1 fü Agenda Berger Sctioolvereeniging. |i Stad m Omgeving- i| Rechtszaken Jkovutciaal Hieuws Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HEILOO URSEM SCHAGEN HENSBROEK WIERINGERWAARD WARM EN HUIZEN LANGENDIJK SCHERMERHORN - 1 EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Ds. W. D. M. BAAR f Heden bereikte ons het bericht dat de. W. D. M. Baar, Ned. herv. predikant te Alkmaar, op 52-jarigen leeftijd plotseling is overleden te Lunteren. Ds. Baar werd geboren in 1885 en was in 1915 candidaat in Drenthe. Op 2 April 1916 deed de heer Baar zijn intrede als predikant te Zwartewaal en in 1919 te Oostwoad. Van deze standplaats werd ds. Baar te Alkmaar beroepen, waar hij sinds Novem ber 1921 predikant is geweest. Ds. Baar was een predikant die voor namelijk bekendheid verwierf door zijn actie voor de Evangelische Maatschappij en zijn talrijke artikelen in vele kerkelijke bladen. Hij was tot voor korten tijd secretaris van de Evangelische Maatschappij. Verder is ds. Baar redacteur geweest van „De Protestant", Provinciaal-redacteur van „Kerk en Vrede", een blad van de Vrijzin nig Hervormden in Nederland en redac teur van „Het Klokketouw". Hij was voorzitter van de Provinciale Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden in Noord holland en quaestor van den Ring van de Hervormde kerk te Alkmaar. Ds. Baar heeft te Alkmaar den stoot ge geven tot oprichting van het Vrijz. Kna penkoor. Het Vrijz. Herv. kerkkoor heeft onlangs het door hem geschreven werk „Water lelie", getoonzet door den musicus Jac. Bonset, uitgevoerd. In Mei 1937 heeft ds. Baar om gezond heidsredenen onze gemeente verlaten, hopende in een rustige omgeving genezing te kunnen vinden voor een zenuwziekte. Ds. Baar vertoefde daarna geruimen tijd bij een vriend in Arnhem en verbleef daar na in een pension te Lunteren, waar de dood hem blijkbaar plotseling overvallen heeft. Het bericht van zijn overlijden heeft begrijpelijkerwijze in onze gemeente, in het bijzonder in kerkelijke kringen, groote ontroering gewekt. In de gewone godsdienstoefening van a.s. Zondagmorgen zal ds. Baar herdacht worden. HET MILITAIRE VLIEGVELD TE BERGEN. Vrijdag 1 Juli heeft te Haarlem de aan besteding plaats van het Militaire Lucht vaartterrein te Bergen onder beheer van de Genie te Haarlem. De raming bedraagt 799.000. Het werk bestaat in: a. Het uitbaggeren van slooten, het af steken van slootkanten en het opvullen van slooten, enz. b. Het afbreken van opstallen c.a. c. Het leggen van buisleidingen c.a. d. Het graven van een molensloot en e. Het egaliseeren van het terrein. Het werk, genoemd in a, b en d, moet binnen 4 maanden na de gunning gereed zijn. Vijf maanden na de gunning moet het Zuidelijk gedeelte, ter breedte van 650 M., geschikt zijn voor het landen van zware vliegtuigen, terwijl het geheele werk in 9 maanden gereed moet zijn. Het geheele vliegveld wordt 150 H.A. groot, of 30 H.A. kleiner dan het vliegveld te Schiphol na de uitbreiding (men zie het ar tikel over Schiphol in dit nummer) zal zijn. De bouw van de hangers, waarmede men al een paar maanden bezig is, valt buiten dit bestek. Het zandvervoer. Vóór 1 Augustus moet de aannemer 20000 M3. zand hebben vervoerd, terwijl al het benoodigde zand, dat op 6 K.M. af stand gehaald moet worden, uit het terrein van het Provinciaal Waterleidingbedrijf vóór 1 November moet zijn geleverd. Volgens het bestek moet het transport plaats hebben in vrachtauto's met een maxi mum