SPORT EN WEDSTRIJDEN. -■- Jjufefumden StuMen I Om den Grand Prlx voor amateurs. Twee nieuwe wereldrecords van Ragnhild Hveger, TWEEDE BLAD. Wielrenn en. Derksen, Van de Vijver en Ooms winnen hun serie. Onder groote belangstelling zijn Zaterdag in het Stade Municipale te Parijs de series verreden van de sprintwedstrijd voor ama teurs om den Grand Prix de Paris. Van de zes sprinters, uit wie de Neder- landsche ploeg bestond, wonnen er drie hun series, n.1. Derksen, Van de Vijver en Ooms, terwijl de andere drie, Kropman, Buchly en de Heus, in hun series de tweede plaats be zetten. Het is wel merkwaardig en zeer teeke nend voor de kracht van de Nederlandsche renners, dat inJiun series over het algemeen de snelste tijden zijn gemaakt. De Fransch- man Renaudin was Zaterdag op de laatste 200 M. de snelste met een tijd van 12.4 sec. In zijn serie was ook Buchly ingedeeld en het is zeer aan den fanatieken tegenstand van onzen landgenoot te danken, dat de Franchman dezen goeden tijd kon maken. Buchly maakte een uitstekenden indruk en bleef slechts een halve lengte op den win naar ten achter. Kropman werd in de eerste serie door Gurly verrast en moest tenslotte met een lengte diens meerderheid erkennen. Ook de tijd van Gurly, 12.6 sec., was zeer snel. De Heus maakte den minsten indruk van onze landgenooten. Op volkomen regelma tige wijze werd hij door den Franschman Dolivet met 3 lengten geklopt en dat nog wel bij een tijd van 13.6 sec. over de laatste 200 M. door den winnaar. In de tweede serie kwam onze langenoot Derksen zegevierend uit den strijd. Hij maakte een tijd van 12.8 sec. Denzelfden tijd had ook de wereldkam pioen, van de Vijver, noodig om in de derde serie als eerste te eindigen. Hij won gedeci deerd. Ooms kwam in de laatste, elfde, serie uit en ook hij reed de laatste 200 M. in 12.8 sec. Hij maakte een zeer goeden indruk en was duidelijk de meerdere van zijn Fransche tegenstanders Noblet en Dessauvages. In de zesde serie behaalde de bekende Italiaan Loatti de overwinning en merk waardigerwijze bedroeg ook zijn tijd 12.8 sec. Richter winnaar bij de beroeps renners, Renaudin bij de amateurs in de finales. De sprintwedstrijden voor amateurs en beroepsrenners, welke gisteren om de Grand Prix van Parijs zijn verreden, hebben in bei de categorieën een verrassing opgeleverd. Bij de beroepsrenners behaalde de Duit- scher Richter den waardevollen prijs, waar mee hij dus zijn zege van 1934 herhaalde, terwijl bij de amateurs de Fransche Re naudin, die reeds Zaterdag in de series de snelste was geweest, de overwinning op prachtige wijze behaalde. Ondanks het regenachtige weer waren gister duizenden naar de piste Municipale te Vincenes gentrokken om den strijd tusschen de bestes printers ter wereld te zien. In de herkansingsritten wisten de Neder landsche amateurs Kropman en de Heus zich niet voor de halve eindstrijden te plaatsen. In de halve eindstrijden kwamen o.m. de Nederlanders van der Vijver, Ooms en Derksen en de Italiaan Loatti. In den eersten rit won wereldkampioen van de Vijver gemakkelijk met een halve wiellengte voor den Franschman Chretien. In den tweeden rit werd de Fransch Renau din, de verrassing van deze Grand Prix, eerste. Weliswaar legde onze landgenoot Derksen hem het vuur na aan de schenen, maar de Franschman ging toch met een half wiel verschil als eerste over de eindstreep. In den derden rit toonde de ook in ons land zoo bekende Italiaan Loatti zich superieur. Hij hield onzen landgenoot Ooms een volle lengte achter zich. In den eindstrijd kwamen dus uit van de Vijver, Loatti, zooals wel verwacht was, en als derde Renaudin. Van de Vijver ging aan den kop en behield de leiding tot op 500 M. Renaudin en Loatti bestreden elkaar fel, in den laatsten bocht nam Renaudin de leiding, zette een geweldige spurt