laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS OUDKARSPEL ZIJPE ZUIDSCHARWOUDE LANGENDIJK SCHAGEN - HEILOO SCHERMERHORN brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. SS? 3%l x) ex-coupon E V. A. Oslo 1.807e 8.967. 72.82 5.02*/, 30.62 41.37 40.02 X 46.22X 45.02), naar Amsterdam. B. A. Wortelboer, R.K., apot. ass., van Rippingstraat 2, naar Haar lem. A. W. Bernards, R.K., handelsreizi ger, en gezin, van Kennemerstraatweg 64, naar Heiloo. C. A. Hooiveld, R.K., dienst bode, van Doelenstraat 13, naar Avenhom. M. Hollenberg, R.K., dienstbode, van Laat 111, naar Castricum. K. van Veen, Chr. Ger., chaufefur. van v. d. Kaaijstraat 42, naar Êgmond aan Zee. M. J. Schrijer, R.K., h. i/d huish., van Scharloo 24, naar Beverwijk. INGEKOMEN PERSONEN. L. C. Kolff, N.H, zonder beroep, Emma- straat 6, van Wieringen. M. Schoorl, D.G., weduwe van D. Stammes, zonder beroep, Emmastraat 81, van Heiloo. N. C. van den Berg, R.K., gasfitter, Blaeustraat 22, van Soest. A. Evers, R.K., werkster, Druiven- laan 36a, van Haarlem. B. H. Bloemhof, N.H., hulp in de huish., en echtgenoote en dochter, Nieuwpoortslaan 133, van Oostdon- geradeel. J. Eijzenga, N.H., echtgenoote van P. van der Kooy, Eilandswal 1, van Beverwijk. N. Laan, R.K., manufacturen- koopman, Voormeer 35, van Nibbixwoud. J. van dei" Linde, N.H., ijscoventer, en echt genoote en kinderen, Sandersbuurt 16, van Haarlemmermeer. J. A. A. Ros, R.K., agent winkelbedrijf, Bergerweg 2, van Zaan dam. E. Kieft, geen, echtg. van H. A. A. Kruiper, zonder beroep, P. L. Takstraat 9, van Amsterdam. W. den Broeder, R.K., fabrieksarbeider, en echtgenoote, Vondel straat 10a, van Rotterdam. N. J. van Vel- zen, R.K., grondwerker, Nieuwstraat 21, van Castricum. A. Burgering, R.K., bakker, St. Josephstraat 17, van Hilversum. A. Kaptein, N.H., verpleegster, Prinses Jrliana- laan 14, van Den Helder. C. L. Schellings, R.K., echtg. van J. Jellema, Laat 1, van Heiloo. N. J. van Diepen, R.K., bakker, Zeglis 245, van Noordscharwoude. S. Mulder, N.H., los arbeider Ned. Spoorwegen, en echtgenoote en kinderen, Tienenwal 3, van Zuidscharwoude. P. C. van Duiven- dijk, N.H., inspecteur levensverz. mij., en echtgenoote, G.K., Jan van Scorelkade 58, van Amsterdam. J. A. M. Ibink, R.K., dienstbode, Stationstraat 76, van Amster dam. M. C. Stuit, N.H., chocoladebewer ker, en echtgenoote, le Landdwarsstraat 16, van Rotterdam. N. de Bruin, G.K., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Delft. M. M. Maarhuis, geen, meesterknecht strafgevangenis, en echtgenoote en zoon, Nieuwpoortslaan 3, van Groningen. J. T. Luik, geen, wagenpoetser Ned. Spoorwegen, en echtgenoote en kinderen, Eikelenberg straat 13, van Vlissingen. C. Kleibroek, R.K., dienstbode, Druivenlaan 7, van War- menhuizen. J. M. Hendriks, R.K., dienst bode, Costerstraat 14, van Hilversum. J. J. Swart, R.K., boerenarbeider, Westdijk 9, van Akersloot. A. Klement, N.H., dienst bode, Nassauplein 31, van Emmen. NOTARISBENOEMINGEN TE DEN HELDER. Bij K. B. van 16 Juni 1938 zijn benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alk maar, ter standplaats de gemeente Den Helder: a. (vac. J. W. J. Schreuder) de heer G. Leeuw, notaris te Oosterblokker. b. (nieuwe standplaats) de heer J. W. de Wyn, candidaat-notaris te Arnhem. GEVONDEN VOORWERPEN. Blauw grijze jas, slipover, heerenhand schoen, portemonnaie met buskaartje, blauw alpinomuts, koffersleuteltje, leeren man- telriem, huissleutel, huissleutel. Aanwezig en te bevragen by de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven van 1118 Juni 1938: Stuk merkverf, M. Oukes, Snaarmans- laan 