Agenda Jlechlszakw Weec&eeidit CASTRICUM de rijp 9-coomaaal 7 BROEK OP LANGENDlirt Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. OTERLEEK BEVERWIJK EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdag. DS. T. KLOOSTERMAN f. Te Schoorl, waar bij als pensiongast ver bleef, overleed heden, op den leeftijd van 60 jaar ds. T. Kloosterman, Ned. herv. predi kant te Amsterdam, vroeger predikant al hier, eerder predikant te Nieuwbuinen en Leeuwarden. L. W. RUSSCHER. f Hier ter stede is heden overleden de «heer L. W. Russcher, die vele jaren in onze ge meente een eervolle positie innam op het gebied van het onderwijs. Geboren 2 Maart 1866 te Meppel, kwam hij reeds op 30 April 1892 in Alkmaar, nadat hij van 15 Mei 1884 af een onderwijzers functie te Staphorst had bekleed. Hij trad hier als onderwijzer aan de 5e gemeenteschool in dienst, waar hij werk zaam bleef tot aan de opheffing dier school op 1 Augustus 1929, met ingang van welken datum hij eervol werd ontslagen en hem pensioen werd toegekend. Vele jaren achtereen was de overledene ook directeur van de gemeentelijke normaal lessen. Toen deze instelling in 1926 door de vestiging van een rijkskweekschool voor onderwijzers overbodig was geworden, werd hij uit die functie eervol ontslagen. AUTO-ONGEVAL. Gisteravond botsten op het kruispunt Nieuwe Provinciale wegLolkeweg onder Schagen een grintauto van den heer Schot te Oudorp en de melkauto van de „Crema" te Haringhuizen, bestuurd door den heer D. Duinker, dermate op elkander, dat beide auto's in de sloot langs den weg terecht kwamen. De heer H. Schot bekwam verschillende hoofdwonden en een kwetsuur aan den rug. Mej. Groot uit Haringhuizen, die met haar 5-jarig dochtertje in de cabine van de melkauto was gezeten, bekwam een lichte wonde aan haar gelaat, doch haar dochter tje bekwam aan het gelaat eenige vrij ern stige snijwonden, die gehecht moesten worden. De politie stelde een onderzoek in. Te gen D. werd proces-verbaal opgemaakt, aangezien hij aan de grintauto geen voor rang had verleend. sendelft, Joh. Twisk en Ria van Lunen te Castricum, Johan Wiering te Zwaag, Joh. Zonjee te Uitgeest, Lily van Oppen te Limmen; Jan Groen, Walter Henneman, Anton Hofman, Rinus Jacobse, Carel Kohier, Jan Ros, Jacob Schaap, Jacob Schouten, Leo van Westen, Nico de Wild, Dora van Bemmel, Joh. van Beugen, Ria Dingjan, Gemma van Engelen, Petronella van Gyzen, Tiny Jacobse, Louise Muris, Hermina Ottenbros, Liesje Schermer, Ria Stierhout en Henny Venneker, allen te Alkmaar. Afgewezen vier candidaten. By de op 23, 24 en 25 Juni en 5 Juli ge houden eindexamens van de afd. gymna sium van het R. K. Lyceum te Alkmaar slaagden voor het diploma A: Cor Breed te Alkmaar en Dick Sinnige te Schagen. Voor het diploma B: Simon Kruyer te Zuidscharwoude en Kees Walraven te Alkmaar. Na verlengd examen, voor dipl. A: Piet Borst te Obdam, voor dipl. B: Jan Brieffies te Hoorn, Ant. Punt te Bergen en Jan Verkade te .alkmaar. Afgewezen twee candidaten. GESLAAGD. Mej. A. M. Wittop Koning alhier slaagde aan de Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen in de klassieke letteren. Voor het doctoraal examen in de rechten slaagde aan de Universiteit te Amsterdam de heer A. J. T. Conijn te Alkmaar. Mej. Freddy Elion te Bergen slaagde aan de Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen in de rechten. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag hier gehouden collecte ten bate van de organisatie „Jong Holland snakt naar werk", heeft hier ter stede een bedrag van 258.50 opgebracht. Tentoonstelling. Kunstaaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks (behal ve Zondags) van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. Victoria-theater wegens verbouwing geen voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Raceboot-kampioenen (spannend); hoofdrol len Rosalind Keith en Allan Brook; Blonde Venus (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Cary Grant. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 8 uur, Kareltje op dwaalwegen (amus); hoofdrol Heinz Rüh- mann. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Uitstel van executie (tragedie); hoofdrollen Sylvia Sidney en Henry Fonda. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 6 Juli. 7.30 uur, Al km. wielerbaan, trainingswed strijden. De toegang tot deze concerten, welke wekelijksch worden gegeven, is vrij. Programma's zijn bij den ingang vanaf kwart vóór acht verkrijgbaar. Balledux-Haffert, Dora Haus, Dini van Lier en Mieke van Oorschot en de heeren Pierre Balled ux, Han Bentz v. d. Berg, Bert v. d. Linden, Jan v. d. Linden, Louis Vervoorn ,Theo v. Vliet, Car de Wolf. Over de vertolking van het stuk in het Haagsche Scala was de pers vol lof. Voor ons liggen de waardeerende verslagen van De Telegraaf, de Residentiebode, de Haag sche Courant, Het Vaderland, en de Nieu we Rotterdamsche Courant. Zij zijn voor ons het bewijs, dat den bezoekers een kostelijke avond wacht. Ter voorlichting van de lezers volstaan wij met hetgeen de bekende kunstcriticus x /Mtor EERSTELINGEN. Aan de Alkmaarsche exportveiling zijn heden de eerste snijboonen van den kouden grond aangevoerd door den heer A. Kluft te Schermerhorn. De eerste roode kool werd aangevoerd door den heer D. Blom te Alkmaar. BE QUICK EN DE BRABANTSCHE VENDELZWAAIERS IN HET OPENLUCHTTHEATER TE BERGEN. Het optreden van de dames-afdeeling van Be Quick te Bergen heeft Zaterdagavond a.s. 9.30 uur in het Openlucht-theater plaats. Vertoond zullen worden de nummers en het tableau waarmede op de internatio nale wedstrijd te Ostende eerste prijzen werden behaald. Dit optreden wordt gecombineerd met, dat van de Brabantsche Vendelzwaaiers uit Beek en Donk. Om 8.15 wordt met vlaggen en vaandels, vooraf gegaan door Bergens Harmonie, vanaf de Ruïne Kerk naar het Openlucht theater gewandeld. Den entree voor het Openlucht-theater bedraagt slechts 0.50. Bij slecht weer wordt gedemonstreerd in het paviljoen van „Duinvermaak". TOELATINGS- EN EINDEXAMENS R. K. LYCEUM. Bij de op 1 en 5 Juli gehouden toelatings examens werden toegelaten tot de eerste klasse van het R. K. Lyceum alhier: Wim Ahling tt Zaandijk, Laurentius Appelman te Schermer, Jan van Buitenen, en Truida Engelman te Heiloo, Jan Jak te Heerhugowaard, Cor Koning te Anna- Paulowna, Nico Meyne te Akersloot, Jan van Mook te Koog a. d. Zaan, Edestius Rijper te Beemster, Jacob Schmidt te Bergen, Leo Schulte te Hoorn, Willibrord Seignette te Beverwijk; Ferdinand Snoek te Egmond aan Zee, Carolus Trompert te As- ORGELCONCERTEN. Donderdag 7 Juli a.s. hoopt de heer Feike Asrna het 3e orgelconcert te geven des avonds 8.15 uur in de gereformeerde kerk aan de Oudegracht te Alkmaar. Het programma, bestaande uit werken van Hollandsche en Fransche meesters ver meldt het volgende: 1. Fantasie. Cor Kint. 2. Sonate, Pontificale (4-deelig). J. Leurmens. 