Luchtaanvallen! AMSTERDAMSCHE BEURS LAATSTE BERICHTEN. Jftomaciaal Tlieaws ÜHucQecliike Stand %iMicaties Jiacktèecichten Voor de Huisvrouw. ■L Proces Becker beëindigd. AKERSLOOT STOMPETOREN WARM EN HUIZEN Beschermt U tegen de gevolgen ven Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingemaat regelen gevolgen met zioh kan brengen voor U en tallooze •anderen. EERSTE BLAD. dingenstraat 18, naar Wieringen. E. Noom, R.K., verkoopster, van Stationsweg 98, naar Amsterdam. W. van Dijk, N.H., beambte N.S., van Spoorstraat 62a, naar Zandvoort. J. Stolp, N.H., bedrijfsleider cacaofabriek, van Jan van Scorelkade 55, naar Soerabaja (N.I.) W. Woud, N.H., bureel-ambtenaar, en echtg., van Corfstraat 59, naar Heiloo. F. J. Stolzenbach, R.K., darmbewerker, en gezin, van Akerslaan 27, naar 's-Hertogenbosch. C. Tip, N.H., tim merman, van Oudegracht 173, naar Oudorp G. J. BeekhuisNieuwpoort, R.K., z.b., van van der Kaaijstraat 3a, naar Oudorp. H. C. Dekker, N.H., huishoudster, van Co- mansstraat 45, naar den Helder. Wed. J. Botterman, geen, z.b., van St. Annastraat 25, naar Amsterdam. W. Brons, geen, kantoorbediende, van Spoorstraat 13, naar Amsterdam. J- S. de Ree, R.K., dienst bode, van Emmastraat 2, naar Bolsward. N. Sneek, RK, boerenknecht, van Fa- brieksweg 7, naar Oudorp. A. Troost. N.H., banketbakker, van Hulststraat 5, naar Texel. G. R. Ruig, geen, dienstbode, van Kinheimstraat 25, naar Zwaag. M. J. J. VosGoofers, geen, z.b., en kinderen, van Jul. van Stolberglaan 3, naar 's-Hertogen bosch. L. Prikryl, R.K., dienstbode, van Langestraat 70, naar Haarlem. G. M. van der Gulik, R.K., dienstbode, van van Ever- dingenstraat 18, naar Harenkarspel. B. Baars, R.K., portier, van Hooftstraat 7, naar Amsterdam. C. Brakenhoff, R.K., dienst bode, van Westerweg 9, naar Egmondbin- nen. N. Kluft, R.K., hulp in de huish., van Tuinstraat 6, naar Heiloo. INGEKOMEN PERSONEN. P. J. Geeroms, geen, z.b., Oudorperdijkje 39, van St. Jans Molenbeek (B.) C. van Osch—Wyker, O.Bis.CL, z.b., Ropjeskuil 56, van Egmond aan Zee. P. Fröhlich, geen, chocolatier, en gezin, van der Kaaijstraat 42, van Enkhuizen. G. Praat, R.K., z.b., Nas- sauplein 11, van Schoorl. A. Riddersma, Ger.K., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Ermelo. J. van der Velde, N.H., arbeider, en gezin, Ramen 8, van Barsinger- horn. H. Schilders, N.H., leerl. verpleeg ster, Wilhelminalaan 11, van Delft. A. J. van Schoten, geen, opzichter-teekenaar, Lyceumstraat 53, van Anna Paulowna. P. Schermer, N.H., landarbeider, Boezemsin gel 35, van Heilo. C. Brouwer, R.K., dienstbode, Houttil 48, van Bergen. A. W. Vige, N.H., arbeider N.S., en echtg., Boom kampstraat 32, van Haarlem. G. H. A. Wiertsema, geen, assistente in de huish., Wilhelminalaan 11, van Dordrecht. J Broersen, R.K., koopman in bloemenmest Oudegracht 192, van Heerhugowaard. E van Maandag 4 Juli 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige STAATSLEENINGEN. 33J4 Nederl 1938 1017/» 3 Ned.-Indië 1937 100% 5 Yt DuitschL '30 m. verkl. 27% BANK-INf LLINGEN. Amsterd. Bank147 Handel Mij. Cert. v. 250 154l/e Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. 140 132% Alg. Kunstzijde Unie ?alv' 44% 93 301% 260 155% Calvé Delft Cert. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting367/ie Anaconda§23% Bethleh. Steel43% Cities Service Generaal Motors289/lg Kennecott Copper 29%6 Republic Steel14»/16 Standard Brands 6%g Steel comm4H%J U. b. Leather4Vi« CULTUUR MAATSCH. H. V. A254% Java Cultuur 161 Ned. Ind. Suiker Unie 172% Vereen. Vorstenlanden 65 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij75 Redjang Lebong 165 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 335% Kon. Petr349% Perlak 77 Phillips Oil 29V. Shell Union12%, Tide Water 11 l/i« RUBBERS. Amsterd. Rubber 225% Deli Bat. Rubber .161 Hessa Rubber140 Oostkust 1593/4 Serbadjadi 110% Interc. Rubber37/lg SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn .107 109Vs JavaChinaJapan lijn 863/4 89% Kon Ned. Stoomboot. 117 122V»-3 Scheepvaart Unie 1183/< 113%-i TABAKKEN. Deli Batavia 226 233 Oude Deli295 2991-300 Senembah260% 263 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 243/s 27 Southern Pacific13%g-| Southern Railw. Cert.8% 8%-% Union Pacific61 Canadian Pac5% 5%-Via §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers y, heden V, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM laatste 2.45-3.00 101% 100% 29%-% 148 156% 142% 133 46-% 93 302 264-1/, 156%-* 37-/4 25'»/wi 45%-% 29 30|-l%e 14%-5 44%-% 4 463i/4.4 1623/4 173 66- 75 165 340'/, 353%-4 77 30% 12% H'/a-i 232s/4-3 1684-70 150 174-6 118-% 3"/l6-3/4 OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stocgholm Oslo Vorige koers 1.80"/»e 8.95 72.77 K 5.03'/, 30.62 41.45 39.97 46.17 Yi 45.00 heden 1.80 8.95% 72.80 5.03 30.66 X 41.46 39.95 46.20 45.02K van der Linde, geen, boerenknecht gezin en kleindochter, Meerweg 20, van Haarlem mermeer. L. J. Jasperse, Ger.K., labo rant, Nieuwesloot 87, van Tilburg. C. T. C. Nuyten, R.K., heilgymnaste-masseuse, Costerstraat 35, van Haarlem. H. Harte- veld, Rem., gasfitter, en gezin, Naeuw- poortslaan 123, van Enkhuizen. R. ten Broeke, N.H., inspecteur N.V. Verzekerings bank, en gezin, Kennemerstraatweg 185, van Amsterdam. K. L. J. Luiten, R.K., meu belhandelaar, Voormeer 18, van Amster dam. G. H. Spanjaard, N.H., z.b., Koorstr. 17, van Heiloo. H. MaasdamVink, N.H., huishoudster, Klein Nieuwland 33, van Haarlem. M. van Merkerk, N.H., leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van's-Gra- venhage. J. Pool, N.H., monteur, en ge zin, Nieuwpoortslaan 23, van Oudorp. G. Landzaat, R.K., spoorwegambtenaar, en ge zin, Egmonderstraat 22, van Zaandam. P. van den Oever, N.H., scheepsteekenaar, en gezin, Fontein Verschuirstraat 16, van Pa- pendrecht. fONGKCOUUGEERD). ZIJN VROUW MISHANDED. Echtelijke oneenigheid met ern- stigen afloop. Vanmorgen heeft in het gezin van den 46-jarigen F. in de Pr. Hendriklaan te Leidschendam, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, een twist met ernstige gevolgen plaats gehad. Reeds sinds eenigen tijd boterde het niet meer tusschen de echtelieden en kwam het herhaaldelijk tot min of meer hevige bot singen tusschen hen. Ook vanmorgen groeide een klein geschil tot een hevige twist uit, waarbij de man in niet te toornen drift zijn vrouw ernstig mishandelde, haar trapte en sloeg. De twintigjarige dochter wilde haar moeder te hulp komen en niet wetende hoe haar te ontzetten, .greep zij in nood naar een hamer en bracht haar vaderdaar mede een slag op het hoofd toe. De man zakte bewusteloos in één. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en ook de politie was spoedig ter plaatse. F. bleek er ernstig aan toe te zijn en moest met een zware hoofdwonde naar St. Antoniushove te Voorburg worden ver voerd. ZIJN VROUW MET HAMER ERNSTIG GEWOND. Daad van een zenuwpatiënt. In den vroegen ochtend omstreeks 6 uur werden de bewoners van de Utrechtsche- dwarsstraat te Amsterdam opgeschrikt door een hevig tumult op de eerste étage van perceel 132. Enkele oogenblikken later zagen zy de bewoner van dit perceel, een 31-jarigen man, eenige huizen verder van het dak springen, een hoogte van ongeveer 15 M. In bewusteloozen toestand werd hij opge nomen. De inmiddels gewaarschuwde G.G. en G. D. constateerde zware inwendige kneuzingen en een gebroken heup. De man werd vervoerd naar het Binnengasthuis. De politie, die in de woning van den man een onderzoek instelde, vond in de slaap kamer de 23-jarige echtgenoote van den man hevig bloedend op den grond liggen. Het bleek dat de man, die zenuwpatiënt is, zijn vrouw tijdens een twist met een hamer te lijf gegaan was. Vervolgens was hij op het dak geklommen en op straat gespron gen. Ook de vrouw, wier toestand levens gevaarlijk is, werd naar het Binnengast huis overgebracht en aldaar opgenomen. ENGELSCH STOOMSCHIP GESTRAND. Het Engelsche s.s. „Ascania" is gisteren in de St. Laurens rivier (Canada) gestrand. Uit Quebec zijn lichters gezonden met een honderdtal havenarbeiders, teneinde de lading, waaronder zich voor een waarde van drie millioen dollar aan goud bevindt, te lossen. Toen de „Ascania" op een rots liep voel den de passagiers een duidelijke schok. Het water dringt door scheuren in de scheeps huid in het voorste ruim van het schip. De voorsteven ligt negen voet dieper dan de achtersteven. De bootwerkers lossen thans de lading, waaronder het goud. Men hoopt, door het lossen en met behulp van de pompen het schip drijvende te houden, zoodat het naar Quebec gesleept zal kunnen worden. De passagiers zijn overgegaan op het zusterschip van de Ascania de „Ausonia". GROOTSCHE SOKOLFEESTEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Met groote geestdrift is gisteren te Praag de eerste der vijf feestdagen van het tiende sokolcongres gevierd. Te Praag, dat anders een millioen inwoners telt, verblijven thans 1.600.000 menschen. De straten zijn rijkelijk met vlaggen versierd. Gistermiddag hebben 180.000 personen in het. Masarijkstadion demonstraties bijge woond, waaraan door ongeveer 30.000 sokols werd deelgenomen. Onder de aanwezigen bevonden zich president Benesj, tal van le den van de regeering en van het diploma tieke korps en talrijke buitenlandsche gasten. O.a. droegen Joegoslavische sokols een borstbeeld van koning Alexander en een van president Masarijk op hun schouders door het stadion. Vervolgens werden toespraken gehouden, waarin gewezen werd op de vriendschap tusschen Joegoslavië en Tsje- choslowakye. Tenslotte eerden de gymnas ten, onbeweeglijk met gebogen hoofd staan de, de nagedachtenis hunner voor de bevrij ding van het vaderland gestorven broeders, waarna de eed van trouw aan de republiek werd afgelegd. President Benesj had zoowel by zijn aan komst als bij zijn vertrek langdurige ovaties in ontvangst te nemen. SCHUSCHNIGG TOCH GEHUWD? Bürckel abuis. De „Daily Herald" maakt melding van een brief, dien dr. Arthur von Schuschnigg, broe der van den