laadvermogen van 3 M3. Deze bepaling lijkt voor Bergen niet hoopvol, aangezien het zandvervoer door het dorp met het oog op het vreemdelingen verkeer funest zou zijn. Gelukkig bevat echter het bestek een be paling, die den aannemer verplicht de kosten van het zandvervoer met smalspoortractie buiten de bebouwde kom van Bergen te vermelden. Wij ontvingen van den minister van Defensie de verzekering, dat het zandver voer, een 150000 M3., per smalspoor zal ge schieden, zoodat mag worden aangenomen, dat daaraan zal worden vastgehouden. Bij de hedenmiddag gehouden aanwijzing, waar op een groot aantal aannemers aanwezig was, bleek, dat daarvoor thans een ander tracé is aangewezen. Aanvankelijk zou het smalspoor bij de Franschman door een tun nel de trambaan en den Zeeweg kruisen en daarna den Heerenweg. Thans is hierin ver andering gebracht en zal het smalspoor door het natuurreservaat worden geleid en daar, waar het Ruiterpad en het Wandelpad de Eeuwigelaan naderen, de Eeuwigelaan krui sen en verder door de weilanden naar het vliegveld worden geleid. De arbeidsvoorwaarden. De aannemer wordt verplicht, bij de uit voering van het werk de arbeidsvoorwaar den, voorkomende in de betrekkelijke col lectieve arbeidsovereenkomsten, met uitzon dering van de bepalingen ter vaststelling van het uurloon, na te leven en door zijn onderaannemers te doen naleven, ongeacht of hij lid is of zij lid zijn van eenige organi satie. Het uurloon voor een grondwerker, bag geraar of ongeschoolden arbeider moet 42 cent bedragen, van een timmerman, smid, betonwerker en betonijzervlechter 56 cent. De huur voor een wagen met paard en ge leider bepaald op 1 per uur, voor een vrachtautomobiel met bediende op f 150 en voor den bestuurder van een personen auto, die ter beschikking van de directie moet worden gesteld op 8 cent per K. M. Ongetwijfeld is het geraamde bedrag van 799000 een groote som. Wanneer men echter het bestek door leest, dan vraagt men zich onwillekeurig af of zooveel werk daarvoor, in den aange geven tijd, verricht kan worden. 1 Juli zal men hierop het antwoord geven. BELANGSTELLING VAN DEN BURGEMEESTER. De burgemeester Jhr. van Kinschot, volg de hedenmorgen eenigen tijd de examens voor het Middenstandsdiploma „Algemeene Handelskennis". Tijdens dit bezoek werd juist mevr. MoerbeekRus, leerling van de Alkmaarsche Middenstandsavondschool, als eerste dame die aan het examen deelnam, geëxamineerd. Mevr. Moerbeek, die een gunstig resultaat behaalde, mocht bij haar thuiskomst van den burgemeester een attentie in den vorm van een bloemstuk aantreffen. De Kamer van Koophandel heeft aan den oudsten deelnemer aan het examen, den heer A. Burger, cursist van de Alkmaarsche Middenstand avondschool, die het examen met goed gevolgd aflegde, een bronzen medaille voor deze bijzondere prestatie uit gereikt. FED. VOOR BEROEPSVERVOER BENOORDEN HET U. Naar bekend is uit het verslag van de herdenking van het 20-jarig bestaan der Beurtschippersvereeniging Het Noorden, werd bij die gelegenheid door den voorzit ter mededeeling gedaan van de stichting van een Federatie voor Beroepsvervoer be noorden het IJ. De bestaande Federatie oorspronkelijk alleen omvattend het vervoer te water is door wijziging der statuten omgezet en dienstbaar gemaakt voor alle beroepsver voer en reeds hebben de vereeniging van vrachtlieden Recht Plicht te Heiloo, de vrachtliedenvereeniging Gemeenschappelijk Belang te Hoorn en de Beurtschippers vereeniging Het Noorden zich als lid opge geven. Met andere organisaties is men nog in onderhandeling. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: N. Kaan Pz., Hippolytushoef, voorzitter; N. Schuurman, Alkmaar, vice-voorzitter; L. H. van Romunde, Alkmaar, Wildeman straat 13, secretaris; Joh. J. Kroon, Heiloo, penningmeester en C. Jongkind, de Rijp, G. May, Grootebroek en J. v. d. Molen, Heiloo, leden. Eind Juni wordt te Hippolytushoef een propagandavergadering gehouden. DE OPLEIDING VOOR DE VESTIGINGSWET. Nu in de laatste maanden de Vestigings wet-Kleinbedrijf opnieuw door den minister van economische zaken op verschillende be drijfstakken van toepassing is verklaard en verwacht mag worden, dat binnenkort meerdere branches zullen volgen, komt de opleiding voor de verschillende eischen die aan toekomstige en gevestigde middenstan ders gesteld zullen worden, in het middel punt van de belangstelling te staan. Naast credietwaardigeid dient men nl. vakbekwaamheid en handelskennis te be zitten. Hoe kan men nu aantoonen, dat men deze beide laatste vereischten inder daad bezit? De Wet eischt hier in het alge meen het overleggen van een diploma voor vakbekwaamheid en een voor algemeene handelskennis. Onder algemeene handels kennis vallen onder meer de vakken: boek houden, handelsrekenen, handelskennis, Ne- derlandsche taal en correspondentie, be drijfsleer, wetskennis, reclame- en verkoop- kunde. De Alkmaarsche en de Christelijke Mid- denstandsvereenigingen die het belang van deze opleiding inzagen, hebben reeds het vorig jaar gemeenschappelijk een cursus voor het diploma „Algemeene handelsken nis" ingesteld, waarvan de heer H. W. Hols- muller, accountant en leeraar M. O., tot dir. werd benoemd en waarvoor den af- geloopen winter niet minder dan 78 cursis ten inschreven. Deze cursus „Alkmaarsche Middenstandsavondschool" geheeten, is la ter een afdeeling geworden en onder toe zicht gekomen van het Instituut voor Mid denstandsontwikkeling te 's Gravenhage, hetwelk voor de opleiding, lesrooster en be voegdheden der leeraren verantwoording schuldig is aan het departement van econo mische zaken. De Alkmaarsche Midden standsavondschool garandeert haar leerlin gen derhalve een grondige en aan de prak tijk aangepaste opleiding. In September zal de school opnieuw haar deuren openen en zij stelt vanaf heden de aanmelding voor de nieuwe cursussen open, waarvoor wij verwijzen naar de bekendma king elders in dit nummer. Speciaal wordt er nog op gewezen dat het schoolbestuur ge meend heeft gezien het succes van de af- geloopen winter toen deze speciale cursus door 35 middenstanders werd bezocht wederom een spoedcursus voor personen van 25 jaar en ouder in te stellen. Het is te verwachten dat de middenstandsjongeren en ook winkelbedienden en gezellen, die zich later zelfstandig willen vestigen, met het oog op hun toekomst het belang van deze opleiding inzien. Mogen de midden- standsvereenigingen succes van hun initia tief hebben. FAILLISSEMENTEN. Door de arr. rechtbank alhier zijn uitge sproken de faillissementen van J. J. Stam, bakker te Uitgeest. Rechter-comm. mr. Fruin, curator mr. Schenkeveld en van S. Rood Azn., landbouwer te Hem gemeente Venhuizen. Rechter-comm. mr. Ledeboer, curator mr. Winkel. Van 22 tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond; verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Mevrouw blijft ontbijten (klucht), hoofdrollen Bar- bara Stanwyck en Herbert Marshall. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De schrik van Brimstone (sens.), hoofdrollen Wallace Beery, Virginia Bruce, Denis O' Keepe e.a. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer De onweerstaanbare (komisch), hoofd rollen Anny Ondra, Hans Söhnker en Paul Heidemann. Toegang voor eiken leeftijd. MEISJESSCHOOL met 5 j. c. en OPLEIDINGSSCHOOL voor Gymnasium, H. B. S. enz. Kleine klassen. Gratis vervoer der leerlingen per schoolbus Alkmaar Bergen v.v. Gelegenheid tot koffiedrinken op school onder toezicht. Aangifte 1.1. dagelijks. Prospectus op aanvrage. Telefoon 2591. MOTOR-ONGEVAL. De heer O. Koopmans te Burgerbrug slipte Woensdag j.L met zijn motorrijwiel in het grint nabij St. Maartensbrug, waardoor hij kwam te vallen. Bij dezen val liep K. vrij ernstige verwondingen aan zijn gelaat op. Het motorrijwiel werd licht beschadigd. GESLAAGD. De heer J. J. A. Klopper alhier slaagde te den Haag voor het examen gemeente administratie. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA ALG. HANDELSKENNIS. Gehouden te Alkmaar op Woensdag 22 Juni 1938. De navolgende personen behaalde het di ploma: S. Dekkers te Heerhugowaard, H. S. Klous te Beverwijk, C. Komen te Heerhugo waard, Klaas Kool te Broek op Langendijk, L. Kramer te den Helder, G. Kroeze te Sloot- dorp, G. Kroon te Middenmeer, P. J. Kuil- boer te Oudkarspel, D. Kuin te Berkhout, Nic. Knip te Wognum, Petrus Knip te Wog- num, B. Kuipers te Alkmaar, L. J. v. d. Laan te Zwaag, C. J. J. Leibrand te den Helder, M. J. Lesger te Amsterdam, J. C. Liefting te Egmond aan den Hoef, G. Lugthart ie Alk maar, J. M. Magielsen te Oudkarspel, C. G. Moerkerk-Rus te Alkmaar, F. B. Mooy te den Helder, J. A. Mooy te Beemster, C. G. Mulder te den Helder, H. J. M. Mütter te Amsterdam, C. R. Nierop te Berkhout, F. A. Nijpels te Alkmaar, A. van Oers te Sloot- dorp, Q. A. Olsthoorn te Beverwijk, R. J. Ot- ten te Zuidermeer, Dirk Overeem te Alk maar, G. N. Paans te den Helder, J. W. Pa ter te Obdam, A. Ploeger te Schagen, W. Postema te Alkmaar, Jan Prins te Bergen, A. F. Putker te Oudkarspel, W. E. Pijning te Alkmaar, A. G. de Ree te Wervershoof, J. I. Res te Castricum, Jan Riemstra te Mid denmeer, KI. v. 't Riet te Wieringerwerf, J., W. Rietveld te den Helder, N. F. de Roodc te Heemskerk, F. Schaafstra te Middenmeer, J. Scholten te Spanbroek, Jan Schoon te Middenmeer, C. Schouten te Schagen, L. J. Schuit te Egmond aan den Hoef, Klaas Slag ter te Hoorn, J. J. Smit te Heerhugowaard, Theo Smit te 't Zand (N.H.), W. J. Smit te den Helder, A. H. Smit te den Helder, S. C. Sneek te Zwaag, A. C. Snel te Limmen, C. A. Spil te Obdam, Jac. Spil te Ursem, W. H. C. Steffens te den Helder, Jb. Stekelbos te Heerhugowaard, Jac. Sterk te Alkmaar, G. P. van Straten te Lutjebroek, L. J. Swan te Hoogwoud, J. Sijm te Venhuizen, Corn. Tromp te Alkmaar, Th. Twint te Alkmaar, R. Venema te Heerhugowaard, C. J. Vlaar te Alkmaar, H. F. Vleugel te Alkmaar, J. N. Voormeer te Heemskerk, T. J. de Vries te Alkmaar, Jac. Vijzelaar Jr. te Neck-Purmer- end, Herm. de Wit te Beverwijk en P. Visser te Bergen. Bij de gister gepubliceerde uitslagen is abusievelijk gemeld dat dit uitsluitend den r.k. middenstand betrof. Als geslaagd werd o.a. vermeld de heer F. Govers. Dit moet zijn de heer R. Govers. AANBESTEDING. Ged. Staten van Noordholland hebben heden aanbesteed het aanleggen van de aarden baan van het gedeelte van den pro vincialen weg WestgraftdijkKnollendam Westzaan tusschen den provincialen weg HaarlemWestzaanPurmerend en den spoorbaan ZaandamUitgeest. Laagste inschrijfster: N.V. Amsterdam- sche Ballast Mij. te Amsterdam voor 166.500. EEN EXCURSIE. Van den voorzitter der vereeniging tot bevordering van het vakonderwijs in West friesland vernemen we het volgende: De excursie van genoemde vereeniging, gehouden op 21 Juni, kan in alle opzichten als geslaagd worden beschouwd. 