3. Prélude, Fugue et Variation. C. Franck. 4. Zesde' Orgelsymphony (le deel). C. M. Widor. 5. Koraalbewerkingen. Jan Zwart. Het 4e orgelconcert, Donderdag 14 Juli a.s., zal worden uitgevoerd door den neer Bram Bruin, orgelist alhier. DE D. A. THIEME-PRIJS TOEGEKEND AAN A. ROLAND HOLST. Vereeniging voor den boekhandel. In de algemeene vergadering van de Vereeniging ter bevordering van de be langen des boekhandels, gister te Zand- voort gehouden, werden als bestuursleden gekozen de heeren W. J. Lubbers en J. I. Noothoven van Goor. De D. A. Thieme-prijs, welke om de zes jaar wordt uitgereikt aan den auteur van een oorspronkelijk Nederlandsch letter kundig werk, werd op voorstel van de jury gevormd door mevrouw Top van RhijnNaeff en de heeren Dirk Coster, mr. M. Nijhoff, Victor A. van Vriesland, A. B. van Holema, J. C. Tjeenk Willink en mr. A. Loosjes toegekend aan den dich ter A. Roland Holst te Bergen, voor zijn bundel „Winter aan zee." WJJ II1CL JiVLgCCIX V4W vtüvimv Cornelis Veth in De Telegraaf schreef over de eerste opvoering in Scala. Hü schreef n.I. het volgende; Het blijspel van den Vlaamschen schrijver Ballings „Amor in de Pastorie" is indertijd door het Rotter- damsch Hofstad Tooneel opgevoerd en is bü dat gezelschap lang op het repertoir gebleven. De Vereenigde Haagsche Spelers, onder directie van Pierre Balledux, hebben er thans een eerste vertooning van gegeven in het Haagsche Scala en het laat zich aanzien, dat ook zij er plezier van zullen hebben. Wel was Roemer indertijd een prach tige pastoor, maar Louis Vervoorn is niet minder gemoedelijk en wijs en vervult zijn taak als vredestichter met waardigheid en humor beide. Hij kon met een fijn lachje de opgewondenheid van den heerenboer beantwoorden en ingaan op de filosofie van dien anderen vredesstichter, den waard Baas Blom, hij kon ook zeer ernstig en plechtig zijn, toen hij zijn zuster haar dwalingen voorhield. Het sympathiek spel in een sympathieke rol. Over het geheel komt het mij voor, dat er iets sappigs in deze voorstelling was, een Zuid Nederlandsche uitbundigheid, die het straks genoemde gezelschap Haagscher dan deze dusgenaamde Haagsche spelers, destijds niet kon geven. Pierre Balledux, een man van beneden den Moerdijk, gaf hier in zijn kwaliteit van leutigen waard uitstekend den toon aan, en ik meen, dat het stuk de overtuiging en de levenslustig heid noodig heeft, die hij er aan ver leende. Het aantal slachtoffers van den onaf hankelijkheidsdag. - Volgens de laatste op gaven zjjn bij de viering van den onafhan kelijkheidsdag in de Ver. Staten in totaal 513 personen om het leven gekomen, waar van 256 bij verkeersongelukken en 139 door verdrinking. Geruchten over Dimitrof. - Het Pool- sche telegraafagentschap Pat meldde gister avond, dat volgens te Moskou de ronde doende geruchten, Dimitrof, de leider der Komintern, gearresteerd zou zijn, omdat hij verantwoordelijk zou zijn gesteld voor het feit, dat de Sovjet-Russische politiek in Spanje geen succes heeft gehad. Het Poolsche telegraafagentschap voegt hieraan toe, dat wanneer het bericht der arrestatie van Dimitrof niet wordt beves tigd, men toch verwachten moet, dat hij