CEBUTO nder de aanwezigen S&wMenlcuid het Staatsbedrijf der artillerie. De schrijfwijze der Nederlandsche taal. Verkeersongelukken Dooden en gewonden. Saduxpmcamnoi Wilt U iets van de wereld zien? ALKMAAR in gebouw V. D. r\ i i i in REIZEN ZONDER ZORGEN faiMetou aJoVhVnirete'oPp°onsdleette tï" Ïïet'T' Gedeeltelijke overplaatsing van de Hembrug naar elders. In verband met de verschillende persbe richten omtrent de verplaatsing van een deel van het Staatsbedrijf der artillerie- inrichtingen, vernemen wij van bevoegde zijde het volgende: Het voornemen bestaat om de directie, het secretariaat, een deel der hoofdadmi nistratie en den z.g. buitendienst over te brengen naar Den Haag. In verband hiermede is reeds besloten tot overplaatsing met ingang van 1 sep tember a.s. naar Den Haag van personeel, behoorende tot den z.g. buitendienst, in totaal 15 personen. Omtrent het tijdstip, waarop het andere personeel naar Den Haag zal worden over geplaatst, kan nog niets positiefs worden medegedeeld. Wel zal binnenkort worden bekend gemaakt, wie van het personeel voor overplaatsing in aanmerking komt. Voorts kan worden gemeld, dat enkele bedrijfsinrichtingen naar Delft zullen overgaan, o.a. de auto-exploitatie. Omtrent de overige voor verplaatsing in aanmerking komende inrichtingen zal zoo spoedig mogelijk definitief worden 'beslist. Commissie van advies ingesteld. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft ingesteld een commissie van advies inzake de schrijfwijze van de Ne derlandsche taal. Aan deze commissie is opgedragen advies uit te brengen nopens enkele bepaalde vraag punten betreffende de schrijfwijze der Ne derlandsche taal. In de commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter: dr. J. P. Fockema Andreae, °uc*- commissaris der koningin in de provincie Groningen, te Bilthoven (gem. de Bildt); tot leden: drs. E. Boekman, wethouder van on derwijs en kunstzaken der gemeente Am sterdam; Anton F. Coolen, letterkundige te Waalre; mr. dr. J. Donner, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Graven- hage; mgr. prof. dr. F. Feron, president van het Groot-Seminarie te Roermond; dr. C. B. van Haeringen, leeraar aan een gemeente lijke H.B.S. te 's-Gravenhage; prof. dr. G. van der Leeuw, voorzitter van den Liturgi- schen kring te Groningen; dr. E. H. Renke- ma, inspecteur der gymnasia, te 's-Graven hage; prof. dr. F. Sassen, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen; L. Welling, hoofdinspecteur van het L.O., te Groningen en C. J. J. Westermann, lid der redactie van het Algemeen Handelsblad te Hilversum; en tot secretaris: dr. H. E. Buiskool te Leiden, AUTO TE WATER, Inzittenden door handreiking bevrijd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op de Nassaukade te Amsterdam een luxe huurauto uit Den Helder, waarin twee be woners uit Den Helder met hun twee echt- genooten gezeten waren, tengevolge van de gladheid van het natte asphalt geslipt en in de Singelgracht terecht gekomen. De auto gleed de schuine bazalthelling ter plaatse af en bleef met den bovenkant boven het water uitsteken, waardoor de vier onzittenden on middellijk nadat hulp was toegeschoten, door de portierramen konden klimmen en door handreiking op den wal konden wor den gebracht. Zij waren ongeveer tot hun middel nat geworden. Inmiddels was het bergingstoestel van de brandweer gearriveerd, maar vreezende, dat het bergen van de te water geraakte auto te hooge kosten met zich mede zou brengen, riep de bestuurder de hulp van eën parti culiere garage in. Nadat de inzittenden den wagen hadden verlaten, was deze echter verder in de modder weggezakt, zoodat de particuliere kraanwagen er niet in slaagde de auto op den wal te brengen. Tegen half vier riep men opnieuw de hulp van de brandweer in, die binnen korten tijd het voertuig op het droge bracht. De vier inzit tenden keerden daarna per taxi naar Den Helder terug, terwijl de auto, die betrekke lijk weinig schade had opgeloopen, gister door den eigenaar is opgehaald. FIETSER AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen omstreeks elf uur reed een bejaarde fietser over den Aalsteiweg te Eindhoven in de richting Aalst. Ter hoogte van de Boerhavelaan stak hij plotseling links den weg over, met het gevolg dat hij door een achterop rijdende auto werd ge grepen. Het slachtoffer bleek bij aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. 