R00DE*STER Geslaagde kleutermiddag. Fanny Koen evenaart het wereldrecord 100 yard. Draverijen Kennemer- sportclub. Italië blijft wereldkampioen Hongarije verdiend met 4-2 verslagen. 6, 10, 13 ct. per hall on». TWEEDE BLAD, Voetbal. Turnen. Onder ideale weersomstandigheden, droog en niet warm, heeft Zondagmid dag de jaarlljksche kleutermiddag van den Turnkring Alkmaar en Omstreken plaats gevonden. En waar ook de orga nisatie een vlot verloop had, de wed strijden naar wensch en onder de noo- dige spanning en vreugde verliepen en de poppenkast van André Carrell een succesvolle attractie bleek te zijn, kun nen wij niet anders zeggen, dan dat deze middag van onze adspirant-turnertjes een goed geslaagd festijn voor gruot en klein geworden is. Na aankomst van den optocht, die met begeleiding van tromgeroffel van eigen jongens-leden en vaderlijk politie-geleide door een gedeelte van de stad gegaan was, werd in den stedelijken muziektuin onmid dellijk met de diverse kinderspelen begon nen. Er waren zes groepen, n.1. jongens en meisjes van 6 en 7 jaar, 8 en 9 jaar en 10 en 11 jaar. Ieder groep trad slechts eenmaal op, waarbij de andere groepen dan het aanmoe digende en meelevende publiek vormden of wel zich op eigen gelegenheid vermaakten; want vervelen deed niemand zich. Juist doordat de kinderen steeds tot activiteit ge dwongen werden, ook door het meeleven bij de poppenkast, kwamen zij er niet toe om lastig of vervelend te worden. Iedere groep had haar eigen spel, wed- strijdvorm, zoodat wij, d.w.z. de kinderen en de vele ouders en andere belangstellenden, ons steeds met iets anders vermaken kon den. Hoe pittig liepen die kleine kereltjes met hun vlaggetje op het doel af en hoe lastig was het dan om het stokje met de van opwinding bevende hand in 't kleine gaatje te steken of die wankele knotsen precies rechtop te zetten. De kleine meisjes moesten o.a. een met gaatjes voorzienen paal met een krans van kleurige vlaggetjes tooien, wat ook al niet meeviel. Doordat elke wedstrijd uit meerdere onderdeelen bestond, die niet alleen goed, maar ook in de juiste volgorde uitgevoerd moesten worden, werd er van de deelnemers niet alleen lichamelijke vaardig heid gevraagd, maar ook een goed verwer ken van de opdracht, een geconcentreerd uitvoeren en een doelbewust handelen. Hierdoor beteekende een enkel foutje nog geen uitschakeling, immers er was voldoende tijd om in te halen. Elk ander kon ook nog een fout maken en zoo gebeurde het meer dan eens, dat hü of zij, die vóór was, op het laatste moment het vlaggetje vergat mee te nemen, waardoor plots de spanning weer steeg. De eerste pauze bracht een verfrissching: alle kinderen kregen een glaasje limonade. Hiermede was ook ineens het gejuich en la waai verstomd, met stille aandacht zaten zij van hun glaasje te genieten. Toen was de beurt aan de jongens van 8 en 9 jaar, die een tonnetje naar het andere eind van de baan moesten rollen; een ton netje is echter nu eenmaal tonrond en dat wil zeggen, dat 't aldoor den verkeerden kant uit wil rollen; het, viel sommige jongens dan ook niet mee, de ton in het rechte spoor te houden, wat tot vermakelijke situaties aanleiding gaf, vooral als zoo'n leelijke sta-in den-weg als een met water gevulde emmer het ontgelden moest. Uit deze emmer moest met een stokje, waaraan een klein haakje een op den bodem liggenden knijper met oog gevischt worden. Kostelijk was het om te zien, die wanhopige vischpogingen met het trillende handje, vooral als het vischje niet bijten wilde; dan zagen we wel een schuchtere poging om met de andere hand te helpen, maar wie gaat er nu visschen, door de visch met z'n hand uit het water te