gemeenteraad van alkmaar. Publicaties kiezerslijsten kamer van koophandel en fabrieken. gemeentelijke avondschool voor lage:: nijverheidsonder wijs te alkmaar. verlaging radiotarief. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 30 JUNI 1088. De hedenmiddag gehouden raadsverga dering werd niet bijgewoond door de heeren Grondsma en Venneker. De burgemeester, jhr. mr. F. H. vanKinschot, opende de vergaderng met een welkom, waarop volgde de installatie van den heer e. Mak als opvolger van wijlen den heer Govers. De heer Mak, binnengeleid door den gemeentesecretaris mr. A. Koelma, legde de door de wet vereischte eeden af, hem voorgelezen door den voorzitter. Deze wenschte hem daarop geluk met zijn benoeming tot lid van den raad en hoopte, dat de heer Mak lange jaren zal mogen werkzaam zijn in het belang der gemeente. Ingekomen stukken. a. Een brief dd. 8 Juni 1938, nr. 11, van den minister van Binnenlandsche Zaken ten ge leide van het door hem goedgekeurd raads besluit van 19 Mei 1938, nr. 6, tot wijziging van de Radioverordening. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 21 Juni 1938, nr. 12, van den minister van Binnenlandsche Zaken ten geleide van het door hem goedgekeurd raadsbesluit van 9 Juni 1938, nr. 3, tot wijzi ging der Radioverordening. Als voren. c. Een brief dd. 25 Mei j.1. nr. 226 van Ged. Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 3 Maart 1938, nr. 20, betreffende verzekering van gemeentegelden. Als voren. d. Een brief dd. 15 Juni j.L nr. 121 van het zelfde college houdende mededeeling, dat in afwachting van de goedkeuring van het raadsbesluit van 7 April 1938, nr. 23, tot wij ziging der gemeente-begrooting Dienst 1938 geen bezwaar bestaat tegen de in dat be sluit genoemde kapitaalsuitgaven. Als voren. e. Afschriften van besluiten dd. 15 Juni 1938, nr. 182, van Ged. Staten van Noordhol land, tot wijziging van het raadsbesluit van 23 December 1937, nr. 10, tot vaststelling van het bedrag, bedoeld in artikel 55 bis, le lid, der Lager-onderwijswet 1920, over het jar 1938, zoowel voor het gewoon- als voor het uitgebreid lager onderwijs, zulks naar aanleiding van beroepen van de beide R. Kath. schoolbesturen. Als voren. f. Een brief dd. 15 Juni 1938 van den heer mr. P. J. de Kanter te 's-Gravenhage, hou dende mededeeling, dat de gemeente de pro vincie inzake de levering van electriciteit heeft gedagvaard tegen 28 Juni 1938. Als voren. g. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financiëele adviezen der ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten, van de opneming van kas en boeken op 8, 9, 13, 15 en 16 Juni j.L, van het reinigingsbedrijf, het plantsoenbedrijf, het grondbedrijf, het bedrijf van gemeentewerken, het slachthuis en den gemeente-ontvanger. Als voren. h. Een adres dd. 19 Juni 1938 van de be woners van de Kerkstraat verzoekende de boomen naast de Groote Kerk te vervij de ren. In handen gesteld van B. en W. tei af doening. Een brief dd. 29 Juni 1938 van den heer mr. C. A. de Groot, alhier, verzoekende hem ontslag te verleenen als vertegenwooifliger der gemeente in de commissies van owrleg voor de ambtenaren en voor de werklieden der gemeente. De raadscommieies. B. en W. stelden voor om in de plaats van wijlen den heer D. J. Govers een lid te benoemen in de commissie van bijstand voor het marktwezen, in de commissie van den gemeentereinigingsdienst, in de comnissie voor het gemeente-slachthuis en in de com missie voor het grondbedrijf en te bepalen, dat het nieuw benoemde