90; belastingmerk, N. de Waard, Ra men 6; 1 paar kindersportkousen, G. Zand- bergene Heiloo, Vennewatersweg 72; por temonnaie met inh., J. Warmer, Ristevoort 3; witte ceintuur, H. v. d. Pol, Stationsweg 26; sportriem, T. de Moei, Snaarmanslaan 92; bankbiljet, mej. Meurs, Steijnstraat 23: portemonnaie met inh., J. Chr. Jungst, Diaconiehuis, Veerstraat; wit rose baby mutsje, M. van Lesten, Vondelstraat 10; blauwe ceintuur, A. Stam, Baansingel 19; papieren zakje met inh., P. Ris, Baanstraat 18; blauwe glacé dameshandschoen, C. v. d. Beek, Stationsstraat 10; belastingmerk met naam, H. v. Houten, 2e Kanaalstraat 1; autoslinger, de Jong, Bergen, Bergerweg 1443; beige dameshoed, J H. Erkamp, Lin- denlaan 59; dop van benzinetank, C. Zee- gers, Baanpad 32; pakje inh. 3 boeken, J. Plas, Eikelenbergstraat 64; geruite dames japon, P. Miessen, J. van Scorelkade 18; witte zakdoek met geld, L. Pauw, Spoor straat 56; bruin dekzeil, P. Blom, Forestus- straat 15; zilv. rozenkrans, Leurs, Van der Meystraat 13 A; kinderschortje, N. Tim mer, Baanpad 15. AANBESTEDING. Namens he gemeentebestuur van Amster dam is vanmorgen aldaar ten stadhuize aan besteed: het verbreeden van de wegbaan op het gedeelte Durgerdammerdyk. Er waren 21 aanbiedingen. Laagste in- •chrijver was de heer C. A. de Wit te Alk maar voor f 7.174. AANBESTEDING DIEETKEUKEN CENTRAAL ZIEKENHUIS. Hedenmiddag werd door den directeur der gemeentewerken namens het college van regenten van het centraal ziekenhuis aan- besteding gehouden van het inrichten van een dieetkeuken in dat ziekenhuis. Er waren 12 biljetten ingeleverd, n.1.: L. Buter te Andjjk-Oost f 3250 N- Bijl te Bergen3084 A. Verberne te Alkmaar 3044 H. Koorn Jr. te Alkmaar 3010 J. Huiberts te Alkmaar 3000 S. Schaaf te Alkmaar 2995 P- Buig te Oudorp 2980 C. de Bakker te Alkmaar 2811,75 Gebr. Pilkes te Alkmaar 2783 Joh. Ory te Omval (Alkmaar) 2475 M. Duinmeyer te Alkmaar 2465 N. Tromp te Alkmaar 2222 De gunning wordt nader bekend gemaakt. (ONGECORRIGEERD). DR. H. G. CANNEGIETER AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Gisteravond omstreeks zes uur is de nieuwe directeur van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut de De Bilt, dr. H. G. Cannegieter, toen hij per rijwiel den Soestdykerstraatweg in de gemeente De Bilt, ter hoogte van de Oude Tol overstak, door een perso nenauto, bestuurd door een geneesheer uit Utrecht, aangereden en ernstig gewond. De autobestuurder bemerkte de nieuwe oversteekplaats voor rijwielen te laat. Voor automobilisten van Bilthoven naar De Bilt maakt de weg ter plaatse een s-bocht, waardoor pas op het allerlaatste oogenblik de oversteekplaats opgemerkt kan worden. Dr. Cannegieter liep een ernstige hoofd wonde op en werd ter plaatse behandeld door den Utrechtschen geneesheer en den gemeentegeneesheer van De Bilt. Vervol gens werd hij per ziekenauto overgebracht naar de rijksklinieken te Utrecht. Vanochtend was de toestand naar om standigheden redelijk wel. DUITSCHE REGEERDERS NAAR WEENEN. Maar Hitier kwam (nog) niet! De „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat manschappen van de Duitsche marine de wacht hebben betrokken voor het Bris- tol Hotel, waar de opper-bevelhebber der Duitsche vloot, generaal-admiraal Rader, is afgestapt. Het verluidt, dat de admiraal naar Weenen is overgekomen om het Donau-flottielje te organiseeren, dat aan zienlijk is uitgebreid en nu zijn hoofdkwar tier heeft te Linz. Hij zal zich voorts bezig houden met de werving voor de zeemacht in Oostenryk. Dr. Göbbels en zijn vrouw hebben Zon dagavond in de Staatsopera de opvoering van