Goed geslaagd zwemfeest van D.A.W. Zeven eerste prijzen voor D.A.W. ers. Gunstige weersomstandigheden. Klink wint den kampioens titel langen afstand. Bos de sterkste der nieuwelingen in den sprint. Alkmaarders op den Cauberg. Zwaar parcours met klims en slechte wegen. TWEEDE BLAD. 2 SPORT EN WEDSTRIJDEN Zwemmen. Zag het er aanvankelijk naar uit dat het weer D. A. W. ook ditmaal weer in den steek zou laten, kort voor den aanvang trok de kille zeedamp weg, waarmede alle voorwaarden vervuld waren om va.i een ten volle geslaagd zwemfeest te kunnen spre ken. Ook de publieke belangstelling was zeer bevredigend, voor Alkmaar althans, want ongeveer 400 menschen hadden zich om het bad geschaard. Daar deze wedstrijden als een generale repetitie beschouwd kunnen worden van de Zondag a.s. te verzwemmen kam pioenschappen van Noord-Holland boven Het IJ, zijn de vooruitzichten voor D. A. W. al zeer goed, daar niet minder dan 7 eerste plaatsen veroverd werden. Zooals bekend, maakte D. A. W. vorig jaar een hausse-periode door, die haar tot de sterkste vereeniging boven Het IJ maakte. De tot dusver behaalde resultaten wijzen er op, dat aan deze hausse-periode nog geen einde is gekomen, en verheugend is daarbij, dat ook vandaag verschillende prestaties boven het middelmatige lagen. Het begon al direct bij de 50 M. school slag voor jongens tot en met 16 jaar. In de sterkste serie moest de snelle van der Water (Bruinvisschen) het opnemen tegen drie „vlinderende" D. A. W.-ers. Tot 40 meter was er nog zeer weinig verschil tusschen de vier zwemmers, daarna liep Gerrit Wulp uit en won in den bijzonderen mooien tijd van 36.8 sec. Tot nu toe was de kortste tijd op deze, dis „zwaar" be kend staande 50 M. baan, 39 sec. Wel een aanmerkelijk verschil dus! Piet Wulp en Dick Imhulsen eindigden resp. als tweede en derde in 38.6 en 39.1 sec. Op 50 meter rugslag dames behaalde Janny Spreeuw still goring strong een overwinning voor Nereus, zelfs min of meer tegen de verwachting in. Rie van Maarleveld (D. A. W.) eindigde nu als tweede, terwijl A. Melk (Nereus) in een vorige serie een iets korteren tijd gemaakt bleek te hebben dan Willy de Vós Bur- chart. Op hetzelfde nummer voor heeren was Piet Wulp (D. A. W.) „horsclasse". Met een verschil van 3.5 sec. op nr. twee be zette hij de eerste plaats, terwijl Soecker, eveneens van D. A. W., als derde te sterk was voor de overigen. Bij de 50 meter schoolslag meisjes tot en met 16 jaar liet Corry de Vos Burchart zich weer van haar beste zijde zien en tikte na een uitermate spannende en goed gezwommen race als eerste aan in 43.2 sec. Door een goede spurt in de laatste 10 meter, waarbij de technisch mooie slag niet verloren ging, behaalde het D. A. W.- lid tenslotte de overwinning. Dat het ver schil met de meisjes Bakker (Het Zwet) en A. Spreeuw (Nereus) gering was, blijkt wel uit de kleine tijdsverschillen. De 50 meter borstcrawl dames betee- kende een gedecideerde overwinning voor Janny Spreeuw haar zooveelste! terwijl de tweede plaats voor het Bruin- visscher lid Forree was. Rie van Maarle veld en Willy de Vos Burchart leverden een felle strijd om de derde plaats, die eerstgenoemde met handslag verschil in haar voordeel besliste. De D. A. W.