184 personen uit het gebied, waarover de vereeniging zich uitstrekt, namen aan de excursie deel. 's Morgens reeds om 5 uur en 5.30 ver trokken de eerste bussen uit de verst afge legen dorpen om de diverse deelnemers te 7 uur aan de plaats van samenkomst, de overdekte bad- en zweminrichting te Alk maar, te vereenigen. Om half acht werd met 7 bussen over Amsterdam en Schiphol naar Delft gere den. Door den leider van de excursie, de heer D. Saai, te Alkmaar, werd voorgesteld, te Heemstede een half uur te pauzeeren, welk voorstel bij de deelnemers in goede aarde viel zoodat de tocht een half uur on derbroken werd. Om ongeveer elf uur werd Delft bereikt, waar de Nieuwe Kerk werd bezichtigd en de reeds voltooide en nog in gang zijnde restauratie, waarvan de kosten thans reeds meer dan een millioen hebben bedragen, aller bewondering verwierf. Ook werd het Mausoleum der Oranjes bewonderd. Hierna werd naar Rotterdam verder ge reden, waar om ongeveer een uur de tocht door de havens aanving. Ook de Nieuw Amsterdam bleek aan de Wilhelminakade ligplaats te hebben. Na gebruik van de warme lunch in res taurant „den Ouden", hetwelk een verras sing bleek, daar algemeen op een koude ge rekend was, werd om ruim 4.15 afgereden, om over Gouda en Bodegraven Woerden te bereiken, waar de dakpannenfabriek werd bezichtigd. Van alle bewerkingen werd onder des kundige leiding kennis genomen. Ondanks de vergevorderde mechanisatie bleken nog altijd enkele bewerkingen geheel met de hand te geschieden, als b.v. vorming der geveldakpannen en der leipannen. De excursisten kregen een indruk, hoe van de verschillende aardsoorten, exclusief door elkander gemengd, tenslotte het afge werkte product groeide. Om ongeveer half zeven werd vertrokken over Utrecht, met een half uur pauze aan den Ouden Rijn tusschen Harmeien en Breukelen. Amsterdam werd ongeveer half negen be reikt, wat tevens het begin was van de ontbinding der excursie. Een woord'van dank aan den leider, der excursie voor den keurigen opzet die zoo in alle opzichten geslaagd is, is hier zeer ze ker op zijn plaats. RENAULT ZUINIGHEIDSWEDSTRIJD. Vanaf Maandag 27 Juni t/m Vrijdag 1 Juli wordt er een tentoonstelling gehouden van Renault-automobielen in den Stedelij ken Muziektuin te Alkmaar. Die zelfde dagen organiseert men een zui nigheids wedstrijd om prijzen ter waarde van 100. Aan dezen wedstrijd kan door iederen automobilist(e) boven de 21 jaar in het be zit zjjnde van een geldig rijbewijs worden deelgenomen. De wedstrijd is als volgt: De deelnemers krijgen de beschikking over een 4 persoons Renault type „Juva- quatre". Deze wagen krijgt in een speciaal tankje 1 liter benzine. Nu moet de deel nemer met deze hoeveelheid benzine een zoo groot mogelijk aantal kilometers pro- beeren te rijden langs een route, welke door ons van te voren is uitgezet. Deze route gaat zoowel door de stad als er buiten zoodat de hoeveelheid benzine onder alle omstandig heden wordt verbruikt. Diegene die het grootste aantal K.M.'s rijdt ontvangt den eersten prijs, de daarop volgende den tweeden prijs enz. De start is bij den Muziektuin waar op een bord bekend zal worden gemaakt de stand van den «vedstryd zooals die op dat oogenblik is. De uitslag zal den dag na de laatste ten toonstelling- en wedstrijddag bekend wor den gemaakt in de Alkmaarsche Courant en het Noord-Hollandsch Dagblad. De deelname is geheel gratis en men heeft kans op een der fraaie prijzen. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de garage v. d. Kommer Zonen: Breedstraat 32 te Alkmaar, tel. 2232 en Rijksstraatweg te Heiloo, tel. 4183. De rechtbank heeft heden uitspraak ge daan in de volgende zaken: J. A. S. en D. Sbeiden koopman te Alkmaar en in voorarrest voor gepleegde diefstallen met braak, in Bergen. De eisch was voor J. A. S. 2 jaar gevan genisstraf door te brengen in een bijzon dere strafgevangenis voor de jeugd. Vonnis conform. D. S. werd veroordeeld tot voorwaarde lijke gevangenisstraf met 3 proefjaren conform den eisch. C. K.. bakker te Nieuwe-Niedorp, zeden delict. Vonnis 3 mnd. gev.straf. G. L., landbouwer te Spanbroek, ern stige mishandeling van den gemeente veldwachter A. Vader te Zwaag. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Vonnis 6 maan den. Verdachte, die bij de behandeling der zaak niet tegenwoordig was, was thans aanwezig. J. A. v. V., te Helder, hooger beroep, vonnis Kantongerecht te Den Helder, overtreding motor- en rijwielwet, waar hij veroordeeld werd tot 6 boete subs. 3 dagen hechtenis. De eisch was niet-ontvankelijk verkla ring wegens een formeele fout in de dag vaarding. Vonnis conform. Wit-Gele Kruis. De afdeeling van het Wit-Gele Kruis en meer speciaal de onder-afdeeling Huis- en Kraamverzorging, zit in financieele zorgen. De oprichtingskosten van de afd. vroegen een belangrijk bedrag en de onder-afdeeling, met een gemiddelde van 100 geboorten per jaar, waarvan minstens 80 pCt. onvermogen- den of minvermogenden, vraagt groote of fers. Daarom is in de bestuurs- en commis sie-vergadering besloten om op de groote trom te slaan. Aan B. en W. zal men een verloting aanvragen. Overwogen is een grootsch opgezette reclame-campagne. Be sloten is om al het mogelijke te doen om te komen tot uitbreiding van het ledental en vooral dat der donateurs. Aansluiting rioleering. Nu de opening van het zuiverings-station een kwestie is van enkele weken, is er gele genheid om aan te sluiten. Hiervan wordt door velen gebruik gemaakt. B. en W. ver plichten de eerste jaren niet er is een vrij lange termijn gesteld doch men zal ook bij niet-aansluiting 6 pCt. van den aanslag huurwaarde van zijn huis moeten betalen. Autotochtje. De afdeeling Ursem e.o, van de Holland» sche Maatschappij van Landbouw maakte Dinsdag haar jaarlij ksch autotochtje. Met een bus van de Naco ging de tocht eerst naar de Hembrug, waar een bezoek gebracht werd aan de Fordfabriek, waar het gezelschap door een der heeren van het personeel werd rondgeleid, die op zeer prettige wijze alles wat er in de fabriek gedaan werd, vertelde Gedemonstreerd werd hoe ver men gevor derd was mat de techniek in dit groote we- reldbedryf. Daarna werd het gezelschap door een hofmeester op het mailschip de Chr. Huygens van de Maatschappij Neder land rondgeleid. Dit was ook de moeite waard en wanneer men in de eetzalen of rooksalons vertoefde, kreeg men niet den in druk, dat men zich op een schip bevond. Na afloop werd een tocht gemaakt naar het mooie Valkenveen, een ontspanning die er zijn mocht