Lohengrin bijgewoond. In gezelschap van den hoogen commissaris van Oostenrijk, Bürckel, dr. Seyss-Inquart en admiraal Raeder had de familie Göbbels plaats geno men in de vroegere keizerlijke loge. Groot was de teleurstelling der duizen den, die gehoort hadden Hitier te zullen zien verschijnen Volgens den correspondent bevond Hitier zich 's avonds, ondanks hard nekkige geruchten, dat hij de voorstelling van Lohengrin zou bijwonen, niet te Wee nen. Fantastische geruchten. De correspondent noemt het onvermijde lijk, dat door de strenge censuur op de pers, alle soorten geruchten in omloop zijn. De gedurende dit weekeinde in omloop zijnde geruchten noemt hij wel bijzonder fantas tisch. De politie heeft uitgebreide maatregelen genomen voor de bescherming van dr. Göb bels. Zondagavond bevonden zich honder den politiebeambten in de buurt van de opera. Indien Hitier te Weenen zou zyn geweest, aldus besluit de correspondent, zou de poli tiemacht wel tien maal zoo groot zijn ge weest als nu het geval was. Hitier te Berchtesgaden. Volgens de Times heeft Hitier zich Zon dagochtend per auto van Munchen, waar hy Zaterdag den „Dag der Duitsche kunst" had bijgewoond, naar zyn buiten te Berch tesgaden begeven Officieel werd verklaard, aldus de Times, dat Hitier in het gezelschap was van zyn gewone gevolg en dat hij gedurende het weekeinde geen bezoekers heeft ontvangen. MASSAVERGIFTIGING IN HET ROODE LEGER? Volgens Krasnaya Zvezda (De Roode Ster), het orgaan van het Roode Leger, zyn in den afgeloopen winter in eenige garni zoenen in Wit Rusland vergiftigingsver schijnselen voorgekomen, die veroorzaakt moeten zijn door Trotzkisten en Boekarinis- ten, die deel hebben uitgemaakt van den geneeskundigen dienst en de intendance. Het bewuste personeel van de intendance moet levensmiddelen hebben verzorgd, die ïr. schadelijk blik geconserveerd was. Bij een regiment in de Oekraïne kregen de officieren gerechten voortgezet, welke kleine stukjes metaal en gemalen glas be vatten, terwijl besmet water voor de soep moet zijn gebruikt. Ook elders was de voedselvoorziening niet in orde. STRANDPIER DOOR BRAND VERNIELD. Zondag in den namiddag is brand ont staan in het paviljoen, dat gelegen is aan het einde van de Noordelijke strandpier van Blackpool, een badplaats aan de Iersche Zee. Op dat oogenblik bevonden zich in het paviljoen een 5000-tal personen, die een cabaretvoorstelling bijwoonden. Motorbooten begaven zich in allerijl naar den kop van de pier, welke door een 15 meter hooge vuurzee van het naar het strand leidende gedeelte was afgesloten, van waar zij de bezoekers in veiligheid brachten. In zeer korten tijd stond het paviljoen in lichter laaie. Hoewel de brandweer van Blackpool asisstentie kreeg van een 200-tal vrijwilligers, kon zij tegen de vuurzee toch niets uitrichten. Pas om tien uur 's avonds was de brand gebluscht. De pier was ongeveer 400 M. lang. De brandweer heeft zich tot het uiterste inge spannen om een zoo groot mogelijk deel van de pier te behouden. De geweldige rookzuilen hebben duizen den kijkers aangelokt, die vele uren het blusschingswerk gadesloegen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, doch de artisten hebben wel groote schade geleden, daar zy hun theater- kleeding in de kleedkamers hebben moeten achterlaten. Een muziekbibliotheek van ongeveer 5000 exemplaren is een prooi der vlammen ge worden. De oorzaak van den brand is niet bekend. JUooincuuil 7lieuius DE EXPORT VAN AARDAPPELEN. In de regeling van den export van vroege aardappelen is een wijziging ge komen, waardoor niet meer zooals verleden jaar, het