-er Gerrit Wulp was de eenige, die er in slaagde de 100 meter borstcrawl onder 1 min. 10 sec. te zwem men. Hij deed dit in een tactisch en vry kalm gezwommen race. Bij het keerpunt hadden van Hinte (Het Zwet) en Zuur mond (Bruinvisschen) nog een voorsprong van ongeveer 2 meter, maar dit was niet voldoende, want op het laatste einde wer den zij nog royaal voorbij gezwommen. Wim de Vries was niet in dien vorm, dien wij van hem gewend zijn, terwijl de adspirant Dijkstra, die voor het eerst op dit nummer uitkwam, zich weer een goede „vechter" toonde, en een goed figuur sloeg. Op den schoolslag is D. A. W. er reeds gedurende een lange reeks van jaren in geslaagd om uitstekende krachten naar voren te brengen. Hadden de drie „vlinderende" adspiran- ten de 50 meter reeds tot een volledig Alkmaarsch succes gemaakt, de successen op het laatste individueele nummer, de 100 meter schoolslag heeren, waren niet minder mooi. Immers hieraan zou ook het Nereus-lid Gerkens deelnemen, die tot de 5 snelste Nederlandsche zwemmers op dit nummer behoort. In Alkmaar is voor den Nereus-man echter niet veel geluk weggelegd, want thans leed hij tegen den D. A. W.-er Mays reeds zijn derde nederlaag in successie. In den strijd tusschen de drie groote rivalen op dit nummers, Gerkense Mays en D. van der Wilk nam Gerkens, zooals ge woonlijk, onmiddellijk de leiding met butterfly. Mays bleef echter goed volgen, en toen Gerkens op den gewonen school slag overging, was een D. A. W.-zege reeds niét meer denkbeeldig. Snel liep Mays nu in, en inderdaad slaagde hij er in om met handslagverschil te zegevieren in 1 min. 25.2. Dik van der Wilk werd goede derde. Terwijl bij de kring-kampioenschappen tot nu toe steeds een 4 X 50 meter borst crawl estafette dames en een 5 X 50 me ter borstcrawl estafette heeren verzwom- men werden, zijn deze nummers om onna speurlijke redenen plotseling vervangen door 3 X 50 meter wisselslag estafette. Mede in verband hiermede had D. A. W. deze nummers nog eens op het program ma gezet, en beide zijn zij geëindigd in overtuigende Alkmaarsche overwinnen- gen. De dames hadden niet veel moeite met Nereus, dat ruim 9 sec. achter bleef, en dit zou de zooveelste eerste prijs voor D. A. W. geworden zijn, ware het niet, dat deze geheel onnoodig verloren ging, doordat de laatste D. A. W.-zwemstcr geen reglementair wedstrijd-badpak droeg. De 5 X 50 meter estafette heeren werd al evenzeer een éclatant D. A. W.-succes, doordat een gemiddelde van 31 sec. voor- loopig nog onbereikbaar is voor de andere clubs in dit rayon. Slechts Nereus ver mocht in het begin nog even strijd te leve ren, doordat de D. A. W.-pr Groothuizen zich verslikte, daarna echter was het met den tegenstand gedaan, waardoor het tijdsverschil tenslotte nog meer dan 10 sec. bedroeg, hoewel Stammes en Piet Wulp ernstig zig-zag over de baan gingen. Voor deze estafette waren 7 ploegen in geschreven, Wharvan D. A. W. II de derde plaats bezette met ruim 2 sec. voorsprong op de Bruinvisschen gemiddelde 34.4 sec. en met flinken voorsprong op Nep- tunus, de Ham en Nereus II. Wel een be wijs dus, dat D. A. W. over snelle sprinters beschikt. De polo-wedstrijd ging tusschen D. A. W. I en de ex-2e klasser Neptunus I, waarin keeper Oostveen, die enkele jaren geleden het doel van het Nederlandsch jeugd-zevental verdedigde, en Pesie Jr. de prominente krachten waren. D. A. W. speelde met: Doel: Imhulsen I. Achter: Groothuizen, Ooyevaar en Imhulsen II. Voor: Stammes, Mays en Soecker. Een jong, snel zevental dus, dat een beweeglijk spel demonstreer de. Dat men er met snelheid alleen echter niet komt bij polo, bleek hier weer eens, want ondanks het feit dat de D. A. W.