.38ucgectifa Stand JfuAticaties Jiackt&edchtm ^Boeken laatste berichten. AMSTERDAMSCHE BEURS BERGEN LANGENDIJK SCHOORL KOEDIJK EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE ff® 2y,fl EERSTE BLAD. jONGICOUlGUMty. HET VLUCHTELINGEN-VRAAGSTUK. Telegram aan dr. Colijn. Het hoofdbestuur van de Nederland- sche Afdeeling voor Internationale Vriendschap door de kerken heeft heden een telegram gezonden aan den mi nister-president dr. H. Colijn, te 's-Gra- venhage, waarin het zegt te hopen op krachtige medewerking der Nederland sche regeering aan een oplossing van het vluchtelingenvraagstuk, die over eenstemt met de eischen van het christe lijk geweten en met de traditie van het Nederlandsche volk en te vertrouwen, dat de vertegenwoordigers der Neder landsche regeering op de conferentie te Evian al het mogelijke zullen doen om dit resultaat te bereiken. Een afschrift van dit telegram is ge zonden aan de Nederlandsche gedele geerden op de conferentie te Evian. PRINSES JULIANA OP HET CHR. NAT. ZENDINGSFEEST. Prinses Juliana heeft een bezoek gebracht aan het Christelijk Nationaal Zendingsfeest en een specialen dienst voor vrouwen en meisjes bijgewoond. NED. AANNEMERSBOND. Algemeene jaarvergadering. Na de openingsrede van den plaatsver vangend voorzitter, den heer G. Elfferich, werden de jaarstukken goedgekeurd. In de plaats van ir. W. M. T. Thijssen, die het vorige jaar om gezondheidsredenen moest aftreden, werd by enkele candidaat- stelling tot voorzitter gekozen de heer G. Elfferich. In het dagelijksch bestuur werden be noemd de heeren H. J. Nannin te Enschede (periodiek aftredend), H. D. Slagmolen te Utrecht en ir. J. J. van der Wal te 's-Gra- venhage. Aan de orde kwam vervolgens het' rap port van de commissie voor vakopleiding en leerlingregeling in het bouwbedrijf. Na een uitvoerige inleiding komt deze commissie tot de conclusie, dat het nood zakelijk is een leeftijdgrens vast te stellen, waarop het volle contractloon als regel moet worden betaald, met inachtneming van uitzonderingsmogelijkheden. De commissie is van oordeel, dat het aan tal jeugdige werknemers op de bouwwerken aan 'n regeling moet worden onderworpen. Voor „halfwas" arbeiders moet een loon schaal worden ingevoerd, waarbij wordt rekening gehouden met leeftijd, vroeger verrichten arbeid in het bedrijf en genoten vakschool-opleiding. De commissie stelt voor in de collectieve overeenkomst, regelende de arbeidsvoor waarden voor het bouwbedrijf, een hoofd stuk op te nemen, betreffende jeugdige en halfwas-arbeiders. De commissie geeft hiervoor een schema aan. Een aantal afdeelingen was van meening, dat het rapport te laat ter kennis is ge bracht van de leden. In verband hiermede werd besloten het rapport niet in bespreking te brengen, doch het toe te zenden aan de afdeelingen ter verdere bestudeering. WAARSCHUWING TEGEN KOLONISATIE UNIE. Namens de ministers van Sociale Zaken eh Justitie wordt een ieder gewaarschuwd voor de actie van de stichting „De koloni satie-Unie", gevestigd te 's-Gravenhage, Schenkkade 313. Het is gebleken, dat deze onderneming, die beoogt, het particuliere initiatief op emigratie- en kolonisatiegebied te stimu- leeren, op zeer lichtvaardige wijze propa ganda tracht te maken voor vestiging van Nederlanders met hun gezinnen in onze overzeesche gewesten, terwijl de hier voor vereiscthe deskundigheid en financieele mid delen geheel ontbreken. Voorts zijn namen van bekende personen zonder hun toestemming vermeld in van de stichting uitgaande publicatie. Hun, die met de Kolonisatie-Unie in relatie willen tre den, wordt aangeraden zich vooraf in ver binding te stellen met het departement van sociale