in, maar ook Loatti sprintte fel weg. Beiden gingen over van de Vijver heen, die zich daarna niet meer inspande. Renaudin reed buitenge woon fraaie en ging tenslotte met miniem verschil, 10 c.M., als eerste over de streep. In de halve eindstrijden bij de beroeps renners behaalde van Vliet een gemakke lijke overwinning op den vroegeren wereld kampioen der amateurs, den Italiaan Pola en den Franschman Michard. In de andere ritten wonnen de Duitsche kampioen Rich ter en de wereldkampioen Scherens. In den eindstrijd nam Richter onmiddel lijk de leiding. Op 500 M. lag de Duit- scher nog steeds aan den kop, maar toen kwam Scherens njet een felle spurt op zetten. Helaas kwam hij op 30 M. voor de eindstreep in vollen ren ten val, hij liep vrij ernstige verwondingen aan het hoofd op en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Van Vliet kon Richter niet meer inhalen. J. BRASPENNINX Jr. WINNAAR IN DE RONDE VAN ROOSENDAAL. Bosma uit Alkmaar wint bij de amateurs. Gister is voor naar schatting 40.000 toe schouwers de jaarlijsche ronde van Roosen daal verreden voor amateurs, onafhanke- lijken en beroepsrenners. Het 5 K.M. lange parcours, dat door het centrum van de stad liep, moest door de amateurs 15 maal en door de onafhankelij- ken en beroepsrenners 30 maal worden af gelegd. De uitslagen luiden: 1. Bosma (Alkmaar) 1 uur 41 min. 30 sec.; 2. Demmenie (Rotterdam); 3. Wijdenes (Ouderkerk); 4. Westendorp (Amsterdam); 5. Jansen (Eindhoven), Beroepsrenners en onafhankelijken: 1. J. Braspenninx Jr. (Princenhage) 3 uur 27 min. 52 sec.; 2. Overweel (Middelharnis) op 150 M.; 3. Reuter (Amsterdam); 4. Motke (Amsterdam); 5. Gommers (Dongen). Een doodelijk ongeval. Bij de amateurs heeft zich een ernstig ongeval voorgedaan, dat aan den jeug digen Rotterdamschen renner van der Kley het leven heeft gekost. In Roosendaal vond n.1. een valpartij plaats, waarbij wel twintig renners betrok ken waren. Van der Kley kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij met ernstige ver wondingen werd opgenomen. De renner werd in een woning binnengedragen, waar hij korten tijd later aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleed. Ook en kele andere renners, die hij de valpartij be trokken waren, o.m. de Nederlandsche kam pioen Hofstede, werden gewond, doch hun blessures waren van lichten aard. Zwemmen Op de 1500 meter en den mijl. Tijdens wedstrijden te Helsingfors is Ragnhild Hveger erin geslaagd twee nieuwe wereldrecords op haar naam te brengen. Zij verbeterde n.1. het wereldrecord over 1500 meter, dat sedert 26 Juni 1936 met een tijd van 22 min. 36.7 sec. op naam stond van haar landgenoote Grete Frederiksen, geves tigd te Kopenhagen, met niet minder dan Ranghild Hveger ruim 50 seconden en bracht het op 21 min. 45.7 sec. Verder slaagde zij er in het wereld record over den mijl (1609 meter) te verbe teren en te brengen op 23 min. 11.5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Helen Madison met een tijd van» 24 min. 34.6 sec., gevestigd op 3 Juli 1930 te Long Beach. Van de 26 wereldrecords bezit Denemar ken er thans 12, Nederland 11, Duitschland 2 en de Ver. Staten 1. Ragnhild Hveger voegde weer twee wereldrecords aan haar persoonlijke lijst toe en zij heeft er nu tien op haar naam staan. Athletiek. OSENDARP WINT 100 EN 200 METER. Uitstekende prestatie van Bouman. Tijdens de groote internationale atletiek wedstrijden, die Zondag te Antwerpen wer den gehouden, is Osendarp er in geslaagd zoowel de 100 als de 200 meter te winnen, vóór Holmes,. Strandberg, Gyenes, Sweeney e.a. Bouman verrichtte op de 800 meter eveneens een uitstekende prestatie, door dezen afstand in 1.54.7 af te leggen, waardoor hij slechts 0,3 sec. boven zijn Nederlands record bleef. Ook de andere Nederlandsche deelnemers bereikten over het algemeen be