oud-bondskanselier van Oos tenrijk, op 15 Juni uit Weenen gezonden heeft aan een bloedverwant in Nederland. In dit schrijven bevestigt hij, dat Schuschnigg bij volmacht getrouwd is met gravin Vera Fugger. Hij schrijft: „Op 1 Juni heb ik myn broer vertegenwoordigd bij de sluiting van zijn huwelijk. Myn vader was toen ook aan wezig. Wij zijn echter ongerust over het lot van Kurt, sedert zijn huis plotseling gesloten werd". Advocaat-generaal vraagt schuldig verklaring. In het proces tégen de weduwe Becker heeft de advocaat-generaal van morgen zijn requisitoir beëindigd met de behandelingen van elk der vergifti- gingsgevallen, waaraan de beklaagde schuldig wordt geacht. Hij vroeg de jury een vonnis uit te spreken, dat het menschelijk leven beveiligt. HITTE EN DORST IN KLEIN-AZIE. Een rechter uit de stad Ramadi, bij Bag dad, die met vyf familie-leden in zyn auto naar Bagdad wilde gaan, werd sedert Vrij dag vermist. Hij bleek in de woestijn ver dwaald te zijn. Men heeft het voertuig vandaag teruggevonden: drie inzittenden waren van dorst omgekomen. Tengevolge van de hitte, die sedert eenige dagen het land heerscht, zyn twaalf menschen om het leven gekomen. Raadslid aangewezen. Wegens het overlijden van den heer J. Berkhout, lid van den raad dezer gemeente, is als opvolger ingevolge de lyst der R.K. Staatsparty aangewezen de heer N. Polle. Jaarlijksch uitstapje. Wederom nadert de dag, waarop de kinderen van de O. L. school hun jaarlijks uitstapje zullen maken. In afwijking mét vorige jaren, is het thans de bedoeling, niet de eigenaren van auto's lastig te vallen, doch de reisjes per autobussen te doen. De jongsten naar Bergen en naar de zee, de hoogste klassen naar Amsterdam (Artis en Schiphol). Hiervoor is het noodige bedrag iets grooter. Straks zullen de inteekenlysten gepresenteerd wordep. Moge het daarop geteekende bedrag voldoende zyn, om de kinderen een prettigpn uitgaansdag te be zorgen. met Gerrit Schraag. Klaas de Porta, 58 jaar, gehuwd met Maria Wegman. Trijntje Eelman, 73 jaar, gehuwd met Tjipke de Vries. OUDKARSPEL (Juni). Geboren: Janny Alida d. van J. Posthu mus en T. Kliffen. Martine Brigitta d. van C. J. Met en M. Nierop. Overleden: Jan van Exter, 85 j., wed. van G. Schrieken. Jan Beers, 73 j., echtg. van T. van den Berg. Jan Rootjes, 76 j., echtg. van A. Hofland. Jan Goudsblom, 58 j. ZUIDSCHARWOUDE (Juni). Geboren: Jozias, z. v. Jacobus de Feijter en van Aaltje Ootjers. Geertje, d. v. Pieter Paarlberg en van Trijntje Aarsen. Simon Cornelis, z. v. Paulus Nan en van Maria Cornelia Kraakman. Anthonius, z. v. Anthonius van der Hurk en van Trijntje Kliffen. Aris, z. v. Aris Kout en van Cornelia Beets. Jettie Tea, d. v. Jurjen Akkerboom en van Geertje Welbe dacht. Ondertrouwd: Gerardus Johannes Trom te Oudkarspel en Maria Koman. Getrouwd: Klaas Pieter van Meurs te Oudkarspel en Anna Emmerensiana-Rijper. Gerardus Johannes Tromp te Oudkarspel en Maria Komen. Overleden: Petrus Nicolaas Kardinaal, oud 19 jaar. Catharina Kraakman, oud 64 jaar, echtgenoote van Hendrikus Mol, overl. te «Alkmaar. Neeltje Kos, oud 77 jaar, weduwe van Anthonius van Kleef. BERGEN (19 tot en met 29 Juni). Geboren Cornelis, z. v. Jacob Blie- kendaal en Boukje Klein. Gerardus Hendrik, z. v. Cornelis Kager en Catharina Bakker. Maria Geertruida Catharina, d. v. Arie Louwe en Maria