- keeper vrijwel werkeloos mocht toezien, werd het toch een 10 nederlaag, doordat Neptunus profiteerde van het feit, dat Mays het water moest verlaten, als gevolg van opstellen binnen de 2 meter-lijn. De overige goede kansen, en dat waren er vele, waren vrijwel alle voor D. A. W., maar het schieten was omgekeerd even redig aan het vertoonde spel, m. a. w. over het algemeen erbarmelijk slecht. Hierdoor kwam het einde met een weinig bevredi gende 10 nederlaag. Dit was ook het einde van dit zwem feest, dat nog afgewisseld werd door een demonstratie schoonspringen, waarbij Nans Botterman bijzonder op dreef was. De volledige uitslagen zijn: 50 M. schoolslag jongens tot en met 16 jaar: 1. G. Wulp (D. A. W.), 36.8 sec.; 2. P. Wulp (D. A. W.), 38.4 sec.; 3. D. A. Imhulsen (D. A. W.), 391. sec. 50 M. rugslag dames: 1. J. Spreeuw (Nereus), 42,2 sec.; 2. R. van Maarleveld (D. A. W.), 42.8 sec.; 3. A. Melk (Nereus), 43 sec. 50 M. rugslag heeren: 1. P. Wulp (D. A. W.), 36.2 sec.; 2. C. Gorter (de Ham), 39.6 sec.; 3. G. Soecker (D. A. W.), 40.1 sec. 50 M. schoolslag meisjes tot en met 16 jaar: 1. C. de Vos Burchart (D. A. W.), 43.2 sec.; 2. Tr. Bakker (Het Zwet), 43.6 sec.; 3. A. Spreeuw (Nereus), 43.9 sec. 50 M. borstcrawl dames: 1. J. Spreeuw (Nereus), 35 sec.; 2. M. Forrer (Bruinvis schen), 36.8 sec.; 3. M. van Maarleveld (D. A. W.), 37 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. G. Wulp (D. A. W.) 1 min. 9.9 sec.; 2. A. Zuur mond (Bruinvisschen), 1 min. 12.1 sec.; 3. R. Koeman (Nereus), 1 min. 12.2 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. F. Mays (D. A. W.), 1 min. 25.2 sec.; 2. G. G. Ger kens (Nereus), 1 min. 25.3 sec.; 3. D. J. van der Wilk (D. A. W.), 1 min. 27.7 sec. 4 X 50 M. borstcrawl estafette dames: 1. Nereus, 2 min. 46.5 sec. D. A. W. als eerste in 2 min. 37.1 sec. (J. Oostwouder, C. en W. de Vos Burchart en M. van Maarleveld) gediskwalificeerd. 5 X 50 M. borstcrawl estafette heeren: 1. D. A. W., 2 min. 35.4 sec. (E. Groothui zen, J. P. Stammes, F. Mays, P. Wulp, G. Wulp); 2. Nereus, 2 min. 46 sec. Waterpolo: D. A. W. I—Neptunus I (Zaandam) 01. Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAKTORNOOI TE NOORDWIJK. De uitslagen van de partijen, welke Zon dag in de achtste ronde van het internatio naal schaaktornooi te Noord wijk zijn gespeeld, luiden: Keres—Pirc 'A—A. LandauSpielmann afgebroken. ThomasEu we 01. EliskasesSchmidt 1—0. De stand van het tornooi is thans: 1. Eliskases 6 pnt. plus 1 afgebroken party. 2. Keres, 6 pnt. 3. Pirc 5 pnt. 4. Dr. Euwe 4A pnt. plus 1 afgebroken partij. 5. Sir G. Thomas 3 X punt. 6. en 7. Landau en Bogoljubov, ieder 2% pnt. plus twee afgebroken partijen. 8. en 9. Spielmann en Tartakower, ieder 2 punten plus 1 afgebroken party. 10. Schmidt 2 punten. Daar zal wel niemand zijn, die wil be weren, dat de beide titels, welke gister middag op de Alkmaarsche wielerbaan zyn verreden, niet in goede handen zijn gekomen: Bos was absoluut de sterkste sprinter bij de nieuwelingen en Klink was de meest tactische rijder bij de amateurs en onafhankelijken en zeer waarschijnlijk ook de stoerste van het veld. Zoodat de titelhouders met eere ge noemd mogen worden En toch was het jammer, dat deze wed strijden juist op dezen Zondag verreden werden. Want niet alle renners konden star ten en juist zij, die verhinderd waren, be- hooren tot de sterksten, die in een 50 K.M.