Agenda I VO BOL -Có vewtukkefljk! KRUSCHEN SALTS Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. het koninklijk bezoek naar Parijs uitgesteld. Tot 19 Juli a.s. OUDORP EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. RIJDT MET TE DICHT OP ELKAAR. Toen gistermiddag de bestuurder van een personenauto bü het uitrijden van de Nas- saulaan naar den Kennemersingel bemerkte, dat op dezen singel, zijnde een voorrangs- weg, van links een tweewielig motorrijwiel naderde, stopte hij om het andere verkeer den voorrang te verleenen. Een achter de auto rijdende driewieler was niet zoo snel bedacht op het stoppen van de personen auto en botste tegen de achterzijde hiervan aan. De auto liep een vrij ernstige schade op. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. EEN CIRCUS IN ALKMAAR. Op Vrydag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli komt op het oude Ziekenhuisterrein 't circus van de vier gebroeders Bouglione, bijgenaamd de Fransche Barnum, welk circus Zaterdagmiddag een kinder- en fa milievoorstelling zal geven. De gebroeders Bouglione zijn exploitan ten van vier groote circussen in Europa, waaronder een reizend circus. Zij reizen met een karavaan van 200 transportwagens. De menagerie van dit circus is geheel vernieuwd met de mooiste exemplaren uit de Aziatische- en Afrikaan- sche wildernissen waar speciale jachten werden georganiseerd om den buit te be machtigen. De paarden zijn uitsluitend ras paarden. Het glansnummer is „De Parel van Ben galen", een sprookjeachtig schouwspel, dat na de 300ste uitvoering te Parijs in het Cirque d' Hiver en te Brussel in het Cirque Royal nog steeds het sucesnummer is. Het is een spel in 5 tafereelen, samenge steld volgens een geheel nieuwe methode waarbij operette, tooneel, variété, bioscoop en circus vereenigd worden en waarin het mysterieuse Indië met zijn fakiers en wilde dieren geopenbaard wordt. Hier leveren Hindoes en Bengaalsche Lanciers een na tuurlijk lijkende veldslag. In het 4e tafereel komt een buitengewone dressuur-attractie voor, namelijk: „Het ge wonde paard". De Indische vorst zoo vermeldt het programma laat zijn slaven in het heili- ge-meer werpen waarin levende slangen zijn. Een 150-tal tooneelspelers eD zangers zijn hiervoor geëngageerd en er zijn roof dieren by met 70 paarden en schitterende décors. Des middags kunnen de menagerieën be zichtigd worden. Het circus heeft 8000 zitplaatsen en om dat een circus in Alkmaar en omgeving al tijd een groote attractie is, gelooven wij te kunnen voorspellen, dat niet één daarvan tijdens de voorstellingen onbezet zal blij- veij GESIGNALEERD! Door de politie zijn gistermorgen twee personen, die in het algemeen politieblad stonden gesignaleerd tot het ondergaan van hechtenisstraf, in deze gemeente aangehou den en later overgebracht naar het Huis van Bewaring alhier. bracht en in Februari waren de namen van de Amerikaansche deelnemers aan het com plot bekend. Turrou liet toen weten dat de Amerikaansche G-men spoedig zouden in grijpen en toen eerst heeft overste Hinckey Cooke van het departement van oorlog last gegeven om mevrouw Jordan te Dundee te arresteeren. (Wij moeten dit verhaal voor rekening van het Engelsche blad laten. Het is moge lijk, dat de zaak zich aldus heeft toegedra gen, maar dan is niet zeer duidelijk waarom de Duitschers als zij de Amerikaansche tee- keningen reeds aan boord van een Duitsch schip hadden, eerst nog mevrouw Jordan moesten opzoeken om ze verder naar Ham burg