vangen en haar dan aan den haak of hengel te hangen? Zoo gebeurde het wel, dat de winnaar allang weer terug was met zijn tonnetje, terwijl een ander nog alsmaar aan het visschen was! De meisjes van 8 en 9 jaar toonden hun kellnerkunsten: wat liepen die hard met hun presenteerblaadjes met de beide balletjes erop. Stel je voor dat de kellners met de ranja-glazen ook zoo hard geloopen hadden, dan zou er heel wat gemorst zijn! Ook het vlaggetje-steken moesten zij doen, wat soms met een vrouwelijke zorgvuldigheid gebeur de, maar ook wel heel vlug en handig. Dat verschil zag men trouwens geregeld; vooral bij de jongsten: er waren er, die het als een kinderlijk spelletje beschouwden en zich zoo vermaakten, anderen daarentegen besef ten volkomen het doel en zetten alles op al les, om dan met een stralend gezicht te overwinnen. Daarna kwam de poppenkast op de prop pen, waarbij Jan Klaassen al gauw de sym pathie der kinderen gewonnen had, die hem dan ook trouw bij z'n moeilijkheden hielpen. Maar Jan Klaassen, die natuurlijk weer erg arm was, door pech en tegenslag, en door zijn huisbaas steeds maar weer gemaand werd, bofte toch wel, toen hü in het bosch de „heusche" tooverfee ontmoette! Na het eerste bedrijf van de poppenkast traden ten slotte de meisjes en jongens van 10 en 11 jaar in het strijdperk. Zwaaiend met een knots namens de meisjes drie horden, waarby er ook wel eens een sneuvelde en dat beteekende een heele achterstand!, en moesten toen het woord „Amsterdam op een papiertje schryven; het was maar goed dat hiervoor geen cyfer voor netheid of achrijven gegeven werd! Ook de jongens zorgden voor een dosis hilariteit: eerst moesten zy door een langen zak kruipen, maar wat was die zak smal en wat leek-ie soms eindeloos lang! Voor som- mige jongens was werkelyk het eind zoek en dan zagen wij de gekste grimassen en worstelpogingen onder de jutte. Nauwelyks waren zij uit de benauwdheid verlost of zy mochten zich tegoed doen aan een wortel, die echter aan een touwte opgehangen was en niet met de handen aangeraakt mocht worden. Dan kauwend en knabbelend op een anderen zak toegesneld, om dan al zak- loopend, d.w.z. huppend en struikelend te- t'ug te komen. Hierna kregen wy het slot van de pop penkast, waarin Jan Klaassen den zieken koning met het drankje van de tooverfee genas, hiervoor zyn twee zakken met dui zend gulden ontving en vroolük huiswaarts keerde, om vrouw en huisbaas te verblijden. De voorzitter van den turnkring sloot daarna dezen aardigen middag. Hy bracht dank aan de technische commissie voor het voorbereidende werk en aan de politie voor haar medewerking en reikte vervolgens de prüzen, aardig speelgoed, uit, waarna de kinderen om ruim 6 uur, moe, doch vroolük en voldaan huiswaarts keerden. Motorsport. OM DEN DUMONCEAU-BEKER. Zaterdag en Zondag J.l. is in België de bekende rit om den Dumonceaubeker ge houden. De rit begon ditmaal in Antwerpen, om via de Belgische Ardennen wederom in Antwerpen te eindigen. Van Belgische züde was de belangstelling dit jaar wel zeer matig. Slechts zes motoren en twee automo bielen waren voor den wedstryd ingeschre ven. Nederland was daarentegen op uit stekende wüze vertegenwoordigd door 28 motorrijwielen en 15 automobielen. In totaal moesten tüdens den rit 41 controleposten gepasseerd worden, terwül voorts in het programma waren opgenomen: zeven proeven snelstarten, het afleggen van 1 kilometer met vliegenden start, zeven berg ritten en drie ritten door geaccidenteerd terrein. Een en ander is geheel zonder ongelukken en volkomen regelmatig verloopen. Bü aan komst van de eerste deelnemers te Ant werpen hadden zich vele belangstellenden verzameld