- wedstrijd meetellen. Zoo ontbraken we noemen er slechts enkelen Bosma, Eenhoorn, Groot, Kuiper en Veld. Zij zaten in Valkenburg, waar ze vandaag uitkomen in den wegwedstrijd om het nationale kampioenschap. En zij prefe reerden daar zoo goed mogelijk voor den dag te komen boven het rijden om een titel van de federatie. Waar ze niet heelemaal ongelijk in hadden! Maar afgezien daarvan we gelooven, dat toch Klink den titel veroverd had is de geboden sport van zeer goed gehalte ge weest, althans wat betreft de wedstrijd over 50 K.M. Want met de sprints was het maar matig gesteld. Daar was slechts een renner, die wat beloofde: de winnaar Bos. Hij was ver uit de sterkste en won vrijwel onbedreigd al zijn ritten. Misschien, dat we verder.nog mogen noemen Jan Reek, die gemakkelijk rijdt en een goeden stijl heeft. Maar de rest heeft ons eigenlijk teleurgesteld. De ritten waren dan ook niet erg span nend, taktiek was er weinig te zien en sprin ten kwam nauwelijks voor op het program der renners. Het was meer een vechten, om direct den kop te nemen en dan hard rijden, loo hard als het maar kon. En voorts ver wonderde het ons, dat er door verschillende renners zoo dom gereden werd en dat zij zich zoo gemakkelijk lieten verrassen. Kom nieuwelingen, probeer zooveel moge lijk op trainingsavonden de taktiek te leeren en doe zooveel mogelijk.rOutine op. Wellicht, dat er dan in de naaste toekomst'wat meer terecht komt van de sprints Zooals gezegd, Bos was de sterkste en hij kreeg dan ook de eereteekenen der fede ratie. Veel interessanter was de strijd in den 50 K.M.-wedstrijd. Nu was daar ook alle aanleiding toe, want er waren vier renners, die elk voor zich een kans hadden, al lag die kans op verschillend terrein: Klink zou het moeten hebben van een winstronde, Bakker in iets minder mate eveneens, ter wijl Evers en Duineveld beiden genoeg ver trouwen hadden in een eindspurt. Zoodat we een wedstrijd konden aanschou wen met tal van uitlooppogingen, die even- vaak mislukten. En vrijwel gedurende den geheelen tyd heeft het viertal by elkaar gezeten en hebben de twee sprinters er wel voor gezorgd, dat er geen ronde genomen kon worden. De overige renners er startten er zeven tien trachtten steeds roet in het eten te gooien en trokken er beurtelings ook tus schen uit, maar het viertal kende de kracht der anderen en liet ze soms gaan, om juist op het beslissende moment de vluchtelingen weer te achterhalen. Alleen Nijzing kon by verrassing een ronde uitloopen, omdat het veld toen niet yoldoende volgde. Veel suc ces had hij echter niet, want toen de wed strijd voor de helft verreden was, trokken Bakker en Duineveld er samen tusschen uit, de andere kansrijders volgden onmiddellijk en het gevolg was, dat Nijzing zijn voor sprong verloor en dat een drietal renners op een ronde achterstand kwamen te liggen. Van deze staartrennners heeft Boerkool daarna herhaaldelijk getracht, zijn achter stand weer in te loopen, maar dat mislukte keer op keer. Zoo, leek het er op, of toch een eindspurt de beslissing zou brengen. Maar ziet, 30 ronden voor het einde kwam onverwacht de beslissing: er werd weer een uitlooppoging gedaan, nu door Klink en toen Bakker hem wilde volgen en aan het wieltje van een anderen meelooper wilde „hangen", toen raakte Bakker even met zijn voorwiel de fiets van zyn voorrijder en hij viel. Hij was meteen uit den strijd. Klink profiteerde van de aarzeling der anderen, reed door en won zyn ronde, om daarna den kop te nemen van het peleton, zoodat een tweede verrassing niet meer mogelijk was. Hy hield den kop tot twee ronden voor het einde, toen schoot Evers binnendoor naar beneden en in een felle eindspurt