te transporteeren. Misschien wordt dit punt bij het proces zelf opgehelderd. Red.) In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de president der Fransche republiek, wegens het overlij den van de moeder van de koningin, ge vraagd heeft, of het den koning en de koningin aangenamer zou kunnen zijn, hun bezoek aan Parijs uit te stellen tot de dagen van 19 tot 22 Juli. Het Engel sche koninklijke paar waardeert de overweging, welke aan het voorstel van Lebrun ten grondslag ligt, ten zeerste en heeft dit gaarne aanvaard. De onthulling van het monument van de in Frankrijk gesneuvelde Australiërs zal thans op 22 Juli plaats vinden. Het gebaar van den Franschen president, om voor te stellen het bezoek van het Brit- sche koningspaar aan Parijs uit te stellen, heeft in Londen een zeer gunstigen indruk gemaakt. De „Times" schrijft, dat het Britsche volk niet spoedig dit nieuw bewijs van gevoel en tact van het Fransche volk zal vergeten, en de „Daily Telegraph" schrijft, dat, nu het Fransche volk getoond heeft zich zoowel in smart als in vreugde met Engeland te willen vereenigen, het bezoek nog een diepere be- teekenis zal krijgen. DE KAASMARKT. Er was vanmorgen een hoeveelheid van 126.000 K.G. aangevoerd, een bevredigende aanvoer als men bedenkt, dat dit 6000 K.G. meer was dan op dezen datum in 1637. De prijs was 21 voor de kleine fabrieks- kaas, 20 voor de kleine boerenkaas en 24.50 voor de boeren-commissie-kaas met een goeden handel. Het aantal fabrikanten, dat de kaas ge olied ter markt had gebracht, was met één vermeerderd. De fabriek te Wervershoof, de fabriek De Goede Verwachting uit Schoorl en de heer Frans van Heiloo verdienen daarvoor heden een extra-woord van hulde. Er waren veel vreemdelingen en het is goed te bemerken, dat de vacantietijd lang zamerhand aanbreekt. Het doorbrekende zonnetje gaf een extra- fleurig marktbeeld en het vroolijke schouw spel maakte dat ook onze gasten in een vroo lijke stemming verkeerden. Men liet zich fo tografeeren op kaasberries en een jonge dame maakte in een kaaswagen zelfs een extra rijtoertje over de kaasmarkt. Men zat gemoedelijk op het dek van de schepen waarin de kaasjes in onafzienbare rij als kanonkogels in de ruimen verdwijnen en er was veel animo voor een torenbeklimming. Dank zij het hier aangebrachte éénrichtings verkeer kan de stroom der kijklustigen ge regeld vobrtgeleid worden en behoeft de eene groep niet meer te wachten tot de an dere is uitgekeken. Venters met zakdoekjes, kaasjes, hoedjes, kaasdragertjes en ansichten maakten goede zaken en de postzegelautomaten aan het Waaggebouw mogen voor den Vrijdagmor gen wel extra gevuld worden. Er was weer gelegenheid tegen het mid daguur enkele excursies met gids van de V.V.V. naar plaatsen in onze omgeving te maken en tot onze groote voldoening zagen wij, dat het zuivelbureau weer in de groote opslagruimte van het Waaggebouw resideert. Deze ruimte is weer geheel voor de propa ganda van ons zuivelproduct in orde ge maakt. Vanaf de beeltenis van een kaasfa- briek loopen de staaldraden naar de diverse wanden en aan deze staaldraden hangt de naam van een land waarheen onze kaas ge ëxporteerd wordt. Langs de wanden waar de draden volgens een richtingaanwijzer uitkomen ziet men dan de kaarten der diverse landen met een op gave hoeveel men daar van onze kostelijke Edammers heeft ontvangen. Boven de dames in Oud-Hollandsche cos- tuums, die handen te kort komen om de kaas in hompjes te snijden en in servetjes te