hoorlijke prestaties. Roeien. BURK WINT DE DIAMOND SCULLS IN RECORDTIJD. De traditioneele Henley Regatta is Zater dag geëindigd. Het belangrijkste nummer, de strijd tusscbm de skiffs om de Diamond Sculls, werd volgens de verwachting gewon nen door den Amerikaan J. W. Burk, die de baan aflegde in den nieuwen recordtijd van 8 min. 2 sec. De Engelschman D. L. Habbitts (Reading) werd met grooten achterstand tweede. Het oude record stond op 8 min. 10 sec., gevestigd in 1905 door den Engelsch man en in 1934 geëvenaard door den Duit- scher Buhtz. Automobilisme. DE GROOTE PRIJS VAN FRANKRIJK. Mercedes Benz op de drie eerste plaatsen. Voor de 32ste maal werd gisteren de Groote Prijs van Frankrijk verreden en wel op het circuit van Reims, dat 64 maal moest worden afgelegd met een totaal afstand van bijna 510 K.M. Het is een daverende zege voor Mercedes-Benz geworden, immers het Duitsche merk bezette de drie eerste plaat sen, terwijl Carriere (Frankrijk), die met Talbot vierde geklasseerd werd, op 10 ron den achterstand van den winnaar, von Brauchitsch, eindigde. De tijd van Manfred von Brauchitsch met Mercedes Benz bedroeg 3 uur 4 min. 38,5 sec. over 409,21 K.M., hetgeen een nieuw record beteekende. Het gemiddelde van den winnaar was 162,758 K.M. Twee minuten na von Brauchitsch kwam Caracciola binnen, met een ronde achterstand gevolgd door den winnaar van de Grand Prix van Tripo.lis Hermann Lang. En zooals wij reeds mede deelden, werd Carriere vierde met Talbot op 10 ronden achterstand van von Brau chitsch, terwijl de vijf overige coureurs, die gestart waren, den strijd hadden moeten staken. Motoren. T.T.-RACES TE BERN. Op het circuit in het Bremgartenwald te Bern zyn gister de Tourit Trophy wedstrij den gehouden, waarvoor een enorme be langstelling bleek te bestaan, nln de 250 c.c. klasse waren de Duitsche D.K.W. rijders Kluge en Petrusclie verre de meerderheid, zij lapten het gëheele veld tot drie maal toe. Ditmaal behaalde Petrusche de overwinning, maar dat was te danken aan een val, welke Kluge maakte en waardoor deze veel tijd verloor. Wel trachtte Kluge zyn achterstand in te halen, vestigde nog een nieuwe ronderecord met een gemid delde uursnelheid van meer dan 125 K.M., maar hy kon Petrusch niet meer inhalen. Petrusche won met 1.3 sec voorsprong en met een gemiddelde uursnelheid van 115.3 K.M. In de 350 c.c. klasse was Ted Mellors even superieur als Kluge en Petrusche in de 250 cc. klasse. De Engelschman werd op zijn velocette winnaar met een gemiddelde uur snelheid van 118,75 K.M. en liet zijn landge nooten Little op Velocette en Croft op Nor ton drie ronden achter zich. In de 500 c.c. klasse had de Italiaansche Gilera-rijder Aldrighetti pech, toen hij, na een nieuw ronderecord gevestigd te hebben met een gemiddelde uursnelheid van 136.357 K.M. tot de ontdekking kwam, dat hij blijkbaar te veel van zijn machine ge vergd had. De Gilera deed het tenminste niet meer, zoodat Aldrighetti, die de leiding had, den strijd moest staken. De Zwitser- sche Nortonrijder Cordey werd winnaar met een gemiddelde uursnelheid van 125.7 K.M. Boksen. SCHMELING AANVAARDT DE TERUGREIS. Na zijn nederlaag tegen Louis. Schmeling is Zaterdagavond met de „Bremen" naar Duitschland teruggekeerd. Per ziekenwagen werd Schmeling van het ziekenhuis naar het schip gebracht. Zijn toestand is de laatste dagen sterk vooruit gegaan. Paarden KORTEBAANDRAVERIJEN TE SAPPEMEER. Gister zijn te Sappemeer kortebaandrave- rijen over een afstand van maximaal 790 M. verreden. De uitslagen luiden: Draverij A: 1. Weidlooper, eigenaar van der Donk, tijd 1 min. 6.2 sec.; 2. Diamant Bleu, eigenaar Monsma. Draverij B; 1. Ijlbode, eigenaar Kramer, tijd 1 min. 4.2 sec.; 2. W. Petrosia, eigenaar Torringa. Draverij C: 1. W. Petrosia (770 M.), eige naar Torringa, tijd 1 min. 6.5 sec.; 2. Diamant Bleu, eigenaar Monsma. Automobilisme. 