lid, de heer E. Mak, deel zal uitmaken van de vierde af- deeling. Dit laatste deel van het voorstel werd zonder stemming goedgekeurd. In de commissie voor het marktwezen werd benoemd de heer Mak; één stem was uitgebracht op den heer de Groot, 2 waren blanco. In de commissie voor den reinigings dienst werd gekozen de heer Mak; de heer Stoutjesdijk kreeg 2 stemmen, 2 stemmen waren blanco. In de commissie voor het slachthuis werd eveneens de heer Mak benoemd; 1 stem was uitgebracht op den heer Appel. Tot lid van de commissie voor het grondbedrijf werd benoemd de heer mr. de Groot; 2 stemmen waren blanco, de heer Mak kreeg 1 stem. De heer de Groot, die ontslag had ver zocht als lid van de commissie voor geor ganiseerd overleg, werd hierin nadat e vergadering op verzoek van den nee Hoytink (gesteund door den heer van Vall) eenige oogenblikke-i was geschorst ter bespreking van deze vacature ver vangen door den heer Sietsma; de Mak kreeg 1 stem. M De heer va n de VaII bepleitte voor de stemming de wenschelijkheid om een pas verkozen lid van den raad aan wijzen. Hij gaf in overweging den heer Sietsma te benoemen en legde den naar erop, dat dit voorstel niet voortkwam ui de overweging dat heer Mak lid van e Vrijheidsbond is. Benoeming 1 eeraar staatsinrichting aan de Handelsschool. De voordracht voor leeraar staatsinrich ting aan de Handelsschool luidt: L Dr. J. Belonje, leeraar in handelsrecnx, alhier. 2. H. Feenstra, leeraar in staathuishou kunde aan de Handelsschool te Zaandam. Benoemd werd nd. 1 van de voordracht met algemeene stemmen. (De heer Grondsdma kwa® ter vergade ring). Overplaatsing onderwijzend personeel. In bijlage 105 stelden B. en W. voor, om met ingang van 1 Augustus 1938 den onder wijzer K. Oudes over te plaatsen van de Bosboom-Toussaintschool naar de Vondel school en de onderwijzeres mej. H. G. Koe- seberg van de Bosboom-Toussaintschool naar de Nicolaas Beetsschool. Conform besloten. Verkoop grond. Door B. en W. werd voorgesteld om aan den heer J. Zijp alhier voor 2250 onge veer 300 vierk. meter bouwterrein aan de Rembrandtstraat te verkoopen voor het bouwen van twee woningen. Aldus besloten. De heer P. Dekker wenscht aan de Rembrandtstraat twee perceelen bouwter rein te koopen, samen groot ongeveer 300 vierk. meter, voor 2250. B. en W. adviseerden tot dezen verkoop. Als voren. Als derde gegadigde voor een perceel bouwterrein aan de Rembrandtstraat had zich aangemeld de heer G. Liefhebber al hier. Deze wenscht 150 vierk. meter te koopen voor 1125. B. en W. gingen hier mede accoord en stelden voor om dezen verkoop goed te keuren. Als voren. Verkoop grond. B. en W. stelden voor aan de N. V. Bredero's bouwbedrijf te Utrecht aan de Emanuël de Wittestraat tusschen de Nico laas Beetskade en de Jan van Scorelkade. 6340 M2. grond te verkoopen voor 20610 om daarop 44 woningen te bouwen. De N. V. betaalt tevens het bouwrijp maken van den grond met inbegrip van den aanleg van straten door de gemeente. Aangehouden tot het eind der agenda. Voorgesteld wordt voorts aan den heer P. Dekker een perceel bouwterrein aan de Rembrandtstraat, hoek v. d. Helststraat, te verkoopen voor f 1517.50, teneinde daar op een woonwinkelhuis te bouwen. Conform besloten. Mede wordt voorgesteld aan den heer J. Glas te Heiloo een perceel bouwterrein aan de Dr. Schaepmanstraat, groot 342 M2. te verkoopen voor 1850 voor den bouw van twee woningen. Conform besloten. Verhuur van grond. B. en W. stelden den raad voor hen te machtigen, een perceel grond aan de