bij de finish, het hotel Wagner naast den opera-schouwburg. De uitslag van den rit is nog niet bekend. Hieraan is veel werk verbonden, aangezien gegevens ontvangen moeten worden van alle 41 controleposten langs het parcours. Eerst Dinsdag zullen de definitieve resul taten bekend gemaakt worden. A t h 1 e t ie k. De Nederlandsche sprintkampioene, mej. Fanny Koen, heeft Zondagmiddag op de sintelbaan te Amsterdam een schitterende prestatie geleverd. ZU liep de 100 yards in den prachtigen tüd van 11 sec. en verbeterde daarmede niet alleen het Nederlandsch record met 0.2 doch evenaarde tevens het wereld record op dezen afstand, dat sedert 20 April 1935 op naam staat van de Zuid- Afrikaansche athlete, Barbara Bure, gevestigd te Pretoria. Tesamen met de dames de Vries, ter Braake, Doorgeest, Bak, Loohuys, Kuyt en van der Berg verscheen Fanny Koen aan de vertreklün. Het was een uitstekende start en reeds spoedig had Fanny Koen de leiding. In een bü zonder snel tempo ging de Sagitta- dame over de baan en dat nog wel, terwijl zü den züwind meer tegen dan opzü had. Steeds meer liep de athlete uit, de andere dames lagen een flink stuk achter en met een laatste krachtsinspanning ging mej. Koen met ruimen voorsprong over de eind streep. Haar tüd overtrof de verwachtingen, van alle zijden werd zü gelukgewenscht. Door deze prestatie is mej. Koen thans de eenige Nederlandsche wereldrecordhoudster geworden. De A. D. A.-dames Kitty ter Braake en Agatha Doorgeest eindigden als tweede en derde in resp. 12 en 12.1 sec. Het oude Nederlandsche record op de 100 yards stond ten name van Tollien Schuur man, gevestigd op 30 Augustus 1931 en Fanny Koen zelf, gevestigd op 29 Augustus 1937 te Doetinchem. Aan alle voorwaarden voor het vestigen van een wereldrecord, zooals büv. tüdop- nemers, starter, windkracht e.d. is voldaan, zoodat de tüd van Fanny Koen ongetwyfeld door de I. A. A, F. als zoodanig zal worden erkend. Paarden. De Kennemer Sportclub hield gisteren haar tweede meeting in dit seizoen op het Gemeentelük Sportpark. Het weer was goed. De inschiyving der paarden was zeer goed evenals de kwaliteit. Het programma bevatte interessante nummers en toch was er niet meer belangstelling dan de vorige maal. Dit is zeker weinig bemoedigend voor de K. S. die alle moeite doet de paarden sport in Noordholland te bevorderen. Het programma opende om twee uur met een vierdeklasdraverij over 1700 M. Chiampi Scott was hier de favoriet, maar men had niet gerekend op Alpenist, die door Kruithoff spoedig tot succes is ge bracht. In een k.m. tyd van 1.32.8 won Alpenist deze course voor Chiampi Scott, die met 3/5 sec. verschil tweede werd. Verschillende der dertien deelnemers speelden in dit nummer geen rol. Het mooiste nummer van den dag was de le klas heatprüzendravery over 1700 M. waaraan zes eersteklas paarden deelnamen waaronder Hanover Peters, Zus Braun, Wihm en Determination. In een k.m. tyd van iets minder dan 1.26 wist Zus Braun de eerste heat te winnen voor Abdullah Scott en Hannover Peters, welke laatste 1.23.5 liep. De tweede heat met 5 paarden (St. Bern- hard was afgevallen) ging nog iets snel- ner. Nu won Abdullah Scott in 1.26.8 en liep Hanover Peters nog iets sneller dan in de eerste heat. 