pak ken 0.03% per stukje en 0.10 voor 3 stukjes hangen groote borden waarop de Hollandsche kaasmerken worden aangege ven en waarop een duidelijke voorstelling wordt gegeven van wat Holland als land van melk, boter en kaas voor andere landen be- teekent. Hier wordt doeltreffende propaganda ge maakt en bewezen, dat de Alkmaarsche kaasmarkt niet alleen als een der mooiste bezienswaardigheden uit den lande behoor den dient te blijven, maar ook als een mach tig en onovertroffen propagandamiddel voor onzen zuivel. Men wil niet alleen kaas zien maar ook kaas proeven en de dames die de kaashomp jes snijden en verkoopen kwamen tijd te kort om alle liefhebbers te kunnen bedie nen. Over de wederopenstelling van dit „proef lokaal" ontvangen wij van het zuivelbureau nog de volgende mededeeling: Het Zuivelbureau te 's-Gravenhage schrijft ons: Dit jaar, het 245e na de in gebruikneming van de weegschalen, door Groengraft voor de vier veemen van het Alkmaarsche Kaas- dragersgilde gemaakt, zullen de kogelronde Edammers nog ééns zoo glunder aan den feestelijken omgang op het oude waagplein deelnemen om tenslotte holder-de-bolder in de ruimen der wachtende schuiten te ver dwijnen. En niet alleen door de veerkracht van hun malschen smedigen inhoud krijgt de rappe handeling van nooit falende worpen de sierlijkheid van een gracieus balspel den opmerkzamen bezoeker zal het zijn, als wilden die goudgele bollen getuigen van hun bewustheid hunner wèlbegrepen waarde. Het is alsof ze met trots vervuld zijn, om dat zij door een vertegenwoordiger van 's lands regeering zijn genoemd als factor van beteekenis bij het hooghouden van Neerlands naam in den vreemde. Want heeft niet de minister van economische zaken nog kort geleden bij de opening van het nieuwe ge bouw van de Algemeene Nederlandsche Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer, spre kende over de vraag of niet meer een brug moet worden geslagen tusschen de toeristi sche en de economische propaganda, Alk maar als voorbeeld genoemd? „De vreemde ling", zoo sprak de minister, „die de Alk maarsche kaasmarkt bezoekt, neemt behal ve zijn indruk van de schilderachtige en ka rakteristieke omgeving van het drukke marktplein, ook een indruk mee van dit pro duct van onze zuivelindustrie". Dat die indruk een prima indruk moet zijn, wordt in Alkmaar terdege beseft. Reeds enkele jaren worden de duizenden bezoe kers van het Waaggebouw in de gelegen heid gesteld bijzonderheden te vernemen over het beroemde product, dat in alle we< relddeelen wordt gewaardeerd. Deze voor lichting, welke zich in toenemende belang stelling mag verheugen (zoo steeg in een jaar het aantal genuttigde stukjes Edammer van 30.000 tot 45.000) breidt zich systema tisch uit. De aankleeding van het interieur met gebruikmaking van toepasselijke voor stellingen (waaronder een vergroote afbeel ding van het meest voorkomende rijkskaas- merk) werd verbeterd, terwijl naast kaas in hompjes ook warme kaascroquetten beschik baar zijn gesteld. Dit jaar zal in deze richting worden voort gegaan; iederen Vrijdag, te beginnen met 24 Juni, kunnen de bezoeksters, voor wie de be- Van 22 tot 29 Juni, eiken avond om 8 uur samenkomst in de tent op het Doelenveld, vanwege den Ned. Chr. Gemeenschapsbond; verschillende sprekers, solozang mevrouw LabbertéKits. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer We reldstad (sens.); hoofdrollen Luise Rainer en Spencer Tracy. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, Een bijzon dere vrouw (rom.); hoofdrol Pola Negri. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Land der liefde (amus.); hoofdroUen GustiHuber, Oscar Sima en Albert Matterstock. Toegang eiken leeftijd. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 26 Jnni. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert koren Nico Snel. reiding van deze croquetten mogelijkerwijs nog onbekend is, zich van den goeden smaak overtuigen. Zoo kan hiervan een goede invloed uit gaan op de van alle kanten samengestroom de vreemdelingen. Daarbij denke men niet uitsluitend aan de buitenlanders; met name vele landgenooten, die op dit terrein meer „vreemdeling" zijn dan niet-Nederlanders, kunnen met een bezoek aan Alkmaars waag gebouw hun voordeel doen. De woorden, door onzen minister in dit verband gespro ken, werden dus hedenmorgen te Alkmaar in praktijk gebracht. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men schrijft ons: Wie, die zijn vacantie in topstemming mocht doorbrengen, voelde soms niet den wensch opkomen ook anderen eens te kun nen laten meegenieten? Welnu, dat is mogelijk! Het Comité Autotocht voor Ouden van dagen biedt U de gelegenheid een groot aan tal dezer lieden te laten genieten van een prettigen vacantiedag. Bezit gij een auto? Stelt haar dan beschikbaar voor dezen tocht. Kunt gij haar niet missen dien dag? Zendt dan een bedrag om er een te huren. Valt U dat te zwaar, geeft dan een bij- drag e in de kosten van de huur van een der autobussen, die ook dezen keer wel noodig zullen zijn. En gij gunt onzen ouden van dagen toch wel een versnapering op dezen tocht? Komt, laat U dan niet onbetuigd en neemt een deel daarvan voor uwe rekening. Of zoo gij een bedryf voert of winkel, gaat zelfs eens na, of er niet iets te missen valt. En de bakkers maken zeker nog wat extra cadetjes. Of verkoopt gij boter en kaas, ham en worst? Ook deze versnaperingen komen goed van pas. De vaders van het gezelschap rooken nog graag een geurige sigaar en de moeders zijn verzot op eau de cologne. Komt, laat allen uw hart eens spreken en weet, dat het genot, dat gij de oudjes met uw gave of bijdrage bereidt en de voldoe ning, die dit u schenkt, zeker het offer nog verre in waarde overtreffen. Uw giften en bijdragen worden gaarne in gewacht bij het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen, LangestTaat 87 of giro rekening no. 171250 ten name van den secre taris van den Armenraad. HET GROOTE SCHOOLFEEST. Wij ontvingen een programma van de schoolfeesten van „Volksonderwijs". De boottocht is, zooals we reeds meldden, op Dinsdag 28 Juni en de boot vertrekt om 12 uur precies van de Voormeer en komt om 9.15 uur weer aan de Bierkade terug. De kinderen moeten om 11.30 uur op het oude ziekenhuisterrein naast het Gymna sium aanwezig zijn, waarna gezamenlijk naar de Voormeer wordt gewandeld. In den Stedelijken Muziektuin wordt op Woensdag 6 Juli om 4 uur het feest voor de kinderen der 3 laagste klassen gehouden, dat om 7.30 uur is afgeloopen. De kinderen worden om kwart voor vier opgesteld op het Doelenveld voor de wande ling naar den tuin en kunnen om 7.30 uur in de Wilhelminalaan worden afgehaald. ZWERVENDE FOXTERRIER. Bij d*e politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een vannacht in de Lombard- steeg zwervende aangetroffen ruwharige foxterrier, wit met bruine vlekken, reu, ongeveer 35 c.m. hoog. EINDEXAMEN IN HANDENARBEID, GROEP II. Geëxamineerd zes vrouwelijke candida- ten, afgewezen: drie. Geslaagd de dames: A. Hazes en E. Schut te Alkmaar en J. Vennik te Heiloo. MIDDENSTANDSDIPLOMA ALGEMEENE HANDELSKENNIS. Voor het Middenstandsdiploma alge meene handelskennis zijn gisteren 99 can- didaten geslaagd en acht afgewezen. Tot de geslaagden behooren o.m.: A H. Beemster te Heiloo; C. J. Berkhout te Alkmaar; Jan Dekker te Heiloo; N. Kaandorp te Heiloo; J. G. Karsten te Alkmaar; M. Kooy te Heerhugowaard; A. Nauta te Alkmaar; L. Prins te Alkmaar; Arie Ris te Alkmaar; k! Ruiten te Heerhugowaard; Joh. Spil te Ur- sem; S. P. Stoop te 't Veld (Oude Niedorp); G. M. Vermeulen te Alkmaar; Pieter Vis ser te Alkmaar; N. A. M. IJpma te Alk maar; W. Zimmer te Alkmaar; J. J. Bij waard te 't Veld (Oude Niedorp); W. Bak ker te Venhuizen; N. P. Beemster te Ven- TANDPASTA huizen; W. P. J. Beemster te Alkmaar; J. M. Bijl te Heerhugowaard; P. Bijvoet Wzn. te Obdam: C. Boots te Oudorp; M. J. Brakenhof te Uitgeest; Corn. Broers te Heiloo; C. A. Broks te Alkmaar; Pieter Cloeck te Alkmaar; E. Doets te Beemster; H. Gijzen te Alkmaar; N. J. Glori te Lim- men; Jan Groot te Spierdijk; Th. Groot te Heerhugowaard; L. J. Groothuizen te Alk maar; P. Haijtema te Alkmaar; A. S. Hen- selmans te Limmen; P. van Heugten te Alkmaar; Leo Prinz te Alkmaar; J. P. Ro- mar te Alkmaar en W. J. Slaman te Pur- merend. VERKOOP VAN ZOMERPOSTZEGELS. Het gaat met den verkoop der zomerpost- zegels te Alkmaar naar wensch. Het bedrag van de opbrengst der vorige actie is reeds overschreden. Maar toch zijn er nog velen, die de ge legenheid om zomerzegels aan te schaffen, niet hebben aangegrepen. Zij hebben daardoor iets gemist Ten eerste wel het bezit van een serie zeer merkwaardige postzegels, die allerwege wordt geroemd. Vervolgens den dank hun ner vrienden en verwanten in binnen- en buitenland, die zij met een met deze zegels gefrankeerden brief of kaart zeker een groot genoegen hadden gedaan. Tenslotte missen zij de voldoening te hebben medegewerkt om een goed werk te doen slagen. De kans om deze tot nu toe verzuimde voordeelen te genieten is er. Het Comité staat nog steeds gereed om postzegels te leveren in ieder kwantum. Maar laat men niet langer wachten. Straks is de verkoop onherroepelijk gesloten en dan zoudt Ge Uw mooie serie post zegels missen; maar ook den dank Uwer vrienden. En, wat het ergste is, deze ge legenheid om wel te doen, zoudt ge dan on benut hebben laten voorbijgaan. Iederen Maandag en Vrijdag v.m. van 10— 12 uur zijn de zegels verkrijgbaar aan de stand in het postkantoor; overigens aan de loketten en bij de ledên van het comité G. Figee, secretaris van den Armenraad; mej. Kaan, dir. Openbare Leeszaal; G. W. Kloos, van Houtenkade; mevr. D. Kuiper, Stations weg 34 en mevr. D. Palearivan Nieuw- kuijk, Paul Krugerstraat. „ZONNESTRAAL!" Morgen collecte te dezer stede. Morgen is er weer collecte Voor het „ZonnestraaT'-tehuis, Niemand blijve hier afzijdig, Niemand geve een: „niet thuis"! „Zonnestraal" biedt zonnestralen Aan den T. B. C.-patiënt, Die veel zorg en veel ellende (Oók voor z'n omgeving) kent ..Zonnestraal" kent geen religie En geen politieke kleur, Alle T. B. C.