Geertruida Leuver. Overleden: Guurtje van der Ham, 70 jaar, weduwe van Cornelis Winder. Trijntje Modder, 57 jaar, ongehuwd (over leden te Castricum). Gehuwd: Reinied Dekker en Johanna Maria Peetoom. Jan Franciscus de Moor te Alkmaar en Trijntje van den Berg. Wedstrijd Vischlust. Begunstigd door prachtig zomerweer hield Zondagmorgen de hengelsportver- eeniging „Vischlust" haar tweeden wedstrijd in de ringsloot by de Bleekmeer. Aan dezen wedstrijd namen 25 leden deel, die 182 stuks baarzen hebben weten te ver schalken, waaronder slechts 4 maatbaarzen. De uitslag luidt als volgt: le pr. J. Barsingerhorn, grootste baars 22.7 c.M.; 2e pr. J. Jongerling, 14 stuks; 3e pr. J. Rempt, 11 stuks, na loting; 4e pr. P. Rempt, 11 stuks, na loting; 5e pr. W. Seven- huijsen Wz., 11 stuks, na loting; 5e pr. R. den Das, 11 stuks, na loting; 7e pr. P. de Heer, 11 stuks, na loting; 8e pr. K. Slot, 10 stuks; 9e pr. J. Zon, 9 stuks, na loting; 10e pr. P. Rol, 9 stuks, na loting; 11e pr. A. Nicolai, 9 stuks, na loting; 12e pr. H. Slikker, 9 stuks, na loting; 13e pr. D. de Vries, 7 stuks. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes, z. van Lourens Tamis en Jo hanna Francisca Bolmers. Willy, d. van Frank Martinus Wetsteyn en Lijsbeth Pieket Weeserik. OVERLREDEN: Geeske Phaff, wed. van Jacob Stroomer, 92 jaar. Neeltje Mooij, gehuwd met Jo hannes Put, 55 jaar. Pietertje Bossen, wed. van Cornelis Linstra, 69 jaar. Jan de Wit, gehuwd met Johanna Veronica Groot, 75 jaar. TEXEL (Juni). Geboren: Hendrik, z. v. Hendrik Ca- tharinus Prins en Hendrikien Geertsma. Gerardus Theodorus, z. v. Frans Witte en Agatha Emma Maria Veeger. Bouwina, d. v. Jacobus van der Vliet en Jacoba Mina de Bloois. Ursela Lisette Betje Guil- laumine, d. v. Dirk de Ruijter en Guillau- mine Bertha Caroline Marre. Nanette Martina, d. v. Jan Adriaan Duinker en Wijntje Mooijen. Adriana Anna Maria, d. v. Hermanus Willebrordus Timmer en Anna Wynande Witte. Cornelis Dirk, z. v. Dirk Maas en Maria Volkerdjna Hin. Piet, z. v. Marius Cornelis Keyser en Aafje Zegel. Rienk, z, v. Watte Duizend stra en Emke Bosscha. Ondertrouw'd: Johan Bruin en Anna Boot. Hendrik Jan Schraag en Johanna Maria Witte. Getrouwd: Hendrikus Johannes Dyt en Johanna Theodora Elfering. Nicolaas Cornelis Bakker en Anna Maria Haakman. Jacob Visman en Jantje Burger. Hendrik Willem Stolk en Clasina Lampers. Johan Bruin en Anna Boot. Hendrik Jan Schraag en Johanna Maria Witte. Overleden: Cornelis Vonk, 83 jaar, gehuwd met Jantje Bakker. Marrle Eli- sabeth de Graaf, 7 jaar. Maria Henrica van Empelen, wed. van Zacharias Graaf, 63 jaar. Guurt je Witte, 67 jaar, gehuwd VOOR WARME JULI DAGEN. Een van de meest bekende verschijnselen in de warmte is het verminderen van den eetlust. En dat is, als we er even over nadenken, een heel natuurlijk verschijnsel: ons lichaam staat 's zomers minder warmte af aan de omgeving en heeft dus minder voedsel noodig dan 's winters om toch op peil te blijven. Daarbij komt, dat „werken" nu eenmaal een gevoel van warmte geeft: zou dus in ons lichaam ten bate van spijsvertering en verdere stofwisselings-processen door de inwendige organen veel werk worden ver richt, dan zouden we daardoor ook meer van de warmte te lijden hebben, een ervaring, die ons instinctief terughoudt van 't ge bruik van veel en zwaar voedsel. We