SPORT EN WEDSTRIJDEN. ^Binnenland fuchtvaact J-eiultptóH Het programma van den Olympischen Dag. Bij hoofdpijn en knagende kiespijn rider de aanwezigen Demonstratie van tal van takken van sport. ORANJE TEGEN ORANJE! Twee kinderen verdronken GEMENGD NIEUWS. Door den Maasstroom meegesleurd. 2 Voetbal «tt** Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) 1 B. v. d. Feen de Lille, de geslaagden, terwijl mevr. Boom hulde bracht namens deze zwemmers aan het personeel van het bad. De geslaagden zijn: mevr. D. Snijders- Hekkens, mej. M. M. Bos, mevr. Y. de Vries—de Boer, mevr. T. Wulp—Doeksen, mevr. G. Boom—van Seventer, mevr. A. A. Burger—Veldhuis, mevr. A. H. Blom—van Brugge, mevr. L. RoggeveenGangel. mej. A. Houtriet, mej. A. Soecker, mevr. T. van AmstelKooy, mevr. H. PolkRebi, mej. A. Kooi, mej. W. v. d. Wetering, mej. M. Dijker, mevr. M. Endelde Kruyf, mevr. M. Bonse- maStreuper, mevr. M. BiermanDekker, mevr. T. RuiterStroet, mej. T. de Vries, mej. R. Hollaar, A. Plant, A. Fischer, W. H. Oudshorn, J. Goosen, F. Helderman, mej. B. Langenberg, mej. M. Kleymeer en mej. C. v. Steeg (allen te Alkmaar). ïlpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct» toezicht werd benoemd de heer C. Varke- visser te Nijmegen. De heer F. Wal. ate, aftredend lid van de commissie van toezicht, zag zich benoemd tot eerelid. AMBULANCE-AUTO'S NAAR SPANJE. De commissie „Hulp aan Spanje" kwam in het bezit van een schrijven van de Spaan- sche regeering, waarin deze haar dank uit sprak voor de ontvangst van de tweede am bulance-auto, die de commissie begin Mei van dit jaar stuurde. Als blijk van erkente lijkheid zond de Spaansche regeering eenige kisten Spaansch fruit. De commissie „Hulp aan Spanje" zal deze vruchten op de Spanjedag in hét Sportpark te Hilversum op 17 Juli a.s. verkoopen, ten bate van den aankoop van een derde ambulance-wagen. Klokslag half twee Zondagmiddag zullen duizend 600 turnsters het groote groene veld van het Olympisch stadion opmarcheeren en daarmee zullen zij het programma van den zesden Olympi schen Dag openen. Olympische Dag! Iedereen weet, waarvoor deze indertijd in 1933 werd ingesteld: om gelden te verzame len voor uitzending van een flinke Nederlandsche groep sportmenschen naar de Olympische Spelen. Die opzet is nog altijd gelukt en zoo heeft Nederland met geld, dat sport menschen bij elkaar brachten, zich kun nen laten vertegenwoordigen in Berlijn en zal Nederland vertegenwoordigd zijn in Tokio over twee jaar. Alle andere landen krijgen regee- ringssubsidies, in ons land is zulks na tuurlijk niet mogelijk en dus redt de sport zich zelf! Allereerst een turndemonstratie dus. En natuurlijk zal die slagen en zal zij een uit stekenden indruk achterlaten. Zooals mas sa-demonstraties altijd doen. Dan is er de athletiek, altijd op eiken Olympischen dag een prachtig onderdeel van het programma. Laten we alleen maar wijzen op het komende duel tusschen Osen- darp en den Zweed Strandberg. Twee der snelsten, misschien zelfs de twee snelste sprinters van Europa, zullen een hardnek- kigen strijd leveren op de 100 M. Wie zal winnaar zijn? Maar onze dames zullen niet minder zorg dragen voor een boeiend programma. Nog maar enkele dagen geleden verbeterde Fanny Koen het nationale en Europeesche record 100 yards en evenaarde zij het wereldrecord. Zou ze misschien Zondag de 100 M. Er kan veel gebeuren op dezen Olympi schen Dag: records zijn in gevaar! Als derde onderdeel noemen we het wiel