40-JARIG BESTAAN DER K.N.A.C. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub heeft het bestuur Zaterdagmiddag in het Palace-hotel te Scheveningen gereci pieerd. In een der zalen van het hotel, stonden de tallooze fraaie bloemstukken, welke door allerlei organisaties en zustervereenigingen alsmede door tal van autoriteiten waren ge zonden, opgesteld. In het midden van deze bloemenweelde stond het bestuur der jubi- leerende club om de gelukwenschen van allen, die ter receptie gekomen waren, in ontvangst te nemen. Groot was de belangstelling, welke de K.N.A.C. bij dit jubileum heeft mogen on dervinden, zoowel van de zijde der overheid als van de kant van verkeersorganisaties en sportvereenigingen waren talrijke vertegen woordigers aanwezig, om maar te zwijgen van het groote aantal leden, dat het bestuur der club kwam complimenteeren. In de eerste plaats noemen wij den mi nister van waterstaat, mr. dr. ir. van Buuren, die de gelukwenschen der regeering kwam aanbieden. Vervolgens den burgemeester van den Haag, die het gemeentebestuur verte genwoordigde, dr. ir. Damme, directeur-ge neraal van de P.T.T., baron Krayenhoff, al gemeen voorzitter van de Algemeene Neder landsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer en den heer van de Mortel, burge meester van Noordwijk. De A.N.W.B. was vertegenwoordigd door den oud-voorzitter den heer Edo Bergsma en door de directeuren der vereeniging. Onder de verdere aanwezigen zagen wij nog tal van bekende persoonlijkheden uit de sportwereld, de leden van de sportcommis- sie der K.N.A.C., het bestuur van de R.A.I. en een afvaardiging van de K.N.M.V., terwijl een telegram met gelükwensch van prins Bernhard was binnengekomen. In de groote zaal, welke aan het terras grenst, waren buffetten aangericht, terwijl een strijkje er voor zorg droeg, dat er een geanimeerde stemming heerschte. Tennis. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Alle titels naar Amerika. Helen Wills nog de beste speelster. Helen Wills heeft een record gevestigd, dat niet gemakkelijk te verbeteren zal zijn. Zij heeft in den eindstrijd van het damesenkel spel van het Wimbledon-tornooi haar land genoote en rivale Helen Jacobs met 64, 60 verslagen en daardoor voor de achtste maal den titel behaald, gelijkstaand met het officieuze wereldkampioenschap der ama teurs. Opnieuw heeft zij bewezen, de beste tenisspeelster ter wereld te zijn en dat nog wl na eenige jaren tennis-rust. Want ih 1935 had zij den titel voor het laatst veroverd en daarna was zy niet meer uitgekomen, totdat zij in dit seizoen het racket weer ter hand nam en haar come-back vierde met het be halen van het Wimbledon-kampioenschap. Het was overigens wel jammer, dat de strijd tusschen de beide Helens in de tweede set niets te beteekenen had door een enkel blessure van Helen Jacobs. Zy begon de tweede set met een gezwachtelden verstuik ten enkel, waardoor zij vrijwel niets kon doen. De enkel scheen steeds erger te wor- Helen Wills-Moody den. Mej. Jacobs hinkte hulpeloos op de baan rond, maakte doublefaults, sloeg bal len in het net en kon geen tegenstand bie den. Het was daarom maar goed, dat Heien Wils voor deze set maar tien minuten noo- Welk een geheel ander spelbeeld had men in de eerste set te zien gekregen. Aanvanke lijk namen beide speelsters een afwachtende houding aan, wachtten op elkanders fouten om daarvan dan onmiddellijk te profitee- ren. Helen Jacobs' gekapte slagen dwongen haar tegenstandster verschillende malen tot uitslaan, maar Helen Wills stelde daar eenige service-aces tegenover en scoorde menig punt met haar schitterende, harde drives, welke steeds in de hoeken van de baan te recht kwamen. Het was prachtig tennis, het welk hier vertoond werd. Driemaal waren