en waar van alles volop te genie ten viel. In Amsterdam werd de inwendige mensch versterkt en 's avonds een bezoek gebracht aan een der mooiste bioscopen, waarna men zeer voldaan naar huis vertrok. De voorzitter heeft de leden van de afdee ling met hun resp. echtgenooten wederom 'n genotvollen dag bezorgd en hen tevens in de gelegenheid gesteld hun kennis op veler lei gebied te verrijken. Allen waren zeer voldaan. Eervol ontslag verleend. By beschikking van den minister van economische zaken is, met ingang van 1 Juli 1938, aan ir. R. Smedema, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tijdelijk leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool te Scha gen. Postduif komen aanvliegen. Bij den heer Jb. v. d. Molen is Woens dag 22 Juni, 's middags om ongeveer 1 uur, een postduif aankomen vliegen gemerkt A 28838 3/38. Het jaarlijksche schoolreisje. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft Woensdag wederom het jaarlijksche schoolreisje plaats gehad met de kinderen van de 2e- tot en met de 6e klasse. Met 23 luxe auto's en de onmisbare proviand-auto vertrokken we 's morgens ruim 9 uur, na gewuifd door een talrijke menigte ouders en belangstellenden. Via Zijpe, Hargen, Groet en Schoorl bereikten we om ongeveer elf uur Bergen waar in Duinvermaak weer volop werd genoten in de speeltuin en Zandgat. Ook werd daar de inwendige mensch versterkt. Vandaar ging het naar Bergen aan Zee. Schoenen en kousen uit was het werk van een oogenblik. Ongeveer een uur hebben de kinderen en ook de ge leiders zich bezig gehouden met pootje ba den. Een broodje met een glas ranja liet zich heerlijk smaken. Om 4 uur werd weer in gestapt om via Egmond aan den Hoef en Heiloo naar Alkmaar te gaan waar nog een poos werd vertoefd in den muizektuin bij de vogelvolère, de apenkooi, enz. Aan alles komt een einde en zoo vertrok ken we om half zeven weer om de laatste etappe af te leggen. Buitengewoon voldaan keerden we weer in Wieringerwaard terug, opgewacht door vele moeders, die blij waren hun kroost weer goed en wel terug te zien. Een woord van hartelijken dank aan de eigenaars van de auto's is zeer zeker op zijn plaats en een tot ziens voor 't volgende jaar. Een mooi succes. Op het Maandag en Dinsdag te Amster dam gehouden examen voor de leerlingen van den spoedcursus ter verkrijging jdh het Middenstandsdiploma, zijn van deW? candidaten er 36 geslaagd. Voor den leider van deze cursus den heer Jo Klant uit Warmenhuizen een mooi succes. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het Middenstandsdiploma Handelsken nis, slaagden van de 14 cursisten van de L. M. V. V. V.-cursus slechts 6 personen, t.w. de lieer H. de Ryke, G. Hóp, M. Maars en G. Kleimeer te Noordscharwoude, W. Luyting te Zuidscharwoude en C. Lange- dijk Az. te Oudkarspel. Oranjefeesten. Maandagavond werd, onder voorzitter schap van burgemeester Meindersma, in de raadzaal dezer gemeente een vergade ring gehouden van het Oranje-comité en het dag. bestuur van de vereeniging „Floralia". Besloten weid op 6 Sept. a.s. den dag van het 40-jarig jubileum van H. H. de koningin, een algemeen kinder en volksfeest te organiseeren door het Oranje-comité en vanwege het samenval len met de floralia-tentoonstelling ook de medewerking dezer vereeniging te verzoe ken. Aan de ingezetenen zal een lijst ter teekening worden aangeboden om de be noodigde gelden hiervoor te verkrijgen. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2