rennen: een groep Nederlandsche amateurs zal het opnemen tegen de sterkste buiten landers. Daar is v. d. Vijver, onze wereld kampioen, en daar is Loatti, de rappe Ita liaan. Wie zal morgen de sterkste zijn? Of zullen anderen zich nog sneller toonen? Ooms bijvoorbeeld, onze nationale kam pioen! In elk geval doet hij weinig onder voor beide eerstgenoemden. En dan, wat een attractie voor ons, Noord hollanders! Voor het eerst zullen twee Noordhollanders de tunnel der deelnemers mogen passeer en: Jan Derksen en Jan Pronk! Onze sprinters zullen een zwaren strijd te strijden krijgen, maar ze hebben goed getraind. Dagelijks rijden ze op de Stadionbaan en Guus Schilling van de N.W.U. heeft al heel wat veranderd aan hun stijl, aan hun zit. Derksen en Pronk moeten de eer van ons gewest ophouden. Ze kunnen er van over tuigd zijn, dat eenige duizenden Noordhol landers met interne belangstelling hun ver richtingen zullen volgen. Succes, gij jongens uit Alkmaar! Tenslotte het spectaculaire paardenum- mer. Dat is het slot van dezen dag en ieder, die ééns een Olympischen Dag heeft meege maakt, weet hoe boeiend en schoon dit num mer hippische sport is. Onze beste ruiters en hun prachtige paarden hebben ons reeds vele malen een ongekend genot verschaft; de hippische sport boeit het oog, omdat er een zeldzame bekoring van uit gaat: ruiter en paard zyn één, voelen zich één. Dan gaat niemand weg van het stadion, voordat de hippische sport gedemonstreerd is. Omdat deze sport nooit verveelt, ook den ondeskundigen niet! Oranje-Oranje. Maar met dit al hebben wij nog niet het volledig programma behandeld! Daar is nog het voetbalnummer, dat dezen keer wel bijzonder attractief is: Nederland en Ned. Indië zullen elkaar voor het eerst in de geschiedenis op het voetbalveld ontmoeten! Winnen? Och, wat doet het er toe, welk team wint! Het voornaamste is, dat hier twee ploegen van Groot-Neder land elkaar op het sportveld bestrijden in een eerlijken, fairen kamp. Onze echte Nederlandsche ploeg komt met een nieuwe voorhoede in het veld. Vente is vervangen door Dumortier, Smit (die ge wond is) is vervangen door v. Spaandonck, terwijl tenslotte Wels plaats heeft moeten maken van Drager van D. W. S. De jonge Nederlandsche linkervleugel v. d. Veen-de Harder moest geheel vervangen worden, aangezien beide spelers blessures hebben opgeloopen. Deze vleugel wordt nu gevormd door de Vroet en Linssen, beiden van Feijenoord. Over de rest spreken we niet. Middenlinie en achterhoede zijn aïs vanouds, zoodat elk weet, wat voor kracht er schuilt in deze linies. En onze landgenooten uit de Oost? Zij hebben tegen Hongarije verloren met 60, maar wat zegt dat? Hongarije zou ook te sterk geweest zijn voor het Nederlandsche elftal. Die 60 beteekent dus niet, dat Ne derland veel te sterk is voor Ned. Indië! Eerder mag men een aantrekkelijken strijd verwachten tusschen twee ploegen, waarvan de „thuisclub" waarschijnlijk iets sterker is en in elk geval over meer routine beschikt. Maar in dit speciale geval zou het best eens kunnen gebeuren, dat het publiek de gasten uit het Verre Oosten aanmoedigt! Hoe het ook zij, het voetbalnummer is al weer even merkwaardig als dat het vorig jaar het geval was, toen West-Europa Midden-Europa, nu NederlandNed. Indië, oftewel: Oranje-Oranje! Met dit verschil, dat v. Heel c.s. zich in het wit zullen steken en de koperen ploert-spelers het oranje zullen dragen. De elftallen zien er als volgt uit: Nederland. v. Male