beide speelsters in den eindstrijd van het Wimbledon-tornooi tegen elkaar gekomen, drie maal had Helen Wills gewonnen en ook vandaag maakte zij op de zen regel geen uitzondering. In het heerenenkelspel verdedigden Budge en Mako met succes hun titel tegen de Duit- schers Henkei en von Metaxa. Het is een der fraaiste eindstrijden geworden, welke er in de Wimbledon-geschiedenis zijn geweest. Men zou het de strijd van Budge tegen twee tegenstanders kunnen noemen, want Mako was vandaag in het geheel niet in vorm en de slechtste van de vier. Daarentegen was Budge zeldzaam goed op dreef en de Ameri- kaansche overwinning komt dan ook in hoofdzaak op rekening van zijn weergaloos fraai spel. Budge behaalde in het gemengd dubbel spel met Alice Marble den derden Wimble- don-titel. Het Amerikaansche paar speelde een prachtige partij, waarin ook nu weer Budge het leeuwendeel had. Alleen in de tweede set boden mevr. Fabyan en Henkei krachtiger weerstand. Zooals wel te verwachten was konder. mevr. Mathieu en mej. Yorke haar titel in het damesdubbelspel niet behouden. Mevr. Fabyan en mej. Merble waren veel sterker. De Amerikaansche dames sloegen harder en zuiverder en vooral haar vollies bezorgden haar tegenstandsters onoverkomelijke moei lijkheden. De Fransch-Engelsche combinatie werd vaak van het kastje naar den muur ge stuurd en had weinig tegen het goede spel van de Amerikaansche speelsters in te bren gen. Zoodat alle titels dit jaar in handen van de Ver. Staten zijn gekomen, hetgeen tot nu toe nog nooit is voorgekomen. Wel een bij zonder succesvol seizoen voor de Ameri kaansche speelsters en spelers. Het centre-court was uitverkocht. In de koninklijke loge woonde koningin Mary een groot gedeelte der partijen bij. De uitslagen luiden: damesenkelspel: Helen Wils (V.S.) sl. He len Jacobs (V.S.) 64, 60; damesdubbelspel: mevr. Fabyan en mej. Marble (V.S.) sl. mej. Yorke en mevr. Ma thieu (Engeland-Frankryk) 62, 63; heerendubbelspel: Budge en Mako (V.S.) sl. Henkei en von Metaxa (Duitschland) 64, 3—6, 6—3, 8—6; gemengd dubbelspel: mej. Marble en Budge (V.S.) sl. mevr. Fabyan en Henkei (Duitschland) 61, 64. DE BEKENDE TENNISSTER SUZANNE LENGLEN IS OVERLEDEN. De bekende Fransche tennisster Su- zanne Lenglen is vanmorgen om 7 uur te Parijs overleden. Te zwak voor bloedtransfusie. Werd Vrydag een verbetering geconsta teerd in den gezondheidstoestand van mei Suzanne Lenglen, Zaterdag was de onrust weer groot. Toen immers de medicus een nieuwe bloedtransfusie wilde toepassen be vond hy, dat mej. Lenglen zoo verzwakt was, dat zy niet in staat was de operatie te ondergaan. Talrijke telegrammen uit Frank ryk, Engeland, de Ver. Staten, Nederland Duitschland en Centraal-Europa getuigen van de belangstelling, die men overal voelt voor Frankrijks grootste tennisspeel- Bij het overlijden van Suzanne Lenglen. r enden is in 1899 te Parys ge. SuZa£eeds vroeg legde zy zich op de ten- boren. necu w(jn voor de eerste ""Thet damescnfcelspel te Wimbledon, ma L 20 iaar oud. In dat jaar behaal- nauwelyks J ioenschap in het da- nfesdubbelspel n.1. met de Amerikaanse speelster ™'ss, ^"'^et de Fransche tennis- MlSS f^ider dan 6 maal het damesdub- ster niet Het merkwaardige feit belspel gew Ryan, toen Suzanne fSS-SifWtobirf» hja «o. Wills en mevr. Möthieu. Jaren achtereen is Suzan^. ?'?