kiezen dus lichte kostjes en we be trachten matigheid: tien tegen één, dat we dan minder last zullen hebben van de hitte! Vleesch b.v. trekt ons op een warmen dag niet bepaald aan; een eier- of een kaas gerecht dat ons óók aan het benoodigde eiwit helpt, maar dit doet in een minder geconcentreerden vorm zal door de huis- genooten allicht meer worden gewaardeerd. Zeer smakelijk bij bladgroente (spinazie, postelein, andijvie, gestoofde sla) zijn b.v. kléine balletjes eiergehakt; bij bloemkool, slaboontjes, worteltjes en Chineesche kool zouden wij kaasgehakt willen aanbevelen, terwyl bij diezelfde groenten ook kaas broodjes op hun plaats zouden zijn beter misschien dan de vette, zware saucijsjes, die gewoonlijk bij kool worden gekozen. Dat bovengenoemde gerechten niet duur zijn en dat hun bereiding gemakkelijk is, zal u uit de volgende recepten blijken. Eiergehakt (4 personen). 200 G. (2 ons) oud brood, bij voor keur bruin brood, 2 hardgekookte eieren, 2 rauwe eieren, 1 middel matig groote ui, 4 eetlepels (1 klein blikje) dikke tomatenpurée, 1 eet lepel gehakte peterselie, y d.L. kokende melk, wat zout, 4 theelepels Maggi's Aroma, ongeveer 100 G. boter. Overgiet het brood met de kokende melk en laat die er geheel intrekken. Bak intus- schen het gesnipperde uitje in 1 eetlepel van de boter lichtbruin, voeg er de tomaten purée, de peterselie en de fijngewreven harde eieren bij en werk dit alles met het brood tot een gelijke massa; maak het mengsel op smaak af met de Maggi's Aroma en wat zout. Vorm het „gehakt" met de hand tot balletjes, ongeveer ter grootte van een ei, wentel ze door bloem of paneermeel en braad ze met de lichtbruingebakken boter in de koekenpan rondom mooi bruin. Maak de jus af met een scheutje water en giet ze over de balletjes op den schotel. Kaasgehakt (4 personen). 200 G. gekookte aardappelen (2 groote), 100 G. (1 ons of ongeveer 3 sneetjes oud brood (liefst bruin), 150 G. {1% ons) geraspte kaas, 2 eieren, wat peper en nootmuscaat, 4 theelepels Maggi's Aroma, wat zout, desverkiezend 1 fijngehakt uitje. Maak de aardappelen fijn en werk ze met het gekruimelde brood, de geklopte eieren, de geraspte kaas, de Maggi's Aroma, de kruiden en wat zout tot een gelijk mengsel. Vorm daarvan balletjes en bak die hetzij in de koekenpan met wat boter, hetzij in een diep pannetje met heet frituurvet rondom bruin. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Inschrijving van leerlingen voor den cursus 1938/1939 heeft plaats op DINSDAG 5 en DONDERDAG 7 JULI as., telkens des avonds van 6Y,— 9 uur, in het gebouw der Handelsschool aan de Doelenstraat. Tot de eerste klasse kunnen zonder examen worden toegelaten zij, die, blijkens verklaring van het betrokken schoolhoofd, dit jaar ten minste zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het onderwijs aan de Handelsavondschool te volgen. Toelating tot de hoogere klassen hangt af van genoten voorontwikkeling. Zij, die de school reeds bezocht hebben, moeten zich opnieuw aangeven. Verzoeken om kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen, of van boe ken, moeten vóór 1 Augustus a.s. schrifte lijk aan Burgemeester en Wethouders van Alkmaar worden ingediend. Voor hen, die niet voor kostelooze verstrekking van boeken in aanmerking komen, is, naast het schoolgeld, voor ingebruikgeving van boeken door de school zoo noodig een vergoeding verschuldigd. De directeur verstrekt gaarne inlich tingen. Alkmaar, den 4 Juli 1938. De Directeur, J. H. DE GROOT. Kaasbroodjes (4 personen). 