uit het politieke leven wordt verwijderd, aan gezien reeds zijn twee medewerkers Tanieff en Popof in ongenade zijn gevallen en de leider der Komintern niet gekozen is in den hoogsten Sovjet der U.R.S.S., waarvoor hi. zijn candidatuur had gesteld. Memel-Duitschers veroordeeld. - De oorlogscommandant van het Memelgebied heeft 7 Memel-Duitschers veroordeeld tot dwangarbeid varieerende van drie tot twaalf maanden en 2 Memel-Duitschers elk tot drie maanden gevangenisstraf, in verband met de incidenten bij de aankomst van het Duitsche schip „Preussen" in de haven van Memel op 21 Juni j.1., waarbij het, naar men zich herinneren zal, tot vechtpartijen is ge komen. Zes andere Memel-Duitschers zijn ter beschikking van den krijgsraad gesteld. Congres Internationale Unie van Vol kenbondsvereenigingen. - Het congres der Internationale Unie van Volkenbondsver- eenigingen is gisteren op het kasteel Chris- tiansborg bij Kopenhagen geopend in aan wezigheid van 160 vertegenwoordigers uit der landen. Vijf personen door bliksem gedood. - Een hevig onweder in het Poolsche Woiwod- schap Wilna heeft in 50 dorpen aanzienlijke schade aangericht. Vijf personen werden door- den bliksem gedood. Doodvonnissen in Sovjet-Rusland. - Het opperste gerechtshof voor de antonome repu bliek Noord-Ossetië, welk te Ordjonikidse zetelt, heeft elf ambtenaren van het commis sariaat van landbouwzaken ter dood ver oordeeld wegens sabotage. Het centrale uitvoerende comité van Groot-Rusland, waarvan Noord-Ossetië deel uitmaakt, heeft drie ter dood veroordeelden gratie verleend en hun straf veranderd in 25 jaren gevangenisstraf. Twee anderen, die eveneens ter dood waren veroordeeld, zul len onderscheidenlijk 20 en 15 jaren gevan genisstraf moeten uitzitten. Door Japanneezen vastgehouden schip te Wladiwostok aangekomen. - Het Sovjet- Russische schip „Refrigerator 1", is, na 30 dagen door de Japanneezen te zijn vastge houden, te Wladiwostok aangekomen, nadat het als gevolgen van stappen door de Sovjet ambassade in Japan was vrijgelaten. De kapitein van 't schip heeft bij zijn aankomst verklaard, dat de boot den 30en Mei ter hoogte van Sachalin was gestrand, doordat de vuurtoren daar ter plaatse niet brandde. Daarop waren drie Japansche bootjes bij het schip met 40 politieagenten, die zich aan boord begaven, en den kapitein arresteerden en in een cel opsloten. Tijdens het verhoor werd hij mishandeld. Het schip werd ver scheidene malen doorzocht. Ook andere op varenden werden van boord gehaald, opge sloten en mishandeld. Volgens de verklarin gen van den kapitein werden van de gear resteerden inlichtingen geëischt over Sovjet- Russische militaire aangelegenheden, terwijl hun eveneens voorgesteld werd, spionnage- diensten te verrichten. Den 30en Juni werd het schip vrijgegeven. De laatste der Scottsboro-negers krijgt levenslang. - De doodstraf, welke was uitge sproken tegen Clarence Norris, den laatste van de Scottsboro-negens, die nog geen gra tie heeft gekregen, is thans gewijzigd in levenslange gevangenisstraf. Van de negen beklaagden, die beschuldigd waren in 1931 blanke vrouwen in een trein te hebben aangevallen, zijn thans vier in vrijheid gesteld, terwijl de vijf overigen werden veroordeeld tot langdurige gevan genisstraffen. Scheepvaart in het Suez-Kanaal belem merd. - Het verkeer in het Suez-Kanaal is door een