Het promotie-feest der Alkmaarsche Boys. TUovuidaal Hieuw Breedsprakige sprekers eischten te veel tijd. E€N VERGISSING OF EEN FOUT CASTRICUM NIEUWE NIEDORP TWEEDE BLAD. maar dat het huidige succes toch gekomen is van de junioren en adspiranten van toen. Hij bracht hulde aan allen, die in de zeven jaren, welke nu voorbij zijn, hun club ge holpen hebben en hij hoopte, dat de Boys zich straks een waardige tweedeklasser zul- len'toonen. Als blijvende herinnering bood spr. den spelers en den twee gesneuvelde, Indri en Houtkooper, een foto in lijst van het eerste elftal aan. Vervolgens sprak de heer Bak den trainer Mulders toe, dankte hem voor zijn leiding en hoopte, dat het hem zou mogen geluk ken, de Boys later in de eersteklasse te brengen. Namens de leden en de donateurs en de supporters bood spr. den heer Mulders een schrijfbureau aan. De heer Mulders dankte voor deze fraaie attentie, waarschuwde vervolgens de spe lers voor de gedachte „we zijn er nu", maar hoopte, dat allen zich zouden doordringen van den eisch, dat serieuze training nood zakelijk blijft. Over een eersteklasserschap wilde Mulders niet spreken; hy hoopte al leen dat de Boys straks een sterke tweede klasser zullen zijn. Zich tot de jongeren wendende, zeide hjj nog, dat de toekomst op hen gevestigd is. Tenslotte wekte hij allen op, om straks weer ijverig te trainen en dan aldus spr. dan zullen we straks in de tweede klasse een kracht ontwikkelen, waarover geheel Noordholland versteld zal staan. (Daverende toejuichingen). De heer de Vries bood vervolgens den spe lers met een kort speechje een aardige verrassing aan, waarna de heer Delvaux de rij der sprekers opende. De rij althans van hen, die buiten de vereeniging staan. In zijn reeds gememoreerde speech bood hij namens den N. H. V. B. een bloemen mand aan. De heer de Haas complimenteerde de Boys als consul van den K. N. V. B. Spr. meende te moeten zeggen, dat de Boys de promotie ten volle verdiend heb ben en dat zij deze promotie en dit kam pioenschap niet aan het geluk te danken hebben. Tenslotte wenschte hij de jonge club succes in de tweede klasse. De heer de Jong sprak namens Alcmaria (de heer Bonsema was verhinderd). Hij wees er op, dat de promotie eerst met ge mengde gevoelens bij Alcmaria was ont vangen, maar dat tenslotte de overtuiging kwam bij allen, dat deze promotie voor beide clubs goed moet zijn. Spr. hoopte op prettige competitiewedstrijden tegen de nieuwe tegenstanders en bood namens zijn vereeniging een bloemenmand aan. De heer Blom huldigde de Boys namens de v. v. Alkmaar en liet eveneens bloemen aanrukken, terwijl de heer Thijssen, voor zitter van H. R. C., niet achter bleef in de huldiging, maar eveneens een zware mand bloemen aanbood. Spr. was er van over tuigd, dat de strijd straks zwaar zal zijn en hoopte, dat de Boys-spelers in de toekomst hun eigen boontjes zullen kunnen doppen. Nadat vervolgens een bloemenmand was binnengebracht namens de v. v. Helder, werd het woord gevoerd, door den voorzit ter van Beverwijk, die herinnerde aan de wedstrijden, welke beide clubs tegen elkaar gespeeld hebben. De Boys zijn Beverwijk steeds voorgegaan; Beverwijk j}oopt ook nu het voorbeeld van de Boys te kunnen vol gen, zeide de spr. De heer Roos sprak namens de suppor tersvereniging, bracht den spelers hulde voor het bereikte resultaat en zegde na mens de supporters toe, een fraai scorings- bord te zullen aanbrengen op de tribune. De heer van den Brink huldigde de ver eeniging namens de A. P. S. V. en deed de belofte, dat de politie een blijvende herin nering wilde aanbieden in overleg met het bestuur. Jong Holland wenschte de vereeni ging eveneens geluk en bood de spelers 'n kleine aardigheid aan en de voorzitter van Turnlust sloot de rij der sprekers. De heer Schotsman wees op de lichamelijke opvoe ding, deelde mede, dat het Turnlust veel genoegen deed, dat de Boys gepromoveerd waren en bood namens zijn vereeniging ook al -een mand met bloemen aan. Vervolgens werden namens de A. M. H. C., de scheidsrechters en de directie der Har monie bloemen aangeboden. De heer Bak wist eiken spreker te beant woorden en heeft aan het slot een algemeen dankwoord gesproken tot de aanwezigen, die zich daarna weer vermaakten met het dansen. Het feest zelf duurde tot diep in den nacht. En nu is de rust gekomen in de Alkmaar sche voetbalwereld. Over een paar maanden begint het competitiefeest opnieuw. Wat zullen de nieuwe tweedeklassers doen? Na den dag te hebben doorgebracht op het kantoor nu de longen vol frissche lucht op het H. L. O.