voor Duitschland beschikbare contingent onder de exporteurs wordt verdeeld, doch ieder, die daarvoor een afnemer heeft, zaken kan doen. Van elke transactie met het buitenland zal in de maanden Juni en Juli een mono polie-overeenkomst moeten worden aange gaan met de Ned. Groenten- en Fruit- Centrale, welke het monopolie van den aardappeluitvoer weer geeft. Behalve voor België zullen deze mono polie-overeenkomsten via de veilingen moeten worden aangevraagd. De uitvoer- machtigingen voor den uitvoer naar Bel gië moeten rechtstreeks by de Centrale worden aangevraagd. Daarbij is een licen- tierecht van 31 cent per 100 kg. verschul digd en aan administratiekosten 0.10 per 100 kg. Daar voor vroege aardappelen naar Duitschland geen hoeveelheidscontingent is gesteld, doch alleen een betalingscontin gent, zullen de bedragen uit het betalings contingent op afxoep via de veilingen be schikbaar worden gesteld. Voorgeschreven is, dat de voor uitvoer aangeboden aardappelen voldoen aan de kwaliteitseischen, welke hiervoor gesteld zijn. De verpakking en de verlading die nen zoodanig te geschieden, dat een goede aankomst in het land van bestemming ge waarborgd is. Voor export naar Duitschland mogen in rekening worden gebiacht: de veilingsprys plus de verladings- en verpakkingskosten tot ten hoogste 40 cent per 100 kg. en de algemeene kosten plus winst, welke ten hoogste mogen zijn: bij een inkoopsprijs op de veiling van 4 per 100 kg. 20 pet. van den inkoopsprijs op de veiling, met dien verstande dat steeds 60 cent per 100 kg. mag worden genomen; bij een in koopsprijs van meer dan 4 per 100 kg. 80 cent per 100 kg plus 5 piocent van het bedrag, dat de inkoopsprijs meer dan 4 per 100 kg. bedraagt. Er zal geen lagere prijs mogen worden genomen dan de inkoopsprijs op de veiling en tenminste 80 pet. van de verladings- en verpakkings kosten. Afwijzend beschikt. De minister van Defensie heeft afwij zend beschikt op het verzoek van Corn. Jac. Zijp, dienstplichtige van de lichting 1938, om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Verlenging steunregeling. De minister van sociale zaken heeft de steunregeling voor in Zijpe wonende werk- loozen verlengd tot 31 Dec. 1936. Zilveren jubileum. Onder groote belangstelling heeft de heer W. Koeman, alhier, Zaterdag zijn 25-jarig jubileum als beheerder van het magazijn van de afd. Langendij.c van het Witte Kruis herdacht.' Vélen hebben den jubilaris, die door zijri. opgewektheid, zijn groote bereidwilligheid "en hulpvaardig heid, een geziene persoon is, geluk ge- wenschl. Ook een groot aantal schriftelijke felicitaties heeft hjj ontvangen. Verder waren er een vijftal bloemstuk ken, w.o. van de doktoren aan den Langen- dijk, Het Witte Kruis, de verpleegsters en van de onderlinge begrafenisvereeniging te Zuidscharwoude, waarvan de jubilaris secretaris-penningmeester is. 's Avonds zijn de besturen van het Witte Kruis en Begrafenisvereeniging, de dok toren en de zusters den heer Koeman wezen feliciteeren, waarbij de voorzitter van het Witte Kruis den kranigen jubila ris, die ondanks zijn 70-jarigen leeftijd zijn werk steeds uitstekend en met lust en ijver verricht, hartelijk heeft toegesproken en hem namens de afdeeling een nieuwen bril aanbood. De jubilaris was met dit cadeau zeer ingenomen. Het was voor den heer Koeman en zijn familie een mooie dag, waarop is bewezen hoeveel sympathie zeer velen voor hem hebben. Verhooging basis-uurloon gevraagd. De Langendijker Bestuurdersbond heeft zich tot de gemeenteraden gewend met een adres, waarin bemiddeling der gemeente besturen wordt gevraagd tot het