groote staking ernstig ontwricht. Stakers hebben geweigerd, een uitgebrand schip, dat midden in het kanaal aan zijn lot overgelaten is, verder te sleepen. Nieuwe daden van terreur. - Gister ochtend zijn bij Roshpinah in Noord-Pa- lestina drie joodsche boeren door schoten gewond. Te Safed is een verbod uitgevaardigd om zich op straat te bevinden gedurende 31 uur, in verband met een Arabische betoo ging. Tengevolge van terroristische aanslagen zijn gisteren in het geheel vijf joden ge dood en vijf gewond. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 28 JUNI TOT 5 JULI 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: F. Scheppers, Laat 24, instru mentmakerij, enz. Castricum: Kapsalon Beatrix, Brakenburg straat 4, dameskappersbedrijf. Limmen: M. Nuijens, Disseldorp A 68, kruidenier, enz. Wieringermeer: Fa. H. Peters Co., Wes- terterpweg, handel in granen, enz. Wij zigingen: Alkmaar: F. H. Ringers Zoon, Laat 152, aannemersbedrijf, rechtsvorm gewijzigd; Coöp. Zuivelbank, Kerkplein 13, bestuurswij ziging; H. Nauta, Spoorstraat 8, bakkerij, benoeming gevolmachtigde; „De Kenne- mer Drogisterij" M. C. S. Vlessing v. d. Moer, Kennemerstraatweg E 28; overgegaan; Rochat's Boekhandel, Verdronkenoord 111, rechtsvorm gewijzigd; Hypotheekbank Noord-Holl. Grondcrediet N.V., Voordam 11, I bestuurswijziging. Bergen: „De Doorntjes" eig. T. Briefjes, Doorntjes 17, eierhandel, overgegaan aan P. C. Briefjes; J. Houtenbos, Molenkrocht- laan 5, metselaar en aannemer, rechtsvorm gewijzigd. Heiloo: W. Groot, Stationsweg K 80, winkel in kruidenierswaren enz., overgegaan aan P. Burgering. Den Helder: Wed. G. Haksteen-Arends, Zuidstraat 67, café, overgegaan aan C. v. d. Laan; K. J. A. Janssen, Spoorstraat 93, fruit enz., overgegaan aan J. Visser; Fa. i Drukkerij Voorwaarts v.h. Drukkerij Jaring, Molenstraat 31-33, drukkerij; rechtsvorm ge wijzigd. Koedijk: J. Molenaar Mzn„ Kanaaldijk 39, afd. manufacturen enz., overgegaan aan M. Ton. Noordscharwoude: Fa. A. Groot Nzn., Dorpsstraat B 38, winkelier in galanterieën enz., overgegaan aan P. Kok. Schagen: P. Koning, Corn. Bockstraat 109c, schildersbedrijf, verplaatst naar Noord scharwoude. Schermerhorn: Firma wed. T. J. Natzijl, Dorpsstraat A25, smederij enz., rechtsvorm gewijzigd. DE EXPLOITATIE VAN HET WAALSCHE BILJARTWONDER De vader en de impressario staan terecht. Voor het kantongerecht te 's-Hertogen bosch hebben zich wegens overtreding van de arbeidswet te verantwoorden gehad H. C. de R. en L. V., resp. vader en impressario van het z.g. Waalwijksche biljartwonder, Keesje de Ruiter. Aan den impressario was ten laste gelegd, dat hij den 13-jarigen knaap op 5 Februari j.1. te Vught arbeid heeft doen verrichten door hem op een biljart te laten spelen. Aan den vader was ten laste gelegd, dat hij niet gezorgd had, dat zijn dertienjarige zoon dien dag geen arbeid verrichtte. Als getuige in deze zaak werd gehoord de controleur van de arbeidswet J. M. Thorn uit Den Bosch. Deze zette uiteen, dat de biljartseances, door Keesje de Ruiter gegeven, wel degelijk onder de arbeidswet vallen, immers men heeft hier te doen met een onderneming tot exploitatie van een kind teneinde geld te verdienen. De ambtenaar van het O.M. vroeg aan de beide verdachten: „Is het exploiteeren van dat kind nu afgeloopen? Dat kind wordt ge woonweg afgebeuld. Men heeft