-terrein. De sfeer der H. L. O Apartgezellig. De Boys werden in de bloempjes gezet! Een foto van het volledig bestuur en het eerste elftal met de twee spelers, die door beenbreuken gedoemd waren, het spel voor langen tijd te staken. Neen lezer, die vergissing is niet begaan door het bestuur der Alkmaar sche Boys, evenmin door een der ver tegenwoordigers van de voetbalvereeni- gingen, die de gepromoveerde club kwamen gelukwenschen, maar door niemand minder dan door den voor zitter van den N. H. V. B. en dan nog wel in diens kwaliteit als vertegen woordiger van dien bond. We meenen met dit opmerkelijke van den feestavond te moeten beginnen. De heer Delvaux dan sprak over het ont staan der Boys en hoe deze club als klein tweedeklassertje in den N. H. V. B. begon, al direct de aandacht trok en in een mini mum van tijd den bond verliet, wijl ze pro moveerde naar den K. N. V. B., in welken bond zij eveneens een belangrijke rol speelde en waar zij groot geworden is. Tot zoover ging alles goed. En ook ging 1 het nog goed, toen de heer Delvaux daarna aan de promotiewedstrijden herinnerde en zyn verheugenis er over uitsprak, dat de Boys er tenminste voor gezorgd hadden, dat de plaats van Z. V. V. werd ingenomen door een andere club uit ons rayon, zoodat Noordholland-Noord in elk geval geen ver lies geboekt had in het voorbije seizoen. t)aarmee was z. i. wel bewezen, dat het spelpeil hier den toets der kritiek kan door staan. Maar toen kwam het slippertje: De heer Delvaux sprak n.L aldus: Jullie moeten straks maar eens laten zien, dat er nog ge voetbald kan worden in Noordholland. De jongeren moeten het doen, want op de ouderen rekenen we maar niet meer. Die hebben altijd veel beloofd, maar tot daden hebben zij het niet gebracht. Daarmee bedoelde de heer Delvaux en hij liet dit duidelijk uitkomen in zijn speech dat de oudere clubs niet kunnen promoveeren, Noordholland niet aan een nieuwen eersteklasser kunnen helpen, maar dat alle hoop gevestigd moet worden op de jongere clubs. Dat is nu wel heel complimenteus voor de Boys en ook voor een aantal andere vereenigingen, maar intusschen mocht men van een voorzitter van een bond toch niet zulke uitlatingen verwachten. Ongetwijfeld zal over dit slippertje van den bondsvoor zitter nog wel het een en ander gezegd wor- den. Het feest. En nu het feest zelf. Eerlijk gezegd, over het feest zelf kunnen we maar matig tevreden zijn. Waarschijn lijk hebben de organisatoren van deze pro- motiefuif in de allereerste plaats gedacht aan de huldiging en was het amusement bijzaak. Want het eigenlijke feestprogram ma was zeer mager en eigenlijk geheel on voldoende. Hoofdzaak was dansen en het duo, dat tusschen de dansnummers optrad, kon werkelijk het contact met de zaal niet voldoende bereiken. Feitelijk was het jammer, dat aan het feestprogramma zelf niet wat meer zorg was besteed, want ver na middernacht za gen wij nog een nummertje van de dames supporters, dat zeker heel aardig had kun nen zijn en dat de volle aandacht van allen verdiend had. Maar nu moest men hoofd zakelijk de goede bedoeling waardeeren. Ter eere van de dames, die zoo zorgvuldig haar lied hadden ingestudeerd, moge hier het refreintje volgen van het huldigings lied, zoodat tenminste thans een ieder le zen kan, wat de dames zongen: Gaat zoo door, gaat zoo door! Alkmaar Boys, ge zijt nu op het goede spoor! Gaat zoo door, gaat zoo door Ge zijt nu op het goede spoor! En dan werd er verder in het lied verteld, dat de Boys gepromoveerd waren en dat het een prachtige prestatie