't Was een zeldzaam spannende finish. De jury was nog niet direct klaar met haar beslissing, maar handhaafde ten slotte de uitkomst. Velen gaven nu het meer dan twee heats werd Wihm nog een kans. Doch deze was er ditmaal minder goed in, verspeelde ter rein door wegspringen en Zus Braun won de derde heat en daarmee het geheele nummer, terwijl Determination, die in de beslissende heat tweede werd nog een tweede prijs verwierf. De Handicapdraverij 2e en 3e klasse bracht A. Witteveen als rijder een mooi succes. Met Zoon van Silladar wist hy uit een veld van acht paarden, als eerste door de finish te gaan met drie seconden voor nummer twee Alpenist. De Prijzendraverij 2e en 3e klas bezorgde den rijder Gersen opnieuw 'n eersten prijs, thans met Zoo Doorlooper, die 1.30 liep. De grootste concurrenten waren Y. Kernei en Baronesse Hallo. In de Kortebaandraverü waren 16 paar den opgekomen. Deze liepen in drie series. De eerste van vijf paarden werd gewonnen door W. Pretosia, de tweede van zes paar den was voor Zonnebloem V en hier voeg de zich voor de finale uit de derde serie bij Yack. In deze laatste serie ging Yledizoon als eerste springend door de finish, terwijl de tweede aankomende Clara Bascom werd gediskwalificeerd wegens te veel galoppee- ren. De finale werd gewonnen door Zonne bloem V met W. Pretoria als tweede en Yack als derde. De gedetailleerde uitslag der verschil de nummers volgt hieronder: I. Juniprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1700 M. Ingeschreven 15 paar den. Niet opgekomen Amateur 1660 M. en Zonnebloem V 1710 M. 1. Alpenist, 1660 M., van K. G. v. d. Veen te Hardegarüp, rijder J. Kruithoff, tüd 2.34. (1.32.8). 2. Champie Scott, 1680 M., van H. B. v. d. Veen te Ruinerwold, rüder A. B. v. d. Veen, tyd 2.3* 6. Niet geplaatst: Zoon van Silladar, 1720 M., in 2.36.2, Bonnie's Norton, 1660 M., in 2.39.4, Baron Harvester, 1680 M., in 2.40.8; Yack, 1720 M„ in 2.41.2; Amalia, 1680 M., in 2.43.4; Y Zelda Peter, 1740 M., in 2.44.2; Belanville, 1660 M., in 2.44.8; Aviatrice, 1680 M., in 2.46.4; Akron B, 1700 M., in 2.46.6; Buziau K. W., 1660 M., in 2.51.2 en Auguste Norton, 1660 M., in 3.08.4. II. Zomerprijs. Heatprüzendraverij le klasse. Afstand 1700 M. Ingeschreven 11 paarden. Niet opgekomen Baronesse Hal lo, 1700 M.; Zilver Queen, 1720 M.; T. Akista, 1720 M.; Princess, 1740 M.; Miss Peter Belle. 1760 M. le heat, 6 paarden. 1. Zus Braun, 1720 M.. van Th. L. v. d. Sande te Hillegersberg, rijder W. H. Geer- sen, tijd 2.27.8 (1.25.9). 2e, 3e enz. Hanover Peters, 1780 M., in 2.28.8; Abdullah Scott, 17O0 M., in 2.31.2; Determination, 1780 M., in 2.32; Wihm, 1760 M., in 2.32.2; St. Bernhard, 1760 M., in 2.37.2. Gedistanceerd St. Bernhard. 2e heat, 5 paarden. 1. Abdullah Scott, 1700 M., van Stal Gruno, rijder B. Bolwyn Jr., tüd 2.27.6 (1.26.8). 2e, 3e, enz. Zus Braun, 1720 M., in 2.27.6. Hanover Peters, 1780 M., in 2.27.8. Wihm 1760 M., in 2.27.8 en Determination, 1780 M„ in 2.31.8. 3e heat, 5 paarden. Beslissing. 1. Zus Braun, 1720 M., in 2.30.8 (1.27.6). 2. Determination, 1780 M., van J. de Vlie ger te Nieuw-Vennep, rüder J. de Vlieger, tijd 2.31.2. Niet geplaatst: Abdullah Scott, 17O0 M., in 2.31.2 Hanover Peters, 170 M., in 2.31.2 en Wihm, 1760 M., in 2.33.8. III. Alkmaarprys. Handicapdraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschre ven 13 paarden. Niet opgekomen: Amiens II, 2000 M.; Astra Scott, 2020 M.; Bouwina Scott, 2060 M.; Akron B, 2060 M. en Y Kernei, 2100 M. 1. Zoon van Silladar, 2040 M., van J. A. Mooy te Wieringerwaard, rüder A. Witte veen, tijd 3.03.2 (i.20.8). 2. Alpenist, 2000 M., van K. G. v. d. Veen te Hardegaryp, rüder J. Kruithoff, tijd 3.06. Niet geplaatst Admiraal Guy, 2060 M., in 3.06.4; Zampa van N. Z., 2080 M., in 3.07; Y Zelda Peter, 2060 M., in 3.08.2; Yledi zoon, 2040 M., in 3.18.2; Aruba, 2000 M., in 3.20.4; Catabora T., 2060 M., in 3.24.2. IV. Nijenburgprijs. Prüzendravery 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschreven 9 paarden. Niet opgekomen: Zita V, 2000 M.; Zora, 2040 M. en Abdullah Scott, 2040 M. 1. Zoo Doorlooper, 2020 M., van H. v. d. Pol te Heemstede, rijder W. H. Geersen, tyd 3.02.8 (1.30.5). 