21-JARIG MEISJE GEDOOD. Te Nieuwer-Amstel is Zaterdagmiddag te circa half 6 een ernstig motorongeluk ge beurd. Een 21-jarig meisje, dat op de duo van een motor zat, is hiervan het slachtoffer geworden. Een motorrijder, de heer J. den H. uit Middelharnis, wilde een autobus passeeren juist op het moment, dat van de andere zijde een bakfiets naderde. Hierdoor verloor hij de macht over het stuur. De motor slingerde tegen het voorste gedeelte van de autobus aan, tengevolge waarvan de verloofde van den motorrijder, mej. Mey uit Nieuwer-Am stel, die op de duo zat, van den motor viel. Zij werd door de autobus overreden en op slag gedood. De motorrijder kreeg geen letsel. DE GEVAARLIJKE AUTO-SNELWEG. Zaterdagmiddag is op het pas-opengestelde gedeelte van den autoweg AmsterdamDen Haag een ernstig ongeluk gebeurd. Ter hoogte van den Lisserweg passeerde een Belgische auto, komende uit de richting Den Haag, een autobus. Onmiddellijk na het passeeren haalde de bestuurder van den Belgischen wagen naar rechts uit, doch ver loor daarbij de macht over het stuur. De wagen vloog over den rechterberm van der, weg den dijk af en kwam terecht in de er naast loopende sloot. Hierbij raakte de auto nog een motorrijder, die zich daar tei plaatse op den weg bevond en wiens motor rijwiel zwaar beschadigd werd. De inzittenden van de auto, twee dames en drie heeren, werden niet zonder moeite uit den totaal vernielden wagen gehaald. De heeren bleken ernstig gewond te zijn, een der dames had enkele lichte kwetsuren op geloopen en de andere dame is met den schrik vrijgekomen. De motorrijder brak een pols. Zaterdagnacht heeft zich op denzelfden weg opnieuw een ernstige aanrijding voor gedaan. Tegen 2 uur is een auto, komende uit de richting Den Haag en bestuurd door den heer Rouhard, op het viaduct over den Schipholweg op een daar stilstaande auto bus gereden. De botsing geschiedde met zulk een kracht, dat de aanrijdende auto ongeveer twee meter terugsprong. Gezien den toestand, waarin deze wagen na de aan rijding verkeerde, mag het nog een wonder heetep, dat bij dit ongeluk geen dooden zijn te( betreuren. De bestuurder was er nog het ergst ,a,an 'toé. De hèer Rouhard was geheel met bloed overdekt en klaagde over inwen dige pijnen. Van twee dames, die zich ver der in den wagen bevonden, werd de een aan het been gewond. De andere kwam er met eenige ontvellingen af. De heer Rouhard, die met een snelheid van 60 a 70 K.M. zou hebben gereden, ver klaarde de autobus, die wegens een panne aan den kant van den weg stond, pas op het allerlaatste oogenblik te hebben gezien, daar het achterlicht niet brandde. Dit werd echter door den chauffeur van de autobus ten stelligste ontkend. Zeker is, dat na de aanrijding het achterlicht brandde. DROEVIG EINDE VAN EEN UITSTAPJE. Gisteravond omstreeks negen uur keer den vijf meisjes uit Zevenbergschenhoek, die een bezoek aan Breda hadden gebracht, per fiets huiswaarts. Op den weg Breda Terheyde, nabij het gebouw van de P.N.E.M., reed een touringcar uit Zuid- Holland, welke eveneens uit Breda kwam, de meisjes achterop. Bij het passeeren werd één van haar, de 19-jarige A. S., dochter van den postkantoorhouder uit Zeven bergschenhoek, aangereden. Zij kwam met het hoofd in aanraking met een der auto- wielen en werd op slag gedood. De bestuurder van de touringcar, die van het ongeluk vermoedelijk niets heeft be merkt, is doorgereden. Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 3 dg. Valkenburg en Eifelgebergte 1975 4 dg Ardennen met gr boottocht 32.50 4 dg Burg a/d. Wupper en omg24.— 5 dg Rijnland.Wie»b m. boottocht 38.50 6 dg Ardennen en Luxemburg 48.— 7 dg Schw. m. Freudenit55.— 9 dg Beieriche Alpenwereld 72.50 13 dg. Italië en Dolomieten 112.— by de lunchroom. Tel. 3755. ECMOND al ZEE Naco-Autobusstation. Tel. 353. WIELRIJDER DOODGEREDEN. Op den weg tusschèn Laren en Lochem is Zaterdagavond de 46-jarige ongehuwde A. J. Nijmeyer uit Laren (Gelderland) met zijn rijwiel door een vrachtauto aange reden. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis te Zutpben vervoerd, waar hij in den loop van Zondag is over leden. ALGEMEENE VERGADERING A. V. R. O. De directeur ÏV. Vogt gehuldigd. Uitbreiding studio te Hilversum. In de elfde algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging Radio Omroep, te Assen gehouden, herinnerde, na vaststel ling van de notulen van de 10 Juii 1937 de voorzitter, de heer G. de Clercq, eraan, dat de secretaris de heer F. P. A. van Gheel Gildemeester, tien jaar gele den tot algemeen secretaris benoemd werd. Spr. dankte vele successen aan de doortastendheid en de volharding van den secretaris, die zich steeds als een strijdbare figuur in het algemeen bestuur deed ken nen- r- -.-.o-..v Den penningmeester, den heer Korver, werd met het dagelijkse!), bestuur décharge verleend over het boekjaar 1936, het eerste jaar, dat de penningmeester als zoodanig optrad. Nadat de directeur, de heer Vogt, zijn jaarverslag met rekening en verantwoor ding over 1937 had uitgebracht, werd hy in verband met zijn 50sten verjaardag, welken hij 12 Augustus hoopt te vieren, gehuldigd. De voorzitter zeide, dat deze 11de alge meene vergadering te Den Helder werd gehouden, omdat dit de geboortestad is van den heer Vogt, den'schepper en opbouwer van de Avro. Dit is gepaard gegaan met veel strijd. Nu de Avro de kinderschoenen is ontwassen, kan geconstateerd worden, dat deze het onbetwiste eigendom is van de 200.000 luistervinken en allen die sym- pathiseeren met de Avro. Namens dagelijksch en algemeen bestuur, namens de 200.000 luistervinken, bracht spr. den heer Vogt dank voor hetgeen hij voor den Avro deed. Als herinnering aan dezen dag bood spr. den heer Vogt tenslotte een sigarettenbox tevens speeldoos aan. Het woord was hierna aan den heer C. Ritmeester, burgemeester van Den Helder, die hoopte, dat de Avro zich, dank zij de vrijheid, die wij in Nederland mogen ge nieten, zal blijven ontwikkelen in de rich ting, die de heer Vogt er aan gegeven heeft en dat zij nog vele jaren onder de Dinsdag 5 Juli. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.30 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pD 10.30 Omroep orkest. 11.— Huish. wenken. 11.30 Omroeporkest en soliste. (Ca. lz.io Ber.) 12.30 Gr.pl. 1.15 Het Kovacs Lajos-orkest. 2.— Omroeporkest en solist. 2.40 Deel. 3.— J. Cantors ensemble en gr.pl. 4.30 Kinderkoor zang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Het Avro-Aeolian-orkest. 6.15 Gr.pl. 6.30 Orgel en harp. 7.— Avro-dans- orkest en soliste. 7.40 Rep. 8.-— ANP-ber., mededeelingen, gr.pl. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Het Renova-kwintet. 11.— ANP-ber., hierna gr.pl. 11.1512. Ensemble Pali. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (Ca. 8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber 12.15 KRO-melodisten en solist. I.— Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2.— Vrouwenuur. 3.Gr.pl. 4.Ber., deel. 4.20 Gr.pl. 5.— KRO-Kamer- orkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 KRO-orkest. 6.15 Zwemcursus. 6.30 Verv. concert. 7.Ber. 7.15 Cause rie over luchtbescherming. 7.35 Sportpr. 8.— ANP-ber., mededee lingen. 