mij van zeer bevoegde zijde verteld, dat het een echte zenuwknobbel is geworden". De vader protesteerde heftig tegen de uit lating van den ambtenaar van het O.M. en zeide: „Ik heb de biljartseances van mijn zoon altijd beschouwd als sport en niet als arbeid". De heer Thorn merkte op, dat men hier meer te doen heeft met arbeid dan met sport en Keesje de Ruiter geeft ook les in kunststooten en wordt daarvoor betaald. Reeds meermalen is de vader door de ar beidsinspectie gewaarschuwd zijn zoontje nog langer te doen optreden. Hij heeft daar aan echter geen gehoor gegeven, doch hij liet integendeel zijn kind optreden en ver- I bond aan de seances zelfs een loterij, zonder toestemming daarvoor te hebben van den burgemeester van de plaats waar Keesje de Ruiter speelde. Voorgegeven werd, dat deze loterij werd gehouden tot stichting van een studiebeurs voor den knaap, doch het geld is in de zakken van de twee verdachten te recht gekomen. Nog werd vastgesteld, dat de seances meermalen tot middernacht duurden en den volgenden morgen moest Keesje weer op tijd op school zijn. De ambtenaar van het O.M., requisitoir nemend, achtte bewezen, dat zoowel de vader als de impressario zich aan overtre ding van de arbeidswet hebben schuldig gemaakt. Hij eischte tegen ieder van hen een geldboete van f 50 subs, 50 dagen hechtenis en hij vroeg aan den kantonrechter schrif telijk vonnis te wijzen in deze zaak. Over acht dagen zal de kantonrechter zulks doen. Zware tot matige wind; aanvankelijk uit zuidwestelijke richtingen; later veranderlijk, aanvankelijk opklarend; later zwaar be wolkt tot betrokken met kans op regen of onweer; weinig verandering in temperatuur, Nog geen mooie vooruitalchten. De depressie welke zich gisteren over de Noordzee bevond, ligt thans met haar kern voor de kust van zuid-Noorwegen. Een nieuwe storing komt op den oceaan tot ont wikkeling en nadert thans Ierland. Over ge, heel west-Europa blijft de koele westelijke luchtstroom nog aanhouden, zoodat da tem, peratuur in bijna het geheele waarnernings. gebied belangrijk onder de normale waarde is. Het bleef bovendien buiig, waarbij plaat selijk zware neersslag viel; zoo had Breslau 28 m.m„ Zürich 18 en de Bilt 18 m.m. Het weer ten onzent wordt hoofdzakelijk beïnvloed door de storing over Ierland, dia tot onze omgeving door zal dringen. De wind zal daardoor een veranderlijk karak ter krijgen. Na aanvankelijke opklaring be trekt de lucht later v eer, waarbij de kansen op neerslag weer toenemen. De temperetuur verandert nog weinig. MEDEDEELING AAN DEN LANDBOUW. In het etmaal va" 's avonds 4 tot 's avonds 5 Juli is op de ZuidholL eilanden de weers gesteldheid critiek geweest voor het optre den van aardappelziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.54 uur tot 4.16 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). JulL Hoog water. Laag water. Dat v.m. n.m. v.m. nun. 7 0.19 8.21 goj 8 0.51 1.32 9.52 1011 8 1-59 2.32 10.34 ll.U 10 2.49 3.15 1127 1159 ten. Weth. Spaan had voorgesteld 10 ct te heffen. Voor elk schoolkind j voor het jubi- leum van de koningin 50 ct uitgetrokken. Tenslotte is nog medegedeeld, dat heden (Woensdag) de schoolkwestie in het open- baar behandeld wordt door den Raad van State. Waar is de reddingboot? Er is ons door verschillende personen gevraagd, waar de reddingboot is en of het niet