zaken, afdeeling Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling, Bezuiden- hout, 's-Gravenhage. NIEUWE BOMBARDEMENTEN IN SPANJE. Spanje geeft weinig ander nieuws dan de gewone berichten. Wij noteeren het volgende: Bombardementen door de opstandelingen van verscheidene dorpen in de Oostelijke provincies, o.m. Almenara, waar door 9 Italiaansche toestellen eanige huizen werden vernield. Vier personen werden gedood en twintig gewond, meest kinderen. Ook het dorp Chilches werd onder vuur genomen. B(j Sagunto en de luchtdoelartillerie de vliegtuigen verdrijven, de bommen vielen hier buiten de stad. Verder werd een hon derdtal bommen geworpen op het dorp Los Valles. Voorts werd Barcelona's voorstad Bade- lona opnieuw gebombardeerd. Resutaat: 18 dood en 40 gewonden80 Huizen werden zwaar beschadigd. Een luchtaanval op Alicante mislukte. In Sueca vielen bij een aanval verscheidene gewonden. Regeeringskruisers beschadigd. De Italiaansche „Messagero" verneemt uit Saragossa, dat de haven van Carthagena op 17 Juni j.L is gebombardeerd door Ita liaansche vliegers, welke deel uitma ken van het Valen-escadrille, dat gestation- neerd is op de Balearen. Hierbij zijn de bei de voornaamste eenheden van de regee- ringsvloot ernstig beschadigd, n.L de krui sers „Miguel de Cervantes", die vier maan den in het dok zal moeten blijven en de Libertad", welke minstens tot einde Juli in het dok moet blijven. Ook de torpedo jager „Almirante Valdes" werd getroffen. Legerberichten. De regeering maakt melding van feilen strijd aan het Levante-front, waar de vijand intoom gehouden wordt. In den sector van Talis werden de aanvallers afgeslagen. Bur gos meldt, dat het Burrania en de haven van deze plaats bezet heeft. De opmarsch van Tales naar de zee gaat voort. Vermakelijkheidsbelasting. Naar wy vernemen heeft het gemeente bestuur van Ged.. Staten van Noordholland bericht ontvangen, dat de verordening op de heffing en invordering van eene belas ting op vermakelijkheden, zooals deze door den raad is vastgesteld, ongewijzigd door de Kroon goedgekeurd. Met ingang van 1 Januar 1939 zal deze belasting dus ook in deze gemeente gehe ven worden. De kermis. De regen als spel breker. De kermisgangers en meer nog de ker misexploitanten hebben het dit jaar bitter slecht getroffen, daar het regenachtigen bijna winterachtig kouden weer, dat Zon dagavond zijn intrede deed, de opkomende feestvreugde wreed kwam verstoren en velen een veilig heenkomen deed zoeken naar de amusements-gelegenheid, welke deze stroom van onverwachte bezoekers nauwelijks konden herbergen. Vooral café Hilbrand heeft veel van deze bezoeken te „lijden" gehad. Het succes van den humo rist Leo Peelen was zóó groot dat ook op den sluitingsavond zijn optreden niet ge mist mocht worden. Doch. ook café Oldenburg en de dancings Duinvermaak en de Rustende Jager hebben niet te klagen gehad. Er werd gedanst en gezongen op een wijze welke men slechts op een Berger-kermis uit vroe ger jaren kende, 'n Succes is de kermis als kermis althans, niet geweest; uitgezon derd misschien de sluitingsavond, welke zeer druk was bezocht. Het meerendeel der bezoekers verdrong zich om de autobaan welke als geheel nieuwe attractie, verreweg de beste zaken heeft gemaakt. ALKMAAR. OVERLEDEN: Aagje van Straaten, wed. van Bernardus Jonker, 78 jaar. SINT-PANCRAS (Juni). Overleden: Maartje Kluft, oud jaar, echtgenoote van Abraham van der Velde. HENSBROEK (Juni). Geboren: Johanna Catrina, d. v. C Koppenol en W. W. Kaper. Christina Maria, d. v. A. Doodeman en J. C. dé Boer, Cornelis Petrus, z. v. P. N. Blankendaal en E. Schoenmaker. Getrouwd: A. de Witte te Spanbroek en Niesje Schenk. Overleden: Cornelis Petrus Bakkum, oud 4 maanden, z. v. S. Bakkum