Weber Caldenhove Paauwe Anderiesen v. Heel Drager Dumortier Linssen v. Spaandonck de Vroet Hong Djien Zomers Tahita Soedarmadje Pattiwael Nawir Meeng Anwar Hukoi Samuels Mo Heng N e d. I n d i Hans Boekman zal de fluit hanteeren. Zie hier in groote trekken het program ma van den Olympischen Dag. Ons dunkt, er is genoeg, om duizenden menschen te trekken. En als het weer goed is tot nu toe heeft elke Olympische Dag plaats kun nen hebben onder ideale weersomstandig heden! dan zal de bezetting van het Amsterdamsche stadion een prachtigen sportdag beleven! Cricket ENGELAND—AUSTRALIË. 409 voor 5 na den eersten dag. Op den eersten dag van den tweeden cricket- toets wedstrijd tusschen Engeland en Australië scoorde Engeland 409 runs voor 5 wickets, waaronder een brilliante 210 n.o., van Hammond. Paynter scoorde 99 runs en Ames 50 n.o. De Koning was ook op Lords aanwezig en volgde den wedstrijd gedurende twee uren. Tennis. HET WIMBLEDON-TORNOOI. Nederlandsche successen. Het is gisteren, bij de voortzetting van de tenniskampioenschappen van Wimbledon, een succesvolle dag voor Nederland ge weest. Niet alleen wonnen onze beide landgenooten Hughan en van Swol hun partijen in het gemengd dubbelspel met hun buitenlandsche partners, respectievelijk de jeugdige Chineesche speelster Hoahing en de Engelsche mejuffrouw Paterson maar ook in het heerendubbelspel wonnen zij van de Britsch-Indische Davisbeker- dubbel Ghaus Mohammed en Sawhney. On der uiterst gunstige weersomstandigheden werd deze ontmoeting op baan 10 begonnen. De Nederlanders wisten de eerste twee sets te winnen, beide met 6—3, doch de Britsch- Indische spelers bleken nog één en ander in hun mars te hebben, en ondanks verwoede pogingen van Hughan en van Swol om het tot een beslissing te brengen, slaagden hun tegenstanders erin de twee volgende sets te winnen, respectievelijk met 6—4, 6—3. De vijfde en laatste set moest dus de be slissing brengen, en deed dit ook. ten gun ste van het Nederlandsche dubbel, hetwelk zich door deze zege in de derde ronde ge plaatst ziet tegenover de Engelschen Hovell en Sherwood, die na enormen strijd in de eerste twee sets de EngelschJapansche combinatie GandardowerAbe overwon nen. De cijfers van deze partij waren: 10—8, 21—19, 6—0. Op baan 8 moest van Swol voorts met zijn Engelsche partner, mejuffrouw Pater son, in het gemengd dubbelspel uitkomen tegen de Hongaarsche combinatie, mevrouw Paksy en Szigeti. Vooral in de tweede set was de strijd tusschen de beide dubbels zeer heftig, doch deze set eindigde tenslotte in een 119 overwinning voor de Neder- landschEngelsche combinatie, die tevoren reeds de eerste set op regelmatige wyze met 63 had weten te winnen. Ook dit maal bleek weer, welk een goede partner van Swol heeft. Hughan wist zyn gemengd dubbelspel met het Chineesche meisje Hoahing te win nen tegen de Engelsche combinatie Lady Rowallan-Collins. De cijfers waren hier 6-2, 7—5. V i s s c h e n NATIONAAL HENGELCONCOURS. Door het vischcollege „Vischlust", aange sloten bij den Algemeenen Hengelaarsbond, afd. Alkmaar, zal Zondag 3 Juli een hengel- concours gehouden worden 2 K.M. buiten Alkmaar in het N.H. kanaal. Hieraan nemen deel hengelsportvereenigingen uit den Hel der, Barsingerhorn, Bergen, Koedijk, Oudorp, Alkmaar, Akersloot, Limmen, Beverwijk en Purmerend. De wedstrijd is nationaal en onderschei den in persoonlijke-, korps- en dameswed- strijd. In den korpswedstrijd zal gevischt worden om bekers, lauwertakken