8 dunne sneetjes oud brood, 150 G. (iy ons) Goudsche of Edammer kaas, iy d.L. melk, 1 ei, 2 thee lepels Maggi's Aroma, ongeveer 50 G. y ons) boter. Snijd van het brood de korstjes weg, ver deel de sneetjes in twee gelyke stukken en doop die even in de melk, waardoor de Maggi's Aroma is geroerd. Beleg 8 van de 16 stukjes ieder met een erop passend dik plakje kaas, druk er de onbelegde stukjes op en wentel dan elk dubbel boterhammetje door het geklopte ei, waarbij het restje van de melk met Armoa en een snuifje zout is gevoegd. Bak de boterhammetjes in de koekenpan met de heete boter aan weerskanten goud bruin, schik ze op een verwarmden schotel en presenteer ze (bij wijze van vleesch) bü de groente en de aardappelen. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 4 Juli 1938. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 62 Vette koeien 190f 295; 22 Vette kalveren 4085, per K.G. 60—90 cent; 68 Nuchtere kalveren (sslacht) 7— 15; 14 Vette schapen 24—30; 191 Vette varkens per K.G. 5054 cent. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Juli 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Groote muizen 78 centj Kleine muizen 44 y cent; NoordholL blauwe eigenheimers 1012 cent; Malta 15 cent. Alles per K.G. Totaal aanvoer 229000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Juli 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 358 Vette koeien, le kw. 74 80 cent, 2e kw. 6270 cent, 3e kw. 5060 ct. per K.G. slachtgew.; 88 Melk- en kalfkoeien 200275; 84 Vette kalveren, le kw. geen noteering, 2e kw. 5462 cent en 3e kw. 48— 52 cent 'per K.G. levendgew.; 88 Nuchtere kalveren 8—f 13; 46 Schapen 20—25; 15 Lammeren 10—14; 522 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6163 cent, zware varkens 5960 cent en vette varkens 5859 cent per K.G. slacht gew.; 4 Veulens, prijs niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juli 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgtt 320 K.G. Roode kool 6.20—7.70; 330 stuks Bloemkool 7.708.10 2e s. 5.70; 6000 K.G. Tomaten: A 7.90—8.90, B 8— f 9.30, C 7.20 en CC 4.90; 525 bos Rabar ber 2.40—6.60; 690 bos Peen 5.80; 226 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.20—7.60, Drielingen 3.105.80, Grove muis 7.20—7.90; Kriel 1—2.80; BL Eigenheimers 7.6011.50; 30 K.G, Snyboonen 27.10; 75 K.G. Slaboonen; Zil- vernep 10.70. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juli 1938. (Noordermarktbond). 104000 K.G. Aard appelen: Bonken 6.20—7.90, Schotsche muis 6.20—7.20, Drieling muis f 3.60— 4.80; Kriel 0.802.20; Blauwe eigen heimers 10.20—10.30. 175 K.G. Zilvernep 11—11.70. WARMENHUIZEN, 2 Juli 1938. Aange voerd 100900 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f 6—7.20, grove t 0.506.80 en drielingen 3.80—5.30. PURMEREND, 2 Juli 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 1.151.80 en Kleine Schotsche muizen 0,70—1.35 per kist, 25 K.G.; Tuinboonen 4244 cent per kist, 15 K.G.; Gew. Blauwschokkers 0.90— 0.95 en Blauwe Blauwschokkers f 1.10— 1.20 per kist, 15 K.G.; Aardbeien 1630 cent per K.G. 1

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3