£jen de onbetwiste heerscheres van Wimbledon ge weest ZÜ was ecn geheel aparle iieuur T van 1919 tot en met 1925 domineerde zy vol- komen in het enkelspel. Intusschen heeft zy Set Olympisch een tweede partij tusschen beide tennisster- !en te Cannes eindigde, evenals de eerste, l het voordeel van de Fransche speelster. Daarna ging zy tot het beroepsspel over, ztf maakte fen tournee door de Ver. Staten en Sggckee-d in Frankrijk sticht* 1. Pa- riis een tennisschool, waar zy de Fransche ieugd in de geheimen van het mooie spel in wijdde. Haar grootste ideaal was een opvolg ster te kunnen kweeken, die evenals zy te Wimbledon in het dames-enkelspel zou kun nen domineeren. Zij is daar niet in geslaagd, hetgeen wel een diepe teleurstelling voor haar moet zijn geweest. Tenslotte zij nog vermeld, dat buzanne Lenglen van 1919 tot en met 1923 Wimble don heeft gewonnen en in 1925 nog één maal. Met Miss Ryan als partner won zij van 1919 tot en met 1923 het dubbelspel en in 1925 nogmaals. In het gemengd dubbelspel zegevierde zij driemaal, n.1. in 1920 met G. L. Patterson, in 1922 met O' Ara Wood en in 1925 met Jean Borotra. „RUST EEN WEINIG". Rust een Weinig is de naam van een gebouw dat prijkt aan den Zutphensche- straatweg te Dieren (Gld.) Dit bij uitstek voor het doel geschikte huis is ingericht als christelijk rusthuis. Zy die op advies van hun geneesheer voor korten of langen tijd naar buiten moeten, doch wier geld middelen geen groote uitgaven voor den rustkuur toelaten vinden daar rust, uit stekende voeding en frissche Geldersche lucht. Met dankbaarheid mogen wij zien op de zeer velen, die geheel vermoeid en uitgeput by ons kwamen, ziender oogen opknapten en die weer versterkt tot hun werkzaamheden konden terugkeeren beter in staat om den dikwijls harden levensstrijd te voeren. Wij willen niets liever dan voortgaan op den ingeslagen weg en vooral on- en min vermogenden de helpende hand te reiken. Onze boeken bewijzen, dat wy meesten tijds patiënten hebben die geheel koste loos of tegen geringe vergoeding worden opgenomen, na behoorlijk onderzoek naar de financieele omstandigheden. Er wordt geen onderscheid gemaakt tusschen beta- betalenden en gratis opgenomenen. U begrijpt, dat wij, die daarvoor geen fondsen beschikbaar hebben, ónmogelijk dit werk kunnen voortzetten zonder steun, ook niet zonder Uw steun. U kunt ons op verschillende wijze steunen. Allereerst dpor onze collecte op 8 Juli a.s. te gedenken; U opgeven als jaarlijksch donateur; U kunt in Uw kantoor, in Uw winkel, werkplaats of huiskamer gastvrij heid verleenen aan onzen stillen collec tant ons busje. Ook kunt u die giften rechtstreeks storten op onze giro-rekening nr. 11691. Onderstaande personen bevelen ons werk van harte aan: Ds. C. van Dop, Ned. herv. predikant. G. Figée, secretaris van den Armenraad, Ds. F. Kuiper, pred. doopsgez. gemeente. Ds. C. von Meijenfeldt, Geref. predikant. N. v. d. Poll. Ds. J. H. W. Warners, Ned. herv. pred. TORENS MET VERRASSINGEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaand in uw blad opgenomen, bij voorbaat mijn dank naar aanleidmg van het in uw blad van 1 Juli markt 0 6 over Kaas- Hierin komt over het Ruiterspel o a deze zin voor: «'«-ïspei o. a. „Dit is het moment dat Alkmaar ziin gasten iets bijzonders biedt attractie, die nergens ter wc'reW te aan schouwen zal wezen." Dit is niet juist, want ik lees in de uit SlVan Vu V' V' Monnikendam over dé speeltoren het volgende- waananz1chZdidZy-»e zich <*n nis, waarin Zlch de ruiterj. Telkens wanneer de Wl^ir v» i oevinaen. slaat, draaien leze ruïeïs z^v'", V*"" rond als het uur aangeeft e7w hierbovenstaande engeUn een n* ruiters zijn voorzien van lansen T^nrrn en ruiterspel vertoonen veel nJl' T met den toren van Alk™ overecnkomst mccdclijk door denzelfden3' |T Z,in T" ontworpen. o'iaen bouwmeester ge va 1° bij AlkmaSeUchSt^r V vergeet hii acnter te staan. Dus Ruiterspe, VM Met dank voor de opname fw - u oud"Monnikendammcr. Monnikendammer* ÏSdTè°Ud" geboortestad opkomt FrVan Zljn met verrassing I zyn meer torens stadhuistoren wa'ar°'twee Midden>urgsche uitgestoken lansen trT P°PPetjes met naar elkaar tne tlJdens de klokslagen Maar een beroemd^*1"V3n elkaar afgaan- toren als Alk™ if en Wereldvermaarde Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8