en medailles in den persoonlijken en dameswedstrijd om sport en luxe-artikelen. De prijzen, beschikbaar gesteld voor den korpswedstrijd, zijn te bezichtigen bij den heer Ruig in de Schoutenstraat. De prijsuitdeeling zal gehouden worden na afloop der wedstrijden in het bondscafé van den heer K. Groot, Pieterstraat. Zwemmen DIPLOMA A VAN DEN K.N.Z.B. Examens in de Overdekte. De K.N.Z.B. neemt tegenwoordig examens af voor het verkrijgen van diploma's. Het diploma A wordt verstrekt aan den geoefen den zwemmer, het diploma B aan den ge vorderden zwemmer en het diploma C aan den vrijwel volleerden zwemmer. Gisteravond werd voor het eerst in de Overdekte alhier het examen voor diploma A afgenomen en niet minder dan 30 dames en heeren namen aan dat examen deel. Daarvan slaagden er niet minder dan 29! Dit fraaie resultaat men bedenke dat de eischen zeer zwaar zijn is hoofdzakelijk te danken aan het werk der instructeurs en instructrices der Overdekte, die onvermoeid volhielden en daardoor een record aantal candidaten kon afleveren en den examinator, den heer v. Wijk uit Schoorl, die door den K.N.Z.B. als zoodanig was aangewezen. Na het examen complimenteerde de presi dent-commissaris der Overdekte, mr. G. C. Hockey. EERSTEN PRIJS BEHAALD. Zoo nu en dan schrijft de technische com missie van den Ned. Hockey Bond een prijs vraag uit, waardoor de leden en scheids rechters in staat gesteld worden hun practi- sche regelkennis te toetsen; tevens ter aan moediging van de spelregels -bestudeering. De A.M.H.C. heeft nu het genoegen mogen smaken, dat van de zeer vele ingestuurde antwoorden de oplossing van „haar scheids rechter", dan heer B. Bruinvis, tot de drie beste behoorde, zoodat hij voor één der drie uitgeloofde eerste prijzen in aanmerking kwam. VAN DE TWEEDE VERDIEPING GEVALLEN. In de Eerste Atjehstraat te Amsterdam is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Een 50-jarige vrouw is hiervan het slacht offer geworden. Zij was op de veranda achter haar woning, welke op de tweede verdieping is gelegen, bezig waschgoed op te hangen en gebruikte hiervoor een trapje. Op een gegeven moment gleed zij op één der treden uit, verloor het evenwicht en stortte over het hekje naar beneden. Het slachtoffer kwam terecht op een binnen plaats en werd in bewusteloozen toestand en met een schedelbasisfractuur opgeno men. In de loop van den avond is het slachtoffer overleden. Gister zijn te Linne (Limb.) twee kinderen in de Maas verdronken. Na schooltijd waren de dochtertjes van hel gezin Leduc, resp. 12 en 7 jaar oud, hun ouders gaan opzoeken, die op den glooienden oever van de Maas aan het hooien waren. Niemand heeft het ongeluk bemerkt, maar vermoed wordt, dat het jongste kind bloemen heeft willen plukken en daarbij is uitgegle den, waardoor zij in de Maas viel. Het oudste kind zou haar toen hebben willen redden, en eveneens door den stroom zijn meegesleurd. Een schipper vond beide kinderen in het water en haalde hen er zoo vlug mogelijk uit. Het oudste meisje leefde nog, maar gaf spoe dig den geest. Bij de jongste waren de le vensgeesten reeds geweken. DE NEDERLANDSCHE SPAARBANKBOND VERGADERDE. Jaarvergadering te Beverwijk. De Nederlandsche Spaarbankbond heeft gisteren te Beverwijk zyn jaarlijksche ver gadering gehouden. Gisteravond werden de congressisten officjëel door het gemeentebe stuur ten Raadhuize ontvangen. Burgemees ter mr. H. J. J. Scholtens sprak een rede uit, welke door den