was. Bestuurderen, als ge weer eens een feestavond organiseert denkt dan aan deze dames: zij hebben eventjes getoond, dat ze iets willen en iets kunnen voordragen. Pro fiteert daar van bij een volgende gelegen heid. Het zegevierende eMW. Zittend van links naar rechts: Goudsblom, de Groot, Hartog, Schenke, Mulders en de Grand. Staand: Brouwer, Pater, v. d. Horst, Slikk-er (aanv.), v. Eerden en de verzoFger HarHand. De huldiging. En zoo was het tusschen de bedrijven door half elf geworden, toen het elftal met het bestuur op het tooneel kwam en de woordenvloed begon te stroomen. Het huldigingsnummer werd op uitste kende wijze 'ingeluid met een „ooggetuige- verslag" van de laatste tien minuten van den beslissenden wedstrijd tegen Bloemen- daal. Het was werkelijk een zeer goede na bootsing van Han Hollander. De eerste-elftallers werden daarna toe gezongen door de adspiranten, die een hul digingslied van hun leider Hartland had den ingestudeerd en vervolgens sprak de heer Hartland de spelers toe namens de adspiranten, die tevens voor een klein ca deautje voor de spelers gezorgd hadden. Even later kon voorzitter Siem Bak het eerste elftal toespreken. Hij ging in het kort de zeven jaren van het Boys-bestaan na, herinnerde er aan, dat slechts doelman v. d. Horst nog een van het allereerste elftal der Boys was en dat ook Brouwer nog wel eens had meegespeeld in de eerste periode, Men schrijft ons uit den Haag: Zaterdagmiddag omstreeks half één heeft een bijenzwerm de Kemperstraat in op schudding gebracht. ..mi In de openbare lagere school in de lul- linghstraat worden bijen gehouden en het hoofd der school, de heer Popke, benut dit bij het onderwijs aan de kinderen. Zooals men echter weet wordt in een bijenhuishouden wel eens een nieuwe ko ningin geboren, zeer tot ongenoegen van dc oude vorstin. Zoo ontstond dan vandaag, een hevige twist in den bijenkorf, die tot gevolg had, dat de bejaarde koningin met haar gevolg werd uitgestooten. Het ging dc wijde wereld in, want de zon scheen hel deEen paar straten verder streek de zwerm neer, n.1. in de Kemperstraat en zocht daar een wel heel zonderlinge rust plaats. De petroleumventer van Oosterum, die juist bezig was zjjn klanten te bedienen, zag dat de zwerm neerstreek op het zadel van zijn bakfiets. De heer Popke had echter gezien, wat er aan de hand was. Met een korf trok hij er op uit om de bijtjes te verschalken. Aan belangstelling van de buurtbewoners ont brak het intusschen niet. De motorpolitie moest een ruimte vrijhouden om den „im ker" de gelegenheid te geven de bijen weer bij elkaar te brengen in den korf. Met de pijp in den mond en een doek over het hoofd toog de heer Popke aan het werk. Maar gemakkelijk ging het niet, want een fietszadel is aan den onderkant moeilijk te bereiken. Besloten werd daarom het zadel eraf te nemen. Zoo gebeurde en in een half uur was de heer Popke zoo ver, dat hij alle bijen weer bij elkaar had. Op onze foto zien we den heer Popke, omstuwd door de jeugd, aan het werk. De heer Popke heeft den korf weer mee genomen naar de school. Ook op een andere plaats in de stad, in de Nobelstraat, streek een zwerm bijen neer op een dakraam. Schitterend muziekfestival. Gistermiddag heeft dan het groote muziekfestival plaats gehad, dat was uit geschreven door de Ned. Fed. van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen, waarvoor het gemeentebestuur zijn medewerking had toegezegd. Om één uur ontving de burgemeester het hoofdbestuur en de afdeelingsbesturen ten gemeentehuize en verwelkomde hij de genoodigden, waarbij hij dank bracht aan de Ned. Fed. dat Cas- tricum was uitverkoren dit festival binnen haar grenzen te mogen houden. Hij hoopte dat het een groot succes zou worden, en het speet hem, dat mr. v. Lanschot, die door ziekte verhinderd was, niet aanwezig kon zijn. Hierna vond de heer D. v. Braam als voorzitter der afd. N. H. gelegenheid den burgemeester dank te brengen voor zijn medewerking voor de totstandkoming van dit festival, waarna de heer J. G. H. Tuy- ten, uit Zwolle, als