noodig is dat ons strand er een redding boot op na moet houden om in geval van nood een drenkeling hulp te kunnen ver leen en. Het is zoo, dat er wel een boot aanwezig moet zijn. Wij hebben gehoord, dat de oude reddingboot in het najaar is stuk geslagen, doch toen w(j het strand zijn langs geloopen, zagen wij nergens een boot Wij zijn dus momenteel zonder dit red dingmiddel. Wie moet er voor zorgen? Niet het gemeentebestuur. Er zouden dus over blijven de reddingsbrigade of degecn die het strand in exploitatie heeft, doch wij konden het niet te weten komen. Laten wij hopen dat, als het drukke seizoen aanbreekt, reddingboot op haar plaats zal liggen. de Geen wereldtentoonstelling te Tokio in 1940. - Na een onderhoud met den Japan- schen minister van Financiën hebben de voorzitter en de vice-voorzitter van de commissie tot voorbereiding van de inter nationale tentoonstelling te Tokio in 1940 besloten, dat deze tentoonstelling niet zal doorgaan, aangezien Japan gewikkeld is in vijandelijkheden waarvan de duur niet kan worden bepaald. OPENLUCHTTHEATER TE BERGEN. Amor in de Pastorie. Woensdag 13 Juli geeft het gezelschap „De Vereenigde Haagsche Spelers" in het Openluchtthéater te Bergen het bijzonder aardige blijspel „Amor in de Pastorie", van den geestigen Vlaamschen schrijver Jac. Ballings. Pierre Balledux, de leider van het ge zelschap, heeft zich het alleen-opvoerings- recht van dit humoristische stuk, dat lang door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel met veel succes is gespeeld, verzekerd. Waarschijnlijk juist om zijn Vlaamschen aard, bleek dit stuk Balledux bijzonder goed te liggen. Medespelenden zijn de dames: Erna Wijkverpleging. De toename van het aantal leden, welke noodig zijn om hier wijkverpleging te krij gen is van dien aard, dat Oterleek vanaf 1 Juli bij de afd. de Rijp is aangesloten. De wijkverpleegster is, naar we vernemen, reeds met het afleggen van bezoeken begon nen. Wie nog oud papier heeft voor boven genoemd doel kan zich vervoegen bij de cen trale bewaarplaats te Oterleek bij den heer P. Slot. De schoolkwestie voor den Raad van State. In de Vrijdag gehouden raadsvergade ring is niet besloten om voor muziekvergun- ningen 1 ct. te heffen, doch deze vrij te la- Gepromoveerd Tot doctor in de letteren en wijsbegeer ten is aan de Universiteit te Amsterdam gepromoveerd de heer P. Kieft, geboren te De Rijp. De heer Kieft is gepromoveerd op e®" proefschrift getiteld „Heinrich Heine in Westeuropaeischer Beurteilung, scine Kn- tiker in Frankreich, England und Holland De heer A. P. Kieft, eveneens geboren te De Rijp, is in Amsterdam gepromoveerd op een proefschrift getiteld „Homonymie en haar invloed op de taalontwikkeling- De aanvoeren van aardbeien verminderen. Bij het ingaan van de deTde volle week van den oogst beginnen de aanvoeren van aardbeien reeds, als gevolg vah de lang durige droogte, waardoor da vruchtzetting van de aardbeien in ernstige mate werd te* lemmerd, te verminderen. Aan de Vereenigde Veilingen was de aanvoer 86.082 K.G. De gemiddelde prij* was 22.58 per 100 K.G. Aan de B. E. T.-veillng was de aanvoer 60.120 K.G. en de gemiddelde prijs 22.04 per 100 K.G, De eerste druiven. Dinsdag werden alhier de eerste drui ven aan de veiling aangevoerd De prii9 was 55 per 100 K.g. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2