klopte hy Duineveld, die dus derde werd. En de jonge Kuilboer werd vierde. Die had in tusschen een onopvallenden wedstrijd gereden; hij liet zich niet afslachten door de grooteren, hij was wel zoo verstandig, om niet den kop te nemen, maar hy volgde uit stekend. Trouwens, ook de anderen, die den strijd tot het einde toe streden, reden goed en met elkaar hebben de renners er een goeden, boeienden wedstrijd van gemaakt. Het programma werd nog aangevuld met een afvalwedstryd voor nieuwelingen, welke race geen val-wedstryd werd en welke ver diend door Kusch gewonnen werd. Verder won Klink nog een 5 K.M. wedstrijd even eens met een ronde voorsprong op de an deren. Zoo verliepen deze wedstrijden, georgani seerd door de federatie van wielerclubs in Noordholland boven het IJ. Zij hadden on der leiding van kamprechter Visser een vlot verloop en zy waren over het algemeen het aanzien volkomen waard. De uitslagen. Sprints voor nieuwelingen. In de kwart-finales plaatsten zich direct Nierop, de Wit, Hollebeek, Bos, Zeeman en Ottenbros en via de herkansingsritten Reek, Venema, van Beek en Zomerdijk. De kwart-finales hadden het volgende verloop: le kwart-finale: 1. J. Nierop (12,4 sec.); 2. K. de Wit (12,6 sec.) 2e kwart-finale: 1. E. Bos (11,2 sec); 2. J. Reek (11,4 sec.) 3e kwart-finale: 1. P. Venema (11,8 sec.); 2. J. Zeeman (12 sec.) 4e kwart finale: 1. H. v. Beek (12,4 sec.); 2. Zomerdijk (geen tyd) 5e kwart-finale: 1. J. Hollebeek (12,4 sec.); 2. J. Ottenbros (12,8 sec.) Zoodat in de demi-finales kwamen Nierop, Bos, Venema, v. Beek, Hollebeek en Reek (snelste tweede). le demi-finale: 1. v. Beek (12,8 sec.); 2. Nierop. 2e demi-finale: 1. J. Reek (12,2 sec.); 2. Hollebeek. 3e demi-finale: 1. E. Bos (11,8 sec.); 2. Venema. Finale (3 matches deux): le rit: 1. E. Bos (12.2 sec.); 2. v. Beek. 2e rit: 1. E. Bos (11,4 sec.); 2. Reek. 3e rit: 1. Reek (13 sec.); 2. v. Beek. Totaal: 1 E. Bos, 2 ptn. (kampioen); 2. J. Reek, 3 ptn.; 3. H. v. Beek, 4 ptn. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. K. Kusch; 2. J. Stroet; 3. J. Zeeman. 5 K.M. voor amateurs en onafh.: 1. D. Klink, in 6 min. 44,4 sec. Op 1 ronde: 2. J. Boerkool; 3. A. Duine veld. 50 K.M. voor amateurs en onafh.: 1. en kampioen D. Klink in 1 uur 15 min. 56 sec. Op 1 ronde: 2. P. Evers; 3. A. Duineveld. Als dit verhaal gelezen wordt, is de strijd op den Cauberg waarschijnlijk al gestreden en zyn de kampioenen al bekend. Misschien zullen de Alkmaar ders teleurgesteld hebben, misschien zullen ze den strijd tot het bittere einde hebben voortgezet. Op het oogenblik echter weten we nog niets dan alleen, dat de Noordhol landers vol goeden moet zyn en maar liever niet denken aan pech. Want één lek bandje of een defecte derailleur en 't is afgeloopen 't Was Zaterdag warm op den Cauberg, zoo warm, dat er overdag van de training heel weinig terecht kwam. Er waren ren ners, die de schaduw opzochten en liever niet aan de fiets dachten, er waren anderen, die één rondje draaide en toen gauw een koelte opzochten. En dan waren onze Noordhollanders nog wel van plan, om het heele, tien k.m. lange traject te loopen! Natuurlijk kwam daar niets van terecht, zoodat hun verzorger, Piet Joon, alleen op stap ging. Gestart wordt onder aan den Cauberg en dan gaat het direct omhoog. De eerste klim in vrij team en de rijders zullen er niet veel hinder van hebben, ook al, omdat het wegdek hier zeer goed is. Maar dan komt de ellende, dan komt het „kerkhof": sterk stijgt de met klinkers