Nieuw- poortslaan, groot 144 M2., opnieuw voor ten hoogste 5 jaar voor 3.50 per jaar te ver huren. Aldus besloten. Z(j stelden ook voor aan het bestuur van de R.K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen" voor 1 per jaar een strook grond van de speelpla. ts der Elise van Calcarschool voor het maken van een uitpad in gebruik te geven. De heer De Groot vroeg of uit de af scheiding van het terrein ook kosten voort vloeien voor de gemeente. De voorzitter antwoordde ontken nend. Uit de voorwaarden blijkt dit z. i. duidelijk. De heer Sietsma vroeg naar de re sultaten van de bespreking met de Elisa v. Calcarschool. De voorzitter antwoordde dat het bestuur in het voorstel berust. Ook werd voorgesteld B. en W. te mach tigen een terrein aan de Uitenboschstraat, groot 500 M2. als opslagplaats te verhuren voor een door B. en W. te bepalen huur- som. Conform besloten. Hulpverleening bij brand te Bergen. Nu van het gemeentebestuur van Bergen bericht was ingekomen met bereidver klaring tot het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijké regeling inzake hulp verleening bij brand in die gemeente, stelden B. en W. voor om die regeling, zooals zij die hadden voorgesteld, goed te keuren. Conform besloten. Regeling inzake bouwtoezicht met de gemeente Limmen. B. en W. stelden voor om met de ge meente Limmen op haar verzoek een ge meenschappelijke regeling te treffen in zake het bouw- en woningtoezicht, het toezicht op de onderhoudswerkzaamheden aan de gemeentegebouwen en het uitbren gen van advies omtrent het onderhoud van gemeentewegen. Conform besloten. Wijziging gemeentebegrooting. In bijlage 93 stelden B. en W. voor de ge meentebegrooting voor den dienst 1937 voor de steun en werkverschaffing aan werk- loozen in inkomsten en uitgaven met f 13210 te verhoogen. Aldus besloten. In bijlage 103 stelden B. en W. voor de be grooting 1937 te wijzigen. Het gaat uitslui tend over posten, die betrekking hebben op de toekenning van bijzondere bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds. Dit fonds kan n.L niet meer de benoodigde be dragen verstrekken om de begrooting van de gemeenten sluitend te maken, zoodat een deel als renteloos voorschot verstrekt wordt, dat moet worden terugbetaald, zoodra de ge meenten daartoe, volgens het oordeel van Ged. Staten, in staat zijn. Voor Alkmaar be draagt dit voor 1937 71045. Conform besloten. In bijlage 98 stelden B. en W. voor te be sluiten tot vaststelling van een besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1937. Mej. Nier op wees erop, dat uit deze bijlage blijkt, dat de kosten voor het politiebureau alweer gestegen zijn, nu met 1300; ook het schilderen van den Waag- toren is over de daarvoor uitgetrokken 2000 gekomen. Zij vroeg nadere inlich tingen over een en ander. Mr. Leesberg sloot zich hierbij aan. Het was z.L zeer moeilijk gemaakt om een overzicht te krijgen van het geheel. Spr. vroeg nog naar de verwarming van het politiebureau en meende dat de heer Stoutjesdijk die vraag wel zou onder steunen. (Hilariteit). De voorzitter antwoordde, dat de tijd heeft ontbroken om het overzicht te geven zooals gewoonlijk. Wethouder van Slingerland zei, dat de hoogere kosten voor den Waagtoren voortvloeien uit het schilderwerk. „Ja", zei mej. Nier op, maar den vori- gen keer is al gezegd, dat 2000 al duur was. De heer Leesberg lichtte zijn vraag nader toe: wat is de rede voor de hooge kosten en moeten we blijven bij de gasver- warming? De voorzitter merkte op dat het zuiver een kwestie van financiën