onder-voorzitter der Ned. Fed. het woord voerde en naar voren bracht het groote belang der muziek en de organisatie, den dank van zijn hoofdbe stuur overbracht voor de medewerking die het gemeentebestuur en de D. I. U. hebben gegeven. Spr. zeide, dat nog velen in N. H. niet zijn aangesloten, terwijl het muziekleven in N.H. juist zoo'n grooten omvang had. Hij hoopte, dat dit festival oorzaak zou zijn dat de nog niet aangeslotenen zich zouden aansluiten bij de Ned. Fed. Na ronddiening van den gebruikelijken eerewijn trok men naar het gemeentelijke kermisterrein, en ving de eerste uitvoering aan van de gezamenlijke corpsen, die on der leiding van den heer Joosten, den feestmarsch van J. R. v. d. Glas lieten hooren. Het welkomstwoord werd vervolgens uitgesproken door den heer Braam, waar na het middagconcert een aanvang nam met de suite Romantique van Popy en Les Roses du Midi, Valse van Strauss, wat goed werd weergegeven door het Uitgees- ter harmoniecorps „Onderling Oefening". „De Dageraad" uit de Zaanstreek bracht La chauve souris, ouverture van Strauss, j11 Christol, en Le rois s'amuse, scène du Bal, van Leo Delibes, arr. G. Corroyez. Het fanfarecorps „Uiteweg", uit Aalsmeer, brachten ten gehoore „Finlandia", sym- phonisch gedicht, van Jean Sibelius, en „Lbrezza d Amore", suite de valse, van is. Wesley. Zaandam's Harmonie liet op schitterende wijze hooren „L'attaque du Moulin suite d'orchestre van Bruneaux, en „La Faria", suite Espagnole, van D. P. Lacogne. „Door Inspanning Uitspanning", uit Castncum, vertolkte uitstekend „Terp- sichore, fantasie-ballet, van L. Ganne, en „La Dame blanche", ouverture, van Boiël- dieu. Hierna hield de heer Tuyten zijn propa- ganda-speech. Hij zeide o. a. dat wijlen )hr. v. d. Pol, die 27 jaren onder de arbei- dersmuziekvereenigingen had gearbeid, een woord van dank toekwam voor zijn groot werk, waardoor nu 420 vereenigin gen zijn aangesloten met 13000 leden. Spr. hoopte, dat de heer van Lanschot spoedig hersteld zou zijn, en bracht dank aan de afd. N.H. en de D. I. U. voor de keurige organisatie, waar zeker toe heeft bijgedragen de medewerking van den bur gemeester, waarna hij een lans brak voor de twijfelaars die nog niet aangesloten waren om zich bij de Ned. Fed. op te ge ven, want noch politiek noch godsdienst kunnen een beletsel zijn voor toetreding. (Applaus). Kunst na Arbeid", uit Watergraafsmeer, gaf ten gehoore „Marche Solenelle" van G. Pirené, en „Terpsichore", fantasie-bal- let van L. Ganne, waarna Wester's Har moniecorps uit Amsterdam „La chauve" (die Fledermaus) gaf, ouverture van Strauss, en „Carneval Norvégien" van J. S. Svendsen. Des avonds vond een groot concert plaats, waaraan de twee laatste corpsen hun medewerking verleenden, waarvoor meer belangstelling bestond dan 's mid dags. Het te weinig opgekomen publiek heeft veel gemist, daar er door alle corp sen uitstekend is gespeeld. Een beker, door een onbekende geschonken, werd bij loting toegekend aan Zaandijk's Harmonie. Onder de belangstellenden merkten wij o. a. op dr. Teenstra, dir. van het Provin ciaal Ziekenhuis, dr. v. d. Sluis met da mes, mej. dr. Aukes, ds. v. Poelgeest e. a., terwijl er verschillende muziekdirecteuren aanwezig waren. De Ned. Fed. en de afd. N.H. alsmede de D. I. U. hebben op keu rige wijze propaganda gemaakt. Concert. Zondagavond gaf het fanfarecorps Ex celsior, onder leiding van B. Koolhaas, een concert in den muziektuin. De belangstelling van het publiek was niet groot, waarvan het koude weer wel mede oorzaak is ge weest. Wij hebben met genoegen naar de afwer king van het programma geluisterd en ho pen Excelsior dit seizoen nog eens enkele malen te kunnen hooren. Aanbeveling verdient het, dat ouders die hun kinderen medenemen, deze tijdens de muziek bij zich houden en in ieder geval niet zonder toezicht naar een concert laten gaan, waar de kinderen absoluut niets aan hebben en alleen verbazend hinderlijk zijn voor het luisterend publiek en ook voor di recteur en leden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8