2. Y Kernei, 2020 M., van J. Haan Jr. te Wyde-Wormer, rüder J. Vergaai, tijd 3.03.6. Niet geplaatst: Barones Hallo, 2040 M., in 3.04.8; Xerxes, 2040 M., in 3.04.8; Wel kom v. Aduard, 2080 M., in 3.12.2. Inge houden Bleriot, 2020 M. V. Kortebaanprijs. Draverij Kortebaan. Max. afstand 790 M. Ingeschreven 24 paar den. Niet opgekomen Y Zelda Peter, 740 M. Zilver Queen, 750 M. Abdullah Scott, 760 M.; Alpenist, 720 M.; Senator Bedell, 780 M.; Zita V, 740 M. en Zora, 760 M. en Johanna M., 780 M. le serie: Catabora T, 760 M.; Maya Tod- dington, 760 M.;Fatima, 790 M.; Lilian W. Axworthy, 770 M.; W. Petrosia, 760 M. 1. W. Petrosia, tyd 1.06.4. 2e serie: Bonnie's Norton, 720 M.; Baron Harvester, 720 M.; Zonnebloem V, 730 M. en Aviatrice, 720 M.; Belanville, 720 M.; Quita, 780 M. 1. Zonnebloem V, tyd 1.06. 3e serie: Clara Bascon, 780 M.; Akron B, 740 M.; Aruba, 720 M.; Yack, 740 M. en Yledizoon, 740 M. 1. Yack, tyd 1.07.8. Yledizoon als eerste ging springend door de finish en Clara Bascon, de tweede, werd gediskwalificeerd wegens te veel galoppeeren. Finale. Yack, 740 M. Zonnebloem V 730 M. en W. Petrosia ,760 M. 1. Zonnebloem V, 30 M., J. de Vlieger te Nieuw-Vennep, ryder J. de Vlieger, tyd 1.04. 2. W. Petrosia, 760 M., J. L. Torringa te Groningen, rüder B. Bolwün Jr. 3. Yack, 740 M. ,van G. Visser te St. Maartensbrug, ryder J. Witteveen. De volgende meeting der K. S. is be paald op 24 Juli. In een, vooral in de eerste helft op büzonder hoog peil staanden wed stryd, heeft Italië met 42 over Hongarüe gezegevierd en daarmede opnieuw voor vier jaar den titel van wereldkampioen veroverd, een titel, welke dit land, gezien het spel in de finale, en in aanmerking nemende de fraaie overwinningen in de achtste finale (met 21 tegen Noorwegen) in den kwarteindstrijd (met 31 te gen Frankrijk) en in de demifinale met 21 tegen Brazilië) volkomen toekomt. Zoowel de Italianen als de Hongaren hebben den byna 70.000 toeschouwers, die naar het Colombesstadion waren gekomen om de finale van het tournooi om het we reldkampioenschap te zien, in vele perio den een prachtig, ja soms meesterlyk spel voorgezet. Toch waren er ook belangrijke verschil len, zoo belangrük zelfs, dat deze de schaal duidelyk naar de zyde van de Italianen doen overslaan. Daar was in de eerste plaats het onderscheid in tempo. De Hon garen bouwden prachtig de aanvallen op, maar gingen te weinig recht op doel af. De Hongaarsche voorhoede miste verder in het doelgebied alle doortastendheid, waardoor de Italiaansche backs, dank zy hun snellen start en hun magnifiek kop- werk, steeds volop gelegenheid kregen, in te grüpen. Hoe geheel anders speelden de Italianen. Zij wisselden het korte spel met het open spel af. De buitenspelers aarzelden niet, zelf naar binnen te komen om te schieten, en als zij meenden, dat zü er niet goed voorstonden, was een passé naar Piola voldoende om het gevaar nog dreigender te doen worden. Piola speelde een klasse beter dan dr. Sarosi. Bovendien werd er door de Italianen veel beter geschoten. Szabo kreeg veertien keiharde en goed gerichte schoten op zyn doel, waarvan hy er vier moest laten gaan, Olivieri moest slechts zesmaal op deze wijze ingrüpen en werd daarvan twee keer gepasseerd. Tenslotte mogen wij niet vergeten, dat de Italianen uit den aard der zaak met meer temperament, met meer vuur speel den dan de Hongaren, die het voetbal op geroutineerde wyze als een lesje opzegden, terwül zü eigenlyk hun tegenstanders een les hadden moeten geven, door voor ver rassende wendingen in spelopvatting en uitvoering te zorgen. Al deze factoren