-patiënten Vinden er een open deur... Na verpleging en verzorging Volgt de arbeids-therapie: Een verhooging van den weerstand, Sterking van de energie. „Zonnestraal" heeft open oog voor De bestrijding van het leed, Dat in tal van huisgezinnen Jammerlijk z'n intree deed... „Zonnestraal" kan dan slechts helpen, Als ook U er iets voor doet; Als U voelt, dat de collecte Hier volledig slagen moet. Stadgenooten: helpt U mede? Wordt een speldje opgespeld? Weet U, dat een kleine gave Evengoed als gróóte telt...?! (Nadruk verboden. PHILIA. RESTAURATIE VAN DEN TOREN DER GROOTE KERK TE HOORN. De torenspit van de Groote Kerk te Hoorn verkeerde voor eenige jaren in een zoo deplorabelen toestand, dat zy met het oog op de veiligheid moest worden ver wijderd. Tot dusverre kon er uit finan- cieele overwegingen niet aan worden ge dacht, den toren weder in zijn ouden luis ter te herstellen, hoewel onder velen uit aesthetisch oogpunt aanstoot werd ge nomen aan den bestaanden toestand. Een plan om den toren in meer bescheiden vorm te restaureeren kon in de oogen van den gemeenteraad geen genade vinden. T '.ans is echter bij het gemeentebestuur bericht ontvangen, dat het Werkfonds de uitvoering van het z.g. „Groote plan" zal financieren, zoodat hiermede binnenkort een aanvang zal worden gemaakt. Deze beslissing is des te belangrijker, waar nu ook bij de restauratie van den toren het nieuwe carillon, dat reeds eenigen tijd ge reed is, zal kunnen worden aangebracht, waarmede aan een lang gekoesterde wensch van de Hoornsche bevolking wordt tegemoet gekomen. DIT JAAR GEEN VUURWERK OP LANDBOUWDAG? Men schrijft ons: Reeds een lange reeks van jaren wordt de landbouwtentoonstelling, die op een Woensdag in September in onze stad telken jare weer gehouden wordt, besloten met het traditioneele vuurwerk, dat door duizenden en duizenden met bewondering wordt gade geslagen. Alkmaar en de landbouwtentoonstelling zyn twee zeer samenhangende begrippen, maar land bouwtentoonstelling en vuurwerk zyn het evenzeer. Vroeger waren het de booten van de Alkmaar Packet, die vol enthou siaste genoodigden tegenover het schouw spel ligplaats kozen, tegenwoordig zijn die booten /erdwenen, omdat ze veel zicht voor de duizenden op den wal wegnamen. Hoe het ook zy, met de landbouwtentoonstel ling is het vuurwerk op het afgesneden kanaalvak een traditie geworden, die niet gauw zal verdwijnen. Echterdit verdwijnen dreigt dit jaar, omdat de landbouwbestuurderen geen kans zien de benoodigde gelden bijeen te krijgen om het vuurwerk te doen plaats vinden. Sinds jaar en dag werden tegen den tyd van den landbouwdag de burgery de inteekenlijsten aangeboden en had men een kern van wijkcommissarissen, die elk hun wijk liepen en de bewoners opwekten om op die lijsten te teekenen. Die wijkcommis sarissen kenden hun taak en zij deden het belangeloos uit liefde voor hun wijk, hun landbouw of hoe men het noemen wil. De laatste jaren heeft het bestuur de grootste moeite gehad de benoodigde wijkcommis sarissen bijeen te krijgen, en ook de be dragen die op de lijsten werden geteekend, waren niet zoo belangrijk als vroeger. De oude garde, die met de lijsten op stap ging, laat het liever aan jongeren over, de jongeren voelen er niets voor, kortom, het is voor den penningmeester steeds las tiger geworden de zaak voortgang te laten vinden. Tot dit jaar nu ziet hij er heelemaal geen kans meer toe, tenzij dit stukje veel Alkmaarders tot nadenken stemt en zy spontaan bij den penningmeester melden dat zij zich beschikbaar stellen om als wykcommissaris met de bekende lijsten voor den Alkmaarschen landbouwdag een wijk te loopen. Laten het er velen zijn, die zich bij den heer Preijer, Voordam 8, aanmelden, opdat de avond van 21 September weer een duizendkoppige menigte aan de Handels kade bijeen ziet, om getuige te zijn van een grootsch