8.15 Sted. orkest van Maas tricht. 9.10 Causerie over Spanje. 9.30 KRO-melodisten en solist. 9.45 Radiotooneel. 10—Vervolg concert. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-boys en solist. 11.12Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gr.pl. II.35 Het BBC-Wels-orkest en so liste. 12.35 Radiotooneel. 12.55 Gr. pl. 1.25 Sportrep. 1.50 Gr.pl. 2. Deel. 2.20 Gr.pl. 3.— Onafhanke- lijkheidsdag-progr. 3.20 't Carlton- hótel-orkest. 3.50 Militair orkest, 4.50 Gr.pl. 5.20 Sidney Crooke en zijn kwartet. 6.05 Sportrep. 6.20 Ber. 6.50 BBC-Harmonie-orkest. 7.20 Radiotooneel met muziek. 7.50 Het BBC-Midland-orkest en solist. 8.50 Gev. progr. 9.50 Gr.pl. 10.20 10.20 Ber. 10.45 Het BBC-Theater- orkest en solist. 11.35 Grosvenor House Dance Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.55, 8.55 9.05 en 10.10 Gr.pl. 12.40 G. Bailly- orkest. (1.50 Zang). 3.05 Pianovoor- rl 1-acht. 3.20 Solistenconcert. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10 3511.50 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Militair orkest. 8.50 Amusement* sextet 12.20 Omroepkleinorkest en Om oepschran.meelensemble. 2.30 Populair concert. 4.20 MUttair or kest 5.20 Vocaal en instr. jongens- concert. 5.50 Solistenconcert. 7.35 Omroeporkest. 8.50 H Hagestedt s Amusementsorkest Fntz Weber s dansorkest en solisten. 12.20-3.20 Weensch Kamerorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gr.pl. 12.50 Omroepsa on- orkest en gr.pl. 1.30 Omroepsalon- orkest. 1.50-2.20 Gr.pl 5£0 Om- roepdansorkest en gr.pl. 6.8° «MO Grol 8.20 Cabaret-progr. 10.30— 11,20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 GrpL 12 50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50— 2 20- Gr.pl. 5.20 Gr.pl. met toelich ting. 6.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. (9.20—9.35 Causerie). 10.30—10.50 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 30 Steinbacher-orkest en solisten (gropn.) 8.20 Het Symph.-orkest van Paris-PTT (gr.opn.) 9.20 Poli tiek dagbladoverzicht. 9.35 Gr.pl. 10.20 Ber. 10.50 Viool en cello. 11.05 Ber 11.20 Augsburger dansorkest en solist. 12.20—2.20 Nachtconcert (gr.opn.) (1.15—1.26 Tijdsein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.-10.20, Parijs R. 10.20—10.50, Keulen 10.50—11.20, Parijs R. 11.2012.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Parijs R. 12.20 13.20, Brussel VI. 13.20—14.20, Keu len 14.20—15.05, Parys R. 15.05— 16.50, Lond. Reg. 16.50—17.20, Brussel VI. 17.20—18.5(1, Lond. Reg. 18.5019.20, Brussel VI. 19.20 19.35, Keulen 19.35—20.30, Lond. Reg. 20.30—20.50, Keulen 20.50 22.20, Brussel VI. 22.20—23.20, Keu len 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3514.20, Droitwich 14.2024. Lijn 5: Diversen. leiding van den heer Vogt in die richting mag voortgaan. De heer Vogt dankte voor de hem toege sproken woorden. Dr. Molhuizen uitte namens het algemeen bestuur en de luisteraars den wensch, dat heiden heer Vogt gegeven moge zijn nog vele jaren zijn .functie als president te bïjjr ven vervullen. Spr. deed zijn woorden ver gezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardeering als herinnering aan dezen dag. De begrooting 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 1.280.000. De penningmeester deelde mede, dat het be- drijfsoverschot 1937 125.000 bedroeg. Bekrachtigd werd de goedkeuring van het algemeen bestuur tot beschikbaarstel ling van 300.000 voor de uitbreiding van het studio-complex te Hilversum. Pit het Engelsch van i ARTHUR SOMERS ROCHE Door Mr. P. v. D. 15) „Jeanne", fluisterde ik. „Jeanne". Ik wist, dat ik een schurk was haar zoo toe te fluisteren, haar naam uit te spreken met het accent der liefde. Want myn terug keer naar haar was geen zaak van duur; die was op ieder oogenblik vol van gevaar voor ontmaskering. Ik zou Slavini's chef kunnen mishagen Haar handen