is. Wethouder Bonsema meende, dat de kosten moeten worden betaald, maar dat de vraag kan worden gesteld of we bij de gasverwarming moeten blijven. Het rapport over de verwarming is pas dezer dagen verschenen. De heer St o u t j e s d ij k vroeg inzage van dat rapport, hetgeen de voorzitter toezegde. Conform het voorstel werd besloten. Wetenschappelijke balans. In bijlage 94 stelden B. en W. voor, om dat het door prof. dr. A. O. Holwerda be rekende tekort van 15136 relatief gespro ken gering is, den bestaanden toestand ten aanzien van het gemeentelijk pensioen fonds te bestendigen en de jaarlijks in dat fonds van gemeentewege te storten annuï teit te handhaven op 32.200. De heer H o ij t i n k zegde toe, bij de be grooting op dit punt terug te zullen komen. De heer van de Vall vroeg waarom. De heer H o ij t i n k antwoordde met de vraag te stellen, welke in de commissie naar voren was gekomen, n.L of men moet door gaan met de jaarlijksche storting van 32.000. Wijziging verordening Handelsschool. Voorgesteld werd in bijlage 95, de verordening Handelsschool zoo te wijzigen, dat inplaats van 1 les per week in Han delsrecht 2 lessen per week in het recht van het maatschappelijk verkeer worden gegeven en te bepalen, dat dr. J. Belonje met dit nieuwe vak wordt belast. Conform besloten. Toelating tot de scholen voor nijverheidsonderwijs. Omdat de Ambachtsscholen in plaats van 3-jarige 2-jarige cursussen hebben gekre gen, werd voorgesteld te bepalen, dat leer lingen, in het bezit van een diploma 2-jari- ge cursus ambachtsschool zonder examen kunnen worden toegelaten tot de 4e klasse van de gemeente-avondschool voor lager nijverheidsonderwijs en leerlingen van een ambachtsschool in het bezit van een eind diploma 3-jarige cursus, zonder examen kunnen worden toegelaten tot de 5e klasse. Tot de school voor voorbereid middelbaar technisch onderwijs toe te laten leerlingen in het bezit van een einddiploma van een ambachtsschool met 2-jarigen cursus. Conform besloten. Toelating van leerlingen. In bijlage 97 werd voorgesteld de bepa lingen vast te stellen die gelden voor de toe lating van leerlingen uit andere gemeenten tot de school voor buitengewoon lager on derwijs. De datum van in werkingtreding der nieu we verordening, die in overeenstemming is gebracht met de verordening regelende de toelating van leerlingen uit andere gemeen ten tot de lagere en uitgebreid lagere scho len, wordt gesteld op 1 Jan. 1939. Conform besloten. Herziening schoolgeldregelingen Murmellius-gymnasium en Handels school. In bijlage nr. 101 geven B. en W. een zeer uitvoerige uiteenzetting over de door hen voorgestelde herziening van schoolgeld regelingen van het Murmellius-gymnasium en de Handelsschool. Conform besloten. Hefifng van haven- en kadegelden. In bijlage 104 stellen B. en W. voor de be staande verordening te vervangen door een die het mogelijk maakt, om, met het oog op het politietoezicht en den reinigingsdienst, ook van schepen aan de oevers van het Noordhollandsch Kanaal haven- en kadegel den te heffen. Conform besloten. Aanvullingen ambtenarenreglement. In bijlage 106 werd voorgesteld de noo- dige wijzigingen aan te brengen in het amb tenarenreglement. Voorgesteld werd een bepaling op te nemen, waardoor het mogelijk zal zijn ver plegend personeel van het Centraal zieken huis bij het bereiken van den 55-jarigen leeftijd en wanneer het personeel alsdan tenminste 10 dienstjaren voor pensioen kan doen medetellen, z.g. vervroegd ouderdoms pensioen toe te kennen mits het