement op de plaatselijke propaganda-commissies zal nog nader met de verschillende afdeelingen worden besproken. De afdeeling Den Haag stelde voor om voor de jaren 1939, 1940 en 1941 een aantal scheidsrechters te benoemen. Naar aanleiding hiervan had het hoofdbestuur 18 leden van verschillende afdeelingen gevraagd een can- didatuur te willen aanvaarden. Tot hen be- hooren o.a. de heeren D. van Barneveld te Alkmaar en J. Sipkes te Hoorn. Het voorstel werd goedgekeurd. D^ middag-vergadering. In de na de lunch voortgezette vergadering werd uitvoerig besproken de wenschelijk- heid van de uitbreiding van de grenzen van het Verbond, in verband met de toenemende centralisatie van diensten en bedrijven. Een commissie werd ingesteld, teneinde een ge documenteerd rapport over deze aangelegen heid samen te stellen, dat in een volgende algemeene vergadering zal worden be handeld. Vervolgens werd een toelichting gegeven op den stand van het vraagstuk betreffende instelling van het examen sociale werker en de opleiding daartoe. Voor dit vraagstuk bleek zeer groote belangstelling te bestaan, zoodat het hoofdbestuur de opdracht kreeg, deze aangelegenheid met nauwgezetheid te volgen. Omtrent het hierop volgende agendapunt, de opheffing van het organisatieverbod voor het Overheidspersoneel, werden eenige mededeelingen gedaan, al kon over deze aangelegenheid niet worden gediscussieerd, aangezien zy op dit oogenblik om advies by den Raad van State is, zoodat van een defi nitief innemen van een standpunt nog geen sprake kon zyn. Bij de behandeling van de begrooting werden enkele opmerkingen gemaakt, waarna zij werd goedgekeurd op een bedrag van 51000 aan inkomsten en uitgaven. Bij de verkiezingen werden herbenoemd, de heeren D. van Arend, P A. Donker, K. Human (Alkmaar) en H. Oltmans Jr. Als financieele commissie voor 1939 werd aangewezen de afdeelingen Den Haag, Delft en Ede, terwijl het ondersteuningsfonds en het sanatoriumfonds voor de komende drie jaren zullen worden gevestigd te Haarlem en Alkmaar. De commissie voor het examen bedrijfs- ambtenaar zal worden gevestigd te Amster dam. Als plaats voor de 34ste algemeene ver gadering werd Hilversum aangewezen. Bij de rondvraag werd zeer bijzonderen dank gebracht aan de ontvangende afd. Alkmaar en aan de regelingscommissie van het congres, die zich op buitengewone wyze heeft beijverd, om den afgevaardigden een paar genoegelijke dagen te bezorgen, voor zoover de werkzaamheden dit toelieten. De voorzitter sloot daarna deze algemeene vergadering met eenige kernachtige woor den, de hoop uitsprekend, dat de zeer vriend schappelijke verhouding tusschen hoofd- en afdeelingsbesturen ook in de toekomst zal blijven bewaard. DISTRICTSARBEIDSBEURS DOELENSTRAAT 30 TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 Bouwkundig teekenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazen- wasscher, 1 steenbikker, 2 stratenmakers, 2 stratenmakers-opperlieden, 2 stuc. opper lieden, 1 tegelzeter, I granietwerker, 3 be tonwerkers, 13 voegers, 27 opperlieden, 7 stucadoors, 12 schilders, 104 grondwerkers, 22 metselaars, 43 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 2 afbramers 7 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 constructie werker, 9 electriciëns, 2 fitters, 2 instrument makers, 4 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klin kers. 1 kopergieter, 14 loodgieters, 2 lyn- werkers, 4 machinisten, 2 machineteeke- naars, 7 metaaldraaiers. 1 metaalvyler, 1 metaalslyper, 13 monteurs, 4 orgelmakers, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 1 scheeps bouwer, 2 scheepwerktuigkundigen, 10 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander. 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 5 ijzerwerkers, 2 zandbereiders, 1 ijzerboorder, 6 zandvormers. Groep Verkeerswezen: 56 chauffeurs, 13 schippers, 1 kapitein en 1 machinist binnen vaart, 2 exped. knechten, 7 koetsiers, 17 pakhuisknechten, 25 magazijnbedienden, 1 emballeur, 4 kellners, 3 loopknechten, 1 hotelknecht, 1 buffetbediende. Groep Houtbewerking: 16 meubelmakers, 3 stoffeerders, 5 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep Handel: 21 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 2 colporteurs. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 2 let terzetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 22 landarbeiders, 2 bloemisten. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 9 chocoladebe werkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbotte- laars, 1 ouwelbakker, 3 zuivelbereiders, 19 bakkers. Overige beroepen: 6 boekbinders, 4 was- schers, 4 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 2 kalkbranders, 1 huiden- zouter, 1 onderwijzer, 2 controleurs, 1 batik- ker, 1 administrateur, 2 boekhouders, 2 in casseerders, 1 verzekeringsagent, 13 kan toorbedienden, 4 zakkenstoppers, 1 reclame- teekenaar, 1 landmeter. 38 transport- en 241 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 5, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 18. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedienden, 1 verkoopster, 1 dienstbode, 1 naaister, 4 werksters. Alkmaar, 18 Juni 1938. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 12 Juni tot en met 18 Juni werden door bemiddeling van de Ar beidsbeurs geplaatst bij een partoon: 1 kantoorbediende, 1 bankwerker, 1 tim merman, 1 grondwerker. Aan de Centrale Werkplaats kynnen worden geplaatst: 8 timmerleden, 5 metselaars, 5 schilders, 4 kantoorbedienden, 4 bankwerkers, 3 tee kenaars, 3 in andere vakken. VRAAGT AAN „KAZAN" EN 'T KOMT IN ORDE. De politiehond „Kazan" van onzen nacht waker R. Mink verricht uitstekend werk schrijft onze correspondent uit Warmen- huizen. Zaterdagmiddag was mevr. D. aldaar zoo onfortuinlijk haar portemonnaie welke zij in de tasch van haar boezelaar had, te ver liezen. Zij was niet van haar erf geweest, maar had wel in den voortuin rondgewan deld en was ook in den achtertuin geweest waar zy nog enkele werkzaamheden had verricht. Zij moest dus het verlorene op eigen ter rein zijn kwijt geraakt en toch slaagden zjj er niet in ondanks het nauwkeurig alles afzoeken, de portemonnai terug te vinden Teneinde raad werd een en ander verteld aan Antje-buur, of tewel de echtgenoote van nachtwaker Mink, die onmiddellijk het bericht doorgaf aan haar man. Terstond begaf deze zich met „Kazan" naar het terrein des onheils, Mink liet de hond ruiken om spoor te geven en onmid dellijk rende het dier den voortuin in, daarna naar den achtertuin, loopt snuffe lend rond, steekt den neus in wat hoog op gegroeide aarbeiplanten en meldt zich met de portemonnai in den bek bij zijn meester aan. Mevr. D. was overgelukkig en liet uit blijk van waardeering „Kazan" uit haar koektrommel smullen. Op zulk een hond kan men waarlijk trosch op zijn. VERTROKKEN PERSONEN. B. Kaandorp, R.K., schoenmaker, van Polderstraat 3, naar Amsterdam. A. J. Stikkel, D.G., mattenfabrikant, van Kanaal kade 3a, naar Koedijk. A. M. Keiler, R.K., kraamverzorgster, van Jan van Scorelkade 19, naar Düsseldorf-Mettmann (DL) L. de Vries, geen, adj. directeur overdekte zweminrichting, en gezin, van Bisschop Bottemannestraat 30, naar Jutphaas. - N. SmitBakker, geen, z. b., van Westerweg 106a, naar St. Pancras. Y. de Boer, geen, bouwvakarbeider, K. van 't Veerstraat 69, naar Weesperkarspel. Wed. H. de Jong, N.H., z. b., van Prinses Julianalaan 14, naar Heiloo. C. Gerling, N.H., machinist, van le Tuindwarsstraat 29, naar den Helder. J. Dingerdis, R.K., suikerbewerker, van Baansingel 5h, naar Bergen. L. de Leeuw, geen, sergeant (vrijw.); van Dijkgraaf straat 48, naar Utrecht. J. G. Bas, geen, dienst bode, van Drebbelstraat 15, naar Utrecht. J. C. de Roos, N.H., scheepsbouwk. teeke naar, van Hoogstraat 21, naar Beverwijk. A. Niederlander, R.K., dienstbode, van Eg- monderstraat 13, naar Zalzburg (Dl.) S. de Bruin, geen, dientsbode, van Laat 83, naar Schagen. S. Stenekes, geen, z. b., van Stationstraat 70, naar Zaandijk. J. L. van Berkel, R.K., winkeljuffrouw, van Wil- helminalaan 11, naar Haarlem. C. Hooge- boom, R.K., magazijnbediende, van 2e Ka belstraat 21, naar Oudorp. A. Kieft, R.K., dienstbode, van Rippingstraat 19, naar Heerhugowaard. P. van de Kuyt, geen, uitvoerder wegenbouw, en gezin, van Nieuwpoortslaan 131, naar Zeist. H. de Groot, N.H., chauffeur, van Nieuwp.laan 101, naar Sijbecarspel. G. Schenk, N.H., z. b., van Overdiestraat 37, naar Broek op Lan- gendijk. M. J. de Kroon, R.K., van Voor- meer 35, naar Heerenveen. M. p. Her- gaarden, R.K., dientsbode, van Rippingstr. 19, naar Beverwijk. A. van der Helm, N.H., dienstbode, van Snaarmanslaan 53,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2