bedekte weg en de renners worden keer op keer verrast, nu eens een klein stukje vrijwel effen weg en dan plotseling een enorme klim. En als men het hoogte punt bereikt heeft, heeft men 'n totale klim van een kilometer achter den rug. Dan begint de daling over een gedeelte asfalt en tenslotte wordt de weg geheel vlak. Hier is ook het eenige stukje, waar schaduw te vinden is; overal elders moeten de renners onder de stralende zon rijden. De beproeving der renners is dan echter nog niet ten einde: er volgt een stuk van 500 meter met vier haaksche bochten en de weg herinnert sterk aan den Heilooërdijk. Bovendien is het wegdek zeer los en hoe wel men al eenige dagen lang voortdurend water sproeit, blijft het dek rul. Er volgt dan een zeer sterke daling nabij een mergelafgraving en tenslotte gaat het langs vrij goede wegen naar het eindpunt. Die daling is berucht bij de renners en vooral in het buitenland wordt er druk over gesproken. Eerst toch krijgt men een haaksche bocht naar links, meteen volgt een zeer snelle daling over een zeer slechte wegdek en in die daling zitten eenige boch ten, die absoluut niet overzichtelijkheid. Plotseling zwenkt de weg dan naar rechts en zit men meteen op een zeer rullen weg. Neen, dat gedeelte van het traject zit vol voetangels en klemmen. De voorbereiding. 't Was warm, Zaterdag! En alle renners hopen, dat het vandaag koeler zal zijn. Want de zon brandde zoo fel, dat het asfalt zacht werd. En dat maakt het rijden nog zwaarder. De Zaterdagavond werd doorgebracht met een flinke wandeling. Ook de Maastrichtsche Alkmaarders, die op bezoek gekomen waren maakten deze tocht mee, maar nog van avond vertrekken ze weer, omdat het een gebiedende eisch, dat het bed op tijd opge zocht moet worden. De Zondag werd gepasseerd met de al lerlaatste voorbereidingen. Fietsen werden uit elkaar genomen, kettingen vervangen, de gearing na eindeloos debat vastgesteld. „En dat allemaal misschien voor één of twee rondjes", merkte Westbroek op Kansen worden besproken, favorieten zyn reeds uitgestippeld: Seyen en Lam- brichts zyn bij de onafhankelijken favoriet, maar het zyn Limburgers en natuur lijk hoopt Limburg op een zege van de eigen menschen. De renners hebben ook hun favorieten. Volgens hen zijn bij de amateurs de Hooyk, Anneese, Zwartepoorte, Engel en Demme- nie de kansrijders en vooral Demmenie's kans is goed; hij klimt uitstekend en ia in goeden vorm. Reuvers en Seyen worden door de renners als kansmenachen be schouwd bij de onafhankelijken, maar ook Lambricht, Saarloos en onze Jaap Kuiper worden gevreesd. Zij, die hem hebben zien ryden, meenen, dat hij evengoed ia els Braspenning en Middelkamp. Merkwaardig genoeg hebben de groote kopstukken zich nog steeds niet laten zien. De Alkmaarders, waarbij zich inmiddels ook Dirk Veld en Frans Zoons zich gevoegd hebben, voelen zich uitstekend. Zy klim men, dank zij de oefeningen: vier, vijf maal achereen werd de klim gewonnen in vol tempo en allen bleven even favoriet. Ze hopen, dat de pech uitblijft en dat ze de koers zullen kunnen uitrijden. Of dat lukken zal? Insiders zeggen, dat hoogstens 30 tot 40 renners de finish zullen kunnen bereiken. En al de anderen zullen onderweg sneuve len, omdat het werk te zwaar zal blijken. Kegelen. PROVINCIAAL CONCOURS TE BERGEN. Ook de laatste Zondag van het concours kenmerkte zich door goede sport en sporti viteit. Er zijn heel wat kegels omgeworpen en een ieder spande zich nog eens extra in om een zoo goed mogelijk