vuurwerk, ter eere van de Alk maarsche Landbouwtentoonstelling. GEDICHTEN. Men kent ons standpunt, dat wy princi pieel geen gedichten van lezers opnemen. Niet ieder heeft Vondeliaansche eigen schappen en als men van den een een poëtische uiting publiceert is het hek van den dam en kan men anderen moeilijk weigeren. Wanneer men zoo nu en dan een vers van Philia in onze courant zal aantreffen in dit nummer staat er b.v. een moet men niet denken, dat wij onze principes overboord gegooid hebben. Want deze Philia is geen poëtische aange legde abonné maar een werkelijke dichter dat wil zeggen iemand die er zyn be roep van gemaakt. Hij is bereid bevonden bij belangrijke gebeurtenissen en ook by gebeurtenissen van plaatselijk belang zijn dichtader voor ons te laten vloeien en men zal zijn verzen zoo nu en dan in onze courant aantreffen. Rheumatische pijn, spit, jicht, etc. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- organen krachtig aan te sporen. Kruschen Salts zal ook U snel en afdoende helpen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAG DE SPOORLIJiT HOORN—ZAANDAM. Er hebben den laatsten tyd geruchten geloopen dat de spoorlyn HoornZaandam zou worden opgeheven, althans voor het passagiersvervoer. De lyn zou daarvoor niet renadbel genoeg zijn en waarschijn lijk alleen voor goederenvervoer in stand gehouden worden, waarbij het passagiers vervoer dan over Alkmaar zou gaan. Reeds zyn de kleine stationnetjes ver dwenen en Purmerend, het grootste tus- schenstation thans gevaar loopen eveneens te verdwijnen. Men heeft zich daarover in Hoorn zeer ongerust gemaakt en er o.a. op gewezen, dat men nu reeds uit Groningen en Fries land vlugger per trein over land dan met de veerbooten naar Amsterdam kan komen. Vervalt nu de. spoorlyn HoornZaandam en wordt het traject vanaf Enkhuizen naar Amsterdam dus grooter en de reis langer en duurdere dan zou dat zoo meende men in Hoorn wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat het bestaan der veer booten onmogelijk zou worden met al de nadeelen daaraan voor West-Friesland verbonden. Naar verluidt heeft de Prov. Noordh. Crt. thans van bevoegde ambtelijke zijde de zekerheid gekregen, dat aan opheffing van de lijn HoornZaandam nog niet ge dacht wordt Opheffing daarvan en van het station Purmerenc zou tot gevolg hebben dat het betreffende verkeer uit sluitend over Alkmaar geleid .moest worden, hetgeen bezwaren ontmoet. Overi gens zijn er nog andere belangen, die de instandhouding van de Purmerender spoorlyn, althans de eerste jaren, nood zakelijk maken. Mogelijk blijft het echter dat de lijn in een eventueel nieuw bezuinigingsschema der Spoorwegen wordt opgenomen, doch daarvan is de eerste jaren zeker geen sprake. Waaruit dus blijkt, dat men zich in West-Friesland hierover nog niet ongerust behoeft te maken. Autotocht ouden van dagen. Alhier heeft zich een comité gevormd, dat zal trachten de behoeftige ouden van dagen uit deze gemeente een genoegelyke autotocht te bereiden. Verscheidene auto bezitters hebben reeds toegezegd zichzelf met hun auto voor dit doel beschikbaar te stellen. Teneinde de noodzakelijke onkosten te kunnen dekken, zullen in den loop van de volgende week eenige dames den ingezete nen een lyst presenteeren. Moge het comité in staat worden gesteld de oudjes een onvergetelyken dag te be zorgen. „Ik wist niet, dat ik deze lichte spor tieve ontspanning zóó noodig had." (Een H. L. O.-'er *37)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2