en C. M, van der Heiden. KOEDIJK (Juni) Geboren: Theodorus Cornelis z. van W. Hes en P. Rood. Luit z. van J. de Waal en A. Akkerman. Getrouwd: Jan Slikker en Alida Blaau- boer. Overleden: Nieolaas Oud, 52 j., ge huwd met G. M. Groot. Het collectief arbeidscontract. Naar wjj vernemen, heeft dezer dagen een conferentie plaats gehad tusschen de werknemersorganisaties en werkgevers, die het collectief contract voor den tuinbouw nog niet hebben geteekend. Zooals wij reeds eerder berichtten heb ben deze werkgevers een aanschrijven van den minister van economische zaken gehad, waarin wordt aangedrongen, met de arbei dersorganisaties in overleg te treden. In deze conferentie is medegedeeld, dat wanneer de werkgevers niet voor een be paalden datum de contracten hebben ge teekend, de bemiddeling van den minister zal worden ingeroepen. NOORDSCHARWOUDE (Juni) Geboren: Adrianus Nieolaas z. van J. Hand en J. Breed. Getrouwd: Gerardus Theodorus Droog en Ursula Schmitz te Maastricht. Volkert Meester te Wervershoof en Maria Bekker. Overleden: Cornelia Brinkman, 82 j echtg. van C. Timmerman. Tijs de Graaf, 66 j., echtg. van M. Wit. Petrus Nieolaas Kardinaal, 19 j., overL te Zuidscharwoude, Geertruida Glas, 78 j., wed. van J. F. Beemsterboer. De administratie van het Sportpark en den Plantsoendienst is met ingang van heden overgebracht naar het kantoor van den gemeente-ontvanger, Breedstraat nr. 11, telefoonnr. 4084. Alkmaar, 6 Juli 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE WATERONTTREKKING AAN DEN BODEM VAN KENNEMERLAND. Algemeene actie voor een goede waterregeling. Het bestuur van de Vereeniging voor een goede waterregeling in Kennemerland heeft in het gebouw van de Vereenigde Veilingen te Beverwijk met de afgevaardig den van verscheidene organisaties een ver gadering gehouden ter bespreking van de te voeren actie tegen de wateronttrekking aan den bodem in dit gewest. De voorzitter, de heer W. de Groot, directeur der Vereenigde Veilingen, uitte zijn voldoening over de belangstelling van de organisaties, die haar taak ten volle had den begrepen en door wier medewerking alle beschikbare krachten in Kennemerland kunnen samenwerken om het gestelde doel te bereiken. Naar de overtuiging van spr, zal het weinig moeite kosten, de geheele be volking van deze streek te doordringen van het groote gevaar van de wateronttrekking en haar te overtuigen van de noodzaak zich daartegen met alle geoorloofde en be reikbare middelen met man en macht te verzetten. Ook buitc- de kringen van den tuinbouw, bij de burgerij en bij den mid denstand, die groote belangen hebben bij een constante welvaart van de tuinbouwen- de bevolking zal de belangstelling moeten worden opgewekt. De meening van de ge dupeerden en van degenen, die zich met de practische züde van dit vraagstuk bezig hou den is dat de aftapping van het grondwater in deze streek reeds veel te ver is doorge woekerd, waardoor enorme schade is berok kend aan de landerijen in geheel Kenne merland. De eerste stap van de vereeniging zal zijn, leden te werven tegen een contributie van 1 per jaar in het geheele district, zoowel onder de gebruikers van den grond als on der degenen, die belang hebben bij den wel stand van de kweekers en de boeren. Dit zal het eerste sein van „verzamelen" zijn na het besluit van de Provinciale Sta ten tot aankoop van de gronden van baron van Tuyll. Het bestuur zal zich verder bera den over de richting, waarin de actie zich moet ontwikkelen. Hoewel de drinkwatervoorziening nood zakelijk is te achten, mag die niet gaan ten koste van de bedrijfsinkomsten der bevol king en ten laste van het nageslacht tot in de verre toekomst. Schadeloosstelling is