bondsvoorzitter, mr. J. Dutilh, werd beantwoord. In het Kennemer-theater heeft daarna het bestuur der spaarbank te Beverwijk de gasten verwelkomd, bij welke gelegenheid mr. A. Moens en mr. Dutilh het woord heb ben gevoerd. Vrijdagmorgen vond in het gebouw der Vereenigde Veilingen de bondsvergadering plaats, welke werd bijgewoond door 367 af gevaardigden van 102 spaarbanken. De voorzitter, mr. J. Dutilh, wees er in het openingswoord op, dat bij de particuliere spaarbanken gedurende 1937 ruim 40.5 millioen is ingelegd, ongeveer gelijk aan de Rijkspostspaarbank. In de eerste vyf maan den van 1938 is de inleg bij laatstgenoemde bank veel grooter dan by de particuliere banken. De oorzaak hiervan zal zijn de ver laging der rente bij de particuliere en ver hooging by de Rijkspostspaarbank. Spr. wees voorts op het belang van het sparen. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de verschillende financiëele verslagen. Bij de bestuursverkiezing werd in vier va catures voorzien door de benoeming van de heeren J. D. D. Pruissen te Haarlem, C. G. Roos, Lekkerkerk en A. J. van Ostenburg, Vlissingen. Als lid van de commissie van Verbindendverklaring oa.o. schoen industrie. - De Staatscourant van 24 en 25 dezer bevat een beschikking van den mi nister van sociale zaken, houdende verbin dendverklaring van bepalingen der collec tieve arbeidsovereenkomst voor de schoen- Industrie. Tot de schoenindustrie worden geacht te behooren alle ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar de vervaardiging van schoenen, laarzen of pantoffels langs fabriekmatigen weg geschiedt. Van de toepassing der verbindend ver klaarde bepalingen worden uitgezonderd de ondernemingen van de N.V. Vereenigde Nederlandsche Rubberfabriek Hevea te Heveadorp, de N.V. Rubberfabriek „Vre- destein" te Loosduinen en het fonds voor sociale instellingen ten behoeve van de werklieden der staatsmijnen in Limburg. De verbindendverklaring geschiedt voor het tijdvak van 1 Juli 1938 tot en met 30 Juni 1939, behoudens voor zooveel de arti kelen 13 en 14 (personeelssamenstelling) be treft, waarvan de verbindendverklaring ge schiedt voor het tijdvak van 1 September 1938 tot en met 30 Juni 1939. Gestikt, - Gistermiddag is de 14-jarige dochter van de familie L. te Beuningen (Gld.) bij het koffiedrinken in een korst brood gestikt. Brandstichting te Rotterdam. In ver band met een brandje, dat gisternacht heeft gewoed in de drogisterij van de firma G. B. aan de Bergschelaan te Rotterdam, is een diepgaand onderzoek ingesteld. Het is n.L reeds de derde maal binnen het jaar, dat in bedoelde drogisterij brand heeft gewoed. By het onderzoek zijn twee feiten aan het licht gekomen, die hebben geleid tot aan houding van den eigenaar G. B. In de eerste plaats is komen vast te staan dat B. kortgeleden zijn verzekeringsbedrag hooger heeft laten stellen en in de tweede plaats zijn in den kelder van de drogisterij, waai de brand moet zyn ontstaan, een aantal lap pen gevonden, die gedrenkt waren in een licht brandbare vloeistof. B. is in het politiebureau aan den Berg- singel opgesloten. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten: de Reiger Ran- goon en de Pelikaan Basra. Op de thuisreis landden de Buizerd te Basra en de Valk te Rangoon. Kt het Engelsch i ARTHUR SOMERS ROCHE DoorMr. P.v. D, I 8) Ik onderwierp deze bedoeling opnieuw aan een»beschouwing en bekeek ze onder de belichting, die de dreigementen van mijn metgezellen vereischten. Deze dreige menten waren niet ijdel. Ik kende de on evenwichtige geestesgesteldheid van den misdadiger beter dan wie ook. Zij zouden hun woorden waar maken, onafhankelijk van wat het hunzelf zou kosten, omdat zij mij de pijnlijkste bestraffing zouden wil len aandoen en wel wisten, dat de ontmas kering en arrestatie erger zouden zijn dan wat ook. Maar gesteld, dat ze nu niet zouden we ten, waar ik was? Gesteld, dat zij mij niet aan de politie konden uitleveren? Wat dan? De gedachte te verdwijnen was al bij my opgekomen, toen ik met hen redetwistte en toen ik die afspraak met Jeanne maakte. Want deze afspraak, die zij mij hoorden maken, gaf hun de zekerheid, dat ik al thans voor de volgende achttien uur onder hun bereik was. Want zij wilden weerbarstigheid van mijn kant voorkomen. Mijn toegeven zou wel niet heelemaal voor ernst door hen zijn op genomen. Het zou wel in hun sluw brein opkomen, dat ik zou kunnen verdwijnen, wanneer ik werkelijk van plan was mij te verbeteren. Mijn redeneering zou ook de hunne zijn; hierop kon ik staat maken. Zij kenden mij terdege. Zij wisten -wel, dat ik een plan niet bij de eerste tegen werping zou laten varen. Zij waren door mijn terugwijken in het geheel niet over tuigd. Maar zy hadden niet alleen gera den, dat ik van Jeanne hield, maar ook, dat zy de werkelijke drijfveer was voor mijn verlangen een ander leven te gaan leiden. En, beschouwers van de mensche- lyke natuur als zij nu eenmaal waren, ze zouden nooit gelooven, dat ik in gebreke zou blijven mijn afspraak met Jeanne in de Colony te houden. De eerste poging, die ik zou doen om de stad te verlaten, na morgen zou mij een van het trio of een handlanger van de drie op den hals halen, met vol ledige instructies betreffende de te vol gen gedragslijn. Ik was hun goudmijn, zooals zy het uitdrukten. Maar vanavond en morgenochtend zou ik niet bespied worden. Dus had ik te ver dwijnen tusschen dit oogenblik en mijn af spraak van morgen om half twee. Ik trof dadelijk mijn voorbereidingen. Wat mijn kennissen en mijn clubs betrof wel, zij waren er aan gewoon mij nu eens een poos je te zien en dan weer een poosje niet. Ik reisde heel wat af en deed niemand mede- deeling van mijn plannen. En ik hield er geen intieme vrienden op na. Die waren door de loopbaan, die ik zelf volgde, van zelf uitgesloten. Hier en daar zou een enkel mensch opmerken: „Lacy Crandall in een heelen tijd nergens gezien. Ik vraag me af waar hy zit?" En dat zou alles zyn. Met uitzondering dan van Pots Slavini, Jimmy Greco en Andy Horn. En zelfs zij zouden na verloop van tijd de hoop opgeven mij terug te zien. Er bleef slechts één persoon over, van wie ik verwondering kon verwachten en die persoon schreef ik een brief: Lieve Jeanne. Ik kan morgen niet met je gaan lunchen. Ik ga weg. Ik zal je niet meer zien. Toe, vergeet me. Lacy. Wreed, dat wist ik, maar minder wreed dan te liegen en haar hoop te geven, dat ik gauw zou terugkeeren. En met de toe voeging, dat ik van haar hield, Zou ik mij nog aan een grooter ploertigheid hebben schuldig gemaakt dan toen ik haar kuste. Met inbegrip van de goede zevendui zend, die my vanavond waren uitbetaald, bezat ik ten naaste by tienduizend dol lars. Boven dit bedrag had ik bijna twin tigduizend op een bank staan, waarvan naar ik meende mijn „vrienden" niet af wisten. Maar dat bedrag had ik niet noo- dig en begeerde ik evenmin. Dat geld moest dienen als een spaarpot, waaraan ik steeds meer en meer zou