hebben er tenslotte toe geleid, dat Italië de zege moest behalen en de twee doelpunten verschil geven op dui- delyke wyze het onderscheid volkomen juist aan. De wedstryd. Onder het spelen van de beide volks liederen kwamen beide ploegen tegelük het veld op. President Lebrun liet de spe lers aan zich voorstellen. Het begin was zeer sensationeel. De Hongaren vielen het eerst aan, maar toen de Italianen loskwamen, was het Biavati, die een zeer snellen ren ondernam, het leder werd voorgezet, Piola gaf door aan den vrystaanden Colaussi, die met een keurig schot Szabo mat zette. Niet ontmoedigd speelden de Hongaren verder. Na prachtig samenspel op den rechtervleugel, waar het leder van voet tot voet ging, zonder dat een Italiaan by machte was er tusschen te komen, werd de bal voor doel geplaatst, Szengeller kopte, met den rug naar Olivieri staande, naar den vrüstaanden Titkos, die met een prachtig schuin schot den gelükmaker scoorde (11). Twee doelpunten binnen twee minuten! Het was nu Italië dat enthousiast aan viel. Talrüke spannende momenten ont stonden er voor het Hongaarsche doel. De Italiaansche meerderheid trad steeds dui delijker aan den dag en de druk werd ten slotte zoo groot, dat hieruit wel een doel punt moest ontstaan. Na keurig samenspel in het doelgebied, waarin de beide vleugelspelers en Piola betrokken waren, kwam de bal bü den vrijstaanden Italiaanschen midvoor, die van dichtbü onhoudbaar inkogelde (2—1). Er was toen een kwartier gespeeld. De aanvallen van Italië bleven, hoewel mis schien iets minder in aantal, zeer gevaar- lyk. Tien minuten voor rust kwam het derde Italiaansche doelpunt. Colaussi wist langs Szalai te komen, hy liep op doel af, terwijl de Hongaren dachten, dat hy voor zou zetten. Met een schitterend schot in de rechterbenedenhoek wist hy Szabo te verrassen (31). In de tweede helft werd er zeer kalm begonnen. Plotseling deden zich eenige incidenten voor. Wy zagen Piola moedwil lig naar een tegenstander trappen, terwyl de bal geheel ergens anders was. Titkos kreeg een waarschuwing voor een zelfde overtreding. En toen Sarosi, na ruim 20 minuten spelen, schitterend het leder in het doel plaatste uit een voorzet van Titkos, was de spanning volkomen teruggekeerd. Er heerschten in en om het veld alle voetbal- haitstochten, welke men zich bedenken kan. Gelukkig bleef al te ruw spel verder achterwege. Aangemoedigd door hun succes keerden de Hongaren terug, maar het publiek, dat zoo gaarne den gelykmaker had gezien, kreeg zyn zin niet. Integendeel, Italië wist een tiental minuten voor het einde op prachtige wyze zyn voorsprong te ver- grooten. Fraai combinatiespel tusschen Piola en Biavati bracht het leer in het Hongaarsche doelgebied. Schitterend gaf de Italiaan sche midvoor aan zün buitenspeler over. Deze deed alsof hy zelf op het doel wou schieten, doch op het kritieke moment gaf hü den bal naar binnen af, waar Piola met een onhoudbaar schot van dichtbü Szabo voor de vierde maal passeerde. De kaartjes kent hij aan de kleur, Maar pijpen kent hij aan hun geur. Hij onderscheidt ze, zeer te pas, In eerste, tweede, derde klas. En allereerste-klas tabak Die heeft een Roode Ster op 't pak/' NiiMiuirs Zeldzaam zacht en licht in de pijp- BONDSELFTAL—DE ZWALUWEN 3—3. Zondagmiddag werd onder groote belang stelling op het Hollandia-sportpark te Hoorn een wedstrüd gespeeld tusschen een Bonds- elftal en een Zwaluwen-elftal. De ploegen waren als volgt samengesteldt Bondselftal: Doel: Dükstra (Z. F. C.) Achter: v. d. Heide (Feyenoord) en Pienter (Be Quick). Midden: Hogenbirk (Be Quick), Melchers (D. W. S.) en de Winter (Haarlem). Voor: Drager (D. W. S.), v. Spaandonck (Neptunus), de Boer (K. F. C.), de Vroedt (Feyenoord) en Bergman (BI. wit). Zwaluwen: Voor: Ooms (D. W. V.), Timmerman (E. D. O.), R. Püpers (Roermond), Lenstra (Heerenveen) en Leur (D. O. S.) Midden: Blom (L. S. C.), v. Woerkom (de Hollar.diaan) en Delil- (Roermond). Achter: v. Ierland (Willem 2) en Wilders (BI. Wit). Doel: Michel (V. S. V.) De wedstrüd begon met een klein over wicht van de bondsspelers en na ongeveer 10 minuten, toen Michels op keurige wüze een hard schot van Bergman had gestopt, werd de weggeslagen bal door de Boer on houdbaar ingeschoten (10). Dit bleek echter het sein voor de Zwaluwen om beter aan te pakken en het was de spil, van Woer kom, die van 30 M. afstand onhoudbaar scoorde (11). Een leelijke misgreep van Dükstra bezorgde hen zelfs de leiding en toen Dükstra tüdens een hoekschop den bal precies op het hoofd van Ooms sloeg en deze niets anders had te doen dan in te koppen, was de stand zelfs 31 voor de Zwaluwen! Na de thee was het spelbeeld aanvankelijk precies hetzelfde: een vinnig spelend, hard werkend Zwaluwenelftal met mooie open aanvallen en een tamelük lauw spelend bondselftal, waarin het spel veel te kort werd gehouden. Pienter viel in deze periode op door zün prachtig kop-werk en Dijkstra verrichtte eenige moedige saves. Toen echter uit een scrimmage voor het Zwaluwen-doel de score op 2—3 werd gebracht en Drager een paar van zün befaamde rushes ging on dernemen, ging langzaam maar zeker het bondselftal veel beter spelen. Een vliegend schot van van Spaandonck uit een fraai toegespeelden bal van Piet de Boer was zelfs Michel te machtig en met gehjken stand (33) kwam dan het einde van dezen spor- tieven wedstrüd. BEKERFINALE J. H.—P. S. 2—3. Het is dan aan P. S. gelukt om den N. L. F.-beker voor een jaar in haar bezit te krügen. De strüd is wel uiterst spannend geweest, daar de uiteindelüke beslissing pas na een tweede finale is gevallen. P. S. verdiende de overwinning vanwege haar beter technisch spel, terwül haar voorhoede veel gevaariyker was dan die van J.-H. Het begin van den wedstrüd was precies 't te genovergestelde van den wedstrüd in de eerste finale. Toen 20 min. een sterk J.-H. overwicht, waarin één maal gescoord werd, hoewel het met wat meer geluk 3—0 had kunnen staan. Nu een P. S.-overwicht, dat haar een 30 voorsprong bracht. Het was dus voor de Jong Hollandianen een schier hopelooze taak dezen achterstand geheel in te halen. Toch is de mogelükheii ervoor geweest, ware het niet dat J.-H. een penalty had gemist. Het eerste P. S. doelpunt ontstond uit een boogschot, dat door den J.-H.-doelman verkeerd was be oordeeld. De J.-H.-achterhoede raakte even de kluts kwüt en het gevolg was, dat kort na elkaar nog 2 doelpunten gescoord wer den. Vlak voor de rust wist J.-H.'s rechts buiten den achterstand te verkleinen, 1—3. Na de rust liet Tesselaar zich vervangen, de Waard ging linksbinnen en H. van Ameide in het doel. Flink werd er nu door de Jong Holandianen aangepakt, maar suc ces had men niet. Ook de P S.-voorhoe- de slaagde er niet mer in te doelpunten. Eep kwartier voor tüd miste J.-H. een strafschop wegens hands in 't beruchte ge bied. Dat was een teleurstelling, maar energiek speelde men door. In de laatste minuut wist O. Hartog van een fout in de P. S.-defensie te profiteeren en den stand op 23 te brengen. Na afloop ontving de P. S.-aanvoerder den beker uit de handen van den Z. U. C.- voorzitter. De J.-H.-aanvoerder feliciteerde zün Zaansche collega met de overwinning, waarbü hü den nadruk legde op het feit dat nu niet de gelukkigste, maar de sterkste ploeg den beker gewonnen had.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7