verkrijgen van een verhooging van het basis-uurloon. Het basis-uurloon bedoelt slechts een norm vast te stellen, van een vergoeding, welke de in een van Rijkswege gedgekeur- de werkverschaffing tewerkgestelde arbei ders ten hoogste mogen ontvangen. Deze vergoeding bedraagt 25 cent per uur, waar boven in bijzondere gevallen 10 meer mag worden genoten, terwijl in zeer vele gevallen de betrokken arbeiders hier bene den blijven. De ervaring in de werkverschaffing in het Geestmerambacht heeft het bewijs weer geleverd, dat de op dit uurloon gebaseerde tarieven in zeer veel gevallen niet toerei kend waren, zoodat verschillende ploegen arbeiders na een week van zeer zwaar en ingespannen werken met een loon thuis ko men, dat dikwijls, en soms aanmerkelijk, beneden tien gulden bleef. Hierdoor werden vaak loonen verdiend, welke gelijk aan, of beneden he steunbedrag waren, terwijl de arbeiders aanmerkelijk meer aan levens onderhoud behoeven. Ook zyn de omstan digheden de laatste jaren belangrijk gewij zigd. Het levensonderhoud is duurder ge worden terwijl de loonen der landarbeiders eveneens omhoog zijn gegaan. De bestuurdersbond verzoekt, er bij den minister van sociale zaken op te willen aandringen, dat het basis-uurloon in de werkverschaffingen voor deze gemeenten wordt gesteld op 27 cent met een toeslag van 10 Door deze verhooging zouden de tarieven in de werkverschaffing automatisch hierbij worden aangepast, zoodat de arbeiders een grootere kans krijgen, een weekloon van pl.m. 12 gulden bereiken, omdat door de af en toe voorkomende te lage weekloonen, het gemiddelde steeds beneden het basis uurloon blijft. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P.T.T. is met ingang van 1 Aug. a.s. aangewezen als directeur van het Post-, aangewezen als directeur van het Post en Telegraafkantoor te Venlo, de referen daris de heer J. Slingerland, thans directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkan toor alhier. Door den 21-jarigen J. B. en den 27-jari- gen W. V. is in vereeniging of afzonderlijk diefstal(len) gepleegd of poging gedaan tot inbraak. Na een bekentenis werden zy op vrije voeten gesteld. Hangende het onder zoek hebben we hiervan geen melding ge maakt. Doch nadien zijn zij, als verdacht van inbraken en diefstallen wederom aange houden en in arrest gesteld. Naar de politie ons hedenmorgen mededeelde zijn verschil lende zaken in onderzoek. Uit dien hoofde konden geen verdere mededeelingen worden verstrekt. Werk in rijkswerkverschaffing. Zooals we mededeelden moesten heden morgen een 15-tal wekloozen aan het werk in de Diepsmeerpolder. Een 6-tal had nu ook hier werk gevonden. Het gemeentebe stuur heeft door de correspondent v. d. Arbeidsbemiddeling een 6-tal andere aan gewezen. Zoodat er heden 15 zyn vertrok ken. Aardbeienveiling. De eerste aardbeienveiling aan de vei ling alhier, had plaats onder groote belang stelling. De prijzen waren bevredigend. Mooie aardbeien golden ongeveer 90 1.10 per slof (inhoud pl.m. 5)4 pond). Een wedstrijd voor landbouwers. Vrijdagavond is er vanwege de vereeni ging der bedrijfsvoorlichting de Schermer en omstreken een wedstrijd georganiseerd in het ziek-zoeken en de rassenkennis der aardappelen, onder leiding van den assistent en eenige bestuursleden. De wedstrijd had plaats op het bedrijf van den heer J. Th. v. Saase gelegen aan de Noordervaart. Het ziek-zoeken bestond in het aanteekenen van zieke planten in een perceeltje Eersteling. De wedstrijd in rassen- kennis bestond in het aanteekenen van vroege soorten, die met Eersteling en van late soorten die met Roode Star vermengd waren. Door een flink aantal leden en vooral door zoons van leden is aan dezen wed strijd deelgenomen. Van het ziek-zoeken werd het hoogste aantal punten behaald door de heeren P. Kuilboer te Oterleek 52)4, P. Mantel te Schermerhorn 50, J. Akkerman te Oterleek 47 )4 en P. C. Commandeur 45. In rassenkennis werd het hoogste aantal punten bereikt door de heeren P. v. Saase te Beemster 340, K. de Vries te Schermer horn 320 en Jac. Akkerman te Oterleek 310. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. bij opbad gehouden op Vrijdag 17 Juni 1938, ten .overstaan van den notaris mr. J. W. van der. Heide te Alkmaar van de twee hiernavolgende perceelen, beide gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een woon- en winkelhuis, waarin coif feurszaak wordt uitgeoefend aan het Ver- dronkenoord no. 89, groot 1.72 aren 4550; 2. Een pakhuis en erf aan de Laat, groot 51 c.A., gelegen achter perceel I 1925; Samen 6475. De afslag en combinatie blijven bepaald op Vrijdag 24 Jumi 1938, des avonds 7 uur in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooy aan de Koorstraat te Alk maar. £uchtoaact ONZE POSTVLUCHTEN. Het vliegtuig de Gier is Zaterdag van Tjililitan naar Nederland vertrokken met medeneming van 241 k.g. post, 6 k.g. goede ren. Voor de BataviaAmsterdam werden geen passagiers geboekt, voor tusschentra jecten werden drie passagiers ingeschreven. De Emoe is, van Indië komend, gistermid dag om 3.28 uur op Schiphol gèland. JCeckóL School Ds. van der Kam te Heerhugowaard heeft toezegging van beroep ontvangen naar de herv. kerk te Oosterlittens (Fr.) j0ucgeclifhe Stan ALKMAAR. GEBOREN: Sytze, z. van Popke Visser en Elizabeth Stam. Dirk Nies, z. van Dirk Nies Oppe- dyk en Ruurdtje Hermanides. OVERLEDEN: Cornelia Aafje Pater, wed. van Petrus Theodorus Nyssen, 57 jaar. Binnen 30 meter wm een bran dende straottomoom staande be hoeft ww aoto binnen bnfconwds kommen geen eigen mHSchtSng t* TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. van Maandag 20 Juni 1938. OPGAVE VAN N OORUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3)4 Nederl. 1938 101%, 3 Ned.-indië 1937 100»/, 5)4 DuitschL '30 m. verkL 27 BANK-INSTFLLINGEN. Amsterd. Bank 141»/, Handel Mij. Cert. e. 250 145'/» Koloniale Bank129V» Ned. ind. Handelsbank 1251/» INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie a 34%, CaTvé Delft Ce-t i 897/, Nederl. Ford2981/» Philips Gloeil. Gem. Bezit 263»/, Unilever i 15D3/J INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 27»/, Anaconda§18%, Bethleh. Steel t 337/i« Cities Service General Motors Kennecott Copper ii. 'iii i iii i i i i •f 227/n 22%s 9*/. 5'/is I I 443V. 160 173 63"fol 74 167V, laatst* 2.30-45 101%, 100»/, 27 »/,-% 141 131% 128 34% 90 299% 267% 152i-% 27»/, 18-7/ig 33%.f 5/.-u/k 22 5Vi 51^* 3 ia i i i i i i 3I0IA 324 76% 9"%l 191V» 128 191 119 89% 2»/, 100 81% 106% 118 211 279 244 19 8»/, 48% i 445»/,-6 162 167* 64|-5% 76»/,* 167 315 328H/s R public Stee Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur i Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Voretenlanden MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Per lak i Phillips Oil i Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust i Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers X. heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 9Vs-% 9'As -£ 194% 131 105 122 90% 2 "/is 101% 81»/, 108V 112) 276 249 T y/u-t New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm heden 1.80% 8.96 72.82 X; 5.02»/< 30.66 41.40 40.02)| 46.22 X i

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3