slechts te verkrijgen wanneer langs weten- schappelijken weg het bewijs van schuld door wateronttrekking geleverd is, gesteld dat men een eerlijke proef toestaat. De groote vraag is natuurlijk of de streek daar bij eventueel gebaat zou zijn. Bij vele leden van het bestuur bestaat de meening, dat de invoer van zoet water, zooals in Wassenaar mogelijk is gebleken, ook in de Kennemer duinstreek kan en moet geschieden. Het bestuur heeft reeds besloten zich tot een of meer hydrologen of tot andere deskundigen te wenden teneinde deze gewichtige zaak van verschillende kanten te bezien. Vóór alles zal echter in breeden kring de belangstelling voor het groote werk moeten worden gewekt. Het bestuur van de vereeniging is als volgt samengesteld: W. de Groot, waarne mend voorzitter; F. Heeremans, Kring L. T. B. te Driehuis; J. Davidson, Kring N. T. B.; N. Passchier, Chr. Boeren- en Tuindersbond te Beverwijk; P. F. Seignette, Alg. Ver. voor Bloembollencultuur; A. C. Schaap, Mij. voor Landbouw te Beverwijk; R. W. A. Muijen, Vereenigde Veilingen, Beverwijk; Chr. Duijn, B.E.T.-veiling te Beverwijk; B. J. Hil- bers, Bloemkweekersvereeniging Flora te Beverwijk; B. Res en C. Glorie te Castri- cum; J. de Waard te Egmondbinnen; Joh. Nuijens te Limmen; A. Dekker te Heiloo en H. Sinnige te Heemskerk. Secretaris is de heer Tromp te Heemskerk. Schoolfeest o.l. school. Onder leiding van het onderwijzend per soneel en enkele leden der oudercommissie vertrokken de jongste leerlingen van de o.l. school te Schoorl Dinsdagmorgen in een tweetal autobussen van de Jongs's touring- carbedrijf naar Den Helder. Na een tochtje door onze eerste marine havenplaats hebben de kinderen zich eeni- gen tijd vermaakt in de z.g. Donkere Duinen nabij Huisduinen. Hierna werd weer vertrokken en ging de tocht naar Bergen, waar in den bekenden speeltuin „De Bedriegertjes" nog eenige genoegelijke uren werd verbleven. Voldaan en dankbaar voor het genotene keerden de kinderen omstreeks vier uur weer in Schoorl terug. Wij vernemen, dat de leerlingen der hoog ste klassen Vrijdag een reisje naar Texel zullen maken. Ingekomen personen. C. van Zelm van Wognum. A. J. Stikkel van Alkmaar en A. C. Ens van Schoorl. Vertrokken personen. W. Bleeker en gezin naar Oudorp en S. H. Hueting naar Alkmaar. Werkkrachten voor de Duitsche trawlers gevraagd. Er worden op het oogenblik voor de Duitsche trawlers 150 matrozen en 15 stokers gevraagd. De verdiensten voor een matroos zijn 116,50 R.M. 83,75) 4- 54 van de besom ming, voor een stoker 126 R.M. 91) 54 van de besomming. Verder gelden de volgende voorwaarden: traan en puf voor de helft aan de beman ning; voeding vrij; ziekte- en ongevallen verzekering als hier. Tusschen twee reizen bestaat 24 uur vrije tijd. Men kan eigen kleeding gebruiken. Ver- eischt wordt een geneeskundige verklaring van een Nederlandsch geneesheer. Reis kosten tot aan de grens komen voor de helft voor rekening van den rijksdienst, terwijl de andere helft zelf betaald moet worden; de reiskosten in het buitenland zijn voor rekening van de Duitsche regee ring. Er moet voor minstens 4 maanden ge monsterd worden. 85 van het loon mag naar huis gestuurd worden. Het bezit van een pas (kosteloos) is vereischt. Deze week zullen Duitsche reeders een bezoek aan de gemeente brengen om hier zelf visschers te werven. Nadere inlichtingen kan men bij de amb tenaren der steunverleening verkrijgen. Naar wij vernemen hebben zich reeds eenige werklooze visschers aangemeld, die Vrijdag a.s. naar zee zullen vertrekken. Oranje-comité. Maandagavond vergaderde het plaat selijke Oranjecomitt in het gemeentehuis. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er een voordeelig saldo was van 15.58. Besproken werd het houden van feesten ter gelegenheid van het 40-jarig regee- nngsjubileum van H. M. de koningin. Ver schillende plannen hiervoor werden be sproken. Het ligt in de bedoeling, dat 's morgens om half negen een muzikale rondgang door de beide muziekcorpsen wordt gehouden, welke ieder van een einde van het dorp naar het feestterrein zullen marcheeren, waar om 9 uur de feestelijkheden zullen aanvangen. Het feest zal zoo mogelijk op het terrein achter de o. 1. school worden gehouden, doch mocht dit terrein te klein zijn, dan zal men het r.k. sportterrein daarvoor vragen, 's Mor gens vanaf 9 uur zullen kinderspelen wor den gehouden, waarvoor prijzen beschik baar worden gesteld. Na den middag, van een uur tot half drie, wordt een optocht gehouden met versierde fietsen, autopeds, auto'tjes enz., waarmee ook eenige prijzen zullen zijn te winnen. Daarna weer volks spelen op het terrein, 's Avonds zal, op het feestterrein een concert worden gegeven door dv plaatselijke vereenigingtn. Voorts wil men een étalagewedstrijd or- ganiseeren, terwijl bovendien een aantal prijzen beschikbaar zal worden gesteld voor de mooist versierde tuinen, huizen of buurten. Er zal wederom met lijsten in de ge meente worden gecirculeerd. Gehoopt wordt, dat de burgerij hierop flink zal teekenen, opdat voldoende financiën be schikbaar zullen zijn om een waardig feest te vieren. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 6 Juli tot en met Dinsdag 12 Juli 1938 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen bruine kleur. Vetbonnen rose kleur. Gehaktbonnen paars met roode streep. Alkmaar, 4 Juli 1938. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Juli 1938 Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 216000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Juli 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 262 Vette kalveren, le kw. 58 64 cent enkele hooger, 2e kw. 5256 cent en 3e kw. 4650 cent per K.G. levendgew.; 53 Graskalveren 813; 116 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6364 cent, zware varkens 6162 cent en vette varkens 5960 cent per K.G. slacht- gewicht. NOORDSCHARWOUDE, 6 Juli 1938. (Noordermarktbond). 100 stuks Bloemkool 5.105.40; 251200 K.G. Aardappelen: Bonken 6.407.30, Schotsche muizen 67.30, Drieling muizen 4.405.60, Kriel 1.602.60; Blauwe Eigenheimers 10.8011; 200 K.G. Vroege witte kool 6.40; 30 K.G. Tuinboonen ƒ3.60; 300 K.G. Zilvernep 10.70. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 9400 K.G. Roode kool 5.40—6.90; 850 st. Bloemkool 5.606.70, 2e s. 3.503.90; 610 bos Rabarber 2; 5300 bos Peen 2.50— 3.60; 385000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.107.80, Drielingen 4.20 5.90, Grove 6.90—7.60, Kriel 1.90— 2.80; Eigenheimers 8.8010.20, Blauwe Eigenheimers 10.3011.60; 15 K.G. Snjj- boonen 26.10; 30 K.G. Zilveruien (nep) 10.40. WARMENHUIZEN, 5 Juli 1938. Aange voerd 61600 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6.608.20, grove 7.208, drielingen f 5.206.20; Eigenheimers 10.90. DE EXPORT VAN EIEREN. In de week van 28 tot en met 4 Juli 1938 zijn voor uitvoer goedgekeurd: Naar Duitschland: 5.132.040 stuks kip- en 652.340 stuks eendeieren; naar Engeland: 12.065.640 stuks kip- en 182.880 stuks eend eieren; naar andere landen 290.930 stuks kipeieren; in entrepot geplaatst 1.299.600 st. kipeieren. Totaal 18.788.210 stuks kip- en 835.220 stuks eendeieren. Totaal aanvoer 19.623.430 stuks eieren. PURMEREND, 5 Juli 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aard appelen: Schotsche muizen f 1.40f 2.10 en Kleine Schotsche muizen f 0.851.55 per kist, 25 K.g.J Slaboonen: dubbele z. dr. 6.30, Snijboonen: Stam (breede) f 2.703.90, Tuinboonen 64—70 cent per kist, 15 K.G.; Peulen 0.901.50 per kist, 10 K.G.; Dop erwten 1.101.85, Gew. Blauwschokkers 1.101.17 en Blauwe Blauwschokkers 1.42—1.48 per kist, 15 K.G.; Roode Aal bessen 1826 per 100 K.G.; Aardbeien 1630 cent per K.G.; Bloemkool 2.608 per 100 stuks; Sla f 0.50—1.70 per 100 krop; Wortelen 6 per 100 bos. Th. Spoerri. Bevrijdend, geloof. Sn: De weg tot de daad. No. 1 en 2 van de reeks: Het Middelpunt. W. ten Have N.V. Amsterdam. (Uit het Duitsch vert.) Keurige boekjes. Voeren in het hart van het Christendom, zoodat „bevrijding" wer kelijkheid wordt. Geschikt tot leiddraad van overdenking in „stillen tijd". Het is geen toeval, dat in beide „Kiepkegaard" wordt genoemd. De schrijver boeit door zijn belezenheid en beeldend vermogen. G. Loves Dickinson. Brieven van een Chinees. L. J. C. Boucher. 's-Gravenhage gecart. (Uit het Engelsch vert.) De schrijver is een Engelschman, „geeste lijk in de huid van een Chinees gekropen". Hoogst actueel, voert hij ons diep het Oos ten binnen. De tegenstelling van de Wester- sche en de Oostersche beschaving wordt geteekend en ontleed. „China voor de Chi- neezen!" Hartstochtelijk geschreven, maar met kennis van zaken. Evenals Berdjajew beschuldigt Dickinson het Christendom er van, gefaald te hebben, en, hij ziet dan het Christendom als de idealistische droom van een mensch, die alle werkelijkheidszin ontbeerde. Boeiend zeer zeker, en wèl oprecht. Huebner. Het andere in ons. L. J. C. Boucher. 's-Gravenhage, gecart. Rustiger van betoogtrant dan de boven besproken werkjes. De eenzijdigheid van de tegenwoordig heerschende zelf-opvoedings- methode (psyechoanalyse, dieptepsycholo gie, individualpsychologie, denksport) wordt belicht: 't is alles op het „ik" gericht. Hoe dikwijls volgt de neurose als het protest van de ziel tegen het eenzijdig zich vast klemmen aan de pool van zijn „ik"! Er is het ander in ons. Het bovenzinnelijk „zelf": een krachtveld noemt de schrijver het. Daar heeft de mensch zich heen te keeren. Termen als flujdum en magneti sche uitstraling geven al aan, in welke richting het boekje zich beweegt Zooals vaker, komt ook hier het negatieve deel van het werkje in zijn uiteenzettingen mij waardevoller voor, dan het positieve. F. W. R. van Woensdag 6 Juli 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig» koers STAATSLEENINGEN. 3-354 NederL 1938 101% 3 Ned.-Indië 1937 100»/, 554 DuitschL '30 m. verkl. 30tyu BANK-INf LLINGEN. Amsterd. Bank153 Handel Mij. Cert. v. 250 156 Koloniale Bank148 Ned Ind. Handelsbank 134 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 47%, Calvé Delft Cert 93»/, NederL Ford306% Philips Gloeil. Gem. Bezit 270% Unilever 156»/, INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 37b/m Anaconda§26*/M Bethleh. Steel 45'/, Cities Service 1:l/n; Generaal Motors29%, - - - BIB "ïl 4% 465 165 1731/, 65% 75 165 345 358»/, 77% 235 169 152 180 123'/, 3*/16| 109*/, 90'/, '22% 123'/, 237% 298 262% 26»/, 87/, 62»/, 5%, laatste 2.45-3.00 101»%, 100% 29»/.-% 153 155% 148 134 45»/,-% 93 299 263-% 155% 37 25%-% 44-Vis >-% 283/i, 30}.'%, 14'/, 6%* 43'/,-% 4% Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 54, heden 54 pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 458% 165 175 65 73% 165 320 344%-5 78-% 30% 12%;% H}-%« 2283/,.g 159-60 147% 171% 119-20 3'%,-% 108% 90}-1% 123%.} 123%-} 232 297% 262 26 12% 8%, 62 5% x) ex-coupon Vorige koers heden New-York 1.80'/, 1.81% Londen 8.961/, 8.96% Berlijn 72.80 72.85 Parijs 5.04 5.04 Brussel (Belga) 30.67 30.70 Zürich 41.45 41.46 Kopenhagen 40.0254 40.0254 Stockholm 46.2254 46.2254 Oslo 45.05 45.05 ■jf

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3