resultaat te be reiken. Zoodoende kwam er in den stand van den korpswedstrijd nog al eenige veran dering, vooral daar de clubs uit Amsterdam blijk gaven zich op de vlakke banen goed thuis te gevoelen, terwijl ten laatste „Koe koek" wederom toonde nog steeds over de beste kegelcars uit Alkmaar te beschikken, door met 347 hout zich tweede te plaatsen. De Alkmaarsche Kegelbond kan dan ook met trots terugzien op dit concours, want zelden heeft hy een concours georganiseerd, waar kegelsport geleverd werd van een zoo hoog gehalte, waar een zoo aangename en sportieve geest heerschte en waar alle kege laars en kegelaarsters zoo tevreden waren. Nu Dinsdagavond 28 Juni nog de prijs uitreiking met feestavond tot slot en dan behooren deze wedstrijden ook weer tot het verleden. _v Hieronder de eindstanden van de korps- wedstrijden en den vrijen baanwedstryd. Korpswedstrijd afd. A: 1. 1927, Amster dam, 368; 2. Koekoek. Alkmaar, 347; 3. Om- smyters, Schagen, 326; 4. Alcm. Victrix, Alk maar, 324; 5. Alles Om, Velsen, 323 (49 tr.); 6. A.N.I.O.S., Adam, 323 (38 tr.); 7. Noord pool, Amsterdam, 318; 8. Z.E.K.Z.?, Alk maar, 317; 9. O.K.A., Alkmaar, 316; 10. Baas Boven Baas, Amsterdam, 311; Hoogste korpswerper: C. Clifford, Amster dam, 86. Afd. B: Drietallen: 1. Met z'n Tienen, Alk maar, 203; 2. Met z'n Tienen, Alkmaar, 200; 3. Ondi* Ons, Alkmaar, 199; 4. Cubo, Alk maar, 197; 5. Richten en Rollen, Haarlem, 193; 6. Cubo, Alkrr. lar, 139. Hoogste korpswerper: J. Schouten, Haar lem, 79. Dames: 1. Onder Ons, Alkmaar, 215; 2. Onder Ons, Alkmaar, 191; 3. D.O.H., Hel der, 168. Hoogte korpswerpster: mevr. Hekket, Alk maar, 78. Vrije baan wedstrijd: 1. N. P. Visser, Haar lem, 45 8x; 2. C. Goes, Helder, 45 4x; 3. L. Dost, Haarlem 45 2x; 4. A. Köllmann, Alk maar, 45-44 4x; 5. C. Clifford, Amsterdam, 45-44 3x; 6. de Jong, Helder, 45-43 2x; 7. J. Smit, Helder, 45-43; 8. C. Verhoeven, Alk maar, 45-41; 9. H. v. d. Wiel, Velsen, 45; 10. G. J. Genefaas, Alkmaar, 44-43-42 4x. Dames: mej. Hoogland, Amsterdam, 42; mevr. Siegers, Helder, 41; mevr. Boersma, Helder, 40. Propaganda: J. van Reenen, Bergen, 36-35 2x; Th. v. d. Wiel, Velsen, 36-35; mevr. Geus, Alkmaar, 35. Tennis. TENNIS-JEUGDTORNOOI. Zaterdagmiddag zijn de tenniswedstrijden voor de jeugd, georganiseerd voor ons district, beëindigd. Mej. Teer en de heer Horjus werden de gelukkige kampioenen en zullen dan ook mogen deelnemen aan de wedstrijden te Apeldoorn, waar om het landsjeugdkampioenschap zal worden ge speeld. De wedstrijden onder leiding van den heer W. E. v. Koeken hadden een vlot ver loop. Hevig is er gestreden, doch allom heerschte de sportieve sfeer, die tennis zoo eigen is. Wy laten hier nog de uitslagen vol gen vanaf de kwartfinales: Jongens 11A13 A jaar: ter Zaal 62, 6—3; Hemelrijk sl. Groot 6—2, 6—r-1; Hemelrijk sl. ter Ra 60, 61. Jongens 14 jaar: v. Keeken sl. Dijkstra 7—5, 6—2; v. d. Vall sl. Kloosterboer 6—2, 2—6, 6—3; v. d. Vall sl. v. d. Vegte 6—2, 62, v. Keeken sL v. d. Vall 64, 63. Jongens 15 en 16 jaar: Helder sl. Geerkens 64, 6—2; Beek sl. v. Asbeck 6—3, 6—3; Beek sl. Helder 6—1, 7—5. Jongens 1617 jaar: Bekker sl. Busselman 61, 75; Horjus sl. Dekker 63, 81; Horjus sl. Bekker 62, 61. Finale: Horjus sl. Beek 61, 62. Meisjes 13 K16 jaar: T. Schut sl. S. Blees 61, 6—0; J. Jürgens sl. H. Klok 46, 6—2, 63; J. Jürgens sl. T. Schut 60, 61. Meisjes 1617 jaar: H. Teer sl. T Dun 1—6, 6—3, 7—5. Finale: H. Teer sl. J. Jürgens 60, 60.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6