drukten vlug de mijne. Zij wendde haar hoofd af en toen zij weer naar mij keek, was ieder spoor van tranen uit haar oogen verdwenen. Haar kleur kwam terug en haar lippen vormden weer een glimlach. „Dus", zei zij, „je bent teruggekomen". „Ik ben teruggekomen", zei ik. „En ik heb je niet vergeten", fluisterde zij. „Ik evenmin", zei ik haar. „Maar waarom, waarom dan heb je dat geprobeerd?" vroeg zij. „Wist je dan niet, dat.,, dat je dat piet kon?" „Dat wist ik", zei ik. „En nuben je toch niet meer van plan mij te vergeten?" „Zeker niet", zei ik haar. „Maar.... waarom wilde je mij dan ver geten?" „Omdat, Jeannelief", ze ik, „er sommige dingen zijn, die zoo ver boven ons liggen, dat wij ze onmogelijk kunnen bereiken". „Maar je had me toch veroverd", zei zij zacht. „Maar neem nu eens aan dat ik hoopte, dat je dit zoudt vergeten stel nu eens, dat je alleen dacht dat ik je lippen had gekust, en „Je bedoelt, dat ik te jong ben om wer kelijk te weten... of ik om je gaf?" „Je hebt weinig mannen leeren kennen", zei ik. „Ik heb er veel ontmoet sinds ik jou leer de kennen", wierp zy tegen. „Je had voor ieder feest twee jongens tot je beschikking, hè?" lachte ik. Zij knikte ernstig. „Ik heb succes gehad", zei zij. „De partij van gisterenavond „Je bent niet gekomen", verweet zij mij. „En tot de laatste minuut, tot vanmorgen zes uur bij het ontbijt, dacht ik, dat je nog zou komen. Waarom heb je dat niet ge daan? Had je niet een dag eerder kunnen komen?" Het was beter voor mij geweest, begon ik te beseffen, wanneer ik heelemaal niet was gekomen. En beter voor haar ook. Be halve misschien, dat een gebroken hart kan heelen, en een gebroken hart was al het leed, dat ik haar kon aandoen. Terwijl de menschen, die mij terug wilden hebben om mijn schunnig beroep uit te oefenen, ern stiger, onheilen köndën aanstichten dan dat. En ook zouden! „Tot drie uur vanmiddag, Jeanne, kon ik niet droomen hier vanavond terug te zijn", zei ik. „Was je dan niet ver weg? En toch kon je zelfs niet schrijven?" „Het was beter van niet", week ik uit. „Waarom?" sprak zy. „Welbeschouwd waren we waren we vrienden, niet?" Ik gaf geen hoorbaar antwoord; ik wist, dat zij uit mijn gelaatsuitdrukking kon le zen, dat wij, zoover het mij betrof, meer waren geweest dan dat. Zij bloosde flauw tjes en haar oogen lichtten op met een ver zekerdheid, die vreemd in zulk een jong meisje aandeed. „Je houdt van me, Lacy". „Dat doe ik, Jeanne", sprak ik. „En je wilt graag met "mij trouwen", ging zij voort. „En ik kan dat niet", riep ik bitter uit. „Omdat ik te veel geld heb en jij te wei nig. O, Lacy, hoe kon je ooit zoo hardvoch tig over mij denken? Alsof, wanneer ik om je gaf kom, laten wy wat oploopen dezen dans uitzitten Zij hield op met dansen, stak haar arm door den mijnen en leidde mij van den dans vloer weg. Een teleurgesteld jongeling keerde tot de haag van mannen terug. „Tommy Marston is niet de eenige, hè, Jeanne? Ik glimlachte, en wees op een terneergeslagen jongen man, die zoozeer zyn manieren vergat, dat hij mij boos aan keek. "Mag je,Tom niet?" vroeg zij snel. „Ik geloof, dat hij een beste kerel is", verzekerde ik haar. CAFEHOUDSTER BESTOLEN. In een café aan de Katendrechtschestraat te Rotterdam is Zaterdagmorgen vroeg een diefstal gepleegd, waarbij de exploitante van het café voor een bedrag van ongeveer 800 is benadeeld. Op een gegeven mo ment moest de juffrouw, die zich achter de toonbank bevond, even naar boven. Zij be gaf zich naar haar woning en toen zij enkele oogenblikken later weer beneden kwam, was haar klant verdwenen. Aan vankelijk koesterde zij geen argwaan. Toen zij echter kort daarna de toonbanklade open deed, bemerkte zij, dat er 800 aan bankpapier en kleingeld was verdwenen. In den loop van den morgen is de politie er in geslaagd den man aan te houden. Het geld had hij echter niet meer. Hij weigerde