ontslag niet op eigen verzoek wordt verleend. Conform besloten. Wachtgeldverordening. In bijlage 107 deelden B. en W. den raad mede dat de Minister van binnenlandsche zaken niet bereid is de kon. goedkeuring op de nieuwe wachtgeldverordening te bevorderen, omdat de aanspraken niet gunstiger mogen zyn dan die bij het wachtgeldbesluit voor de burgerlijke rijks ambtenaren vastgesteld. De minister wenscht dit voor de politie en Ged. Staten wenschen dit voor het personeel van den keuringsdienst voor waren. Hoewel B. en W. vreezen, dat deze eisch ook voor andere groepen gesteld zal wor den, stellen zy toch voor, om, zoolang dit niet geschiedt, de gunstige bepalingen voor de andere ambtenaren te handhaven en die voor het politiepersoneel en het personeel van den keuringsdienst voor waren te laten vervallen. Conform besloten. Verkoop strookje grond bij huize Voorhout. In bijlage 109 stelden B. mi W. voot aan de Noord-Hollandsche Levensverzekerings maatschappij N.V. van 1891 aan de west zijde van huize Voorhout 70 en aan de noordzijde 10 M2. van den Hout te verkoo pen voor 10 per M2. Dit voorstel wordt gedaan om het moge lijk te maken, dat aan het bestaande ge bouw een vleugel kan worden aangebouwd en omdat het er te stichten rusthuis voor goedgesitueerden in het financieel voordeel voor de gemeente wordt geacht en de uitbouw in den bestaanden stijl zal worden uitgevoerd. De heer vandeVall achtte dit voor stel heel wat minder onschuldig dan het wordt voorgesteld. Hij vroeg naar het oor deel van de directeuren van openbare wer ken en plantsoenen over dit huis. Volgens de teekeningen zal tegenover het ziekenhuis een 12 meter hooge muur ko men met enkele ramen en een „puist", be stemd als zitkamer. Naar spr.'s meening zal het heele plan een mislukking worden en als dit zoo wordt, zal, naar spr. vreesde, het complex worden inge richt voor woonhuizen, waarbij dan heel wat boomen zouden moeten worden gerooid, terwijl er al zooveel boomen zouden moe ten verdwijnen, als men alle verzoeken in willigde. Als men het verzoek van de N.H. Levens verzekering inwilligde, zou men verzoeken als van den heer van Doorn om een stux van den Hout te mogen gebruiken, niet kun nen afwijzen. Er is al veel te veel aan onze plantsoenen geknabbeld. Het gaat hier niet om 3 boomen, er zullen er ongetwijfeld meerdere moeten vallen, als het plan door gaat. Men vergete niet, dat er in de laatste jaren aan uitbreiding der plantsoenen niets is gedaan. (De heer Venneker kwam binnen.) Mr. Leesberg herinnerde aan zijn verzet tegen het bouwen van het gymnasium in den Bergerhout. Wat het aan de orde zijnde plan betreft, meende spr., dat op het bedoelde terrein eigenlijk niets méér moet worden gebouwd dan er nu staat. Indien het op eigen terrein gebeurde, stond de raad erbuiten, maar nu is een stuk terrein van de gemeqpte noodig en daarom moet het in den raad behandeld worden. Den aanbouw aan het bestaande pand wil de spr. niet verdedigen, omdat het gaat om een flink deel van het begin van den Hout. Wil dit deel mooi blijven, dan moet er niet gehakt worden en dat zal moeten gebeu ren als het voorstel wordt aangenomen. De recreatiezaal zal zóó worden gebouwd, dat er geen zon komt zonder kappen en hakken. Een andere oplossing is naar spr's meening wel mogelijk, n.L door een „gebroken" muur. Spr. zou dus de initiatiefnemers tegen zich zelf willen beschermen en hen vragen om te komen met een ander plan, dat dan ongetwijfeld zal komen. Over deze wijzi ging zal men later verheugd zijn. De heer