toevoegen, totdat er genoeg stond om de oneerlijke schulden, die ik door mijn dievenloopbaan had aangegaan, af te betalen. Wat het contant geld betrof, dat zou ik met my meenemen, maar ik zou alleen dat gene gebruiken, wat ik beslist noodig had. Ook hiervan zou ik het meeste voor mijn eerherstel besteden. Wat het kleine bedrag op een andere bank op mijn eigen naam aanging, waar van ik myn loopende uitgaven betaalde, daarover maakte ik my geen zorgen. Re kening-couranten zouden naar mijn socië teit worden gestuurd, die de opdracht had al mijn post te bewaren, zoo noodig jaren lang, en nooit iets op te sturen. Ik ging mijn kamers na. Alles was in orde; niets, dat den naam Lacy Crandall met de vele diefstallen, die de laatste jaren de politie van New-York, Londen en Parijs te raden hadden gegeven, in verband kon brengen, was blyven slingeren. Daarna belde ik de garage op, waar mijn auto was gestald, gaf de aanwijzing, dat die voor zou rijden, droeg mijn bagage naar de lift. zei den liftjongen, dat ik naar bui- ten ging, deed mijn post in de bus van de hal, en stapte in mijn wagen. Ik sliep dien nacht in Springfield, en den volgenden nacht in Concord, New Hampshire. In een stad in Maine, waar ik een week bleef, verkocht ik mijn wa gen. Vervolgens ging ik naar Boston. Ik nam een kamer in een pension in het South End en zocht een baantje. Ik kreeg er een bij Blomfield Co., een betere uit gaaf van een gokkantoor, dat de geloofs brieven van de employé's niet van te nabij onderzocht. Daar. alleen voor mijn kostgeld wer kend, waar mijn ervaring van lang geleden op het effectenkantoor my hielp, begon ik mijn eerherstel. Ik leefde van myn weke- lijksch salaris van dertig dollars. Mijn tienduizend dollars waren in mijn kamer op een plaats verstopt, waar geen rond snuffelende dienstmaagd ze kon yinden. Ik maakte er geen vrienden; ik ging ternau wernood naar de bioscoop. Mijn heele le ven ging op in twee dingen: één ervan was de machinaties van de effectenmarkt te be- studeeren en meester te worden, totdat ik met het in mijn kamer verborgen geld zou kunnen beginnen te speculeeren en een aan vang zou kunnen maken met de opeen- hooping van het fortuin, dat my in staat zou stellen hetgeen ik gestolen had, terug te betalen. Het andere was Jeanne. Ik abonneerde mij op de mondaine weekbladen; ik las de kolommen, die over de uitgaande wereld gingen; ik tuurde op de plaatjes. Ik knipte dingen over haar uit en deed ze in een en veloppe. Foto's van haar plakte ik op en droeg ik in myn borstzak. Vroeg of laat zou ik haar terugzien, zou haar zeggen, wat ik was geweest en wat ik, uit liefde voor haar, was geworden. Steeds nieuwe droomen kwamen in myn brein. Misschien zou zy my niet vergeten; misschien zou zy, wanneer ik maar alles had terugbetaald, den nieuwen Lacy Crandall zelfs vergeven. En nu, in die lunchroom in de Washing- tonstraat. had ik de kennelijke zekerheid, dat zij mij niet had vergeten. In haar zo mer van triomfen en indien de society- blaadjes en de kolommen over de uitgaan de wereld niet hadden overdreven, was dat een triomftijd geweest had zy mij niet vergeten. Zoo interpreteerde ik ten minste de aanwezigheid van mijn naam op de Hjst der aanwezigen by haar debuut. Had zy de hoop gekoesterd, dat ik myn naam daar zou aantreffen, en dit als een teeken zou aanvaarden, dat zy mij niet had vergeten, dat zij zich dien avond op het schip nog herinnerde? (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6