mee te deelen waar hij het heeft verborgen of aan wien hij het ter hand heeft gesteld. „Daar ben ik blij om. Omdat ik dat ook denk". „Hij is verliefd op je", zei ik haar. „Hij wil graag met mij trouwen", zei zij. „En jij?" Wij kwamen by een tafeltje en gingen zitten. „Ik weet het niet", gaf zy ten antwoord. „Weet je het niet?", klonk mijn echo. „Ik meen het", ging zij haastig verder. „Ik, ja, ik kan niet heelemaal uit mijzelf wijs worden. Nadat jij verdween, was iknee, het was niet pleizierig, Lacy. Daarna kwam Tom op het tapijt. Hij is even lief als jij, Lacy". „Hij is heel wat liever", verzekerde ik haar. „Jeanne ik ben niet lief ik dat is het juist waarom ik weg ging". „Omdat je niet lief was? Maar is je weg gaan dan niet juist een bewijs van je lief heid?" „Maar ik heb het recht niet hier terug te komen, het recht niet hier met je te zitten", zei ik. „Jeanne, heeft Marston een aanzoek gedaan? Ik weet, dat ik dit niet moest vragen". „En ik moest het niet vertellen", zei zij. „Maar wanneer je het nu eenmaal vraagt dan ja". „En wat was je antwoord?" „Ik vroeg hem mij tijd te laten". „Waarom?" „Je kent het antwoord. Omdat ik jou te rug wilde zien, zien uit te vinden of „Neem .hem, Jeanne", zei ik norsch. „Misschien zal ik dat doen. Ik weet het niet. Ik ben verliefd op jou, Lacy. En toch ik weet het niet. Als je niet terug was gekomen ik zal eerlijk tegenover je zijn lieveling, na een jaar of wat zou ik niet HET JUBILEUM VAN DE LUCHTVAARTAFDEELING SOESTERBERG. Het eerste officieele bezoek van prins Bernhard aan de luchtvaartafdeeling te Soes (er berg weid Vrijdagavond besloten met'den corpsmaaltijd in het Casino. Als èërSte spreker nam de commandant van de luchtvaartafdeeling It. koL van Heyst het woord om een eere-dronk uit te brengen op de koningin, de prinses en prinses Beatrix. Naar aanleiding hiervan stond de prins op en bracht een dronk uit op de officieren van de militaire luchtvaartafdeeling en het welzyn van het jubileerende corps. Deze geste werd bijzonder op prys gesteld. Kapitein Foncken bood namens alle be roepsofficieren, die niet tot de vaste kern behooren, een zilveren tafelstandaard aan met de prinselijke vlag, de hoop uitspre kende op een regelmatig contact tusschen zijne koninklijke hoogheid en het corps. Verschillende sprekers voerden nog het woord, waarbij ook geschenken werden aangeboden. Voor het theehuis Soesterdal had Zater dagmorgen een défilé plaats van de L. V. A. voor den commandant luit.-kolonel van Heyst, in het bijzijn van het volledige college van B. en W. van de gemeente Soest. Medewerking verleende de stafmuziek van het 5e regiment uit Amersfoort. De belang stelling van de zijde van de burgerij was bijzonder groot. De feestelijkheden werden Zaterdag avond voortgezet in hotel Hamdorff te Laren, uitsluitend toegankelijk voor de officieren van hun corps en hun dames. Tom zyn getrouwd en hem hebben aanbe den. Het kan nog zijn, dat ik dat doe. Ik weet het niet. Kun je my niet helpen met het my te laten weten?" „Natuurlijk kan ik dat", riep ik uit Ik zei je al, Jeanne, ik deug niet. Ik ben ëen beroerling, ik ben alles, dat je niet non dig hebt. Trouw Tom". 3 1 n°°" "Maar waarom ben je die dingen waarvoor je jezelf uitmaakt? Ik geloof ze met Lacy En het simpele feit, dat je ze zegt, bewust, dat je ze niet bent. Lacy zul je niet weer verdwijnen?" Y' „Niet zonder je te waarschuwen". „En ik en voor de eerste maal was haar zonde?'je* te^wamkïwenT* T°m tr°UWBn beweging van zyn wanhopig ongeduld hink den dansvloer zouden' ZT?r Wij naar Jeanne overrompeld worden 'h™"' *°U stormloop van bewonderaars Zy* lachte?UCCe8' h°°r" Zei'ik" „Iedere avond Is niet als deze" zei »ii „En het is niet altiiri j 9 mooi is 0f charmant o 'ie^an die Zi) komt soms voor een tifrfi i n en "iemand weet waarom" m°de' (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6