Grondsma erkende, dat en kele boomen zullen moeten vallen, als het plan doorgaat. Toch juichte hij het plan toe, vooral om dat anders eenige heerenhuizen op het ter rein zouden komen. Spr. vond de teekenin gen ook van den besproken gevel alles zins geslaagd. Als de uitbouw in den tuin zou komen, zouden twee woningen in het gebouw moeten worden opgeofferd, terwijl de „puist" veel zon zou wegnemen. Van belang voor de gemeente vond spr. het slagen van het plan. Tot den heer van de Vall zei spr., dat z.i. Openbare Werken niet objectief tegenover het plan staat: onaesthetisch is het zeker niet. Spr. wees nog op het smalle trottoir ter plaatse. Hij gaf B. en W. in overweging met de initiatiefnemers de vraag te bespreken of de haag niet een meter achteruit kon wor den geplaatst. De heer Stoutjesdijk sloot zich aan bij de bezwaren van de heeren Van de Vall en Leesberg. Verzoeken van Westerlicht om hoog op- snoeien van boomen is steeds afgewezen en thans wil men heele boomen offeren. Wat de schoonheid van den gevel betreft, die zal pas blijken als het hout is gekapt moet men daartoe dan overgaan? De heer Dekker zei, dat de schoonheids commissie het plan niet afkeurde, maar slechts een paar wijzigingen voorstelde. Spr. zou vóór de bijlage stemmen. Mr. de Groot vroeg naar de opvatting van Monumentenzorg over den voorgeno men aanbouw. Het geheel van het gebouw zal er immers door veranderen. Spr. geloofde niet, dat men van de meer genoemde recreatiezaal als zoodanig mag spreken, want een recreatiezaal is toch «en rustgelegenheid voor het personeeL Men bedoelt hier een biljart- en conversatie-zaal. Spr. zou willen voorstellen het struikge was niet te kappen, zoolang het niet hooger is dan 3 meter. De bedoeling zal zeer zeker zijn alleen voor de ramen wat te kappen. Interruptie: 't Zijn zoowat allemaal ramen. De heer de Groot vervolgde, dat dit wel meevalt. Spr. geloofde niet, dat men den voorgenomen bouw zal moeten maken aan de straat, dit zou al heel ongewenscht wor den. Spr. had de teekening zoo goed mogelijk bestuurd en meende het plan te kunnen waardeeren. Het belang van de gemeente brengt z.i. mede het te steunen. De heer Ho ij t i n k geloofde, dat zy, die het plan mee hebben ontworpen, het belang der gemeente zullen hebben gekend en overwogen. Zeker niemand zal gaarne een stuk van den Hout willen missen, maar zal mr. Leesberg gelijk krijgen met zyn mee ning, dat een ander zal komen, als de raad dat wenscht? Spr. was daar nog lang niet zeker van. Beter dan slooping van het bestaande en vervanging door warenhuizen zou spr. vin den een inwilliging van het verzoek. De Hout zal er zeker niet veel door verliezen. De heer K e ij s p e r nam aan, dat de dir. van plantsoenen zich zal verzetten tegen het ontnemen van eiken meter terrein van den Hout. De combinatie, die zich de stichting van het gebouw voorstelt, heeft zeer zeker rekening gehouden met het stadscchoon en De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de door de Kamer van Koophandel er. Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier aldaa* VOORLOOPIG VASTGESTELDE KIE ZERSLIJSTEN (afdeeling Grootbedrijf en Kleinbedrijf) van 1 tot en met 14 JUIa a.s. voor een ieder ter gemeente-secreta rie ter inzage zyn gelegd. Alkmaar. 30 Juni 1938. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. BURGEMEESTER en WET'IOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekkingen van leeraren aan bovengenoemde school in de hierna genoemde vakken voor een nader te be palen getal lessen (van 50 minuten) per week, waarvoor bij voorkeur in aanmer king komen bezitters van wettelijke be voegdheid voor het betreffende vak: a. Bouwkunde en bouwkundig teekenenj b. Werktuigkundig- en smidsteekenen; c. Electro-techniek en electro-technisch teekenen; d. Natuurkunde; e. Wiskunde; J. Boekhouden. Cursusduur 1 October31 Maart. Salaris volgens Rijksregeling (le klasse). De Directeur verstrekt gaarne inlich tingen. Sollicitatiestukken (adres ongezegeld) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 9 JULI a.s. Alkmaar, 30 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat het Raadsbesluit van 9 Juni 1938 nr. 3, waarbij de tarieven voor de radiodistributie te rekenen met ingang van 1 Januari jl. zijn verlaagd, is goedgekeurd door den Minister van Binnenlandsche Zaken by zijn besluit van 21 Juni 1938 nr. 11, en dat met betrekking tot de verreke ning van het teveel betaalde het volgende is bepaald: a. maandabonné's, die sedert 1 Januari 1938 aan de radiodistributie zyn aan gesloten en onafgebroken het verschul digde abonnementsgeld hebben betaald, zijn over de maand Aug. a.s. van be taling vrijgesteld; b. weekabonné's, die sedert 1 Januari 1938 aan de radiodistributie zijn aan gesloten en onafgebroken het verschul digde abonnementsgeld hebben be taald, zyn vrijgesteld van de betaling over de weken aanvangende op 11, 18 en 25 Juli a.s.; c. ten aanzien van maand- en weekabon- nees, die na 1 Januari 1938 aangeslo ten werden aan de radiodistributie of die hun abonnement nog niet geheel hebben voldaan, wordt een afzonder lijke rekening toegepast. Alkmaar, 30 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. gemeend, dat dit door het onderhavige plan het minst wordt geschaad. Spr. geloofde, dat B. en W. aan de combinatie toch wel zullen hebben duidelijk gemaakt, dat in de toe komst niet méér gekapt mag worden dan in het aanhangige voorstel voorzien. Dat het plan zal slagen, meende spr. te mogen aannemen, gezien den persoon van het hoofd der combinatie. De heer Appel meende, dat het strook je van 10 M. breedte niet aan de Hout be hoeft te worden onttrokken, als het plan even anders wordt opgesteld. Er zou dan een geheel ontstaan, dat zeker niet minder is dan het nu ter tafel liggende en zal al len kunnen bevredigen. Spr. was vóór aanhouding van het voor stel. De heer Venniker was bevreesd, dat het later niet by het kappen van het nu voorgestelde zal blijven. Aan de combina tie zal moeten worden duidelijk gemaakt, dat dit niet kan worden toegestaan. Spr. zou dit nog nader met de combinatie willen zien besproken. De heer Sietsma was het eens met den heer Appel, die een soort hoefijzer zou willen vormen, waarin het nieuw te bouwen deel één geheel zou vormen met het bestaande. Sr. wenschte aanhouding der bijlage en nader overleg met de combinatie, terwijl dan ook Monumentenzorg kon worden geraadpleegd. Weth. Klaver had gemerkt, dat de raad groot belang hecht aan hetgeen staat te gebeuren: inderdaad is by den verkoop van het kleine stukje van den Hout een groot belang in betrokken voor de ge meente en van de combinatie. (De zitting duurt voort.) Ongecorrigeerd). 120.000 VOOR EEN COLLECTIEVE CAMPAGNE VOOR HET LEVENS VERZEKERINGSBEDRIJF. Op het moment smeedt men in Amerika plannen voor een nieuwe collectieve reclame-campagne voor „het levensver zekeringsidee". De 120.000 dollar die bijeen zullen wor den gebracht, zullen vry'wel uitsluitend aan advertenties in couranten worden b«6teed.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9